Heemschut keert plan Zwanburg te zich tegen Warmond Uitvoerig schrijven aan de gemeenteraad AKTIEVE BEZORGERS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 Het bestuur van de bond Heemschut te Amster dam heeft zich met een uitvoerig schrijven tot de gemeenteraad van Warmond gericht waarin verzocht wordt goedkeuring aan het ontwerp- bestemmingsplan voor de Zwanburgerpolder te willen onthouden. De waarde van de Kagerplassen, aldus Heem schut, wordt niet alleen bepaald door de water oppervlakte, maar niet minder door een ruim I voorziening tot plm. 1980 verzekerd. Wanneer wij ons aan een andere sug gestie zouden moeten wagen, zouden wij naar voren willen brengen, dat de wo- ningbouw in de Leidse agglomeratie omringend gebied. Maar hoewel gelegen in binnen zeer korte tijd Warmond dicht de randstad Holland is ook de landzijde van e° dat de S'^fMegrenzen bij het oplossen vs" «•- «jgj Warmond van grote landschappelijke waarde, onderhavige, wei Ondanks de spanningen die zullen optreden (in ingeboet. Meer de naaste toekomst zal Warmond onder de rook van Leiden liggen) dient er ook voor dit lande lijke deel naar te worden gestreefd de landschap pelijke schoonheid zo veel als maar enigszins mogelijk is te behouden. betekenis hebben speelt het inter gemeentelijk overleg een voorname rol. Indien ook deze weg wordt bewandeld, acht Heemschut een oplossing welke het landschapsschoon intact laat en aan de plaatselijke problemen recht doet, geens zins uitgesloten. PLASSENGEBIED ZAL NIET WERKELIJK WORDEN VERGROOT Het ingediend plan, aldus Heemschut, kan de Indruk vestigen, dat het creëren van het meer in de Zwanenburgerpol der een redelijke bijdrage levert om de capaciteit van de Kagerplassen wezen lijk te vergroten. Wij menen zulks te mo gen betwijfelen. Het inrichten van een tweetal havens voor de watersport brengt mede, dat het aantal zeilboten zal toenemen, doch dat de voor de zeil-lief- hebbers beschikbare wateroppervlakte praktisch gelijk blijft zodat het tegenge stelde wordt bereikt van wat wordt be oogd, gezien het plan om het nieuwe meer o.a. voor npeedboten te bestem- neer andere dan „Warmonder" gezinnen zich hier ter plaatse zouden kunnen tlgen, hetgeen wij ongewenst achten, al dus de brief. De brug Wjj komen, zo schrijf Heemschut, te rug op de brug over de Leede. Een vas te brug is nog een groter obstakel voor de watersport dan een beweegbare, Laatstgenoemde oplossing zal in de wa tersport-periode een dagelijks wederke rend ongerief voor de permanente bewo ners opleveren, Met het bovenstaande meent Heem- Dat de brug over de Leede ook door 8Chut te hebben aangetoond, dat het plan de gemeente wordt beschouwd als be- yAVanburg weinig bijdraagt tot sttmule- «list een opstakel voor de watersport,ri„g van de watersport en dat het uit dus als een bezwaar tegen het plan, leidt tot de slotsom, dat deze brug er al leen maar mag komen indien zulks nood zakelijk is. Polderlandschap De Zwanenburgerpolder Is een prach tig voorbeeld van het Hollandse polder landschap. Het opofferen van een groot deel van de polder is dan ook alleen ge oorloofd indien zulks een dwingende noodzaak Is. Uit de brochure blijkt dui delijk, dat het oplossen van het woning vraagstuk c.a. de voornaamste aanlei ding Is om een groot deel van de polder aan de huidige agTarlsche bestemming te onttrekken, aldus Heemschut. Eiland Burgemeester en Wethouders stellen in de brochure, dat Warmond een le vend dorp" moet blijven, een zienswijze, die niet voor bestrijding vatbaar Is. Dit uitgangspunt brengt echter mede, dat ook de leefbaarheid In dit wijkje verze kerd moet zjjn. Er dient te worden zorg gedragen dat de bewoners van „Zwan burg" niet maatschappelijk, maar voor al geestelijk op een eiland komen te le- De vraag is dus gewettigd, of deze dorpswiJk een leefbaar klimaat zal be zitten. Men betwijfelt zulks. Het is be kend, dat „wonen aan het water" op prijs wordt gesteld. Impliciet wordt dan echter gedacht aan een rustige ligging. Van het laatste nu zal hier alleen