Vele verkeerszondaars voor de Leidse kantonrechter r GROFVUIL; OPHAALDIENST. Tijdelijke voorzieningen voor noodslachtingen DE LEIDSE COURANT DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 Voor 17e maal berecht wegens schoolverzuim kinderen De zitting van de kantonrechter, mr. W. de Koning, werd gisteren groten deels in beslag genomen door de berechting van diverse voorrangsovertredingen. Ter afwisseling van dit „voorrangsmenu" diende de zaak tegen een 40-jarige bouwvakker uit Leiden, die terecht moest staan wegens schoolverzuim van zijn kinderen. Verdachte liet verstek gaan. Dit belette de kantonrechter niet een en ander aan de openbaring prijs te geven. Zo bleek uit verdachtes dossier dat hij sinds 1962 al zcstienmaal werd gevonnist wegens ongeoorloofd school verzuim van zijn kinderen en dat hij onlangs tot een flinke geldboete en een voorwaardelijke hechtenisstraf van één week was veroordeeld. De officier, mr. J. A. J. v.d. Bruggen, was dan ook de mening toegedaan, dat verdachte een vrijheidsstraf volkomen verdiende en eiste derhalve een onvoorwaardelijke hechtenisstraf voor de tijd van 1 week. De kantonrechter sloot zich hier geheel bij aan en vonniste verdachte bij verstek conform. De getuigen waren echter unaniem van oordeel, dat verdachte mede ge zien de aanhanger achter diens auto, onverantwoordelijk hard had gereden en daardoor in een slip was geraakt. Op grond hiervan achtte de officier het duidelijk bewezen, dat de electri- cien nogal onverantwoordelijk had gereden. Gezien diens blanco straf register liet hij het ditmaal nog bij de eis van 75,- subs. 15 dagen. Het vonnis luidde conform. Onder invloed weiland ingereden „De liep een hersenschudding op en kan mij niet veel meer van het ge val herinneren," antwoordde een 22- jarige magazijnbediende uit Leiden op de vraag van de kantonrechter: „Hoe kon U zo'n stunt uithalen". De magazijnbediende stond terecht omdat hij in de avond, van de 12e juni met zyn-motorrijwiel op de Om- medijkseweg te Zoeterwoude in een bocht rechtdoor het weiland was in gereden. „U had tevoren twee flessen bier gedronken en was daardoor kennelijk wat overmoedig geworden," friste de rechter verdachtes geheugen wat op. Ook las hij in het proces-verbaal, dat enkele getuigen destyds zeiden: „Hü reed zo hard die bocht in, dat het wel fout moést gaan". Verdachtes reactie beperkte zich tot enkele schouderophalingen. „Een nog al gevaarlijke manoeuvre, die ken nelijk het gevolg was van dat bier gebruik" zei de officier o.m. in zijn requisitoir en eiste ter correctie zowel een geldboete van 75 subs. 15 dagen als de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van '1 jaar. Verdachtes reactie was nihil: het vonnis geheel conform. Frontale botsing door te hoge snelheid Een 24-jarige electriciën uit Noord- wijk had, aldus het proces-verbaal, destijds tegen verbalisant volmondig toegegeven, dat hü met zyn auto plus aanhanger te snel een bocht in de Leidseweg te Voorhout had willen nemen en daardoor was geslipt. Het slippen had een frontale botsing met een tegenligger tot gevolg. Ter zitting ontkende verdachte te snel te hebben gereden en weet hy dit aan het gladde wegdek. Eerste j aarsstudenten oriënteren zich Met een toespraak van de praeses fa- cultatum, de heer J. B. F. van Hasselt, in de Pieterskerk, zijn gistermorgen de orlëntatiedagen voor de eerstejaarsstu denten geopend. De studenten, die begin oktober plaats zullen nemen In de collegebanken, wer den hierna toegesproken door de rector- magnificus, prof. dr. P. Muntendam. Vervolgens werden de adsplrant-studen- ten Ingelicht door artsen, pastores, psy chologen en decanen over de te volgen studiemethodiek, aspecten van het stu dentenleven en mogelijkheden tot ont spanning.. Gisteravond en van avond worden zij in verschillende groepen door de Sleutelstad rondgeleid en kunnen zij kennis maken met het Leids Zolder Ca baret, het Lelds Zoldértoneel, de stads schouwburg en de stadsgehoorzaal en worden zij verrast op een concert door het Collegium Musicum. Vanmorgen werden zij weer in de Pieterskerk verwacht, waar een inlei ding is gehouden over de gezellig heidsverenigingen en de „civitas". Vannviddaf: bezochten de eerstejaars i nogal