.OPRUIMING. MEUBELEN ®<i£M>ceowïcmt COMPUTER: SUPERDETECTIVE SPOORT ZWARTKIJKERS EN -LUISTERAARS OP NU VOOR SENSATIONELE LAGE PRUZEN STERK STAALTJE ^%i(s Westduits postorderbedrijf drukt prijs van kleuren-t.v. nü 4 flesjes voorf],- TELEVISIE VANAVOND RADIO VANAVOND Voor warme dagen pils in huis... DE WIJNKELDER NIEPOTH'S WIJNKELDER PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 JULI 1967 Grenzen van „verpleging" manier waarop men in de Lf Utrechtse Van der Hoevenkliniek de huidige opvattingen over de behandeling van delinquenten intez-preteert, begint nu toch wel geïrriteerde vragen op te roepen. Vorige week werd bekend, dat Boudewijn H„ een van de hoofddaders van de Baarnse moord, meer dan twee jaar voor het einde van zijn straftijd uit de gevangenis was ontslagen en als verpleegde in de Van der Hoevenkliniek rustig en regelmatig de colleges aan de universiteit volgde. Nu heeft men bovendien ontdekt, dat hij vorig jaar een prettige zeilvakantie heeft gehad met zijn studiemakkers en geregeld by zyn vrienden op bezoek komt. De kliniek geeft geen commentaar. Wat weet het grote publiek immers van psychische therapie af en de minister houdt de boot van de wal. Justitie bemoeit zich alleen met principekwesties en niet met details van de „verpleging". Maar om die details gaat het hier nu juist. In hoeverre overschryden z grens van wat nodig en nuttig is? De manier waarop Boudewyn H. indertyd bij zijn arrestatie werd behandeld, heeft toen terecht zoveel verontwaardiging gewekt, dat men die achtergrond onmogelijk kan negeren. Zelfs de schijn van kla8sejustitie had in dit geval Juist in dit geval) vermeden dienen te worden. Misschien dat de leiding van de Van der Hoevenkliniek alsnog redelijke argumenten kan aanvoeren voor zyn handelwyze. Maar dan zal hij dat nu toch ook inderdaad moeten doen en zonder veel uitstel. Een hooghartig zwygen kan veler rechtsgevoel alleen nog maar verder aantasten. Op duideiyke vragen over duldeiyke vakanties en dergeiyke moeten nu maar eens duideiyke antwoorden komen, ook al zou de minister die moeten afdwingen. Zomertijd WIE een paar jaar geleden over het zinnige voorstel om in Nederland de zomertyd weer in te voeren wilde praten, kreeg meestal te horen: onderneem die vergeefse poging maar niet, want de agrariërs zyn ertegen en in dit geval is hun woord voor de overheid wet. Om de een of andere reden zijn de agrariërs niet meer zo fel gekant tegen het verzetten van de klok in de zomer. De staatssecretaris van Economische Zaken, drs. Van Son, heeft tenminste in nogal aanmoedigende termen de Sociaal-Economische Raad om advies gevraagd. Het prachtige weer, dat de laatste weken de vakanties in West-Europa begunstigt, is hoe zeldzaam ook wel geschikt om de voordelen van langer daglicht sterk te laten spreken. Drs. Van Son vindt wel, dat Nederland geen buitenbeentje kan zyn; maar omdat er altijd al buitenbeentjes hebben bestaan, vinden we dat 'n internationale uniforme regeling geen conditio sine qua non behoeft te zijn. Veronderstel dat de meeste West- europese landen het over herinvoering van de zomertyd eens kunnen worden en maar één of twee (Frankrijk by voor beeld) zegt „neen". Dan moeten we de zomerdagen toch maar wat langer maken! Jaarlijks ontduiking voor twee miljoen (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Behoort u ook tot het legioen der zwartkijkers? We bedoelen: staat er bij u thuis ook een televisie- or radiotoestel