•er Nieuw welvoorzien seizoen voor 13000 K O-leden *4 Directeur Sjoerds nam afscheid, Mr. Van Rijswijk geïnstalleerd als opvolger Katholieke kappers uit Leiden en Omstreken vieren half oktober tienjarig bestaan BOSKOOPSE KWEKERS WERDEN ONWEL DOOR GIFTIGE BESTRIJDINGSMIDDELEN DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 DE LEÏDSE COURANT PAGINA S COMMANDOWISSELING BIJ G.A.B. TE LEIDEN GEEN WONDER, dat de Leidse Volksuniver siteit „K O" op het ogenblik zo'n dertien duizend leden telt als men het in een boekwerkje bondig samengevat programma '67-'68 overziet. Relatief genomen is de Leidse Volksuniversiteit een der grootste instellingen op dit gebied hier te lande en haar Kunst, Ontspanning en Ont wikkeling houden met deze omvang gelijke tred. Een schier onbeperkt keuze-scala van mogelijk heden maakt, dat men steeds meer zijn toevlucht tot K O neemt. Bij deze Volksuniversiteit loopt men b.v. bij concerten de kans op „uitverkocht". Waar treft men deze goed-ouderwetse situatie nog aan? MUZIEK, TONEEL EN DE BESTE CABARETIERS Hoog bezettingspercentage van Leidse Schouwburg HEEL BIJZONDER is de aandacht die K O besteedt aan het brengen van cultuur en ontspanning aan de z.g. „groene kaarthouders", thans zesduizend in getal. Het zijn de werkne mers in Leiden en omgeving die lid zijn van de volksuniversiteit, via hun bedrijf of vakbond. Al eerder werd in deze kolommen geschreven over het hoogstzeldzame „net van contact en activi teit" voor de werknemers, die via een contact persoon daardoor kunnen profiteren van evene menten die een personeelsvereniging niet kan organiseren. Maar ook voor de 7000 particuliere leden de houders van gele kaarten heeft K O heel veel pijlen op haar boog. Voor hen en allen die weer uitzien naar het nieuwe K O- seizoen doen wij een greep uit 't royale arsenaal. Mengelberg. Na de resultaten van het vorig seizoen zien w-y met belangstel ling deze nieuwe serie tegemoet. In een sfeervolle bijeenkomst heeft maandagmiddag het afscheid plaats gehad van de heer J. Sjoerds. die als GAB-directeur van Leiden naar Eind hoven vertrekt en de installatie van mr. M. G. v. Rijswijk tot zijn opvolger. Om half 4 heeft de heer Kooiman, als voorzitter van de personeelsvere niging van het GAB Leiden, aan- alle aanwezigen een hartelijk welkom toe geroepen, waarna de heer C. Schip per, namens het gehele personeel van het GAB Leiden, een woord van af scheid sprak tot de heer Sjoerds. Hij zeide o.m., dat. toen de heer Sjoerds 6 S jaar geleden zijn entree maakte 'op het GAB Leiden, hij voor Leiden een volkomen onbekende persoonlijk heid was. Wij hebben U in uw kwa liteiten leren kennen. Uw bekwaam heden zijn inderdaad ook wel geble ken en gewaardeerd geworden, want deze zijn vastgelegd in uw benoeming te Eindhoven, een nog groter GAB dan Leiden. Hij schetste de heer Sjoerds in zijn eigenschappen en wees op zijn rechtvaardigheid en als een man van rechtlijnig denken. Voor de personeels belangen stond u altijd op de bres en voor de bevordering van hun belangen stond u paL U gaat nu het westen verlaten, maar er blijven voor u toch banden bestaan buiten het GAB om. U kwam uit de bossen van Arnhem 6 jaar geleden en u gaat nu naar de bossen van Eindhoven, waarbij wij u als ambtenaren van Leiden alle goeds toewensen. Namens de collega's bood hij de heer Sjoerds een vijftal waar devolle boekwerken