3m Federale troepen doen tegenaanval want één Fiat 124 is ruimte krachtpracht Duitse kranten spuien kritiek op Ad. Paulen Benoemingen franciscanen Zoekt u tijdelijk werk? Enkele nette MEISJES WINKEL MEISJE Telefoontjes FIAT-AGENT Korevaar Garage Garage Seinpost PRODUCTIEMEDEWERKER l+ PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 15 AUGUSTUS 1967 Chef de mission Eur. atletiekploeg: „typisch Duits" DEN HAAG Twee Duitse boule vardbladen. „Blld" en „MorgenpoRt" uit Hamburg, hebben gisteren een fellé nanval gelanceerd op ir. Ad Paulen, die als chef de mission met de Europe se aUetlekploeg is meegeweest naar Montreal. Het Westduitse persbureau DPA citeert ..Blld". dat schreef over een uitbarsting van woede van de Ne derlandse atletiekfunctlonaris, nadat de Europese ploeg met een charter vlucht uit Montreal op hel vliegveld van Frankfurt wus aangekomen. Vol gens ,,Bild" had de heer Paulen zich kwaad gemaakt dat Duitse verslagge vers voor inlichtingen over de tocht naar Amerika vragen stelden aan de heer Max Danz, de voorzitter van de Westduitse atletiekfederatie. ,,Bild" Bchrijft, dat Paulen daarna heeft gezegd: „Dat is toch volstrekt on houdbaar. Het is aldoor weer Danz, Danz en nog eens Danz. Het was toch een Europees team. Als men wat wil weten, had men mij de vragen moeten stellen". Volgens de krant zou Paulen tegen de Oostduitse atlete Karin Illgen gezegd hebben: „Met jullie hebben wij deze moeilijkheden ten mdnste niet". Verder zou de heer Paulen hebben ver klaard: „Zo ver is het dus al weer ge komen: Deutschland, Deutschland über alles". BUdverslaggever Jiirgen Eilers voegt eraan toe: „Heer Paulen, u gaat te ver, bij ons in het vrije West-Duits- land kan een journalist spreken met wie en waar hij wil. Het is jammer dat is als Duitser u dit moet zeggen. Het is jammer dat functionarissen voor schandalen zorgen, terwijl de sportlie den goed met elkaar omgaan". Morgenpost schrijft dat de heer Pau len zou hebben geprobeerd een radio verslaggever, die met Max Danz wilde praten, de microfoon uit de hand te ruk ken met de woorden: „Het zijn altijd weer de Duitsers". Aanmatigend De heer Paulen gaf het volgende commentaar: „De heer Danz, die de reis als belangstellende meemaakte heeft binnen de ploeg voortdurend weerstanden opgewekt door zijn aanma tigende optreden. Hij heeft willen doen voorkomen alsof een Duitse atletiek ploeg, versterkt met deelnemers van een paar andere nationaliteiten, tegen de Amerikaanse ploeg is uitgekomen. Ik zeg dit niet als Paulen. ik zeg dit als chef de mission van de Europese ploeg". „Ik heb inderdaad op het vliegveld gesteld, dat men voor inlichtingen be ter bij mij terecht kon dan bij de heer Danz, die eigenlijk alleen maar als supporter is meegeweest. ook al is hij dan voorzitter van de Westduitse atle- tiekbond. Het is waar dat de journalis ten naar Danz zijn toegekomen en dat ik toen heb gereageerd op de manier, die de Duitse kranten schrijven". „Het is natuurlijk typisch om er het msioje Illgen bij to halen. Dat is per se niet waar. Zij maken er een politieke xaak van. Mijn bezwaren (en niet al leen de mijne, ook die van de heer Ta- cac uit Joego-Slavië, die manager van het team was) zijn, dat de Duitsers, met Danz voorop, steeds