mee te vallen, groepsgewijze de verschillende facultei- Enkele meters achter vrachtwagen geraasd Zeer afkeurenswaardig sprak het rechtscollege zich hierna uit over het gedrag van een 37-jarige vertegen woordiger uit Amsterdam als auto mobilist op Ryksweg 4a onder Alke made. Op deze weg ontdekten twee Ryks- politieleden van de z.g. „SAS-groep", dat de vertegenwoordiger over een zeer grote afstand op de linkerrijbaan (inhaalbaan) met een vaartje van ruim 80 km/u op slechts circa 8 meter afstand constant achter een vracht auto aanraasde en aldoende het weg verkeer in een denkbeeldig groot ge vaar bracht. „De afstand bedroeg minstens 35 meter en het gevaar was dus niet zo groot", verklaarde verdachte onder Hij had echter „buiten de waard" c.q. buiten de vele technische be kwaamheden van genoemde „SAS- groep" gerekend. In het dossier be vonden zich namelyk ook enkele foto's die verbalisanten „en passant" had den genomen en waarop duidelyk zichtbaar was, dat de afstand tussen de vrachtauto en verdachtes auto met circa 8 meter vrij juist was geschat. Nadat de kantonrechter dit overtui gend bewysstuk aan verdachte had getoond, deed deze er het zwijgen maar aan toe. „Verdachte beging daar een zeer ernstige overtreding, die een dodelijk ongeval had kunnen veroorzaken zo er maar iets op de weg was gebeurd waardoor die vrachtautochauffeur ge noodzaakt werd plotseling sterk af te remmen", aldus de officier. Hij be perkte zyn eis ditlnaal nog tot een geldboete van 75,- subs. 15 dagen, doch knoopte hieraan wel een ernstige waarschuwing voor herhaling aan Met het feit, dat de officier ver dachtes rijbewys ditmaal nog buiten het geding had gelaten kon de rechter zich niet verenigen. Hij vond de overtreding, gezien de gevolgen die er uit voort hadden kun nen vloeien dermate afkeurenswaar dig, dat hy de Amsterdamse vertegen woordiger naast een geldboete van 50,- subs. 10 dagen vonniste met een voorwaardelijke intrekking van diens rybevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van twee KOMEN ER PLASTIC ZAKKEN IN DE LEIDSE VUILNISEMMERS Naar \vy vernemen koestert de Leidse i z.g. contactvrouwen van de actie „Leiden wetliondster van bedrijven, mevrouw N. verschoont zich" en de bedoeling Is met A. den Haan-Groen, het voornemen een J deze proef in september te beginnen, proef te nemen met plastic zakken in Wanneer de proef slaagt dan zal wellicht de vuilnisemmers. I tot gebruik op grotere schaal van deze Zy zal dat doen by emmers van de 31 zakken worden overgegaan. „Wiener Blut" in Leidse Schouwburg De Hoofdstad Operette zal op zater dag 9 september a.s. in de Leidse Schouwburg een voorstelling geven van de operette „Wiener Blut" van Johann Strauss. De keuze van de operette „Wiener Blut" is niet toevallig. Johann Strauss componeerde 100 jaar geleden „An der Schonen Blauen Donau", ongetwijfeld de meest bekende walsmelodie. In Wenen en in vele andere steden was dit de aanleiding tot het opvoeren van Strauss'-operettes. „Wiener Blut" kan als bydrage van de Hoofdstad Operette in dit Strauss'-festival worden be schouwd. Aan deze operette werken o.a. me de: Lizzi Schöffmann, Claire Clairy, Antonia Galli, Herman Valsner, Rudolf Vogler, Frits Silberbauer, Frans Stan- ner en Karl Frey. Tevens zyn enkele gasten geënga geerd, nl. Antoni Wink en Ava Lind- „DE RUISVOORN" „De Rulsvoorn" viste te Aalsmeer. De vangst was slecht. Slechts 4980 gram vis kwam aan de schaal, 51 stuks. 1 W. van Weizen 560 gr., tevens groot ste blei. 2 P. Kijk in de Vegte 460 gr., tevens grootste voorn, 3 A. Kijk In de Vegte 425 gr., 4 Jac. Voskuil 417 gr., 5 v. d. Linden 385 gr., 6 H. Hollebeek 350 gr., 7 P. Oudshoorn 320 gr.. 8 J. Slingerland 315 gr., 9 A. van Dijk 313 gr., 10 J. Hollebeek 280 gr. VOORSCHOTEN BEDRIJFSONGEVAL Een val van 4% meter maakte gisteren de 47-jarige P. G. uit Leiden toen hij op de eerste etage van een in aanbouw zijnd flatgebouw van de firma De Pas aan het Schubertplansoen misstapte. De Leide- naar, die bij deze firma opperman is, werd eerste hulp verleend door Dr. van Schalk. Met voornamelijk klachten over pijn in de borst bleken de letselen echter or onder- LEIDERDORP „De Rijnklievers" Wedvlucht vanaf Tilburg op 27 aug. *67. Afstand 78 km. In concours 474 dui- Gelost 9.30 uur met N.W. wind. 1 J. Brantenaar, 2 A. v.d. Dop Zn, 3 9 N. v.d. Linden, 4 J. de Pan, 5 J. Ver- straaten, 6 Lolkes de Beer, 7 P. v. Griens. 