aan, waarvoor de heer Sjoerds hartelijk dank bracht De heer Sjoerds het woord voeren de, zeide. dat de vakantietijd, welke hij de laatste weken genoten had, hem al enigermate op een afstand van werk hadden gebracht Hierdoor het afscheidnemen van nu gemakke lijker geworden. Helaas moest spre- Wim Sonneveld en zijn grote vondst Ina van Faassen komen in Leiden cabaret brengen van het zuiverste gehalte. donker wordt" en When did you last see my mother" (van Christopher Hampton), gespeeld door Centrum. K. O. wacht echter eerst de premières van deze stukken af alvorens zich er een oordeel over CONCERTEN Ondanks de beperkingen die de Leid se Schouwburg aan de grote vader landse ensembles biedt zullen de beste toneelgezelschappen de Sleutelstad De „groene" concerten omvatten drie weer opzoeken. Dit vindt, zijn oorzaak I populair-klassleke concerten door het in het hoge bezettingspercentage van Residentie-Orkest en het Rotterdams de schouwburg: 90 pet. of meer voorstelling. Dit is hoger dan het lan- I hoorzaal onder de dirigenten Bruno Ma- delijk gemiddelde, dat het vorig jaar j derna, Eduard Flipse en Franz-Paul h C. f oen achteruit is gegaan. Zo niet in Leiden. Decker. Bruno Madema en de Hage- üoeven er nIet verder °P ,n 16 Tot zover de cultuur en ontspanning die K O te bieden heeft. Het was slechts een summier overzicht van de voornaamste punten. Er is ook nog een afdeling Ontwikkeling, de eigenlijke volksuniversiteit, met o.a. omvangrijk cursuswerk, films en fllmlezingen. Op een en ander hopen wij morgen nader in te gaan. ker zeggen, dat hij het gebouw van het GAB Leiden in nóg beroerder toe stand moest achterlaten dan toen hij er 6 jaar geleden inkwam, maar de hoop is niet ongewettigd, aldus de of ficiële berichten, dat in 1968 met de bouw van een nieuw GAB begonnen zal worden. In gevoelvolle woorden (ADVERTENTIE) WIE HELPT ZOEKEN? Op 7 augustus weggelopen ul Asyl, H. Rljndfjk, Leiden, onze CYPERSE POES (kater) mlddelgry*. donkere rug- streep, zwart staartpuntje, witte borst, neus eD bulk en witte voet jes. 1 Jaar. Roepnaam: ROEKIE. S.v.p. bellen Leiden (01710) no. 26461 of-21572. werkers uit zijn Leidse tijd, de heren C. R. L. Oost veen, de heer Pluim graaf, die plotseling door de dood werd weggenomen, en de heren Grotenhuis en Daudeij, die door ziekte verhin derd zijn hun werkzaamheden voort te zetten. Met waardering sprak hij over de medewerking van de heer Stroosnijder, die als directeur naar Dordrecht vertrok. Ben ik in deze 6 jaar nu wijzer geworden? Leiden was geen gemakkelijk bureau en ik zal zeker niet in alle opzichten geslaagd zijn, doch ik heb gaarne medegewerkt aan de bevordering van de belangen van het personeel. De hoofd-inspecteur-directeur, de heer Boon, sprak de heer Sjoerds toe en zeide hierop nader terug te komen in de komende directeuren-vergade- rnig in Den Haag. Hij introduceerde mr. Van Rijswijk als nieuwe direc teur, die voor Leiden geen onbekende is, en hoopte dat hij binnen niet al te lange tijd zijn arbeid ten volle zal kunnen ontplooien in een nieuw GAB- gebouw te Leiden. De heer Schipper verwelkomde de nieuwe directeur namens het perso neel. Mr. Van Rijswijk dankte voor het hartelijk welkom, ook al direct na het bekend worden van de benoeming door een gezonden gelukwenstelegram. Er is deze middag wel getoond, dat amb telijke molens ook wel snel kunnen draaien, want