6e kRAntentuin ook VOOR JOU machtige „sound-in" van grote groep H-I-P Een jaar in de 5e met PIET HEIN $o-all zijn geslagen Woensdagmiddag Het was woensdagmiddag, dus de kinde ren hadden vrij ook Hans en Elsje en het vriendinnetje Ansje. Onderweg hadden ze al afgesproken om er een leuke mid dag van te maken. Hans en Elsje zitten te eten. Ansje zou hen komen halen. „Ik geloof dat Ans niet komt", zei Elsje, maar net had ze het gezegd of daar werd gebeld. „Mama mag Ansje binnen komen?" „Ja hoor, dat is best." „Kom maar even binnen zitten, we zijn zo klaar met eten", zei Elsje. „Hebben jul lie alles al klaar gezet?" vroeg Ansje. Toen ze klaar waren met eten zei moe der: „Gaan jullie maar, ik zal wel af ruimen en afwassen". De kinderen pak ten de tent en gingen hem op het gras veldje opzetten. Daarna alle spulletjes er in en toen nog even buiten zitten, want de zon scheen volop. Maar dat bleef niet zo. De zon ging weg achter grote wolken en het begon te waaien. De tent waalde om. Gauw de boel opgeruimd en naar huls. Gelukkig was het net tijd voor de t.v. en er was een leuk programma Even later kwam moeder druipnat thuis en moest zich gaan verkleden. „Nemen jullie maar een appel", zei moeder. Zo was het nog een fijne middag. Annemiek Montanus Josje gaat naar school Josje is een broertje van Kees. Kees is vier jaar. Hij zit op de kleuterschool, maar Josje niet, hij is pas drie jaar. Josje gaat altijd huilen als Kees naar school gaat en dan zegt hij: „Josje ook naar school". „Als Josje vier jaar is," zegt moe der dan. Op een keer moest moeder met vader mee en moeder vroeg toen aan de zuster of Josje een dagje op school mocht komen. Nou dat mocht, 't Dienst meisje Roza moest op de jongens pas sen. 't Was negen uur, de jongens moesten naar school. Josje vond het eerst wel een beetje eng. De kinderen gingen bidden en daarna vertelde de zuster een verhaal over Onze Lieve Heer. Opeens riep Josje heel hard: „Visjes, visjes!" „Ga jij maar visjes kijken," zei de zuster. Later ging hij weer naar zijn plaats en hij kreeg een blokkedoos. Het waren leuke blokken. Josje wou ze wel graag aan mammie laten zien en toen deed hij de blokjes in zijn broek. Toen ging hij huilen, omdat hij niet meer kon zitten. De zuster kwam er bij. Ze zag dade lijk wat er aan scheelde en ze haalde de blokken er uit. Nu kon hy weer zitten. De schoolbel ging en Josje en Kees gingen naar huis. „Ik kom altijd bij jou," zei Josje nog. Later vertelde Kees alles aan moeedr. Wim Niesthoven De drie nikkertjes Er waren eens drie nikkertjes Die speelden met hun knikkertjes De hele middag af en aan Toen kwam moeder met een banaan Moeder zei: „moet je eens horen Pimmeloentje heeft grote ringen in Z'n vader is een grote en sterke man Ik vraag altijd of ik hem helpen kan Pimmeloentje is ook sterk Hij doet altijd goed zijn werk Zeg jongens, gaan jullie bananen zoeken En dan goed kijken in alle hoeken Maar kijk uit voor de witte beer Want die zit er weer Kijk jij ook goed uit M'n kleinste guit Ze wandelden samen verder Daar liep in de verte een herder „Ben ik hier in het nikkertjesland En verkopen jullie de nikkertjes krant?" „Ja", zei Pimpeloentje En wiebelde met z'n schoentje 's Avonds aten ze hun buikje vet En gingen daarna vlug naar bed. brengen. Ook mogen ze het onkruid uit de tuin harken, maar oom Klaas zegt, OP dG kermis dat ze dat v°°rzlchtig moeten doen. Ze mogen ook de koeien schoonmaken voor ze gemolken zullen worden. Ook gaan ze hooien. Elsje schept het hooi omhoog en Jan legt het op de