Meisjes Den in hielden verlies Hommel" klein KLEINSTE PAARD VAN DE ZESTIEN WERD KAMPIOEN VAN DUINDIGT Loopnummers en falende Roemeense speerwerpster schonken Oranje zege Frankrijk won met 99-84 ATLETES 800 M. NAAR HOOG PEIL Cherie Spencer bleef neusje voor Wagenaar heeft kans in koersen Hilversum PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 21 AUGUSTUS 1967 Mieke Sterk (links) ligt nog niet in gewonnen positie, maar zij ging op de tachtig meter horden toch als eerste over de streep. Verder van links naar rechts de Roemeense Viorica Enescu, Ria van Slooten en de Roemeense Aleria Bufanu, die tweede werd. (Van onze sportredactie) UTRECHT De Nederlandse zwem- jeugd heeft het afgelopen weekend de wedstrijd tegen de Franse jeugd verlo ren. Die nederlaag lag jn de lijn der verwachtingen maar bleef toch gering: 84-99. Vooral de Nederlandse meisjes, hebben zich In het Utrechtse zwembad „Den Hommel" kranig geweerd. Op ze ven van de negen nummers tikte een Oranje-meisje als eerste aan. Alleen de rugslagzwcmstcrs Marine Borie en Christiane Leconte waren te snel voor Irene Aarens en Harmie Brink. Voorts verloren onze meisjes ook, geheel onno dig overigens, de 4 x 100 meter wissel slag. Weliswaar tikte Nederland als eerste aan. maar Irene Aarens had een keerpunt verkeerd genomen, waardoor de ploeg werd gediskwalificeerd. Dat maakte de Franse zege nog net iets groter. Bij de jongens was Frankrijk superieur. Alleen de supersnelle rugslag- zwemmer Bob Schoutsen was tegen het Franse geweld meer dan opgewassen. Over het algemeen heeft de Neder landse jeugd goed gezwommen. Er wer den zelfs twee aspdramtenrecords gebro ken. Dick van Elsas verbeterde het een jaar oude record op de 4 x 100 meter wisselslag met 0,7 sec. Hij werd tweede achter de Fransman Lusien in 5.22.9. Voor het andere record zorgde Yvonne van Kuilenburg. Zij bleef op de 4 x 100 meter vrije slag met 4.56.8 duidelijk on der haar record van precies vijf mi- Zaterdag, terwijl het bijna onophoude lijk regende, gaf de Nederlandse ploeg uitstekend partij vooral ook omdat er toen zes damesnummers tegen drie he rennummers werden gezwommen. Yvon- ny van Kuilenburg zorgde er al meteen voor dat Nederland voor kwam te staan door een overtuigende zege op de 800 meter vrije slag. Bijna hadden de Francais- de leiding overgenomen op de 100 meter vrije slag meisjes, toen Liesbeth Klumper een bijzonder slecht keerpunt had. Zij raakte ineens meters achter, maar met een formidabele eind sprint maakte zij deze achterstand goed. Haar tijd van 1.06,5 twee seconde boven het aspirantenrecord, kan zij dus nog een stuk scherper stellen. Spectaculair Het laatste nummer was zaterdag de 4 x 100 meter wisselslag. Het werd eèn bijzonder spectaculaire strijd. De veel zwakkere Nederlandse ploeg kreeg een ruggesteun, doordat rugsla gzwemmer Bob Schoutsen op de 100 meter (1.03.2) ruim vier seconden sneller was dan zijn tegenstander. De overige drie Nederlan ders verdedigden deze voorsprong met hand en tand. Pas op de laatste 100 me ter was het Franse geweld hén te veel. Met een voorsprong van 50-43 werd zo de eerste dag afgesloten. Op de tweede dag kwamen de Fran sen op ieder nummer sterk terug. Op de 4 x 100 meter vrije slag meisjes door brak Yvonne van Kuilenburg de Franse hegemonie. Maar de tricolores hadden