Huisdieren" ver van huis uit rijdende auto „droppen" kras; 8 dagen door nederland voor ZATERDAG 15 JULI 1967 DE LEIDSE COURANT KWAAD,DAT WELIG TIERT IN DE VAKANTIEMAANDEN: KATHOLIEKE VAKANTIEBEZIGHEDEN LEIDEN PAUZE GEEN STOUTE KINDI PROGRAMMA VOOR DE WEEK VAN 17 JULI TOT EN MET 21 JULI 1967 Dinsdag 18/7 Maandag 17/7 9 uur Alexander- Linnaeushof. brood en drinken meenemen. 9 uur Romanua- zaal Linnaeushof, brood en drinken 9 uur Petruskerk Linnaeushof, brood en drinken Potgieterlaan, Linnaeushof, brood en drinken meenemen. Churchilllaan, Linnaeushof, brood en drinken 9 uur Alexander- Noordwtykerhout, brood en drinken meenemen. 9 uur Petruskerk, Noordwykerhout, brood en drinken 9 uur Potgieter laan, Noordwykerhout, brood en drinken 9 uur Churchill- Noordwykerhout, brood en drinken Woensdag 19/7 9 uur Alexander- Avifauna, brood en drinken meenemen. 9 uur Romanus- Avifauna, brood en drinken 9 uur Petruskerk, Avifauna, brood en drinken meenemen. 9 uur Potgieter laan, Avifauna, brood en drinken meenemen. Churchilllaan, Avifauna, brood en drinken meenemen. Donderdag Vrijdag 21/7 9 uur Alexander- Amsterdamse Duin Amsterdamse Duinwaterleiding. Vogelenzang, brood en drinken meenemen. 9 uur Romanuszaal Amsterdamse Dulnwaerleiding Vogelenzang, brood en drinken 9 uur Petruskerk, Amsterdamse Duinwaterleiding Vogelenzang, brood en drinken meenemen. 9 uur Potgieter- Amsterdamse Duinwaterleiding Vogelenzang, brood en drinken Churchilllaan, Amsterdamse Duinwaterleiding, Vogelenzang, brood en drinken meenemen. "Als U met vacantie gaat, zet Uw huisdier dan niet op straat". De Ned. Vereniging tot Bescherming van Huisdieren, die met deze slag zin op affiches de eigenaren van huisdieren opwekt voor een be hoorlijk vacantie-onderkomen voor het huisdier te zorgen, had mis schien beter kunnen schrijven: "Gooi. of schop Uw kat of hond niet uit de auto, want U riskeert een gevangenisstraf van zes maan den of een boete van 600, Iedere dag is het wel ergens raak Het is ontstellend en schokkend te vernemen praat met een dierenbe schermer en hoor het bevestigen dat in de vakantietyd geen dag voorby gaat in het zich beschaafd noemende Ne derland of vakantiegangers ontdoen zich i het „lastige" huisdier door het ver i huis uit de auto te zettenof ge- loon het uit 't portiekraam te smyten. Z/efst zo ver mogeiyk van huis, by voor keur op stille stukken ryksweg in de Haarlemmermeer of op de Veluwe. Het zou anders naar huis terug kunnen lopen en de buren zouden er schande kunnen spreken, dat men het dier onverzorgd heeft achter gelaten. W eerzinwekkend Fantasie? Om de achtergrond van dit artikel, dat hopenlijk enig effect zal sor teren, geven wij hier met tegenzin enige gevallen uit een lange weerzin wekkende rij: Op de weg in 't Harde werd onlangs een hond gevonden met vastgebonden Op de Persant Snoepweg in Leider dorp glashard op een kruispunt werd vorige week een hond uit het por tier gewerkt, getrapt en de chauffeur spurtte zonder omzien weg. Gisteravond hadden wij over deze „ma terie" een onderhoud met de heer J. de Ren, voorzitter van de Stichting Nieuw Leids Dierenasyl: Nog geen uur na dit onderhoud werden wy door hem opge beld: „Op de Leidseweg in Voorschoten zijn net twee katten, een