GOED DRAAGBAAR. WEINIG EXTRAVAGANT SLANK SILHOUET BLIJFT %£eidóa6c>ti/¥a/itf Mahalia Jackson na show ziekenhuis in Berlijns Nieuwe zomercollectie van Dick Holthaus: Penning bij honderd jaar Nederlandse Rode Kruis TELEVISIE VANAVOND PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 29 AUGUSTUS 1967 Vietnamdebat weinig zin vol WAT van te voren te vrezen viel, is prompt ook gebeurd; het Vietnam debat in de Tweede Kamer is een weinig zinvolle gebeurtenis geworden. En de afstand tussen weinig zinvol en zinloos is hierbij, helaas, gering. In het algemeen zijn zulke parlemen taire discussies al van twijfelachtige waarde: een uitspraak van de geachte afgevaardigden op het Binnenhof laat president De Gaulle al koud, laat staan de hoogste politieke leiders in Peking, Moskou of Washington. Maar wil het Nederlandse parlement een uitspraak doen waarmee men moreel indruk wil maken, dan moeten alle bona fide politici tenminste kenbaar maken dat ze als één man achter zo'n uitspraak Zelfs dit is vorige week echter niet gebeurd. Men heeft een lange discussie gehouden over de woorden „zonder voor waarden" en daarmee werd het Kamer debat voor de Nederlandse burgers weer een staaltje van politiek gekonkelefoes en voor Washington een mug'geprik op een olifantshuid. TERECHT hebben velen erover ge- klaagd, dat het geharrewar over met- of-zonder-voorwaarden van het Vietnam debat 'n stukje binnenlandse politiek ge maakt heeft. In eerste instantie zou men dan via minister Luns de regering in gebreke kunnen stellen, omdat diens interventie de Kamermeerderheid ertoe drong het nadrukkelijke „zonder voor waarden" in de oproep aan Amerika om de bombardementen te staken, in te slikken. Maar in dit soort gevallen doet de Kamer er verstandig aan af te tasten, hoe ze samen met de regering voor een eensgezinde manifestatie van ongerust heid kan zorgen. In het onderhavige geval komt hier nog bij de wetenschap dat op de keper beschouwd de Neder landse regering niet anders denkt dan de volksvertegenwoordiging, maar minis ter Luns het middel moet hebben om Washington te benaderen op een manier die de belangrijke Amerikaans-Neder landse betrekkingen niet schaadt. Sommige Kamerleden en een deel van de publieke opinie vinden dat men des noods in deze kwestie hard moet zijn. Maar nationaal zou men dan dus bereid moeten zijn de regering op dit punt te laten vallen en internationaal in het Westen geïsoleerd ten opzicht* van Washington te staan. Vooral nu in de Verenigde Staten zelf de opvattingen kenteren en ook officiële kringen er goed weten, hoe de West- europese bondgenoten zeer kritisch zijn komen te staan tegenover de „harde politiek" in Vietnam, lijkt zoiets op het intrappen van een open deur, alleen de partij die de schop geeft, zeer been zou kunnen overhouden. deel van hun betekenis verloren. Bij alle betrekkelijkheid van de reikwijdte van organen als Veiligheidsraad, Ver enigde Naties, NAVO-raad, Europese Assemblee en dergelijke, moet toch ge zegd worden dat uitspraken op die niveaus in internationale kwesties meer zin hebben dan het lanceren van kritiek in Rome, Ottawa, Stockholm of Den Haag. Maar neem het een regering nu maar eens kwalijk, wanneer ze bilateraal aan haar jasje getrokken wordt in de vorm van parlementaire uitspraken, die natio nale tweespalt elders schijnen te weer spiegelen. Wat er tussen nu en komende winter in Vietnam gaat gebeuren, weten we niet. We hopen alleen dat er in Saigon een ander bewind komt dat een andere Amerikaanse politiek helpt bevorderen en dat Washington dan de wijsheid en moed zal hebben om de bakens te ver zetten zonder dat het geplaagde Zuid- oostaziatische land zijn vrede moet be talen met als prijs een afhankelijkheid van rood China. In deze periode zal Vietnam in het Nederlandse parlement nog wel