Groot regisseur en toneelvernieuwer Verbist wil Doelenpost op zijn blijven Spiegelbeeldende concurrentie televisie vanavond CANADA BEZORGD OVER UITLATINGEN VAN DE GAULLE ACTIE DOETINCHEM TEGEN KRUISBERG Ondanks ontslagaanvrage PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 25 JULI 1967 w/w i •irnrni 4tm t dnrtimentftlre fllmnroeramm De KVP komt in belangrijk revisiestadium /"\VER een goede vier maanden moe ten er bij de Katholieke Volkspartij belangrijke beslissingen vallen. Neder lands grootste politieke partij gaat dan besluiten nemen in het gangbare proces van de partijvernieuwing. Verwacht mag worden, dat bij die gelegenheid in elk geval globaal beslist zal worden, welke plaats de K.V.P. daarbij ral inne- Terecht heeft de topleiding der partij besloten, dat aan die beslissing uitvoerig beraad op breed niveau vooraf dient te gaan. Niet alleen krijgen de afdelingen gelegenheid om de nota, aan de hand waarvan ter partijraadsvergadering be slissingen gaan vallen, ruimschoots van te voren te bestuderen en met aangeslo ten leden te bespreken; ook aan de sa menstelling van deze nota zullen bijeen komsten op breed niveau voorafgaan; regionale samenkomsten waarbij steeds in aanwezigheid van prominente partij- en fractiefiguren ook niet- K.V.P.'ers kunnen worden uitgenodigd. Het in revisie nemen van zijn ver schijningsvorm in de politiek laat hel K.V.P.-bestuur derhalve wel door uitge breide voorbereidingen vooraf gaan. De Ironie van het lot wil overigens, dat voorzitter Aalberse de motivering van deze stap en aanbeveling om hard voor de revisie te werken toelicht met een ar gument, dat een goed deel van de tegen woordige misère onthult. Want als adstructie van de belangrijk heid van de komende partijbijeenkom sten zegt de voorzitter letterlijk: ,,Het gaat immers niet om het zoveelste con gres, waarbij vrijblijvend kan worden gediscussieerd over tal van theoretische mogelijkheden en wenselijkheden, maar om het nemen van besluiten door het hoogate politieke orgaan in de partij" INDERDAAD heeft de K.V.P. in het verleden, ook het jonge verleden, dik wijls bijeenkomsten gehouden, die niet meer waren dan een vrijblijvende wa penschouw. Menig congres, maar ook menige partijraadsvergadering had bij zonder weinig politieke betekenis. Staatsrechtelijk zat men dan wel safe, omdat de zelfverantwoordelijkheid van de fractie altijd als een scherm tus sen de politieke verantwoordelijkheid van partijleden en de beleidvoerders fungeerde. Maar al te vaak is de K.V.P. niet erin geslaagd om, bijvoorbeeld bij het opstellen van een concreet politiek program en bij het entameren van een dialoog tussen partijleden en volksverte genwoordigers, of tussen bewindslieden en Kamerleden duidelijk te maken, dat de inzichten van de partij als brede massa meer dan één dag in de vier jaar (de dag van algemene verkiezingen) doorslaggevend waren. Het blijft nog altijd een vraag, of de meningsvorming bij.de plannen .19^ par- tijvernieuwing inderdaad wel zo repre sentatief zal worden als het partijbe stuur kennelijk begeert. Alle opinieon derzoekingen ten spijt geloven we niet, dat ook maar één zinnig en dus be trouwbaar woord te zeggen valt over de inzichten van de K.V.P.-leden inzake de reorganisatie van hun partij, laat staan dat men iets zou weten van het pro en contra van K.V.P.