LEIDSE RAAD VERGADERDE VOOR LAATSTE MAAL OP MAANDAGMIDDAG BESLISSING OVER VERWARMING IN OUDE SCHOOL NIET UITCESTELD VEEL LIEFS UIT CANADA VOOR RECTOR DE GROOT PAUZE Leidenaar in Turkije licht gewond AKTIEVE BEZORGERS „RODE LEEUW-WISSELBEKER GING NAAR A.S.C. V.V. MEERBURG GEEFT OBLIGATIES UIT TER FINANCIERING NIEUW VELD Recept gevraagd voor voorzitter Raad van Leiderdorp nam belangrijke besluiten over grondverkopen Dames van Leidse Golfbrekers voor een zware opgave 350 FLATS IN PREMIEBOUW PUNT Marktberichten PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 15 AUGUSTUS 1967 \Toot de laatste maal vergaderde de Leidse gemeenteraad gisteren op maandagmiddag. De volgende keer brengen de raadsleden ten behoeve van hun mede-gemeentenaren het offertje van een vrije avond. Op maandag 4 september en volgende vergaderingen wordt om half acht des avonds begonnen. In de regel zal men dan weer om ongeveer half elf naar huis kunnen. Mogelijk, dat het behartigen van de Leidse belangen in de donkere uren ook meer publieke belangstel ling naar de tribune zal trekken. Het meeleven van de Leidenaren met zaken die allen aangaan laat nog veel te wensen over. De raad kwam gistermiddag bijeen onder voorzitterschap van loco-burgemees ter wethouder S. Menken. De burgemeester is met vakantie evenals de wethouders mevrouw Den Haan-Groen en Sannes en dr. Van der Poel, de secretaris. De raadsleden waren bijna voltallig aanwezig. Propaganda voor brandweerverordening Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van b. en w. van Purmerend met het verzoek, adhesie te betuigen met een protest wees op het gestaag naderen van het wintersiezoen. „We moeten niet te lang overleggen, anders is men niet op tijd klaar." Ook de heer Elsgeest (Prot. Chr.) wilde de schooljeugd niet nodeloos in de kou laten zitten. Loco-burgemeester Menken ant woordde, dat deze zaak dringt. Hij deelde verder mede, dat volgens b. en deze school (met in totaal gevaarlijke objecten als grote gebou wen en flats extra willen instrueren en voorlichten over de verordening. Bij het verlenen door de raad van 500 gulden subsidie jaarlijks aan de Leidse EHBO-raad betuigde de heer Lambermont nog zyn erkentelijkheid voor hetgeen de EHÈO-raad in Leiden presteert Ook de heer Koopmans sprak zijn erkentelijkheid uit, daarbij de wens uitsprekend, dat vooruit lopend op de goedkeuring van G.S. de B,B. vast een deel van deze som geld zou uitkeren als een positieve bijdrage „tot bescherming van de bur gerbevolking Bloemen Alle overige agendapunten (er werd nog een geldlening van 5 miljoen gul den aangegaan bij de Bank voor Ned. Gemeenten) passeerden de raad zon der veel moeilijkheden, zij het niet zonder vaak breedvoerige discussies. Na sluiting van de zitting kregen de raadsleden ieder een boeket anjers aangeboden namens Rijnsburgs Bloe mencorso als dank voor de genoten gastvrijheid in Leiden. Purmerendse raad bij de minister leerlingen) nog minstens vijf jaar zal tegen diens zware druk om te komen tot verhoging van de plaatselijke belastingen. De heer Koopmans (PSP) en mevrouw v. d. Blom - Vijl brief (CPN) voelden wel voor de gevraagde ahesie, maar wethouder Menken maakte duidelijk, dat het geen gewoonte in Leiden is, aan an dere gemeenten adhesie te betuigen. Het college vroeg de raad om een krediet te verlenen van 61.500.- voor het vervangen van de centrale ver warmingsinstallatie van de l.o.