eens ter sprake komen. We denken aan aanlei dingen als internationale hulpverlening of de troonrede met alles wat daarin wel of niet over Vietnam gezegd wordt. De Kamer moet zichzelf dan maar reha biliteren; wanneer dit in Washington of Saigon en Hanoi niet baat, dan is het in elk geval een correctie ten overstaan van de Nederlandse burgers. Overigens zit daarbij de Nederlandse regering nu weer in de vóórhand. Het allerbeste zou zijn wanneer, na contac ten met Nederlands bondgenoten en misschien met Washington zelf, minister Luns straks het standpunt van ons land in de Vietnamese kwestie zo kan stellen dat alleen nog zij te klagen hebben, die harder willen zijn dan het Pentagon in de V.S. of de Vietkong en zijn lastgevers in Hanoi. Zangeres moet tournee afgelasten BERLIJN (AP) De gospelzangeres Mahalia Jackson is op doktersadvies in een Berlijns ziekenhuis opgenomen. Haar Is geadviseerd een Europese tournee af te gelasten om het gevaar van een hart aanval te voorkomen. Het advies werd gegeven door de hartspecialist dr. Rolf Schröder. HIJ heeft het meegedeeld aan een Journalist, die de zangeres heeft ge ïnterviewd. De 55-jarige zangeres zou vanavond In het Westberlljnse Sportpa- last zijn opgetreden. Mahalia Jackson kreeg het advies van de specialist drie uur voordat haar op treden zou beginnen Ze eou verder on der meer naar Engeland, Zwitserland en Italië gaan. Dr. Schröder heeft meege deeld dat bloedproeven, die tijdens het weekeinde zijn genomen, enkele dode hartcellen aan het licht hebben ge bracht... Hij weet dit aan het slecht functioneren van bloedvaten. Mahalia Jackson heeft drie jaar gele den tijdens een optreden een hartaanval gehad. Ze zal drie dagen in het zieken huis in West-Berlijn blijven en dan te rugreizen naar Chicago. Vóór zij haar hotel verliet om naar het ziekenhuis te gaan verklaarde Mahalia Jackson: ,,Ik ben vorige week wat koortsig geweest. Ik had op de tocht gezeten door een open deur ln mijn kleedkamer. Ik voel me nu weer goed". „Ik wil zingen", zei ze half hullend, ,,Ja, ik wil zingen, wat moet dat nu met al die mensen die hebben betaald om HOOFDSTAD OPERETTE Samenwerking met Zuid-Ned. Opera AMSTERDAM (A.N.P.). De „Hoofd stad Operette", die dit Jaar evenals vorig Jaar met een aanmerkelijk tekort te kampen heeft, overweegt samenwer king met de „Zuid-Nederlandse Opera", die wordt gesubsidieerd door de over heid. De „Hoofdstad Operette" zal onder een andere naam gedeeltelijk zelfstandig blijven voortbestaan. Het ligt In de be doeling dat, wanneer deze samenwerking volgend Jaar een feit zal zijn. het gezel schap behalve operettes ook opera's zal gaan uitvoeren. Vorig Jaar bedroeg het tekort 100.000, waarvoor een subsidie werd verleend. Door de sterk gestegen onkosten en de honoraria van de mede werkers zal het tekort dit Jaar nog aan merkelijk' hoger zijn. Op zaterdag 2 september brengt de „Hoofdstad Operette", die dit seizoen zijn 22e jaar ingaat, de première van de nieuwe produktie in het Theater Gooiland in Hilversum. In verband met het honderd jaar Straussfestlval, dat in diverse landen wordt gevierd, wordt de operette „Wiener Blut" van Johann Strauss uitgevoerd. Het libretto is van Victor Leon en Leo Stein. De bewerking en regie is in handen van Walter Koch- ner. Het orkest staat voor het tweede seizoen onder leiding van John Kapper. De choreografie berust bij Jack Bow. Behalve de oude krachten heeft de directie geëngageerd de uit Wenen af komstige Ava Llndqvlst (geboren ln Fin land), die de rol van gravin Gabrielle Zedlau zal vertolken en An toni Wink van de Forum-Opera, die de vorst Yps- heim-Glndelbach zal spelen. me te zien? Zullen ze het begrijpen? Ik zing al veertig Jaar, maar het is de eer- ste maal dat me zoiets overkomt". De zangeres was vorige week naar Berlijn gekomen