Hengelcompetitie OPLEIDING PERQUIN - ROTTEVEEL Stompwijkse Boys verraste SJZ Eerste winderige competitiedag verliep gunstig voor „Leiden Voorschotense jongeren lief voor elkaar MAANDAG 4 SEPTEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Zilveren dienstjubilenm Leidse Volkstuinders GOUDEN ECHTPAAR IN ZOETERWOUDE LEIDSE STUDENTENPAROCHIE GAAT JAAR KERKEN BIJ DOOPSGEZINDE GEM, Huur van Lodewijkskerk bleek te hoog De Leidse katholieke studentenpa rochie gaat 'a zondags gebruik maken van de kerk van de doopsgezinde ge meente aan de Pieterskerkstraat. De huidige kapel, gevestigd op de eerste verdieping van het Eigen Huis van de r.k. studentenvereniging „Sanctus Augustinus", Rapenburg 24, moet in verband met de komende restauratie van het Eigen*Huis verdwijnen. De eerste dienst die in de nieuwe ruimte zal plaats vinden zal worden gehou den op zaterdag 23 september a.s. by gelegenheid van de inauguratie van de nieuwe leden van „Sanctus Augus- De kapel op Rapenburg 24 werd op 8 maart 1958 in gebruik genomen. Van het begin af aan werd deze ka pel slechts als een voorlopig onder dak beschouwd, mede in verband met de uitbreidingsplannen van „Sanctus Augustinus". Er werd een „Stichting Bouw Studentenkapel" in het leven genoepen, die zich jarenlang met plan nen heeft beziggehouden voor de bouw van een nieuwe kapel op de plaats van het pand Papengracht 23. Dit meisjesstudentenhuis is het eigendom van de Stichting. Drie jaar geleden heeft men echter alle plannen tot de nieuwbouw laten varen. Het werd niet langer verantwoord geacht nóg een kerk in de binnenstad te bouwen, na dat uit een onderzoek was vast komen te staan, dat er in de binnenstad 1500 zitplaatsen te veel waren. Men ging uitzien naar een kerk ruimte in de binnenstad. Toen de res tauratieplannen van Augustinus het afgelopen jaar concrete vormen gin gen aannemen, werd de verhuizing van de kapel urgent. Het kerkbestuur nam contact op met de Lodewykskerk en met de kerkeraad van de doops gezinde gemeente (waarvan ds. H. v. Bilderbeek predikant is). Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zag liever dat de studentenparochie in de Lodewijkskerk onderdak zou krijgen. De onderhandelingen stuitten echter af op de bijzonder hoge huurprijs die van de studentenparochie gevraagd werd: ƒ10.000,- per jaar, terwijl voor de huidge kapel per jaar aan huur en onderhoud 2500,- betaald wordt. Dit gevraagde bedrag was niet op te brengen; men dient daarbij te be denken dat de studentenparochie fi nancieel goeddeels afhankelijk is van de jaarlijkse vrijwillige bijdragen f 12,50 van de Leidse katholieke stu denten. De besprekingen met de doopsge zinde kerkeraad leidden wèl tot buc- ces. In de huurprijs van ƒ6000,- per jaar zal worden bijgedragen door de Stichting Bouw Studentenkapel. Het is echter de bedoeling, dat de bespre kingen met het kerkbestuur va/i de Lodewijkskerk worden voortgezet, die naar men hoopt er toe zullen leiden, dat de studentenparochie per 1 sep tember 1968 gebruik zal kunnen ma ken van de Lodewijkskerk. Met ingang van zondag 24 septem ber a.s. zal elke zondag om 11.45 uur de eucharistieviering in de kerk van de doopsgezinde gemeente plaatsvin den. De accommodatie is geschikt voor ongeveer 250 personen; vandaar dat