waar u geen luister- en/of kijkgeld voor betaalt? Zo Ja, dan loopt u een gerede kans dat u binnenkort nog zwarter gaat kijken wanneer u na opsporing door de „dienst luister- en kijkgelden" door de kantonrechter beboet wordt en bovendien een navordering te betalen krijgt. Sinds ze bij de dienst luister- en kijkgelden een computer in de strijd geworpen hebben kan het niet anders, of u loopt als zwartkijker vroeger of later gegaran deerd tegen de lamp.' Het kijken en luisteren naar televisie en radio zonder betaling van kijkgeld (36 gulden per jaar) of luistergeld (18 gulden per jaar) is in Nederland nog altijd een wijd en zijd beoefende Ter illustratie een paar cijfers. Op 1 juli j.l. telde men 2.480.519 geregistreerde tv-toestellen en 2.761.069 geregistreerde radiotoestellen. Voor die toestellen is het kijk- en luistergeld netjes betaald. Al die toestellen zijn door een computer netjes geregistreerd naar gemeente, straat en huisnummer. Men is daar eind 1965 mee begon nen. Op de overzichten die de computer uitbraakt kan men en daar gaat het om automatisch ook aflezen welke huisnummers ontbreken. Voor de 130 controleurs van de buitendienst zijn dat nu net de adressen die ze met een bezoek gaan vereren. Natuurlijk kunnen dat adressen zijn waar inderdaad geen radio of tv aanwezig is (kantoren of pakhuizen bijvoorbeeld) en dan is er niets aan de hand. Veelvuldig blijken deze adressen echter wel een radio of tv te herber gen, waarvoor dan geen betaling is verricht. De opsporing van de zoveelste zwarte kijker/luiste raar is dan een feit. Nog weer een paar cijfers: In 1966 legde de controleurs aan de hand van de overzichten van de computer 100.000 gerichte controlebezoeken af. Daarbij ontdekte men 8.484 niet-geregistreerde t.v.-toestellen en 10.319 niet- geregistreerde radiotoestellen. Los van de com putergegevens verrichtten de controleurs vorig jaar ook nog door geheel Nederland 65.000 steek proeven via huis-aan-huis bezoeken. Het resul taat: voor 11,5 procent van de aangetroffen ra dio's was geen luistergeld betaald, voor 8,2 pro cent van de aangetroffen t.v.-toestellen geen kijk geld. Om de opsomming compleet te maken: de controleurs bezochten vorig jaar ook nog 110.000 adressen van geregistreerde t.v.- en radiobezit- ters om ze te manen de rekening van het kijk en luistergeld te voldoen. Bij die bezoeken ont dekten de controleurs ook nog 4100 niet-aangege- ven radiotoestellen en 4100 niet-aangegeven t.v.- toestellen. Alles bijeen werden vorig jaar 19.214 niet-aangegeven t.v.-toestellen en 23.303 niet-aangegeven radiotoestellen opgespoord. In totaal onthoudt het legioen der klandestiene luisteraars en kijkers de schatkist jaarlijks een bedrag van circa twee miljoen gulden. Wel een bedrag om achteraan te gaan. In Hilversum en Bussum zouden ze er menig duur programma van kunnen maken, waarvan de wel betalende kijkers en luisteraars nu vanwege de financiële nood van de omroepen verstoken blijven. Sinds de ingebruikname van een computer zijn de resultaten van de controlebezoeken bijna ver dubbeld ten opzichte van vroeger. Die computer is dus wel een apparaat dat zijn geld opbrengt. Opmerkelijk is dat in sommige delen van het land het klandestien kijken en luisteren vaker voorkomt dan elders. In ongunstige zin onder scheiden zich sommige gebieden van Brabant en Limburg, voorts Twente, Nijmegen en bepaalde buurten in de grote steden. Opmerkelijk gunstig is de situatie in de provincies Groningen, Fries land en Zeeland. Een bij het publiek levend misverstand is nog wel eens, dat voor draagbare radio- en t.v.