hebben wil len doen voorkomen of het voor alles een Duitse ploeg was. De uitlating over „Deutschland, Deutschland über alles" is zonder meer een vals citaat. Dat heb ik niet gezegd en ik heb ook bepaald niet geprobeerd een radioverslaggever zijn werk onmogelijk te maken. Ik heb die man alleen op de schouder getikt en gezegd: „Het is beter om mij de vragen te stellen dan de heer Danz". Ik deed dit. omdat Danz de man was. die door zijn aanmatigend optreden de eenheid in de Europese ploeg door kruiste". „Onder deze omstandigheden bedank ik ervoor om als gast van de Duitse ntletiekbond woensdag en donderdag in Düsseldorf te zijn om jury d" appèl te spelen bij de wedstrijd DuitslandVer enigde Staten. Op het vliegveld van Frankfurt heb ik al gezegd: „Zoek mij maar een ander". OORLOG NIGERIA lbo 's en Hausa 's tegen elkaar Chrysologus Lagerberg - Erasinus Lap van Alver Leeuwen zielzorg t Maastricht H. Antonlus Lichtenvoorde H. Bonlfatlus, kapelaan; Hyacynthus Lemmers van Vorden H. Hart Nledorp, aalm LAGOS (AP) Federale troepen trek ken op drie fronten op naar de hoofd stad Benin van de middenwestelijke olie- staat, die se aan de greep van Biafra willen ontrukken, zo heeft de Nigeriaan- se militaire regering vandaag meege deeld. De federale legers hebben de noorde lijke staat, die de Biafranen, gesteund door muitende federale troepen woens dag innamen, overschreden. Ook uit het westen en van zee trekken de federale troepen op. Volgens betrouwbare zegslieden heb ben de troepen van Biafra zeker twee steden, met name Okene en Ilasje, 32 km van de grens, ingenomen. Naar in Lagos verluidt neemt de poli tie leden van de IBO-stam voor hun eigen veiligheid in hechtenis met het oog op groeiende vijandigheid tegenover Biafra. De Ibo's vormen in Biafra de voornaamste bevolkingsgroep. Vluchtelingen uit Benin, de hoofdstad van de middenwestelijke Nigeriaanse provincie, die thans in handen van Bia fra is, hebben gezegd, dat Biafraanse militairen leden van de (noordelijke) Hausastam hebben doodgeschoten toen zij vorige week de stad innamen. PARIJS (AFP) De Peruviaanse oud-president Manuel Pr ado is maandag in een ziekenhuis aan de gevolgen een hartaanval overleden. Hij 78 jaar. Pr ado was staatshoofd van Peru van 1939 tot 1945 en van 1956 tot 1962. Hij verbleef al vijf jaar als balling de Franse hoofdstad. IR. AD. PAULEN Rijinstructeur licht leerlingen op voor 5 mille AMSTERDAM (ANP) De Amster damse centrale recherche heeft de 30- jarlge ry-lnstructeur P. G. uit de hoofd stad gearresteerd onder verdenking van oplichting van een twaalftal leerlingen voor totaal vyf mille. De man, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, zal aan de officier van justitie worden voorgeleid. Van het geld is niets meer over. De rfj-instructeur, die verbonden is aan een autorijschool, ver telde dat h(j een aanrijding had gehad en 400 gulden moest betalen. Deed hfl dit niet, aan zou hij worden ontslagen. Tot de gedupeerden behoort een echt paar, dat 900 gulen aan de instructeur had gegeven. n van Nijmegen H. Bonaven- Simpllcius Lusthuis van enray Zeven Smarten naar Hoorn, portier. Sarto Manschot van Maastricht H. Bona- Utrecht WlllM t Parijs xard Meeuws van Venray Ze- Smarten naar