-kiezers. Op dit punt kan men het partijbestuur moeilijk iets verwijten. Wel zal het zorg vuldig ervoor hebben te zorgen, dat bij de voorbereidende discussies en straks zeker bij de besluitvorming het niet en kele ideologische of meer praktisch ge richte pressuregroepjes zijn die het hoogste woord gaan voeren. Want dan wordt de nieuwe uitkomst behept met dezelfde gebreken als bij 't oude systeem onderkend zijn. ¥"\AAROM ie het van één kant jammer dat de bijeenkomsten die nu georga niseerd gaan worden, niet plaatsvinden aan de hand van een enigszins bepaald stramien. Het K.V.P.-bestuur zelf heeft als voor de hand liggend verklaard, dat bespre kingen die thans gaande zijn met de NTIcRevolutionaire Partij en met de C.H.U. een belangrijke rol zullen ten spelen. Maar anderen zullen op het standpunt staan, dat men moet komen tot een ledig deconfessioneren, of tot een ging om van de bestaande confessionele partijen één radicaal-vooruitstrevende en een meer traditioneel-gerichte groe pering te maken. Er zijn in katholieke kring allengs een flinke hoeveelheid Inzichten gangbaar: in leeftijd variërend van de oude „door braak" naar de Partij van de Arbeid tot de nieuwste standpuntbepaling van de groep-Couwenberg, die als ze vindt dat het moet ook al bereid is een eigen partij te gaan vormen. Inhoudelijk variëren de meningen van zo ongeveer alles bij het oude laten tot de radicale beslissing om het bestaande huis onbe woonbaar te verklaren en daarna maar zien hoe de verschillende bewoners on der dak kunnen komen. Er zal op de komende regionale ver gaderingen dus een goede leiding en veel zelfbeheersing bij de gesprekspart- nodlg zijn, wil men hier en/of daar niet in een Poolse landdag ontaarden. Omdat te veel verwatering van de dis cussies op de regionale bijeenkomsten wel tot gevolg moet hebben dat de later volgende bestuursnota „vrijblijvend" staat ten opzichte van de voorafgaande discussies, zou het zinvol zijn wanneer alsnog zou proberen voor de regio nale bijeenkomsten een duidelijk stra mien gereed te maken. Al was het bij voorbeeld maar een heldere, handzame opsomming van de reële mogelijkheden, die aanwezig zijn. Z°< iets bevordert de kans, dat 1 uit de regionale samenkomsten iets con- •eets te voorschijn komt. Wellicht heeft partijvoorzitter Aalber- ook wel enige vrees, dat het op de igionale samcnkosten een mer boire gaat worden. Anders valt moeilijk te begrijpen waarom hij deze samen komsten, in tegenstelling tot de partij- aadsvergadering zelve, een besloten ka- •aktevfij gqwrn. r t j s Trouwens, verwacht men op de Mau- ritskade, gelet op de grole-kring vpn«ge« sprekspartners, dat er van de voorgeno- beslotenheld veel terecht zal ko- OTTAWA (AP) Minister-president Lester B. Pearson van Canada is ernstig bezorgd over de rede, die presi dent Charles de Gaulle van Frankrijk te Montreal heelt uitgesproken. Een woordvoerder van het bureau van de minister-president zei, dat Pearson de Franse president op de televisie met klimmende bezorgdheid had gevolgd. Na afloop had hij verzocht om een tekst van de rede van De Gaulle. De leider van de oppositie in het Ca nadese parlement, John Diefenbaker. heeft verklaard dat de opmerkingen die I president De Gaulle in Quebec heeft ge maakt een „niet te verontschuldigen inmenging in Canada's binnenlandse aangelegenheden" betekenen. De progessleve leider van de conser vatieve partij zei dat de opmerkingen van De Gaulle de laatste misstappen waren in een loopbaan die gekenmerkt wordt door tal van grote vergissingen. De Franse president was gisteravond in Montreal aangekomen, waar hij geestdriftig werd verwelkomd door Frans sprekende separatisten. Bij het stadhuis werd het Canadese volkslied