$LMaGAT &,y.tm$TAD Verwijten van KVP-fractie aan mevrouw Alma-Pieters GEZONDE VAKANTIE-ONTSPANNING IN JEUGDDORP AAN VOORSCHOTERWEG AKTIEVE BEZORGERS LAGERE TECHNISCHE DE VEENSTREEK GAAT SCHOOL VOOR WEER OP KAMP PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 JULI 1967 PEPPINO EN FANTASIO GEVARIEERD PROGRAMMA VOOR DE LEIDSE JEUGD ^ATERDAGMIDDAG werd het Jeugddorp aan de Voor- schoterweg met een gekostumeerd bal besloten. Tot maandag a.s., wanneer het vakantiedorp wordt geopend, zal het rustig zijn in de blokhutten en op de fraaie grasvelden, waarop de Leidse Jeugd zich in vele takken van sport heeft kunnen uitleven. Onge- wijfeld is het weer een groot succes geworden. Met name op de woensdag- en zaterdagmiddagen was het er steeds gezellig druk en de organisatie, met mej. Veelenturf aan het hoofd, kan dan ook zeer tevreden zijn. Speciale activiteiten eerste maal gehouden. Verrijkt met de ervaringen, die toen zijn opgedaan, heeft mej. N. Leemans, directrice van het Leidse Volkshuis, hoge verwach tingen. In samenwerking met het R.K. Stedelijk Comité Vakantiebezigheden, de Commissie Vakantiebezigheden, de clubhuizen en de Leidse Jeugd Actie is weer een zeer gevarieerd program ma in elkaar gezet. Medewerking zal verder nog worden verleend door meisjes van de Huishoudschool aan het Galgewater, die mee zullen helpen het geheel zo soepel mogelijk te doen ver lopen. Naast de staf assisteren name lijk een groot aantal vrijwilligsters, waarvan er in de laatste week nog enkelen gevraagd worden. Men heeft ons dan ook verzocht eventuele belangstellenden te verwij zen naar 't Secretariaat van de Leidse Jeugd Actie op het Stadhuis (ingang zijkant). Op dit adres kunnen ouders hun kinderen ook aanmelden voor het dorp waar deze kunnen knutselen, schilderen en aan handenarbeid kun- Voor de meisjes is er een speciale aankleedtent waarin zij gebruik kun nen maken van naaimachines. Een be kende fabriek heeft speelgoed be schikbaar gesteld, terwijl een niet min der bekende fabriek schrijfmachines toezegde. Vorig jaar bestond daarvoor namelijk een grote belangstelling en zelfs heeft men toen een wachtlijst moeten opstellen. Buiten kunnen de meest uiteenlo pende takken van sport worden be dreven, waaronder judo. Daarvoor zal aanwezig zijn de heer L. de Vries, die zowel demonstraties als lessen zal ge- Burgerlijke stand Geboren: Marijke, d.v. L. van Osch en A. Tinkelenberg; Marc. B., z.v. E. R. Hartogs en E. van Achterberg; Marion, d.v. B. J. van Egmond en A. L. van de Water; Justine P., d.v. C. Geven en M. Descendre; Rudi, z.v. J. van Dam en A. F. van Bukel; Karin, d.v. D. J. van der Werf en F. Leeuw; Arjen, z.v. P. G. Terpstra en L. van der Knaap; Cornelia, d.v. J. van Bee- len en D. Varkevisser; Marianne I., d.v. H. L. van Gulden en P. Marks; Marc. A. J., z.v, J. A. C. de Rooij en M. J. Smits; Kim R., d.v. J. G. van der Meer en A. van der Linden; Ma- rinus P., z.v. P. Moenen en A. C. Vertelman; Michel J. A., z.v. P. C. Brand en A. E. M. Laan; Johanna C. M.. d.v. A. T. van Haastregt en J. M. Otto; Daan L., z.v. M. Slooter en T. Kuipers. Overleden: M. Waasdorp, 83 jaar, man; T. van Rossen. 