om deel te nemen aan de galavoorstellingen ter gelegenheid van de start van kleurentelevisie. Hoeveel ze zaterdag de grote ster was en voor een toegift werd teruggeroepen, was het pu bliek bezorgd over het feit dat ze er zo slecht uitzag. Ze is sterk vermagerd na haar vorige hartaanval, terwijl het pu bliek haar nog kende als een dikke tweehonderdponder". „Feestvierende" Kerk in Bogota BOGOTA (KNP) Laten we om tq beginnen maar 7 van de verplichte ker kelijke feestdagen afschaffen, want de mensen weten toch niet hoe ze die vrije dagen moeten doorbrengen. Het wor den maar „dronkemansdagen". Aldus hebben de bisschoppen yan Columbia besloten en de regering hun besluit voorgelegd. Die moet op haar beurt om dezelfde reden enkele nationale feestda gen laten vallen, zo eisen de bisschop- Mgr. Hector Rueda Vargas, lid van deze pastorale commissie van de bis schoppen, die een en ander namens de bisschoppen meedeelde, heeft verklaard, dat deskundigen hebben berekend, dat de 18 kerkelijke en nationale feestdagen de staat Jaarlijks ruim 1 miljard gulden kosten. De Columbiaanse bisschoppen hebben het vraagstuk van de vele verplichte kerkelijke feestdagen al sinds 1964 ln studie. Het Vaticaan is al geraadpleegd bij het besluit. Van alle kanten is het probleem diepgaand bestudeerd, vooral economisch en zielzorgelijk. Het is waar dat het volk zich moet ontspannen en verstrooien, maar de Columbianen we ten nu eenmaal niet hoe zij hun vrije tijd zoek moeten brengen, aldus mgr. (Van een oneer verslag gever») AMSTERDAM Zonder veel buitenissigheden, maar toch in de details de meesterhand verradend. Dit is de indruk welke Dick Holthaus' collectie „Mannen, Zomer 1968" maakt. In zijn salon aan de Amsterdamse Van Baerlestraat heeft de couturier gister middag pers en commercie met zijn modellen „Pour hommes" laten kennismaken. Holthaus schrijft geen drastische verande ringen voor, zoals de stap mini-maxi in de damesmode, maar blijft de huidige trend volgen: het sihouet blijft slank, zeer fraai gesneden en aan het lichaam gesloten; vesten blijven recht af gesneden; broeken vall eneven onder de taille en hebben naar voren geplaatste zakken. blazers in kleurige katoenen strepen, waarvan vooral een blazer met vest iets zeldzaams met applaus werd be groet. De broeken hieronder waren of van katoen of van fluweel, waarbij men niet uit het oog moet verliezen dat flu weel door zitten nogal eens geplet dreigt te worden en zodoende zijn „aanzien" verliest. Het is vooral de keuze van materiaal en kleur alsmede de detail veranderingen die het beeld van de „Mannen Zomer 1968" bepalen. In de „costumes quoti- diens" overheersen één-rij- en twee-rij- pakken met als nouveauté verticale zakken. Het materiaal van deze kos tuums is kamgaren en tweed van zuiver scheerwol, linnen-, katoen- en polyester samenstellingen alsmede fluweel en trijp. Holthaus maakt hier een eerlijk ge bruik van stoffen. Een fraai voorbeeld hiervan ia een rafkleurig wollen visgraat kostuum met applaus beloond en een cyclaamkleurig fluwelen pak, beide met verticale zakken. Opvallend is dat pochet en stropdas van verschillende kleur zijn. In de sector vrije-tijds- kleding toonde Dick Holthaus „costumes russe": pakken met kleine opstaande en Gorkicols. De pakken van trijp en flu weel en pakken met ritssluitingen en ceintuureffecten, waarbij de aanwezig heid van de ceintuur werd gesuggereerd door middel van naden. sluiting, te dragen met kuitlaarzen. Een regenjas lijkt ons in het Hollandse kli maat efficiënter, Hemeer daar men moei lijk onder dit regenkostuum nog een tnder gewaad kan aantrekken. Blazers Bijzonder attractief waren in deze collectie de blazers, in de kleurige katoe- strepen. Ook hierin volgde Holthaus de bestaande lijn, met een voortzetting met de zwarte en marine