niveau in Waterpolo op olympisch Leiderdorps zwembad „De Does CHAPLINS „GRAVIN" KOSTELIJKE KOMEDIE De te-laatkomer Bij harde dokter jeugdwedstrijden jj)e „Brug der Zuchten" te Lisse in de takels in Leidse Hout BOUW NIEUWE R.K. LAGERE SCHOOL ZOETERWOUDE-WESTEINDE IN ZICHT Autolading houtwol brandde als fakkel V00RSCH0TERWEG: VAN TWEE- NAAR VIERBAANS Verwarmde tunnel bij Churehilllaan MEDISCHE DIENSTEN 9? INTERLAND NEDERLAND-AMERIKA EN DUKLA PRAAG-JEUGDPLOEG Garantie van gemeente en vereniging „De Does" Wilt u iets weten WERKZAAMHEDEN AAN VLIETMOLEN BIJ H00GMADE VORDEREN VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 DE LEIDSE COURANT LIDO - In „Een gravin van Hongkong" heeft Charles Chaplin in zyn regie een goed deel zichzelf kunnen zyn. De story ligt op high society-nlveau, nu de stoffering is alleszins genietbaar kostelijk. Even de geechledenis-ln-een- notedop: in Hongkong schijnt een soort uitverkoop te zijn van Jonge adellijke Russische aristocraten, die zijn uitge weken voor de Sowjet-revolutie. Jan, Piet en Klaas kunnen in danstenten deze gravinnen, baronessen en wat dies i zij voor 50 cent in de armen houden. Een van deze jonkvrouwen tracht dit triest bestaan te ontvluchten. Het is Natascha, gravin pur sang, die via een dansfeestje in de hyperluxe appartementen van een .Amerikaanse olie-multi-mlljonair-diplo- maat op een schip belandt. Aanvankelijk zit de diplomaat Ogden Mear» nogal met het meisje in zijn maag, omdat deze verstekelinge zijn car rière grondig kan bederven. Er ontstaan natuurlijk verwikkelingen, want nie mand mag de aanwezigheid van Na tascha gewaar worden. Natascha wil echter een nieuw leven in Amerika be ginnen en houdt voet bij stuk. Allengs wijzigt Ogdens houding zich en gaat hij van het meisje houden. Voordat hij de liefde kan laten zege vieren zijn er vele hindernissen te over winnen, o.a. een ontmoeting in Hono- loeloe met Ogdens vrouw. Een schijn huwelijk tussen Natascha en Ogdens butler Hudson, een scheiding met echt genote Martha en het opgeven van Og dens baan als ambasadeur in Saoedi Arabië is de tol die voor het uiteindelijk geluk moet worden betaald. Natascha is de ree-ogige Sophia Loren op het fraaie lijf geschreven en Marlon Brando, beminnelijk karaktervast en beschaafd driest, heeft nog steeds de diep-mysterieuze blik behouden die hij zich eenmaal als Napoleon verworven heeft. Beiden worden gesecondeerd door enkele figuren (verrukkerijke rollen van butler Hudson en een bedlegerige Mar garet Rutherford) die op het beproefde recept uit Chaplins grote jaren dit ont wapenend blijspel zeer aantrekkelijk ge stalte geven. Als een tweede Hitchcock komt Chaplin zelf even orr» de hoek van zijn produktie kijken als chef-ste ward. Aanbevolen amusement voor alle leeftijden. HONDENTRAGIEK CAMERA Een hoogst merkwaardige tekkel" is de merkwaardige titel van een gezellige familiefilm van Walt Dis ney. De geschiedenis van de Deense dog, die zich door vier tekkeltjes in de luren Iaat leggen, is zo grappig uitgebeeld, dat het de kinderen tot schateren brengt. Disney's film is trouwens bjj uitstek geschikt voor de jeugd, hetgeen de the aterdirectie er toe gebracht heeft in ïïet voorprogramma een kinderfilm uit Walt Disney's tekenserie op te nemen: W*hnie de Poeh, een leuk verhaal over een snoe perige beer. De merkwaardige tekkel is om zo te zeggen het zwarte schaap in een familie, die bestaat uit man, vrouw en vier glan zende tekkels. Het viertal is begiftigd met de bijzondere belangstelling van mevrouw, terwijl meneer de dieren naar de woestijn verwenst. De reden hiervan Een student pleegde in Leiden ver nielingen in „De Doelen". Hij sloeg een