poes met een jong, uit een rijdende auto gegooid". De heer De Ren vertelt zeer ontdaan verder: „De poes werd direct door een andere auto overreden en moet direct dood geweest zijn. Een dame, die het zag gebeuren, heeft zich over het jong, dat bij het kadaver ging zitten miauwen, ontfermd. Het nummer van de hardrij- dende auto heeft de vrouw niet kunnen noteren Zo gaat het vaak. Mej. Hagendoorn, een bekend dierenarts te Heemstede zegt ons: „Het gebeurt wel eens, dat iemand getuige is van een dergelijke schande lijke daad, maar voor men van de ver bijstering bekomen is, is de auto al weer uit het zich verdwenen. In de Haarlem mermeer begint het deponeren van hon den en katten de laatste tijd meer dan ergerlijke vormen aan te nemen. Het dierenasyl is er constant volledig vol met achtergelaten huisdieren. Ik heb ook al In legio gevallen dieden moeten behan delen, die gewond in de berm van een stil stukje weg gevonden waren. Op de Veluwe is het al net zo". Het „droppen" van dieren uit 'n hard Misdrijf rijdende auto, een manoeuvre, die niet zelden of bijna altijd ernstige of dodelijke gevolgen voor het dier met zich mee brengt, is zonder meer een misdrijf, dat op grond van het wetboek van Straf recht vervolgd kan worden. Art. 254, lid 1 zegt namelijk: „Hij die opzettelijk en zonder redelijk doel pijn of letsel bij een die veroorzaakt wordt gestraft met ten hoogste zes maanden gevangenis straf of 600.boete". Het is terecht geen zachtzinnige sanctie voor een daad waaruit een hoogst bedenkelijke menta liteit spreekt. Wy hebben mej. Hagendoorn ook de vraag voorgelegd of het dan mis schien niet mogeiyk is, dat een hond of kat door het raam van een rydende auto springt. „Ik wil niet volstrekt uitsluiten, dat zoiets mogeiyk Is. Nor maal is het echter niet. In een proces Is die mogeiykheld ook eens aange voerd. Zonder succes evenwel, want men bleef het antwoord schuldig op de vraag waarom men dan doorge- reden Is en niet teruggekeerd om het verloren dier te zoeken. Men kon ook geen bevredigende verklaring geven van het feit, dat men nooit aangifte van vermissing by de politie of de dierenbescherming gedaan had". De heer Schuur heeft op het ogenblik zijn handen vol. In het Nieuw Leids Dierenasyl aan de Besjeslaan, achter de Hoge Rijn dijk, „logeren" op het ogenblik 29 honden. Zes daarvan zijn in desolate toestand en zwervend aangetroffen. Mevr. E. Stevens, secretaresse van de afd. Leiden van de Vereniging tot Bescher ming van Dieren: „Het is bijna onbegrijpelijk, maar soms dure rashonden worden zwervend aangetroffen". De onverzorgd achtergelaten dieren zijn niet enkel een Leids probleem. Wassenaar boekte vo rige week een triest record. Maar liefst twintig jankende, hongerige honden werden langs de rijksweg gevonden. Tot zover mej. Hagendoorn en terug naar de heer De Ren, die behalve voor zitter van de Stichting Dierenasyl ook voorzitter ls van de afd. Leiden van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren. Zwerfkatten Behalve naar genoemde instelling, die op het ogenblik geheel is volgeboekt (weswege nieuwe logees worden onder gebracht in „dependances") en naar de afdeling Leiden van de Vereniging gaan zyn zorgen ook uit naar het onbekende, doch ongetwyfeld