overstemd door boegeroep, terwijl de Franse president in de houding stond. De separatisten riepen „Quebec voor de Quebecers" en vroegen De Gaulle Voor zijn aankomst in Montreul had De Gaulle een tocht van 290 km ge maakt door dorpen ln het oudste deel van Canada. Telkens wanneer hij stop te. maande hij de Franse Canadezen hun lot in eigen hand te nemen en el- gen heer en meester te worden. Meer dan de helft van de inwoners van Mon treal zijn Franse Canadezen. In de stad zelf hield De Gaulle een rede met als klapstuk het uitroepen van de separa tistische leuze; „Vive le Quobre llbre", leve het vrije Quebec. Benoemingen LEIDEN, (A.N.P.). BIJ K.B. Is dr. J..H. van der Waals, associate-director of research bij het koninklijke Shell-laboratorlum te Leidse universiteit, Dr. J. H. van der Waals werd In 1920 te Amsterdam geboten, III) studeerde aan de gemeentelijke universiteit In de faculteit der wlz- en natuurkunde, waar hij In 1945 het doctoraal examen met hoofdrichting experimentele natuurkunde af legde. In 1947 zette dr. Van der Waals, die inmiddels als researchflalcus in dienst was getreden bij het koninklijke Shell-labora torlum te Amsterdam, zijn studies voort aan de universiteit van Groningen, waar hij In maart 1950 cum laude promoveerde op ccn proefschrift getiteld „Thermodynamic pro perties of mixtures of alkanes differing in chain lenght". Daarna liep prof. Van der Waals een half jaar stage ln de quantum- chemie bij prof. C. A. Coulson aan de Lon don university, King's College. Prof. Van der Waals vervulde van september 1986 tot april 1967 de functie van visiting research aan het institute of molecular biophysics van de Flo rida Stata University, RICHARD FLINK (64) OVERLEDEN (Van onze kunstredactie) Maandenlang reeds moest de Nederlandse toneelwereld zich ver trouwd maken met de gedachte dat zij binnen korte tijd een van haar werkelijk grote regisseurs zou moeten missen. Richard Flink leed aan een ongeneeslijke ziekte. Maar toch, nu het bericht van zijn overlijden is bekendgemaakt, staan allen die hem persoonlijk hebben gekend of werden ontroerd door zijn creaties als acteur of zijn scheppingen als regisseur, vreemd tegenover de gedachte dat hij er niet meer is. Als men voor de eerste keer met Richard PI Ink ln aanraking kwam, kon men lichtelijk geïmponeerd naken door zijn uiterlijk. Maar alras kwam men tot de ontdekking dat aether deze ruwe e een man gchyll ging voor wie het 1 de werkelijk grote liefde beteken de, die a(s regisseur gegrond op een Bezonken óbrtïeel wist, wat hij wilde die door dit oordeel en zijn persoon lijk overwicht deze wil aan de grootste acteur kon opleggen Het talent van Richard Flink is pas at gaan opbloeien. Geboren in 1903 kwam hij in 1924 van de toneelschool, speelde hij Fabritius ln de toenmalige Odeonschouwburg in Den Haag. bij het Rotterdams Toneel (1926), Vereenigd To neel (1929), Louis Saalborn (1931) De Jonge Spelers (1933-1937). he Nieuw Schouwtoneel (1938) en Het Rotterdams Toneel (1946-1951). In het jaar daarop werd hij directeur van De Rotterdamse Comedie. Twee jaar later. 