sprake zijn in het winterhalfjaar. In de zomer daarentegen moet rekening worden ge houden met het vertier van watersport, wat wel gewaardeerd wordt, behalve wanneer men 't steeds „voor eigen deur" heeft. Ook de speedboten zullen niet bijdragen tot de zo nodige woonrust. Door de ligging op een eiland zullen de bewoners van de wijk min of meer geïsoleerd wonen. De afstand tot de dorpskern moge hemelsbreed niet groot zijn, moreel vormt deze ligging een bar rière, die men niet mag onderschatten. Voor een bewoner van een dorp is deze factor waarschijnlijk belangrijker dan voor een groot-stedeling. De wijk is te klein om een zelfstandig leven te leiden, de bewoners blijven dus aangewezen op de dorpskern. De verzorgende winkelbedrijven schep pen eveneens problemen. Zodra de boten- havens c.q. gereed zullen zijn, zullen on getwijfeld gegadigden te vinden zijn om gedurende de periode van de watersport op de voor winkels aangegeven plaatsen een zaak te drijven. Gedurende het ove rige deel van het jaar zullen deze win kels waarschijnlijk ook wel in bedrijf zijn, wanneer tenminste de permanente bewoners van het eiland een voldoende grote klantenkring opleveren. Men stelle zich van deze permanente klantenkring gedurende lange tijd niet al te veel voor. Van een zekere leefbaarheid van „Zwanburg" zal eerst sprake kunnen zijn, wanneer de wijk voltooid is. Gaat deze voltooiing zeer geleidelijk (wat vol gens de bevolkingsaanwas normaal zou zijn), dan zal vooral in de eerste jaren het wonen ter plaatse weinig aantrekke lijk zijn. Een spoedige realisering daar entegen zou alleen mogelijk zijn, wan- SASSEN HEIM oogpunt van bevordering watersport een weinig gelukkige oplos sing biedt. Met betrekking tot 't v< keer ln Warmond moeten w\J eveneens waarschuwend geluld doen horen. Door de algemene toeneming van het verkeer en enigszins door het gereedkomen Oost en Endepocl moet rekening den gehouden met een grote intensiteit van het verkeer ln de dorpskern. Daarbjj zullen by realisering van het plan, dan nog komen het voortdurende verkeer naar en van de woonwyk Zwanburg en ln het toch reeds drukke seizoen het niet te onderschatten verkeer naar de water sport-accommodaties en de recreatieve objetcen. Streekplannen geen dwingende rechtskracht meer als voorheen In verband met een mogeiykheid om op bepertke schaal elders woningbouw plaats te doen vinden, merkt Heem schut op, dat streekplannen tegenwoor dig niet meer die dwingende rechtskracht hebben als voorheen. „Wij achten het dan ook niet uitge sloten, dat in afwijking van het Streek plan Bollengebied op een of meer daar voor uit een oogpunt van landschaps schoon aanvaardbare plaatsen, nog wo ningbouw zal kunnen worden gereali- Volgens de prognose is de woning- Zand Dan blijft over de behoefte aan zand voor de stadsuitbreiding van Liden. Ht is begrijpelijk, dat Leiden het benodigde zand liefst op zo kort mogelijke afstand wint. Nagegaan dient ons inziens te wor den, of op een of andere aanvaardbare plaats in of bij het plassengebied een zandwinning mogelijk is, die dan zou kunnen leiden tot een reële vergroting van het voor watersport beschikbare wateroppervlak. Op grond van de vorenstaande be schouwingen verzoeken wjj Uw Raad Uwe goedkeuring aan het Ontwerp-Be- stemmlngsplan Zwanburg te willen ont houden, zo besluit Heemschut ln de brief j Gemeente Wassenaar sticht houten gebouw voor jeugdwerk Het gebrek aan geschikte ruimte voor aktiviteiten van open jeugdgroe pen, die niet zyn aangesloten bij een kerkelijke of maatschappelijke organi satie heeft b. en w. doen omzien naar mogelijkheden om aan deze ongewens te situatie een einde te maken. De gedachten zijn uitgegaan naar de aan koop van een houten gebouw, bestaan de uit een zaal van ruim 10 bij 6 me ter, een hal, twee toiletten, een buf fet en een donkere kamer. De meest geschikte plaats voor het gebouw ach ten b. en w. het bouwterrein aan de westkant van de Johan de Wittstraat, tussen het Havenkanaal en de te ver lengen Hofcampweg. Als vaste