8 Gebr. Kok, 10 H. Kettenis. WASSENAAR PARKEERVERBOD OP OOSTDORPERWEG B. en w. hebben besloten tot het instellen van een parkeerverbd voor beide zyden van de Oostdorperweg op het gedeelte van deze weg, gelegen tussen de percelen 162 en 182. Het verbod zal van kracht worden zodra betreffende verkeersborden zijQ geplaatst. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells Martinus zn van C. M. Etjgenraam en M. E. de Knegt. Ma ria Jozefa Euphemla Johanna dr van J. W. van Hees en J. G. M. Weenlnk. Melissa Arentje dr van N. J. A. Bakker en F. E. Smelik. Lydia Corlna dr van T. M. Jungerius en G. L. Hoek. Ariea Jo hanna dr van G. J. van Zuljlen en A. van Rijn. Esmé Annette Amélia dr van F. J. Mulder en B. Veenema. Walter Alexander zn van W. van Os en H. Schaap. Maria Gerarda dr van C. van der Hoorn en A. T. Touw. Maarten zn van J. Buis en G. J. Boezaard. Helga Ja- coba dr van A. Cebol en L. J. Brocaar. Marcus Hendrikus zn van H. A. J. van der Zwet en H. P. van Kampen. Ralph Steven zn van H. W. P. Klavert en H. E. Lubis. Belinda Maria dr van M. Huizer en H. E. Klaverw|jden. Martinus Adria- nus Samuel zn van M. A. van Wetten en H. C. van Berkum. Jeannette dr van E. S. C. Puitrum en M. J. A. Boon. Johan nes Nicolaas Theodorus zn van J. M. Bakker en A. C. M. G. Bos. Dagmar Ingeborg dr van F. H. Stadler en C. W. de Koek. Jantlne Wilma dr van A. Vente en J. Versluis. Theodorus Johannes zn van J. T. Bader en C. E. Langeveld Kitty dr van P. van der Niet en M. A. Wieldcrs. Elisabeth dr van R. Wielinga en J. M. Roest. Johanna Maria Cornelia dr van P. Rietdijk en P. Roodnat. Overleden: A. M. van der Geer 59 Jr, echtgenote van W. G. van Leeuwen. G. S. van der Meulen 63 Jr, man. M. Groot 77 Jr. wed. van F. v. d. Heuvel. A. J. Hardonk. 61 Jr, man. E. Snik 86 Jr, wed. van T. Schaafstra. A. P. Karremans, 53 Jr, man. D. van Delft 75 jr. man. Gehuwd: B. A. Oude Elferink en T. J. Brugman. C. C. Berg en M. M. C. Kohl- beck. W. C. de Jong en J. A. A. H. K. Smithuis. E. J. Roelanta en UJ. J- J- Horsten. J. T. Groenendijk en J. L. van der Ploeg. H. Nagtegaal en M. S. Era- des. S. G. A. Janssens en C. W. C. J. van Egmond. SPORTIEVE RECTIFICATIE Op onze sportpagina's vermeldden wij gisteren ten onrechte dat LFC in Leidschendam met 3-1 RKAW ver slagen had. Ten onrechte, want niet de jubilerende kanaries waren te gast van deze tweedeklasser, maar Lug- dunum. Zo ziet u, waar het hart vol van is, loopt de mond van over. Ach teraf bezien komt het ons ook zeer merkwaardig voor dat spelers, die de nacht te voren nog op de muziek van een carnavalsgroep lopen te dan sen, de andere dag fit aan de start zouden kunnen komen voor een voet balwedstrijd. Daarom onze excuses er Lugdunum van harte proficiat met de fraaie zege op een hoger geklasseerde tegenstander. OEGSTGEEST SCHOLA KAMPEERDE IN ARDENNEN De Schola Cantorum van Oegstgeest heeft een kampeer-vakantie gehouden in Mont-le-ban, een klein, rustig dorpje in de Belgische Ardennen. Aan een verslag van die reis is het volgende ontleend: „Dat alles op tijd aan de kook ge raakte daar zorgden, iedere dag opnieuw, Wlm van Kesteren en Herman Meyer Hun kwaliteiten op culinair ge bied waren en zijn ronduit voortreffelijk. De Scholaleden hebben zich vele malen, gezeten aan 'n geïmproviseerde „tafel" welke opgesteld was in een door de be- xs reeds lang geleden verlaten huis kamer, tegoed gedaan. De wanden van het eet- en drinklokaal deden denken aan absurd toneeldecor maar de sfeer die 'an uitging droeg bij tot het houden vruchtbare discussies over uiteen lopende zaken, ook wel betiteld als „hete hangijzers". De koffie, gevolgd door Schiedams vocht of een goed glas wijn hield er de „esprit" tot vaak diep in de nacht in. Zo hield de muzikale Ad Hoo- genboom een inleiding over 'n minder muzikaal onderwerp nl. „Israël in ver houding tot de Arabische landen". Wout Koppers trachtte de „Persoonlijke ver antwoordelijkheid" en het geweten" te benaderen waarbij de poging on aanwezigen een definitie te verkrijgen op de vraag „wat is het