ondertussen een kleine voorsprong opge bouwd. Ook Bob Schouten, op de 200 meter rugslag in 2.16.6, was onstuitbaar, Zij konden echter niet verhinderen dat de Fransen tenslotte zegevierde met 99- 84. Toch heerste er een tevreden stem ming onder de Nederlandse zwemjeugd, want de winst van het veel sterker ge achte Frankrijk was maar klein. Was de estafetteploeg niet gediskwalificeerd dan was het verschil slechts 5 punten ge weest. En dat terwijl Nederland niet eens de beschikking had over Henny Fenterman en Lassoij, die in een trai ningskamp in Zweden zijn. Polo-overwinningen „Catastrofaal", oordeelde een Belg na de wjkterpolowedstrijd tussen de Ne derlandse- en de Belgische jeugd. Met een ze ga van 11—2 verlieten de Neder landse poloërs gisteren het water van „Den Hommel". De Belgische jeugd was niet tot enige tegenstand in staat ge weest. Het gaat momenteel bijzonder slecht met waterpolo in België, want ook de officiële interland tussen Nederland en België eindigde in een royale zege voor Oranje. De 71 heeft, evenals de 105-overwinning van vorige week op Australië, niet veel betekenis voor het Nederlandse zevental. Tegen dit Bel gische team waarvan de spelers gemid deld 30 jaar oud waren, kon coach Van Feggelen in het derde en vierde kwart rustig experimenteren. Zo kon het ge beuren dat de Oranje-topspelers als Fred van Dorp, Nico van der Voet, Hans Hoogveld en Hans Wouda rustig een spelperiode uit heit water bleven. Bart Bongers kreeg zo een goede kans zich te onderscheiden. Dat deed hij als top schutter van de ploeg met drie fraaie doelpunten. Coach Van Feggelen was niet geheel en al tevreden over zijn ploeg. „Bewe gen" galmde hij steeds over het heldere blauwe water. Als de Nederlandse ploeg dan ook bij vlagen beweeglijk spel liet zien, werden de Belgen in het nauw gedreven. De snelle rushes van Frans Hoogveld, maar ook het opzwemmen van Fred van Dorp en Hans Wouda. helaas te weinig zetten de Belgisch verdedigers voor grote problemen. De Belgen konden het eerste kwart en het grootste deel van de tweede periode de score nog blank houden. Tegen het einde van de tweede speeltijd verraste een snel opzwemmende Fred van Dorp zijn directe tegenstander. Hij kon on gehinderd opzwemmen en besloot zijn solo met een mooi doelpunt. Meteen daarop onderbrak Hans Hoogveld een Belgische aanval. De bal ging snel naar voren en Nederland had een veilige 20 voorsprong door Van der Voet. Daarna tekende de Nederlandse zege zich snel af. Het werd tenslotte 71 door drie doelpunten van Bongers en twee van Lou Geutjes. Voor uitslagen zie Resultaten. GRONINGEN Wilma van de Berg, die een week geleden tijdens de nationale atletiekkampioensckappen imponeerde met titels op de 100 en 200 meter, maar records zag „weggeblazen" door een te sterke rugwind, heeft gisteren toch nog gedeeltelijk haar zin gekregen. Het Brabantse sprinttalent evenaarde in het Groningse Stadspark, waar de Nederlandse damesploeg het interlandseizoen afsloot met een overwinning (6057) op Roemenië, dan wel „slechts" het record op de 200 meter, maar twee factoren beïnvloedden haar 23,9 sec. nadelig. Niet alleen werd zij gehinderd door een tegenwind van meer dan een meter per seconde, maar bovendien ont brak door het niet starten van de geblesseerde Truus Hennipman de concurrente, die haar had kunnen