nog vóór 1 sept vinden afscheid en installatie op éen middag plaats! Het ging allemaal ontzettend vlug cn hij sprak de wens uit prettig samen te mogen werken. Hierna bleef men nog enige tijd in gezellige samenkomst bijeen. „WIENER BLUT" De groene kaarthouders zullen hun hart kunnen ophalen met uitvoeringen door de Hoofdstad-Operette van .Wie ner Blut" van Johan Strauss. Na het succes van Zwel Herzen belooft ook dit optreden een echt Weens klaterend ver maak te worden, (ook voor gele kaart ten). Het Tsjechisch Folkloristisch Ensem ble Broln geeft op 2 november een bal letvoorstelling. Het cabaret zendt weer zyn groten Kapdemonstraties voor Leidse burgerij De afdeling. Leiden en Omstreken van de Nederlandse Katholieke Patroons bond zal zondag 15 oktober op grootse wijze haAr tienjarig bestaan vieren. Op die datum is in 1957 de afdeling Leiden en Omstreken opgericht. Alle leden met echtgenotes, oudere kinderen en vertrouwde introducé's worden samen met het hoofdbestuur van de Nederlandse Katholieke Patroonsbond uitgenodigd zondagavond 15 oktober om vijf uur in Huize Duinzicht te Oegst- geest uitgenodigd om er een plechtige H. Mis te vieren. Na afloop is er in het Parochiehuis een „broodje uit het vuistje", terwijl het Gemengde Koor i .>kiik k j Leiden; K. O. heeft zich ge- Bonifatius uit Alphen aan den Rijn voor stemmige muziek zal zorgen. De per I hilharmonisch Orkest In de StadsgO-haag(; hen te contracteren .Een aankon - voorzitter van de afdeling Leiden en Omstreken, de heer E. M. Langezaal, Voor de groene kaarthouders treden op toneelgroep Centrum, het Nieuw Rot terdams Toneel en Theater in drie se ries van twee voorstellingen. Ook de gele kaarten geven toegang tot pro- dukties van de beste Nederlandse ge zelschappen: vier series van vier voor stellingen, te geven door de Haagse Comedie, de Nederlandse Comedle, het Nieuw Rotterdams Toneel en Centrum. Als steeds worden uit de komende pre- ontsluiten het seizoen met Beethovenprogramma (o.a. ouverture Egmont en de „Erolca"). Ingeburgerd ls reeds het Kerst-pro menadeconcert onder Flipse (met dit maal de hoop gevestigd - sinds Leiden een stadsorgel heeft - op een orgelcon cert van Hftndel).. In principe zal Gré Brouwenstijn haar medewerking ver lenen aan een Opera- en Belcantocon cert op 7 maart. Aan het Beethoven- mièree de best mogelijke voorstellingen programma werken mede het prachtige gekozen die ruim op tyd worden aan gekondigd. De Nederlandse Comedie opent in de series A op 27 september de ry met „Het flauwgevallen paard" van Francois Sagan. MODERN TONEEL Met ere mag ook worden genoemd Modern Toneel, drie voorstellingen in de Schouwburg, in samenwerking met het Leids Academisch Kunstcentrum (LAK). Het gaat hier om stukken van schrijvers van deze tijd met moderne probleemstelling, levensgevoel en taal gebruik. Gedacht wordt aan een op voering door Theater van „Voor het Mentaal zwak Ajax verloor van VRA 2 Tengevolge van een wel zeer slech te wedstrijdmentaliteit heeft 't eerste elftal van Ajax verloren van VRA II in Amstelveen. Ofschoon deze neder laag voor de bezetting van de laatste twee plaatsen niet meer van belang was (Ajax zal ook het volgend jaar weer in de 2e klasse A van de KNCB uitkomen) mocht toch wel worden verwacht dat na het scoren van 176 voor 8 door Ajax het Leidse fielding team meer geïnspireerd zou zijn om deze wedstrijd