geweten" talrij ke interessante bijdragen tot het houden van discussie opleverde. Hierop nog voortbordurende werd de laatste kamp avond besteed aan het onder de loep ne men van het meerderheids- en minder heidsrapport van de Pauselijke Commis sie aangaande het huwelijk en huwelijks beleving. Dat de Schola verrijkt is met jeugdige leden bleek op deze laatste ge- spreksavond maar al te zeer. Het gene- ratieverschil droeg in hoge mate bij tot de gedachtenwissellng waaraan een uit stekende en verhelderende inleiding was voorafgegaan bij monde van dr. Jan v d. Poel. De discussies werden mede door kapelaan Landsbergen uitstekend geleid. Zondagmorgen was het propere dorps kerkje praktisch geheel bezet toen ka pelaan Lansbergen de (Latijnse) Hoog mis opdroeg. De Schola Cantorum zong de wisselende en tezamen met het volk de vaste gezangen (9e Mis). De gelovi gen van Montleban zongen op indruk wekkende wijze deze gezangen mee ge tuigende van een grote muzikaliteit. Ons kompliment! Een wederzijds genoegen, want Abbé Gruslin sprak voorafgaande aan de predikatie eveneens woorden lof tot de Schola. Hij spoorde zijn paro chianen aan het Gregoriaans te blijven waarderen. De plechtigheid werd beslo ten met het zingen van „O Bone Jesu' van Da Palestrina. Na afloop kwamen de stemmen pas goed los. In een plaatselijke lokaliteit werd in aanwezigheid van Abbé Gruslin een grote liederenschat aangesproken. Een tweetal wandeltochten, één in de omgeving van Montleban en één vanuit Houffallze zorgden ervoor dat de spie- soepel bleven na twee ietwat koude „tentnachten". Gedurende het kamp vond dagelijks de Eucharistieviering plaats onder de open lucht waarbij door kapelaan Landsbergen als hoofdthema De Bergrede" centraal werd gesteld. Maai^ig jl. verdween alle bagage én de tenten in de welhaast onverzadigbare auto van Jan Hooymans. Na een luister rijk „galgenmaal", in Scholakringen „af scheidsdiner" genoemd ging het „terug Oegstgeest" nagestaard door de heer Van Loon die zich blijvend te Mont leban heeft gevestigd. VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN 7 t n C. W. Schutte en fam. Lage Rijndijk 57- 59, Alphen a.d. Rijn, Juweelstr. 30: H. C. Krijt en fam. Burggravenln. 246, Oegst geest Irlsln. 297: J. A. M. Noorduin-Ver hoogt en fam. Mulderstr. 8, Alphen a.d. Rijn, Marnix8tr. 165; H. J. de Haas en fam. Morsln. 9, Wonseradeel, Botterstr. 23; J- G. Kemmere en fam. Anna v. Bu- renhof 37, Naaldwijk, Chopinstr. 9; J. M. D. v.d. Berg en fam. v.d. Brandeler- kade 14, Velsen, Kanaalstr. 248; W. C. L. v. Hoorn en fam. ab Morssingel Oegst- lianastr. 10: P. v. Berkel en fam. Hoge Rijndijk 33, Leiderdorp, Julianastr. 10; W. Tegelaar en fam. Surinamestr. 18, Vlijmen, Parallelweg 35; J. G. J. M. Fleischeuer en fam. de Bazelstr. 22, Ter- heijden, Polderstr. 42; R. H. Pardon- Marck en fam. Kaiserstr. 53, Hilversum, Gerardus Gulln. 14; F. W. G. A. v. Glas beek en fam. Jul. v. Stolberghof 55, Eindhoven, Kersenstr. 12; A. v.d. Heijden en fam. Zoeterwoudsesingel 85, Zeve naar, Oosteinde 34; W. Leenen en fam. v. Vollenhovenpl. 25, Leidschendam, Gra vin Jul. v. Stolbergln. 355; J. Wieriks en fam. Melchior Treubln. 35, Pijnacker, Pak Berkenoord 13; L. Crispljn-Laven en fam. Leuvenstr. 11, Duitsland; L. J. F. Hermans en fam. Herengracht 74, Oegst geest, Wllhelminapark 20; C. M. Schra- ma en fam. Jan v. Houtkade 26a, Den Haag Huygenspark 5; B. Q. J. Vlasveld Doezastr. 20, Boxmeer, Steenstr. 39; R. Spruit Lage Rijndijk 65 Oegstgeest, Duinzichtstr. 7; C. F. H. v.d. Voorn Lage Rijndijk 120a, Ter Aar Korteraarseweg 128; J. J. S. H. J. Bouma Boerhaaveln. 43. Oegstgeest Aert v. Nesln. 177; G. Lübbers Mezenstr. 2 Schoonebeek, Dord- seweg 22; E. M. Liesker-Feldbrugge Rijnsburgerweg 31b Druten, Wilhelmina- straat 61; J. M. A. Saria Rijnsburgerweg 10, Oegstgeest, Aert v. Nesln. 112; C. J. M. Verdegaal Rijnsburgerweg 10, Sas- senheim, Hoofdstr. 75; A. E. A. M. Hoo- gervorst-Bleijs, Morsweg 174b Oegst geest, Haarlemmertrekvaart 27: H. C. A. Beenhakker Jan v. Goyenkade 133, Dru ten. Wilhelminastr. 61; T. Gijzen Lo- rentzkade 158, Haarlem, Kamperln. 