grote aantal loslopen- katten in Leiden. Ook dieren, die eens in de steek zijn gelaten. Al vele jaren, iedere dag omstreeks vijf uur 's avonds, trekt de heer De Ren er met twee zak ken vlees op uit: „Het is voor my mogelijk om meer te doen met de be schikbare middelen, dus bepaal ik my maar tot het Van der Werffpark en het tuintje van het Kamerlingh Onnes-labo- ratorium op de Langebrug". Twee plaat sen, waar zich minstens tien tot vyftien als ratten zo schichtige zwerfkatten op houden. Is de heer De Ren alleen dan komt het hele legertje te voorschijn, zyn er andere personen bij, zoals giste ren, toen wy de heer De Ren vergezel den, dan laten alleen de stoutmoedlgsten zich zien. „In de Leidse Hout en op vele andere plaatsen in de stad zitten er minstens net zoveel, maar het is onbegonnen werk ook deze dieren nog te gaan verzorgen. Het zyn niet alleen de katten; "s winters hebben we er ook de vogels nog by. We moeten nu eenmaal woekeren met de be schikbare middelen". Probleem De heer De Ren, die met veel Uefde achter de zwervers aantrekt, wil echter niet verhelen, dat hy de zwervende kat ten een probleem vindt: Uit een oogpunt van volksgezondheid zyn er echt wel be zwaren te maken. Voor de verkeersvei ligheid is het ook niet best. De moeilijk heid is evenwel, dat het publiek als ge heel niet voldoende meewerkt. Heeft men een huisdier dan moet men willen weten, dat men een huisdier heeft en de consequenties aanvaarden: zorgen dat Jonge katjes een goede bestemming krygen, het aantal dieren beperkt hou den met sterilisatie en zoals nu in de vakantietijd zorgen voor een tijdeiyk onderdak, byvoorbeeld in het dieren asyl. Voor 1.40 per dag voor een kat en ƒ2.— tot ƒ2.50 per dag voor een hond kan veel dierenleed en schade voor de eigenaar voorkomen worden ADVERTENTIE REUMATISCHE PIJN VERDWIJNT, WAT EEN GELUK Pijn verdwijnt snel met Togal. U voelt u weer vrij. Trouwens ook hoofdpijn, migraine, kou, griep, spit en ischias moeten wijken voor Togal. Wilt u ge- lukkiger leven, neem dan Togal. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. De heer De Ren was gisteravond niet alleen. Daarom waagden zich op de Langebrug alleen de stoutmoedigste zwervers. De rest van het legertje hield zich schuil in de struiken bij het Kamer lingh Onnes-Laboratorium. Te Den Haag is geslaagd voor het examen Duits MO-a de heer H. J. A. Jacobs. Voor het examen Nederlands MO-a slaagden E. Nincks Blok en J. de Vries, allen uit Leiden. Het bureau Meisjesbelangen, Hugo de Vriesstraat 1 te Leiden is wegens vakan tie gesloten van 17 juli tot 7 augustus. In dringende gevallen kan telefonisch contact worden opgenomen onder 4°7°i Aa/t 'de Rijks&rtivèrsiteit te (kro ningen is geslaagd voor het kand.ex. tandheelkunde, de heer J. N. de Vries te Leiden. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen we den de navolgende percelen geveild t.o. not. W. F. Karstens te Leiden: Woonhuis Lusthoflaan 39 op 11.200, door dhr. v. Kampen q.q. Woonhuis Poel geesterstraat 4/4a op 3.000.door dhr. Dreef. Woonhuis Poelgeesterstraat 6/6a op 3760,door v. Beukering q.q. Woonhuis Rijndijkstraat 76 op 9.000. door dhr. v.d. Drift q.q. Nabetaling rentezegels De Raad van Arbeid te Leiden deelt mede: Voor het verkrijgen van een invali- diteitsrente krachtens de Invaliditeits wet geldt de voorwaarde dat tenminste 150 rentezegels zijn geplakt. Toen in gaande 1 januari 1965 de premiebe taling voor de Invaliditeitswet werd stopgezet was er een aantal petsonen, dat niet het vereiste aantal van 150 rentezegels had geplakt. Deze personen konden geen invaliditeistrente ont vangen indien zy invalide waren in de zin van deze wet. Omdat de moge lijkheid tot betalen van premie na 1 januari 1964 niet meer bestond is destijds bepaald, dat zij die op 31 december 1964 reeds invalide waren alsnog de ontbrekende zegels konden bijbetalen. Een verzoek daartoe moest voor 1 januari 1967 worden ingediend by de Raad van Arbeid. Omdat is gebleken dat een aantal verzekerden nè 1 januari 1967 een dergelijk verzoek had ingediend, ter wijl tevens gebleken is, dat een aantal personen niet met de mogelijkheid van het indienen van een verzoek bekend was, heeft de Minister van Soc. Zaken en Volksgezondheid thans bepaald, dat de termijn van indiening van deze verzoeken is verlengd tot 1 juli 1967. Dit is geschied bij een Beschikking, die is gedateerd 22 juni 1967. Omdat het niet meer mogelijk was voor 1 juli 1967 aan de verlenging van deze termijn voldoende bekend heid te geven wordt medegedeeld, dat verzoeken die voor 1 augustus 1967 worden gedaan alsnog in behandeling zullen worden genomen. Belangheb benden dienen zich daarom voor 1 augustus 1967 tot de Raden van Arbeid te wenden met een verzoek om tot nabetaling van rentezegels te mogen overgaan. Wordt een invaliditeitsrente toege kend. dan bestaat in bepaalde gevallen de mogelijkheid, dat hierop een bij slag krachtens de Interimwet invali- diteitsrentetrekkers wordt gegeven. Wordt een bijslag gegeven, dan heeft dit tot gevolg, dat de toegekende rente en bijslag ingaande 1 juli 1967 worden omgezet in 'n uitkering krach tens de Wet op de arbeidsongeschikt heidsverzekering. De Raad van Arbeid te Lelden. L.P.V. „De Vriendenclub' Uitslag van de wedvlucht vanaf Ruf- fec welke gehouden werd op zondag 9 juli. Er waren 48 oude duiven in concours, die met kalme .W.-wind om 6 uur werden gelost. De eerste duif arriveerde om 18.05.24.2 uur. 1 en 2 H. Holtrop; 3 J. Beekman; 4 W. Vijl- brief; 5 J. Beekman; 6 Ch. v. d. Voorn; 7 Jac. Siera; 8 J. Beekman; 9 Jac. Siera; 10 L. Burgmeyer; 11 J. Gijsman; 12 W. de Ridder. Uitslag van de wedvlucht vanaf Eindhoven welke werd gehouden op zondag 9 juli. Er waren 451 jonge vogels in concours die met W.-wind om 8 uur werden gelost. Aankomst eerste duif 9.46.54.2 uur. 1 C. van Dyk; 2 en 3 J. Veilbrief; 4 Th. Dongelmans; 5 L. Verhaar; 6 Ch. v. d. Voorn; 7 Th. Dongelmans; 8 Th. Dongelmans; 9 T. Gijsman; 10 S. Pracht Jr.; 11 W. de Ridder. Wedvlucht vanaf Eindhoven op 9 juli met 507 jonge duiven. 1 H. Abrahams. 2 J. Schouten, 3 Bink v.d. IJssel, 4 J. v. Alphen sr., 5-6 H. v. Riet, 7 W. Onsterik, 8 G. van Stein, 9 A. Pracht, 10 A. Filppo. Wedvlucht vanaf Ruffec met 95 duiven. 