ruit in, hetgeen hij overigens reeds eerder had toegepast. Nu vond de Off. van Justitie het mooi genoeg en eiste twee dagen gevangenisstraf, omdat verdachte tot de orde moest worden geroepen. Verdachte staat vanwege zijn vorig optreden reeds onder toe zicht, doch dat heeft kennelijk niet veel uitgewerkt. De rechter was het daarmee eens en veroordeelde ver dachte bij verstek conform de eis. Doch nauwelijks was het vonnis uit gesproken. of verdachte verscheen nog ter zitting. Het vonnis kon echter niet meer worden gewijzigd. „Ik heb het gedaan uit protest," zo deelde ver dachte mee. „Dat zegt u dan maar voor het Hof in hoger beroep," ad viseerde de rechter. Een aannemer uit Leiden verklaarde voor de Haagse politierechter, dat hij wel gewend is om bier te drinken, doch dat groc weer eeii nieuwe be levenis voor hem was geweest. Een kwade belevenis bleek dat te zijn, want hij was in Noordwijk op de Grensweg aangehouden, omdat hij, onder invloed van drank verkerend, zijn auto bestuurde. Verdachte gaf toe, dat hij vijf cognacjes had gedronken, die dus verkeerd waren gevallen. Hij zou die hebben gedronken ter bestrij ding van rugpijn. Pijn of niet, de uit spraak werd twee weken gevangenis straf en een jaar en zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid, waar van echter een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Voorhouter nam loopje met regels Een 34-jarige technicus uit Voorhout kreeg op 15 mei JI. in zijn woonplaats twee proces-verbalen. HU reed namelijk met zyn auto niet alleen in verboden richting de Dr. Kuyperlaan in, maar verleende op het kruispunt van deze laan en de Dr. Schaepmanlaan ook geen voorrang aan een van recht» ko mende auto. hetgeen een schadelijke bot sing tot gevolg had. „Omdat de Herenweg opgebroken was reed ik even over korte afstand ln ver boden richting," verklaarde hij de reden van eerstgenoemde overtreding. Dat hij geen voorrang verleende, kwam naar zijn mening, omdat het uitzicht ter plaatse wegens heggen en struiken bij zonder slecht is. Omdat inzake eerstgenoemde overtre ding van opzet sprake was eiste de officier ten aanzien hiervan een geld boete van 100,- subs. 20 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Inzake de niet verleende voorrang luidde de correctie-eis 75.- subs. 15 dagen. De kantonrechter vonniste inzake de geiste geldboete en conform. Verdachtes rijbewijs bleef ditmaal nog buiten het geding. LEIDSE BIOSCOPEN ligt in zijn droomwens, eens een grote dog te mogen bezitten, een wens, waar zijn vrouw zich tegen verzet. Als hij na enige tijd toch een Deense dog mag hou den brengt deze zoveel consternatie te weeg, dat z/\ lot al gauw is bestempeld te worden als de kwajongen. De tekkel tjes spelen hierbij een ondeugende rol. Ze gooien alles overhoop en als de bazen verschijnen is de dog schijnbaar de van daal, terwijl de eigenlijke daders met on schuldige Rijkers de bestraffing gade slaan. Totdat de dog een prijs wint, op het nippertje. Daarmede is de huisvrede tevens hersteld. Een film voor een re genachtige augustusmiddag, toeganke lijk voor iedereen. HELDEN ZONDER GLORIE REX Een groep Amerikaanse sol daten beleeft een mooie tijd ift een nachtclub te Honolulu met alle geneug ten van dien. Die genoeglQke tijd duurt natuurlijk niet eeuwig en naarmate de film vordert vinden we de troepen terug op een troepentransportachip, waarmee een invasie moet geschieden op een door Japanners bezet eiland. Er komt min of meer onenigheid on der de mannen, omdat een van hen be schuldigd wordt van moord op een krijgs gevangen Japanner, omdat de Ameri kaan het prettig zou vinden om te do den. Daar komen heel wat verwikke lingen