57 jaar, echtge note van T. M. Budding; E. H. C. D. Beyer, 84 jaar, wed. van L. J. L. Aalbersberg: N. Groeneweg, 69 jaar, wed. van W. van Beek; J. Schmale, 65 jaar, man; J. S. Etiene, 80 jaar, wed. van N. Leget; H. Smal, 80 jaar, wed. van A. Onderwater; P. de Rooij, 52 jaar, man; T. C. J. den Hollander, 69 jaar, man; G. van Echten, 48 jaar, man; P. den Haan, 80 jaar, wed. van J. Timmers. Gehuwd: L. H. Steinmetz en T. Vis sers; L. Zitman en J. Schoppen. VOORSCHOTEN Jaarvergadering comité Paardensport Het Comité Paardensport Voorscho ten had weinig moeite niet de jaarver gadering. Het belangrijkste agenda punt betrof de voorbereiding van de jaarlijkse kortebaandraverij op 28 juli. Dit jaar wordt voor het eerst gedraafd om het kampioenschap van Nederland op de korte baan. Sedert de oprichting van het Comité Paardensport in 1924 is dit de eerste maal, dat deze belang rijke wedstrijd in Voorschoten zal plaats hebben. Wel is reeds enige ma len op de Voorschotense baan het kampioenschap van Zuid-Holland ver- De kortebaandraverü wordt gehou den op de Paardenmarktdag, vrijdag 28 juli om 14.00 uur. De baan zal wor den uitgezet op de Prins Bernardlaan. Evenals vorig jaar zullen de dames weer een gereduceerd toegangstarief krijgen, indien zij in gezelschap van hun echtgenoot zijn. Kinderen kun nen reeds voor vijftig centen terecht en krijgen de kans om het winnende paard te raden, waarvoor een aantal prijzen beschikbaar z(jn. Het bestuur van het Comité Paar densport bestaat uit G. Schrama. voor zitter; B. den Elzen, secretaris en H. t Ullg Boekhout, penningmeester Dc totali- fiets. op het kampterrein sator heeft meegedeeld dit jaar met 1S krijgt elk groepje- de Commissie R.K. Vakantiebezighe den enkele aantrekkelijke activiteiten. Daarmee wordt begonnen op 27 juli, wanneer 's middags een sneltekenaar cn een goochelaar op bezoek komen. Bovendien verschijnt het bekende duo „De Kamé's". Clowns zijn favoriet bij de jubilerende Vakantiebezigheden, want de twee volgende weken (3 en 10 augustus) komen resp. Peppino en Fantasio. Mochten de weergoden minder goed gestemd zijn dan zal de Stadsgehoor zaal in gebmiik worden genomen. Overal is dus aan gedacht en ook u kunt uw zoon of dochter vele plezie rige uren bezorgen voor slechts 5.- per week of 1.25 per dag. Kosten die nauwelijks tellen wanneer u het ge heel aan de Voorschoterweg hebt be keken, want ook u bent van harte welkom. Openingstijden het Vakantiedorp open? 14 juli voor Wanneer i le week: ma. 10 t/m de 8 - 13-jarigen. 2e en 3e week: ma. 17 t/m vr. 28 juli, met uitzondering van het weekend, voor de 11 - 13-jarigen. 4e week: ma. 31 juli t/m vr. 4 aug. voor de 8 - 13-jarigen. 5e week: ma. 7 t/m vr. 11 augustus voor de 5 - 13-jarigen. Met uitzondering van de weekends zal het dorp iedere dag geopend zijn van 's morgens half tien tot 's mid dags vier uur. Mocht de belangstel ling groot zijn dan zullen weer bussen worden ingeschakeld om de kinderen naar het dorp te vervoeren- Con sumpties zijn tegen redelijke prijzen in de kantine te verkrijgen, maar broodmaaltijden moeten worden mee genomen door de kinderen. .f* Ml A Aan de Techn. Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het prop. ex. werk- tulgk. ingenieur de heren G. N. de Jong, A. C. M. v. Swieten en J. J. Zitman, allen te Leiden. De Algemene Leidse Studenten Roeivereniging "Asopos" heeft van het Anjerfonds afdeing Zuid- Holland een bedrag van 2500,ge kregen voor uitbreiding van de vloot. De 10-jarige Bep van der Wiel uit Leiden brak gistermorgen om tien uur tijdens gymnastiekoefeningen in de Van Voorthuysenschool aan het Pieters kerkhof haar elleboog. De EHD bracht haar naar een ziekenhuis. In de speeltuin aan de Hansenstraat viel de 11-jarige Erik Stouten uit Leiden gis termiddag om tien over drie van een COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LEIDEN Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32, telef. 