gebruikers van het ge bouw hebben zich reeds aangemeld de commissie Jongerenwerk van de Bond van Nederlandse Volksuniversi teiten en een Wassenaarse jeugdgroep, die in het gebouw een soort jeugd- sociëteit zal opzetten. De eerstgenoem de instantie organiseert fotoclubs voor jongeren, die onder leiding staan van de Wassenaarse fotograaf en graficus Jan Stegeman. De heer Stegeman wenst daarnaast de donkere kamer te gebruiken voor privélessen en cursus sen. De grote zaal zal verder verhuurd worden aan jeugdgroepen, die zelf voor de verkoop van (fris)dranken moeten zorgen. Overdag zal de zaal ook kunnen dienen als ruimte voor bijeenkomsten van diverse Wassenaar se verenigingen. Het is verder de bedoeling op za terdagmorgen aan de jeugd gelegen heid te geven onder deskundige lei ding te „sleutelen" aan bromfietsen. Een technische politiefunctionaris heeft zich beschikbaar gesteld om de bromfietsen op verzoek te controleren en te testen. Er is een bestuur gevormd, dat be last is met het beheer van het gebouw. B. en w. schrijven aan de raad, dat dit slechts een tijdelijke oplossing kan zijn. Voorlopig wordt uitgegaan van een gebruik van het gebouw geduren de ongeveer 5 jaren. In de toekomst zullen meer definitieve voorzieningen getroffen moeten worden. B. en w. vragen de raad een krediet van f41.560,beschikbaar te stellen voor aankoop, plaatsing en inrichting van het houten gebouw. Wat de ex ploitatierekening betreft zeggen b. en w., dat vermoedelijk per jaar een te kort van f2000,— door de gemeente gedekt zal moeten worden. Nieuwe scholen in St. Josephparochie te Wassenaar gen. Ook wat de nieuw te stichten kleuterschool betreft, is het dus niet twijfelachtig, dat deze levensvatbaar heid zal hebben. B. en w. stellen de raad voor, mede werking te verlenen voor het stichten van beide scholen. WASSENAAR Mej. A. Hofstra, lid van de gemeente raad voor de Partij van de Arbeid, heeft aan burgemeester en wethouders laten weten, dat zy ontslag neemt uit deze functie. Als haar opvolger komt het eerst in aanmerking de heer Chr. Theil, die al eerder zitting heeft gehad in de Verboden te vissen in vijvers Roelofarendsveen Een plaatselijk comité heeft ervoor gezorgd dat de drie vijvers langs de Van Alkemadelaan o.a. bij veiling en Technische School een mooier aanzien gekregen hebben door hierin zwanen en eenden te laten zwemmen. Voorts heeft men in deze vijvers karpers uit gezet. Het is de bedoeling als deze vis-uitplant voldoende is uitgegroeid om viswedstrijden te doen houden, waarvan de baten bestemd zullen zijn voor bejaardencomité's of andere lief dadige doeleinden. Het is echter ver boden om te vissen in een gesloten polder. Hiertoe zijn ook bordjes ge plaatst, waarop dit is aangegeven. Des ondanks wordt er nu toch reeds door jong en ook ouderen op karper gevist. Aan de ouders wordt derhalve ver zocht om er op toe te zien dat hun kinderen niet in deze vijvers gaan vis sen, en voor de ouderen wordt erop gewezen dat men zich schuldig maakt aan een strafbaar feit. BOSKOOP GDS Zondag a.s. speelt GDS 1 en GDS 2 een oefenwedstrijd tegen de dito elftallen van „St. Bernardus" (Hazerswoude-Rijndijk). Het eerste speelt om half drie en het tweede om 12 uur. PROGRAMMA VAN LEIDERDORPSE ZOMERFEESTEN Volgende week donderdag beginnen in Leiderdorp de twee daagse zomerfeesten, georganiseerd door de Oranjevereniging. Het programma is als volgt samengesteld: DONDERDAG 24 AUGUSTUS VRIJDAG 25 AUGUSTUS 19.00 - 24.00 uur: KERMIS op het terrein hoek Ockenrode-Loevestein. 20.00 uur: KLAVERJASWEDSTRIJD in het Dorpshuis om fraaie prijzen. Deelname: gratis voor leden der O.V.; niet-leden 1.- per persoon. Inschrijven tot 24 augustus bij P. Vervark, Doeswerf 1 en Liethorps Boeckhuys, Hoogmadeseweg 13. ZATERDAG 26 AUGUSTUS 9.00 - 23.00 uur: KERMIS op het terrein hoek Ockenrode-Loevestein. Vrije toegang voor iedereen. 9.00 uur: KUIPJESTEKEN op het kermisterrein. Deelname gratis voor leden der O.V.; niet-leden 1.-. Prijzen: Waardebon nen van 25.-, f 12.50, 5.