4; J. I. W. Jaworski-Sporre Utr. Jaagpad BOSKOOP NIEUWE N.V. Door de heren H. den Ouden, thans wonende te Driebergen-Rysenburg, en F. den Ouden, wonende te Boskoop, 'e van oudsbekende handelskwe ker y H. den Ouden en Zn. omgezet in een naamloze vennootschap „The Old Farm-Nurseries H. den Ouden Son". Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f200.000,verdeeld in 12 prioriteits aandelen van f 500,en 194 gewone aandelen van f 1.000,De prioriteits aandelen zyn alle geplaatst en volge stort. Van de gewone aandelen zyn er 94 geplaatst en volgestort. Tot direc teur van de N.V. is benqemd de heer F. den Ouden. „NAS" uit Leimuiden organiseert vierde „Meer- en Drechttocht' PAUZE DE DOKTERSWACHTKAMER Voor de vierde maal in haar be staan zal de wandelsportvereniging „Na Arbeid Sport" te Leimuiden op zaterdag 9 september a.s. de „Meer- en Drechttocht" organiseren. Naast de afstanden 6, 10, 15 en 20 km, waarop ook in voorgaande jaren reeds gestart kon worden, is thans ook een par cours uitgezet met een lengte km, waarop de delaars hun krachten kunnen beproe- De landelyke ligging van Leimuiden, tussen Westeinderplas en Braasemer- meer en met in de onmiddellyke om geving de Langeraarse plassen, als mede mooie wegen door de polders en onder meer langs de Drecht stel len de organisatoren in staat om voor elke afstand een prachtig parcours uit te zetten. „Het Wapen van Leimuiden" zal op 9 september het centrum van de wan delsport zyn. Hier zullen de deelne mers arriveren (uit vele richtingen is de startplaats direct te bereiken met Maarse en Kroon), en zullen zij ver trekken om de afstand van hun keuze af te leggen. Enige muziekkorpsen zullen er hierby voor zorgdragen, dat iedere deelnemer in de goede pas komt. De starttyden zyn voor de kortere afstanden gesteld van één uur tot drie uur, terwyl voor de 40 km om tien uur het startsein gegeven zal worden. Aan elke deelnemer, die de tocht volbrengt, zal na afloop een speciaal ontworpen herinneringsmedaille wor den uitgereikt. Voor groepen van ten- ihinste 12 personen worden bovendien aparte groepspryzen beschikbaar ge steld. In dokterswachtkamers heerst een spanning, die niet meetbaar is. De wach tenden bladeren in verwelkte tijdschrif. ten en trachten zich, vruchteloos, eec onverschillige houding te geven. In h« voorgeborchte van de huisartsen is die, spanning al danig te bespeuren, bij tand. artsen wordt ze scherper de St staat klaar in de kamer ernaast helemaal ondragelijk is ze op de spreek- uren van chirurgen. Daar verbeiden de „doorgestuurden" hun beurt. Uit het raam zien ze het vrolijke stadsgewoel waarin ze tot voor kort lustig in meehup- pelden en dat hen harteloos aan hun lo; geoefende wan-1 overlaat. Pas nu beseffen ze als vrije prinsjes geleefd te hebben. En dan open de hagelwitte dokter de deur. Hij is het die als een god in het midden van hun bestaan treedt. Op hem is al hun hoop en vertrouwen gericht, en terecht Hij kan hen genezen. „Ik ben niet geko men voor de gezonden maar voor de zieken", heeft de Dokter der dokters ge- Zijn spreekuur, de genezing van zonden door de uitgesproken vergeving wordt slecht bezocht. Het is opluchting uit doktersmond te horen: „Ik-laat u gaan. Even opluchtend kan het zijn uit daartoe bevoegde senmond te vernemen: „Ik ontsla u B0SK00PSE SUCCESSEN OP TENTOONSTELLING TE ORLEANS Door de stichting voor onpersoon- lyke reclame „Plant Propaganda Hol land" werd deelgenomen aan 'n grote bloemententoonstelling in Orleans (Frankrijk). Het was de eerste maal dat P.P.H. aan een zomertentoonstel- ling deelnam en het was eigenlijk als een experiment bedoeld. Dit is byzon- der geslaagd. De inzendingen van P.P.H. behaalden een ereprys en en kele eerste en tweede prijzen. De in zendingen bestonden uit planten in pot en een sortiment vaste planten. De oppervlakte van de stand bedroeg circa 80 m2. Het arrangement werd verzorgd door de heer G. de Koning uit Rynsburg. Het deelnemen aan zomertentoon- stellingen geeft aparte problemen. Zo moesten de tentoon te stellen artike len in een koelwagen by een tempera tuur van 7 graden worden verzonden, aangezien het risico van de warmte Donderdag 31 augustus Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan. Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat. v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rynzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretonus- straat Vrijdag 1 september Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v.d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat. Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat. Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat, Buitenrust- straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr, Dalia- straat, Anjelier-straat. 90, Leiderdorp, Pinksterbloem 136, F. v.d. Blom Titus Brandsmaln. 164, Schie dam Johan Strausspl. 149 Vlies Titus Brandsmaln. 164 Schiedam, Johan Strausspl. 149; L. J. P. Luyten Weidehof 11. Hazerswoude, Jacob Re- viusstr. 26; T. H. M. Luyten-Lampo Pe ter v. Anrooystr. 22 Hazerswoude, J. Re- viusstr. 26; M. J. v. 't Sant Witte Singel 53, Ede Gld. Bernhardln. 78; J. Dernee Storm Buysingstr. 5, Waddinxveen, Von- delln. 140; J. v. Buren, Rijnsburgerweg 142, Haarlem, Nieuwe Gracht 100; J. M. N. Chang Bakker Korffstr. 10a, Katwijk, Drieplassenweg 17; I. Noorduin Heems geest, Zoutkeetln. 1; J. C. I. v. Weerlee Marnixstr. 135, Weert, Kazerneln. 101; G. E. Leenhouts Houtln. 55, Katwijk, Koninginneweg 12; J. M. v. Alphen, RijnsburgerweglO, Utrecht, Peetersdreef 58; H. C. Llbochant Drechtstr. 115, Soest, Amersfoortsestr. 119; J. v.d. Mei Ker- senstra 29, Ghana; P. Groeneveld Stiel- tjesstr. 1, Lisse, Lisbloemstr. 11; H. M. J. Planje-Jongsma Rijnsburgerweg 4, Bos koop, Reijerskoop 43; J. C. F. Sengers Rijnsburgerweg 10, Leiderdorp, Laan v. Ouderzorg 117; M. C. Planje Boerhaa- velaan 28, Boskoop Reijerskoop 43; G. W. v.d. Wiel Borneostr. 28a Warmond, Scheepmakersdam 6; I. Bellinga-Terlage Corantijnstr. 22, Renkum, Wolfhezerweg 80a; M. v.d. Kaay-Zirkzee Lindestr. 42, Katwijk, Overrijn 7; M. v.d. Plas Maas straat 51, Oegstgeest, Endegeesterstr.- weg 5; P. A. de Winter Alexanderstr. 19, Voorschoten, Pr. Bernhardln. 10; C. B. W. Kerkdijk Haven 24a Oegstgeest, van Assendelftstr. 32; H. J. *t Hart-v.d. Muy- zenberg, Hoogl. Kerkgracht 24, War mond, Klinkenberg 1; C. v. Stek Noord einde 2a, Rotterdam. Strevelsweg 81; J. H. Halm Pieterskerkhof 4c Den Haag. Gentsestr. 141; J. Post Turfmarkt 7a, Amersfoort, J. v.d. Heijdenstr. 24; P. H. Labohm Herengracht 43, Breukelen, Rijksstraatweg 9; A. J. P. Boesten Vree- wijkstr. 11, Voorburg, Molenwljkstr. 6; T. J. Vos Noordeinde 2a Hilversum. Noodweg 37; H. Hermans Schelpenkade 9, Zoeterwoude, Eendrachtsweg 3: J. M. X. E. C. Kortmann, Sehelpenkade 9 Zoe terwoude, Eendrachtsweg 3; D. T. Hout- hoff Schelpenkade 49 Arnhem Renssen- straat 3; A. Uppenkamp de Sitterln. 125, Groot Brittannië; G. C. A. Vergouwen Mariënpoelstr. 4, Amsterdam. Nieuwe Herengracht 181; J. Leest Fagelstr. 40, Voorburg, Spinozalaan 327; E. Janssens Rijnsburgerweg 10, Den Haag. Hugo de Grootstr. 88; H. C. von Liebenstein Rijns burgerweg 10 Amsterdam, Linnaeus- parkweg 2381; Jonkvrouw V. Quarles v. Ufford Rijnsburgerweg 10, Amsterdam, le Jan Steenstr. 65a; G. M. Kruizinga Kennedyln. 66, Den Haag, Pr. Mauritsln. IB; C. A. v.d. Lee Cobetstr. 62, Phiiip- pljnen; J. E, Scheepe Antillenstr. 158 Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; A. Vo- gel-Witteveen Maredijk 75, Apeldoorn, Ruys de Beerenbrouckstr. 67; D. E. Krijgsman-Blindenbach Valkenburgse- weg 23, Nieuw Zeeland; F. P. A. Witte- veen Vreewljkstr. 14 Heerenveen, Dracht 33; G. H. v. Beek Stuwstr. 14, Den Hel der, Het Niewe Diep 5; M. D. A. A. Driesen Oude Singel 72 Nijmegen, Pr. Bernhardstr. 3; J. W. Wessels Noordein de 2a Rotterdam, Rusthofln. 13; G. J. Houwert Noordelnde 18 Den Haag, van Tedlngerbrouckstr, 27 j ALPHEN AAN DEN RIJN ALPHEN VOOR ISRAëL: RUIM 16 MILLE De opbrengst van de actie „Alphen voor Israël", die op 9 juni werd ge houden, is door girostortingen nog met enkele duizenden gulden geste gen. Totaal is nu ontvangen f 16.312,43. Een van de laatste stortingen kwam uit het bejaardencentrum „Rijnzate", waar f241,— was bijeengebracht. De chr. Immanuël ULO-school stortte f200,met de vermelding „For the sabras of Moshe Da jan". zeer groot is en men daarvoor der halve aparte voorzieningen moet tref fen, In oktober a.s. zal de P.P.H. weer aan de tentoonstelling in Orleans deel nemen, dan met coniferen en beshees- BODEGRAVEN TJ. KOOISTRA, ZILVEREN