-school Rijnsburgersingel door gaskachels, het maken van een luchtverwarming in het gymnastieklokaal en het installe ren van 'n afzonderlijke verwarmings ketel voor de aangrenzende kleuter- Voor schilderwerk werd gevraagd 17.000 gulden. De heer Ham (KVP) vond deze verbeteringen aan een oude school kostbaar: de school zal binnen kort in verband met de werkzaamhe den op het Schuttersveld toch moeten verdwijnen. Hij wilde van de voorzit ter weten wanneer en waar een plaats vervangende school gebouwd wordt. Ook vroeg hij, of de huidige verwar ming het nog even kan volhouden. Winter nadert P.v.d.A.-fractievoorzitter Van Aken wilde de hele beslissing liever aan houden tot de volgende vergadering. Hij zou eerst willen weten, welke ver anderingen er plaats gaan vinden op het Schuttersveld. „Deze gevraagde in vestering behoeft wel enige zekerheid, vooral gezien de financiële positie van Leiden," zei hij. De heer Duyverman (WD) sloot zich bij de suggestie-Van Aken aan. De heer Lambermont, voor- aitter van de KVP^ractiei daarentegen Reisgenoot overleden Tijdens een reis langs de Middel landse Zee is de heer A. van Brussel (21) uit Leiden zaterdag bij een onge luk in de Turkse plaats Samsun, 200 kilometer van Ankara, licht gewond. Zijn reisgenoot, de 21-jarige W. Ver- berne uit Den Haag, werd hierbij le vensgevaarlijk gewond en overleed kort na het ongeluk, waarvan de oor zaak nog onbekend is, in een zieken huis in Ankara. De twee vrienden waren een maand geleden per jeep uit Nederland vertrokken. De Leide naar mag binnen enkele dagen het ziekenhuis verlaten. Het Nederlands consulaat in Turkije is ingeschakeld om meer gegevens te verkrijgen over de aard van het ongeluk. moeten meedraaien. Voorts is er geen sprake van, dat er urgentie is ver leend voor vervangende schoolruimte elders. De heren Ham en Duyverman waren door dc mededelingen van de heer Menken van gedachten veran derd. De P.v.d.A. ging „met moeite" met het voorstel van b. en w. mee. De heer Elsgeest suggereerde nog, dat de nieuwe kachels later voor een an dere school gebruikt zouden kunnen worden. Met de aanleg van een kinderspeel plaats achter de Stationspleinflat ging de raad zonder meer akkoord. Geen reces Ook keurde men een herziening van het reglement goed. De heer Van Aken opperde hierbij nog het idee. een reces-periode in de vakantietijd in te stellen. Ook mevrouw Geelkerken - Brusse (Prot. Chr.) kwam dit aantrek kelijk voor. Bij de KVP-fractie bestond aan een raadsvakantie geen behoefte, aldus de heer Lambermont. Ook het college achtte reces van de raad niet nodig, vertelde de voorzitter. Zo'n periode zou ook moeilijk vast te stel len zijn, want de vakanties lopen steeds meer uit. Het is beter van half juli tot half augustus minstens vier weken niet te vergaderen. Verordeningen voor burgerij De raad nam voorts een nieuwe brandweerverordening aan ter ver vanging van de sterk verouderde. Vol gens de heer Kuyt (P.v.d.A.) moet het een verordening zijn die „naar de burgerij wordt toegebracht". „Het is een kwestie van leven en dood, dat het niet een louter stadhuiswerk wordt." aldus de heer Kuvt, die wees op het grote aantal brandgevaarlijke gebouwen en wonüi^n, niet,,allqgn in de fiiiinAistad, maar ook In de buiten wijken, waar in de flats vaak een op eenhoping van fietsen en andere voer tuigen in de woningen de veiligheid in gevaar brengen. Overigens had hij alle lof voor de Leidse brandweer, die haar niet ge makkelijke taak voortreffelijk vervult. Instructies DE LEIDSE COURANT Vraagt voor de stad Leiden verordening de beheerders van brand- bus. Voor de zondagmiddag gespeelde be kerwedstrijd Udo 1ASC te Oegst- geest met als inzet „De Rode Leeuw- Wisselbeker", beschikbaar gesteld door de heer C. van Rijn, bestond grote belangstelling. De wedstrijd gaf weinig klasseverschil te zien; er werd spor tief gespeeld in hoog tempo, terwijl technisch de aanvallen wederzijds goed opgebouwd