blazers, met gouden, zilveren en zwarte knopen. Heel bijzonder echter waren de boating- De dood van Brian Epstein LONDEN (Reuter) Enele tabletten, ln verstrooidheid Ingenomen na enke le glazen alcoholhoudende dranken, kun nen de oorzaak zijn geweest van hel plotselinge overlijden van de Impressario van de Beatles, Brian Epstein. De poll- tie heeft talrijke medicijnen tegen allerlei kwalen In zijn woning gevonden. Vandaag is er een lijkschouwing ge houden. Epstein had zaterdagavond een feest gegeven ln zijn buitenhuis te Heath- field, een dorp op 80 km. ten zuiden van Londen. Daar was hij plotseling vertrok ken, maar zijn vrienden hadden dit niet ongewoon gevonden, omdat hij wel vaker voor zijn zaken onverwachts weg moest. Goetheprijs voor Carlo Schmid FRANKFORT (A.F.P.). De Goethe prijs van de stad Frankfort, één van de hoogste Westduitse onderscheidingen op cultureel gebied. Is gisteren aan prof. Carlo Schmid overhandigd. Carlo Schmid maakt deel uit van het Westduitse kabinet. De Goetheprijs, waaraan een bedrag is verbonden van 50.000 Mark, wordt om de drie jaar toegekend. Sigmund Freud, dr. Albert Schweitzer en prof. Carl Jaspers' behoren tot degenen die reeds werden onderscheiden met deze prijs. Vrijetijdskleding De weekenders bij Holthaus zijn aan gesloten en volgens de lijn van het lichaam. Ook bij de hemden is de keuze van materiaal en kleur zeer belangrijk. Het „kraagwerk" is button-down en „gewoon". Ook introduceerde Holthaus battle- dress-hemden met ritssluitingen van voren en op de borstzak. De rits sluitingen worden bediend met ringen, zoals in de damesmode reeds lang ge woon is. Of/iciershemden met epauletten en Russische hemden met opstaande cols worden door Holthaus voor de zomer 1968 eveneens voorgeschreven. STER (Reclameuitzendingen om 18.55. 19.56 en 20.16 NTS 18.45 uur: De Minimolen 18.50 uur: Nieuws in het kort VARA 19.00 uur: Ja zuster - nee zuster, t.v.-serie 19.50 uur: De leider, knipsel- NTS 20.00 uur: Journaal VARA 20.20 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek HILVERSUM I KRO 20.00—20.45 uur: Stereoconcert door Radio Philharmonisch Orkest 23.00—23.40 uur: De hoed, luisterspel 20.45 uur: Z-Cars, t.v.-serie 21.40 uur: Protest en verant woordelijkheid, docu mentaire A dédicace, amuse mentsprogramma NTS 22.35 uur: Tweede journaal 22.40 uur Sluiting NEDERLAND II (Reclameuitzendingen om 20.46 en 22.35 uur) HILVERSUM II AVRO 20.35—21.50 uur: Op de zomertoer, vakantieprogramma 22.55—23.55 uur: Werken van Claudio Monteverdi, stereo- muziek 20.45 uur: Nieuws in het kort 20.50 uur: The Virginian, 22.05 uur: Wereldkampioen schappen wielrennen 22.40 uur Tweede journaal 22.55 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I AVRO 17.00 uur: Tech-drie, jeugd- t programma t RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 7.30, 8.00. 8.30, 12.30. 19.00, 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00. 11.00, 13.00. 16.00. 18.00, 20.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Eind goed, al goed g bij afscheid Thierry NEDERLAND II 19.00—20.45 uur: Reportages ploegen- achtervolging (halve finales en finale); sprint profs (halve finales en finale) (Van een onzer verslaggevers) DEN HA AO. Ter gelegenheid van 't honderdjarig bestaan van het Nederlandse Rode Krvis slaat Koninklijke Begeer, Voorschoten, een offidele penning. De voorzijde toont vier portretten, namelijk: koning Willem III, oprichter van het Nederlandse Rode Kruis In 1867, prins Hendrik, voorzitter van 1908 tot 1934. koningin Juliana, voorzitster van 1934 tot 1948, thans beschermvrouwe en prtnses Margriet, sinds kort lid van het dagelijks bestuur. De jigure op Ce keerzijde symboliseren de steun van het Nederlandse volk zijn Rode Kruis, als randschrift de Latijnse spreuken: Per humanitatem ad pacem (door