STREEKBEURS ALKEMADE '67 TROK BU OPENING AL GROTE BELANGSTELLING P Katholieke l.o.-school wordt volgend jaar Haarlemmerstraat 240 september ontruimd Veel ruimte en licht in nieuwe katholieke lagere school te Zoeterwoude-Westeinde PONDERDAG 24 AUGUSTUS 1967 DE LEIDSE COURANT BLOEMENTENTOONSTELLING ALS OMLIJSTING ZEER GESLAAGD De Streekbeurs Alkemade heeft haar oorten weer geopend. Dagen van moei- inie arbeid zijn hieraan vooraf gegaan, 'ant ieder die deze unieke Streekbeurs ezoekt, zal met ons tot de conclusie dat het inrichten en opstellen stand welke de bezoeker aan- ireekt, beslist geen sinecure is. Dit >ldt ook voor de prachtige bloemen- die thans aan deze Beurs is ver inden. Een bloemenshow welke op ini- atief van de plaatselijke Tuinbouw tudieclub tot stand Ls gekomen. Mis- •hien kan dit zelfs een voorloper zjjn 'entueel te houden bloenien- ntoonstelling waaraan in principe van- ege het gouden bestaan van de plaatse- ke bloemenveiling In 1968 wordt ge- icht. Ruim 80 plaatselijke inzenders hebben kwaliteitsbloemen geëxposeerd, aaruit met voldoening kan worden ge- instateerd dat Roelofarendsveen de aam bloemendorp intussen waardig is worden. Eén ding vonden wij jammer, dit naamkaartje was niet vollef'7, int diverse bloemensoorten waa aatselijke kwekers bekendheid ontbraken nu nog. De vaardige hand van de bei oemenarrangeur C. Kriest uit Leiuen d voor een juiste opstelling^ gezorgd, arbij de beschikking hebbende over de iatieke middelen beschikbaar gesteld Potterij Zaalberg Holland. kroningen Voemen wij de voornaamste bekro- igen uit deze prachtige bloemenshow. ereprijs met wiselbeker voor rozen ng naar G. E. iioos voor de prachtige met Super Star. G. l'Ami verwierf prijs voor de kleinbloemige roos KLEUTER VALT UIT RAAM ?en onbewaakt ogenblik is gis- irgen om kwart voor negen de fejarige Ronald Leeflang in zijn lerlijke woning aan het J. P. Coen- te Leiden uit het raam op de eer- verdieping gevallen. De. kleuter lagde over pijn in de rug en is in Diakonessenhuis opgenomen. Auto in brand ronken chauffeur otst tegen lichtmast De politie van Leiden heeft van- 54-jarige inwoner uit Al- den Rijn aangehouden, die der invloed van sterke drank met auto tegen een lichtmast op het menschansplein was gereden, erbij was dë auto in brand geraakt. bestuurder liep geen letsel op. il werd hij ter ontnuchtering op het litiebureau ingesloten. De chauf- ir had al in Voorschoten een aan- ding veroorzaakt, maar was in volle art in de richting Leiden gereden, iar hij met verrassend resultaat tot stand kwam. De brandweer van iden heeft de brandende wagen ge- Pupillentoernooi Roodenburg 'aterdag zullen de bijvelden van de tbalvereniging Roodenburg aan de ter Bothstraat het domein zijn van jeugd, die daar vanaf 8.30 uur tot "5 uur deel zal nemen aan het jaar- pupillentoernooi. 's Morgens t de jongste groep tot 10 jaar die twee afdelingen zal trachten één de twee fraaie prijzen in de wacht ilepen. Naast de organiserende ver ging Roodenburg zijn aanwezig: udekerk, Laakkwartier, Rouwkoop S.V.L.V. Daarna komen om 13.30 pupillen tot 11 jaar aan de beurt. 