werden. Voor de rust voor kwam de ASC-doelman Holland door tweemaal prachtig ingrijpen doorbo ring van zijn domein. Het spel golfde heen en weer totdat na 30 minuten de linksbuiten van ASC B. Locher, Udo- doelman Heemskerk het nakijken gaf. Na de thee deed de ASC-debutant Zonneveld het nog eens over (20). Doelman Heemskerk van Udo moest hierna vervangen worden door K. v. d. Star. Udo gaf niet op. Na tien min. spelen maakte Jos Witteman er 21 van. De gelijkmaker hing in de lucht, doch een terugspeelfout in de Udo- achterhoede werd door Locher uitge buit: 31. Twaalf minuten voor tijd werd de linksbinnen van Udo P. Werkhoven in het strafschopgebied van ASC „gevloerd'. Penalty. Jos Wit teman bracht de stand op 32, ter wijl drie minuten voor het einde de stand gelijk werd gemaakt door H. Swaak. Uit de serie doelschoppen wel ke de bekerwinnaar tenslotte moet aanwijzen kwam ASC als beste uit de Tijdens een vorige week vrijdag ge houden jaarvergadering, heeft het be stuur van „Meerburg" de plannen be kend gemaakt voor de realisering van een tweede speelveld. Door de verga dering werd goedgekeurd een voor stel van het bestuur om over te gaan tot het uitgeven van renteloze obli gaties tot een totaalbedrag van f 25.000, verdeeld in 50 a f 100,—, 400 a f 25,—. 500 a flO.— en 1000 a f5.— met een looptijd -.an 25 jaar, waarbij het be stuur zieh voorstelt jaarlijkt f 1000,— uit te loien. Verder drong het bestuur aan bij de leden om indien men een beroep op hen doet, de schop ter hand te nemen voor het tweede veld. Men beeft becijferd dal door zelfwerkzaam heid van de leden een bedrag van f 10.000,bespaard kan worden op 't bedrag, groot f 68.000,de totaalsom. De gemeente steil een bedrag van f 25.000,ter beschikking. de viering van het 40-jarig jubileum gaat voorbereiden. In het vervolg zal men ter besparing van kosten bij de senior-leden de contributie eenmaal per half jaar innen. Hierna werd de ze door slechts een 33-tal leden be zochte belangrijke vergadering geslo- Bestuur Stichting Maatsch. Contactorgaan Leiden Benoeming van vijftien leden van het bestuur van de Stichting Maatschappe lijk Contactorgaan Leiden. Uit de kring van het uitvoerend maat schappelijk werk; de heer P. A. Har- teveld, te Leiden; (Stichting Hervormd Maatschappelijk Werk); mej. M. C. J. V. Buel. te Leiden, (Interparochieel So ciaal Charitatief Centrum); de heer W. Zwikker, te Leiden. (Gereformeerde Stichting voor Maatschappelijk Werk); mevr. M. v. Wijk-Hohwü. te Leiden, Verschillende kleinere kerkgenoot schappen en Leger des Hellskorps Lel den): mej. I. H. C. v. Harmeien, te Leiden, (Nederlandse Vereniging voor Maatschappelijk Werk "Humanitas", af deling Lelden): uit de kring van de be jaardenzorg: de heer Dr. R. J. van Zonneveld, te Oegstgeest. Uit de kringen van het Jeugdwerk en de kinderbescher ming: Pater J. D. M. Sweerts, te Leiden, uit de kring van de sociaal-pedagogische arbeid ten behoeve van geestelijk ge handicapten: de heer Drs. A. Hazewin- kel, te Oegstgeest, uit de kring van de geestelijke gezondheidszorg: de heer dr. J. P. Teuns, te Wassenaar, uit de kring van de lichamelijke gezondheidszorg: de heer D. Roodenburg Vermaat, te Lei den, uit de kring van de plaatselijke vakcentrales: de heer H. G. C. Bouc- kaert, te Lelden, uit de kring van de Leidse Middenstands Centrale: de heer A. v. Dorp, te Leiden, uit de kring van de Leidse Gemeentelijke Overheid: de heer S. Menken, wethouder van Sociale Zaken: de heer J. G. Bazuin, directeur van de gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst: mr. J. W. ten Napel, directeur van de Gemeentelijke Sociale VISWEDSTRIJDEN V.V. LE1DSCHE BOYS Het was voor de derde