menselijkheid naar vrede) en Inter arma caritas (barmhartigheid ts midden De" ontwenen tt van de beeldkou toer^nedaiUeur Joop Hekman. De penningen worden op diverse formaten in munt goud, eüner en brons uitgegeven. Isa be lie en Thierry willen graag trou wen, maar Isa belle vindt dat zij als arm dorpsmeisje geen recht heeft om met een edelman in het huwelijk te treden. Daarom zal zij voor drie Jaar hofdame worden bU prinses Isa belle van Frank rijk en haar vergezellen op een lange reis naar Milaan. De belde Isabellas worden echter ge vangen genomen door een stel bandie ten, die een grote losprijs voor de prin ses vragen. Het lijkt er op. dat Isabelle de partij van de bandieten kiest om haar eigen leven te redden. Maar in werkelijkheid speelt zij een handig spel letje. dat eindigt met „Eind goed, al goed". Dat is dan ook de titel van de 32ste, tevens laatste aflevering van het Jeugd- feuilleton ..Thierry", die de NTS zon dag uitzendt. „Thierry" wordt met Ingang van het op 1 oktober beginnende winterseizoen op gevolgd door een nieuwe Jeugdserie, die van 19.00 tot 19.30 uur op Nederland 2 wordt uitgezónden. Jaap ter Haar schreef t.v.-spel Op verzoek van de KRO heeft Jaap ter llaar een oorspronkelijk televisiespel geschreven, getiteld „Het raam". In dit televisiespel wordt het generatieprobleem behandeld, zoals dat zich In de ver schillende tijdperken heeft voorgedaan tussen ouders en de naar vernieuwing zoekende kinderen. Uitgaande van de Pran&e Revolutie laat de schrijver zien hoe het conflict tussen behoudend en vernieuwend zich ook af speelde In Hitler-Duitsland tijdens de Russische revolutie en zelfs ln het Amsterdam van de nozems en provo s Door gebruik te maken van hem ten dienste 6taande televisiemiddelen heeft regisseur Luc van Gent een continuïteit bereikt, waarbij de verschillende tijd vakken ongemerkt en vanzelfsprekend ln elkaar vloeien. De belangrijkste rol len worden gespeeld door Frans van der Llngen, Wlm van Rooy *n Anne Oo6t- Boy's Big Band en Liesbeth Liszt Het televisieprogramma van de VARA bevat vanavond een concert door Boy's Big Band, met solistische medewerking van de zangeressen Liesbeth List en Greetje Kauffeld en het ballet Jan Op het programma staan de volgende nummers: Solitude van Ellington, gedanst door Ann Wood, Caravan van Ellington, Seringenwals van Michel Legrand, gezongen door Liesbeth List, Unsquare Dance (traditional) gedanst door het ballet Jan Amtz, Competitive Challenge van Boy Edgar, F.ever van Davenport, gezongen door Greetje Kauf feld en Mood Indigo van Ellington. Deze RTB-opname werd geregisseerd door Bon Jacquemain. (Nederland I. 22.10 uur). Voor het laatst „The Virginian De NTS zendt vanavond voor de laatste maal ln dit seizoen een aflevering van de westernserie „De Virginian" uit: „Het portret van Marle Valonne". De Virginian bevindt zich deze keer In New Orleans, een stad waar de vorige eeuw de misdadige elementen de touwtjes vaak ln handen hadden. Geen goed klimaat dus voor een eer lijke cowboy. De Virginian, die er voor de verkoop van runderen moet zijn, raakt betrokken ln een misdadig com plot, waarbij de politie lijdelijk toeziet, omdat de politiechef op zijn beurt weer bang ls voor politiek invloedrijke figu ren zoals de nachtelubelgenaar Johnny Madrid. De Virginian bijt zich echter vast ln deze zaak die begint met de mysterieuze verdwijning van een zekere Marie Valonne. een jonge vrouw, voor wie hij een bijzondere genegenheid heeft opgevat De gastrollen van Marie Valonne en Johnny Madrid worden respectievelijk vertolkt door Madlyn Rhuo en Mark Rdchman (Nederland II, 20.50 uur). 22.05—22.35 uur: Reportage prof stayers (finale) HILVERSUM I 19.50—20.00 uur: Reportage ploegen- 22.50—23.00 uur: Reportage finale stayers profs en nabe schouwingen baan- wedstrijden Radioprogramma de baan te Amsterdam. 