-toe stellen geen luister- en kijkgeld betaald behoeft te worden. Wie meerdere toestellen in huls heeft hoeft echter maar voor één toestel te betalen. Wie buitenshuis een transistorradiootje beluistert, moet voor een gulden een zogenaamde „bijkaart" hebben. Alom bekend is inmiddels wel, dat voor een autoradio apart betaald moet worden. Voor wat de registratie van t.v.-toestellen betreft is de dienst luister- en kijkgelden sinds 1956 ver zekerd van een loyale medewerking van de mees te t.v.-handelaren, die opgeven wanneer en aan wie ze een toestel verkocht hebben. Radio's wor den niet opgegeven. Wie na herhaalde aanmaningen nalaat luister- en of kijkgeld te betalen kan rekenen op een proces verbaal. Betaalt men dan nog niet dan komen controleurs het toestel verzegelen. Als later ont dekt wordt dat de verzegeling verbroken is volgt onherroepelijk inbeslagname. De boetes die de kantonrechter niet-betalers kan opleggen variëren in de praktijk van 25 tot 150 gulden. Men kan zich gemakkelijk indenken dat het werk van de controleurs in de buitendienst niet altijd even soepel verloopt. De ontvangst is niet al tijd even vriendeljk, vooral niet bij degenen die tegen de lamp lopen. Vaak wordt nog wel eens geprobeerd om op het laatste moment een „zwart toestel" weg te werken. Ervaren contro leurs hebben daar echter een fijne neus voor ont wikkeld. Bij een actie in een straat in een wat kleinere plaats worden veelal 4 man tegelijk in gezet om te voorkomen, dat toestellen worden verstopt nadat het nieuws van de aanwezigheid der controleurs van mond tot mond is gegaan. De ervaring leert, dat na een controle in een bepaalde straat of wijk de situatie in andere de len bij een nauwere controle nauwelijks verbe terd is. Men heeft tweederde van Vlaardingen eens geheel onderzocht. Toen men later het res terende eenderde deel controleerde bleek, dat het met de aangifte van t.v.-toestellen iets beter was geworden, maar met de aangifte van radiotoestel len in het geheel niet. Niet geschikt DELFTSE studenten maken bezwaar tegen twee architecten, die goede kans heten te maken om aan de technische hogeschool hoogleraar in de bouwkunde te worden. De gewraakte kandidaten zouden wetenschappeiyk. pedagogisch en bestuurlijk onder de maat zyn. Deze optelsom van bezwaren is inderdaad niet mis: pedagogisch of wetenschappeiyk alleen zou al een hindernis voor de benoeming moeten zyn. Wanneer by het bezetten van leerstoelen ons hoger onderwys het oordeel over geschiktheid van kandiaten wat meer zou verdiepen, kan dat i een hele verbetering zijn. Typisch alleen, dat de studenten meestal nog altyd falikant tegen procedures zyn, waarby hun eigen geschiktheid voor een academische studie wordt gewogen, wanneer daarop als sanctie „niet toelaten" zou staan. Natuuriyk: hoogleraren worden be taald en voor studenten moet betaald worden. Maar kan dat het beslissende onderscheid in behandeling zyn? Eenzijdig pleidooi van Kerken voor Israël MET alle waardering voor het adres, dat het interkerkeiyk moderamen aan de ministerraad heeft gericht, menen wy toch, dat hierin te eenzydlg de aanspraken van Israël op het oude Jeruzalem verdedigd worden. Het adres gaat volledig voorby aan het feit, dat 't oude Jeruzalem in de loop der eeuwen een gemeenschappelijk heiligdom van de drie monotheïstische