wagen. Als de wa gen vol is, mogen ze er op rijden naar de stal. Door al dat werk zijn ze erg moe. Ze gaan nog even t.v. kijken en dan naar bed. Hans en Elsje vroegen aan moeder of ze zaterdagmorgen naar de kermis moch ten. „Dat is goed", zei moeder, „maar het is pas dinsdag, dus nog vier nacht jes slapen." Dat vonden ze niet erg, dan konden ze nog nadenken wat ze op de kermis zouden doen. De vier nachtjes zijn om en het is zaterdagmorgen. Ze kleedden zich vlug aan en gingen naar beneden. Daar had moeder de boterham men al klaar. Ze hadden ze zo op hoor! want dan mochten ze weggaan. Ze kre gen ieder van vader en moeder één gulden. Ze mochten er mee doen, wat ze zelf wilden. Op de kermis gekomen, gingen ze eerst touwtje trekken. Els trok een pop en Hans een autootje. Ze gingen samen verder en deden ook leu ke dingen. Ze gingen natuurlijk in de draaimolen. Ze kochten een zak oliebol len voor vader en moeder en gingen daar gauw mee naar huis, anders wer den ze koud en warme oliebollen zijn lekkerder dan koude. Nou ze waren heel lekker. Die avond mochten ze om negen uur naar bed. Ze zouden iedere dag wel naar de kermis willen, maar „dat gaal niet" zei vader. Vakantie Morgen begint de vakantie. De kin deren hebben een maand vrij en dan mo gen ze logeren bij oom Klaas, die heeft een boerderij. Dan mogen ze daar de kippen voeren en de schapen in de stal Leo van Schagen: De vier eitjes Moeder ooievaar was een nest aan het maken. Vader ooievaar hielp ook mee. hy pakte de takjes en watjes die hij op straat vond, want anders werd het nest te hard. Eindelijk was het nest klaar. „Laat eens voelen of het lekker zacht is", zei moeder ooievaar, „Ja, hoor fijn!" Moeder ging zitten en vader ging uit voor voedsel. Toen vader terug kwam lagen er vier eitjes, „Ik heb zo'n trek in brood", zei moeder. „Nou, dat ga ik zoeken. Ik vind wel wat." Even later kwam hy terug met een groot stuk brood, afgepakt van een eend. „Ik ben mijn vriend Jaap tegengekomen. Bij hem In het nest lagen drie eitjes. Op een goede dag, hoorden ze: krrr- krrr," een eitje ging open en een klein vogeltje kwam er uit. „Krrrkrrr!" de den ook de andere eitjes. De jonge vogel- I tjes moesten gevoed worden en daar zorgde vader voor. Toen het winter werd vlogen ze weg naar warme landen, maar het volgend voorjaar komen ze weer terug, op 't zelfde nest. TANTE JO en OOM TOON LEIDSE TOP-TIEN 1. (1) A whiter shade of pale Procol Harum t. All yon need Is love Beatles 3. (8) Then I kissed her Beach Boys 4. (8; Okay Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick it Tich o- -) Carry Ann Hollies 6. -) When I was young Eric Burdon and Animals 7. (3) Waterloo sunset Kinks 8. (9) Silence Is golden Tremeloes 9. -) jy bent voor my alleen Heikrekels 10. -) Hi, ho silver lining Jeff Beck Geheel onverwacht heeft de groep van Procol Harum dan toch danige concurrentie gekregen en wel van de Beatles. Deze Liver- poolse jongens bewyzen daarmee weer eens nog lang niet uitgezon gen te zyn en mede door het feit dat de „verdoofde" Rolling Stones voorlopig schaakmat gezet zijn is de kans op de bovenste plaats weer zeer groot. De Beatles brach ten een enorme verschuiving met zich mee. Zo verdween o.a. Man fred Mann van de Top-Tien en ook de Outsiders, de Who en de Beegees konden het niet bolwer ken en moesten verdwynen. ZATERDAG 15 JULI OIIOIIOIIOIIC3IIC3IIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC3I OIIO HO HO HO IIOIIOIIOIIOIIOIIOII Nog dezelfde dag stond oom Adrie weer voor de deur van de familie v. d. Helm, in