men meent met één dienst te kun nen volstaan (tot nu toe waren de zondagsdiensten om 10 uur, 11.30 en 17.30 uur). De mogelijkheid wordt on derzocht om in plaats van de zondag avondmis op zaterdagavond een eucharistieviering te houden, even eens in de kerk van de doopsgezinde gemeente. De zondagsdienst die daar tot nu toe werd gehouden is met het oog op de nieuwe situatie vervroegd tot 10 uur. Evenals dat in de vroegere kapel het geval was zal ook bij het nieuwe on derdak tijdens de dienst een kinder crèche worden gehouden en zal na afloop gelegenheid zijn tot koffie drinken. OEGSTGEEST RAADSAGENDA De raad der gemeente Oegstgeest komt in vergadering bijeen op donder dag 7 september a.s. te 19.30 uur. Aan de agenda ontlenen wy o.m.: voorstel tot verkoop van grond langs de Salvialaan aan de N.V, Grondbedrijf van het bouw fonds Nederlandse Gemeenten; verkoop van bungalowgrond aan Dr. B. van Lin- ge met voorstel tot wijziging van de verkaveling en voorstel tot verkoop van een stuk grond bij het perceel Oude Rijn- zichtweg 22; Onbewoonbaarverklaring van de panden Leidsestraatweg 2 en 3. Beschikbaarstelling van een krediet voor het uitbaggeren van de vijver in het bos van Wijckerslooth. Verkoop van grond aan de woningbouwver. „Biutenlust". Aankoop van stroken grond langs de De Kempenaerstraat. Verpachting van jachtrecht aan A. J. Kranenburg. Ver huur van de oefenhoek „De Voscuyl". Verzoek van Dr. L. N. Went, Terwee- weg 148, tot het rooien van bomen. In stelling van een Vrouwen adviescom missie voor de woningbouw. Verlening van een krediet voor de inrichting van de R.K. Kleuterklas in het perceel Piet Heinlaan 30. Aanvragen artikel 72 L.O. wet betreffende: a. leermiddelen c.a nieuwe klas Hofdijckschoolb. vervan ging taalmethode en aanschaffing ver- keersmethode voor dezelfde school. Be schikbaarstelling van een krediet voor herstel van de verwarmingskelder de Terweeschool. Verhoging van 't tal wekelijkse lesuren vakonderwijs de openbare lagere scholen. Aanbieding ONBEWOONBARE WONINGEN B. en W. delen de raad mede, dat de woningen Leidsestraatweg 2 en 3 onge schikt zijn ter bewoning en niet door het aanbrengen van voorzieningen bewoon baar kunnen worden gemaakt, daar dit technisch en economisch niet verant woord zou zyn. Zij stellen derhalve voor deze wonin gen onbewoonbaar te verklaren met be paling, dat de termijn van ontruiming wordt gesteld op zes maanden na de dag, waarop het besluit van kracht is ge worden. De gronden voor onbewoonbaarver klaring van deze panden zijn: 1. ernstige mate van vochtigheid wegens: a. optrek kend vocht in het muurwerk teen vocht- kerend trasraam ontbreekt); b. door slaande gevels. 2. oude, vervallen toe stand van het interieur van het perceel Leidsestraatweg 3; 3. bouwvallige toe stand van de muren als gevolg van een ernstige verzakking van de fundering. De reconstructie van De Kempenaerstraat te Oegstgeest De gemeente kan de volgende stroken grond in eigendom der gemeente over nemen: De Kempenaerstraat noordzijde: 1. van A. F. Zwanenburg, Terweeweg 50, een strook grond ter grootte van plm. 20 m2, tegen de prijs van 15,- per m2; 2. van W. G. Th. Harz, De Kempenaer straat 81, een strook grond ter grootte van plm. 18 m2 tegen de prijs van 15,- per m2. De Kempenaerstraat zuidzijde: 1. van H. de Wit, Terweeweg 48, een strook grond ter grootte van plm. 11 m2, tegen de prijs van 15,- per m2; 2. van firma A. Nek Zn een strook grond ter grootte van plm. 4 m2. Deze strook wordt gratis afgestaan. 