Grondslag voor pensioenen veel te laag Groeiend autopark melkkoe voor fiscus Uit gestolen truc vijf miljoen sigaretten weg jiawrya'. Inkomstenbelastingen overtreffen verre de uitgaven voor wegenbouw Wegennet blijft achter Justitie wijst veroordeelde Italiaan niet uit Oorlog ooievaars en arenden: géén fabel Vogeltrek is aanleiding Uitzonderings positie voor ambtenaar NEGERLEIDER WEL TERUG NAAR DE V.S. Schip stremde treinverkeer Den Haag-Leiden VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967. DE LEIDSE COURANT (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG Over het autopark in Parijs doet het verhaal de ronde, dat de helft van de auto's daar dag en nacht in beweging moet blijven, omdat er voor die helft beslist geen parkeerruim te te vinden zou zijn. Afgezien van de vraag of het verhaal juist is, het illus treert in ieder geval wel aardig de ruimtenood die in de Franse hoofdstad een dagelijks te constateren felt is. In Nederland als geheel zijn we aan der gelijke Parijse toestanden nog wel niet toe, maar we gaan toch wel die riohting uit. Ons land telt 1 auto op 8 inwoners, waarmee we nog wel achterliggen op andere landen, maar we doen ons best om die achterstand ln te halen. We heb ben wel een ander record in handen: ons land bezit het dichtste wegennet ter wereld, maar natuurlijk op geen stukken na het langste. De groei van ons wagenpark blijkt on dubbelzinnig uit zeer onlangs bekend ge worden nieuwe cijfers van de RAI over de verkoop van nieuwe personenauto's. Die verkoop bedroeg in de eerste zé ven maanden van dit jaar niet minder dan 167.386 nieuwe personenauto's dat is 37.386 meer dan in dezelfde periode van 1966, maar nog altijd 5.386 minder dan in de eerste zeven maanden van het recordverkoopjaar 1965, toen de verkoop sterk werd gestimuleerd doordat met in gang van 1966 een hoger weeldebelas tingtarief zou worden doorgevoerd. Met dat verkoopcijfer van 167.386 auto's in de eerste zeven maanden van dit jaar kan men allerlei rekenkundige goochela rijen bedrijven. Zo kan men uitgaande van 24 werkdagen per maand en een 8- urige werkdag becijferen, dat 2 auto's per minuut worden verkocht. Wegennet Een en ander komt erop neer dat men eind juli ongeveer 1.560.000 perso nenauto's telde, die zich op het Neder- kandse wegennet pogen voort te bewe gen. Dit wegennet telde volgens de laatst beschikbare gegevens op 1 ja nuari 1966 in totaal 95.746 kilometer. Dit totaal is onderverdeeld in: we gen binnen de bebouwde kom (lncl. stra ten) 25.278 km, verharde wegen buiten de bebouwde kom 46.140 km, onverharde wegen 24.328 km. Dit betekende dat in ons land op 1 januari 1966 per motorrij tuig gemiddeld 43 meter verharde weg beschikbaar was. In de randstad Hol- Scheveninger Blok: Waarschijnlijk niet meer te achterhalen (Van onze correspondent) ZUNDERT-NISPEN. Sinds gister morgen maken de korpsen van rijkspolitie en gemeentepolitie in Noord-Brabant en daarbuiten jacht op de brutale dieven, die in de nacht van woensdag op donderdag een vrachtwagen met 7.740.000 sigaretten hebben gestolen. De wagen, op weg van Luxemburg naar Scheveningen en geparkeerd op het plein bij het gemeentehuis in Zundert, werd later teruggevonden op een vrij stil weg getje even buiten Nispen. 4.930.000 siga retten verdwenen. De diefstal werd gistermorgen om onge veer 6 uur ontdekt. De chauffeur van de wagen. Albert Wirolle (50) uit Luxemburg, die de nacht ln hotel de Roskam in Zun dert had doorgebracht, wilde omstreeks deze tijd zijn weg vervolgen, toen hij merkte dat zijn wagen er niet meer was. Hij bracht meteen de politie op de hoog te, die onmiddellijk een telexnoot liet uit gaan om naar de Scania Vabls met het Luxemburgse nummer 24730 te zoeken. Om kwart over elf gistermorgen werd de truck met oplegger door een surveilleren de hoofdagent van de Nlspense gemeente politie gevonden. Toen bleek, dat de verzegeling van de wagen was verbroken