Tweemaal liep sprinter Jan Jansen in de val van talentvolle Wim Tijden finalisten achtervolging beloven veel C. Alkestis van E veel kansen in Nederlands drafkampioenschap Debutant van Satan Hanover op Mereveld Gezonde dochter van oude Leidse gymnastiekvereniging Katwijkse Badgastentoernooi had dag zonder veel verrassingen VRIJDAG 28 JULI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Wim Koopman heeft zijn doel bereikt. De twintigjarige Rotterdammer versloeg gisteren in twee ritten zijn grote rivaal Jan Jansen en mocht zich daardoor voor de eerste maal in zijn carrière sprintkampioen bij de amateurs noemen. AMSTERDAM Jan Derksen heeft gelijk gekregen. Ruim twee jaar ge leden kondigde de baancoach aan een nieuwe ontdekking te hebben in de jeugdige Wim Koopman, een mannetje in wie Derksen alles zag om de bloedarme sprinterij ons land weer wat leven in te blazen. Het vorige jaar kwam de voorspelling van Derksen, die maandenlang aan de vorm van zijn pupil had geschaafd, nog niet geheel uit want toen werd Koopman in de finale van het sprintkampioenschap nog verslagen door de titelhouder Jan Jansen. Het was een van de laatste malen dat Jansen, die daarna bij de wereldkampioenschappen in Frankfort en onwaarschijnlijk slechte mentale instelling demonstreerde, zijn aanstormende rivaal nog had kunnen verslaan. Want dit jaar rees de ster van Koopman in talloze wedstrijden in binnen- en buitenland hoger dan die van Jansen. Tooh werd er gevreesd dat Koopman de rood-wit-blauwe trui weer niet zou halen toen hij zondag op de baan ln Apeldoorn een val maakte, die zich ern stig liet aanzien. Koopman is er echter de man niet naar om bij de pakken neer te gaan zitten. Met al zijn wilskracht beet deze hypernerveuze Rotterdammer zich door de pijn heen en gisteravond mocht hij dan eindelijk als do nieuwe Nederlandse kampioen het erepodium be stijgen. Jan Derksen, die ook Jansen onder zijn hoede heeft, stond op een afstand erbij te gnuiven. Zijn inzicht ln de mo gelijkheden van Wim Koopman waren waarheid geworden. In twee ritten had de 20-jarige Rotterdammer zijn vriend en rivaal Jansen in tactisch opzicht overtroefd. Het was eigenlijk onbegrij pelijk, dat de geroutineerde Jansen tot tweemaal toe in dezelfde val liep. Bei de malen liet Koopman op kop rij dend bij het ingaan van de laatste 200 meter beneden zich een gat open, beide malen ook dook Jansen erin en werd kundig door de attente Koopman ingesloten. „Ik heb natuurlijk gehoopt (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Op Duindigt vormt zondag de draverij om het kam pioenschap van Nederland hej hoogtepunt van een fraai programma van zeven draverijen en drie rennen. Veertien paarden komen aan de start in de titelstrijd, waarin keveneneenhalfduizend gulden op de winnaar ligt te wachten. Het is een bijzonder open koers, waarin een spectaculaire eindstrijd kan worden verwacht. De snelle vierjarige draver, die bij haar debuut in de uitstekende kilome- tertijd van 1.22.5 meteen tot winst kwam werd verleden week op Duindigt weliswaar slechts 3e, maar toen maak te zij in de eindstrijd 'n onnodige fout, die haar de zege kostten. C. Alkestis van E. de zesjarige zoon van Mac Kinley, is het paard van de koers. Op deze afstand 2500 meter is hij te verkiezen boven de snellere, maar minder sterke Carlos Pluto, die na zijn zege in de Gouden Zweep bo vendien wat in vorm schijnt te zijn te ruggelopen. Carlos zal het al moeilijk genoeg