17.15 uur strijden dan de jeugd igen van Heïlevoetsluis, Zwijn- cht, Laakkwartier, DHC en Roo- burg niet alleen om de groeps- zen maar bovendien ook om de rie Vogt-wisselbeker. Deze beker vorig jaar voor de eerste maal d ingesteld ter nagedachtenis aan jeugdlid Corrie Vogt, wordt verde- 1 door de jongens uit Delft. Garnette. De ere-prijs voor Am. anjers was voor R. Gies Broesterhuizen, de le prijs voor P. de Jong en de 2e prijs de fa. J. P. Hogenboom. De bekende leliekweker A. J. v. d. Zwet Zn. ont brak evenmin. Voor zijn majestueuze White Excelsior was een le prijs toege kend. W. J. Onderwater uit Lisse ver diende bewondering voor zijn Gloriosa waarvoor eveneens een le prijs. Bij de diverse kwaliteiten bijzonder goede in zendingen van chrysanthen verkreeg N. v. d. Klugt een ere-prljs voor de groot- bloemige chrysanthen en gebr. Wubbe een ere-prijs voor de beste troschrysan- then. J. Jong verkreeg een le prijs voor cyclamen en G. Elstgeest een eervolle vermelding voor een prachtige vaas wit te Liatris. Daarnaast waren er nog meerdere bloemeninzendlngen, echter deze hadden een ander doel, nl. de kweker te interes seren voor aankoop van stekmaterlaal. H. J. Straathof uit Roelofarendsveen kwam hierbij sterk naar voren met een kwalitatief bijzonder goede stand met zijn speciale chrysanthen cultures. Hil- verda Co. uit Aalsmeer liet naast de bekende handelssoorten op gebied van Am. anjers natuurlijk ook enkele nieuwe variëteiten zien. Terwijl Th. C. v. Kleef uit Aalsmeer zijn rozen-specialiteit ex poseerde. Overigens was de bloem in de smaakvol ingerichte Streekbeurs ook niet onbenut gebleven om aan de meer zakelijke stands enige kleur te geven. Rustieke vijver Veel bewondering zal men op dit ge bied ongetwijfeld reeds kunnen opbren gen als men de ruim 2000 m2 expositie ruimte betreed. Een rustieke vijver is het middelpunt waar de fa. Kriest uit Leiden exotische bloemsierkunst en de hiervoor te gebruiken hulpmiddelen, rondom heeft geëxposeerd. Schelpen uit Afrika. Handwerk en bijouterie uit vele Oosterse landen, een collectie waarop men niet gauw is uitgekeken, temeer daar dit alles zeer smaakvol en artistiek is geëtaleerd. Ligtvoet-Gangetje-Leiden is aanwezig met tv., ook in kleur, radio, koelkasten etc., terwijl deze firma ook de geluidsinstallatie op deze Beurs heeft verzorgd. Op het gebied van woninginrichting vinden wij de fa. v. d. Klugt uit Leiden met een zeer uitgebreide expositie, de fa. v. d. Bosch uit Rijpwetering, A. C. Hoogervorst uit Roelofarendsveen met zelfbouwmeubelen en fa. Castelijn uit Rijpwetering. Een prachtige stand met klokken, uur werken etc. is van de fa. Brouwer uit Leiden, terwijl P. Kolijn uit Oude Wete ring een unieke collectie horloges en klein uurwerk liet zien. Op gebied van koeltechniek was aanwezig de fa. Geer lof uit Den Haag. Een vakkundige de monstratie gaf ,,De Gouden Sleutel" uit Leiden op gebied van huishoudelijke ap paratuur, roestvrije keukenuitzet etc. De fa. Baars uit Oude Wetering showde o.a. een boottrailer, terwyi fa. Boot en v. d. Voet aanwezig is met Opel-Kadett en allerlei auto-accessoires. De fa. Ser- vaas uit Leiden is aanwezig met een unieke stand met muziekinstrumenten. Noemen wij voorts nog C. Warmer dam, Rijpwetering, slijterij, dranken eto, Kousenhula „Gejo" uiFLeiden, A. S. Bar- tels, Oud Ade, fietsen, bromfietsen etc., W. Los uit Leimuiden