en dat het grootste deel van de sigaretten was verdwenen. De rijkspolitie kwam tot de slotsom, dat de daders "s nachts met een 6chroeve- draaier het raampje van een van de por tieren moeten hebben geforceerd. Dit werktuig werd op de plaats waar de wagen in Zundert gestaan had gevonden. Nadat zij in de cabine waren gekomen, moeten zij de auto aan het rijden hebben gekre gen. Wel waren ln de cabine de sleutels aanwezig, waarmee de oplegger kon wor den geopend. Albert Wirolle stond er gistermiddag een beetje beteuterd bij. Hij rijdt de route van de fabriek in Luxemburg naar de Nederlandse importeur, de N.V. Sigarettes Import Company v/h A. J. Blok ln Sche veningen, al enige jaren 4 keer per week. Iedere keer maakt hij dan een nacht stop in Zundert. waar hij in de Roskam logeert. Nog nooit was er iets gebeurd. Daarom stond hij wel raar te kijken, toen hij merkte dat de wagen weg was. „Ik schrok natuurlijk. Maar lk wist eigen lijk niet wat lk denken moest. Ik ben teruggegaan en heb de politie gebeld", vertelde hij. De heer R. C. M. Blok. directeur van de importmaatschappij, die 's morgens al van de diefstal op de hoogte was gebracht, kwam tn de namiddag een kijkje nemen op de plaats waar de wagen was terugge vonden. Hij verklaarde dat het de eerste maal was dat Iets dergelijks was gebeurt. De sigaretten hebben de merken Lexing ton. Newport, Kent en Lex 25. De heer Blok stelde, dat het erg moeilijk zal zijn de gestolen sigaretten terug te vinden. Wel zijn deze van een bepaalde codering voor zien maar het publiek en de detailhan del kennen die code niet. land bedroeg diit gemiddelde echter slechts 23 meter, in de provincie Zee land daarentegen 132 meter. Uitgaande van het totale wegennet van 95.746 km, bezit de provincie Bra bant van alle provincies het langste wegennet, namelijk 17.575 km. Achter aan komt de provincie Utrecht met 3.458 km. De provincie Limburg kan zich er met 10.951 km weg op beroe men het dichtste wegennet te hebben van alle Nederlandse provincies, na melijk 5 km per vierkante kilometer. Goochelen Als we wat verder met deze gegevens goochelen dan blijkt dat in de provincies Noord- en Zuid-Holland meer dan de helft van de verharde wegen binnen de bebouwde kom gelegen zijn, terwijl dit in de andere provincies voor eenderde deel van het verharde wegennet het ge val Is. Voorts blijkt dat Noord-Bra bant, Limburg, Gelderland, Overijssel en Drente zowel absoluut als relatief het omvangrijkste onverharde wegen net bezitten, hetgeen zijn oorzaak vindt in het voorkomen van diluviale zand gronden in deze provincies. Het grootste verharde wegennet heb ben de provincies Gelderland (10.708 km) en Noord-Brabant (1:.029). Het kleinste verharde wegennet heeft Utrecht, namelijk 3196 km. Het verhar de wegennet maakt in geheel Nederland met 71.418 km. Circa 75 procent van het totale wegennet, uit. Als men het aantal kilometers verharde weg per 1000 inwoners beziet dan blijkt dit op 1 januari 1966 voor geheel Nederland 5,8 km te bedragen. Een uitschieter vormt Zeeland met 16,8 km. Boven het ge- middele liggen ook Overijssel met 8,1 km, Noord-Brabant met 6,0 en Limbur met 6,9 Beneden het landelijk gemiddel de liggen Utrecht met 4,3 km, Noord- Holland met 3,4 km en Zuid-Holland met 3,0 km. Dit alles volgens de stand op 1 januari 1966. Melkkoe Het gebruik van het Nederlandse we gennet is met de groei van het autopark uiteraard sterk geïntensiveerd. In de jaren 1960-1965 is b.v. het aantal door personenauto's afgelegde kilometers ge stegen van 9.650 miljoen naar 22.590 mil joen, een stijging van liefst 130 procent. Van dit intensievere gebruik profiteert de schatkist in hoge mate. Trouwens het hele wegverkeer is voor de fiscus een aardig melkkoetje. Dit blijkt duidelijk uit weer een aantal andere cijfers. Zo blijken de totale uitgaven voor het wegverkeer voor aanleg en onderhoud van wegen in 1965: 770 miljoen gulden te hebben