- en 2.50. Aanmelden ter plaatse. 11.00 uur: BOEGSPRIETLOPEN over het water aan de Tollenaers- singel. Deelname: gratis voor leden der O.V. ƒ1.- voor niet- leden. Prijzen: Waardebonnen van 25.-, 12.50, 5- en 2.50. De deelnemers moeten gekleed en geschoeid ter plaatse verschijnen (dus deelname in badpak en op blote voeten is niet toegestaan). Aanmelden ter plaatse. 14.00 uur: HINDERNISWEDSTRIJDEN voor personenauto's op het Burg. Brugplein. Deelname: gratis voor leden der O.V. 2.50 voor niet-leden. Prijzen: Waardebonnen van 25.-, 15.-, 10.- en 5.- Inschrijvingen bij Liethorps Boeck huys .Hoogmadeseweg 13 en indien mogelijk bij de start. Vriendelijk verzoek aan de bewoners van Kastanjelaan en Brugplein hun auto's gedurende de wedstrijden elders te parkeren. 14.30 uur: FIETSPUZZELTOCHT door Leiderdorp om fraaie prijzen. Deelname: gratis voor leden der O.V. Niet-leden 0.50. Startplaats: Kantine Ijsbaan aan de Mauritssingel. Inschrij ven bij A. Kruidenier, Acacialaan 4 en indien mogelijk aan de start. 15.00 uur: WANDELPUZZELTOCHT door Leiderdorp om fraaie prij zen. Deelname: gratis voor leden der O.V.; niet-leden 0.50. Startplaats: Kantine Ijsbaan aan de Mauritssingel. Aan melden voor deelname bij A. Kruidenier, Acacialaan 4 en indien mogelijk aan de start. 17.00 uur: JUDODEMONSTRATIES uit te voeren door leden van de Sport- en Judoschool Van Houdt op het gazon van het Fred. Hendrikplantsoen. 23.00 uur: SLUITING KERMIS. „De Vrolijke Vrijbuiters" openden Oranjefeesten te Nieuwe Wetering Een van de hoogtepunten in de Nieuwe Weteringse dorpsgemeenschap zijn de jaarlijkse Oranjefeesten. Het bestuur van de Oranjever. "Eensge zindheid" weet voor de festiviteiten steeds een aantrekkelijk programma samen te stellen. De openingsavonden werden ditmaal verzorgd door het cabaretgezelschap "De Vrolijke Vrij- bunlters" uit Aalsmeer. In zijn wel- VERTROKKEN EN GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN i 31 juli tot 1 7 augustus M. A. H. Bouma-van Linder, Dr. Lely- laan 80, Tilburg, Min. Mutsaertstsraat 35; J. H. T. de Vries-Kufjper en familie., woonwagenkamp, Leimuiden, a.b. Raad huislaan; A. W. F. van Eijden-Timmer- mans, Moddermanstraat 98, Berneveld, Wilbrinkstraat 48; M. J. A. M. Witte- man en fam., Langestraat 22, "s-Gra- venhage, Medemblikstraat 94; H. A. Spe- lier en fam., Turfmarkt 10, Voorhout,. Beatrixstraat 12; H. J. Tuinhof de Moed fam- rijksambtenaar, ab en fam.. Dahliastraat 15a, Lopik, burgseweg to. 1; G. J. Buis Meeuwenlaan 53: H. G. M. Hoppezak, machinist. Wagnerplein 28; G. Kennedylaan 91, Egmond aan Zee, Prins der^ Hooft D GEVESTIGDE PERSONEN week van 8 tot en met 9 augustus M. C. B. Burkens en fam., rijksamb tenaar, Schubertlaan 221; J. J. R. Lancel en fam., leraar, Jac. van-Campenlaan 2; D. Moscow en fam., sociaal psycholoog, Joseph Haydnlaan 16; F. van Renswou en fam., rijksambtenaar, J. Urlusplant- soen 113; L. G. H. Hoogenboom en fam., groentehandelaar, Uiterstegracht 170; J. J. van Soest en fam., papierhan delaar, Brahmslaan 321; A. Kikkert en Valken- A. i fam., arts, Plantsoen 67; A. Hooimeijer, vertegenwoordiger, W. de Zwijgerlaan 223a; S. Cossu, expeditie- bediende, J. P. Coenhof 40; J. C. Lok, verloskundige, Park „Die Leijthe" 8; J. M. C. van Eemeren, Morslaan 63; L. J. Tienkamp, verkoper, Joh. de Wittstraat 33; A. G. de Haas, verpleegster, Houtl. 55; C. M. Nieuwenhuizen-Hondeveld, Me relstraat 10; A. E. Gescher, Oranjegr. 65; H. H. B. Masselink-ten Doeschot, on derwijzeres, Veilingkade 40; J. van Schoonderwoerd den Bezemer-van der Velden, secretaresse, Bakker Korffstr. 6; C. Hendrikse, slager, Roomburgerw. 