z'n nieuwe auto, een Saab. Even een toeter- tje en weldra kwam de hele familie naar buiten, 'i Was een pracht wagen; alles glom en blonk op z'n paasbest. „Hoeveel rijdt hij?", wil de Piet weten. ,,'t Is een snelle wagen, maar ik moet hem nog in rijden, dus voorlopig kalmpjes aan." „Dat ziet er best uit. Nou man, geluk er mee!" wens te de vader van Piet-Hein In een mum van tijd zat de tweeling prinsheerlijk achter in de auto. „Hè oom, mogen we een klein eindje mee?" „Nou vooruit dan maar!" en meteen stapte oom Adrie al in en ging achter stuur zitten. „Ik ook mee!" riep Anne- mieke. „Natuurlijk, meiske, kom maar naast me en dan nergens aankomen hoor!" Zo reed oom Adrie een kwartiertje met de kinde ren rondom Delft, maar toen was 't ook uit. Nog even een kopje thee en daarna naar tante Joke, op de Vernelsberg, waar hij ook enige dagen ging logeren. Hij werd nog he vig uitgewuifd door alle- „Wat is 't hier weer stil, nu ook Adrie weg is", vond Liesbet. Nog een paar weekjes hard werken en dan stond de vakantie weer voor de deur. Piet en Hein deden hun best wat ze konden en vader was heel tevre den over hen. Zonder al te grote pech zouden ze wel overgaan naar de zes de. Trouwens de hele klas deed z'n best. De „mees ter" had niet te klagen, de proefwerken waren echt goed. Er werden al vakan tieplannen gemaakt. De jongens zouden een grote tent krijgen om te kun nen kamperen op de boer derij. Oom Adrie wist een mooie plaats, vlak bij de Geul, dan konden de jon gens ook fijn zwemmen. Annemieke zou twee week jes naar oma gaan en Lies- het ging met haar vrien dinnen een fietstocht ma- Maar al deze plannen wa ren niet nodig geweest Het ongeluk 'l Was juist een week vóór de vakantie, dat Annemie ke op haar step uit de kleuterschool naar huis reed. Daar kwam vanuit 'n „uitrit" een zandauto ge reden. De chauffeur had alle aandacht nodig voor 't snelverkeer van de grote weg; hij had geen erg in het steppende meisje, vlak voor z'n auto, en pardoes reed hij over het hoofdje van 't kind. Op slag mors- Hevig en hevig geschrok ken stapte de chauffeur uit. Hij zag het dadelijk: niets meer aan te doen. De politie en de E.H.B.O.- dienst opgebeld en binnen een kwartier was alles ge regeld, Annemieke naar 't ziekenhuis en het verkeer ging weer gewoon door, alleen de chauffeur moest blijven om een verklaring af te leggen, maar die was zó overstuur, dat hij geen woord uit kon brengen. Intussen stond de moeder van Annemieke al uit te kijken of ze nog haast niet zou komen, tot ze opeens een agent naar het huis zag komen. De schrik sloeg haar om het hart: er xou toch niets met Annemieke gebeurd zijn? Bij stukjes en beetjes ver telde de agent van 't on geluk. „Of ze nog beter kon den?" vroeg mama hui lend. De agent durfde de waar heid nog niet te zeggen. Daar kwam vader haastig binnengestapt. Hij was op school opgebeld geworden, had dadelijk de jongens uitgelaten en was naar huis gerend. De agent deed z'n verhaal nog eens. maar hij durfde de waarheid nog steeds niet te zeggen, bij zoveel droefheid. „Of er nog hoop was", vroeg vader. Maar toen de agent niets zei en ook i paar tranen wegwiste, wist papa al genoeg. „Kom moeder, stap in, we rijden onmiddellijk naar 't ziekenhuis." De verschrikkelijke ogen blikken van dat korte rit je kan ik niet beschrijven, nog minder het grote ver driet, toen ze hoorden dat hun meiske tot de rij Gods lieve engeltjes be hoorde. D.w.z. de laatste uren voor hun vertrek naar België voor een veertien dagen durende trip langs de kust. Daar