bedragen, inclusief de uitke ringen aan de provincies. Daartegen over staat in dat jaar aan totale inkom sten uit heffingen op het wegverkeer 'n bedrag van niet minder dan 1620 mil joen gulden. Dat betekent dus dat het wegverkeer aan belasting meer dan het dubbele op brengt van wat door het rijk weer aan die wegen uitgegeven wordt. Als de overheid de belastingopbrengsten uit 't wegverkeer ook geheel voor dit wegver keer zou uitgeven, dan zouden we hier de wegennood in zeer snel tempo kunnen oplossen en de beste en mooiste verkeersvooraieningen kunnen treffen. BIJ ontleding van de totale inkomsten van 1620 miljoen gulden blijkt, dat 790 miljoen gulden afkomstig is van het bij zonder invoerrecht op benzine. Het bij zonder invoerrecht op minerale oliën le verde 20 miljoen gulden op, het weelde- tarief der omzetbelasting voor auto's 415 miljoen gulden en de motorrijtuigenbe lasting 395 miljoen gulden. Accijnsverhoging In 1966 vond, zoals bekend, weer een verhoging plaats van motorrijtuigen belasting en van de accijns op benzine en dieselolie. Als gevolg van deze hogingen zal het wegverkeer in 1967 naar schatting ruim 260 miljoen gulden extra bedragen. Los hiervan zijn de ge motoriseerde weggebruikers de afgelo pen maanden nog de dupe geworden de crisis in het Midden-Oosten, die im mers de benzine- en olieprijzen deed stijgen. Daar stond gelukkig tegenover dat de grote benzinemaatschappijen ln de concurrentieslag tegen de witte pom pen de benzineprijzen enkele malen heb ben verlaagd. Thans beweegt de benzi neprijs zich weer op het niveau var mei 1966. Thans wordt in spanning afgewacht of de komende miljoenennota op de der de dinsdag ln spetember ons opnieuw een voorstel tot verhoging van de cijns op benzine zal brengen. Te ver wachten valt ln ieder geval, dat de re gering zal voorstellen de tijdelijke ver hoging van 1 januari j.I. te bestendigen. (Van onte correspondent) DEN BOSCH. De In Den Bosch verblijvende Italiaan R. V. uit Milaan zal, als het aan mr, Bruigom, officier van justitie l>l) de arrondissementsrecht bank In Den Bosch, ligt, niet worden uitgeleverd. Gistermorgen tijdens de rechtszitting, waarin de rechtbank dit verzoek om uitlevering van de Italiaanse regering behandelde, meende de open bare aanklager, dat er geen rechtsgron den waren, waarop de rechtbank de minister tot uitlevering kon adviseren. Hoewel in een oud verdrag tussen Nederland en Italië gesteld ls, dat het misdrijf .«geweldpleging", waarvoor de beklaagde in Milaan bij verstek was ver oordeeld tot 2 jaar gevangnelsstraf, waarvan 1 jaar voorwaardelijk, bij de uitleverlngsgevallen hoort, meende de openbare aanklager, dat verdachte niet op de juiste manier ln staat was gesteld van zjjn Juridische mogelijkheden ge bruik te maken. Hij hanteerde daarvoor het Europese verdrag van de rechten van de mens, waarin gesteld wordt, dat een beklaagde de gelegenheid moet heb ben zich te verdedigen. Hoewel er ln Milaan een advocaat de belangen van de Italiaan, die toen reeds ln Nederland was, had bepleit, kon men dat niet als een verdediging van verdachte aan merken. Bovendien was uit de Italiaanse stukken te lezen, dat na verwerping van verzoek om beroep de uitspraak en daar mee het vonnis onherroepelijk was. Ook dit woord „onherroepelijk" was voor M. Bruigom onverteerbaar, omdat volgens de internationale rechtsregels en het Nederlandse recht telkens als er nieuwe feiten zijn een zaak moet kunnen wor den herzien. De openbare aanklager adviseerde daarom niet tot uitwijzing over te gaan, al realiseerde hij zich dat daarmee waar schijnlijk ln Den Haag wel een onprettig gevoel zou ontstaan, nu men een verzoek van een bevriende natie moest afwijzen. Omdat niettemin het delict, waarvoor verdachte ln Italië was veroordeeld ern stig was, meende de officier van justitie onmiddellijke gevangenneming te moeten vragen om de Nederlandse maatschap pij tegen figuren als R. V. te