krijgen om zich op de tweede plaats te handhaven. Ook C. Alkestis kan zijn taak niet gemakkelijk opvatten, want er zijn zeker vijf of zes outsiders die gemakkelijk voor een verrassing kunnen zorgen. Anton is bijvoorbeeld zo'n outsider. Weliswaar stelde hij verleden week op Duindigt enorm teleur, maar het is niet uitgesloten dat pikeur Joop Ham toen de krachten van zijn paard heeft ge spaard. Het was de eerste koers van Anton sinds zijn val in de draverij om de Gouden Zweep. Wanneer hij zondag in dezelfde vorm blijkt te steken als vóór de Gouden Zweep kan hij zelfs C. Alkestis serieus bedreigen. Na Anton zijn er nog meer kansheb bers voor de tweede plaats. Barry Wil liams, de Fransman Quarteron II, Ger- mano en Xuthus T zijn stuk voor stuk paarden die een grote rol kunnen spelen. Wanneer het in het begin niet al te snel gaat kunnen zelfs paarden als Alchimist, Christiaan de Wet en Zanto door hun niet geringe kracht bij de paarden blij- Een andere belangrijke draverij is de Grote Prijs van de Randstad Holland, j waarin Diogen opnieuw kan zegevieren. Verleden week maakte hij op Duindigt grote indruk. De meeste tegenstand kan hij verwachten van de in zeer grote vorm verkerende Captain Double K. Niet kansloos is Charles H, die twintig meter van dit tweetal ontvangt. Hij is sterk genoeg om een aanval in de eind strijd af te slaan. In een dicht veld als dit achttien paarden is hij echter niet altijd even betrouwbaar. Wanneer hij echter de kop kan bereiken is hij moeilijk te kloppen. De eerste koers begint half twee en onze prognoses zijn: Clerimondprijs. 2000 meter, met trio: 1. Eliza Mac, 2. Clara Williams, 3. Everprisè. Marissaprijs, ren over ca. 1900 meter: 1. Solpa, 2. Jessamine, 3. Wilmar. Coquetteprijs, 2100 meter, met trio: 1. Arnoldus 2. Eonnie K, 3 Cash Six. Kampioenschap van Nederland, 2500 meter: 1. C Alkestis van E, 2. Carlos Pluto, 3. Anton. Cambridgeshire, ren ovdr ca. 1800 meter: 1. Spirit, 2. Silver Aster, 3. Step ping Gaily. Grote Prijs van de Randstad Holland. 2100 meter, met trio: 1. Diogen, 2. Cap tain Double K, 3 Charles H. Criterium der Amateurrijders. 2120 meter: 1. Elfine, 2. Freeloader, 3. Flair S. Chiloprijs, 2120 meter: 1. French Mac. 2. Emma Quichotte, 3. Caruso. Tweede veefondsprijs, ren over ca. 2150 meter, met trio: 1. Molvedo II. 2. Ragged Robin. 3. Solpa. Caidprijs, 2000 meter: 1. Famous Mac, 2. Fury Hollandia, 3. Ferro. In Mereveld wordt zaterdagmiddag een programma van negen draverijen afgewerkt. De Amerikaanse merrie Llt- lle Miss Mltzie maakt ln de Meppelprijs bij haar derde optreden in Nederland een voortreffelijke kans op de overwin- De Amerikaanse draver Satan Han over maakt in dit nummer zijn debuut op de Nederlandse koersbanen. Of hij het tegen zijn landgenote zal kunnen redden is zeer de vraag. Satan Han over krijgt voor wat de tweede plaats betreft trouwens al genoeg te stellen met Brahmapoetra S en Cherie Spen cer. Zeer gevaarlijk is ook Cyrano Silk, die met het eerste startnummer Littele Miss Mitzie lang zal kunnen volgen en die met zijn heftige eindspurt in de slotfaze paniek kan zaaien. (ADVERTENTIE) De eerste koers begint vier uur. Het programma luidt: Vriesprijs, eerste afdeling, 1200 me ter: 1. Ghia, 2. Golden Wish, 3. Germa- Rodenprijs, 2140 meter, met trio: 1. Emoe S, 2. Freule, 3. Delana Kitty. Gietenprijs, 2140 meter: 1. Eugeen Z, 2. Edelpapegaai S, 3. El Mac. De Vriesprijs, tweede afdeling: 1. Goudvos, 2. Gay Rodney, 3. Good Zuldlarenprijs, 2140 meter, met trio: 1. Dandy H, 2. Ernie Rita, 3. Dorothé RH. Meppelprijs. 