8. van de Raad voor de Zending der Ned. Herv, Kerk twee stroken grond, resp. groot 9 Via en 5 m2. Deze stroken worden eveneens gratis afgestaan. Een en ander in kader van de reconstructie van de De Kempenaerstraat. V rouwenadviescommissie voor woningbouw in Bij brief van 1 juni j.l. hebben de op dat ogenblik in de raad zitting hebbende drie vrouwelijke raadsleden B. en W. verzocht een voorstel te doen om over te gaan tot de instelling van een vrou wen-adviescommissie voor de woning- Zij schrijven in hun brief dat het hun een lacune lijkt, dat tijdens de voorbe reiding van de bouw van woonhuizen en andere objecten, de stem van de aan staande bewoners en speciaal die van de huisvrouwen niet mee kan spreken. Wanneer de toekomstige bewoners de planned voor de te bouwen woningen in een zeer vroeg stadium ter inzage zouden krijgen, zou het nog mogelijk zijn door eventuele verandering in inde ling, plaatsing van kasten, balkons e.d. de woning praktischer te maken zonder dat daardoor de kosten veel hoger be hoeven te worden. Ook door het aar- brengen van kleine veranderingen zou het volgens de mening van adressanten mogelijk zijn, by de afwerking veel kici- ne dageiykse ergernissen te voorkomen voor hen, die de woningen het meest in tensief gebruiken, de huisvrouwen. Van de zyde van B. en W. bestaat er geen bezwaar tegen, dat een vrouwen adviescommissie voor de woningbouw wordt ingesteld en zij geven de raad in overweging hen te machtigen tot de be noeming van de leden over te gaan. UNIVERSITAIRE EXAMENS Doet. ex. Semitische taal- en letter kunde de heer A. v. d. Koppel (Rijns- burg) kand. ex. Japanse taal- en letter kunde de heer Ch. v. d. Sloot (Leiden) kand. ex. Chinese t.- en 1. de heer E. D. Vermeer (Goes). adjunkt-direkteur van Leidsohe Broodfabriek De adjunct-directeur van de N.V. Leidsche Broodfabriek, de heer W. Latooy, zal ter gelegenheid van zijn zilveren dienstjubileum maandag 11 september in restaurant Van der Heij den van 14.30-17.00 uur recipiëren. De officiële datum van indiensttreding van de heer Latooy was 1 juli 1942 bij de bakkerij N.V. Z. v. d. Meij, een onderneming, die geheel is samenge gaan met de N.V. De Leidsche Brood fabriek. In verband met de vakanties heeft de viering van het jubileum in zeer kleine kring plaats gevonden. Feestmiddag voor kinderen van speeltuin „Zuid-West" Ter afsluiting van het seizoen heeft de speeltuinvereniging „Zuid-West" van de Berlagestraat zaterdag onge veer 150 kinderen op een feestmiddag onthaald. De festiviteiten begonnen omstreeks twaalf uur met een ge- costumeerde optocht naar de kantine van Royal McBee. De optocht, die volgens het programma 's morgens gehouden zou worden, moest door de regen enkele uren worden uitgesteld. In de versierde kantine werd het bonte en luidruchtige gezelschap eerst een sprookjesmaaltijd aangeboden, waarna de Biko's verder voor een vrolijk variété-programma zorgden. De laatste drie wedstryden zijn gevist in de Vliet voor het kampioenschap de Leidse Hengelcompetitie. Het