en tevens laat ste keer, dat de contactcommissie van Leidsche Boys een viswedstrijd organi seerde voor haar leden en donateurs. In een opgewekte stemming, maar in stromende regen, vertrokken de vissers om 6 uur richting Allemansgeest, alwaar een half uur later het startsein werd gegeven. Het duurde niet lang of de eerste vissen lieten zich verschalken. De controleurs hadden handen vol werk, want de meeste vissen waren net aan de maat of er on der. Het werd echter een spannende strijd, vooral ook, omdat er diverse kan didaten waren voor de wisselbeker. Tegen 10 uur was deze wedstrijd ten einde en werd de vis gewogen. In de kantine vond de prijsuitreiking plaats. De tweede voorzitter, de hr, G. de Haas, dankte de contactcommissie voor de prettige en vlotte organisatie van deze wedstrijden. Vervolgens reikte hij de wisselbeker uit aan de heer P. IJzerman, die als eerste eindigde met 2 punten voorsprong op nr. 2 de heer L. Smit. De uitslag van zondag was: 1 L. Smit, 2 P. IJzerman, 3 G. v.d. Linden, 4 H. Kuiken, 5 G. de Haas. 6 W. v.d. Linden, 7 A. Krult, 8 A. Ranselaar, 9 H. Tuin- hof de Moed, 10 N. van Rooyen, 11 J. Kok, 12 D. GijzenJj. De gymnastiekvereniging „Victo rie" begint morgenmiddag in verschil lende zalen in Leiden weer met haar Een spelletje op de balustrade van het Stadhuis, aan de zijde van de Bree- straat, bekwam de 11-jarige Leidse scholier Jan Gorree slecht. Hij viel gistermiddag half vier twee meter brak daarbij zijn linkerpols. De groene personenauto, die zoals wij gisteren meldden, zondag van het Terweepark werd ontvreemd, is giste ren teruggevonden in Utrecht. Een kennis van de eigenaar had de auto geleend. Een algemene toezegging voor het gebruik van de auto was door de eigenaar wel aan de kennis gedaan, maar hij was er niet op verdacht dat de kennis de auto zonder kennisgeving Uit een geparkeerde auto op de Langebrug is in de nacht van zondag op maandag bagage gestolen ter v de van f 350,omvattende twee tas sen met honderd grammofoonplaten, een jurk en damesschoenen, toebeho- Vandaag viert rector J. O. de Groot van het Internaat „De Goede Herder" aan de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude zijn gouden priester feest. Vanmorgen droeg de jubi laris met assistentie van zijn ne ven kapelaan Th. van Veen uit Rijswijk en pater De Groot de H. Mis op in de kapel. Tijdens het ontbijt werd rector De Groot (2de van rechts) door zijn neef kape laan Van Veen (tweede van links) verrast met een bloemenmand, ge schonken door neven en nichten uit Brits Columbia, Canada. Links een broer van rector De Groot, de heer G. de Groot, geheel rechts emeritus-pastoor Kouwenhoven van de Meerburgparochie. Van middag ls van drie tot vier uur receptie ten huize van de rector. Hoge Rijndijk 92. Morgen hopen wU nader op dit gouden Jubileum terug te komen. Tot voorzitter van het bestuur van de Stichting R.K. Scholen te Lelden Is ge- i kozen nir. II. >1. de Munk als opvolger van dr. \V. G. M. Kallenberg. Van deze benoeming maakten wij zaterdag j.l. reeds Idfaf. Mr. De Mank me tot heden vice-voorzit ter van de Stichting. Het dames waterpolozevental van de Leidse Golfbrekers staat in de komende dagen voor een zware opgave. De LGB- ploeg, al enige weken kampioen van de derde kins D, zal in een halve promo- tiecompetltie met de kampioenen van i 3F en 3M (respectievelijk ZPB uit Barendrecht en MZPC uit Maastricht) moeten proberen een plaatsje in de twee de klasse van de waterpolocompetitie te veroveren. Slechts één van de drie clubs kan promoveren. De eerste wedstrijd uit deze halve competitie wordt vrijdagavond ln Ba rendrecht tussen ZPB en MZPC ge speeld. Zondag trekt LGB (op