uit te voorschijn, maar eindelijk komt natuurlijk toch alles in het reine, omdat blijkt dat Croft, de beschuldigde van de moord, moed en doortassendheid genoeg bezit om na een patrouilletocht in het oerwoud zijn grootste beschuldi ger, luitenant Hearn, te redden. De film is geschikt verklaard voor de leef tijd vanaf 14 jaar. SUPERARGO, DE ONTKWETSBARE LUXOR De liefhebbers van het genre Batman en andere supermensen kunnen deze week hun hart ophalen in het Luxor-theater. Wat dat betreft liegt de film "Superargo, de onkwetsbare'' er niet om. De meest onvoorstelbare stunts worden uitgehaald, er is veel griezelig- geheimzinnigs, er vallen doden bij de vleet en natuurlijk is er de fatale vrouw en de tere, alles voor haar minnaar over hebende, zelfs de dood trotserende geliefde. Het verhaal draait om alchi- misme met behulp van uranium op een tot dan toe "onbekend' 'eiland met ge heimzinnige grotten, onderwatermeren en in de rotsen uitgehouwen fabrieken vol electronica. We zien het, moderner maar ook geheimzinniger kan het niet. De film is gekeurd voor 14-jarigen en ouder. Wie dus zyn hart aan alle j 15.50 m. (5) 3.09 krachtpatserij en griezeligs wil opha len, weet waar hij terecht kan. Voor ons hoeft het echter niet. PROLONGATIES De alleraardigste musical-film "The Sound of music" met Julie Andrews in de hoofdrol, draait nog steeds in TRIANON. STUDIO heeft de dolle maar plezierige kolderfilm "Dokter, wat doe je nou" ook deze week nog op het programma. De eerste is geschikt voor alle leeftijden, voor de tweede moet men minstens 14 jaar zijn. (ADVERTENTIE) VERLOVINGSRINGEN De Spartaan en Bataven hadden woensdagavond in de Leidee Hout een gezamenlijke ontmoeting, waarin de jongsten hun prestaties konden tonen. 1. J. v. Hal Sp. 10.- sec. Balw. 12.30 m. (10) versp. 3.15 m. (3); 2 K. Paarde- koper Sp. 10.- sec. balw. 16.- m. (1), versp. 3.38 m. (1) 3. C. v.d. Voort Sp. 10.3 sec. balw. 14.- m. (7/8) versp. 3.10 m. (5); 4 A. Baak Sp. 10.3 sec. 14.- m. (7/8) 3.15 m. (2); 5 H. v. Eijk Sp. 10.6 sec. 14.- m. (6) 3.11 m. (4); 6 J. Romijn Sp. 10.8 sec. 15.- m. (4) 2.90 m. (6). Meisjes pupillen: 1/2 N. Veldhuyzen Sp. 60 m. 9.7 sec. balw. 14.50 m. (11) versp. 1/2 E. v.d. Poel Bat. 9.7 sec. 3 M. Doffer- 9.8 sec. 12.50 m. (14) 3.14 m. (9): 4/5 A. de Vroomen Sp. 10.- sec. 19.- m. (2) 3.63 m. (1); 4/5 A. v. D(jk Sp 10 - sec. 15.- m. (8.9) 3.31 m. (5): 6 M Hoogervorst Sp. 10.1 sec. 15.30 m. (6) 3.32 m. (4). Meisjes D 12 en 13 Jaar: 1 Tr. Randsdorp Sp. 8.5 sec. kogelst. 8.08 m. (2) versp. 4.16 m. (2); 2 I Nooijen Sp. 8.8 sec. 9.16 m. (1) 4.25 m (1); 3 T. Baak Sp. 8.9 sec. 7.58 m. (4) 3.89 m. (4). Meisjes C 14 en 15 jaar: 1 A. Welsink Bat. 60 m. 10.- sec. kogel stoten 6.84 m. (4) versp. 3.45 m. (1); 2 J. v. Deventter Bat. 10.4 sec. 7.72 m. (3) 3.33 m. (4); 3 Fl. Versluya Bat. 10.6 sec. 8.- m. (2) 3.36 m. (2). jongens D: 600 nieter: 1 J. Bakker Sp. 1.47.9 min. 2 W. Kaufman Sp. 1.49.5 min. 3 K. v. Schooten Sp. 1.51.5 min. GELD DE VOLGENDE MAAND BINNEN Binnenkort kan worden begonnen met de bouw van de nieuwe katholieke lagere school in het uitbreidingsplan Westeinde te Zoeterwoude-Dorp. Giste ren is door de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten toezegging gedaan, dat het benodigde geld per 15 september a.s. op de gemeente-rekening gestort kan worden. Hiermede zal dan een einde zyn gekomen aan een lange tijd van afwachten. Nadat G.S., nadat de grondprijs was verlaagd, de toestemming nog geruime tijd hadden opgehouden, zijn thans de laatste hindernissen opgeruimd. Het ministerie van binnenlandse zaken kreeg onlangs van het college van G.S. gunstig advies, dat nu geleid heeft tot het