4n 1954 nam hij een engagement aan bij de Toneel groep Theater in Arnhem, waarin o.a. ook Rob de Vries. Elise Hoomans en M-a- rinus Kip speelden. Toen de groep naar de Maasstad verhuisde en daar het Nieuw Rotterdams Toneel ging vormen, verhuis de Flink als ras-Rotterdammer met sstfoi collega's mee. Terug ln Rotterdam nam Flinks kunste naarschap een nieuwe vlucht: zijn reeks voorstellingen van Faust, Don Carlo6. Kimbelijn en tenslotte Hamlet Is werke- E. Stumpel te Hoorn overleden HOORN (ANP) Op 87-jarige leef tijd Is ln Hoorn overleden de heer E. J. M. Stumpel, president-commissaris van het Noordhollandse dagblad, van welk blad hij ook de oprichter was. Naast de vele regionale functies, die hij bekleedde, was de heer Stumpel on der andere van 1934 tot 1940 Tweede- Kamerlid voor de Rooms-Katholieke Staatspartij. Ook was hij directeur en gedelegeerd commissaris van het KNP en secretaris van de Katholieke Mid denstandsbond. De heer Stumpel was ridder in de or- van de Heilige Gregorius de Grote was begiftigd met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Ook was hij rid der in de orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling heeft in alle stilte plaatsgehad. Massaal protest tegen therapie DOETINCHEM (ANP) Het pas op gerichte actiecomité „Kruisberg veilig voor Doetinchem" roept In een huis-aan- huls verspreid rondschrijven de Doetln- chemse bevolking op massaal te proles toren tegen het achterwege blijven van maatregelen door de minister van Jus titie na de moord door een verpleegde op Rla Florijn. In het rondschrijven wordt de bevol king opgewekt om via de briefkaart adhesie te betuigen aan het streven van het comité. Met een zo groot mogelijk aantal adhesiebetuigingen achter zich wil het comité trachten de minister er alsnog toe te bewegen bepaalde maat regelen ten aanzien van „De Kruisberg" te treffen. „Met dit massaal protest wil len wij de minister van Justitie duide lijk maken, dat de Doetinchemso be volking geen genoegen neemt met zijn opvatting: er zijn geen fouten gemaakt en dus neem ik geen maatregelen' stelt het actiecomité in zijn rondschrij- Dat er voldoende aanleiding tot het treffen van maatregelen aanwezig baseren de leden van het actiecomité op het feit, dat binnen een jaar twee n den door verpleegden van het asiel „De Kruisberg" zijn gepleegd en op het grote aantal deserties. Nog afgelopen zondag moesten twee tijdens de wandeling weg gelopen patiënten door de politie nage jaagd worden. Men wil de verpleegden nie tot paria verklaren, maar men richt zich tegen de therapie en tegen de therapie en tegen de ernstige gevaren, die voor de burgerij uif de behandelwijze kun nen voortvloeien, aldus het rondschrijven. Overstroming In de omgeving van Santo Domingo in Nicaragua zijn hon derden mensen dakloos geworden door overstromingen. Verscheidene plaateen zijn door het water van de buitenwereld afgesneden. een dóóretoten geweest naar een an dere richting van het Nederlandse toneel: een hedendaagse interpretatie van de .klassieken", waarvan zijn mede door Eric Schneider beroemd gemaakte Ham let het sterkste voorbeeld ls. En dit was weer een van de markante trekken van Flink: bij ail zijn regies, hoe sterk deze ook het stempel op het te spelen stuk drukten, hield hij altijd rekening met de persoonlijkheid van de acteur, met wat uit deze man of vrouw zelf tevoorschijn Een ras-acteur als Richard Flink kon naast zijn regies het spel natuurlijk niet laten. Rollen die hem het meest na aan het hart lagen waren o.m. ..Een staats man van verdienste" van T S. Elliot ..Het bezoek van een oude dame" van Fried rich Diirrenmatt. De vertolking van Hitler in „Arturo Ui" van Brecht en de rol van Hein Duif in ..Schakels" van Her man Heijermans. Richard Flink heeft zelf eens eezeedIk ben blij dat het leven me zoveel eegeven heeft. De Nederlandse toneelwereld hoe verslagen zij ook door Richard Flinks verscheiden is mag blij zijn met het geen deze