20935. GENEUGTEN DIE 00K VOOR ANDERE SCHOLIEREN OPENSTAAN Dit jaar zullen voor de tweede maal in het korte bestaan van de Lagere Technische School voor de Veenstreek, leerlingen met het diploma in hun zak dc school verlaten. Dat is iets, waar de vierjarige dreumes wel trots op is, maar per slot van rekening behoort het tot haar normale taak om leerlingen voor te bereiden op hun plaats in de maatschappij en of op te leiden voor voortgezette opleidingen. Behalve de met deze taak samenhangen de werkzaamheden, die tot uitdrukking komen in het lesrooster, worden er op de Technische School voor de Veenstreek ook activiteiten ontplooid, die in de eerste plaats dienen om het doel van het onderwijs beter te bereiken, maar ook om het leven van leerling en leraar in de schoolgemeenschap te veraangenamen, en met name om een positieve invloed uit te oefenen op de dorpsgemeenschap waarbinnen de school gevestigd is. Zo wordt er bijvoorbeeld iedere maand een schoolkrant uitgegeven. Daar werkt iedereen zo enthousiast aan mee. dat men enkele jaren achter elkaar reeds geen enkele uitgave heeft hoeven over te slaan. Ook zijn er in de loop van het jaar sportevenemen ten, bezinningsdagen voor hen die de school verlaten, excursies naar fabrie ken en instellingen en verder nog de schoolclubs. Bovendien heeft dc heer Coone, di recteur van de school, nu drie jaar geleden besloten om school-vukantie- kampen te doen organiseren. Hij deed daarvoor een beroep op de „Werk groep Jeugdvorming" een instantie, die dienstverlenend werkt, waar het organisatie en uitvoering van activi teiten betreft op het gebied van vor mend jeugdwerk. Kamperen voedsel wordt uitgereikt aan de „koks van de dag". Jongens die verwachten 'n luxueuze vakantie mee te maken, komen be drogen uit, want niemand kan garan deren, dat het niet de hele week pijpe- stelen regent. Kamperen vergt aan passingsvermogen, en als je met z'n zessen in een tent woont, moet ieder een proberen het de ander zoveel mo gelijk naar de zin te maken. Verder is het nogal moeilijk om nu al te zeggen wat er allemaal op het kamp gedaan gaat worden. Van een heleboel programmapunten is het ver rassingseffect nl. het leukste. Boven dien kunnen de jongens op het kamp zelf in vergaderingen met de kamp staf hun wensen ten aanzien van het programma naar voren brengen. Er werden verleden jaar veel spelen in de bosrijke omgeving gedaan en er werd gezwommen. Een ander pro grammapunt was bijv. de „dropping", een soort uitgebreide nachtwandeling. Belangstelling De belangstelling die er in de Veen streek voor deze kampen bestaat is enorm. Dit blijkt bijvoorbeeld uit het grote aantal bezoekers dat de kamp leiding jaardijks op de daarvoor vast gestelde tijd op het kampterrein mag ontvangen. Overigens wordt het dit jaar de ouders en andere belangstellen den makkelijker gemaakt om 't kamp terrein te bezoeken. De kampleiding heeft nl. 