kunnen beschermen. Dit verzoek werd na raads kamer afgewezen. De Italiaan ontkent het hem ten laste gelegde, maar was desnoods bereid naar Italië te gaan om van deze oude zaak af te komen. Voor een vlucht van de Italiaan ls geen gevaar. Een onmiddel lijke gevangenneming was dan ook be slist niet noodzakelijk. Een pikante noot bij dit alles is, dat tussen de daad, waar voor verdachte werd veroordeeld, en het vonnis acht maanden hadden gelegen. In die tijd ls niettemin ln Italië aan hem een paspoort en een werkvergunning voor het buitenland uitgereikt. SYRACUSE (Reuter). Met waar schuwingsschoten en traangasbommen joeg de politie gisteravond in de stad Syracuse, in de staat New York, een menigte van tweehonderd negers uiteen nadat voor de tweede achtereenvolgende dag onlusten waren uitgebroken. Cassius Clap gaat in het huwelijk treden met de 11-jarige Belinda Boyd, die evenals hij lid is van de Zwarte Moslims en daarom de kledij draagt van deze groepering. Het toekomstige echtpaar bij het verlaten van het registratie bureau waar papieren voor de huwelijkslicentie gehaald moesten worden. 1STANBOEL (Reuter) Ooggetuigen hebben In Istanboel verbazingwekkende verklaringen afgelegd over gevechten op leven en dood tussen ooievaars en De op het ogenblik in het nieures staande Jelle de Boer niet iedere dag wordt immers een complete collectie schilde rijen als vals bestempeld en door de Zwitserse politie in beslag genomen arriveerde gisteravond op Schiphol in ge zelschap van zijn manager W. J. T. van der Werd. Hun pogingen om persoonlijk achter de ware toedracht van de in beslagname te komen hebben tot nu toe weinig positiefs opgeleverd. Toen si) namelijk woensdagmiddag probeerden met de Zioitserse officier van justitie te spreken, kregen zij te horen, dat hij eerst vrijdagavond bereikbaar sou zijn Daar de heer De Boer echter weer last van zijn hart kreeg kwam men reeds gisteravond terug. Overigens zal dit schilde rijenmuisje nog wel een kleurrijk staartje hebben, wantzo verklaarde de heer Van der Werd „Wij hebben voldoende bewijzen om er een justitiesohandaal van te maken". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Verreweg de meeste werknemers in ons land hebben naast hun AOW een pensioen. Van de totale «ctleve beroepsbevolking van ongeveer 4.6 miljoen hebben ongeveer 2,1 miljoen personen (46 procent) echter geen aan vullende pensioenvoorziening. Als het gaat om werkgevers, ligt het percenta ge belangrijk lager. Ongeveer 20 tot 25 procent van de werknemers beschikt nog niet over aanvullend pensioen. In deze groep zitten bovendien de jongeren die op 'n bepaalde leeftijd wel nvoor ee pensioenvoorziening ln aanmerking ko men. De moeilijkheid is dan ook niet, dat er in ons land te weinig pensioen voorzieningen zijn, maar dat er uit te keren pensioenen over het algemeen veel te laag zijn. Neem bijvoorbeeld de werknemer» die aanspraak kunnen maken op uitkeringen 't bedrijfspensioenfonds textielrei- niging. Als zij hun hele leven in de tex- tielreiniging hebben gezeten, krijgen zij bedrijfspensioen van 150 gulden per Het bedrijfspensioenfonds voor de drankindustrie keerde vorig jaar maxi maal 260 gulden per man aan pensioen uit, de suikerwerkindustrie 234 gulden, de zeevisserij 528 gulden, de landbouw 571 gulden, de metaalnijverheid 600 gul den, het bouwbedrijf 817 gulden en het baggerbedrijf 1026 gulden. De bagge raars. bouwvakkers en metaalwerkers zitten dus veel gunstiger dan de suiker bakkers, maar bij een volledige dienst tijd hebben zij een pensioen dat in het gunstigste geval nog geen 25 gulden per week haalt. Er zijn in ons land meer dan 16.000 pensioenregelingen. Daarvan gelden er 80 voor de hele bedrijfstak, de overige worden per onderneming tot stand ge bracht. De ondernemingspensioenfond sen hebben betrekking op 650.000 men sen. Het belegd vermogen van deze on dernemingsfondsen beloopt meer dan zes miljard gulden. 