man h&ar heeft geschonken. Godard huwt kleindochter van Mauriac PARIJS (AFP) De filmregisseur Jean-Luc Godard ls vrijdag ln het geheim in Zwitserland in het huwelijk getreden met Anne Wlazemsky, een kleindochter van de schrijver Francois Mauriac. Prinses Wiazemsky. de moeder van Anne. maakte het huwelijk maandag bekend in een advertentie in „Le Figaro". Godard. een Zwitsers protestant, was eerder getrouwd met Anna Karma, die in verscheidene van zijn films is opge treden. Hij ls 36 jaar Zijn nieuwe vrouw, die 20 Jaar is, speel de twee jaar geleden In de film „Au hasard Balthazar". Onlangs voltooide Godard „La Chinoise", waarin Anne Wiazemsky de rol van een pro-Chinese communistische studente vertolkt. „Africa addio" weer in opspraak ROTTERDAM (ANP) De verto ning van de film „Africa addio" van de Italiaanse regisseur Jacopettl In de Rot terdamse biscoop Luxor. eigendom van de gemeente Rotterdam. Is aanlei ding geweest tot protesten van de kant vu de socialistische jeugd. De afdeling Rijnmond van de SJ ls van plan om zolang do film draait, met sandwichborden voorzien van leuzen te gen deze film te demonstreren, omdat men vreest dat het publiek een verkeer- de racistische mening over Afrika wordt opgedrongen. „Gezien de opvol ging van de beelden en vooral het com mentaar, moet de film zonder meer als racistisch worden gekwalificeerd", zo verklaarde SJ-woordvoerder Ernst Ver- haar in Rotterdam. Zaterdag hebben een 20-tal leden van de SJ-Rijnmond voor de eerste keer ge demonstreerd voor het bioscoopgebouw met onder meer de leuzen: „Racisme en technicolor", „Kijk goed, denk zelf" en ^Jacopettl racist". Nee, deze Finse schone heeft geen tweelingzuster, die haar naar de kroon steekt voor wat charmant-zijn betreft. Zij ondervindt slechts concurrentie van zichzelf in de spiegel. Sirpa Suosma (20) verstaat deze kunst zelfs zo goed, dat zij bij het modehuis Patou in Parijs mag gaan showen. Veel wedstrijden Ned. elftal en Jong Oranje DEN HAAG. De wedstr(jdkalender voor de vertegenwoordigende Neder landse voetbalelftallen van de semiprofs voor het seizoen 1967-1968 ziet er als volgt uit: Nederland A: 13 september: Amster dam: Nederland—Oost-Duitsland; 4 ok tober; Kopenhagen: DenemarkenNe derland; 1 november: Rotterdam: Ne derland— Zuidslavië: 7 april: Amster dam: Nederland—België: 1 mei: Polen- Nederland. Nederland B: 6 april: België B— Nederland B. Jong Oranje: 6 september: Maagden burg: Oostduita olympisch elftalJong Oranje: 4 oktober: Den Haag (A.D.O.- terrein: Jong OranjeDenemarken on der 23 jaar; 8 november: Eindhoven (P.S.V.-terrein)Jong OranjePolen onder 23 jaar; 15 mei: Roemenië onder 23 jaarJong Oranje. Verder speelt Jong Orapje in maart of april een wedstrijd tegen Italië onder 23 jaar en zal het deelnemen aan het U.E.F.A.-uitdagingstoernooi. U.E.F.A.-jeugd: 2 tot 13 augustus: grenstoernooi in Hamburg: 13 tot 22 augustus: Koninkrijks Spelen; april: U.E.F.A.-Jeugdtoernooi in Frankrijk. NEDERLAND I STER Reclameultzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.45 uur: De Minimolen 18.50 uur: Nieuws in het kort KRO 19.00 uur: Madrid, filmimpressie 19.10 our: Batman. t.v NTS HILVERSUM I KRO 20.00—21.10 uur: Stereoconcert door het Omroeporkest 28.15—23.45 uur: Stereoconcert door het Metropole Orkest documentaire 21.35 uur: De wrekers, t.v.