TOTALE IfEGVERKOOP CAMPINGSHOW Leiden zuidwest Alarm over groei negerjeugdbenden V.&D.'s grootse campingshow a.d. Churchilllaan blijkt een écla tant succes te zijn geweest. De termijn van exposeren loopt nu echter ten einde.Zaterdag 15 Juli is n.l. de laatste dag dat de campingshow geopend zal zijn.Tegen sterk gereduceerde prij zen kunt U nuprofiteren vangrandioosvoordeel.De geëxposeerde showmodellen worden verkocht tegen prijzen,die voor U bijzon der aantrekkelijk zijn. Haast U,om nu nog voordelig Uw kampeer uitrusting uit te breiden of om hiermede een begin te maken. Studentenunie stelt primaat van Paus niet in discussie Reinier v. d. was niet te stuiten Er is ruim voldoende parkeergelegenheid naast de hal, die gemakkelijk te bereiken is via de Kennedy-Beetho- venlaan a.d. Voorschoterweg (Leiden-Den Haag). Ook te bereiken met lijn 14 en 41 van de N.Z.H. Iedere dag geopend van 10-18 uur. PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 JULI 1967 (Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. Het riagelyks bestuur van de Inle van Katholieke Ktudenten, dat met een pt-i-Hconimuniqu^ over de cellbaatseneycliek veel weer standen opriep, heeft thans in 'n nieuw schreven benadrukt, dat ten onrechte de Indruk Is gewekt, dat de Paus als primaat voor ons. katholieke studenten. t.ou hebben afgedaan. „Wel constateren wij", zo vervolgt het schrijven, „dat er een kloof bestaat tussen het kerkeiyk denken, zoals dat in deze encycliek naar voren komt en de denk- en leefwereld van vele Neder landse katholieke studehten. In zoverre is deze encycliek voor ons een teleur stelling: in onze kringen is immers het celibaat geen punt van discussie meer en zal het ook nu niet meer worden. Het celibaat blijft voor ons een authen tieke mogelijkheid tot evangelisch leven. Maar de verplichte binding tussen celi baat en priesterambt betreuren wij, om dat de Kerk hierdoor bruikbare kader mensen verspeelt en dit tot veroude ring van kader naar jaren en men taliteit leidt. Met name hopen wQ dat nadere ontwikkelingen in de stu dentenparochies op dit punt niet wor den uitgesloten. Wat betreft het pauselijk gezag her halen wij, dat ondanks deze teleurstel ling de Paus door ons wordt gezien als de primaat van onze Kerk. Wfj hopen echter dat dit gezag zich dialogisch zal opstellen, waarbij aan de persoonlijke verantwoordelijkheid volledige ruimte wordt gegeven". Dit schrijven werd niet getekend door Laurentius, Rotterdam en Lancet, Delft, niet omdat zij het met de inhoud on eens zijn, maar wel omdat zij terug trekking van het vorige perscommu niqué eisen. Populaires op Duinhorst Dames kwamen ook in actie (Van onze sportredactie) DEN HAAG Op de Wassenaarse Duin- horstwielerbaan, waar de vereniging De Spartaan gisteravond weer 'n teer uit gebreid programma afwerkte, Is de Ha genaar Keinier van der Helm wel teer succesvol geweest omdat drie wedstrij den voor nmateurs alle met een overwin ning voor Van der Helm eindigden. Van der Helm begon zijn reeks over winningen door in de klassementwed strijd 15 punten te veroveren, terwijl de renners, die na hem kwamen; J. Trom- pert, M. Brouwer en R. Barville zich allen met een totaal van 11 punten te vreden moesten stellen. Ook in de afvalrace, waarin tenslotte drie snelle sprinters overbleven, bleek Van der Helm niet te kloppen. Als twee de vloog R. van der Wal door de finish, 3. J. Trompert. M. Brouwer eindigde in deze wedstrijd als vierde. De premiewedstrijd over 15 ronden, waarmee de amateurs het programma besloten, was