zullen honderden, neen, duizen den mensen, Belgen, Ne derlanders, Fransen, En gelsen, Duitsers etc. etc. kunnen kyken en luis teren naar Group „$oall" uit Hillegom en zy kunnen ook dansen op hun muziek. Deze trip gaat voor een groot deel in samenwer king met OXFAM, een organisatie, die zich nu al Jaren inzet in de stryd en onderontwikkeling. .Deze twee weken zijn voor de honger in India en voor de vluchtelingen Vandaar dat ook op en kele van deze avonden de minister van buiten landse zaken van België, ook de ambassadeurs van India en Israël aan wezig zullen zyn. Ook de eerste plaat (een EP) van Group „$oall" zal in België verkocht gaan worden en de opbrengst daarvan is ook voor bo vengenoemde doelen. Kort geleden is er ook t laatste uren voor hillegomse groep een fanclub in België op gericht van de groep, zodat alle fans van dichtby zullen meeleven met alles wat hun favo rieten doen. Deze fan club zal nauw samenwer ken met de Nederandse fancub (postbox 130, Hil legom). In diverse juke boxen in België draait de plaat en in die gelegen heden zal ook de plaat te verkrygen zyn. Zelfs op middelbare scholen is de plaat te krijgen en wor den muziek en tekst on der de loep genomen in de muzieklessen. Op 15 Juli vertrekt de groep, zy zullen o.a. spelen in Cosmopolite, een zaal met plm. 1500 mensen in Blankenberg, en een avond in de open lucht in Knokke. Deze laatste avond is beschikbaar gesteld door het gemeen tebestuur in Knokke, zo dat zij op hun wyze iets •kunnen doen voor het goede doel, waar Group „$oall" een der middel punten zal zyn. Sologitaar is in handen van Martin v. d. Valk, jaar, hij studeert nog, en is afkomstig uit Hillegom Slaggitaar en orgel worden bespeeld door Aad Maas, 22 jaar, van beroep meubelmaker, afkomstig uit Hil legom. Basgitaar wordt bespeeld door Harry Maai 19 jaar, kruideniersbediende en uit Hillegom. Drums komen voor rekening van Dick v. d. Wolff, 22 jaar metaalbewerker uit Bennebroek. Last but not least: Kees v. d. Eist, zanger, 21 jaar, metaalbewerker Lisse. Op de foto v.l.n.r. Harry,' Dick, Kees, Aad en Martin. De groep bestaat ruim 2 jaar én speelt voornamelijk eigen melodiën en de teksten worden door Aad Maas of door Martin en Aad samen geschreven. De uit komst hiervan hoort U zelf op de eerste plaat, die wordt verkocht voor de zeer lage prijs van 4,50 (normaal E.P. voor 6,50) en is te verkrijgen bij de mensen thuis. de 10 zwemregels 1. Ga niet alleen in het water. 2. Biyf nooit te lang in 't water. 3. Zwem nooit verder dan waar je nog grond voelt, dus nog kunt staan en 4. Ga nooit te water als je buiten adem of erg vermoeid bent. 5. Ga nooit terstond na het eten te water. 6. Doe dit ook nooit, als je je niet lekker voelt. 7. Ga nooit baden in moerassen, greppels en sloten of in onbekende wateren. 8. Stoot nooit iemand in 't water en duw ook nooit iemand uit overmoed onder. Nu de vakanties zyn begonnen of staan te be ginnen en er dus veel ge baad en gezwommen zal worden, mag ik er wel even aan herinneren, dat de Jeugd moet bedenken, dat 't water van nature niet het element van de mens is, d.w.z. dat de mens er zich vanzelf niet in thuis voelt. Daarom zijn er ook regels, waar op men moet letten, als men zich te water wil begeven. En deze 10 re gels kunnen maar niet genoeg herhaald worden want 't aantal verdrln- kingsgevallen in zo'n wa terrijk land als 't onze is jaarlijks, ondanks alle waarschuwingen, nog steeds zeer groot. Knoopt daarom de 10 badregels, die nu volgen goed in je oren: nog beter: prik ze op; zodat ze dikwyis voor je ogen komen. En ze gelden niet alleen voor kinderen maar ook voor volwassenen! 