2200 meter: 1. Little Miss Mitzie, 2. Satan Hanover, 3. Che rie Spencer. Beilenprljs, eerste afdeling, 2140 me ter: 1. Esculaap R, 2. Everprise, 3. Bring it Again L. Coevordenprijs, 2140 meter, met trio: 1. Allegonda's Juweel. 2. Diana Sun shine, 3. Boy van Quick. Beilenprljs, tweede afdeling: 1. Doch ter van Our Bonnl, 2. Dorus van Rood en Noot, 3. Binky. COUPE DE GALEA Tennissers al uitgeschakeld VUGHT Nederland, dat voor het eerst sinds enkele jaren weer deel neemt aan het toernooi om de Coupe Galea (voor spelers tot 20 jaar), is reeds op de eerste dag van de kw catiewedstrijden uitgeschakeld. De Nederlandse vertegenwoordigers Richard Kasten en Peter Soeters loren gisteren in Vught de enkelspelen en het dubbel van Spanje, dat een be slissende voorsprong nam van 30. Ri chard Kasten verloor met 46, 46 van Louis Flor. Peter Soeters had al heel weinig in te brengen tegen de Wimbledonjeugdkampioen Manuel Oran- tes: 26, 06. Het daarna gespeelde dubbelKasten-Soeters—Flor-Orantes werd met 62, 6—3 en 6—4 door de Spanjaarden gewonnen. kampioen te worden. Maar ln twee rit- neen, dat had ik nooit kunnen dromen", was de verbaasde reactie van Koopman, die nog stond na te trillen an de zenuwen. Koopman werd kampioen van Neder land in een toernooi, waarin hij slechts één rit verloor. Dat was ln de halve finales tegen de Amsterdammer Loe- vesljn, die op volle snelheid was, toen Koopman te hoog uit de bocht kwam. Daarna maakte Koopman geen fout meer. Ook Jansen was niet zonder ver lies ln de eindstrijd gekomen. Evenals in de halve finales had hij in de eerste rit tegen Klaas Balk voor de marathon tribune even zitten slapen en verloor. Maar vervolgens had Jansen de jonge Balk in de volgende twee ritten duide lijk gemaakt dat zijn tijd als sprinter nog niet is gekomen. De derde prijs in het sprinttoernooi was overigens niet voor de zuivere spurter Loevesijn, voor Balk, onze troef bij het tijdrijden over 1000 meter, die in twee ritten pas dit jaar naar voren gekomen zeker niet van talent gespeende Loeve sijn van het brons weghield. Bij de amateur-achtervolgers werd de finale nog niet gereden. Volgens de wachting zullen daarin volgende week donderdag favoriet Bert Bongers zojuist uit de Ronde van de Toekomst teruggekeerde Fedor den Hertog hun krachten meten. Bongers, die in de ries de verbluffende tijd van 4.55.3 liet afdrukken (alleen Tiemen Groen heeft eenmaal op de stadionbaan sneller ge reden), bereikte de eindstrijd zonder moeite. In de kwartfinales v stayerkampioen Eddie Kroon nauwelijks partij voor Bongers die toen onder gunstige weersomstandigheden tot 5,04,5 kwam. In de halve finales was Frans van de Ruit voorts alleen maar een spar ringpartner voor Bongers. Die reed toen in de eerste drie ronden sneller dan in de ochtenduren maar kwam vervolgens zo'n dertig meter voor en spande zich niet meer tot het uiterste in. Zijn tijd van 5.00.3 mag echter ook gezien Veel constanter reed Fedor den Her tog. In de series plaatste hij zich met 5.03,4 als derde (Gerrie Bruin noteerde namelijk 5.00,9), in de kwartfinales reed de in een veel soepeler stijl dan Bon gers fietsende Den Hertog oud-schaat senrijder Marcel Pennings ln 9.01,2 huis. In de halve finales ontmoette Den Her tog de Noordhollander Bruin, die snelle start van zijn tegenstander lijk al geklopt was. Halverwege deed Bruin nog