20. Stereo: Radio Filharmonisch orkest en soil ten: klassieke en moderne muziek. 20.45 Voordracht. 21,00 Sopraan en plano: klassieke .30 Stereo: Modem pianokwintet ziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. Voor de Vrouw. 11.40 Stereo: Bariton en no: klassieke liederen. 12.00 Lichte gr at Stereo: Metropole orkest: ar 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.25 Vrij entree, cabaretprogramma. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Stereo: Radiokamer orkest: klassieke en moderne muziek. 14.36 i piano: moderne muziek. 15.00 Voor de kinderen. 16.00 1 muziek. 22.50 Reportage wereldkampioen schap wielrennen op de baan te Amsterdam. 23.00 De Hoed, hoorspel. 23.40 Lichte gram- mofoonmuzlek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM H (298 meter) AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 Licht orkest. 19.00 Licht gevarieerd platenprogramma: Mu ziek Mozaïek. 20.00 Nieuws. 20.05 Zing met ons mee: liedjesprogramma. 20.35 Op de zo mertoer: gevarieerd programma. 21.50 Jazz ,'n. kampioenschap voor springruiters ln Rotter HILVERSUM III (240 r Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte mu voor een Hollands publiek. 16.00 Niet 16.02 Toerbeurt: platenprogramma AVRO's Jeugdafdeling. 17.00 Nieuws. Actualiteiten. 17.05 Rhythm and blues: c en nieuwe opnamen. 17.35—18.00 Hillbilly tl Country en Western muziek. VERONICA (192 m) 6.00 Ook goelemorg uitslagen. 18.30 Franse les. 18.32 Amusements muziek. 18.52 Taal wenken. 18.55 Grammofoon- muzlek. 19.00 Nieuws en weerbericht. Tussen 19.00 en 20.00 flitsen van de wereldkampioen- Zweedse muziek. 20.00 Hoorspel. 21.01 Avond- mozalek. Tussen 21.00 en 22.00 flitsen van de wereldkampioenschappen de baan. 22.00—22.15 Nieuws e 14.00 Cowboymuzlek, 14.30 Gram., 18.00 Woens dagmiddag-speciaal, 17.00 Teenager muziek. BRUSSEL NED (324 meter) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, mede delingen, programmaoverzicht en SOS-br- rlchten voor de schippers. 12.48 Lichte muziek. beursberichten. 13.20 Tafeï- iprogram- ken. 9.3S Waterstanden. 9.40 Stereo instrumentaal- en vocaal ensemble. l( seo: Klassiek strijkkwartet. ge uitzending. 11.00 Lichte ziek. 12.27 Mededelingen vo bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Klassieke en moderne operafragmenten (gr). 14.00 Lichte orkestmuziek (gr). 14.20 Amuse mentsmuziek (gr). 15.05 Jong talent op Queek- hoven: Harp, hoorn en plano: klassieke en moderne muziek. 15.50 Bij bel vertelling voor de Jeugd. 18.00 Voor de jeugd. 17.00 stereo: Lichte gramrmofoonmuzlek. 17.50 Overheids voorlichting: Mens en samenleving. Een uit zending van het ministerie van C.R.M. HILVERSUM II (298 meter) - VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmu- zlek. (7.30—7.35 Van de voorpagina, persover zicht). VPRO: 7.56 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuzlek. (8.30 —8.39 Van alle markten thuis, praatje voor d* hulsvrouw). 9.00 Stereo: Klassieke gram- mofoonmuzlek. 10.00 Lichte grammofoonmu- ma. 14.20 Koorzang. 14.30 Koorzang. (15.00 Nieuws). 15.15 Voor de k deren. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 1 Lichte muziek. 17.00 Nieuws, weerbericht mededelingen. 17.15 Lichte muziek. Mr. J. Knottenbelt overleden AMSTERDAM (ANP) Mr. J. Knot tenbelt, een der vice-presiden/ten van de rechtbank te Amsterdam, is op 62- Jarige leeftijd ln een ziekenhuis te Luik overleden. De heer Knottenbelt werd op 16 augustus tijdens zijn vakantiever blijf in het Belgische plaatsje Houffa- lize door een bewusteloosheid getroffen. Hij werd naar een ziekenhuis te Luik overgebracht. Mr. Knottebeit was ook voorzitter van het medisch tuchtcollege voor de provincies Noord-Holland en Utrecht.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2