ZETTER Gisteren herdacht de heer Tj. Kooi- stra het feit, dat hy een kwart eeuw geleden als 14-jarige jongen in dienst trad van het drukkersbedryf van wij len de heer Damman. In de woning van de huidige eige naar van dit bedryf, de heer B. Kwak kel, werd de jubilaris in aanwezigheid van zijn ouders en de overige perso neelsleden op hartelyke wyze gehul digd. De heer Kwakkel gaf een overzicht van de afgelopen 25 jaar waarii jubilaris zich heeft weten op te wer ken tot een uiterst bekwaam machine- zetter. Als stoffelyk bewys van er- kentelykheid bood de heer Kwakkel een geschenk onder couvert aan, als mede enkele boekwerken en een pla- tenbon. Mevr. Kwakkel bood vervol gens de heer Kooistra een bloemstuk aan en de kinderen van de familie Kwakkel kwamen met een enorme fruitmand aandragen. Een van de collega's bood vervol gens een geschenk aan en mevrouw Dammen, echtgenote van de eerste eigenaar van het bedryf, bood de ju bilaris een platenbon aan. In welgekozen woorden dankte de jubilaris voor de hartelyke» huldiging. ZOETERWOUDE Vit de Zoeterivoudse raadsstukken De gemeente Zoeterwoude beschikt vanaf 1 augustus jl. niet meer over een noodslachtplaats. In vgrband hiermede moeten tijdelijk de noodslachtingen worden vervoerd naar het abattoir te Leiden. Tevens moet er in Zoeterwoude een gelegenheid zijn om kleinere die ren, waarvan vaststaat dat ze zullen worden afgekeurd, in daarvoor be schikbaar gestelde vaten te deponeren. De heer Q. v.d. Hoeven, Watertje 11, is bereid de noodslachtingen op te ha len en naar Leiden te vervoeren naar het openbaar slachthuis, alsmede aan het adres Dorpsstraat 42 de vaten te plaatsen voor de gestorven dieren. De laatste worden dan ook door Van der Hoeven van het betreffende bedrijf ge haald. Van der Hoeven vraagt hier voor een vergoeding van 50,per week, gezien het feit dat in dit bedrag ook alle transportkosten z(jn begrepen achten b. en w. dit bedrag aannemelijk. Dienovereenkomstig wordt 'de raad een voorstel gedaan. De regeling zal gelden tot de ingebruikneming van de nieuwe noodslachtplaats. Verpachting Jaclitrecht De overeenkomsten van huur en ver huur van het genot van de jacht mogen telkens voor de duur van één jaar wor den aangegaan. De heer W. P. de Groot. Besjeslaan 2 te Leiden, ver zoekt in pacht het jachtrecht op de ge- LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Gambiet (14 jaar) Dagelyks: 14.30. 19.00 en 21.15 uui Zondag: 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 u Lido: Sabotage-complot Gouden 7 (14 jaar). Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 Luxor: ontraden. Studio: Dokter. wat doe je nou? (14 j.). Prolongatie. Dagelyks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Trianon: The Sound of music (a.l.) Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Helden zonder glorie (14 j.) Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. PUNT KORRELTJE Heb medelijden met de slechten: weet niet wat er in hun hart omgaat (Victor Hugo) liggende leidingen en buizen. Voorge steld wordt het krediet te verhogen tot 7.500,—. Vaste geldlening ad 705.000, In de raadsvergadering van 26 april 11. werd een besluit genomen tot grond aankoop en scholenbouw. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten biedt een vaste geldlening ad 705.000,voor: a. de grondkosten voor de nieuwe open bare lagere school 59.892, b. de grondkosten voor de kleuterschool „Hummelhof" 107.591,70; c. de grond- en bouwkosten voor de nieuwe katholieke lagere school 537.516,30. Totaal ƒ705.000,—. De lening wordt verstrekt tegen pari- koers, een rente van 6% en een looptijd van 25 jaar. l967/*68 tegen een prijs van 2.- Marktberichten BODEGRAVEN. 29 aug. Kaas Aanvoer 61 partijen Goudse kaas. Pryzen: le kw. 3.52-3.62, 2e kw. 3.30- 3.51, extra kw. 3.91. Handel: redelyk. ROTTERDAM, 29 aug.. Vee Aan voer totaal 2894. weekaanvoer 4432. Slachtrunderen 125, gebruiksvee 741, vette kalveren 360, graskalveren 246, mpiénté" JgeD*dommeiTïn "de'^Grote F^>ï- nuchtere kalveren 1102 varkens 6. paar. der. Aan de raad wordt voorgesteld^n 12 veulens 10. aehapen. lammeren dit te verlenen voor het Jachtseizoen 2«i- »»kken. Seden 28. 