wereldgodsdiensten is geworden, niet alleen van het Joden dom, maar ook van èhHkttehöom en islam. Ongetwyfeld heeft het jodendom de oudste réchten én is zijn band met 'dé heilige plaatsen het sterkste. Maar by actuele grensgeschillen heeft een beroep op de oudste rechten meestal weinig zin: verworven en feiteiyk gevestigde rechten biyken meestal van groter be tekenis te zyn. En wat de relatieve sterkte van de band tussen religie en plaats betreft: daarover kan het oordeel aanmerkeiyk verschillen naarmate men zich op basis van de joods-christelijke dan wel van de Arabisch-islamietische traditie stelt. Bovendien hebben wij bezwaar tegen de zinsnede in het adres, waarin staat, dat het onmenselijk zou zyn, oud- Jeruzalem aan de joden te „ontnemen". Als het erop aankomt heeft Israël dit stadsgedeelte aan de oordaniërs ont nomen. Men zou hoogstens kunnen stellen, dat het niet wenselijk is, Israël te verplichten om het door hem bezette gebied weer prys te geven. Ma«r dat is heel wat anders dan in het adres ge schreven staat. Bronzen medaille voor Boskoper BOSKOOP. De heer H. Henetra uit Boskoop heeft tijdens de internationale beroepenwedstrijden in Madrid een bron zen medaille gewonnen in de categorie steenhouwen. In totaal waren er zestien Nederlandse deelnemers, die twaalf me daille* wonnen. Rosa Spier herdacht met compositie DEN HAAG. (AN P - Ter nagedach tenis van de onlangs overleden beroemde harpiste Rosa Spier componeerde Jurrlaan Andriessen een ..In Memoriam Rosa Spier" voor harpsolo. Het werk omvat drie delen: „Elegla", „Arloso-marchla funèbre" en „Invocatione". Deze delen vloeien in elkaar over. Het ligt in de lUn van de verwachtingen, dat „In Memoriam Rosa Spier' op een nader te bepalen tydstlp ln het harpcentrum „Queekhoven" bü Breukelen in première zal gaan Villa uitgebrand De villa van de arts H. Boer ln Maartensdijk is gisteren voor een groot deel uitgebrand. De schade wordt op f 150.000,— geschat. De familie Boer was op het tijdstip van de brand met vakantie. VANAVOND VIA NED. I: KORTE DEENSE FILMKOMEDIE In de onlangs in het Duitse Oberhau- sen gehouden Westdeutsche Kurzfilm- tage viel in het bijzonder de Deense inzending op door haar variatie aan onderwerpen en het technische gemak, waarmee de betrokken filmers zich van het filmmedium bedienden. Vooral de korte film „Sommerkrig" die de NTS vanavond van 20.20 tot 20.45 uur op Nederland I uitzendt oogstte veel succes en viel ook tenslotte in de prij zen. Men zou dit half uur durende filmpje van de nu 36-jarige Palle Kaj- rulff-Schmidt kunnen vergelijken met „Onder de bomen", e Nederlandse ..short" van Bob Langestraat, gemaakt naar 'n novelle van J. Bernlef, waarin n dienstplichtig soldaat tijdelijk 'n mi litair hospitaal ontvlucht. In „Sommerkrig" ontsnapt de hoofd persoon, eveneens een soldaat, aan een grootscheepse zomermanoeuvre en een tijd lang geniet hij van zijn vrij heid. In een lege uitspanning neemt hij een biertje, flirt wat met de kelne rin, leest haar gedichten voor van Prévert en laat zich tenslotte rustig meenemen door de militaire politie, die door een jaloerse ober gewaar schuwd is. Van dit speelse gegeven heeft de Deense regisseur een kleine Ironische komedie gemaakt, perfect van spel en camerawerk en met een juiste dosering humor en lichte satire. 