in een overwinning om te zetten dan men thans liet zien. Zeer slecht fielden (eenvoudige catches werden gemist) was er de oorzaak van dat de VRA dit totaal voor het verlies van 6 wickets kon overschrijden. Ajax won de toss en ging eerst bat ten, hetgeen de Leidenaren >eel goed afging. P. v. Amerom 71, V. February 42, F. Olthuis 32. en J. A. de Jongh met 11 runs brachten het totaal op 176, waarna de Ajax-aanvoerder de innings sloot na ongeveer 3 uur speel tijd te hebben gebruikt. Daarna liet het elftal zien dat het de wil miste om een wedstrijd in een overwinning om te zetten, waarna VRA op eenvoudige wijze 180 voor 6 kon scoren. De bowlingcijfers van Ajax waren R. Veldhuizen 1 voor 32, T. Eldering 2 voor 35, V. February 1 voor 33, D. Eldering 1 voor 10. In dit trieste geheel moge wel ver meld worden de uitstekende manier waarop R. Veldhuizen in de slips ve teraan, W. Glerum, uitving. MEESTERSERIE De Meesterserie toont deze keer (na de vele gastdirigenten het vorig jaar) een grote verscheidenheid aan solisten. Wij noemen o.a. de Chinese bas Yi Kwel Sze, de violoncellist Leonard Rose en de pianiste Annerose Schmidt. Op het programma staan o.m. werken van Bhrams, Berlioz, Mendelssohn, Debus sy, Rameau en Resplghi. Het slotcon- cert op 18 april is gewijd aan Ravel en Bartok. De hedendaagse muziek komt we derom aan bod in de serie Muziek van deze tyd, vier Instructieve avonden met oriënterende gesprekken tussen publiek en kunstenaars. Deelnemers dit jaar Bruno Maderna, het trio Koos Verheul, ken. Dit jeugdig publiek vormt trio George Pleterson en het trio Mlsha zienlijk deel van het K O-ledental. /e be gaan. Vier dagen (ln januari) met Wlm Zon neveld en Ina van Faassen, puur ca baret op ongedachte hoogte, en Fons Jansen in zyn eenmanscabaret „Hoe meer zielen"; niet nieuw voor Lelden, maar wel voor K. O. LI a Dorana heeft zich aangeboden met haar One Woman show, haar première wil men eerst even afwachten. Ook is er een kans op de musical De Stunt rond Jas- perina de Jong. VOOR DE JEUGD Speciaal voor de scholieren en het voortgezet lager onderwijs zijn er weer de toneelvoorstellingen in de drie moder ne talen op instigatie van de commissie jeugdvoorstellingen. Het Royal Theater of York bracht het vorig seizoen Tem pest. ditmaal komen de Engelsen met Pinter's The Birthday party op 16 no vember, het Kleines Theater Bad Godes- berg, ook geen onbekende in Leiden, speelt Die Fyslker van Dürenmatt. Ten slotte is er een voorstelling door de Cie de Réalisation theatrale de Paris met Voyageur sans bagage v. Anouilh, waar van „Litteris Sacrum" afgelopen seizoen een voortreffelijke vertolking (in de Nederlandse versie) gaf. De werkende jeugd en studenten kunnen profiteren van de serie Modern Toneel, Muziek van deze tijd en concerten en toneelstuk- die al tien jaar deze afdeling stimuleert en leidt, zal een herdenkingsrede houden. Na de H. Mis zal er ook gelegenheid zijn om het bestuur geluk te i. Om ongeveer zeven uur zal het officiële gedeelte worden afgesloten en zullen de leden en de vele gasten worden verrast op een uitgebreid feest programma. Boot gestolen In het weekeinde is een zwart geteerde vlet, die onder de Korenbeursbrug te Leiden lag gemeerd, gestolen. De eige naar, een bloemenhandelaar, is bijzon der gedupeerd. De waarde van het vaffr- tuig bedraagt 500 gulden. DIEVEN AAN DE SIGAAR Uitgebreid