70 procent Het blijkt bijzonder moeilijk om een redelijke verhouding tot stand te bren gen tussen het laatstgenoten loon en het pensioen. Da handhaving van da koop kracht der pensioenen vormt eveneens groot probleem. Steeds wenselijker wordt het geacht dat iemand bij pen sionering kan rekenen op een oudedags voorziening ter grootte van 70 procent van het laatstgenoten salaris. Vele pen sioenen komen echter niet aan dezd norm toe. Het streven is voorts om de bedrijfs- pensioenen in ieder geval waardevast te maken. Dit houdt in dat de pensioen grondslag van bijvoorbeeld 600 gulden uitkering per jaar niet onveranderd blijft, maar stijgt in gelijke mate als de prijzen. In de laatste 10 jaar is 't geld in ons land de helft minder waard ge- Iemand die 10 jaar gepensioneerd is en waardevast pensioen heeft, zal dit ge voelig merken. Hij kan met zijn pensioen de helft minder kopen. Voor hem ls het dan een geluk dat de AOW niet alleen waardevast is, maar zelfs welvaartsvast en dan ook de stijging van de welvaart vla de loonontwikkeling op de voet volgt. Voortrekker Het overheidspersoneel verkeert wat betreft het bedrijfspensioen ln een zeer gelukkige uitzonderingspositie. De 600.000 deelnemers aan de ambtelijke pensioen regeling kunnen aanspraak maken op •en welvaartsvast pensioen. Een ge pensioneerde ambtenaar van 80 Jaar heeft een oudedagsinkomen van 70 pro cent van het salaris dat bij op dat moment in actieve dienst verdiend zou hebben. Met haar uitstekende pen sioenvoorzieningen fungeert de overheid als voortrekker. De ambtenaren kunnen onbezorgd en onder jaloerse blikken van werknemers in het particuliere bedrijfs leven naar hun oude dag toeleven. De vakbeweging streeft ernaar tot verbetering van de pensioenen te komen. Dat komt erop neer, dat de uitkeringen in vele gevallen belangrijk zullen moe ten worden opgetrokken. Hiervoor zal het bedrijfsleven zich grote offers moe ten getroosten. Een recent rapport van de adviescommissie voor personeels- fondsen gaat hierop nader in. Een aan tal ondernemingen slaagt er dank zij grote offers in om de pensioenregeling bij de tijd te houden, aldus het rapport. Vele anderen lukt dat niet, ondanks het feit dat zij er geld en moeite aan be steden. De ondernemingspensioenvoor zieningen vervullen echter een belang rijke rol. De betekenis van die regelin gen ls ook voor de toekomst zo groot, dat het de moeite loont zich rekenschap te geven van de manier waarop de voor zieningen kunnen worden versterkt en uitgebouwd. De commissie meent in haar rapport dat aan de pensioenregeling een doelbe wuste financiering ten grondslag moet liggen, dat pensioenkosten als arbeids kosten moeten worden beschouwd en dat derhalve penaioenverbeteringen evenals loonsverhoging uit de produktiviteitsstij- ging moeten worden gefinancierd. Bij een doelbewuste financiering kunnen loon, loonsverhoging en pensioenpremie niet los van elkaar worden gezien. Als een van de belangrijkste oorzaken van het achterblijven van de pensioenvoor zieningen wordt de inflatie beschouwd: lonen en prijzen stijgen, maar de pen sioenuitkeringen blijven constant. Hier bij komt ook dat de pensioenvoorziening van oudsher een zaak van de werkgever is geweest. Het rapport van de advies commissie zegt hierover: ,,De oorspron kelijke patriarchale benadering van het pensioenprobleem maakte de pensioen regeling afhankelijk van de vrijgevig heid van da werkgever". Later werd de pensioenvoorziening meer een secundaire arbeidsvoorwa ard e Prijzen vast Naar de mening van de adviesoom- missla moet ernaar worden gestreefd, de pensioenen waardevast te maken, dus de prijsontwikkeling te laten volgen. Het valt namelijk niet Ln te zien, segt de commissie, waarom het verzorgingspak ket van de gepensioneerden in sterker mate door de geldontwaarding mag wor den aangetast dan voor de actieve be roepsbevolking acceptabel Is. Het wordt voorbarig geacht om naar