1 J. v. Alphen jr., 2-4 A. Pracht, 3 Burgemeester en Wethouder» van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie, kamer 30, ter lezing van een ieder gedurende 3 maanden ls nedergelegd de door de Raad der ge meente in zyn vergadering van 12 juni 1967 vastgestelde Verordening, houdende wyziging van de Verordening van 27 augustus 1923 (Gemeenteblad no 28) op Woonwagens. Deze wyziging houdt in, dat overtreding van het bepaalde by artikel 3 van deze verordening wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 300,of met hechtenis van ten hoogste twee maanden. VOORSCHOTEN GESLAAGD Te Den Haag slaagde voor het examen Nederlands MO-a de heer A. v. Maanen. Geboren: Angelique E. P. J., d.v. Johannes C. de Bruyn en Cornelia M. van de Assem; Hendrik M., z.v. Frans T. Zilverentant en Hendrika H. van Reenen; Vera C., d.v. Hendrik A. J. Velthuizen en Henny C. van Egmond; Arie H., z.v. "Gohielis J. Dottipeling en Arina van Tol; Doeko J. B., z.v. Phi- lippus M. Bosscher en Catharina A. Boon; Bianca F., d.v. Felix L. Oosten dorp en Willemina Koudijs. Ondertrouwd; Wilhelmus G. L. Kou- wenhoven te 's-Gravenhage en Louise G. de Mink; Dick Spoor en Mireille Sloot te 's-Gravenhage. Gehuwd: Petrus J. Huisman te 's- Gravenhage en Anna G. C. de Bruyn; Robert Bakhuizen te 's-Gravenhage en Martina P. Kloosterman; Arie W. Gor gel en Wiepkje J. Arense; Johannes M. Meijering te Katwyk en Fenna Meijering. Overleden: Anton ie P. A. Roest, 84 j. (ADVERTENTIE) Acht dagen lang onbeperkt reizen door het gehele land. Met een 8-daags Algemeen Abonnement. Voor een verrassend lage prijs: slechts f 40.- (eerste klas f 60.-). Kinderen van 4 t/m 9 jaar half geld. Of klei voor 125.- een 3-daags Randstad abonnement (eerste klas f 35.-). Bü deze prijs is het openbaar vervoer in de grote steden inbegrepen. Vraag op het station naar de folder 8- en 3-Daags Abonnement. GEBRUINDE DOCOS-JEUGD OP ZOMERKAMP TE WEERT Men schrijft ons: Dinsdagavond speelde het tweede team een voetbalwedstrijd tegen het eerste van Geleen. Na een enerverend duel in een gelijkopgaande strijd werd 5 minuten voor het einde over ons lot beslist. De scheidsrechter gaf plotseling een penalty cadeau aan Geleen. Onze gehele ploeg ging in het doel staan, met Renato Klein aan het hoofd. Het leek veel op 'n Europa cupwedstrijd. Toen P. Dickhoff de scheidsrechter ook nog attent maakte op 'n twaalfde speler van Geleen, was het hek helemaal van de dam. Nadat Leo Dinkjan de jongens tenslotte met zachte hand uit het doel had gehaald, werd de strafschop genomen en be nut, zodat wij met 1-0 onze laatste kans op een hoge klassering verspeelden. Docos I en Ia speelden gelijktijdig nog ieder een volleybalwedstrijd tegen Zw. Vooruit. De uitslagen waren ne gatief, nl. 13-15 en 7-15, ondanks het foede spel van Ruud de Jong en Jos tikkelman. Brandende zon Woensdag Vanmorgen had Docos de beurt om het kamp van voor naar achter gron dig te reinigen. Met prikkers, bezems, emmers en water ging men te werk. Team I moest eveneens de kok hel pen met aardappelen pitten. Om 10 uur speelde het eerste team een su blieme wedstrijd tegen kampioenspre tendent VDO. Met 6-0 trokken we aan het langste eind. De makers waren: 2 x Hans Henzing, 1 x Leo Dickhoff, Nieuwendijk. BROMFIETSER BRAK BEEN IN SASSENHE1M Gistermorgen omstreeks 7 uur reed op Rijksweg 8 ter hoogte van „De Uiver" een bromfietser uit Leiden aan de verkeerde kant van het rijwielpad. Een personenwagen die vanaf het ter rein van „De