feestprogramma Een keur van artiesten zal acte de presence geven: een volksdansgroep uit Leiden en een judogreep, waar onder de Europese jeugdkampioen J. van Polanen. Ook zullen voor het eerst via kleurendia's de vele stukken van het afdelingswerk worden ver toond. Het feest zal tot twee uur in de nacht duren. Al deze plannen zijn gisteravond besproken tijdens de openingsverga dering van het nieuwe seizoen, die in hotel „Bellevue" te Leiden werd ge houden. De viering van het tweede lustrum zal echter ook niet aan de Leidse burgerij voorbijgaan: maandag 23 oktober zal een openbare kap- demonstratie worden gehouden, waar iedereen de allernieuwste modellen kan zien. Een week later: 30 oktober, zal de viering van het tienjarig be staan van de afdeling Leiden en Om streken van de Ned. Kath. Patroons bond worden besloten met een intiem diner voor de leden en hun echtge- Er is gisteravond in hotel „Belle vue" door de kappers niet alleeen over het feest gesproken; het bestuur had de heren H. Doeleman en Bollen resp. landelijk Bondsvoorzitter en lan delijk Bondssecretaris uitgenodigd enkele economische aspecten van hedendaagse kappersbedrijf te belich- In het weekeinde hebben onbekenden zich door het loswrikken van de deur toegang verschaft tot het kantoor een financieringsmaatschappij aan Rijnsburgerweg in Leiden. Ondanks gebreid speurwerk naar geldbedragen j Aan het begin van de vergadering hebben de dieven slechts twee pakjes die door een relatief groot aantal sigaretten, enkele sigaren en een bedrag leden werd bezocht, verwelkomde de van 1,85 kunnen meenemen. lieer E. M. Langezaal de nieuwe gees telijke adviseur, pater B. Chr. Prin- senberg ofm, die pater G. A. v. d. Vat opvolgt. Na een kort verslag van de secretaris J. F. Sauer installeerde de voorzitter de nieuwe aalmoezenier. Een vacature ln het bestuur zal door de heer H. Smit uit Noordwijk-Binnen, niet-katholiek, worden bezet. De vergadering was het unaniem over deze benoeming eens. Verbetering vakmethode De afdeling Leiden en Omstreken, die 75 leden telt afkomstig uit 27 ge meenten, heeft negen jaar geleden het initiatief genomen een technische club tot vakverbetering ln het dames- en herenkappen in de Sleutelstad op te richten. Maandag 11 september be gint de nieuwe cursus, die voor alle kappers uit Leiden en omgeving open staat. Mej. N. Brinkhuizen en de heer P. Kruizinga, beiden nit Amsterdam, zullen de cursisten nader informeren resp. over de nieuwste modellen technieken. De cursus, die vorig jaar door 200 kappers werd bezocht, wordt om de 14 dagen gehouden in de Breestraat. Vóór de pauze dankte pater Prinsen- berg de voorzitter voor zijn vriende lijke woorden by zijn installatie. „Van onze kant bestaat er ook belangstel ling voor uw vak. Wij willen de kerk de wereld brengen. Zoals u zoekt naar nieuwe modellen en kapsels, zo zoekt de kerk ook naar nieuwe stij len", aldus pater Prinsenberg, wiens woorden met een luid applaus wer den gehonoreerd. Economische aspecten Na de pauze sprak de heer H. Doele man, landelijk Bondsvoorzitter, over enkele problemen in het kappersbe drijf. Allereerst deelde hij tot grote verrassing van de vergadering mee, dat de heer J. F. Sauer sinds 14 dagen deel uitmaakt van het hoofdbestuur. „Leiden is altijd al een parel aan de kroon van de Ned. Kath. Kappers patroonsbond geweest," aldus de heer Doeleman, die