2; A. C. M. van Berge Henegouwen, Ho- gewoerd 169; M. H. Walkate-Rijks, rares, Stationsplein 80; P. van Meteren, Plantsoen 1; N. Holswilder, metaalbe werker, Transvaalhof 18; E. H. Blanken, kleuterleidster. Hoge Rijndijk 106a; C. G. Verhage, Kanaalstraat 22; T. J. den Heijer, kantoorbediende, Zoeterw. sin gel 102; E. C. Huigens, LoreDtzkade 13; S. H. Links-Lesquillier, Titus Brandsma- Touasalnt, "pasteurstr. laan 39 G- Kieft-Brandsma. kantoor- Hendrikstraat 64; G. van Driel, Noord- eindeplein 6a, Leiderdorp, Laan van Ou derzorg 107; M. M. Vreeburg-de Korte, Vrouwenweg 24. Boskoop, Tuinstraat 77; J. J. Veerman-van Veen, Vrouwen- weg 50, Zoeterwoude, Beatrixstraat 2; A. Dupuis, Breestraat 114, Haarlem, Lo- rentzkade 462; W. H. H. van de Loo, St. Jacobsgracht 1, Baarle-Nassau, Rector v. d. Broekstraat 1; H. J. G. Paalvast, Lammenschansweg 159; Voorschoten, Leldseweg 121; G. de Haan, Rijnsburger- weg 10, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 56; C. M. Wielenga-van Delden, Tel- derskade 28, Best, W. Barendszstr. 8; A. G. M. J. Mom, Herengracht 43. "s-Gravenhage, Waalsdorperweg 147; B. Vu(jk, de Wetstraat 10. Gouda, Kanaalstraat 26; M. A. E. L. Karlai- Kohl, Nieuwe Rijn 17, Amsterdam, Joh. Verhulststraat 13; M. Vermeulen, Burg- gravenlaan 99, Amsterdam, Klaas Ka terstraat 12 (I); F. C. Westerhof, Magd. Moonstraat 2, Oegstgeest. de Kempe- r.-k. kerkbestuur van ^-46 Zoeterwoude, Schenkelweg 47; S. M. -parochie te Wassenaar heeft K Ann& yan Sak8enstraat 10i Zoe. De 18a, Voorschoten, Leldseweg 368; A. H. bediende, Hoge Rijndijk 192; C. ten Hoo- G. Demes. Mariënpoelstraat 4. Hoorn. Pen- banketbakker Trompstraat 21; A Wilhelmlnalaan 2a; J P. M. Dings, W. M. Bongaarta-Schuurs. onderwee- Rijnsburgerweg 18, Nijmegen, Domini- res- Zoeterwoudseweg 110. canenstraat 143; E. H. Sanderman, Stuwstraat 4, Deil, Beemdstraat 18; M. j LEIDEN j et I J- de Jong-van Goozen, Rijndijkstraat ac TnatawwAiiHp Sphpnkplivtf47* R M Leidse vereniging Koninginne- Burgerlijke Stand Geboren: Frederik Thung Ming z.v. T. H. Tjan en F. M. Evenblij; Gerry Rikka Regina d.v. A. v. Elswijk en G. v. d. Pol; Petrus zv. P. Ligtvoet en Z. Lepelaar; Rob z.v. J. J. Labree en E. de Boer; Elisabeth Johanna d.v. G. G. Oosterwegel en J. Bosch; Christine Cornelia d.v. L. Keiman en C. J. Ar- noldus; Jacqueline d.v. G. A. Joustra en B. v. Hoogdalen; Wilhelmina d.v. J. v. d. Wel en W. v. d. Plas; Barend Hendrik z.v F. T. Verhoek en J. Bos; René Wilhelmus z.v. W. J. v. d. Holst en E. J. Douwstra; Ralf z.v. O.. Ull- mann en W. K. Bischoff; Willem Otto Paul z.v. W. de Vreese en M. A. De- vilee; Charles Donald z.v. W. W. Sha ne en C. v. d. Molen. Gehuwd: M. J. G. M. v. Trijp en G. E. Sliggers; B. F. Sierag en J. S. v. Staden; G. C. Vreman en W de Vries; J. E. Muller en C. M. J. A. Hollander; H. v. Kampen en J. Redel; P. Gubler en M. v. Halem; S. v. d. Kraats en M. J. v. Winkel; W. B. Blankenstein en H. Labrijn; J. Verver en A. Koppe; D. Koet en W. Borst; J. F. M. Focquin de Grave en M. V. Polak. Ondertrouwd: J. T. Loomans en M. J. v. Dam; W. C. de Jong en J. A. A, H. M. Smithuis; H. S. N. v. Schoot en J. C. J. Verhoven; L. J. Gijsman en G. A. v.d. Berg; B. H. Bal en M. C. Nef- kens; F. J. M. v. d. Brink en P. J. Blansjaar; A. A. M. Hocks en E. Meijer; W. Hanno en C.H. Blom; C. M. Berg en W. T. F. M. Mensen; W. Jansen en H. Beij; J. T. Groenendijk en J. L. v. d, Ploeg; A. v. Polanen en W. Boelee; D. Beij en J. Glasbergen; E. Momberg en V. I. J. Weijzig; H. J. Rijskamp en A. J. v. Staveren; C. C. Berg en M. M. C. Kohlbeck; E. Vermeulen en J. A. Stolp; C. Bakker en A. Kuipers; F. Nederbragt en J. A. v. d. Kroef: F, A. C. Mulder en J. A. Schoonhoven. Overleden: H. J. Idelenburg 76 j., vr.: H. Reijenga 50 j., m.; J. J. Wille- brand 67 j.. m.; H. T. v. Deursen 63 j„ KORDAAT OPTREDEN Een 11-jarig meisje uit Sassenheim werd woensdagavond half acht op het Joseph BBjWppBMWMWMWPMMPWMpMB. 