Uiver" kwam, gaf hierbij geen voorrang waardooor een botsing ontstond. De bestuurder van de brom fietser, een 17-jarige jongeman, kwam te vallen en brak hierbij zyn linker bovenbeen. Dokter Kwint, die de eerste hulp verleende liet hem per ambu lance naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overbrengen. GEEN STOUTE KINDEREN Midden in de warme zomer schied ons het koude Sinterklaas-liedje te bin nen. waarin wordt gezongen dat "er geen stoute kinderen by" zyn. Of de vakantie-moeders er 's zomers ook zo over denken? In ieder geval ls het een geruststellende gedachte, dat alle niet- meer-klnderen brave mensen zyn ge worden, geesteiyk gezonde mensen, die geen behoefte meer hebben aan genees middelen voor hun "tot het kwade ge neigde" inborst. "Er zyn geen stoute kinderen by", juicht men in koor, in de veronderstelling, dat de een dit van de ander gelooft! De een weet van de ander wel beter, en zeker weet men het wel beter, met een al is 't maar mikrosko- plsch klein greintje zelfkennis, van zich zelf. "De gezonden hebben geen ge neesheer nodig!", is een Ironische op merking van Christus, van wie geachre- ven staat, "dat Hy heel goed wist wat er in een mens omgaat". Het zyn niet braven, die het eucharistisch geneesmid del nodig hebben, maar Juist zondaars. Er schynen echter zondags en in de weekniet veel zondaars meer te zyn. zy menen gezond te zyn en geen ge neesheer nodig te hebben. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Die rare. gekke rot kat (a.1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Luxor: Beat en blues (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Studio: Mary Poppins (a.l.) (Prolongatie) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00, 9.15 uur. 10.30 Flipper (a.l.) Trianon: Fantomas contra Scotland Yard (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rez: Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. PUNT 1 x Ruud de Jong en 2 x Nievaart. Met nog één wedstrijd voor de boeg, staan we goed genoteerd voor de eer ste plaats. Team 2 deed het iets minder en speelde gelijk tegen WAE (0-0), on danks verwoede pogingen van Peter Dickhoff en Hans v. Brussel. Vanmiddag volbrachten we onder een brandende zon de vijfkamp. De beste resultaten hier waren: Bal- verwerpen: Peter Koot 39.75 m. Doel trappen: Peter Koot en Hans Henzing 15 punten. Hardlopen: Leo Dickhoff 80 m in 10.2 sec.; Aad Koot 100 m in 13.3. Hoogspringen: Nico v.d. Meel en Ton Kloet 1.55 m. Verspringen: Leo Dickhoff 4.95 m. Direct hierna zijn we snel het water weer ingedoken, om het zweet en stof van ons rode lichaam af te spoelen, voorafgegaan door Piet v. d. Staak. Vanavond staat nog een wandeling op het programma. Indien het weer zo blijft als tot nu toe, komen we als nikkers zaterdag in Leiden terug, Eén van de jeugdleiders. Donderdag Grote vreugde by het Docos-legloen. Het eerste team onder de stuwende lei ding van Nico Visser behaalde na een zenuwslopend duel tegen Vitesse 1 een 20 overwinning. Na prachtige combi naties tussen Ruud de Jong en Aad Koot rondde Bart Nievaart 2x dit samenspel af. Door dit prachtige succes werd team I kampioen van hanr poule. Vanavond worden de finalewedstryden gespeeld. Team II speelde zeer