'n bus besteld, die op woens dagavond 9 augustus om half zeven vanuit Oude Wetering en Leimuiden naar Soestduinen rijdt. De kosten daar aan verbonden zijn f3.- per persoon. Iedereen die belangstelling heeft om mee te gaan kan zich opgeven bij de Technische School. Belangstelling blijkt ook uit de aan drang die van verschillende kanten wordt uitgeoefend, om de deelname aan de kampen niet alleen tot de leer lingen van de LTS te beperken. De „Werkgroep Jeugdvorming", die o.a. in Lisse vrije jeugdkampen organi seerde en bijdraagt aan de organisa tie van b.v. schoolwerk-weken, heeft het op zich genomen, om dit jaar een kamp te verzorgen voor niet-LTS'ers. Het wordt een kamp van 29 juli t/m 4 augustus, ook in Soestduinen, voor jongens die dit jaar de lagere school verlaten. Geen enkele school en geen enkele jongen is van deelneming daar aan uitgesloten. Nog enkele plaatsen Voor dit kamp zijn nog enkele plaat sen open. Het kampgeld bedraagt 35 gulden, en er hoeven verder geen din gen aangeschaft te worden die geld kosten. Jongens, die dit jaar van de lagere school afkomen, en die zin hebben om mee te gaan, hoeven alleen maar een briefje te schrijven aan „meneer Van Zijl, Technische School, Oude Wete ring". In het briefje zetten ze: naam, adres, geboortedatum en jaar en daar bij nog: „ik wil met het kamp van 29 juli t/m 4 augustus mee". Als je dat op de post doet, of op de Technische School afgeeft, dan hoor je zo gauw mogelijk of je nog mee kan. Bedoeling De bedoeling van de activiteiten, zoals die hier vermeld worden, is om jeugdwerk in de Veenstreek te stimu leren, le doen ontstaan, of voortbe staan. Dit jaar gaan dus 'n 110 jon gens 'n week kamperen. Voor vol gend jaar zal getracht worden, de acti viteiten uit te breiden, ook tot andere gebieden van jeugdwerk. Kortom: de activiteiten rondom de volwassen 4- jarige LTS voor de Veenstreek ver dienen alle aandacht. de ralley wordt kassa's tc gaan werken. Vorig jaar ier en de omzet be- zeven duizend gulden uorp Sindsdien besteden de leraren va de Technische School een week va hun grote vakantie om met hun leer-4 lingen te kamperen. Dit jaar zal dat op 5 augustus gebeuren. Het jaarlijkse schoolkamp wordt n.l. gehouden van 5 t/m 12 augustus, en wel in Soesi- duinen op het landgoed „De Paltz" Het is een groot bosterrein van de jeugdbeweging in Soest, grenzend aan een groot openlucht-zwembad met kunstmatig op temperatuur gehouden water. Wanneer de grote groep van ongeveer 80 jongens en 15 leiders per ingekomen 6 jongens giybaanstelling (4.50 m. hoog) en liep ten gevolge van z(jn val een hergen- schudding en een snljwond aan de bo venlip op. De Jongen werd in een zie kenhuis opgenomen. Een razzia van de politie op het Stationsplein leverde een bult van 23 fietsen en 6 bromfiet sen op. Beide personenauto's, die de zer dagen uit Leiden waren ontvreemd zijn teruggevonden. De DKW werd in Leiden aangetroffen. De Opel Kadett stond in Oud Ade voor het huis van de "gebruiker", een 19-jarige leerling graveur. Deze bekende de auto te heb ben ontvreemd en vertelde en passant dat hij op 23 juni Joy-riding in een Fiat had gepleegd. Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Wilt u iets weten Leiden-Amersfoort Gaarne route beschrijving van Leiden naar Amers foort, vandaar naar Amstelveen en terug naar Leiden. Antwoord: Leiden, Alphen aan den Rijn, Woerden, Bodegraven, Utrecht, De Bilt, Soesterberg, Amersfoort, Baam, Hilversum, Kortenhoef, Loener- sloot, Abcoude, Ouder-Amstel, Amstel veen, Aalsmeer. Leimuiden, Roelof- arendsveen, Leiden. Huurverhoging Kunt u mij ver tellen of de huizen die voor 1920 ge bouwd zijn met de laatste huurverho ging (1-1-1966) zijn meegegaan? Zo ja, hoeveel procent? Antwoord: Wij geven u onderstaand een overzicht van de huurverhogingen per 1 januari 1966, voor zover door u bedoeld. Woningen gebouwd voor 1921 worden verhoogd in huur met 10 Dat geldt niet voor woningen waar van de huren op 31 december 1965 minder dan 75.-, f 70.- of 60.- per maand bedroegen, al naar gelang van de klasse waarin de gemeente is ge rubriceerd. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN Gevestigde personen in de week van 21 t.e.m. 28 juni 1967: H. v.d. Vlekkert en fam. Jac. Urlus- plantsoen 197 opperwachtm. Rijkspoli tie; J. K. M. Gevers en fam.. RtJn- en Schiekade 100b, L. J. W. Berger en fam. Zoeterwoudse8ingel 72, H. v. Etjk en fam. Jac. Urluspantsoen 297, verte genwoordiger; B. R. E. Koetsveld-v. Ankeren en fam. filiaalchef, Toscanlnl- laan 14; F. J. Sinjorgo en fam. Jac. Ur- lusplantsoen 239, elektrotechnicus; W. J. M. ter Haar Corn. Schuytlaan 178, filiaalhouder; J. J. M. Fraters en fam. Beethovenln. 67 militair; H. Visser en fam. Hofln. 75 opzichter; W. Mout en fam. Jac. Urlusp. 143, kantoorbed. R. S. Le Poole en fam. Witte Singel 27, ass. sterrewacht; J. Roukema Metjers- kade 5; J. H. Lens Lammenschansweg 8, A. K. Jongbloed Piet Paaltjenspad 7; N. Sonneveldt-v.d. Bogert Plant soen 1; N. A. Knook Hooigracht 58-60, landbouwersknecht; H. M. Schuur-v. Hoo(j, Jac. Urlusplantsoen 203, R. F. Folmer Stationsweg 3a, N. v.d. Berg Witte Singel 27, E. M. Sanders Haag- weg 132 acqulsitrice; F. H. Verhage Noordeinde 2a, militair; H. R. Kanhai Rijn- en Schiekade 109, H. Boutchiche Doezastr. 34 fabr. arb. O. Guerrouj Doezastr. 34 text. arb. D. Ajgou Doeza str. 34 fabr. arb. K. H. Kroon Noord einde 2a militair; M. A. C. Popelier-de Koek Zoeterwoudseslngel 107 analyste; K. V. M. Peterse Noordeinde 31, W. Verhoeven Wolsteeg 2, G. Y. Maters Herengracht 74, K. Wlllemsen Korte Mare 11, maatsch. werkster; V. E. A. Rölkens Hogewoerd 32a employé rels- bur. J. Bunschoten Lorentzkade 52, onderwijzeres, G. H. M. Roes de Mey v. Streefkerkstr. 34, A. C. Frölich Bere- str. 123a, D. H. de Vroom-Jaszcz Ken- nedyln. 8, M. W. Kessi'ls-Zonneveld Kooipark 4 winkelbed. Y. A. v.d. Kletf Schubertln. 207, kantoorbed. A. Mar- graf Boerhaaven. 47 opzichter bouw- bedr. G. M. J. Kramers-v. Riet Schu bertln. 191, W. O. Sleur Boommarkt 20, autospulter, E. Cordón Lapuente Witte Rozenstr. 8 kelner, M. Roodzant Vismarkt 3, C. J. v. Raaij Janvossen- steeg 31, L. B. Kretzschmar Burggra- venln. 158 werktuigbouwkundige, P. v. Dijk Plantsoen 15, M. Tajdar Klik- spaanweg 38 W. M. L. Smit Vismarkt 3 secretaresse, C. ten Braak Rijndijk 282 secretaresse, F. H. G. Cornelisse Aloëln. 6, matroos, M. A. G. Koops Ko- revaarstraat 11a, P. v. Duijne Melch. Treubln. 21, C. M. Brands Valeriusstr. 120, H. J. C. Corte Bachstr. 86, K. Kelf- kens St. Pancratiussteeg 3. M. M. Speet-Verplancke Hogewoerd 56, huis houdster, L. E. M. Suijter Rijnsburger- weg 10, verpleegster, H. C. W. Klomp Noordelnde 2a, militair, J. M. L. J. C. Waegemaekers Oude Singel 12 ver pleegster, A. P. M. Wulfinghoff Hoge woerd 76, A. M. D. v. Groenestijn, Rflnsburgerweg 10 verpleegster, M. v.d. Hoogenband Boshulzerkade 29 typis te, A. P. Vufjk Rijndijkstr. 