met naaimachines etc., fa. N.V. Vermeulen uit Epe met keukenmachines, fa. H. Beek Zn. uit Wassenaar, assurantiën, en niet te ver geten de fa. Van Os uit Roelofarends veen met zyn prachtige stand kas met cacteeën en vetplanten en daarnaast pronkjuwelen van bloembakstandaards. Deze beurs, welke tot en niet zondag van 20.00 tot 2S.S0 uur ls geopend, kent ook een rustig zitje voor het gebruik van een verfrissing. Hier kan men te vens genieten van goede muziek, waar van op de openingsavond het optreden van Ria Valk een hoogtepunt vormde, de. Woensdagavond te half acht waren reeds een groot aantal genodigden aan wezig om de officiële opening door Al- kemade's eerste burger bij te wonen. Hierbij waren ook aanwezig de heer A. R. Meima, directeur der plaatselyke veiling en gemeentesecretaris P. T. Bra- ma. Allereerst sprak de voorzitter van het Actie Comité Verenigingsbelangen, door wie deze Streekbeurs is georgani seerd, de heer Frederiksen, een wel komstwoord. Deze bracht dank aan alle medewerkers, welke vele uren vrye tyd hadden opgeofferd om de voorbereiding en realisering van deze Beurs mogelijk te maken. Nadat aan de echtgenote van Alkema des burgemeester, mevr. Smolders, bloe men waren aangeboden, kreeg burge meester P. M. F. Smolders het woord voor de officiële opening. Spr. uitte zijn waardering voor de organisatoren van deze zo belangryk geworden Streek beurs. De bloemen, die thans een be langryk element vormen in deze Streek beurs, zullen hopeiyk ook in de toekomst hiervan steeds een onderdeel zijn. Reeds op de eerste avond bestond er een grote belangstelling voor deze unieke Streekbeurs, waarvan verwacht mag worden dat dit ook in de komende da gen het geval zal zyn. MR. M. C. VAN RIJSWIJK NIEUWE DIRECTEUR G.A.B. - LEIDEN Met ingang van 1 september a.s. is benoemd tot directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden mr. M. G. van Rijswijk, thans secretaris van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in de provincie Zuid-Holland te Den Haag. Mr. v. Rijswijk volgt de heer J. Sjoerds op, die zoals bekend naar Eindhoven is vertrokken. De nieuw benoemde directeur, die in Leiden woont aan de Joh. de Wittstraat, is geen onbekende in Leidse Arbeidsbureau-kringen. Hij is nl. reeds eerder op het G.AJL werkzaam geweest als chef van de afde. ling sociaal-economische documentatie. Amsterdammer gaf zich in leiden uit als Amerikaans militair Een jongeiiaan flaneerde over do Sta tionsweg in Leiden, uitgedost In groene broek, khakl-overhemd met onderschei- Naar andere huisvesting wordt thans gezocht DE MEI JE VERKEERDE FOTO Iol onze spyt Is gisteren bij het rlijdensbencht van pastoor C. H. lemsen een verkeerde foto ge- itst. Het was het portret van de ige pastoor. De katholieke lagere school voor jongens en meisjes aan de Haarlem merstraat 240 te Leiden gaat verdwij nen in verband met het doortrekken van de noord-zuidvcrbinding. Nu het zuidelijke deel van de noord- zuidverbinding, gelegen tussen 't Le vendaal en de Hogewoerd, is openge steld voor het verkeer en ook een be langrijk gedeelte van de oost-westver- binding door demping van de Lange- gracht binnen afzienbare tijd gereed komt, is het gewenst dat thans aller eerst het gedeelte van de