5 correspondent KEULEN Onverwachts zijn de kleurentelevisie- toestellendie sinds 1 juli j.l. in West-Duitsland in de handel zijn als voorbereiding van de start van het kleurenprogramma door de beide tv-netten einde augustus aanstaande op de grote radio- en tv-tentoon- stelling in Berlijn nu toch nog veel goedkoper gewor den dan het kopende publiek had gedacht. Een Frank- furts postorderbedrijf dat eigenaar is van de Korting- radio- en tv-fabriek, biedt een tafeltoestel met een beeldscherm van 59 cm aan voor 1.840 Mark. Dat is ongeveer 700 Mark lager dan de prijs (van tussen de 2.500 en 3.000 Mark), waaraan de industrie het publiek in de afgelopen maanden zo'n beetje al had „gewend". De industrie is gedwongen geweest om dit voorbeeld te volgen, hoewel haar prijsverlagingen niet zo rigoureus waren. De nieuwe prijzen zweven rond de 2300 Mark. De chef van het Grundigconcern heeft inmiddels Josef Neckermann, de directeur van de revolutionaire firma ervan beschuldigd de „klad" in de kleuren-tv-handel te hebben gebracht. Neckermann heeft dit van de hand gewezen. Met de nieuwe prijs is, zo zei hij, weliswaar „geen vorstelijke winst" te boeken, maar de verdienste is nog altijd redelijk. Bovendien is hij steeds opgetreden voor de belangen der consumenten. Verschil met Officiële handel ruim 700 Mark Neckermann lieeft Wvendien zijn aan bod van 1.840 Mark voor een tafeltoe stel beperkt tot 26 augustus a.s., de dag voor de opening van de radio- en tv-tentoonstelling in Berlijn en de eerste live-kleurenuitzending. Daarna zal datzelfde toestel 1.990 Mark kos- ANTENNE Vanavond Vakantie in Lippiza De NTS zendt vanavond de laatste aflevering uit van de serie „Vakantie in Lippiza", waarvan de opeenvolgen de avonturen zich afspeelden in en rond de wereldberoemde paardenstal len van het Joego-Slavische dorpje Lippiza. Deze serie zal met ingang van woens dag 26 juli gedurende de maanden juli, augustus en september worden opgevolgd door een Amerikaanse sprookjesserie „voor jong en oud", getiteld „Er was eens...". Deze serie omvat een aantal bekende en minder bekende sprookjes zoals Doornroosje, De nieuwe kleren van de keizer, Ali Baba en de veertig rovers, Repel steeltje en De Chinese nachtegaal. Het eerste sprookje, dat op woensdag 26 juli wordt uitgezonden heet „Het kreupele Prinsej". Het wordt in het NTS-programma op dezelfde tijd uit gezonden als „Vakantie in Lippiza", namelijk van 19 tot 19.56 uur op Ne derland I. ten. Neckermann heeft dus kennelijk de handel in kleuren-t.v.-toestellen op gang willen brengen. Maar ook dan zullen de Neckermann-korting-Welt- funktoestellen nog rond 500 Mark goedkoper zijn dan die van de grote industrieën, die zich willen houden aan de prijsbinding bij rond 2300 tot 2400 Mark (al naar gelang de uitvoe ring). Neckermann wijst op een enquête onder de consutnenten: slechts 7 procent der ondervraagden was bereid voor een kleuren stel meer dan 2000 Mark op tafel te leggen. Daarentegen wilden 25 pro cent de aanschaffing van een kleuren- toestel overwegen, indien de prijs be neden de 2000 Mark zou liggen. Kostuumstukken Sinds 1 juli j.l. zijn de kleuren tv-toe stellen in West-Duitsland in de han del. Er zijn in de radio- en tv-winkels veel kijl ers (de beide nettt proefprogramma's uit om rantkopers de gelegenheid te geven een indruk te krijgen van de kleur schakeringen) maar nog betrekkelijk weinig kopers. Het is inmiddels tot het kopende publiek doorgedrongen, dat het bij 4 „kleurenuren" per week op elk der twee netten voorlopig nog weinig zin heeft om zo'n duur kleuren- toestel aan te schaffen, te meer