85, E. J. A. Maas Weldehof 6, S. F. Polanen Timor- str. 21a, H. Koning Hogewoerd 154, werktuigkundige: J. C. Visser Houtln. 55 verpleegster; W. J. Uljlenbroek Wit te Singel 95, huisschilder; A. Bonte- Reijnders Hofln. 333, C. H. A. A. v. Rooij Janvossensteeg 31. G. J. H. Knaapen Noordeinde 2a, militair; M. N. J. de Meij Hartmanstr. 9 secretaresse; 1. Irté Rijnsburgerweg 30 wetensch. medewerker R.U. A. B. A. Atlaghe Doezastr. 34 fabrieksarb. A. Simons Levendaal 35a, R. Lammers Burggra- venln. 170, A. v.d. Stel v. Riebeeckhof 20, fabrieksarb. Baronesse G. v.d. Feltz Schubertln. 265 heilgymnaste- Rozenprijzen voor Hazerswoudse kweker De firma G. de Ruiter van de kwekerij „Rosa Polyantha" aan de Hazerswoudse Voorweg heeft weer een aantal prijzen toegewezen gekregen voor door haar ge kweekte produkten. Tijdens het inter nationaal rozenconcours in het rosarium van het Haagse Westbroekpark kende de internationale Jury een tweede plaats toe aan de roos „Orange Sensation". Oud-wereldkampioen „Europeana" werd onderscheiden met een derde plaats. Zoals reeds eerder werd bericht werd onlangs de „Europeana" in de Verenig de Staten onderscheiden. Marktberichten WOERDEN, 5 juli. Kaas Aanvoer 83 partijen, le soort 3.45-3.54, 2e soort 3.36-344, extra tot 3.90. Handel flauw. R. A. VEEN, 4 juli. BLOEMEN Am. Anjers Sim Rose 4-8, Sim Rood 3-7 Sim Wit 6-10; Sim Arthur 5-6; Keefer 6; Esperance 6-7; Farah Dibah 8; Tan gerine 12-15; Gerbera 11-13; Rozen Gar- nette en Carol 2-5; Carla 16-20; Baccara 11-16; Sonora 6-9; Zorina 5-8; Coral Princess 8-9; Super Star 14-15; Bregina 8-11; Lelies Rubrum 65-67; Violieren 5-7 p. st.Trosanjers 75-95; Troschry- santhen Luyona 1,05; Indianapolis 1.50- 1.55; Colvilleis 30-73; Irissen 25-64; Snij- groen 28-47; Brodea 9-21; Wirrals Su preme 8-36; Ornithogalum 40-41; Lathy rus 18-23; Chaboud Anjers 21-27; Spi rea 13-29; Alstroemeria 36-69; Sidalcia 27, Dahlia's 13-44 per bos. R. A. Veen, 4 juli. Perkplanten Petunia 4-8, Afrikanen 4-17, Salvia 8-11, Dahlia's 3-6 per stuk. RUnsburg, 4 JuU. BLOEMEN Chrysanten Indian Polis 150-180; Tokio 130-150; Lyona 130-150; Phlox 65-85; PAUZE FRAAI GEDRAAI Eerst als de noeste hooiers 's mid dags tegen melkenstijd zijn afgezwaaid, vertonen we ons in het geschoren weiland. Hier en daar is nog wel wat „bedde-stro" overgebleven om er z der gewetenswroeging op te luieren. We liggen lang-uit op de grasmat, die zo onmetelijk is dat zij zich alzijdig welft over de kruis van de aardbol. Je kunt dat niet zo precies vaststel len, die welving, en toch dringt zich aan je op. indien je de zon in i gaten houdt. Het is niet de zon die daar geleidelijk wegdraait. Wij zijn het die wegdraaien en lang-uit liggend met het hoofd omlaag in de diepte zakken. Je ligt daar uitgespannen op een groen rad van avontuur en laat je dood-kalm omlaagdraaien tot je, in de schemering van het heelal van andere kant bekijken kunt. Met het hoofd omlaag de bodemloze diepte in Toen we ons voldoende dit waaghalzerig avontuur hadden ve meid, droomden we, dat we eraf vi len. Dat "kan men alleen dromen je kunt er niet af vallen, ook al hang je onderste-boven, en niemand weet te verklaren waarom dat niet kan. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 29 juni t/m 5 juli zijn door de KFC als volgt ge- Camera: ,,'n Slippertje naar Mexico" (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: Marrakesh (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxor: De Saint contra (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Studio: Alphaville (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Trianon: Fautomas contra Scotland Yard (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rex: Vuurdoop op de Yangtse Kiang (14 jaar) Dagelijks en ook zondags: 2.00 en 7.30 uur. PUNT KORRELTJE Wilt ge, dat men goed over u denkt? zég het niet. Pascal. Godetia 85-115; Statice 85-100; Freesla's Golden Yellow 50-75; White Swan 65- 85. Engelse Irissen 40-60; Orion 25-50; Gele Margrieten 20-35, alles per bos. Gladiolen 250-600; Colvilly 250-500; Scabiosa 400-550; Wereld Supreme 250- 300, alles per bos. Anthurium 50-80; Ger bera 16-21; Capanula 8-15; Rozen Bac cara 10-22; Zorina 6-9; Garnet 3-5; Ca rol 3-5; Am. Anjers: Farah Dibah 15-14; Espérance 5-13; Dusty 5-12; Crowley Sim 4-11; Carry Sim 3-10; Witte Sim 3-10; G. J. Sim 4-9; Rose Sim 3-9; Rode Sim 3-8; Arthur 3-8. Violieren 5-10, al les per stuk. TER AAR, 4 juli. GROENTE Augurken A 1.31, B 69-73, C 59, D I 29. D II 21-26, C D 40, E 15-17, alles per kg. In raadsvergadering van Leidschendam: VERHOGING HUISVUILRECHTEN dat droeg toen eigen tent aangewezen. Veilig Verkeersexamens Dit jaar hebben in Voorschoten 352 kinderen van de lagere scholen deelgenomen aan het Veilig Verkeer9examen. In to taal werden 335 diploma's uitgereikt en 27 jongens en meisjes maakten tij dens het theoretische en het praktische examen geen enkele fout. De foutloos geslaagden ontvingen van burgemees ter L. de Kool na een gezellig toe- draakje hun diploma met een boe- kenbon en een speldje. De Mariaschool kwam dit jaar als beste school uit de Veilig-Verkeerswedstrijd en ontving de wiawlbeker voor één jaar. Nu moet getracht worden van het geheel een echt dorp te maken, waar een week lang intensief in geleefd kan worden. Allereerst bakent ieder een z'n eigen terrein af en vervol gens wordt per groepje van 6 'n eigen keuken opgebouwd. Tafels om aan te eten en stoelen om op te zitten zijn er niet. Wie behoefte heeft aan deze luxe moet het zelf maar pionieren met hout en touw. De zandvlakte, die in het centrum van het kampeerterrein ligt, wordt hierna als dorpsplein ingericht: Er; komt een kampwinkel, waar o.a. het In de gisteravond gehouden gemeen teraadsvergadering van Leidschendam hebben de raadsleden zich enige urei zlg gehouden met het afleggen van klaringen en het beantwoorden van gen. Daarby ging het soms vry onple zierig toe niaar het slot was toch dat de gemoederen gesust waren, zodat de uitermate lange agenda vlug en nor maal afgehandeld kon worden. De fractieleider van de VVD, de heer ir. H. F. de Jonge, begon met de heer P. C Boone (PvdA) te verwijten dat hij In de vorige vergadering het raadslid de heer G. M. d. Riet (VVD) geka pitteld had over diens optreden betref fende een schryven van een oudercom missie. Hierbij vleien woorden als „WTe- vel" en .Jiwade trouw". Nadat de heer Boone hierover liad geantwoord, was deze zaak in der minne geschikt. Bij de discussie over een aantal door het seniorenconvent gestelde vragen be treffende de slechte afdoening van straatongevallen beklaagde de heer Boo ne