inspireren tot een nog snellere tijd. Desondanks stapte Wilma in Groningen tevreden van de sintelbaan. En terecht, want een dubbelen overwinning op de 100 en 200 meter, waarin zij haar tegenstandsters volledig overklaste, en een sterk gelopen aandeel in de estafette zijn prestaties waarop zij trots kan zijn. Door de kracht op de loopnummers en een meevaller bij het speerwerpen kon Nederland de Roemeense dames, die vorige maand in een halve-finalewed- strijd om de Europese beker op de derde plaats eindigden, juist blijven. Toch moest Nederland tot het laatste nummer, de 4 x 100 meter, wach ten voor de overwinning vaststond. Toen tegen half vijf het laatste startschot klonk, was de stand nog gelijk: 5555. Alleen door diskwalificatie zou Neder land de eindzege kunnen ontgaan, want eerder op de middag was al gebleken, dat de Roemeense sprintsters onze esta fetteploeg, die dan wel moest aantreden met 'n invalster niet zouden kunnen be dreigen. Om de risicofactor klein te hou den en het ritme in de ploeg zo veel mogelijk te handhaven, was Mieke Sterk de vaste vierde loopster, naar de derde plaats gebracht, zodat Lidy Makkinje alleen maar het stokje over de eind streep hoefde te brengen. De opzet lukte uitstekend. Niet alleen won Nederland met ruim verschil maar met 45,6 sec. evenaarde het kwartet v. d. Berg, Bak ker, Sterk, Makkinje de snelste tijd van dit seizoen. Op helft kansloos Lia Louer, vorige week in Rotterdam afwezig vanwege haar keuze in de Eu ropese atletiekploeg, maakte nog eens duidelijk dat ziJ de sterkste 400-meter- loopster van Nederland is. De Tilburgse vertrok in de buitenbaan zo snel, haar tegenstandsters na 200 meter al kansloos waren, ook Ciska Jansen, die op haar beurt de Roemeense dames moei teloos voorbleef. De nationale kampioene moest met 56,4 sec zij mist nog dui delijk ervaring op dit zware nummer bijna twee seconden prijsgeven. Mia Gommers en Tineke v. Wonderen gaan zich op de 800 meter steeds meer tot loopsters van internationale klasse ontwikkelen. Weliswaar moest het Ne derlandse duo, evenals twee weken ge leden in Frankrijk, de eerste plaats laten aan een buitenlandse, maar de moéd waarmee het tweetal achter de favoriete aangaat, is hartverwarmend. De beloning blijft in zo'n geval dan meestal niet uit Mia Gommers liep met 2.06,6 een van de snelste tijden uit haar carrière terwijl Tineke van Wonderen haar persoonlijk record omlaag bracht tot 2.07,4. De Roe meense Elena Silai, die met 58,9 sec. voor een ideale eerste ronde had gezorgd en ook daarna op kop was blijven lopen, verbeterde haar nationale record met 0,1 seconde. Furieuze finish Mieke Sterk bleef voor de derde maal In evenveel weken haar „angst"-rivale Rita van Slooten de baas. De Haarlemse, die haar krachten nog niet helemaal kent, zegevierde weer door een furieuze finish. Op de voorlaatste horde kwam zij langs de snel gestarte Bufanu en won in 11,1 sec. Op de technische nummers vielen de prestaties tegen. Vooral de Roemeense dames bleven ver onder hun kunnen. Mihaela Penes, de olympische kam pioene speerwerpen, dit jaar reeds goed voor 56,70 m, kwam niet verder dan 49,02 m, terwijl Ia Manoliu, die in Tokio brons bij het discuswerpen veroverde, ook niet over de vijftig m kwam. Neder land had bij het speerwerpen bepaald geluk dat Marilena Ciurea ver onder