een spannende stryd omdat er vijf ge gadigden waren voor 't kampioenschap. Tenslotte is na een beslissingswedstryd tegen Hengelsport DVS 1 kampioen ge worden. De stand na 9 wedstryden plus beslissingswedstrijd is als volgt: 1 DVS 1 13 p. na verlenging, 2 Hen gelsport 13 p., 3 Sportvrienden 12 p„ 4 De Bliek 12 p., 5 De Brasem 11 p., 6 DVS 2 9 p., 7 Zaalberg 9 p., 8 De Ruis- voorn 6 p., 9 S. en G. 5 p., 10 De Ruis- voorn 0 p. Bomen aan Terweeweg te Oegstgeest mogen niet worden gerooid De heer Dr. L, N. Went, wonende Ter weeweg 148, Oegstgeest, heeft zich tot de raad gewend met het verzoek op dracht te geven, dat de twee op het trot toir vóór zyn woning staande kastanje bomen worden gerooid. Door de plaatsing van deze bomen vlak tegen zyn woning, die slechts steensmuur heeft, blijft deze in het na jaar byzonder vochtig. Op medische gronden bepleit hy het rooien. Reeds eerder heeft de heer Went zich tot B. en W. gewend met het verzoek tot rooing over te gaan. Deze hebben toen gemeend aan dit vereoek niet te moeten voldoen. De beide bomen zyn een sieraad in deze omgeving. De Terwee weg zou naar hun mening door de rooi ing esthetisch achteruit gaan en stel len de raad derhalve voor op het ver zoek afwijzend te beschikken. PLANTSOEN 53 LEIDEN TELEFOON 01710-24753 DEZE WEEK vangen wederom cursussen aan ter opleiding voor de volgende examens: M.B.A. Praktijkexamen Moderne Bedrijfsadministratie S.P.D. Staatspfaktjjkexamen voor Bedrijfsadministratie. ELEMENTAIRE WISKUNDE voor economische wetenschappen Uitvoerig prospectus wordt U gaarne kosteloos verstrekt door TH. H. PERQUIN, Leraar Boekhouden M.O. het exposeerden eigen produkten De tentoonstelling van door leden van de Leidse volkstuinvereniging „Room burg" self gekweekte produkten die za terdagmorgen in de boerdery van de heer v. d. Krogt aan de Vlietweg, onder gro te belangstelling door de heer A. Zaal berg officieel werd geopend, heeft we derom bewezen tot welke prestaties zy by het kweken van bloemen, groenten en fruit in staat zyn. In zijn openingswoord richtte de waar nemend voorzitter, de heer I. Arnoldus, zich namens de vereniging in het bij zonder tot de heer Zaalberg, die zo wel willend is om de tentoonstelling te wil len openen. Verder de afgevaardigden van onze zusterverenigingen en niet te vergeten de keurmeesters Smit en Kriest voor de bloemen en v. Veen voor groen ten. Na hen bedankt te hebben werd de tentoonstelling door de heer Zaalberg geopend. Ondanks de slechte weersomstandig heden mocht de expositie zich reeds di rect in een vrij grote belangstelling ver heugen. VERKEERSTREMMING In he> kader van de reconstructie van de Voorschoterweg zullen met in gang van heden (maandag 4 sept.) werkzaamheden worden uitgevoerd bij de aansluiting van de Rooseveltstraat op de Voorschoterweg. Dit werk zal ongeveer een week duren. Het ver keer met bestemming Rooseveltstraat zal door borden via de Churchilllaan worden omgeleid. Arie Lagendijk (ex Alph. Boys) debuteerde in DOS In de voorhoede van de Utrechtse eredivisievereniging DOS debuteerde gistermiddag tegen NAC de 18-jarige Arie Lagendijk van Alphense Boys. De jonge Alphenaar is één van de nieuwe aanwinsten van de Zuilens club, die heeft gereageerd op een ad vertentie in een