noord-zuid verbinding tussen de Haarlemmerstr. en de Oude Vest tot uitvoering komt. Daardoor zal, voorlopig via de Oost- dwarsgracht. een aansluiting tussen de beide verkeersaders kunnen wor den verwezenlijkt. Voor het onderhavige deel van de noord-zuidverbinding, waarvoor de Pelikaanstraat dienst zal moeten doen, moet de oostelijke kant van die straat, omvattende ca. 8 panden, worden af gebroken. Deze panden zijn alle reeds eigendom van de gemeente. Het scho lencomplex aan de Haarlemmerstraat 240-Pelikaanstraat 20, waarvan de eigendom eveneens reeds is verkre gen, maakt van de te slopen bebou wing een belangrijk deel uit. dingstekens op do mouwen en witte draagriem. Zo gezien stelde hjj een lid van de Amerikaanse polltietroepen in Duitsland voor. Doeh liet klopt»» helemaal niet, want do Jongeman was noch Amerikaan noch militair, doch een rasechte Am sterdammer, die zyn belangrijkheid op genoemde wijze wlide demonstreren. Er klopte trouwens nog meer niet by deze jongeman, want hy reed In een auto, die voorzien was van een vals ken- Voor dit allea had de Leidse kanton rechter de jongeman veroordeeld tot 100 gulden boete voor het valse kenteken- bewys en 200 gulden boete en één maand gevangenisstraf voorwaardelijk terzake van het „opzetteiyk onderscheidingsteke non dragon behorende tot een ambt dat hy niet bekleedt". De jongeman ging ln hoger beroep by het Haagse gerechtshof, maar op de zitting verscheen hy niet. De procureur generaal eiste voor het eerste feit 100.boete, voor het twee de eveneens 100.boete en een maand gevangenisstraf voorwaardeiyk met ver beurd verklaring van het in beslag ge nomen uniform. Arrest over 14 dagen. PAUZE DE NEGENDE LODE WIJK 1 De Franee schooljeugd heeft het mtn- I dor gemakkeiyk dun de Hollandse. Zfl moeten 18 konlnkiyk* Lodewyken uit het hoofd leren tegen de Hollandse jeugd T grafeiyke Dirken en 5 Florlssen. ln Wil- li-men hebben we wel ruimer keus, maar "leze zyn handig opgedeeld ln 6 graven, 5 stadhouders en 3 koningen -niet een 4e in het verschiet! Over de 18 Franse Lodewyken zyn, ter vergemakkellng van het onderwys, pit - I tlge verhaaltjes te vertellen, maar geen i van de reeks heeft het zo bont gemuakt als Lodewyk IX. Hy bestond het hellig- verklaard te worden, omdat hy een le vend bewys wus geweest, dat de meent ongunstige omstandigheden geen veront schuldiging zyn het evangelie niet ln praktyk te brengen. Hy baadde alch dat is zo de manier van sprekenln rykdom en weelde. Terwijl de meeaten I In dat troebele troetelbad nog vuiler wor- den dan zy er Instappen, kwam de negei>- de Lodewljk er smetteloos uit te voor schijn. Zelfs de builenpest —waaraan hy overleedkon deze reputatie niet deren. Via een omweg houdt Leiden die repu tatie levendig in een heiligdom, dat vor- I steiyke weelde paart aan blanke een voud. als zinnebeeld van koning Lodewyk van Frankryk, de negende van die naam. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 24 t/m 80 augustus zijn door de Kath. Film Keu ring als volgt gekeurd: Camera: Gambiet (14 jaar) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Lido: Sabotage-complot Gouden T (14 jaar). Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Luxor: ontraden. Studio: Dokter.wat doe Je nou? (14 j.). Prolongatie. Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Trianon: The Sound of music (ai.) Dageiyka: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rcx: Helden zonder glorie (14 J.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 o. Aangezien de scholen op 1 septem ber 1968 zullen zijn ontruimd, kan als dan met de afbraak worden begon- nleid De Voorzyde nen. De bij het complex behorende onderwijzerswoning Haarlemmerstraat 242 zal, indien deze op genoemde da tum door de bewoners is verlaten, te gelijkertijd worden afgebroken. De totale kosten worden geraamd op f 80.000.—. De Stichting R.K. Scholen bestu deert met het gemeentebestuur van Leiden enige mogelijkheden voor een andere huisvesting, niet te ver van de huidige plaats van de school. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat de school Haarlemmerstraat op 1 september van dit jaar zou worden ontruimd. Het overleg van de Stich ting R.K. Scholen met de gemeente heeft geleid tot uitstel van de ontrui ming tot 1 september van het volgend jaar. De ouders zullen tijdig van de ver plaatsing in kennis worden gesteld. Met hand in freese-machine In een timmerbedryf aan de Oude Vest in Leiden is gistermiddag om twaalf uur de 44-jarige timmerman J. Schoonen- berg uit de Sleutelstad tijdens werk zaamheden aan de freese-machine met zyn linkerhand in de wentelende freese messen gekomen. Met verwondingen aan de vingers is hij naar het Dlaeonessen- huis overgebracht. Slachtoffer overleden Auto sleurt brom fietser 41) meter mee Op de Haagweg te Lelden la gister avond om tien over tien een 19-jarlge bromfietser W. J. Van Schalk uit Den Haag door een auto gegrepen en van nacht aan zyn verwondingen overleden. De bromfietsbestuurder, die op het rywlelpad aan de linkerkant van de ryweg reed in de richting Voorschoten, stak plotseling dwars de weg over. Een ln de richting Voorschoten rydende per sonenauto kon niet tijdig remmen, sleur de de jongen 40 meter mee en smakte hem tegen de grond. Met een zware hoofdwond werd het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht waar hy 's nachts om drie uur is over leden. De bromfiets werd totaal ver- de wagen werd beschadigd. Hillegommer na aanrijding overleden De 41-jarige heer P. A. Kooyman uit Hillegom is woensdagavond overleden aan verwondingen, die hü dinsdag avond had opgelopen bij een verkeers ongeval in Hoofddorp. De auto, waar in de heer Kooyman zat, werd op het kruispunt Bennebroekerw^g - Hoofd weg aangereden door een bestelauto. Bij de aanrijding liepen vier inzitten den van de personenauto ernstige ver wondingen op. Marktberichten Laatste winter voor school in Zuidbuurt? Het bestuur van de „Stichting R.-K. Scholen Zoeterwoude Dorp" heelt vele moeilijkheden moeten ovenvinnen hij zyn streven naar de bouw van een r.