Alverna. Keukenass.; Va- Melis te Haarlem H. Antonlus. kape- onen van Maastricht H. Sankt Poelten. kapelaan; Vitus Moorman van Mï itura naar Nijmegen H. it pastoraaltheologle; Arcadit technicus en keuken;^ D Stoutenburg. Moóljen- "utrechir Wlttevrouwenslngel, docent Nolascus Nederpelt te Stoutenburg, gas- tenmeester: Willlbrord Nlele van Nijmegen H. Bonaventura naar Heerlen, H. Bernar- dlnus, keuken; Leo Noy van Alverna naar Bleljerhelde H. Antonlus, parochie-stage; Paschalis Nijhida Maternus v. d. Oever-v Barentzstraat, student; Guido Ouw Paullssen naar Rome, Stoutenburg naar Weert, prövlnclalaatJ van Venray Onb. Ontv. Hilarius Peeters van We accietont generale procuur; Basillus Pepei an Delft H.H. Nlcolaas en Gezel- Utrecht, W.Barentzstraat, docent -*•- •'eters, van Alverna Domlnicus Pillen van Maastricht H. Bonaventura naar Weert secretaris Z. A. O.; SUas Plouvler - van Bolsward H. Martlnus naar De Bilt, moderator kandidaten; Emmanuel Poell van Venray Zeven Smarten naar De Bilt, huishouden; Leonldes Pot van Woerden H. Franclscus naar Venlo H. Joseph, litur gisch apostolaat bisdom Roermond; Leonardus Retèl van Zaltbommel naai Ammerzoden Het Bussche Kempke. rector bejaardencentrum „Het Zonnelied"; Servulus Ridder te Vorden H. Hart, lid Pastorale Werkgroep Oostelijk Paternus de Rooy van Haaucm n«. Drachten Onb. Ont., pastoor en A.M.F Vincentlus Rumen van Venray Zeve Smarten naar Weert, econoom; Borromet Rudolphl van Venray Zeven Smarten nat Alverna, refter; Aemlllus Rulgrok va Kerkrade H. Antonlus Doctor naar Nljmegei H. Bonaventura; Natalis Ruys van Fram ker naar Haarlem H. Hart, kapelaan; Ade •naars te Amsterdam H. An- Saes van Heerlen H. An- Slttard H. Antonlus, assistent; Hugo Sanders van Rotterdam H. Francis- "erkdriel, assistent en leraar Rot terdam H. Franclscus; Thomas van Schalck kapelaan; Carlo Schep van Brazilië naar Hoorn, kapelaan te Nibbixwoud: Manuel Schilder van Gorcum H. Martlnus naar bisdom Hildeshctm pastoor; Marcellus Schillings van YenraymBr g j Schopmai naar Lelden H. Bonaventun Rijn); Theonestus Schouten van Rotter dam Onb. Ontv. naar Haarlem H. Hart, kapelaan: Agnus Schreljen van Venray Zeven Smarten naar Heerlen H.H. Marte laren. kleermaker en huiswerk; Isido Sengers van Megen H. Antonlus n Alverna; Jan SJerps van Alverna n Stoutenburg, opleiding; Domlnicus Smit Nledorp, mlssle-procure; Heleno Smits van Brazilië naar Nijmegen H. Francis assistent tot Kerstmis; Othmarus Smits van Kerkdriel naar WIJchen H. Everardus, kapelaan; Servatxus Smits van Venray Zeven Smarten naar Alverna; Angelicus Spanjaard van Venray Zevi goudsmid: Woerden H, Franclscus H. Hart: Gualbert Steeman Haag H. Antonlus Ver. Staten, Steenkamer r Venray Onb. Ontv., leraar; Jonathan Stolwijk S Utrecht Willem Barendzstraat, studie filosofie Parijs; Winifred Stroux van Nijmegen H. Bor- ventura naar India; Apollinarls van Swlet van Den Haag H. Paschalis naar Haarl< H. Nlcolaas Pieck, pastoraal oecumenisch centrum „De Open Deur". Trvhpon Teepe van Megen H. Antonlus naar Rossum, assistent en leraar; Raymundus Terstappen van Coevordm pastoor; Fredegand Thelen H. Antonius naar bl-'Mto*'-" megen, Mesdagstraat: 2e kok; Lando Tijdlnk van Alverna tonius Tijhuis v i H. Bonavei Gregorlus v.