van de dagbladen. Van een groots debuut van zijn pupil was voorzitter P. J. v. d. Zwet, die tezamen met een aantal bestuursleden de wedstrijd volgde, echter niet ge tuige. Aanvanke ijk waren er enige moeilijkheden ontstaan omtrent de transfersom van 3000- die DOS aan Alphense Boys zou moeten betalen, maar voorlopig vindt men het raad zamer hem niet op te stellen. „We hebben overeenstemming weten te bereiken met het bestuur van Alphen se Boys. Het is namelijk zo dat Lagen dijk, die in het elftal van Jong DOS zo was opgevallen, nog te onervaren is om nu al uit te komen in 't eerste elftal. Toen één van onze spelers de afgelopen week echter geblesseerd raakte, leek hij voor ons de beste plaatsvervanger. Een tegenvaller was 't echter geens zins. We blijven hem in de gaten hou den en we zijn van plan om hem een vaste betrekking te borzorgen in Utrecht, om een eind te maken aan die vermoeiende reizen". Optimistische klanken aan het adres van Arie Lagen dijk uit de mond van DOS-manager v. d. Laan. Wordt er door deze jonge knaap stevig aangepakt, en dat be twijfelen we allerminst, dan ligt voor hem een zonnige (voetbal)toekomst in het vooruitzicht li september a.s. zal liet vUfllg jaar geleden z(Jn dat de toenmalige kape- - laan Niekel z.g., de latere deken van Rotterdam, in de Zoeterwoudse Sint- Q Janskerk liet huweiyk sloot tussen Gerardus v. d. Akker en Wllhelmlna Bosman. Het Jonge paar kon direct zyn intrek nemen In de woning die de voortvarende heer v. d. Akker reeds vjjf Jaar daarvoor had gebouwd. Niet dat hy toen reeds trouwplannen had, er was zelfs nog geen sprake -erkering, maar de hulsvesting van de familie liep spaak door het ontslag -an de vader van de gouden bruidegom. De Jonge Gerard kocht een stuk bos 'an z'n baas om daar een huls te bouwen. Uit het huweiyk werden 6 kinderen geboren waarvan er thans nog 4 in leven zyn. Er zijn 10 kleinkinderen. Het echtpaar is nog zeer vitaal. De bruid geboren op 12 april 1893, i richt alle huishoudelijk werk nog geheel zelfstandig. Aardse genoegen zyn Q haar vreemd, alleen het jaariykse uitstapje voor ouden van dagen wordt altyd gewaardeerd. Ook de bruidegom, geboren op 31 Juli 1893, stelt niet Q veel eisen. Z'n tochtjes op de bromfiets vindt hy niet te versmaden. r In 1913 kwam de bruidegom onder de wapenen. Kort nadat hy een Jaar Q later was afgezwaaid brak de eerste wereldoorlog uit en werd hy weer voor 3 jaar opgeroepen. Gedurende de eerste 10 huwelijksjaren was hy werk- Q als werknemer op het boerenbedrijf. In 1927 begon hy een handel in landbouwgereedschappen e.d. Hy trok daartoe met zyn door mankracht n voortbewogen boot als een parlevinker de wyde omgeving in. De tyden ook op de boerdery waren slecht, zodat de handel allerminst vlot liep. Later legde hy zich ook toe op de reparatie van houten melkboten en polder- U 0 schouwen. De gouden echtelieden zyn ras Weipoorters. Beiden zyn daar jr geboren en hebben er altyd gewoond. U Q Ongetwyfeld zal het hun in deze vreugdevolle dagen niet aan belangstel- - ling ontbreken. H By de ingebruikname van de verbe terde accommodatie van SJZ kwamen de groenwitten voor de vierde keer binnen één jaar in het strijdperk tegen Stomp- wykse Boys. Met een knappe 21 over winning brachten de Stompwykers