uitdruk kelijk eigen verzoek, omdat de water polocompetitie nooit op zondagen wordt gespeeld, maar de reis nu te ver wordt voor een door de weekse dag) naar Maastricht om tegen MZPC aan te tre den, terwijl dinsdagavond in De Vliet de laatste wedstrijd wordt gespeeld tus sen LGB en ZPB. Helaas was men over de besprekin gen met de KNVB en de NKS niet zo tevreden, de onderhandelingen met deze instanties verlopen zeer moei zaam en stroef. Een woord van lof had men wel voor de heren Hofwegen en Van Leeuwen, die van gemeente wege de kostenberekening hadden ge maakt. Voorts hoopt men dat dezelfde aannemer het werk /al kunnen uil- voeren als bij een andere voetbalver eniging in deze gemeente. In het jaarverslag van de secretaris beluisterden we dat de vereniging thans 173 leden telt. ondergebracht in 13 elftallen. De vereniging kwam er dit jaar af met drie strafzaken. Er werd aangedrongen op meer sportivi teit. ook huiten de lijnen. Midden in de competitie verdween de heer L. Smit als trainer; zijn plaats werd in genomen door de heer P. Mizee. Voorts werd er op aangedrongen op trouwer bezoek aan de training. In de afgelo pen competitie is het gebeurd, dat men een elftal moest terugtrekken. De penningmeester moest meedelen dat de vereniging het verenigingsjaar moest afsluiten met een nadelig saldo van f 223,Bij acclamatie werden herko/en de heren F. Overdijk, H. Klein, C. Janmaat en J. v.d. Meer Ter uitbreiding van het bestuur werd gekozen de door het bestuur kandi daat gestelde heer C. Zandbergen Jzn Als voorzitter werd door de vergade ring herbenoemd H. Klein. De heer P. v.d. Geer drong aan op meer respect voor de voorzitter. „Hij is tenslotte de man die onze vereniging moet leiden en op wie wij ons vertrouwen hebben gesteld; het is dan ook ondenkbaar dat men hoort: „Hé joh. doe jij eens even dit of dat", aldus de heer v. d. Geer. Verder besloot men een aantal com- Gisteravond vergaderde de raad van Leiderdorp. Er werden zeer belangrij ke besluiten genomen t.a.v. grondver kopen. De N V. Aannemingscombina tie (gevormd door de firma's Noor- Iander. Meerburg jr. en De Jong) koopt grond voor de bouw van 24 A- preinie-huurwoningen, 24 A-premie koopwoningen, 34 B-premie-koopwo ningen en 29 boxengarages voor f 1.341.850, waarbij is uitgegaan van een kavelprijs van f 6200 voor A-pre miewoningen p.m., van f 12.000 voor B-premiewoningen p.w. en van f 1250 per box. In het besluit staat, dat b. en w. indien zeer bijzondere omstandighe den daartoe aanleiding geven, hetgeen uitsluitend ter hunner beoordeling staat, uitstel van betaling kunnen ver lenen Hiertegen kwamen bezwaren. De heer C. N. Boot (PvdA) zei. dat hij, gezien de grootte van het bedrag, liever /.ou zien. dat de raad in een dergelijk geval zou beslissen, en hij maakte er een voorstel van. Ir R. Poels (VVD) merkte op, dat deze avond belangrijke besluiten moes ten worden genomen, mogelijk gewor den door de voortvarendheid van het gemeentebestuur en het snelle bouw- rijpmaken van de gronden. Verder was hij 't met de heer Boot eens. Mej. M. v.d. Voort (PvdA) vroeg naar garantie van betere woningbouw dan tot nu toe gebouwd, door de Aan- nemingseombinatie. Drs. J. Vlieger (prot. chr.) vroeg of er in geval van uitstel van betaling mededeling gedaan zou worden aan de raad. Burgemeester mr. R. M. Gallas ant woordde. dat de grootte van het be drag (in dit geval dus ruim 1 miljoen) voor hem geen verschil maakte, maar dat in dit voorstel de hier gebruike lijke procedure werd gevolgd. Vertrouwen Wethouder J. Nievaart stelde, dat dit altijd de gang van zaken in Lei derdorp is geweest en of b. en w. dan nu het vertrouwen van de raad niet meer hadden