-serie Epiloog door pater P. Meyers O.P. NTS 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Sluiting NEDERLAND II STER Reclameuitzendingen om 20.01 en 22.15 uur) NTS 20-00 uur: Nieuws in liet kort 20.05 uur: Première, HILVERSUM II AVRO 20.35—21.50 uur: Op de zomertoer, vakantieprogramma 22.55—23.40 uur: Uit het historisch ar chief, klassieke muziek filmprogramma 20.30 uur: Het portret van Dorian Gray, film 22.20 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Sluiting NEDERLAND I Televisie morgen Het clowntje Ferdi nand, kinder programma 17.35 uur: Sluiting RADIONIEU W8DIEN8T HILVERSUM I: 7.00 7.30. 8.00, 8.30, 12.80, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma HILVERSUM I 402 meter) K Gevarieerd muziekprogramma. 18.41 rende dellttanten: koorzang: geest, deren. 19.00 Nieuws. 19.10 Actuallte Conclllepostbus. 19.35 Gevarieerd m gramma. 20.00 Stereo: Omroeporkest, Omroep Vlooi en plano: klassieke ziek. 22.00 De zingende kerk: geestelijke lie deren. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 ïmofoonmuziek. 23.55 er) AVRO 18.00 HILVERSUM II C298 m« Nieuws. 18.15 ActualltelU semble. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Muziek Mozaïek. 20.00 Nieuws. 20.05 Zingen gebli liedjesprogramma. 20.35 Op de zomer licht programma. 21.50 Jazz Spectrum. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 T« door omroeporkest - 21.00 This is showbusint HP 23.00 Non-stop-hlts, 23.30—1.00 Gram. muziek. BRUSSEL NED (324 meter) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportult- slagen. 18.30 Franse les. 18.32 Chansons. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00Nieuws en weerbericht. 19.30 Zuid-Amerikaanse muziek. 19.50 Syndicale WOENSDAG HILVERSUM I (402 meter) NCRV: 7.00 Vieuws. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Klas- ileke grammofoonmuzlek. 7.30 Nieuws. 7.32 i: Licht instrumentaal 8.10 Gewijde klassieke iws. 8.32 Tourlngclub: vakantietlps. 8.45 Lichte gr£ Lichte grammofoonmuzlek. Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de hulsvrouw. 10.30 Morgendienst. 11.00 "17 Mededelln- 12.30 Nieuws, agmenten uit de opera Der Rosenkavaller (gr). 14.00 Lichte ntaal ensemble (gr), (gr). 15.05 Vlooi en plano: klassieke muziek. 15.30 Hobo. klarinet fagot: moderne muziek. 15.50 Bljbelvertel- de Jeugd. 16.00 Voor de Jeugd. 17.00 matles over onze sociale verzekeringen. Spre ker: de heer H. C. van der Hoeven, direc teur voorllchtlngs-centrum verzekeringen en de heer C. Landheer Jr. van het gemeen schappelijk overleg ziekenfondsorganlsatles (GOZ). HILVERSUM II (298 meter) VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialls- rljdlled. 7.2S Uitgeslagen: lichte gram- reportages. VPRO: 7.55 De- 8.10 Uitgeslapen: reportages. mofoonmuziek ze dag. VARA 8.00 lichte grammofoonmuzlek (8.30—8.35 Van alle markten thuis, de huisvrouw). 9.00 Stereo: Klassiek. (gr). 9.30 Stereo: Klassiek. gewijde i grammofoonir foonmuziek. 10.50 Voor de kleuters, li.ooi Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Heden daagse muziek van Portugese componisten voor plano. 12.00 Lichte grammofoonmuzlek 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Tai rumba-orkest met zangsolisten. 13.00 Nlei 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.25 Vrij en tree: cabaretprogramma. 13.50 Gesproken portret 14.05 Klavecimbelrecital: oude en moderne muziek. 14.35 Stereo: Radlophllhar- monlsch orkest: moderne balletmuziek. 15.00 Voor de kinderen. 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte grammofoonmuzlek. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 VARA-dansorkest en solisten. HILVERSUM III (240 meter en FM-kanalen); AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Actualiteiten. 