de stand van deze serie ontmoetingen in evenwicht. De held van de middag werd de jeugdige Stompwykse doelman Groe- neweg, die met een aantal spectaculaire reddingen een zeer groot aandeel had in de zege. De gasten namen direct na de aan vang het Initiatief. Hun aanval miste de steun van de gebr. Lelieveld en het grootste gevaar kwam nu van Zonderop d. Brink. SJZ kwam later terug r miste de slagvaardigheid om door te kunnen breken. Wortman kwam nog het dichtst bij een doelpunt: eerst kopte hy met een fraaie zweefsprong goed in maar Groeneweg reageerde voortref- feiyk. Even later trof hy met een schot wel doel maar toen keurde scheidsrechter Groenendyk de treffer af wegens roepen. Tien minuten voor rust gaf Zonderop de Boys de leiding (01). Even later werd een snelle uitval SJZ opnieuw noodlottig. Doelman Maat stopte in eer ste instantie het schot nog wel, maar toen Belt opnieuw inschoot moest hy capituleren (02). Na een goed verzorgde show door de drumband VIOS drong SJZ in de tweede helft wat meer aan. De Stompwykse defensie, waarin Droog bergen werk verzette, verdedigde zich met veel élan. Eenmaal sprong een schot van W. Slin gerland vanaf de onderkant van de lat weer terug ln het veld. Toen dezelfde speler 18 min. voor tyd in het straf schopgebied onderuit werd gehaald ver kleinde Wortmnn de achterstand tot 2-1 uit de penalty. Meer stond de Stomp wykse achterhoede, waarin Nico Groe neweg het geluk van de goede doelman niet behoefde te ontberen, niet toe. f« De weersomstandigheden waren op de eerste korfbaleompetitiedag niet best. Op vele einduitslagen had de wind grote Invloed. Niettemin is het voor het Leidse korfbal niet slecht verlopen. KNS, Crescendo en debutant Noorder kwartier wonnen alle hun wedstryden, terwijl de overige ploegen alle een punt uit het vuur sleepten. OVERGANGSKLASSE B: DKC-VIcus-Oriëntis 1-1 Het Delft- se DKC, debutant ln de overgangsklas se, heeft Vicus Or. een punt afgesnoept, kunnen we heus wel zeggen. Het spel van onze stadgenoten was niet naar huls te schryven, we melden het reeds vorige week. De wind had op het open veld op het sportpark Biesland een grote Invloed op het wedstrydver- loop. Vele mooie kansen werden om zeep gebracht doordat men geen reke ning hield met de sterke wind. Tevens hadden de verdedigingen van beide par tyen de zaak goed in handen, zodat de ruststand nog steeds was zoals men be gonnen was. Ook na de rust bleek de kunst van het doelpunten maken een moeliyke opgave. Pas 5 minuten voor het einde ontstond het eerste doelpunt. Conny Meyer bezorgde Vicus een 0-1 voorsprong, doch een min. later was het toch gehjk (1-1), zodat onze stad genoten op de valreep een kleine over winning te niet zagen gaan. Het Zuiden 3-Vlcus Or. 4-5. EERSTE KLASSE: HSV-De Algemene 5-5 De Alge- ene stuitte ln Den Haag op een ent housiast spelend HSV, dat haar ploeg op drie plaatsen gewijzigd heeft. De verdedigingen overheersten ln de be ginfase, vooral de Algemene verdedi ging weerde zich uitstekend, Toch kon meu niet verhinderen dat de thuisclub na ruim een half uur spelen de leiding nam. (2-0). Binnen 5 min. was het ech ter geiyk. Eerst benutte Yvonne Kramp een klein kansje onder de paal, lü^. vervolgens schoot Andries Molenaar I ling uit het de