Wethouder C. Meerburg zei, dat ni 't verleden een andere bouwonderneming, doordat bijv. de bouwvergunningen niet afkwamen, ook wel eens op deze wijze geholpen was. De heer Boot repliceerde, dat wat altijd geweest is, voor hem niet hoef de te blijven. In de antwoorden be luisterde hij, dat het college meende dat haar slagkracht zou verminderen en in een extra raadsvergadering ge wettigd vanwege de grootte van het bedrag, zou de raad des kunnen be- Het vertrouwen in b. en w. was niet aan de orde. Gezien de status van de raad handhaafde hij z'n voorstel, dat daarop in stemming werd gebracht, maar met 8 tegen 3 (C. N. Boot, mej. M. v.d. Voort en ir. R. Poels) ver worpen, zodat het voorstel van b. en w. ongewijzigd aanvaard werd. Er wordt grond verkocht aan de Boeren- en Tuinders-Levensverzeke ring NV. te 's-Gravenhage voor f 338.995. bestemd voor de bouw van 60 A-premie-huurwoningen in 6 woon lagen en 11 autoboxen; aan het Pen sioenfonds voor kerkelijke medewer kers van de Ned. Herv. Kerk te 's-Gra venhage voor f 443.358, bestemd voor 50 A-premie-huurwoningen in 5 woon lagen, 28 A-premie-huurwoningen in 7 woonlagen en 16 autoboxen; idem aan e.g. voor f283.525 bestemd voor de bouw van 50 A-premie-huurwonin- gen in 5 woonlagen en 16 autoboxen; aan de Stichting AKU-Pensioenfonds te Arnhem voor f 523.147, bestemd voor 50 A-premie-huurwoningen in 5 woon lagen en 42 A-premie-huurwoningen in 7 woonlagen en 26 autoboxen. de Engelendael en het fabrieksterrein van de N.V. Ned. Touwfabrieken. De heer J. Crama zal de komende 5 jaren de Doesbrug bedienen voor f3850 per jaar, waarbij het college toe zegde, dat nader bekeken wordt of de wettelijke aansprakelijkheid voldoende is geregeld. Vragen raadslid over drinkwaterverontreiniging B. en w. van Leiderdorp hebben van het raadslid de heer L. Los de volgen de vragen ontvangen: 1. Is het Uw College bekend, dat het drinkwater in een deel van onze gemeente, op dagen dat het verbruik hoog geacht kan worden, sterk ver ontreinigd is? 2. Kan Uw College meedelen dat deze verontreiniging geen nadelen heeft voor de volksgezondheid, zodat voor verontrusting onder de verbrui kers geen aanleiding is? 3. Indien Uw College met het on der 1. genoemde bekend is, is Uw College bereid en in staat maatrege len te treffen tot opheffing van dit euvel? 4. Indien reeds maatregelen getrof fen zijn tot verbetering, kan Uw Col lege meedelen welke termijn er mee gemoeid is om een einde te maken aan deze minder aangename toestand? Ter beantwoording van deze vra gen hebben b. en w. advies gevraagd van het streekdrinkwaterleidingbedrijf te Boskoop. Postduivennieuws De Leiderdorp- se P.V. „De Rijnklievers" hield zon dag jl. een wedvlucht vanaf Soignies, afstand 178 km. In concours 223 jonge luiven; gelost 13.00 uur met z.w.-wind. Uitslag: J. Verstraaten 1, A. G. Hol land 2, W. Hoogervorst 3, Gcbr. Kok 4-10, N. v. d. Linden 5-6, J. Zeven hoven 7, J. v. Leyden 8. mevr. Bon- rend aan een Leidse. De autodief for ceerde een ruit om zijn buit te be machtigen. Onoplettendheid bij het overste ken van het Rapenburg werd de 4- jarige Wim van Eygen uit de Heren- steeg gistermiddag noodlottig. Hij liep tegen een langsrijdende motor en kreeg door zijn val hoofdwonden en een hersenschudding. Het jongetje werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marijke d.v. W. M. H. Rut ten en E. W. M. Keulemans; Annema- rie d.v. C. v. Bezooijen en J. van der Laan; Anthonia Maria Elizabeth d.v. C. E. M. Bos en M. C. v. Ingen; lijmen Gerard Johan z.v. J. Bast en A. van Veluw; Jacqueline Adriana d.v. P. v.. Woerden en A. W. v. d. Beukei Sandra d.v. P. Neuteboom en S. Cornet; Alex ander Jan Geert z.v. H. v. d. Heide en H. v. Zandvliet; Eduard Johannes z.v. A. C. Borst en J. A. ten Cate; Hendrik- Anno z.v. H. M. Gravemaker en A. Hoorn; Marcel z.v. A. v. Haaien en N. Slingerland; Astrid Helena d.v. C. A. ten Veen en M. H. Roosendaal; Rober- tus Cornells Maria Jozephus z.v. B. M. Turk en M. M. J. Roessen; Paul z.v. A. L. Dirkse en C. F. M. v. Marwijk; Patrick Cornelis z.v. M. J. v. d. Togt en C. H. Duivenvoorden; Karin Ca- tharina Elisabeth d.v. M. J. v. d. 