een verwoede poging verlies goed te maken, maar e senspurt van Den Hertog bracht de be slissing. De tijd van Den Hertog (5.02,2) belooft alles voor de eindstrijd tegen Bongers. In ieder geval heeft Nederland weer een paar amateur-achtervolgers, die het eind augustus bij de Wereldkam pioenschappen in Amsterdam heel kunnen brengen. Kampioen bij de profstayers werd de 29-jarige Jaap Oudkerk na zonder vervelende rit. Oudkerk, die als vierde achter Ab Donker, Hennie Mari- nus. Henk van Campen en voor titel houder Jan Legrand was gestart, na een paar ronden al de kop ov werd niet meer bedreigd. Alleen Hen nie Marinus, wiens gangmaker Pelser met pech te kampen kreeg en toen achter de zeer kundige reservegangma ker Noppie Koch mocht gaan rijden, probeerde enkele malen Oudkerk aan te vallen. Maar de oud-wereldkam pioen der amateurs, gecoached door Bertus de Graaf, liet de voordelige po sitie, waarin hij buiten de vuile wind van de anderen bleef, niet r Oudkerk, die in één uur ruim 78 kilo meter aflegde, had zijn revanche zijn teleurstellende seizoen van 1966, waarin hij de ene nederlaag n dere leed en in het Nationale kampioen- Onderzoek op doping bij tien renners AMSTERDAM IV KNAVU, die onlangs hot Bclglxohe regle ment Inzake de bestrijding van de doping heeft overgenomen, heeft gisteravond tijden* do bmtn- kiunplnenfK-happcn een onderzoek op stimulerende middelen gelust bij tien renner*. Het betrof de amateumprlntor* Wim Koopman, Jan Jansen, Kina* Balk en LelJ* Loe venijn, de profntayer» Jaap Oudkerk, Hennie Marinus en Jun UgMd Mi i« ••crsic drie Mg H km ronder gangmaking der ama teur*: Kees Stam, Bram Breur en Genie Bruin. Het ondersoek werd verricht door de Amsterdamse arts J. Baart, adviseur van de medische com missie van de KNWU, De ver zegelde flesjes met urine zullen naar een laboratorium In Gent worden gebracht. Zoals bekend I* het volgens de nieuwe reglemen ten Inzake de doping mogelijk ikit een kampioen na het constateren van stimulerende middelen zijn titel wordt ontnomen. eerste dag kwam om de schouders vin de Zaanknntcr Kees Stam, wiens zege door de 4.000 toeschouwers sterk in twijfel werd getrokken. Men dacht dat Stam, die samen met titelhouder Ger rie Bruin en de Zeeuwse sprinter Bram Breur als laatsten van de 74 ge start e renners in de baan mochten blij ven omdat alle anderen een of meer ronden achter waren geraakt, ook een ronde achterstand had. Het publiek werd in die mening nog gesterkt toen Stam, nadat de overige renners uit de baan waren geroepen, met een vinger omhoog langs de Jury reed. Stam, die na zijn zege tezamen met de Jury werd uitgejouwd, had echter willen aan geven, dat hij naar zijn mening een ronde voorlag. Een en ander was het gevolg van het zeer chaotische verloop van deze wedstrijd, waarin halverwege zoveel groepjes los van elkaar rondcir kelden, dat op de tribunes niemand er meer uit wijs kon worden. Jammer m, die met dikke tranen over zijn wangen zijn ereronde reed. 1. Loevesijn ll.T; 2. Dijksman Ntmwegen. Halve finales: U se Koopman 11.6; 1. Loev< Jansen 11.6; 1. Van 2. Loevesijn; 2e eerste rit: 1 Balk rit: 1 IJ alk 12». rit: 1. Koopman 1. Koopman II.S; schap zelfs niet verder dan de derde plaats reikte. Toen werd Jan Legrand verrassend kampioen. Nu eindigde de ze Amsterdammer slechts als derde. Oudkerk is dit ji back begonnen, die hem mogelijk eind augustus dicht bij de wereldtitel ksn brengen. Zijn t Bruin (Andljk) Profstayers: 1. en kampl 76.1 km; 2 Hennie Marl ip 225 m; S. Jan Legrand a< •p 290 km; 4 Ad Donker Campen achter Leidse Football Club 60 jaar Zo sensationeel als de eerste helft van het Badgastentoernooi op Katwijk is 1 reikte zo z(jn eerste grote finale, verlopen, zo tam is het er gisteren aan toegegaan. Alle geplaatsten bleven in het De uitslagen luiden: rechte spoor, zodat er ondanks enkele grote surprises toch veel favoriete cracks Dames enkel B: 2e ronde: H. Ver- tot de finale zyn doorgedrongen. braak-H. Faase 6-4. 