score, welke stand na ruim 40 minu ten door Ap Niesing tot 2-0 werd op gevoerd. ODO bood voor de rust wel sterke tegenstand, doch wisten de weg naar de korf nog niet te vinden. Dat zou in de tweede helft wel veranderen. Via een tegenpunt van de Dortenaren, maakte Ruud Niesing er 3-1 van. Wie gedacht had dat Fluks nu wel doorstoten, kwam wel bedrogen uit, want binnen 5 minuten was het 3-3. Tien minuten voor het eind kwam Fluks door Corrie Planje op 4-3, doch ODO kwam toch nog naast Fluks (4-4). Fluks 2-Spangen 2 6-1; Ready 2- Fluks 3 uitgesteld; BKC 2-Fluks 4 2-1. KNS-OSCR 4-3 KNS heeft voor een Ietwat verrassende eerste korfbal zondag gezorgd door meteen de leiding te nemen, daar de overige ploegen niet verder kwamen dan een geiykspel. Na 10 minuten namen de débutanten ln de eerste klasse door een doelpunt Sari v.d. Linden de leiding, welke 25 minuten spelen in een 1-2 achter stand was gewyzlgd. Hans Kluts zorg de er echter voor dat belde ploegen weer naast elkaar kwamen (2-2). Toch namen de Rotterdammers weer de lei ding, doch nog voor de rust bracht Co Vavier de partyen op geiyke voet (3-3). Een kwartier na de rust maakte Bram Zierikzee er 4-3 van, welke stand vol doende bleek voor de eerste winst. Een goede start van onze stadgenoten. Rozenburg-De Danaïden 4-4 In een slechte wedsrtyd heeft Danaïden een veer ln Rotterdam moeten laten. Hoewel Gerard Nap onze stadgenoten een goede ruggesteun gaf door al vlug raak te schieten, keken zy toch 30 mi nuten tegen een 2-1 achterstand aan. Andries Bartelman maakte er met een verre worp 2-2 van, doch twee grove verdediglngsfouten brachten de Maas- stedelingen op 4-2 met de rust. Een te genvallende eerste helft dus voor tie Leidenaars. Na de rust zouden ze toch met grote moeite nog een puntenverde- Voorschoten heeft zaterdag zijn eerste „love-in" mee gemaakt, Het M.O.C.-terreln was van twee tot acht uur herschapen in een bloemrijk paradijs, waar de Voorscho tense hippies en andere overtuigde aanhangers van de nieuwe „liefdee"-leer uit de omstreken hun gevoelens konden uiten. De beatgroepen „Shart", „High-Life" en R B-groep Quash verzorgden de muzikale omiystlng van deze happening, waar op moderne wjjze geprobeerd wordt de naastenliefde of jeugdliefde gestalte te geven. Meisjes en Jongens van wie sommigen blootvoets - deelden bloemen uit of stuken kleurige anjers ln liet haar van de vrouwelijke hippies, die zichtbaar trots door het „paradyseHJke" gras dansten met op de achtergrond het ritmische geluld van de beat. De ongunstige weers omstandigheden vormden geen beletsel om de gehele middag en by de avondschemering op liefelijke wyze feest te vieren. Er bestond veel belangstelling voor deze Voor schotense „love-in". De organisatie berustte bij de jon- gerensoclëtelt Voorschoten. afstand raak. (2-2). Met deze stand werd tevens gerust. Ook na de rust was er van krachtsverschil nauweiyks sprake. Wederom namen de Hagenaars de leiding, maar Wim v. Vliet diende van repliek (3-3). Ook een vierde tref fer van HSV werd vlot beantwoord, nu door Ruud v. Vliet na een prachtige doorloopbal (4-4). In de resterende tyd kwam de Algemene op winst door een goed benutte vrije worp van C. Hans v. Zonneveld (4-5). In slotfase werd het toch nog geiyk (5-5) waarmee