1 1 fietspad langs rijksweg 4a herhaalde- bij de gemeenteraad aanvragen inge- i. terwoUde Zwetkade 33; H. Braggaar, dag heeft namens prinses Beatrix en i lijk lastig gevallen met dubbelzinnige diend om medewerking bij de stich- peter van Anrooystraat 30 Hilversum, Claus een schriftelijk bedankje uitlatingen door een 25-jarlge wlelren-king van een nieuwe lagere school en, Nood 37; T H purstner. Lange Ma-I ontvangen voor de gelukwensen bij ner. die ter hoogte van het Klinkenberg- een nieuwe kleuterschool beidei in re Amsterdam. Prinsengracht 769; de geboorte van de jonge prins. De j viaduct naast haar kwam rijden. Toen het uitbreidingsplan Zylwaiering. Wat M van den B JaCQb Catalaan 40. prinselijke dank ging vergezeld het meisje dobr een kordate houding te het lager onderwijs betreft beschikt Eindhoven Melatie van Javalaan 11; j kennen gaf, dat ze niet gediend was van de parochie over twee rcholen, de St. w T Lamboo Herman Gorterstraat 12. de minder goede bedoelingen van deJan £aptistachool^jle.Sal™*°^koob Hilversum Noodweg 37; M. J. van Doo- VOORSCHOTEN komstwoord op deze avond mocht voorz. C. v. d. Luit met genoegen vaststellen dat de zaal van het "Cul tureel Centrum" tot de laatste plaats was bezet. "De Vrolijke Vrijbuiters", een uit amateurs samengesteld, 9 man tellend, cabaretgezelschap heeft intussen wel zoveel faam gekregen dat men weet een bijzonder goede ontspannings avond te kunnen genieten. De talrijke aanwezigen, onder wie ook burge meester P. M. F. Smólders en echtge note, hebben dan ook inderdaad veel plezier beleefd aan deze avond. De conferences waren door Martien Ver beek vakkundig verzorgd. Ook op mu zikaal gebied weten deze Aalsmeer ders het gehoor te boeien. Misschien jammer dat de muzikale begeleiding iets te hard was voor het sympathieke zangeresje mej. N. Beuk. Overigens wisten "De Vrolijke Vrijbuiters" veel variatie te brengen in het muzikale gedeelte waaronder ook de Surinaam se zang een zeer gewaardeerd onder deel was. Ook het na afloop gezellig samen zijn was bij de "De Vrolijke Vrijbui ters" eveneens in zeer goede handen. Als de feestviering in de komende da^ gen in de zelfde sfeer gehouden kan worden als op deze openingsavonden, dan kan Nieuwe Wetering weer op een zeer geslaagde viering terugzien. Vrijdag staat het feest in het teken van de kinderspelen, met zaterdag een gecostumeerde kinderoptocht met mu ziek, versierde fietsen en steppen etc., terwijl op deze dag ook de gebruike lijke volksspelen aan de beurt komen. WONDERVREES n. Onkundig zijn we gebleven van de reacties in de gespreksgroep, waar 'n moderne „duiding" werd gegeven van de broodvermenigvuldiging, als voor beeld van het verstandelijk verklaren van „wonderen". Van horen zeggen kregen we de indruk, dat ze was ge slikt, tezamen met de koekjes bij de koffie. Over de in het licht van de nieuwste natuurwetenschap merk waardige broodvermenigvuldiging zul- we het ditmaal niet hebben. Wel even over de mythe-vorming in de evangeliën. Deze zou zyn ontstaan de eenvoudige, gewoon-menselijke figuur van de rabbi Jezus met een bovenaardse stralenkrans te omgeven. Zulk een opzet zou heel goed moge lijk zyn geweest, maar dan zyn de levensbeschrijvers dwaas te werk ge gaan. Aangenomen dat zij er zelf „in getrapt" zijn met die voorgewende wonderen waarvan minstens twee van hen persoonlijk getuige waren! en zij. bewust of onbewust, de Joodse rabbi wilden verheerlijken, dan kan men begrijpen, dat zij allerlei wonderen verhalen maar niet dat zij hem in één adem neerhalen, door b.v. te vertellen, dat hij in de olijftuin wanhopig over de grond krauwde en op het kruis het geloof aan zichzelf verloren had. Nu zal er wel niemand zijn, die dat een mythe-vorming noemt. Maar wel aan te nemen, dat de Zoon God zich voor de gehele mens heid te schande maakte in zijn wan hoop en hem niet te gunnen, dat hij toch wel had laten blijken te zijn wie Hij was en IS is een onrecht vaardige bejegening en een amateu ristische geschied-uitleg, die weten schappelijk onhoudbaar is. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 17 t/m 23 augustus zijn door de Kath. Film Keu ring als volgt gekeurd: Camera: Een hoogst merkwaardige tekkel (a.l.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u Lido: Een gravin van Hongkong (a.l.) Dagelijks: 14.30, 19.15 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Luxor: Superargo de onkwetsbare (14 jaar) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uu Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 i Studio: Dokter. wat doe je nou? (14j.). Prolongatie. Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Trianon: The Sound of music (a.l.) Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Helden zonder glorie (14 j.) Dagelijks: 14.30, 19.15 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.15 en 21.15 u. Donderdagavond vergaderden bestuur en leden van het Gas- en watervoorzie- ningsbedrijf voor de Bollenstreek ten gemeentehuize te Hillegom, onder voor zitterschap van burgemeester J. Chr. I. van Niekerk. De agenda werd vlug afgewerkt, maar het begon met twintig minuten geheim. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de heer De Kwaaisteniet, die een beroep deed op het bestuur, aan hem verleende gratificatie door de gemeente Hillegom verstrekt toen hy enige maanden geleden met pensioen de dienst ging verlaten, terwijl hij in dienst was van het nieuwe Gas- en Waterbedrijf ook te doen verstrekken namens deze stichting. De voorzitter verklaarde hierna dat enig recht op een dergelijke gratificatie niet bestaat, maar dat de gemeente Hil legom deze aan haar personeel ver strekt als iemand de dienst verlaat, met pensioen. Recht om deze gratificatie het r.ieuwe bedrijf te verkrijgen, bestaat niet. Ook zal er in het vervolg geen gratificatie meer worden verstrekt personen, bij het bedrijf werkzaam, Het gemeentebestuur van Hillegom regelt deze kwestie voor haar ambtena- SVLV. Zaterdag. Pupillen: groep! foto prins Willem-Alexander. I 23: Lugd. aa-SVLV i. 32: SVLV bb-Oegstg. bb 3 i. 38: SVLV cc-SJZ bb 2 uur; i. 51: Rijnsb. a-SVLV a 3 u no. 60: SVLV b-Or. Gr. a 4 SVLV C2-UVS c2: zelf. Verder werd op voorstel van bestuur besloten aan het personeel van het be drijf een éénmalige gratificatie te lenen van 2%% van het maandloon tot een maximum van 12 maanden, ingaan- Junb de 1 iu,i 196,5 SVLV E5en voorste' tot bet aangaan gr. 8 lur; gr. 9 groep 12 ir; groep I-! scholen moeten in het nu begonnen bQy'Noord- Aantal duiven 199. Geïost om 13 uur Rouwkoop, veteranen: 4.30 schooljaar gebruik maken van 3 nood- Helder Het Nieuwe Diep met z.w.-wind. Uitslag 10 eerstaankc- Zondag: Gouden Leeuv lokalen in het tijdelijke schoolgebouw 2a. Den HeUer H» Diep i p H y Zonneveld, 2-6 W LV 2-SJZ 2: 12.00 uur; achter de Wethouder Huibregtseschool. p J,' I Qnstenk. 3 H. J. Abrahams. 4-7 J.Kos-'al: 12.00 uur; SVLV 1-S De volgende morgen deden haar ou-i scnoien moeien ui hovenseweg 115 Vh^lLw," Den Helder. Het Nieuwe Diep scnooigeuouv Man Pipl^rukfrltkenrMteec 2K bl-UVS bl: 2.45 uur; SVLV b3-UVS b3!eeu geldlening van 2.500.000,- LEIDSE POSTDUIVENCLUB j 3.30 uur. Senioren: SVLV-veteranen- j li' Wedvlucht vanaf Soignies op 13 au$. I Rouwkoop-veteranen 4.30 ders aangifte by de politie. Inbraak. Toen de bewoners van een pand aan de Van Pallandtlaan gis teravond van vacantie terugkeerden bleek er te zijn ingebroken. De achter deur was geforceerd en het hele huls bleek overhoop te z(jn gehaald. Er wordt enig geld en enkele sieraden vermist. Geboren: Wilhelmina Johanna Maria, d.v. H. W. J. Wagner en G. M. Schinck; Jacobus Arjens, z.v. A. van der Laan en M. C. Faas; Jan Willem, z.v. J. van Ginhoven en T. Tijsen; Albertus, z.v. C. J. Zuiderduin en N. Meeldijk. Ondertrouwd: L. K. Oudshoorn en C. Broer; S. C. van D|jk en G. E. Zoet; Q. Th. P. M. Berbee en P. A. M. Zevenho ven; J. van der Zwart en J. Laros. Gehuwd: H. A. C. Lever en E. Schmohl; L. J. van der Meer en M. M. W. Preenen; J. van der Kwaak en J. A. M. den Engelsman. .-wind. Uitslag 10 eerstaanko- worden op renburglaan en zes lokalen bevatten. Volgens b. en w. is het niet twijfel achtig, dat de nieuwe school door vol doende leerlingen zal worden bezocht. Vandaar, dat in dit geval de gebrui kelijke ouderverklaring met 75 hand tekeningen van ouders niet nodig wordt geoordeeld. De andere aanvrage heeft betrek king op de stichting van een nieuwe kleuterschool. De parochie telt al een kleuterschool, die nog is ondergebracht in gebouw Sion, maar binnenkort de beschikking krygt over een gebouw met vijf loka len aan de Twickelstraat. Thans reeds staat vast, dat deze school niet vol doende capaciteit zal hebben om alle kleuters van de parochie onder te bren- A. C. Wielen, St. Jacobsgracht 1, Nijmegen, Dominicanenatraat 6; J. M. Mulder, W. Singel 92. Delft, Fl. Nightingalelaan 6; F. A. de Jong, St. Jacobsgracht 1. Rot terdam. 