haar top bleef. De 19-jarlge Roemeense die dit seizoen bijna 55 m haalde, faalde hopeloos. Greet Versterre en Henny de Bruin wonnen daardoor onverwacht een plaats. Dat Els van Noorduyn in Nederland bij het kogelstoten van eenzame klasse is, kwam wat schrijnend tot uitdrukking De Amsterdamse, die wegens een knie blessure niet kon stoten, had het duo Salagean/Elic waarschijnlijk wel beter meer repliek kunnen dienen. Corrie Wis senburg en Mieke Rangelrooy werden met mini-afstanden derde en vierde. Matte indruk By het verspringen joegen Corrie Bak er en Viorica Viscopoleanu, twee atletes die regelmatig goed zijn voor sprongen over 6,30 m, elkaar niet op tot schok kende prestaties. De vederlicht sprin gende Roemeense kwam éénmaal over de 6 meter (6,12 m); Corrie Bakker kwam er een keer dichtbij (5,95 m). Marjan Thomas, die veertien dagen ge leden in Fourmies bij het hoogspringen haar oude vorm scheen terug te hebben zij sprong toen in twee dagen 1,70 en 1,71 m maakte een matte indruk. De Beverwijkse haalde de 1,60 m nog wel, maar daarna was het afgelopen. Dank zij een minder aantal foutsprongen bleef zij Cathy Kruk juist voor. De overwin ning was voor Virginia Bonci, voor wie de 1,74 m dit keer nog net te veel bleek. Titel 200 m. horden Tijdens de damesinterland werd ook voor het Nederlands kampioenschap 200 meter horden heren gelopen. Winnaar werd Ter Horst (CIKO) in 25,7 sec. voor V. d. Bovenkamp (Siomo) in 26,6 sec en Maurik (CIKO) in 26,6 sec. Een 3000 meter leverde een overwin ning op voor Deelstra (Lionitas) die de goede tijd van 8.20,2 noteerde. Wim van Gerven (De Spartaan) werd in dezelfde tijd tweede. (Voor uitslagen zie resultaten) Voor de Belgische profsprinter Valre Frennet zijn de wereldkampioenschappen afgelopen. Gisteren kwam. hij in het Olympisch Stadion te Amsterdam ten val en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Daar constateerde men, dat zijn nieren beschadigd waren. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Met een onge looflijke sprint had Axkit Hollandia gisteren bijna op de stréep het kam pioenschap van Duindigt nog aan Cherie Spencer ontnomen. Maar Axkit kwam juist een paar centi meter te kort en het kleinste paard van de zestien werd glorieus win- Peter Koppejan nam met Cherie vlot de kop en het duo bleef onbedreigd toen Cherie na de laatste bocht nog wat weg- sprintte. Maar Axkit bleef dn de buurt, wat eerst Brakmapoetra en Barry Wil liams ook deden. De buitenlandse paar den konden er van het begin af niet Van Schijndel (SNA) weer snelste in zwemstrijd EMMELOORD In Emmeloord zijn zaterdag twee-km-zwemwedstrijden ge houden die meetellen voor de Zwem- kroniekbekers. Bij de dames won Chris tine Goudemond met ruim zes minuten voorsp-ong op- haar naaste belagers. Zij werd ook eerste op de 1 km vrijeslag. Jan van Schijndel van SNA uit Den Haag eindigde op de eerste plaats bij de heren op de twee km. Op de 1 km moest hij Van Lienden voor laten gaan. uitslagen i: 1. km vrije nond (ZCG) 15 min 13 sec, 2. mej. Beekman (BZZ) 15.31, 3. mej. Van Munnlk (ZZVC) 15.48. 1 km schoolslag: 1. mej. Swijnenberg (ZZPC) 17.15.4, 2. mej. Van Vemden (OZC) 17.20.6. 3. mej. Van Gijn (Het IJ) 18.31. 2 km vrije slag: 1. Christine Goudemond (ZCG) 31.41, 2. mej. Heeremans (ZHC) 37.47.9. 