-k. lagere school In het plan Westelnde. Nu echter vorige week de verheugende tyding ls binnengekomen dat de financiering rond is, Is ook de laatste hindernis uit de weg geniimd en kan binnenkort met de bouw een aanvang worden gemaakt. Het architectenbureau Paardekooper- Barnhoorn te Lisse heeft een ruime, lichte school ontworpen die goed zal passen in het voor Zoeterwoude zo be langrijk uitbreidingsgebied We*t»lnd« Royale aula Het gebouw dat aan de Veldzicht straat zal verrijzen krijgt 2 lagen. Het is naar het zuidwesten l zonzijdegekeerd met de entreëhal aan de Veldzichtstraat. Gelijkvloers komen twee leslokalen, een ruime kamer voor het hoofd van de school en een royale aula van 1 meter by 7.50 m. Deze ruimte kan ook worden /orK benut voor het vertonen van films en meP e M r eK',,M kan tevens dienst doen als overbiyfrulm- te. Voorts zijn er toiletten t verbetering zijn ten opzichtte van de le H. Hart school aan de Zuidhuurtsc- g. De grote, zeer veel kolen verslln- ide kachels blijken niet meer In staat trekkerige lokalen van deze school g voldoende te verwarmen. Met he- ik weer de ko- gezlen. In het bestek wordt de bouwtyd ge- raamd op 250 werkdagen. Vóór de winter gru m e. «co *00 hnnpn He heep Rink en y.Hn lenm c J*' '68-'69 hopen de heer Blok en zyn Aan be.de zijden van de gang bevind. te kunnen 8tappenJv zich een trappenhuis, dal leidt naar de bovenverdieping. Hier zyn 4 leslokalen een gang en ook weer de toiletgroepen. Naast de school komt dan nog een ge bouwtje voor de centrale verwarming. Vooral deze verwarming zal e dan ook over te kunnen stappen Zuidbuurt naar de Veldzichtstraat. Reeds twee jaar geleden werd de bouw by onderhandse aanbesteding gegund aan het aannemingsbedrijf F. De Boer te Ha- zerswouds voor een bedrag van •nor- I 372.000, DEN BOSCH. 24 aug. - Vee- Aan voer totaal 6932, Runderen 2433, gras- kalveren 298, velte kalveren 706, nuch tere kalveren 1446, schapen 716, fok- zeugen 22, slachtvarkens 475, biggen 845. Prijzen in guldens: melk- en kalf- koeien 1000-1650, guistekoeien 850-1300 graskalveren 400-590, kalfvaarzen 1175 -1600, klamvaarzen 1050-1275, guiste- I vaarzen 900-1150. pinken 600-815. nuchtere kalveren voor fok of mesterij j 235-335, weideschapen 75-105, weide- lammeren 65-85, drachtige zeugen 375 I -500, biggen 62-71. Slachtrunderen: j aanvoer. 813. prijzen: 4,45-4.70. idem le kwal. 3,95-4.30. 2e kwal. 3,60-3,85, I 3e kwal. 3,30-3,50; velte slieren 3,85- 4,50, worstkoeien 3,25-3,35. vette kal- ln verband met de ontslagen by de veren: le kwal. 3,60-3,85, 2e kwal. 3,35 Verenigde Touwfabrieken te Maassluis. -3,55. 3e kwal. 3,10-3,30; nuchtere sl. waar wegens concentratie van bedrijven kalveren 1,40-1.75, slaehtzeugen le kw. 200 man zullen afvloeien, deelde de dl- 1.00-1,65, 12e kwal. 1,53-1,58; slacht- rectie van het bedrijf te Leiderdorp ons varkfns 1.75-1,85, vette schapen 90- De ontslagen bij Verto Maassluis Geen consequenties voor Leiderdorp desgevraagd mede, dat dit g" quentics inhoudt voor het Leiderdorpse bedryf. Hier zullen geen ontslagen val len, integendeel, men zou zelfs nog per soneel kunnen plaatsen. Enkele werk nemers uit Maassluis hebben zich wel aangemeld, aldus de directie, de oproep van Verolme om 2000 man kon een eventuele trek van Maassluis naar Lei derdorp wel eens sterk beïnvloeden. Daar komt nog bij. dat de fabricage processen te Maassluis en Leiderdorp niet parallel lopen, hetgeen van invloed kan zyn op eventuele overname van ge specialiseerde arbeiders. 