's-Gravenzandseweg 288; M. de Koning, St. Jacobsgracht 1, Vlisslngen, Vincent van Goghlaan 33; I. M. Hoek. de Sltterlaan 114, Rotterdam, Saftleven- straat 26a; I. M. Baak, Rijnsburgerweg 10, Amsterdam. Victorieplein 13 (Hl); H. J. van Zeist, Bartókstraat 25. Diever. Geeuwenbrug 4a; J. M. C. Distelbrlnk- van Noort, Doezastraat 21a, Velsen, Dol fijnstraat 302; M. Ahrlz, Rembrandtstr. 18, Norg, B I g; G. A. Brandt-van der Laaken, Varkenmarkt 5a, Katwyk, Over- rijn 7. der sel. 9 J- Schouten. 10 L. v.d. Nieuwen- a2-SVLV a2: 11.00 ningen, die door de deelnemende ge meenten in het Gas- en Watervoorzie- Zondag: Gouden Ueuw^raooi: SV- ningfUfdrtjt zUn verleend, mede worden SVLV al-SJZ afgelost. SJZ 1: 2.30 uur; LISSE Junioren: UVS! UVS a3-SVLV 1.00 i DE LEIDSE COU RANT r de stad Leiden UITSLAG FIETSPUZZELTOCHT De door het Comité „Vakantievreugd voor de Jeugd" georganiseerde (per soonlijke) fietspuzzeltocht is nu afge sloten. Door 57 deelnemers werd de puzzeltocht gereden, welke zeer zorg vuldig was opgesteld. Tenslotte kwa men als prijswinnaars uit de bus: 1) René v.d. Drift, 2) Rob v.d. Hoorn, 3) Nelly v. d. Vlugt, terwijl 'n troost prijs werd ontvangen door Theo Zwet sloot en Ria Bergman. De prijzen zul len bij de winnaars worden thuisbe- PARKEERHAVEN OP VIERKANT PAUZE PUNT Zo, dat was de laatste opname. We kunnen nu het beste even naar de donkere kant van de maan gaan om de film te ontwikkelen. KORRELTJE Geen lente doet zo weldadig aan als wanneer vrienden een woord tot het hart spreken. Marktberichten LEIDEN, 18 aug. - Vee - Aanvoer: stieren 11, melkkoeien 55, vette koeien 290, vare koeien 45, graskalveren 1, vet te kalveren 89, nuchtere kalveren 1; vet te schapen 210, fokschapen 90, vette lammeren 1865, varkens 36, schrammen 70, biggen 505, geiten 11. Totaal 3279. Stieren 4.00 4,20, 4,35; melkkoeien 925, 1225, 1525; vette koeien 3,35 4,00, 4,35; vare koeien 625, 925, 1325; vette kalveren 3,30, 3,60, 3,75; vette schapen 85. 105, 120,-; fokschapen 110, 125, 140,- vette lammeren 95, 125, 145,-. zeugen 375, 400, 450,-; schrammen 90, 100, 115,- biggen 60, 65, 75,-. Handel: slachtstieren rustig; melkkoeien; williger; vette koei en; goed vare koeien: matig; vette kal veren: tamelijk vlug; vette schapen: re delijk; vette lammeren: goed; fok schapen: williger; zeugen, schrammen en biggen; williger. LEIDEN. 18 aug. - Kaas - Goudse kaas 1 partij. Ie kwal. tot 3,66; Leidse 2 partijen, le kwal. tot 3,95. Handel: kalm. RIJNSBURG, 17 aug Bloemen Am. Anjers: Arthur 10-14, William Sim 11-17, Rode Sim 11-15, Rose Sim 13-17, Witte Sim 12-16, Crowly Sim 10-17. Carry Sim 12-15. Bella 20-24. Keefer 9-18, Shocking 10-13, Howard Brooks 13-16, Harvest Moon 20-24, Es- perance 12-15, Farah Dibah 11-14, Gol den Yellow 14-17, Evening Glow 22- 25, Red Ramond 13-17, Anthurium 70- 175, Gerbera 14-38, Rozen: Baccara 16-30. Garnet 4-6. Carol 6-8. Zorina 10-12, alles p. stuk. Chrysanthen: In dianapolis 110-200, Tokio 80-160, Liona 170-200, Lilian Hoek 90-110, Migolie 170-280. Breitner 200-250. Alex Bedser 80, Asters 30-100 alles p. bos, Gladio len 450-920, Colvilleis 450-950, Dahlia 170-470, Phlox 50-80, Ridderspoor 35- 350-750, Liatris 650-1450 p. 100. parkeerhaven, doch vanwege 't groot aantal fietsers en brommers zal het trottoir daar niet versmald worden. Het aan de westzijde parkeren zal al weer een hele oplossing zijn voor het winkelend publiek dat anders altijd de drukke rijweg moet oversteken. Nieuw bedrijf Door de N.V. B. de Wreede jr. uit Hillegom zal langs de Heereweg (tegenover De Nachtegaal) een modern bloembollenbedryf worden gesticht. Door b. en w. van Lisse wordt geen bezwaar gemaakt.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4