daar de uit te zenden programma's al lang op film zijn vastgelegd en groot deel bestaan uit „kostuumstuk ken", dat wil zeggen opera's en ope rettes en shows. Pas heel langzaam willen de beide netten het aantal kleurenuren in 1968 opvoeren. Verder speelt ongetwijfeld een rol, dat het geld in West-Duitsland als gevolg van de conjuncturele recessie niet meer zo los zit als nog enkele jaren ge leden en dat velen voor zulk een gewel dige financiële uitgave terugschrikken, zolang zij niet weten hoe de economi sche toestand er de komende jaren zal uitzien. Dezelfde terughouding bij de kopers hebben ook de automobielindustrieën in de Bondsrepubliek reeds moeten merken. Kat uit de boom Een derde factor is, dat het kleuren- toestei veel dieper is dan het in de loop der jaren zeer „geslonken" zwart- BANKSTELLEN SALONTAFELS MATRASSEN Kent U onze KREDIET-SERVICE Vraagt inlichtingen BERGMEUBELEN EETHOEKEN KAPSTOKKEN LECTUURBAKKEN KARPETTEN UAARLOvMËDSTBMT 150 LCIDCN (ADVERTENTIE) VOOR UW aanleg uitbreiding w 11 z i g i n<j vernieuwing onderhoud storing van elekti install. @WAM) LAND ERK. INSTALL BUR 01710 - 23618 HAARLEMMERSTRAAT 250 wittoestel en er derhalve lang nit elke woning voor zo'n grote kast plaats is. (het kleuren-t.v.-toestel weegt ge middeld 50 kg.). Verder willen velen eens bekijken of ook 't kleuren-t.v stel de jaren der kinderziekten zal ten doormaken, die in het begin der te levisie het kastjekijken vaak niet tot 'n onverdeeld genoegen maakten. Met an dere woorden: Men wil ook in dit op zicht nog eventjes afwachten. Tenslotte is het zo dat in deze zomermaanden de kopers eerst aan de vakantie denken en als ze daarvan terugkomen is er voor de aanschaf van een kleuren-t.v.- toestel waarschijnlijk geen geld meer. In dit opzicht is de start van de ver koop betrekkelijk ongelukkig gekozen. Wanneer u de warme zomeravond gis teren buitenshuis heeft doorgebracht heeft u wat de t.v. betreft niets van belang gemist. Maar tóch thuiszittend, en toch naar het scherm kijkend kon men de avond nog best doorkomen met wat de NCRV op „1" te bieden had. Zo in 't Japans „Hand in hand", 'n soort kruising van Michael Phfleghar en Dlck Sanders, maar toch wel aardig om te zien. Over „Paulus van Tarsus gisteren de voorlaaste aflevering, kunnen we alleen zeggen, dat deze serie overge- acteerd, overgecostumeerd en onderge- regisseerd was. Geen gelukkige koop, deze verfilming van „De Handelingen". „Attentie" deed wat „Attentie" altijd doet als er geen mensen beschikbaar zijn voor échte actualiteiten: een re portage van Jules Huf over Zuid-Tirol. We hebben zo'n idee dat het steeds dezelfde reportage is, maar dat komt misschien omdat die Bolsen-Bolzano- verwikkelingen ons niet zo bijster in- Van meer belang was „Een vrienden dienst." Toegegeven, het was niet zo'n beste eenakter omdat ze niet logisch in elkaar stak. de regie zich niet aan de tekstaanwijzingen hield, de souf fleur een té groot aandeel nam. Maar Ton Lensink speelde zijn rol ontwape nend Lensinks en Ton Kuyl gaf hem, een geheugenisstorinkje daargelaten, behoorlijk tegenspel. Het meeste genoegen beleefden we overigens met „Overal en nergens"; een opstapeling van onbelangrijkheden, maar soms zó goed gefilmd dat we ons helemaal gewonnen gaven. Dat ge sprek met die strandjutter bijvoor beeld was t.v. van juwelig gehalte. Omdat er één onderwerp, de prikken de verpleegster, ons als herhaling her innerden. verdenken we de NCRV er overigens van dat dit allemaal „oude kost" was, die op ongunstige kijktijd NEDERLAND I STER Reclameuitzendingen 18.55, 19.56, 20.16 uur) NTS 18.45 uur: De Mini-molen 18.50 uur: Nieuws in 't kort 19.00 uur: Vakantie in Lippiza, t.v.