wisselvallig en eindigde in dc middenmoot, ondanks heb voortreffeiyke spel van Dick Borst en Kees Menkeq. By het volleyballen werden 10 van de 14 wedstrijden door het 3e team gewon nen. Deze successen werden voorname lijk behaald door het meesterlijke serve ren van Adri Preenen en Albert Hogen- Vanmiddag was het zwembad weer favoriet onder aanvoering van „Walli" en „agent 086" werden Jaap van Llerop en Jan van Rossenberg gekleed te WAter Ondanks dat geen van de jongens aan thuis denkt, moeten wy toch even over het naar huls gaan schryven. Zaterdag kunt U ons om 15.30 uur verwachten by molen De Valk. Tenslotte groeten w(J U allen voor het laatst via de Leidse Courant, speciaal de ouders en familiele den van de Jongens en leiders die geen gelegenheid konden vinden om peraoon- ltjk een berichtje naar huls te schrijven. Uw verslaggevers JAN EN PIET „Pietersen, het is gewoon niet eerlijk, dat U steeds uw dochtertje meebrengt als U om salarisverhoging komt KORRELTJE Goede manieren vormen de smering, zonder welke wrijving optreedt. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG. 14 juli. Bloemen Am. Anjers: Witte Sim 250-350, Rode Sim 250-360, Rose Sim 250-390, Carry Sim 250-400, Crowly Sim 250-450, Dus ty 250-400, Harvest Moon 350-700, Fa- rah Dibah 350-650, Arthur 250-390, Espérance 300-650 alles p. 100, Free- sia's: White Swan 75-110, Golden Yel low 35-65, Chrysanthen: Indianapolis 120-150, Tokio 110-130, Lyona 90-110, Statice 75-100, Orion 30-55, Phlox 25- 50, Gele Margrieten 15-25, Goudsbloe men 10-25 alles p. bos. Rozen: Bac cara 10-24. Zorina 5-8, Carol 2-6, Gar net 2-6, Gerbera 8-17, Agapantus 45- 55 p. stuk. KATWIJK A/D RIJN, 14 Juli, Groente Waspeen (per kist): Al 6.10-7,70, A2 3,00-6.20. BI 10,00-10,70; bospeen (per bos) 42-50; andyvie 10-14; blauwschok kers 83-95; bloemkool (per stuk): 6 st. per bak: I 30-55; II 15-31; 8 st. per bak: I 22-43, n 15-16; doperwten 31-41; kom kommers (per stuk) 19-26; krombekken 64-69; kroten (per kist) 1,20-3,80; prol 14-59; prinsessenbonen 120-150; rabar ber 17-18; rode kool 7; sla (n*r stuk) 17-26; snijbonen 60-150; spinazie 6; spitskool 8-12; tomaten (per bakje A 6 kg) 3,00-4,50; tuinbonen 22-23: uien (per kg) 2-50; uien (per kist) 4,20-6,60; aard appelen (per kist) 4,10-7,30;, radijs (per bos) 15; peterselie (per bos)' 8-10; krul- peterselle (per bos) 21; selderie (per boa) 13-16. Aanvoeren: waspeen 29.000 kg; bloemkool 21.000 stuks. OEGSTGEEST Geboren: Marishka J. A., d.v. P. van Veen en B. H. J. van Seventer; Mar jolein. d.v. W. Bloemhnff rn R. Gillis sen; Rudi, z.v. J. van Dam en A. F. van Bukel. Ondertrouwd: W. J. F. Creyghton en G. Wolthuis; J. Woonijk en I. G. den Getrouwd: M. L. Links en S. H. Lesquillier; A. Harsta en M. de Jager; E. H. Ouwehand en M. Brouwer. Overleden: C. E. de Koster, w.v. S. C. Abrahamse; W. van Leeuwen; W. A. C. Wolffram SASSEN HE1M Geslaagd Te Den Haag is ge slaagd voor het examen Nederlands MO-a, de heer C. Fryters. Wilt u iets weten KLAVERJASSEN. Als men bij kla verjassen 4 x 10 op tafel legt, is dit dan roem? Zo Ja, hoeveel? Antwoord: Vier tienen Is Inderdaad 100 roem. Dit geldt eveneens voor vier ze vens, vier achten, enz.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3