'Togt en C. H. Duivenvoorden; Mare Jeroen Alexander z.v. W. ter Riet en S. S. Laterveer; Ronald Wilhelmus Francis- cus z.v. J. H. Kuilboer en W. A. van Asselt; Hendrik Jan z.v. H. J. Olde- kamp en A. Vlasman; Babette d.v. T v. d. Oever en H. G. P. G. M. v. Bohe- Overleden: J. G. A. M. Knijnenburg 17 j., z.; P. D. Harmsen 8w., z.; Wassendorp 60 j, m.; F. J. Kwarten 42 jaar, e.v. A. B. M. Hagen; K. Verhaar 91 j., w.v. W. Stolwijk; H.W.J. Berle- mon 61 j., e.v. P. F. v.d. Steen; A. de Jong 64 j., e.v. J. Wouters; H. J. H. Mentink 47 j., m.; C. W. Vendrig 38 j., m.; G.P. v. Zetten 53 j., m. Gehuwd: C. J. H. Bellinga en I. Ter- lage; M. C. Planje en H. M. J. Jongs- ma; J. C. v. Klink en M. H. E. Boer man; F. W. Robinson en M. I. Dredge; G. S. I. Eötvös en I. Kruts; J. C Focke en P. J. A. Hogendorp; A. van Rhee en A. M. Dieben. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 16 AUGUSTUS Circus „Willy Hagenbeek," Schut tersveld, 15.00 en 20.00 uur. Twee zwaar gewonden bij autobotsing in Leiderdorp Een autobotsing op een voorrangs- kruLspunt te Leiderdorp heeft gister middag ernstige gevolgen gehad. Twee personen werden zwaar gewond en twee licht. Het ongeval had plaats op de kruising Persanl Snoepweg-Acacia- Over de Persant Snoepweg reed een bestelauto in de richting Leiderdorpse brug. Op het kruispunt kreeg de be stuurder, de 28-jarige v. d. P. uit Lei den, geen voorrang van de bestuurder van een op de Acacialaan rijdende per sonenauto. De bestelauto greep de an dere wagen aan de rechterzijde. Hierbij werden de 38-jarige vrouw van de bestuurder van de personen auto, mevr. H. uit Leiderdorp en haar 3-jarig zoontje, ernstig gewond. De heer H. liep kneuzingen en een her senschudding op. De bestuurder van de bestelauto kreeg een gekneusde arm en lichte verwondingen. Beide auto's werden ernstig beschadigd. ZOETERWOUDE H.R. Waarschuwing Men verzocht ons van de zijde der Rijkspolitie het vol gende mee te delen. Het komt her haaldelijk voor dat men per fiets de steeds drukker wordende Hoge Rijn dijk zonder voldoende op te letten oversteekt. Voorts komt het herhaal de malen voor dat men het voetpad als rijwielpad beschouwt. De politie ziet zich daarom genoodzaakt by over treding in het vervolg verbaliserend op te treden, zonder enige waarschu- TIJD EN TUDELOOSHEID De reden, waarom in 1950 Paus Pius XII, na raadpleging van het wereld- epicopaat, de ten-hemel-opneming in haar gehele mens-zijn van de Moeder Gods tot geopenbaarde waarheid ver klaarde, is nog even actueel of nog actueler dan 17 jaar geleden. Bij het kwynen van het geloof in een alge mene verrijzenis, die een van de grondslagen van het christendom is, wilde de Paus de schijnwerper richten op de „opstanding van alle vlees". Met die dogma-verklaring verkondigde hij niets nieuws. De ten-hemel-opneming van Maria was sinds onheuglijke tij den gemeengoed van de katholieke christenheid van oost en west. In de liturgie wordt in 't vredesgebed „he den, verleden en toekomst" door elkaar gehusseld. Ofschoon het menselijke be vattingsvermogen de tijd als een voor bijglijden ervaart, is alles wat bestaat opgenomen in een eeuwig heden. De Paus herplaatste de ten-hemel-opne ming van de H. Maagd in een eenzelf de tijdeloosheid, waarin ook de H. Eucharistie zich afspeelt. In de tijd opgevat, is het algemeen Paasfeest voor Maria „eerder" aangebroken, in het tljdeloze bezien is met haar de gehele mensheid van sterfelijkheid in onsterfelijkheid overgegaan door de verrijzenis van haar Zoon. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 10 t/m 16 augustus zijn door de Kath. Film Keu ring als volgt gekeurd: Camera: De helden van Telemark (14 j.) Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur. Zondag: 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Dagelijks 14.30 u.: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.). Lldo: De Roekelozen (14 jaar). Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.16 u. Studio: Dokter. wat doe je nou? Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Dagelijks: behalve zondag 10.30 uur De nieuwe avonturen van Pinokklo alle leeftijden. Lnxor: De man, die een ander was (18 J.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Trianon: The Sound of music (a.l.) Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Hex: De 40 gestolen geweren (14 Jr.) Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur Dagelijks: 14.30 en zondag 2.30 en 4.45 uur Geheim agent Fred Flintatons (alle leeftijden. "]■-> crmJJoT Schoonmaakbeurt KORRELTJE ROTTERDAM, 15 aug. - Vee - Aan voer totaal 2579, weekaanvoer 4146, sl.- runderen 140, gebruiksvee 600, vette kalveren 350, graskalveren 125, nuchtere kalveren 951, varkens 5, biggen 10, paarden 20, veulens 7, schapen, lamme ren 320, bokken, gelten 51, slachtrunde- ren 425-450, 375-410, 340-365, 320-340, vette kalveren: geen not., 345-365, 325- 345, 300-325, stieren: 380-440, worst koeien 325-345, kalf- en melkkoeien 1050 -1575, vare koelen 850-1175, vaarzen 750 -875, pinken 525-700, graskalveren 350- 500, nuchtere kalveren 180-190, mest- kalveren 240-310, schapen 90-110, lam meren 100-130, slachtrunderen: Iets rüi- mer, kalm, als gisteren; kalf- en melk koeien: even ruimer, rustig, prijshou dend; vare koeien: matig, slepend, voor al niet hoger; vaarzen en pinken: kort, matig, als vorige week; graskalveren: gewoon, stil, stabiel, vette kalveren: als vorige week, vlot, prijshoudend; nuchte re kalveren: ruimer, willig, hoger; scha pen, lammeren: iets meer, levendig, iets hoger. BODEGRAVEN, 15 augustus - Kaas - Aanvoer: 46 partijen. Prijs: le soort 3,45 3,54, 2e soort 3,253,44, extra tot 3,80. Handel rustig. BENOEMING DOCENTEN Door de Leidse raad zijn benoemd tot docenten aan het Stedelijk Gymnasium, het Rembrandt-lyceum en de Louise de Coligny-scholengemeenschap: drs. P. J. van Puffelen, mej. drs. A. K. de Buck, drs. C. G. de Kruiff, mr. S. Lopes Car- dozo, drs. J. H. F. Koot, mevr. drs. E. Koot-Kraan, dr. A. J. M. Pannebakker. Benoeming leden commissie van advies Alg.nnne Bijstandswet Door de Leidse raad werden gisteren benoemd elf leden, waaronder de voor zitter, van de commissie van advies als bedoeld In artikel 75 van de Algemene Bijstandswet: 4 leden uit de leden van de gemeenteraad: mevr. Kerling-Simons, de heren Lamers, Menken en Portheine. Vervolgens 7 leden buiten de leden van de gemeenteraad: de hr. P. A. Harteveld (Sticht. Herv. Maatsch. Werk); de heer drs. C. M. Westerman (Interpar. Sociaal Charitatief Centrum); de heer A. M. de Koning (Geref. Stichting v. Maatsch. Werk); de heer N. Langezaal (Bestuur- dersbond Leiden, NVVde heer Th. M. Gijbeis, N.K.V. afd. Leiden); de heer P Stokman (Leidse Chr. Besturenbond C.N.V.); de heer J. v. Z(jp (Leidse Mid denstands-Centrale Aangewezen tot voorzitter der commissie weth. S. Men-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4