9.05 Kaleidoscoop: AVRO-sc verzoekplatenprograi 12.00 Nieuws. 12.02 Opei 10.02 Arbeldsvltam Nieuws. 15.02 Lichte muziek voor een Hol lands publiek. 16.00 Nieuws. 16.02 Toerbeurt: platenprogramma van AVRO'S Jeugdafde ling. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Rhythm and Blues: oude en nieuwe opna men. 17.35—18.00 Hillbilly time: Country and Western muziek. VERONICA (192 m) 8.00 Ook goelemorgen, 9.00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd, 11.00 Hulsvrouwenprogr., 12.00 I.unchmuzlek, 14.00 Cowboymuziek, 14.30 Gram., 16.00 Woens dagmiddag-speciaal, 17.00 Teenager muziek. BRUSSEL NED (324 meter) 12.00 Nieuws., 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, mede-® delingen, programma-overzicht en SOS-be-| richten voor schippers. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en beursberichten. 13.20 Tafelmu- ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte muziek. 14.20 Koorliederen. 14.30 Lichte orgelmuziek. 14.50 Kinderkoor. (15.00 Nieuws). 17.15 Lichte muziek. ROTTERDAM (ANP) De heer Paul Verbist, die op 11 juli liet weten dat hij nog dit jaar ontslag zal nemen als directeur van het concert- en congresgebouw de „Doelen" In Rotterdam, heeft gistermiddag verklaard, dat hy graag wil blijven. Hy hoopt dat er zo'n situatie zal ontstaan dat hy zyn werk kan voortzetten. De com plicaties rond de positie van de heer Verbist aid directeur van het nu ruim een jaar oude Rotterdamse eoncertpaleis kwamen gistermiddag in dit nieuw stadium tydens een persconferentie van de Rotterdamse advocaat mr. J. L. Janssen van Raay. De advocaat, die uitdrukkeiyk verklaarde dat hy als raadsman en niet ais advocaat van de heer Verbist optreedt, zei dat hq de mogelqkheld wil scheppen dat de ge meenteraad het door de heer Verbist aangekondigde ontslag niet zal aanvaarden. merkingen over administratieve futilitei ten hem tot zijn ontslagaanvrage heb ben gebracht. „Het moment is gekomen dat ik aan de zakelijke bedrijfsvoering van „De Doelen" evenveel zo niet meer aan dacht moet besteden als aan de artistie ke punten", zo zegt de Doelendirecteur. Het is zijn voornemen zich met her nieuwde energie voor zijn volledige taak als directeur in te zetten. In het slot vraagt de heer Verbist aan allen die het wel en wee van „De Doelen" ter harte gaat om hem de kans te bieden in al le rust zijn taak tot een goed einde te brengen. Deze verklaring van de heer Verbist „na rijp beraad" afgelegd staat in 'n aantal punten lijnrecht tegenover de uit latingen op 11 juli. Hij zei toen onder meer, dat hij zijns inziens voorrang moest geven aan het cultureel-organisa- torisch en congres-organisatorische werk. „Voor de administratie heb ik te weinig tijd over gehad", aldus de heer Verbist. Hij liet toen ook merken, dat hij te weinig steun van de gemeente had gekregen, om het administratieve appa raat van „De Doelen" op peil te bren- Poging om klimaat te verbeteren „Er is 'n situatie ontstaan, dat hij hoogst waarschijnlijk zijn ontslagvrage met tegenzin zal indienen", aldus de raadsman, die een verklaring van de heer Verbist voorlas, waarin deze zegt, dat hij tot het inzicht is gekomen dat de wethouder van kunstzaken van Rot terdam terecht van hem verlangde dat hij evenveel aandacht zal besteden aan de admlnlstratieve-organisatorische als aan de artistieke kai an „De Doelen". Ook zegt de heer Verbist dat hij ten on rechte de indruk heeft gewekt dat aan- Luc Boyer docent bewegingstheater AMSTERDA (ANP) Met Ingang van 1 september zal