7-9, 6-3; halve fl- Bij de dames in B toonde Els Hofland overduidelijk aan dat zy niet voor niets nale: E. Hofland-H. Verbraak 6-3, 6-1. Dat de besturen v balvereniging LFC en het bestuur van de gymnastiekvereniging „Excel sior" het uitstekend met elkaar kun nen vinden en dat er een bijzondere band bestaat tussen de leiders van de twee Leidse verenigingen is niet zon der reden. Velen en ook wij durven we eerlijk bekennen zullen niet weten, dat LFC van oorsprong een heuse, echte dochter is van de oude Leidse gymnastiekvereniging Excel sior. Op 6 augustus is het precies zestig jaar geleden, dat vijf leden van de atletiekafdeling van Excelsior, dc heren J. Arnoldus, C. v. d. Plas, G. v. d. Plas, G. Bavelaar, W. Verhoeven en K. Karton, „meester" Middendorp in de arm namen en besloten tot de oprichting van een voetbalclub. de Leidse voet- hebben opgebouwd, verdwijnt in de „wonkaatjes", de wondarkacheltjes; vele jongens moeten naar Duitsland en competitiewedstrijden worden niet J meer gespeeld. Met de bevrijding spoelde op alle mogelijke gebied een golf van acti viteit door de vereniging. Plannen voor een nieuw kleedhuis en een kantine werden ontworpen en onder tussen trainde het eerste, dat de stuk ken er af vlogen. De resultaten ble ven niet uit. Na twee beslissingswed strijden tegen ASC de stad stond er van op zijn kop kunnen de geel zwarte „Kanaries" de kampioensvlag weer eens hijsen en de deur naar de tweede klasse staat open. Het zal echter tot 1955 duren voor de club van de Ter Haarkade de tweede klas se kan binnenstappen. Ondertussen gebeuren echter belang, rijker dingen. Wethouder Van Schaik komt het nieuwe kleedhuis en de kantine openen en de heren J. M. Langezaal. Ph. Massaar en C. Sloos met een aantal leden bouwen een lichtinstallatie de eerste en tot nu toe enige van Leiden waardoor het mogelijk wordt telkenjare een toer nooi van formaat te organiseren: het Zilveren Molentoemooi. Damesfinale wordt zeer interressant Felle strijd Ongetwijfeld bijzonder Interessant wordt nu haar finalepartij tegen Els Krol-Engelenburg die wij toch licht fa voriet achten. Bij de heren speelde al leen Kuijpers tegen Schokkenbroek en ondervond geen enkele tegenstand: 6-1, 6-1. In de dubbels wérd wel fel gestre den en alle geplaatste combinaties haal den de halve finale. In de herendubbel zullen Kuijpers en v. d. Pols uitkomen tegen Meyer en Bonte, terwijl de andere halve finale wordt verspeeld tussen De Groot en Paama tegen Madera en Doo- renboa. Moeizame zege In het gemengde dubbel kwamen An- nelles Hermans en Kees Kook in de finale na een moeizame driesetzege op de combinatie Nota-KutJpers. De andere finalist wordt de winnaar van de partij want ln de halve finale gaf zy tussen Josine v. d. Koogh en Gerard Pa8ma, de hoofdprijswinnaars op Room burg en Maureen v. Glabbeek en Frank Bonte. Wil Bloot had het in de halve finale in C in de eerste set tegen club genote S. Blinxma wel heel