belde partyen tevreden konden zyn. De Algemene 2-ODO 2 3-2. Fluks-ODO 4-4 Fluks kwam met een andere beginopstelling in het veld dan vorige week. Ook hier was wind sterk in het voordeel. Na 20 minuten opende Wim Seller voor de thülsolub r slepen. Allereerst deed Gerard Nap de hoop op een draagiy- ker resultaat weer toenemen, vervol gens bracht Joop Roelofs de Danaïden op 4-4, met welke stand tevens het ein de werd bereikt. Danaïden miste tus sen de bedryven door ook nog 4 straf- worpen! Dan. 2-HKV 4-7; Achilles 3-Dan. 3 3-1. TWEEDE KLASSE A: Crescendo-Ojymplaan 5-3 Cres cendo heeft voor een goede start ge zorgd door het Haagse Olymplaan met 5-3 te kloppen. Het was een verdiende zege voor een beter spelend Crescendo, dat door Kees Cornellssen op 2-0 kwam. Eerat benutte deze speler een doorloop- bal, vervolgens schoot hy van afstand raak. Daarmee brak tevens de rust aan. Deze voorsprong was enigszins tegen de verhouding in, maar nog steeds tel len de doelpunten. Vla een tegenpunt van de gasten werd het door een verre bal van Aad Schouten 3-1. Daarna kwam Leny Kok aan bod. Zy bracht Crescendo ln veilige haven door eerst van ver en vervolgens een strafworp in te schieten. Dat was 5-1. In de slotfase geloofde de thuisclub het wel, zodat Olympiaan nog tot 5-3 kon terug ko men. Al met al een goed begin, gezien het feit dat o.i. Crescendo dit Jaar in een sterkere poule uitkomt als vorig Jaar. DERDE KLASSE Al Hou stand-Noorderkwartier 8-9 Een werkeUjk verrassende start van deze debutant in de KNKB. In een uitwed- strljd nog wel werden belde punten mee naar Lelden genomen. Het was een vry vlotte wedstryd met wisselende kan sen, waarin Noorderkwartier binnen een kwartier een 2-0 voorsprong nam door' Jan Duyvesteln. Hou Stand nam echter het initiatief over en kwam met 3-2 voor, maar voor do rust was het een doorloopbal van Ed Molloy die da rust met geiyke stand deed ingaan. (3-3). Na de thee werd het al vlot 3-4 door Gé Brands. De stryd bleef open, maar. vla 4-4, 4-5 door mevr. Buya- Vlasveld, 4-6 door Rob Nleuwenburg en 4-7 door Ed Molloy kwam Noorder kwartier met nog een kwartier te spe len op winst. Dat de thuisclub nog tot 6-7 terug kwam, deerden de rood-wit- ten niet en liepen vla doelpufiten van Jan Duyvenstein en Wim Bavelaar naar een verdiende 6-9 zege. Een mooi UITSLAGEN K. N. K. B. Hoofdklasse: HKV-Blauw- Wit T-8| W'kwartier-Ons Eibernest 4-1; Rhoda- PSV 4-5; Samoa-Luto 2-4; Archlpel- Stanfries 4-1. Overgangsklasse B: Sperwers-Regen boog 4-1; Spangen-Die Haghe 3-6; DKC-Vicus Oriëntis 1-1; Deto-Swift (A) 3-5; BEP-Het Zuiden 1-5. Eerste klasse: KNS-OSCR 4-8; Fluks- ODO 4-4; HSV-De Algemene 5-5; Ro zenburg-De Danaïden 4-4. rede klasse A: Achlllea-Swift (M) BKC-GKV 4-3; Crescendo-Olym- piaan 5-3; TOV-Ready 1-2. Derde klasse A: Hoogvliet-Ondo 7-8; ELKV-Eureka 2-0; Hou Stand-N'kwnr- tier 6-9. ITSLAGEN L. K. B. Klasse I: Fluks 5-Dan. 4 1-4; KNS 8- Crescendo 2 5-1; Madjoe 1-Crcscendo 3 2-0. Klasse 2: KNS Ö-KNS 4 4-8; Dan. 5- Crescendo 4 2-0; De Algemene 4-NTcw. 2 3-2; Fluks 6-Z'kwartier 3 4-4. Junioren Ai Crescendo A-De Dan. A 4-6. Junioren B: N'kwartler A-De Alg, A 1-5; Vic. Or. A-KN8 A 2-0. .lunioreu Cl Madjoe A-De Algemene B 0-6.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3