9. Schreeuw (roep) nooit voor de grap om hulp. 10. Spring nooit met je hoofd naar beneden ('n kopsprong dus) ln ondiep of onbekend water. Dit zyn de 10 badregels, maar de meeste gelden ook voor 't zwemmen! Ik zou er nog aan toe willen voegen: wees dubbel voorzichtig in stromend water. Dit Is alleen terrein voor zeer geoefende zwemmers. stad der slangenbezweerders „In onze popwereld van vandaag - de wereld met vesten en beverbont en de haardracht van Abe Lincoln is de „grote groep" met de machtige sound „ln". Zy brengen langzaam maar zeker een zekere revolutie teweeg ln de pop- muslc. Het is niet langer noodzakeiyk je haar lang en verwilderd te laten groeien. Nu in de eeuw van Ravi Shan- kar en „pop-art-music* is imitatie ver leden tyd. Originaliteit draagt het stem pel van de toekomst". Dat schreef enige tyd geleden een der topmensen van de Amerikaanse grammofoonplatenmaat- schappy „RCA", toen hy een artikel vervaardigde over een der beste vocal- groepen uit de States: „The Mama's and the Papa's". Hy heeft geiyk. Vooral door hun eigen geluld en hun haast ex travagante manier van leven, wisten „The Mama's and the Papa's" - in werkeiykheld is er slechts één Mama, te weten Cass in minder dan geen tyd door te dringen in de top van de Amerikaanse en Internationale show-bu siness, waar alleen de allergrootsten een plaats hebben gevonden. Beginnend met het naar huidige maatstaven gemeten nog ruwe „Californle dreamin' ont wikkelden zy zich muzikaal steed3 meer, brachten het weergaloos knappe „Monday, monday" op de markt, gevolgd door een tweetal byzonder goede elpees en singles en kregen zo een vast plaats je ln het hart van iedere rechtgeaarde muziekliefhebber. Thans pogen zy die plaats nog te verstevigen door een gloed nieuwste elpee „Deliver" (RCA-Victor LSD 10.131). Onder aanvoering van hun één na laatste hit „Dedicated to the one I love", geven John, Michelle, Denny en Cass in willekeurige volgorde sterke uitvoeringen van „My girl", „Look through my window", „Twist and shout" vaders moeders In de nabyheid van Nieuw Dehli, de hoofd- stad van India ligt een r"^ - ^*0" klein, oud stadje, ge- naamd Molar Bund. Het *Vgi JfQÜ A staat bekend als de stad M der slangenbezweerders. Uit die plaats komt het l v (^°a\ wondere soort mensen. J y' IJ die in heel India hun ~~T) f yy brood verdienen met het J /j jj slangen, die zy door mid- 1 I del van een heel aparte U J JgSgi-S?,. dans uit hun korf lokken, I Reeds sinds honderden jaren kennen de inwo- 6 25*67 ners van Molar Bund de moeiiyke kunst slangen te temmen. Maar daar niemand in het plaatsje lezen of schrijven kan, is het nooit opgetekend, hoe oud deze kunst precies is. Naast hun demonstraties met slangen dryven de bewoners ook handel in allerlei geneesmid delen en recepten tegen slangenbeten. Een der voornaamste bestanddelen van deze tegengiften wordt verkregen uit de hersens van een soort kikker, die alleen in 't noordeiyk deel van India voorkomt. Het beroep van slangenbezweerder brengt maar weinig kosten met zich me* De slangen worden gevangen in de rimboe ('t oerwoud) en voor hun voedsel zorgen de dieren zelf. Alvorens ze voor de publieke voorstellingen gebruikt wor den, maakt de bezweerder ze eerst onschadeiyk door haar giftanden uit te trek ken. Daarom zyn hun vertoningen dus niet zo griezelig en gevaariyk als ze w«l ïyken voor het onwetende publiek.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8