3. mej. Peters van Nijenhof (EZ en PC) Heren: 1 km vrije slag: 1. Van Lienden (HVGB) 13.36, 2. Van Schijndel (SNA) 13.37, 3. Romijn (HZC) 14.05. 1 km schoolslag: 1. Jaarsma (ZPA) 17. 2. Beuzekamp (HZC) 17.42.7, 3. (Ne- bijkomen, De laatste bocht uit spoot Cherie weg. Even leek Axkit verslagen, maar hij kwam terug en het tweetal eindigde neus aan neus. Carlos Pluto liep een beste koers en werd ruim voor C Alkestis van E. derde. Die laatste had ditmaal een fout aan de start maar hij kwam enorm sterk terug en versloeg op de streep Captain Double K. voor de vierde prijs. Geen stoom genoeg Patricia won met miniem verschil de eerste afdeling van de Meubeltoonzalen- prijs waarin Ragged Robin leidde tot een paar meter voor de eindstreep, maar juist geen stoom genoeg had om de aan val af te slaan. De Grote Prijs van Den Haag was een formaliteit voor Jolly Jinks S die overigens heel galant Lady Be Good mee nam. zodat zij als gezellige stalgenoten één en twee werden. De tweede afdeling van de Meubel- toonzalenprijs was een gemakkelijke prooi voor Rol and a die de aanval van Marello en Contessa eenvoudig afsloeg. Op de miji voor dravers presteerde Baroner Spencer K het 1.19.— op de kilometer te lopen. Duindigt De uitslagen van de koersen IVOranJeboompriJs, 2.000 m rr - "nijnenburg) 1 3. Ethel V 159.20 Vrienden van Dulndigtprijs, 3100 m voo amateurrijders: 1. Bilrmann B (J. w. Hod denbach) 1.23.4. 2. Wllfield. 3. Barbaross; Toto 2.70, pl.^1.30. 1,80, 2.30, kopp. 3.91 Kampioenschap van Duindigt, 2100 m: (P. R. R. Koppejan) 1.21.— Hollandia, 3. Dulndigtprijs, 1600 m met auto- tart: 1. Barones Spencer K (A. C. Groene- vegen) 1.19.—, 2. Bretteur P, 3. Diana R. Toto vinn. 25.30, pl. 4.60, 2.50, 1.70, kopp. 11.20, cov. Schiedamprijs, 2520 m: 1. Felix CM. L. v. d. N.V. Meubeltoonzalenprijs, ca. 2000 m, le afdeling: 1. Patricia (O. Tollemans) 2.09.8, 2. Ragged Robin. 3. Chatiee. Toto winn. 8.90. pl. 2.60. 1.30, 3.20, kopp. 5.70, COV. 4.40. Grote prijs van Den Haag. ea. 2500 m: 1. Jolly Jinks S (E. L. v. Dijk) 2.41.2, 2. Lady be Good S. 3. Mangano. Toto winn. 1.40 (stal), pl. 1.20, 1.10. 1.50, kopp. 2.70, COV. 13.90. zaterdag gehouden CycloonprUs, 2000 m: 1. Edelrelger S (M. Vergay) 1 25.1, 2. Evaline Norton. 3. Dulaclntl. Toto winn, 4.10, pl. 1.60, 1.60, 1.90, kopp. 5.70, WodanprUs, 2020 m: 1. Bernadine CJ. Wa genaar jr) 1.24.9, 2. Allouez n, 3. All Prise. Toto winn. 1.50, pl. 1.20, 1.40, 1.90, kopp. 2.90, cov. 3.70, trio 26.20. Krantj 1.26.1, 2. Emberlza i Sprookjeshof. Toto winn. 1.80, kopp. 18.20, S, 3. Desiree jr) 1.25.1, 2 BUly Boy, 3. Difveltje rendam. Toto winn. 9.80, pl. 2.30, kopp. 18.60. cov. 19.70, trio 307,60. Daisy Norton. Toto wini 2e afdeling: 1. Enl O een twijfel mogelijk, Wilma w. d. Berg finisht ale eerste op de honderd meter im de interland tegen Roemenië. (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG In het programma dat Hilversum dinsdagavond geeft, z(jn een paar mooie nummers. Allereerst het Cri terium voor de Vierjarigen. Hierin star ten tien dravers van allemaal erkende kwaliteit. Wagenaar jr. heeft de keus uit Esculaap R en Eroniea W. Geen van beide heeft bijzondere wa penfeiten uit het recente verleden, maar toch lijkt ons de keus van junior wel goed genoeg om Entry Volann dat is de voornaamste tegenstander te verslaan. Eliza Mac kan ook ver komen, maar bij