-serie 19.25 uur: Internationaal Agrarisch Nieuws 19.51 uur: Uitzending stichting SOCUTERA 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Sommei krig, film 20.45 uur: Het koperen-kande laarmysterie, film 22.45 uur: Inburgeren 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Sluiting. NEDERLAND II STER Reclameuitzendingen 20.01 en 22.10 uur) NTS 20.00 uur: Nieuws in 't kort VPRO 20.05 uur: Beestjes kijken, documentaire 20.30 nur: Thyestes, t.v.-spel NTS 22.15 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting. Televisie morgen NEDERLAND I NTS 16.15 uur: Tour de France, finishreportage 17.00 nur: Sluiting. HILVERSUM I HILVERSUM II NCRV AVRO 20.30—22.15 uur: 20.30-22.20 uur: Zomeravondmozaïek, Stereoconcert door amusements- Omroeporkest programma 22.5523.55 uur: 22.4523.15 uur: Diacotaria, Haarlemse amusements- Orgelmaand 1967. programma. RADIONIEUWS DIENST HILVERSUM I: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 19.00, 22.80, 28.55. HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30, 23.55. HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00. Radioprogramma Dansorkest, 19.00 Orgelspel, 19.20 Artls- Frankrijk, 15.11 NCRV: 15.45 Muzikale herinneringen, IR on t BLJbeloverdenking. 16.30 Mod. liederen, IK 55 Russische volksliederen. I (298 m) AVRO: 7.00 Nws. endgymn., 7.20 Gram., 8.00 Nieuws en al., 8.15 Gram., (8.30 De groenteman, hulsvrouw), 8.50 Morgen- dek, 23.20 Radio Jazz Magazl HILVERSUM II (298 m) 18.00 Fanfare-orkest en koorzang, 18.30 Sport In Oost-Dultsland, 12.50 Draalorgelmuzlek. intsmuzlek. 22.1! de Ned. Antillen, Gram.. 23.55 Nieuws. veronica (192 m) 18.00 Jukebox, 19.00 Joost mag het weten. 20.00 Verzoekpl. progr., 22.30—1.00 Gevar. gram. muziek brussel Nederl. (324 m) 18.00 Nlei 18.03 Voor de soldaten. 20.00 Operettemuziek. 21.4) 15.00 Voor de 1 - HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) - Lichte vocale muziek- langsp. plater HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws, 7.15 Gram., 8.00 Nieuws. 8.10 v. d. kinderen. 8.30 Nieuws. 8.32 Nieuws. 8.32 Vakantletlps, VPRO: 11.30 Kamermuzü NCRV: 9.00 Nw 11.00 Nieuws, 11.02 Muziek bij de koffie, 12.01 Nieuws, 13.02 Top dertig: Nederl. hitparade vakantie gesloten: gevar. muzlekprograr VERONICA (192 m) 6.00 Ook goelemorgen 9.00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffletild 11.00 Huisvrouwenverzoekprogramma. 12.00 Muziek bij de lunch, 14.00 Van Concertzaal tot Jukebox, 15 00 Voor de zieken, IR oo Donderdagmiddagparade, 17.00 Internationale muziek, 17.15 Favorieten express, 17.4518 oo Btclub. mtsproramma. 17.00 Nlei 'N KOIJDE PILS IS ALTIJD WELKOM LEKKER PITTIG IKLOOSTERDIER Prinsessekade 5, tel. 23538 - Leiden Levendaal 166B, tel. 22717 was uitgezonden en derhalve geknipt voor herhaling was. We zullen het nooit weten, omdat we, sinds de invoe ring van het tweede net, niet meer in staat zijn het geheel van de Neder landse t.v.-produktie te overzien. Vg. In het Anne Frankhuis te Amsterdam wordt van 20 juli tot 10 augustus een tentoonstelling gehouden van schilde rijen van ir. Arie Visser. Deze tentoon stelling is de vierde in de reeks van zeven „70 dagen kunstverkoop voor

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2