zich vooral over de late komst van een ambulance uit Voorburg. Ook werd gevraagd de politieauto van een bran card en van een instrumentarium te voorzien, opdat de dokter de nodige hulp dadelijk kan verlenen. De heer Boone had hierover met enige doktoren gesproken. Burgemeester Kolfschoten legde uit voerig de reden uit waarom de ambu lance op zich had laten wachten. Dit was te wijten aan de ongelukkige telefoon verbinding met de geneeskundige dienst te Voorburg. Dit zal zo mogeiyk ver holpen worden door een extra ïynver- blndlng per telefoon met de genoemde geneeskundige dienst. De burgemeester was ontstemd over het feit, dat de dok toren hun beklag hadden gedaan bij de heer Boone, terwijl de aangewezen in stantie was geweest het college van b. VERWIJTEN houder Van der Laan mededeelde, maar de vuilnisbelt van Zoetermeer en Voor burg is vol en daarom moet de afvoer van vuil reeds van begin 1968 via de VAM kunnen beginnen. Deze 10 jaar zijn bedoeld als een overbrugging tot het moment, waarop met de gemeenten Voorburg, Zoetermeer, Delft, Pijnacker en Nootdorp een gemeenschappelijke vuilverbrandingsinstallatie gesticht kan worden. Duar cle kosten via de VAM zeer hoog zün, stelden b. en w. voor de huisvull- liten te verhogen tot 24.per Jaar deze verhoging in twee etappes te ..vn geschieden, de raad zitting biyft nemen na- Mevrouw Alma was van mening dat mens een onafhankelijke partij. Volgens we, „a, overhebben voor de de fractievoorzitter van de KVP, de heer dl, de gemeente verleent en drs. H. Bakker, had mevr. Alma ontslag vond h,.t de verhogl„g maar dado. als raadslid moeten nemen. Zij ivae ge- ,Uk f u_ le bre„gcn. I)t. raad glng kozen als lid van de KVP en nu zij uit op de partij gestoten was, omdat zij propa- De burgemeester zal laten onderzoe- •n of voor bejaarden en grote gezin- erlaagd tarief berekend kan de kwestie Na deze zaak kwam wee aan de orde betreffende Alma-Pieters. die door het hoofdbestuur van de KVP als lid geroyeerd te zijn als ganda had gemaakt voor een andere partij en voor die partij zelfs een kan didatenlijst had getekend, zou het onge- twyfeld fatsoenlijk zijn geweest als zij j het raadslidmaatschap opzegde. Mevrouw Alma verweerde zich op de van haar bekende wyze o.a. met de woor den incompetent, anonieme tipgevers, onbetrouwbaar en politiek onfatsoen. In ieder geval biyft mevrouw Alma lid van de raad, waardoor de KVP-frac tie thans een lid minder telt. Na deze zaken kwam elndeiyk de agen da in behandeling. HUISVUIL Het voorstel was met Voorburg en Zoetermeer een gemeenschappelijke re geling aan te gaan om gedurende 10 jaar het huisvuil te doen afvoeren door de VAM. De Leidschendamse belt kon nog wel een jaar gebruikt worden zoals wet- DOORSTROMINGS REGELING De nieuwe door het college voorgestel de doorstroomregeling kon het fiat van de raad niet verkrijgen. De heer L. Lear- buch (KVP), voorzitter van de huisves tingscommissie, betreurde het vervallen van de 1000.verhuiskosten. Ook de verdere voorwaarden waren bij de oude regeling meer aantrekkelijk. Er werden nog enige voorstellen gedaan voor een betere regeling, maar de raad kon niet tot overeenstemming komen. Op voor stel van de heer Bakker werd dit agen dapunt na een uitvoerige bespreking aangehouden tot de volgende vergadering op 31 juli a.s.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4