goed gedrag is ook El Hadie er nog lang uit. Het tweede punt is de Augustusprijs. waar het ook weer Wagenaar jr. is nu met Duchesse Mac die de lakens kan uitdelen. C Alkestis van E is niets min der als paard, maar hij koerst in het algemeen niet gelukkig, zodat ei- alle kans is dat de twintig meter die hij aan Duchesse Mac moet geven net iets te zwaar vallen. De eerste start is om zeven uur. Het programma: Ridderspoorprys (2000 m. autostart, met trio): Famous Mac - Eros Hollandia - Elgin. Outsider: Due Narciso. Anemoonpr(Js (2020 m, eerste afd.): Fried II - Fabiola Norton - Finiopile. Criterium der Vierjarigen (2400 m): Rijder Wagenaar jr. - Entry Volann - Eliza Mac. Vuurpylprys (2000 m. autostart, met trio): Stal Marion (Little Miss Mitzie en Maestro Rodney) - Brahmapoetra S - Yberflöte. Grote Augustusprijs (2000 m): Du chesse Mac - Dakota Scotch - C Alkestis van E. Fresiaprijs (2400 m. autostart): Felix Burnley Quick - Dagmar. iMonbretiapriys (2000 m, autostart, met trio): Eronica W - stal Middenmeer (Campeador Mac en Damsel D) - Daisy Norton. Anemoonprijs (2020 m. tweede afd.): Firestone - Fullspeed - Freddy Scotch. TOKIO Tijdens de Japanse gewicht hefkampioenschappen in Esashi heeft Hitoshi Ohuchi het wereldrecord twee handig trekken in de lichtzwaargewieht- klasse met een kilogram verbeterd. Het oude record stond met 148 kg sinds 31 oktober 1965 (Warschau) op naam van de Pool Worbert Oztmek. Wielercircus streek neer in Amsterdam AMSTERDAM Het wereldkampi oenschapscircus, dat dit weekeinde vrijwel voltallig in Amsterdam is neergestreken, heeft reeds zijn eer ste uitvaller moeten noteren. Zondag ochtend tijdens de training kwamen de Belgen Frennet en Van Lanker en de Russische oud-wereldkampioen bij de amateursprinters Omari Phakad- ze ten val over een renner, die hoog uit de bocht naar beneden gleed. Voor Valere Frennet de derde man van onze zuiderburen op de profsprint na Sercu en Dcbakker betekende deze val het einde van de wereldkampioenschappen. In het Wilhelmina-Gasthuis werd ge constateerd, dat Frennet zijn nieren had beschadigd. De onfortuinlijke Belg is gisteren nog door een ambu lance naar zijn woonplaats Goslies vervoerd en zal minstens een week rust moeten houden. Aanvankelijk werd gevreesd dat Phakadze, die als voornaamste belager van de Fran sen Pierre Trentin en Daniel More- Ion wordt beschouwd, een sleutel been had gebroken. Hij bleek er echter met wat pijnlijke schaafwon den te zijn afgekomen en zal ln ieder geval op de sprint starten. Van Lanker hield aan de val een dikke knie over maar zal eveneens in de amateursprint kunnen uitko- Het heeft de Russen, die met een grote ploeg naar Nederland zijn ge komen, tot nog toe toch niet meege zeten. Na hun aankomst op Schiphol moesten zij bijna een uur op hun bagage wachten. Daarover is bij de luchthavenautoriteiten inmiddels een protest ingediend. Op hun beurt zorg den ook de Russen voor een verras sing door het voor hun door de KNWU gereserveerde hotel af te wij zen. Teamleider Kouprianof gaf de voorkeur aan een pension in de Jan Luykenstraat, waar de Russen al eerder tot hun grote tevredenheid ge huisvest zijn geweest. De belangrijkste figuren in de staye- rij zijn altijd de gangmakers. Nu meer dan ooit omdat er een tekort is aan deze in leer geklede motor- duivels. De