aanbieden van een geldlening door de Bank voor Ned. Gemeenten. Bijna twee jaar geleden werd de bouw van de school, die aan de Veldzicht straat zal verrijzen, reeds gegund aan het aannemingsbedrijf Fr. de Boer te Hazerswoude-Rijndijk. Verwacht mag worden, dat het schoolgebouw tegen september van het volgend jaar geopend zal worden. Drie proces-verbalen voor illegaal rijder Een 19-jarige tuinder uit Haarlem mermeer was al een aantal malen eerder veroordeeld wegens diverse overtredin gen in het verkeer. Toen hy met een door hem bereden scooter op Rijksweg 8 geen voorrang verleende en aldoende een botsing veroorzaakte, kwam tevens aan het licht, dat hy noch een rijbewijs, noch een W.A.-verzekering bezat. Zyn dossier kon dus wederom met drie proces-verbalen worden uitgebreid. Het rechtscollege keek dan ook geenszins verwonderd, toen bleek, dat verdachte verstek liet gaan. De officier, mr. J. A. J. v.d. Bruggen, eiste drie geldboeten van respectievelijk 75,-. 75,- en 150,- subs. 60 dagen, een onvoorwaardelijke ontzegging tot 't besturen van een motorvoertuig voor de tijd van 6 maanden alsmede vernietiging van Rijkswege van de in-beslag-genomen scooter. De kantonrechter, rmr. W. de Koning was het met een en ander volkomen vonniste geheel conform. OPROEP ZANGERS Er wordt een beroep gedaan op zan gers van Leidse parochiële koren om te komen zingen op de uitvaart van de heer H. A. Aalders, morgenochtend za terdag 19 augustus, om tien uur ln de Petruskerk. Uitgevoerd wordt het Re quiem van Perosl. Uit een tot woning verbouwde auto bus aan de Korte Vliet is gisteravond tussen negen en tien uur een radio-band- recordercombinatle ter waarde van by- na 400,- ontvreemd. Een inbraak in het gebouw van de Coöperatie aan de Stationsweg leverde een grote hoeveelheid sigaretten en gas- aanstekers op aan buit. Men heeft zich via de achterdeur met geweld toegang verschaft. Twintig kubieke meter houtwol op vrachtauto, die in de Leeuwenhoekstraat stond geparkeerd zijn gisteravond 11 geheel verbrand. Bij het laden om uur diezelfde dag in IJsselsteln reeds brand ontstaan door kortsluiting in de binnenverlichting van de laadbak. De brandweer bluste het vuur en gaf toestemming het laden voort te zetten. Vermoedelijk is de blussing toch niet afdoende geweest, zodat de houtwol la ter toch weer is gaan smeulen. De Leidse brandweer loste de lading en bluste het vuur, dat ln een ommezien alle houtwol in as veranderde. De eigenaar-chauffeur uit Leiden is verzekerd. De reconstructie van de Voorscho- gangers, ten behoeve van de toegang terweg Lammenschansplein - Zilver- fabriek), die thans onder leiding van de Prov. Waterstaat aan de gang is, omvat de verbreding van de twee- in een vierbaansweg, met aan weerszij den de fietspaden en aan aan één zijde ■n voetpad ten behoeve van de be- oners van "Zuid-West". Ter hoogte van de Churchill-laan wordt onder de Voorschoterweg een tunnel gebouwd voor fietsers en voet- Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, teL 216060. NOORDWIJK ONGELUKKIGE VAL Op de Zwarteweg te Noordwijk, na bij de gemeentegrens met Katwijk kwam een 23-jarige kraamverpleegster uit Lisse zo ongelukldg te vallen, dat zij in bewusteloze toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. Rijdend op het fietspad naast de weg, raakte zy met het rechterpedaal van haar brom fiets een lichtmast van de straatver lichting. Maandagavond 21 augustus a.s. speelt Feike Asma, de internationaal bekende organist uit Maassluis, op het orgel van de Grote Kerk te Noordwijk- Binnen het laatste zomerconcert van dit seizoen. Het begint om 8 uur n.m. naar het zwembad en de sportparken. Deze tunnel zal