1 Pryzen: slachtrunderen 430-4U5, 385- 415, 350-370, 325-345; vette kalveren geen notering 360-375, 340-355, 310-335; varkens 385-440; worstkoeien 330-350; kalf-, melkkoeien 1050-1550; vare koelen 875-1150; vaarzen 750-900; pinken 550- 700; graskalveren 350-475; nuchtere kal veren 175-185; mestkalveren 250-310; schapen 90-110; lammeren 100-130. Handel: slachtrunderen: iets minder, rustig, als gisteren; kalf-, melkkoeien: even meer, slepend, niet hoger; vare koeien: gewoon, lui, gedrukt; vaarzen, pinken: iets meer, stil, vooral niet hoger; graskalveren: groter, stroef, even lager; vette kalveren: gewoon, stug, iets min der; nuchtere kalveren: groter, kalm, lager; schapen, lammeren: korter, goed, constant, Riolering Rijnegomnierstraat In maart 1967 verleende de raad een krediet van ƒ4.435,90 voor verlenging van de riolering in de Rijnegommer- slraat en het maken van aansluitputten in die riolering. Blijkens een gehouden aanbesteding is dit bedrag te laag. De laagste inschrijver berekent een bedrag van 7.500,Deze aanneemsom is be oordeeld aan de hand van een detail- begroting en blijkt aanvaardbaar zodat geconcludeerd moet worden dat de eerste raming van kosten ondeugdelijk RIJNSBURG, - 28 aug. - Bloemen Anthurium 85-165, Gerbera 10-31, Am Anjers: Tangerine 10-17, Arthur 9-13, Dusty 10-17, G. J. Sim 11-15, Crowly Sim 7-14, Carry Sim 11-16, Rose Sir 8-13, Rode Sim 11-15, Witte Sim 10-lfc Rozen: Zorina 8-11, Carol 4-7, Gamel 4-6 alles per stuk. Gladiolen: 450-100 Dahlia's 350-750, Helianten 350-700, Col- villeis 450-650 per 100. Irissen 90-130. Asters 60-100, Freesia's: White Swan 4; -160, Golden Yellow 40-85, Chrysanten:; Davine 100-120, Golden Delight 60-90 Grace 60-85, Koens Elite 40-80. Lilia: Hoek 40-S0, Indianapolis 160-200, Tokio 140-160, Lyona 140-160 alles per bos. LISSE, 28 aug. - Bloeiubollenveiling Narcissen dn. I en dn. II: Aranjuez 17,40 -15,05, Beersheba 17,95-12,20, Carbineer 17,60-17,40, Carlton 13,10-9,40, Dutch Master 24,50-14,90, Early Glory 12,10- 9,70, Eduard Buxton 16,35-12,55, For tune 18,45-14,90; Golden Harvest 29,65- 20,40, Golden Top 23,05-14,50, Geraniurr. 13,05-12,10, Inglescombe 17,45-15,65, King Alfred 27,90-19,65, La Riante 15.7; •13,10, Laurens Koster 14,70-10,45, Mrs E. H. Krelage 11,90-11,05, Mercato 19,15 -14,50, Mary Copland 20,40-18,80, Oliver Cromwell 16,50-11,40, Queen of Bico- lors 17,25-12,80, Scarlet Elegance 23.25- 16,60, Texas 25,65-21,75; Yellow Sue 20,90-10,40. TER AAR - 28 augustus. - Groente Kassnijbonen I 1.05-1,30; idem II 40-85 natuursnijbonen I 75-85, idem II 40-6u dubbele stokprinsessebonen I 75-90, id II 60-85, witte pronkbonen 25-50, uien 14-16, spekbonen 40. prinsessebonen I Si' -90, idem II 45, groene kool 21. aardappe len 15, andijvie I 35-41, andijvie H 24-30, stambonen I 75, stambonen II 40-45, rode kool 7-12, kroten 10-19, postelein 58, ra barber 25, augurken E 8, kromme korr- kommers 25-30, alles per kg. Tomate: A extra 2,90-3.30; A 1 2,60-2.70, B extra i 3,20, BI 2,90, C 2,40, tomaten binnen land A 2,40-2,80, B 2,40-2.90, C 2,40 per bakje van 6 kilo. Sla I 25-44, sla II 12- 23, bloemkool A 1 61-94, A II 28-69, Bli 34 afwijkend 15 komkommers export 20- 48, komkommers binnenland 15-34 alles per stuk. kroten 7 per bos. ROELOF ARENDSVEEN, 28 aug. - Bloemen - Am. Anjers Sim Rose 7-17, Sim Rood 8-18, Sim Wit 12-16, Sim Ar thur 9-10. G. J. Sim 11-13. Clear Yello* Sim 13, Keefer 9-12, Kokomo sim 15. Shocking Pink 7-10, Red Diamond 11- Rozen: Garnette en Carol 2-6, Zorina 7-9 Seventeen 6-7, Carla 24-28. Baccara 25- 30, Super Star 18-24, Bregina 7-9, Corai Princess 6-8, Gerbera 16-22, Anthurium 85-90, Valota 50, Lelies White Superior 16-22 geplozen chrysanthen, Alec Bedser 14-25, Migoli 13-16, Breitner 12-20, Eve lyn Bush 29, Kalanchoë 31-46, p. stuk, Tros-anjers 1,90, troschrysanten Delight- full 46-55, Lilian Hoek 21-33, Koenes Elite 30-56, Davine 32-48, Koene's Glorie 38-42, Tokyo 1,15-1,55. Luyona 1,25-1,50, Indianapolis 1,00-1,55, Pink Pompon 1,25 -1,50, Gladiolen 30-89, Irissen Wedg wood 1,15-1,40, Imperator 1,95-2,00, Do- minator 1.50-1.80, Dahlia's 18-55, Snij- groen 27-41, Eikenblad 22-28, Freesia'» 35-58, Asters 10-32, Montbretia 28-51, Ornithogalum 18-75 per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4