vervolgens op vele ver anderingen in het kappersbedrijf wees, die worden veroorzaakt door de eco nomische structuurwijzigingen. Hij riep de aanwezigen op meer vertrouwen te hebben in het eigen bedryf en een beter beleid te voeren, waarvoor het kappersbedrijf economisch gezond kan blijven. „Een beter ondernemerschap en beter vakmanschap wordt van u verwacht om het hoofd boven water te houden," aldus de Bondsvoorzitter. Tot slot van de vergadering gaf de heer Bollen, landelijk Bondssecretaris, nog enkele aanvullingen. Vele leden overvielen hierna beide sprekers met vragen, waruit bleek, dat hun w den indruk hadden gemaakt. VOETBALTOERNOOI KATH. SCHOLEN UIT LEIDEN EN OMGEVING Katholieke kappers Leiden en Omstreken kennen persprijs toe De afdeling Lelden en Omstre ken van de Nederlandse Katho lieke Kapperspatroonsbond heeft ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan een speciale prijs beschikbaar gesteld voor die journalist(e) uit Leiden, die in de afgelopen tien jaar het beste artikel over het kappersbedrijf in de Leidse bladen heeft ge schreven. Dit heeft het bestuur van de afdeling Leiden en Om streken gisteravond tijdens een ledenvergadering in hotel „Bel levue" bekend gemaakt. Zon dagavond 15 oktober a.s., wan neer de katholieke kappers in het parochiehuis te Oegstgeest op feestelijke wfjze hun tweede lustrum zullen vieren, zal de voorzitter, de heer E. M. Lange zaal, bekend maken wie van de Leidse journalisten in aanmer king is gekomen voor deze spe ciale prijs. Het bestuur heeft in de loop der jaren alle artikelen over het kappersbedrijf, die in de Leidse kranten zijn versche nen, bewaard en zal zich in de komende weken bezinnen aan wie de prijs - een verrassing - zal worden toegekend. Tijdens het verrichten van werkzaamheden op een kwe kerij te Boskoop zijn twee boomkwekers onwel gewor den. Bij een van hen waren de ziekteverschijnselen zo ernstig, dat hij tot twee manl toe het bewustzijn verloor. In samenwerking met de veiligheidsdienst van de arbeids inspectie werd door de rijkspolitie een onderzoek inge steld. Gebleken is, dat op een naburige kwekerij was gespoten met het zeer giftige plarilenbestrijdingsmiddel „Meta-iso-sytox", waarbij gebruik was gemaakt van een z.g. vernevelspuitkanon. De behandelende geneesheer herkende het spuitmiddel aan de reuk, zodat hij terstond de oorzaak van cTe ziekte kon vaststellen en de nadelige gevolgen zo veel mogelijk kan tegengaan. Met een hogedruk-nevelspuitkanon worden by enige wind enorme mistwolken vergif over de omgeving uitge stort. Wanneer dit spuiten nonchalant gebeurt kan dit zodoende zwaar lichamelijk letsel en zelfs de dood ten gevolge hebben. Het onderzoek heeft zich daarom ook" uitgestrekt tot andere bedrijven, waar echter werd ge constateerd dat men daar wel de nodige voorzichtigheid in acht nam. Het spuiten met giftige bestrijdingsmiddelen mag alleen geschieden bij windstil weer, zodat de omge ving er geen hinder van heeft. Bovendien moet tfldens het spuiten een masker worden gedragen. Door het gelukkig spoedig ingrijpen hebben de twee boomkwekers tot nu toe geen verdere nadelige gevolgen van de vergiftiging ondervonden. In september en oktober zal een schoolvoetbaltoernooi worden gehouden tussen teams van lagere scholen uit Leiden en omgeving. De loting tussen de zestien deelnemende teams is thans geschied. Hieronder geven we de namen der scholen op met hun „voetbalnaam"- Deze eerste ronde waarby het aan tal deelnemers wordt gehalveerd moet verspeeld zijn voor 9 september, maar men ls vrij om ln overleg met de te genstander plaats en tijd van de ont moeting te bepalen. Het secretariaat is gevestigd in Aarlanderveen (J. La- I gerberg, 01.725-150). 