de mimespeler Luc Boyer als docent aan de School voor Be wegingstheater verbonden zijn. Luc Boyer heeft enige tijd ervaring opge daan in Parijs, o.a. bij Etienne Decroux en Wolfram Mehring. Het aantal docen ten Is hiermee gekomen op 10. De overige leerkrachten zijn: Anne Marie Prins (toneel), Koert Stuyf (ei gentijds dans). Will Spoor (mime), Job Leerink (klassiek ballet), Jan Velzeboer (toneel), Arnold Hamelberg (beeldende kunst) en Joop Veuger (muziek). Voor de cursus die de grondlegger van de moderne mimet Etienne De croux in september aan de toneelschool zal geven zijn ook de tweede- en der dejaarsleerlingen van bovengenoemde school uitgenodigd. De School voor Be wegingstheater op basis van mime, o.l.v. Frits Vogels, is één van de oplei dingen die betrokken zijn bij de plannen voor een Amsterdamse Theaterschool met verschillende afdelingen o.a. voor toneel, dans, mime, kleinkunst. Mr. Janssen van Raay zei dat de ver klaring van de heer Verbist moet wor den gezien als een poging tot klimaat- verbetering. De interpellatie die twee "Rotterdamse raadrleden hebben aan gevraagd over het beleid rond het ont slag van de heer Verbist, noemde de raadsman „een ongelukkige coïnciden tie". De gemeenteraad zal donderdag moeten beslissen over het al of niet toe staan van de interpellatie. Het is dus mogelijk dat 't Doelenbeleid donderdag in de Rotterdamse gemeenteraad aan de orde zal komen. Malcolm Sargent in ziekenhuis LONDEN (AP) Sir Malcolm Sar gent zal een operatie ondergaan om een obstructie van de galbuis weg te nemen, zo hebben zijn doktoren gisteravond meegedeeld. De 72-jarige dirigent heeft zijn concerten van deze zomer moeten afgelasten. ËRUGBLIK „Grenzen van de geest", herhaling De KRO-televisie heeft op woensdag 29 maart een indrukwekkende documen taire uitgezonden over experimenten en resultaten op 't gebied van de men selijke hersenen. Deze produktie van David L. Wolper heeft veel reactie op geroepen omdat het hier om een fasci nerende en misschien zelfs gevaarlijke ontwikkeling gaat. De nieuwe veroveringen op dit ge bied van de medische wetenschap roe pen een aantal vragen op onder ande re van ethische en moraal-theologlsche aard. Gezien 't belang van het onder werp herhaalt de KRO vanavond het gehele programma gevolgd door een gesprek met de katholieke psychiater dr. L. H. Panhuysen, de neuroloog dr. R. O. Hommes en de psychiater dr. J. J. C. Marlet. In dit gesprek zal wor den nagegaan of de getoonde resulta ten exclusief voor Amerika gelden of dat ook in Nederland deze vorderingen al zijn gemaakt. Voorts zal aandacht besteed worden aan de vraag of een medicus van de mogelijkheid om het menselijk verstand en het menselijk gedrag te beïnvloeden gebruik mag maken. Nederland I. 20.20 uur. „Première" voor laatste maal De filmrubriek „Première" van de NTS zal vanavond voor de laatste keer ln dit seizoen worden uitgezonden. Be- i 9proken zullen worden de rolprenten :j „Family way", „Made in USA", „De tortelduif van de geheime dienst", i! „Sartana, de schrik van Texas", „Een j nacht in juni' en de Japanse rolprent „Manji'. Dit tv-programma wordt ge presenteerd door Philip Bloemendaa! S en de regie heeft Loek Dirkse. Nederland U. 20.05 uur. Op zoek naar armen „Venus van Milo ATHENE (AFP) Een expeditie on der leiding van een Amerikaanse zaken man, Mathon Kyritsis, is gisteren uit Athene naar het eiland Mllos vertrokken om te pogen daar de armen van het be- i roemde Venusbeeld te vinden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2