worden verwarmd door middel van een Oostenrijks elek trisch systeem, om in de winter glad heid te voorkomen. Bij de Rooseveltstraat en de Brahms- laan komen oversteekplaatsen. Bij de Zilverfabriek zal de aansluiting van de Voorschoterweg op de Leidseweg worden verruimd. Het totale werk, dat ruim een jaar in beslag zal nemen, is niet mee gerekend de nieuwe Hooghkamerbrug zal een uitgave van f 2)i miljoen Het lange middendeel v oude brug over de Ringvaart bij Li»e is thans van zijn plants gebracht om vervangen te wor den door een nieuwe, die meer aan het moderne verkeer ia aan gepast. Een grote bok moest er aan te pas komen om het hon derden tonnen wegende gevaar te op de kant te krijgen, nadat het geval na een eerdere poging van een lichter in het water wan gegleden. Op de voorgrond zien we deze gezonken lichter tegen de kant liggen. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 18 AUGU8TUS Museum „De Lakenhal" 20.00 uur officiële opening expositie schilderijen en monotypes van Kees Buurman. In leiding Laurens ten Ca te uit Heeren- voor Leiden en Omgeving Het is de bedoeling dat op zaterdag Tsjeoho-SIowakije, Dukla Praag, dat middag 2 september a.s. In het zwem- tegen het Nederlandse Jeugdzevental bad „De Does" waterpolo gespeeld ral spelen. Dukla heeft bereids toege- wordt op Olympisch niveau, iü. een of- zegd te komen, de organisatoren hopen ficlële Interlandwedstrijd Nederland- nu maar dat de visa op tyd zullen Amerika. verstrekt worden. Als derde wedstryd vermelden we de Robben tegen HZ Si Op 1 september arriveren daarvoor pc. Voor de liefhebbers van deze sport het officiële Amerikaanse Olympische dus deze middag: het neusje van de waterpolo-zevental en de ploeg nlt zalm. De heer J. Werter uit Leiden ontving vanuit Amerika het verzoek, of er in Nederland mogeiykheden waren en Be langstelling bestond voor een ontmoe ting. Hy heeft toen contact opgenomen met de voorzitter van de zwem- en polovereniging „De Does", met voorzit ter de heer H. v.d. Horst en deze was meteen, met z'n medebestuursleden, enthousiast en zei, na een blik van ver standhouding met penningmeester Van Ark: we stellen ons garant voor 1000,-. Na contact met burgemeester mr. R. H. Gallas, was ook het gemeentebestuur bereid zich voor een zelfde bedrag ga rant te stellen. Met de verkoop van de toegangsbewyzen A ralson van 5. voor een zit- en ƒ3,voor een staan plaats, en de hoop dat alle beschikbare 1500 plaatsen verkocht zullen worden, lijkt het financiële gedeelte rond. Huisvesting ls gevraagd by alle Lei derdorpers, en dat loopt ook vry vlot: hoewel men nog wel enige aanmeldingen voor logies, uiteraard gratis, kan ge bruiken. Aanmelden Berkenkade 11, tel. 31962. PROGRAMMA Het programma: vrijdagmorgen 1 september: 10 uur ontvangst van gasten en gastheren in het Dorpshuis; 's avonds Cursussen Franse taal Leiden en omgeving De culturele dienst van de Franse ambassade organiseert jaarlijke con versatie-cursussen met grammatica in de Franse taal in verschillende plaat sen in de Randstad. De cursussen lo pen van oktober van dit jaar tot juni van het volgend jaar. ln Leiden wor den de cursussen Frans gedoceerd in het collegegebouw van de Universi teit. Eerste Binnenvestgracht 33. Op donderdag 21 september en dinsdag 26 september kunnen belangstellenden zich van 19 tot 21 uur in laten schrij ven bij een der leraren op genoemd adres. De inschrijfgelden bedragen f30.per cursusjaar voor één uur per week en f 50.per cursusjaar voor twee uur per week. Door het grote aantal leerlingen kunnen geen schrif telijke of telefonische aanmeldingen worden gedaan. Gegadigden worden ingeschreven naar volgorde van aan een lichte training ln het zwembad. Zaterdagmorgen om 11 uur ontvangst op het gemeentehuis door b. en w., waar bij ook aanwezig zullen zyn de ambas sadeurs van Amerika en Tsjecho-Slo- wakije en een vertegenwoordiger van ae KNZB. 