zwaar, maar winst van deze set was de tweede set slechts een formaliteit: 10-8, 6-1. Haar vermoedelijke tegenstandster in de finale wordt Joke v. d. Wegen die de als eerste geplaatste C. Warners wipte: 6-2, 6-3. Kaarten geschud Bij de heren zijn de kaarten duidelyk geschud. De Berliner Harbarth over won Hllferink na drie lange sets en oiit- moet nu Vergoed die weinig moeite met Houtkoper had. Donald Haks had het na zijn opzienbarende reaultaten in B tegen Giek Verdoes razend moeilijk en moest zelfs in de eerste set nog een 5-2 achterstand teniet doen, voordat hfj met 11-9, 6-3 de volle winst kon grijpen. De andere halve finalist wordt wel Rob Ba den die ook de halve finale In D bereikte waarvoor hij toch wel veel te sterk is. De strijd tussen de jeugdspelers As- selbergs en Wouter Fok met als Inzet een finaleplaats in D werd door eerst genoemde met 6-4, 7-5 gewonnen ei Heren enkel B: 2e ronde: N. Kuijpers- Schokkenbroek 6-1, 6-1. Heren dubbel B: kwartfinale Groot/Pasma-Byismn (2x) 6-2, 6-4; F, Bonte-H. Meyer-Slikker/Hilferink 6-2. 5-7, 6-4; Madera/Doorenbos-Noordman/ Verhees 8-6, 6-4. Gemengd dubbel: kwartfinale: M. v. Glabbeek/F. Bonte-Susseren/Deerenberg 6-2, 6-0; A. Heymans/C. Koole-W. Bloos/ G. Verdoes 6-4. 6-3; halve finale: A. Heymans/C. Koole-M. Nota/Kuypera 6-2, 5-7, 6-2. Dames enkel C: kwartfinale: K. War- ners-N. Zwlkker 6-3, 6-2; J. v. d. Wegen C. Warners 6-2, 6-3; halve finale; W, Bloot-S. Blinxma 10-8, 6-1. Heren enkel C: Baden-Broekman 6-2, 6-1; kwartfinale: Harbarth-Hilferink 8-6 5-7, 6-2; Vergoed-Houtkoper 6-2, 7-5; D. Haks-G. Verdoes 11-9, 6-3. Heren dubbel C: kwartfinale: A. Ke- meling/Verdoe«-L. Krol/Klementschltz 6-4, 6-2; Vergoed/Baden-Pot/Houtkoper 6-1, 6-1. Dames dubbel C: halve finale: Soonlus /Bouhuys-A. v. Rulten/C. Gijse 6-1, 3-6, 6-2. Dames enkel D: 2e ronde: W. Goed hart-Gal jaard 2-6, 6-2, 6-2; 3e ronde: C. Warners-N. Gutjt 6-1, 6-0; kwartfinale: Y. Carpentier-C. Stahl 6-2, 4-6, 6-4. Heren enkel D. kwartfinale: R. Baden- Schrelner 6-2, 6-0; C. Aaselbergs-W. FdV 6-4, 7-5. Alle begin is moeilijk, ook voor de kersverse voetbalvereniging Excelsior. De voetbalsport was in die eerste da gen Excelsior ook al reeds „in" en over belangstelling had men niet te klagen, maar ,,'n eigen landje" had men niet. Tot de heer Middendorp de hand kon leggen op een terreintje aan de Hoge Rijndijk gingen de jon gens van Excelsior een enkeling had echte voetbalschoenen steeds op bezoek. Het zwervende leven van Excelsior 1 Zelfwerkzaamheid duurde precies drie jaar, maar nadat1 men eenmaal op de Hoge Rijndijk te recht was gekomen op de plaats waar nu de Gemeentelijke HBS staat /as het direct goed raak. In het eerste 't beste jaar. dat Excelsior competitie ging spelen werd reeds het kampioenschap in de tweede klasse van de LVB behaald en promoveerde men na verschrikkelijk spannende wedstrijden tegen Lugdunum en Be- restein naar de eerste klasse. De faam van Excelsior was geves-1 tigd en hoewel na het kampioenschap het getob met velden weer een aan vang nam ging het met de prestaties verder crescendo, want reeds in het seizoen 1913 stapt de jonge club, die inmiddels is omgedoopt tot Leidse Football Club. over naar de Neder landse Voetbal Bond. na een succes vol verlopen nek-aan-nek-race tegen Lugdunum in de eerste klasse van de LVB. In de derde klasse startte ir toen in de grote bond en zeer lang ook toen er een vierde klasse onder geschoven werd handhaafde LFC