15, vette lammeren 95-135. Aanvoer Handel - Prijzen: melk- en kalfkoeien ruimer, weinig, lui; guistekoeien, groot duur, prijshoudend; jongvee: ruimer, stabiel, stabiel; vette kalveren: nor maal, stug, even vaster; nuchtere sl. kalveren: gewoon, kalm, duur; scha pen en lammeren: rustig, goed, duur; fokzeugen: redelijk, traag, moeizaam; lopers en biggen: minder levendig, stabiel; slachtvee: ruimer, gunstig, ge drukt; slaehtzeugen: groter, kalm. duur. PUNT Scheperswcg 21." KORRELTJE De mens kan alleen dan volmaakt gelukkig zijn, indien hij in staat is zichzelf geheel weg te cijferen. delijk. Prijzen: slachtkippen (lichte) 1,10-1,25. zwarte 1,35-1,65, slachtkui- kens 1,50-1,60. GOUDA, 24 aug. - Kaas - Aanvoer 103 partijen kaas. Pryzen: le kwal. 3,51-3,61, 2e kwaL 3.36-3,50, extra kw. 3,62-4.00. Handel goed. TER AAR 23 augustus Groenten Kas- snybonen 1.00-1,35; Idem stek 45-80, sny- honennatuur 40-85; stokprinsesenbonen 35-70; stamprinsessenbonen 45-75, witte pronkbonen 25-45; spekbonon 35-40, spruiten A 39-02, D 44. andyvie 21-30, komkommers krom 25-30, groene kool 21, uien 19-26, sjalotten 23, rode kool 7-13, wuspeen 19-21, kroten 15, augur ken E 6. rabarber 24 alles per kilo. Sla 26-36. bloemkool A 87-95, B 61-76, C 36-50, stek 17-19 allea per stuk, boasel derij 5, boskroten 5, bospeen 17-42 per bosje. Tomaten A 340-390. B 360-420, C 260-300, per bakje van zes kilo. Kom kommers 17-47 per stuk. Appelen 25-50. peren 35-53 per kilo. UTRECHT, 24 aug. - Vee - Totals aanvoer 4655, runderen 1299, vette kal veren 275, graskalveren 31, nuchtere kalveren 476, schapen en lammeren 1231, varkens 358, (boven 100 kg); id. beneden 100 kg: 62; biggen 869; bok ken. geiten 54, melk- en kalfkoeien 1100-1500, kalfvaarzen 1050-1275, vare koeien 900-1150, pinken 610-750, stieren 875-1200, glaskalveren 370-550, nuchte kalveren 40-80, fokkalveren 125-325, schapen 75-120, lammeren 80-135. dr. varkens 325-450, lopers 85-100, biggen 62-72, bokken, geiten 12-60, Vette koei en: le kwal. 3,80-4,05, idem 2e kw. 3,55-3,75, id. 3e kw. 3.25-3,45. vette kal veren: le kw, 3.65-3,80. idem 2e kw. 3,35-3.45, idem 3c kw. 2,60-3,35; nuch tere kalveren 1,40-1,80, zware vette varkens 1,80-1,85. zouters 2.05-42,10, Slaehtzeugen 1,60-1,70. jonge slaeht zeugen 1.70-1,80; melk- en kalfkoeien: matig, hoger, vette koeien: redelijk, ruim prijsh.; vare koeien: rustig, ho ger; vette kalveren: vlug. ruim, prysh. graskalveren: matig, ruim, prijsh.; nuchtere kalveren: willig, prijsh.; fok kalveren: willig, hoger; schapen: kalm lager; lammeren: kalm. lager; var- kenss. redeUfk. prysh.; biggen, redelijk RIJNSBURG, 23 aug. - Bloemen - Gerbera 15-19, Rozen: Baccara 20-31, Zorina 10-12. Carol 5-6. Garnet 4-5, Am. Anjers: Harvest Moon 22-A6, Dusty 14-17. Keefer 13-15, Kara Dihnh 12-15. Esperance 12-15. William Sim 12-15, Rose Sim 10-13, witt esim 7-13, Golden Yellow 10-12, Rode Sim 9-12 Crowly Sim 9-12, Brandaris 9-12, Shocking 8-11, Arthur 7-11, alles per stuk. Chrysant hen: Alex Bedser 320-390. Breitner 140-310, Migolie 170-240. In dianapolis 140-220, Lyona 140-160," To kio 80-140, Lilian Hoek 50-75, Frecsia's White Swan 45-125. Golden Yellow 40- 95, Diverse snijbloemen: Asters 40-90. Phlox 45-65, Leeuwenbek 15-30, alles per bos. Gladiolen 300-1400. Helianten 450-850, Colville» 300-850, Dahlia's 150-700, Ornithogalum 150-550 per 100.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3