welvaarts- vaste pensioenen te streven, nu de ou derdomsvoorziening voor vele bejaarden nog onvoldoende is. Zolang de pen sioenuitkeringen nog te laag zijn, moet niet verder worden gegaan dan het waardevast maken van dc pensioenen. Wil men een bevredigende pensioenre geling tqt stand brengen, dan kost dit een vijfde tot een kwart van de loonsom (hierbij inbegrepen 10,2 procent van het premieplichtig loon voor de AOW en AWW). Maar voor het overgrote deel van de werknemers Is men nog niet aan een bevredigende regeling toe. Zou de vakbeweging van de werkgevers ge daan kunnen krijgen dat volgend Jaar gemiddeld twee procent van de loonsom wordt besteed aan verbetering van de pensioenen, dan kost dit het bedrijfsle ven 440 miljoen gulden. Dit bedrag zou dan vla fondsen bestemd kunnen worden voor financiering van Investerin gen in het bedrijfsleven. Maur het ls de vraag of de werkgevers op deze wijze de gelden voor de investeringen willen op- I brengen. arenden. Een dergelijke strijd soa zich tenminste eenmaal per Jaar voordoene n de lucht zou dan verduisterd worden door talloze vogels, terwijl het op de grond bloeddruppels regent. Een bericht, dat het persbureau Reu ter onlangs verspreidde over oen derge lijke vogelslag bij Ta reus verwekte al lerlei discussite tussen vogelkenners. Sommigen verwezen het naar het rijk der fabelen of zeiden dat de Latijnse schrijver FHnius si tweeduizend Jaar ge leden een soortgelijke gebeurtenis be schreven heeft. De Turkse zoölogen beweren echter met klem dat de vogeloorlogen werke lijk plaatshebben. Heoseein Karagol. een 62-jarige natuurkundige uit Erzurum, in Oost-Turkije, verklaarde, dat hij tn 1921 in een vallei van de Sjaksjakbergen bij Erzurum een dergelijk gevecht heeft gadegeslagen. Het was verbazingwek kend te zien hoe de vogels zich eerst ln slagorde formeerden alvorens elkaar aan te vallen. De tactiek van de ooie vaars lag ln het winnen van hoogte om dan als speren op de aanstormende aren den neer te duiken. Soms wist een ooie vaar rijn puntige snavel niet uit een te genstander los te maken, waarna belde doodvielen. Soms lassen de strijdende vogels een gevechtspauze ln om zich te hergroeperen en opnieuw aan te vallen. De hoogleraren Saadet Bayrsmoglu en Atif Sengun van de universiteit van Istanboel bevestigen het bestaan van dergelijke vogel gevechten. ZIJ hebben meestal plaats als de ooievaars op trek- vlucbt zijn en daait>lj bergen passeren waar arenden leven. Ismet Heper, assistent aan de soö- logische faculteit, van de universiteit van Istanboel red: „Deze gevechten kunnen op elk tijdstip en overal ln Tur kije voorkomen". Er rijn er veel van bekend. Volgens hem beginnen si] met een arendenpaar, dat dan spoedig hulp krijgt van verderop huizende soortge noten. „Boeren en jagers mengen zich wel eens met buksen in de strijd om de arenden neer te schieten, want Tur ken staan steeds aan de kant van de ooievaar", aldus Heper. Da meeste vo geloorlogen doen zich voor in de buurt van Adana en Erzurum en tussen Bur sa en Izmir in West-Turkljs. PEKING AFP) De gewezen Ameri kaanse negerleider Robert Williams, dte al een Jaar als balling in Peking woont, heeft donderdag ln een communique mee gedeeld dat hij van plan i-s nuar Amerika terug te keren om de strijd tegen het racisme voort te zetten. HIJ vluchtte ln 1961 via Canada naar Cuba. waar hU vijf Jaar bleef. Er dreigde ln Amerika een proces tegen hem wegens ontvoering en Williams kon naar zijn zeggen geen eerlijke berechting verwachten. Het treinverkeer tussen Den Haag en Leiden is gistermiddag van 15.30 uur tot 16.30 uur gestremd geweest, omdat de treinen de spoorbrug over de Oude Rijn niet konden gebruiken. Er was een schip onder deze brug, de Vlnkbrug, vastge lopen. De reizigers zijn met bussen ver voerd, terwijl de D-trelnen Parijs—Am sterdam v.v. vla Harmeien werden omge leid.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5