zich. In 1936, een jaar voor het der tigjarig bestaan, degradeert het eerste echter en slaagt er pas in 1939 verloren terrein te heroveren. Oorlogsjaren Dan de oorlogsjaren. Het clubhuis, dat de leden zelf in hun vrye tyd Tegenslag en glorie markeren even el hierna het jaar, waain LFC wordt. Een brand verwoest het j kleedhuis. Bekers, medailles, waarde- volle archiefstukken gaan verloren. r de vereniging zit niet bij de pakken neer en in 2' maand pres teert men het onmogelijke; een nieuw kleedhuis met tribune en een kantine worden geheel met eigen krachten uit de grond gestampt Aan de zelfwerkzaamheid is hiermede nog geen eind gekomen, want tot 1961 kan men steeds een ploegje leden en donateurs onder leiding van de heer Van Mook rond het veld aan 't werk zien. De toeschouwerscapaciteit wordt drastisch uitgebreid met drie staan- tribunes teneinde de verhoogde be langstelling goed te kunnen opvan gen als het eerste elftal zal door stoten naar de top van het amateur voetbal. De wens wordt niet vervuld, althans niet door het eerste, want in 1964 kaapt UVS het kampioenschap en de promotie naar de eerste klas weg. Eén troost heeft men wel: de reserves beredken wel de hoogrte sport van de ladder. Het vervolg kent men. Na de mis lukte greep naar het eerste k lasser- schap in 1964 houdt LFC zich twee Jaar goed staande In de tweede klasse, maar na het afgelopen seizoen slaakt Voorzitter Van Waveren neemt afscheid Er gingen al reeds enige tijd geruchten bij LFC, maar voor zitter Frits van Waveren heeft pas woensdagavond, toen hij de feestplannen van zijn vereniging bekend maakte, het zwijgen wil len verbreken: „Ja, ik heb in derdaad besloten in september mijn functie ter beschikking te stellen Dc heer Van Wa veren, die twintig jaar deel uit- mankte van 't bestuur van LFC, heeft, naar hij ons vertelde, zich laten leiden door zuiver persoon lijke overwegingen: „Het is me de laatste jaren, jammer genoeg, wat te veel gaan worden men een zucht van verlichting, dat het na een aantal zeer teleurstellende wedstrijden nog net goed is afgelo pen En dan nu de toekomst. Iedere LFC'er, van voorzitter tot de jongste pupil (300 leden en plm. 600 donateurs), zijn er vast van over tuigd, dat het dit Jaar anders, beter zal gaan. Voordat het echter „ernst" wordt op het voetbalveld wordt er ter ge legenheid van het zestigjarig bestaan, waarvoor drie jaar door de leden ge spaard werd, eerst uitgebreid gefeest. Feestprogramma Zaterdag, 5 augustus, speelt LFC een erewedstrijd tegen een Oud-Zwa- luwen-elftal. Vele bekende oud-inter nationals hebben reeds laten weten, dat zij van de partij zullen zijn. Zon dag 6 augustus is er een groot pu- pillcntoernooi, (met alle zusterver enigingen van de Boshuizcrkade) met als sluitstuk een wedstrijd van LFC- veteranen tegen veteranen van de rest van Leiden. De oud-leden komen zaterdag 12 augustus bijeen. Zondag. 13 augustus is gereserveerd voor een toernooi van A-junioren. Het programma vermeldt verder: vrydag, 18 augustus een klaverjas- drive; zaterdag 19 augustus Monster- toernooi voor 42 elftallen van junio ren en pupillen; zondag 20 augustus een Viswedstrijd en vrijdag, 25 augus tus receptie in Restaurant In den Ver gulden Turk. De festiviteiten worden zondag 26 augustus besloten met een grandioze slotavond in de Stadsge hoorzaal, waaraan een groot aantal Nederlandse topartiesten medewer king zal verlenen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7