~ d. Ven v£ ir De Bilt, kapelaan; Llvlnli Nijmegen H. Antonianum, leid» Slglsmund Verheij Smarten naar De Bilt; Gandulf Vermeulen van Heerlen H. Bernardinus naar Leid» Onb. Ontvangenis (Katwijk a.d. Rijn, ve pleging); Silvester Vincent van Weert na Alverna, 2e kleermaker; Rosarlus Vissers van Venray Zeven Smarten naar Alvern Xaverius Voordouw Bilt, huishouden; typer; Remèrt van Vugt vai Beverwijk, bedrijfsaalmoezen I Hl Hl Maastricht Mal- g. kapelaan; Prlmald Willard van Venray Zeven Smarten naar Bolsward nclscus, kapelaan; Wunibald Wolk» Megen H. Antonlus naar Kerkrade doctor, leraar Engels. Otger v. d. Zee van Drachten Onb. Ontv. aar Hoorn, wetenschap ODA; Ananias van eelst van Stoutenburg naar Weert; Poly- carpus v. d. Zijde van Lelden naar Woer den, rector Loenen; Terenttus ZIJerveld van Maastricht naar Ammerzoden; Zachaeus Zweerman van Venray naar De Bilt, docent studieconcentratie. DOOR TREIN OVERREDEN ECHT (A.N.P.). Langs de spoorbaan bü Echt is gisteravond het stoffelijk overschot gevonden van de 18-jarige J. VVulms uit Echt. die door een trein is overreden. De jongen, die sportkleding droeg, was aan het trainen. Toen hij de spoor wegovergang overstak heeft hij, ver moedelijk door de zware regen, de stop trein RoermondMaastricht niet zien aankomen. Hij was op slag dood. Dood na val van woonboot AMSTERDAM (A.N.P.). Uit de Prinsengracht in Amsterdam is gister nacht het lijk opgedregd van de 14-jarige Huub Zwart. De jongen was 's nachts om één uur door nog onopgehelderde oorzaak van zijn ouderlijke woonboot in het water gevallen. Het staat nog niet vast of het slachtoffer door verdrinking om het leven is gekomen. De politie onderzoekt of er misdrijf in het spel is. Vandaag zou sectie op het stoffelijk overschot worden verricht Nieuwe charter Nederland-V.S. WASHINGTON (AP) Een functio naris van de burgerluchtvaartraad heeft geadviseerd Transavia, een Nederlandse chartermaatschappij, een vijf jaar geldi ge vergunning te verlenen voor 'n dienst tussen Nederland en de Ver. Staten. Als binnen 10 dagen geen bezwaren rijzen kan de raad aan de hand van de bevin dingen van deze functionaris een beslis- Bent U 4 weken tot 6 maan den beschikbaar, kom dan by Hoogovens Umuiden U kunt direct beginnen en per dag opzeggen. Het gaat om fabriekswerk voor man nen van 2050 Jaar. Goede salaris- en aiheldsvoorwaar- Melden: Hoogovens - IJmui- den, „Buitenhof" (telefoon 02510-94000). gevraagd om met kermis attractie mee op tournee te gaan. Leuk afwisselend werk. Hoog loon. Pers. afspraak: SCHIMMELPENNINGK Foto schiettent Kermis 16 en 17 augustus Wassenaar Gevraagd wegens huweiyk: NET JAMIN Hoofdstraat 268, Sassenheim 30 WOORDEN f 2.- PERSONEEL aangeboden 2 Gevraagd voor hele da gen net meisje van 16 jaar of ouder, dat goed met kinderen kan omgaan. Prettige werksfeer. Goed loon. 5-daagse werkweek. Mevr. Drijkoningen, Zocher- straat 11, Leiden (Z.-W.). 1-17402 2 Verpleeghulp biedt zich aan. Evt. nachtdienst, tegen 1 oktober. Brieven onder no. 7-17398 bur. van dit bl. 2 Biedt zich aan; net meisje voor hele of halve dagen, als hulp ln 'n gezin met kleine kinderen. Brie ven onder no. 7-17395 aan het bureau van dit blad. AUTO'S 2 Autowassen. Zelfbe diening. Muntinworp een gulden. Nieuw in Leiden. Gevestigd: Aral Benzine station. Gebr. van Ulden, Hoge Ryndyk 90, Leiden. 