's-Middags om 2 uur worden de ge nodigden ontvangen in het zwembad, om 2.15 zal de burgemeester bet ope ningswoord spreken en om 2.30 uur be ginnen de wedstryden: 1 Ned. Jeugd zevental-Dukla Praag. 2 Robben- H. Z. A P. C. 3 Nederland-Amerika, interland. Des avonds gaan organisatoren en gasten dineren in Noordwyk aan Zee. Zondags hoopt men de gasten nog wat van Nederland te laten zien en des avonds vertrekken zy weer. PRIJZEN Voor de winnende ploegen is er een goudkleurige kelk beschikbaar gesteld, voor de verliezers een wat kleinere, door de heer A. de Vries uit Leiden. Het or ganisatie-comité hoopt de tijd tussen de wedstryden te kunnen vullen met schoonspringen en heeft daartoe con tact gezocht met de groep Stotyn uit Rotterdam, het is nog niet zeker dat lit programmadeel door zal gaan. Al I met al kan gesteld worden, dat dit een evenement op hoog-niveau wordt, dat Leiderdorp en het blauwe bad langs de Rijksweg zeer in de belangstelling zal brengen. RIJPWETERING R.K.S.V. „RIJPWETERING'' Zondag a.s. speelt Rypwetenng de 2e nederlaagwedstrijd tegen het Leidse Do- cos, aanvang 14.30 uur. Om 12 uur spe len de Rypwetering-veteranen thuis te gen Soccer Boys-veteranen. Zaterdag: MMO 3Rijpwetering 3, aanvang 18.30 uur. De a-pupillen spelen hun eerste wedstryd in het nieuwe sei zoen uit tegen Nic. Boys a. aanvang 2 uur, vertrek 12.45 uur. Mededeling: In de maand augustus dient men van het niet meespelen tydlg bericht te zenden aan de heer W. T. Weenink Wen., Hertogsweg 17. Vraag: Wordt er in de omgeving van Warmond 's middags een naaicursus gegeven? Antwoord: Aan de r.k. Vakschool voor Meisjes aan het Galgewater 1 te Leiden wordt iedere dinsdag- en don derdagmiddag een naaicursus gegeven. Inlichtingen kunt u krijgen bij de leidster van de Leidse Mater Amabilis- school, mej. M. J. E. Kerckhoffs, Ho- gewoerd 57, Leiden, tel. 01710-30494. Adres Wout Wagtnians. Kunt U in de vragenrubrlek het adres van Wout Wagtmans vermelden, de man, die ln de laatste Tour de France ploegleider Antwoord: Rucvensestraat 2, St. Willl- brord (N.Br.) Lascursus in de avonduren. Bestaat de mogeiykheid ln Leiden 's avonds een las cursus te volgen? Antwoord Met ingang van 1 okto ber wordt op de Don B os cos c hooi, Boerhaavelaan 44 te Leiden een avond cursus lassen gegeven. Aanmelden van 1 sept, tot 1 okt. bij het hoofd van deze school, de heer P. M. J. Gerris, Tel. 01710-51077. Kevelaer Twee verschillende abon nees vroegen ons een reisroute uit te stippelen naai Kevelaer. Aan deze- wens kunnen wij niet voldoen. In deze VTagenrubriek kunnen alleen reis routes worden aahgevraagd die bin nen de landsgrenzen vallen. Voor buitenlandse trips gelieve men de ANWB te raadplegen. Lelden: Voor alle artsen die de week enddiensten wuarnemen telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huis arts raadplegen. Apotheken Lelden: Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48. telefoon 21060. Op zaterdag 19 augustus is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend Apotheek D. C. Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek „Tot Hulp der Menschheid". De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zyn de gehele week geopend. Alkemade en Ix-lmulden: dkt. P. J. J. M. Heynen, Noordeinde 166. Roelof- arendsveen, tel. 01713-329 en dkt. Brink horst, dkt. Stapenseastraat 6, Lelmul- den, tel 01721-269. Alpheu aan den Ryn: zat. dkt. v. d. Steen, Wilhelminalaan 66. tel. 2738. Zon dag dkt. Stehouwer, Anna van Burenl. 