besten onder hen staan drukke dagen te wachten. Noppie Koch bijvoorbeeld, die op dit mo ment veruit de beste entraineur wordt geacht, rijdt bij de amateurs met Piet de Wit, bij de profs met zijn vaste Belgische partner Leo Proost en de Fransman Raynal, dia in Parijs eveneens door Koch naar de Franse titel werd geleld. Wan neer Koch beiden in de finale rijdt zal Raynal naar een andere gang maker moeten uitkijken. Herhaaldelijk ln het nieuws Is de laatste dagen de Westduitse ploeg, die onder leiding van oud-zesdagen- renner Gustaaf Kilian staat. De Westduitsers zijn ondergebracht in het Belforthotel In Amsterdam-West en klagen steen en been over het nachtelijk verkeer langs dit hotel. Een troost voor Kilian was dat „playboy" Karlheinz Henrichs gratie kreeg na een door de Westduitse wielerbond uitgesproken schorsing wegens onbehoorlijke gedrag tot 28 augustus. Henrichs, die in zijn woon plaats Bocholt de afgelopen winter tot Prins Carnaval werd gekozen, mag nu dus wel uitkomen in de ploegachtervolging, waarin hij met Link de kern vormt. Zij behoorden ook tot de formatie, die in Tokio op dit nummer het goud veroverde. Zaterdag heeft Herbert Honz, de re serve van de Westduitse achtervol- gingsploeg, zonder te fietsen geld verdiend. Kilian wedde nl. met Honz om dertig gulden dat deze niet in de vaart vlak bij het hotel durfde te springen. Honz, die gekleed was in zijn trainingspak, ging naar het hotel, trok zijn dagelijkse wandel plunje aan en sprong pardoes ln het groezelige water. Kilian heeft zonder morren zijn schuld voldaan... Paard verdiende 3,5 ton voor baas WESTBURY. De zesjarige Franse merrie Roquepine heeft gisteren een internationale, met 100.000 dollar (ruim 350.000 gulden) gedoteerde, draverij over 2.000 meter op Roosevelt Raceway in Westbury gewonnen. Zij werd ge reden door eigenaar Henry Levesque. De kilometertijd was 1.21.7. Op de tweede plaats eindigde de Canadese draver Fresli Yankee met driekwart lengte achterstand. Paard kreeg hartaanval in concours Oostende OOSTENDE De Duitse equipe, be staande uit Kurt Jarasinski met Revale, Michael Gockel met Enzi, Herbert Mey er met Deichgraf en Fritz Ligges met Alk, heeft de gisteren in het internatio- lc concours hippique te Oostende gehou den landenwedstrijd gewonnen met een totaal van 8 strafpunten over de twee manches. Ierland bezette met 12 strafpunten de tweede plaats en Frankrijk was met 16 strafpunten derde. Met 32 strafpunten eindigde België als vierde en daarna kwam pas de Nederlandse equipe met 40 strafpunten. De Nederlandse equipe bestond uit Brugman, Maathuis, Velstra Het tweede internationale springcon cours, om de Prix du Royal Palace, waarin 37 combinaties uitkwamen, werd gewonnen door de Amerikaanse amazo ne Carole Hoffmann op Salem, op de tweede plaats gevolgd door de Belg Yves Hanvard Velge op Aztet. De Ne derlandse kampioen Jan Maathuis op Nenuphar C en de Fransman Jean Mi chel Gaud op Norvale plaatsten zich ex aequo derde. Het Ierse paard Loch en Espaig van de chef d'equipe der Ieren, kapitein Ringrose, overleed aan een hartaanval op het inspringterrein tussen de eerste en tweede manche. Het paard stond ook ingeschreven voor het internationale concours hippique te Rotterdam, echter niet voor het Europees kampioen-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8