9-2079 PERSONEEL gevraagd 2 Linde coiffures vraagt: le kapster en leerling-kap ster. Goede verdiensten. Sollicitaties: Fred. Hendrik laan 1236, Leiderdorp. Tel. 24729. 1-2241 2 Gebruikte auto's groot of klein, daarvoor moet u bij de Leidse Autohandel v. d. Berg zijn. Fin. met 'n zeer kleine aanbetaling. Lage Morsweg 67. Telefoon 30692. 9-2235 2 Voor administratie een vrl. kracht gevraagd. Be kend met Nederlandse Handelscorrespondentie en gewend zynde accuraat te werken. Leeftyd niet onder TE HUUR aangeboden 19 Jaar. Warnecke. Haar lemmerstraat 158. Telefoon 33983. 1-2162 2 In centrum Leiden te huur kantoor-, show- of praktykruimte met een to tale oppervlakte van 240 m"2, verdeeld over twee etages. Ruime mogeiykheid v. archiefberging is even eens aanwezig. Huurprys 12.000 per jaar. Brieven onder no. 8-2231 aan het b-rean van dit blad. 2 Gevraagd: leerling-, aank. en 2e kapster. Werk- tyden dageiyks tot 5.00 u. Dameskapsalon P. Boeuf, Schoolstraat 44. Voorscho ten. Tel. 01717—2386. 1-2240 2 Gevraagd: nette meis jes, circa 16 jaar, voor lichte inpakwerkzaamhe- den. Zaterdag vry. Fa. J. J. Lagerberg Zoon. Groothandel in kaas. Utrechtse Veer 2, Lelden. Tel. 20541. 1-2239 LESSEN 2 10 autoryiessen voor 47.50. Vervolg- en losse lessen 6.50. Fonkelnieu we V.W.'s. gedipl. instruc teurs. Theorielessen met kleurendia's; gratis halen en brengen. Bondsautorij- school „De Centrale". Aan meldingsadressen: Leiden, Beestenmarkt 1, hk. Steen- str. Tel. 21532. Corelllstr. 50. Tel. 22287. 12-2112 2 Gevraagd: beslist be kwaam banketbakker: in staat de patroon te vervan gen. Banketbakkerij Alle man, Langstraat 121, Was senaar. Telefoon 3157. 1-17399 2 Gevraagd: Hulp in de hulshouding wegens huweiyk dei- tegenwoordige voor 5 da gen per week. Zaterdag vrij. Aanmelden 's avonds na 7 uur mevr. Tromp, Rynsbur- gerweg 48, Lelden. 1-17404 TE KOOP aangeboden 2 Woensdag Markt. Ter kennismaking! Onze beken de super wit heren rib- sportgoed, dat zo mooi blijft in de was, maat 7, 1.98. Elk tweede stuk 99 cent. Nieuwe Ryn over KI. Burcht. Japie. 2-17393 2 Gevraagd: nette werk ster voor een ochtend of middag per week; voor de wassalon. Dingjan, Hoge Ryndyk 1. Lelden. 1-17396 auto*auto*auto=lZ4 Fr zijn diverse ruime wagens. Er zijn genoeg sterke auto's. Er zijn enkele mooie modellen. Keus genoeg. Maar u wilt één auto kopenniet duurder dan 7 mille? Dan is er eigenlijk alleen nog maar de Fiat 124. Ruim genoeg voor 5 grote mensen met een smak bagage. Sterk genoeg voor opperste veiligheidook bij volle belastingDe motor trekt het met gemak - u accelereert nóg fel met maximale la ding. Remvermogen en wegligging op alles berekend Veilig is ook het pomplete interieur. (En het mooie is, dat zo'n grote sterke wagen toch een compactstijlvol uiterlijk heeft.) Deze universele auto zou fors geprijsd kunnen zijn. Maar heeft u ooit van een dure Fiat gehoord De complete Fiat 124 kost dan ook niet meer dan f6.999,- De eerste. Auto -experts verkozen de Fiat 124 tot"Auto van het jaar". Er zijn meer auto's die deze onderscheiding ge kregen hebben. Maar de Fiat 124 is de eerste in deze lago prijsklasse. Dat zegt genoeg. 