5, tel. 2472. Bodegraven: dkt. E. M. Bol, Wilhel- minastraat, tel. 2113. en zr. M. v. d. Werf, Prins Bernhardstraat 2. tel. 2086: Apotheek Grendel, Lange Tlendeweg, Gouda. Boskoop: dkt. Pompe, tel. 2038, wyk- verpleglng zr. de Haan. tel. 2805. Hazerswoude: zie Leiderdorp. Hlllegom: dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofd straat 14. tel. 5114. Tandarts Salverda, v. d. Endelaan 76, tel. 02520-6219. Apo theek Vierkant 223, Lisse. Katwijk aan den Ryn: J. Bergman, tel. 2921. Apotheek, Prlncestraat 3, tel. 2755. Katwyk aan Zee: dkt. J. J. W. Scho nenberg. tel. 2336. Koudekerk i i Ryn: Leer, B. O. Cortslaan 84, leiderdorp, tal. 01710-23109. Ook voor Koudekerk. Ha zerswoude (Ryndyk), Zoeterwoude (HR D) en Leiderdorp. By ongevallen aan de Rljndyk bellen tel. 01714-278. Langeranr, Nleuwveen en Woubrugge: dkt. A. M. van Dongen te Nleuwveen, tel. 01723-101 en zr. De Haan te Wou brugge. tel. 01729-238, b.g.g. 320. Leiderdorp: dkt. M. P. Hennlnk, Mau- ritsslngel 166. Leiderdorp, tel. 33686. Leidschendaindkt. P. J. M. van der Mee, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535. Tand arts voor spoedgevallen tel. 070-543035 Wykverpleglng Wit-Gele Krula. W. PU- perlaan 49, tel. 4161. Ambulancs by Rijkspolitie, tel. 3923. Liane: Apotheek en tandarts onder Hlllegom. dkt. N. Bet, NAaaaupark 43. tel. 3996. Nieuwkoop en Noorden: dkt. M. Ban ders, Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwykerhout: dkt. H. O. de Groof, Duindoornstraat 1, tel. 02533-2910 Zllk. dkt. A. G. T. v. d. Lugt, Hoogdulnweg 20, tel. 02520-5707. Tandarts: A. P. Sal verda, v. d. Endelaan 76, Hlllegom. teL OMBO-flUfc Wijkverpleging: Wlt-Gele Kruis, Rusthof 1. tel. 2468. Oegatgeeat: dkt. J. H. Meissner, L. de Colignylaan 19, Oegstgeest, tel. 51390, Wit Gele Krula en Groene Kruis: sr. De Jonge. tel. 54500. b.g.g. 22222. Rynahurg: zie Katwijk aan den Ryn. Saavnhelm: dkt. J. M. van Nes, Hoofd straat 155, tel. 7119. Voorhout en Warmond: dkt. Bots. prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. Zr. Muhlhaus, dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 02532-8122. Zwammerdam: dkt. K. GUI, Zwam- merdam, tel. 01726-2527. De Zllk: zie Noordwykerhout. Tand- i der arts zie Hlllegom. HOOGMADE KINDERSPORTMIDDAG Handbalvereniging MMO organiseert zondag 20 augustus a.s. op het sport terrein in de Vlietpolder een kinder middag voor meisjes van 6 t/m 13 jaar, niet-leden zyn hierbij ook van harte welkom. Hoewel deze middag veel aan sport gedaan wordt, staan ook vele WÊÊJÊÊË andere spelen op het programma, bouwd werd In 1913 ter vervanging waarvoor leuke prijzen beschikbaar «'en afgebrande voorganger, prykt w Iün De aanvang js gesteld op 12 uur. waar met de roeden. De molen ia eigen.vUetmiïën uttvoert. koopt binnen enkele Voor deelname kunnen deze meisjes dom van de Rynlandse Molenstichting. weken het karwei plat te hebben. (Foto I. J. de Kramer) Reeds enige tyd is men bezig met res- rer schilderijen gekozen. Toen zy het tauratiewerkzaamheden aan de Vliet-1 achlldery wilde afmaken, stonden de molen naby Hoogmade en gelegen langs wieken echter In een andere stand, dan de Kromme Does. Begin van deze maand het geval waa Op verzoek van de lm de bovena. v.n de molen „gemtoken" 1 konl„g,„ kru|d, m„ien«»r V«n der Ploeg (zie »°bï) waarna de apAntcn van het molen In de door haar gewenate achterachlld er op gingen. stand, zodat zy het s. hlldery volgens de De Vlletmolen, een wlpm^len.^dle ge- oorspronkelijke opzet kon afmaken m Molenmaker Verby uit Hoogmade, die de restauratiewerkzaamheden aan de

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3