niet onvoordelig" voor J. Trompert en voor de Engelsman R. Barville. De eindzege was echter we derom voor R. van der Helm, 2. R. van der Wal, 3. M. Brouwer, 4. J. Trompert. Van de dames, die ditmaal ook in ac tie kwamen, won Irene Paul de achter volging over 3 km. waarbij een tijd van 4 min. 11 sec. werd genoteerd. In de tijd- race was Thea Brinkman de snelste dame toen zij de afstand van 500 meter aflegde in 46.3 sec. Bij de nieuwelingen boekte de Rotter dammer H. van Dalsen enkele succes sen, J. Brinkman was de snelste van de adspiranten, terwijl de wedstrijden voor de allerjongste wielrenners tenslot te een totaalzege opleverden voor Wil ly Nolten. Monsterzege voor tennismeisjes EINDHOVEN De tennlslnterlarvt lussen de damesteams van Nederland en Zwitserland, die in Eindhoven werd ge speeld is met 13—1 gewonnen door de Nederlandse ploeg, die maandag reeds een voorsprong van 70 had verworven. De Zwitserse kampioene Annemarie Studer was de enige die haar ploeg een winstpunt kon bezorgen. Zij versloeg Lldy Jansen-Venneboer met 5—7, 06. De laatste van de veertien partijen was de spannendste en meest interessante. Het was de wedstrijd tussen de dubbels Astrid Suurbeek-Ada Bakker en Anne marie Studer-Silvia Gubler en de enige driesettier ut de interland. De Neder landse dames verloren de eerste set met 57 en moesten in de tweede en derde set een achterstand van respectievelijk 0—3 en 02 inlopen alvorens beide ma len met 6—3 te kunnen zegevieren. De uitslagen van gisteren luiden: Ada Bakker—Silvia Gubler 6—1. 6—2: Dita IJspaardMarianne Kindier 9—7. 64 Astrid SuurbeekSuzi Fröhlicher 6 75; Lldy Jansen-VenneboerAnnema rie Studer 57, 06; Tine ZwaanEva greeth Emmenegger 61, 6—0: dubbel spel: Tine Zwaan/Dita IJspaard—Eva- greeth Emmenegger/Marianne Kindier 61,86; Astrid Suurbeek/Ada Bakker— Annemarie Studer/Silvia Gubler 5—7, 6—3 6—3. ADO definitief tweede plaats WASHINGTON Het Schotse Aber deen heeft gisteravond in Washington de Engelse formatie van Wolverhampton Wanderers een 3O-nederlaag toe gebracht. Bij rust was de stand nog 0—0. Beide cluhs ontmoeten elkaar nog eens in de finale van dit toernooi om het Ameri kaans voetbalkampioenschap van de USA (United Soccer Association) op 14 Juli in Los Angeles. Aberdeen werd winnaar in de oostelijke groep en Wolverhampton Wanderers zegevierde voor ADO in de westelijke groep. De eindstanden luiden: Oostelijke groep: Aberdeen (Washington) 12 5 5 2 15 19-11 Stoke City (Cleveland) 12 5 4 3 14 19-13 Hibernians (Töronto) 12 4 5 3 13 23-17 Glentoran (Detroit) 12 3 6 3 12 11-18 Cerro (New-York) 12 2 6 4 10 15-17 Shamr Rov. (Boston) 12 2 3 7 7 12-26 Westelijke groep: Wolverh. (Los Angeles) 12 5 5 2 15 21-14 ADO (San Francisco) 12 5 3 4 13 25-19 Cagllari (Chicago) 12 3 7 2 13 20-14 Bangu (Houston; 12 4 4 4 12 19-18 Sunderland (Vane.) 12 3 5 4 11 20-28 Dundee Un. (Dallas) 12 3 3 6 9 14-23 Prins Ajax snel in springconcours NUNSPEET Anton Ebben Is giste ren met Prins Ajax winnaar geworden van het springconcours MA in Nunspcet. Ebben reed een foutloos parcours in een tfjd van 61.9 sec. Jan Maathuis reed met twee van zijn paarden eveneens een fout loos parcours. Hij werd met Nenuphar Blik naar ballen MEN heeft ln de VS een studie gemaakt van bepaalde voor oordelen bij politiemannen. Vast is komen te staan dat drie uit iedere vier agenten In vaste dienst bepaalde bezwaren tegen ne gers hebben. De helft van het korps commanderende officieren van Ame rikaanse politie-eenheden in grote steden als New-York, Chicago