1.Pius X-school, Groenestein 12, 11a- zerswoude Rd. 01714-577 (CSKA). 2. H. Hartschool, Lusthoflaan 2, Lel- <lrii, 01710-25474 (Inter Lelden). i 3. Pacellischool, Damlaan 22, Lelden, 21880 (De PaceUi-boys). j 4. St. Wilhelmusschool, Heereweg 455, LUse-Beekbrug (De Engel). 5. St. Jozefschool, Elstlaan 4, Voor schoten, 01717-4661 (De blauwe tor- 6. De Elsberg, Dobbelaan 4. Leidnchen- dnm (De Elsberg). 7. Banneuxschool, Rijndijk 215b, Ha- zerswoude Rd. (Banneuxschool). 8. Plus X-school, Van Nesstraat 8, Alphen tkJL R|jn, 01720-3727, (De gele schutter»). 9. St. Gerardusschooi. Meerkreukplein, Oude Wetering, 01713-736 (St. Ge rardusschooi 10. St. Jozefschool. Past. O nelplein Koelofarcndsveen. 01713-597 (St. Jo zefschool 11. St. Jozefschool), Damstraat 6. Leid- Hcliendam, <11761-4418, (Arsenal). 12. St. Jan Baptistschool, Clematis). 20, WiiNHcnaur 01751-5085 corr. adres: P. Karremuns, Crocusstr. 11-5724 (St. Jan Baptist). 13. St. Jan Baptist de lu Salleschool, Langeraur, 01722-503 (Langer. Uni ted). 14. St. NIcolaaaschool, Nieuwveen, 01723-365 (Alberta Corners). 15. Marlaschool, Aarlanderveen, 01725- 150, (Real Aarlanderveen). 16. Joh. de Doperschool, Zevenhoven, 01723-465 (Doper Wanderers). WEDSTRIJDSCHEMA: Eerste ronde kleine Europa-cup. Inter Lelden (bekerhouder)-CSKA Ha- zerswoude (Pius X); Pacelll-boys-Dc Engel; De blauwe tornado's-De Elsberg; Banneuxschool-De gele schutters; St. Gerardusachool-St. Jozefschool; Arsenal-St. Jan Baptist; Langeraar United-Alberts Corners; Real Aarlanderveen-Doper Wanderers. ongedeerd. Stationskapper ook op maandag gesloten De kapper in de stationshal te Lelden die meestal ln bijzonder korte tyd ln staat Is een herenkapsel te verfraaien of te verkorten zal, waarschljniyk tot groot verdriet van vele inwoners van de Sleu telstad en forensen, niet meer op maan dag knippen of scheren. Hy heeft zich ook aangesloten by de algemene regel voor de Leldsfc knppers: op maandag sluiten om te genieten vun een vrije dag. Bromfietsers rijden op elkaar in Op het rijwielpad langs de westelijke I parallelweg van rijksweg 4A zyn gtster- avond omstreeks half elf door onbe kende oorzaak twee bromfietsers fron taal met elkaar ln botsing gekomen. De bromfietsen werden bestuurd door de 18-Jarkge A. P. Borsboom uit Wassenaar en door de 22-jarlge D. Brussee uit Lel den. De eerste kreeg een snywond aan het rechteroog en moest naar het Aca demisch Ziekenhuis worden overge bracht. Het tweede slachtoffer liep hoofdwonden op, maar kon op eigen kracht naar het ziekenhuis rijden. Frontale botsing tussen 2 bromfietsen op Ilaagweg Op het rywlelpad langs do Haagweg te Lulden Is gisteravond omstreeks half acht een 18-jarlge bromfietser uit Den Haag tydens een Inhaalmanoeuvre fron taal op de 25-jarige bromfietsbestuurster O. Derke uit Voorschoten gebotst. Het meisje kreeg een bloeduitstorting op het rechterbovenbeen, een knlewond en een hoofdwond. Zy Is ln het Academisch Zie kenhuis opgenomen. De bromfietser bleef

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3