4-deurs sedan, 4 cil, 1197 cc, 65 pk, 140 km/u, 5x gelagerde krukas, 4 schijfremmen met rem- regulator, bekleed veiligheidsdashboard en stuur, luchtverversing en verwarming met aanjager, ro buuste carrosserie met Aqualit-behandeling, gesloten koelsysteem, rubber bumperdoppen, geen smeer- punten. Sim. leder 7100.- f6999,-, KATWIJK AAN ZEE: ALPHEN AAN DEN RIJN: AUTOMOBIELBEDRIJF BAAY N.V. Van Foreestlaan 17 Tel. 01720-3841 NOORDWIJK Beuk Oranje Garage HILLEGOM AUTOBEDRIJF VAN VLIET Co Krochtstraat 12a Tel. 02520 - 5685 polyester roeiboot, 3 meter lang, prima vissersboot of als brjboot voor groot jacht. Tevens te koop een roei bootje voor de zeilboot of ideaal bij- of boodschappen- bootje vor de zeilboot of jacht. Ook te koop een splinternieuwe gitaar, zo wel elektrisch als gewoon, met cursus. H. van R(jn, Aderweg 8. Roelofarends- veen. 2-17400 2 Vloer-, kraal- en spon- ningdelen. baddings, bin ten. deuren met en zonder kozijn, glasramen, diverse ijzeren binten, kruis- en verbeterde Hollandse dak pannen. Fa. v. d. Bolster. Overran 8 bij de Zijlsingel. Leiden. 2-2232 2 Wilt ii een gebruikte radio of T.V. voor weinig geld? Die vindt u in onze etalage Hogewoerd 130 met prijs vermeld. Overgaauw's Top Service, Breestraat 148 te Leiden. Telefoon 26862 2 Heugafelttcgels. Alle tvieuren direct uit voorraad leverbaar. 5 jaar fabrieks garantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- me9 cadeau bij aankoop van minstens 20 tegels. Smits woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg. Tel. 23913. 2-1990 2 RUt>ewU*en. AUe formu lieren en inlichtingen be treffende rijbewijzen kunt u verkrijgen bij de Leldse Rij bewijzen Centrale, Oude Rijn 54. Tel. 32310. 9-1811 Geen order te groot geen order te klein bfl C. L. Mulder moet u zijn. Exclusieve bloemwerken bruiloften, recepties en verjaardagen. A. C. Mulder Haarlemmerweg 21 te Lei den. Telefoon 20550. 5-2080 2 453,- Nieuwe Typhoon BLITS bromfiets, volauto matisch met telescoop voorvork, kettingaandrijving 2 trommelremmen. Beslist de beste, goedkoopste en meest gemakkelijke brom fiets zonder versnelling, in iedere gewenste kleur. Firma DUSOSWA, Turfmarkt 1-3, Leiden, tel. 24409, geen filialen. 2-1522 Fantastische racebaan. Scalextric wedstr.baan van miniraceclub, 25 m lang, 4 baans. alles incl. Nieuw- waarde 700.nu slechts 400.—. P. J. van Eeden, Gooweg 28, N'hout. Telef. 02533—2052. 2-17397 2 Woensdag Markt. Om laag de prijzen! Dames nylon nachthemden 6.95 nu 3.95. Brushed nylon dames pyjama's 16.95 nu 10.95. Dames- en jongensslips cent. Nieuwe Rijn over Burcht. Japie. 2-17392 2 Woensdag Markt. Onze bekende heren netsportgoed tijdelijk tot maat S 1.98. Zeer grote donkere bad lakens 9.95 nu 5.95. Brus hed nylon meisjes nacht hemdjes. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. 2 Grote en kleine rijwielen spotgoedkope bankstellen, bergmeubels, eethoeken. t.v.-tafels, barkrukken, ta fels, stoelen, ladenkastjes, porseleinkastjes, polyether matrassen, ledikanten, sta pelbedden. kapokbedstellen, kinderledikanten, vloerkle den, strijkplanken, rol schaatsen, onderschuifbed den. Kom kijken. Spotkoop jes. Nleuwenburg. Hoolgr. 55 (Gesloten huls). 2-17401 2 Woensdag Markt. Nog één keer; twee-persoons lakens 9.95 nu 6.95. Een persoons lakens 8.95 nu 5.95. Grote slopen 2.25. nu twee stuks 3.50. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. 2-17391 DIVERSEN 2 Beddenreparatle. Laat ons vrijblijvend prljsopgaai doen. De Kleine Winst. Fa Wed. A. van Klarenbosch, Haarlemmerstraat 51, Lel den. Tel. 24958 5-1017 2 Fantastisch Is onze col lectie bureaus, wandsecre- talres en wandstijlbureaus met aanbouwmogelijkheden Bijpassende boekenkasten en rekken. Uitvoering teak of mahonie. Desgewenst naar eigen idee op elke maat. De kastenspecialist Houthandel De Burcht, Hooglandse Kerkgracht 49, Leiden. Tel. 33078 2-2191 2 Sleutels bijmaken, llpa, yale, autooontact en voor deursleutels klaar terwijl U wacht. Tuinbanken, tuin stoelen tuintafels, verder alles voor Uw tuin. W. P. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 7-11. Leiden, teL 26627. Ruime parkeergelegenheid aanwezig. 5-1388 2 Aangeboden: zonnige 4- kamerflat Surinamestraat. Blijvend vrij uitzicht. Gevr. eengezinswoning. Br. onder no. 5-17403 bur. v. d. blad. 2 Bezoek Wasautomatlek „De Eendracht" Zoeterwoud se Singel 14B Ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen één uur. Er is een stoommangel aanwezig om uw was kast klaar te maken 5-1504 2 Lees voor gezelligheid een boek uit onze goed ge sorteerde leesbibliotheek. 25 cent per deel per week. Ook diverse stripverhalen, 15 cent per week. Lees bibliotheek „Record", Apo- thekersdijk 35. 5-2072 2 Geld nodig? Onbeperkt krediet voor elk doel in 2 dagen afl. tot 20 jaar. Lage rente, geen bijkomende kos ten. Inl. en aanvr. schr. of telef. 713800 151091 794632 „Beltrima", L. Braakensiek- straat 122, A'dam. 5-2103 2 Gebroken ruiten, glas- in-lood-reparaties worden door my met spoed her steld. Glasreparatiebedryf D Galjaard, De Sltterlaan 76. telef. 32916. 5-1966 2 T.V., radio of antenne defect? Bel direct 26862. Voor 12.00 uur gebeld, de zelfde dag hersteld. Over gaauw's Top Service, Bree- In de productie-afdeling van 3M moeten de meest uiteenlopende werkzaamheden verricht worden, zoals vanzelfsprekend in een be drijf, dat meer dan 35.000 produc ten voert. Het werk breidt zich van dag tot dag uit, zodat wij thans wederom plaats hebben voor een UI COMPANY Onze gedachten gaan uit naar jongeman van minimaal 18 jaar. die bereid en in staat is beide handen flink uit de i te steken Wij bieden een goed loon en prettig werk in een modern bedrijf. Uw sollicitaties, ook telefonisch (toestel 52), worden gaarne op onderstaand adres ingewacht. miNNESDTA [NEDERLAND] N.V. ROOSEVELTSTRAAT 55 - LEIDEN - TEL. (01710) -34541 Veel geld voor uw ge bruikte meubelen bij aan- 1 nieuwe, rechtstreeks fabriek naar particu lier, met volledige fabrieks garantie. Gespreide betaling mogeiyk. Vraagt vrybiyvend catalogus. Postbus 98, iet- straat 148, Leiden. 5-2196 ter LC, 's-Gravenhage. 2 Markiezen rolscbermen alum, jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtin gen en prijs by het verkoop kantoor van Melchers mar- kiezenfabriek C E. Jedeloo, Oegstgeest, Juffermansstraat 35. Tel. 01710-53105 5-1503 2 „Roslne" geeft de hoog ste prys voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paratie- en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854. 5-1812

Leidse Courant | 1967 | | pagina 6