en Boston zou. aldus de studie die door de regering werd gemaakt, zelfs on gewoon heftige vooroordelen tegen negers bezitten. Het rapport werd samengesteld on der leiding van professor Albert J. Reiss van de universiteit van Michi gan. Meer dan 45 procent van de nauwkeurig gadegeslagen politieman nen zouden bij het patrouilleren van negerwijken woorden in de mond hebben genomen als: ,,Dit uitvaagsel hoort in de jungle thuis", of ,,ze zou den het hele stelletje zwarten moeten vergassen" of „varkens" en andere scheldwoorden, aldus meldt het ge zaghebbende blad Washington Post. Bij het samenstellen van dit rapport zouden de geleerden niet minder dan 10.000 contacten tussen deze politie mannen en het negerdeel van de Amerikaanse bevolking hebben gade geslagen. In Chicago maakt men zich in het bijzonder zorgen over de groei van de negerbenden. De „Blackstone Rangers" en de „East Side Discip les" schijnen momenteel bijzonder veel onrust op hun geweten te heb ben. Van de gemeenschap werden onlangs pogingen ondernomen om met deze losgeslagen Jongeren, die in opstand komen tegen alles wat ge zag is, in contact te komen. En ter wijl een geheime ontmoeting tussen de benden en vooraanstaande burgers aan de gang was, deed de politie een inval en arresteerde een groot aantal jongeren op allerlei vage gronden. Dit heeft de toestand niet verbeterd, doch verslechterd. De negerjongeren gevoelden zich verraden en namen „dood" is. „Wat wij nu in ons land zien", aldus Kissick, „is een zwarte revolutie". Volgens waarnemers be gint CORE meer en meer over te hellen naar het vormen van een „natie binnen een natie" waarbij „zwarte macht" het parool schijnt te zijn. De basis van CORE-activiteiten ligt in de negergetto's der grote ste- wraak. Een nieuwe golf van misdaad brak uit. Ook in andere plaatsen, zoals Boston en zelfs kleinere steden als Buffalo, New-York opereren thans neger jeugdbenden. In Cincinnati moest de nationale garde er opnieuw aan te pas komen en in Atlanta werden op nieuw een aantal jongeren gearres- Het sedert jaren in de VS opereren de CORE (Congress of Racial Equa lity), een gematigde negerorganisatie ter verkrijging van gelijke burger rechten tussen blanken en negers, is thans eveneens overstag gegaan. Floyd McKissick, directeur van CORE, heeft publiekelijk verklaard, dat de strategie van passieve weer stand tegen het overheidsapparaat den. Hiernaast sluiten ook meer en meer negerintellectuelen zich bij CORE aan. Er is een omwenteling waar te nemen in de Amerikaanse negerprotestbeweging, die meer en meer overhelt naar het voeren van extreme, militante protestacties, in plaats van de traditionele, naar het voorbeeld van Gandhi in India ge volgde „passieve tegenstand". Ook dominee Martin Luther King jr., die het protest van Gandhi nog al tijd in zijn werkkamer heeft hangen, wordt meer en meer gezien in ge zelschap van militante negerleiders, ook, zo meent men in welingelicht® kringen, omdat de druk van het ne gerdeel der Amerikaanse bevolking op haar leiding steeds sterker wordt. De onrust blijft stijgen. i derde met Fliegette Maathuis met Fliegette. Hij behaalde 27 punten en kwam ln 77.4 sec. rond. Tweede werd Hans Brugman met Sky High met 27 punten en 80.5 sec. en derde weer Jan Maathuis met Claus met 26 punten en 77.7 punten. Beide spring concoursen waren onderdelen van het nationale concours hlppique dat voor het derde achtereenvolgende Jaar op het land goed De Brake werd gehouden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4