Twintigste Laura te Alplien a. d. Rijn met ruim 570 deelnemers MARINELUCHTVAARTDIENST GAAT BESTAAN VAN HALVE EEUW VIEREN DINSDAG 4 JULI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 MA ANDAGAV O ND GESTART ZEVENTIG-JARIGE LEVERT ONGELOOFLIJKE PRESTATIE Het gaat er erg veel op lijken, dat de twintigste ritten van de Alphense Rijwielvercnigiug "De Laura" inderdaad het voorspeld recordaantal deel nemers zal bereiken. Als wij het ons goed herinneren telde eerste Laura 600 twintigste keer van start is gegaan, heeft de secretaris, de heer P. Koren, al twintigste keer van start is gegaan, heeft de secretaris, de heer P. Koren al ruim 570 deelnemers ingeschreven. Als de jaarlijkse gewoonte van velen om zich vlak voor de start te laten inschrijven ook dit keer wordt gecontinueerd, dan kan dat betekenen, dat het eerste aantal wordt overschreden; in elk geval zullen er nu enkele honderden meer deelnemen dan het vorig jaar het geval is geweest. Hiertoe kan het jubileum-karakter van deze Laura een steentje hebben bijgedragen, maar de organisatoren houden er rekening mee, dat de goede weersvoorspelling hieraan niet vreemd is, evenmin als het feit, dat de algemene vakanties dit jaar vroeger vallen dan voorgaande jaren, waarbij vooral de schoolvakanties een belangrijke rol spelen. het Alphens gemeentebestuur aanwezig zijn, zoals de burgemeesters J. C. van Wageningen van Woubrugge, C. G. van Dobben de Bruijn van Hazerswoude, B. J. Hogenboom van Ter Aar en Zevenho ven, H. L. Breen van Leimuiden, Rijn- saterwoude en Nieuwveen, P. M. F. Smolders van Alkemade, mr. R. M. Gal las van Leiderdorp en mr G. C. van der Willigen van de Sleutelstad Leiden, die tot de nieuwste belangstellenden be hoort en in wie de naaste stad van Al phen ook voor het eerst op de Laura- bijeenkomst officieel was vertegenwoor digd. Voorts waren vele genodigden ge komen, in gezelschap van hun echtge- Burgem. Van der Willigen tot ere-lid benoemd Voor het eerst is dit jaar de mogelijk heid geopend om een aanmerkelijk kor tere rit per dag te ryden, nl. 60 km., ter kennismaking met de Laura, voor welke afstand inderdaad velen hebben inge- Ongeveer acht personen hebben voor de twintigste keer ingeschreven. Onder hen bevinden zich ook twee dames: me vrouw By de Vate (70) uit Dedemsvaart Is de oudste vrouwelijke deelnemer. Zij Is per fiets van haar woonplaats geko men en rydt, zoals gewoonlijk, na de Laura in Alphen a. d. Rjjn te hebben volbracht, ook weer per fiets naar haar stadje Dedemsvaart terug. Zij bevindt zich in gezelschap van mevr. De Boer, Iets Jonger in leeftijd, die te Amsterdam woont en wederom voornemens is elke dag bovendien op en neer naar de hoofdstad te ryden per rywiel. Beide da mes werden voor het forum van de hon derden andere Laura-rijders, onder wie velen voor de eerste keer komen, ge haald en daar moest natuurlijk 'n flink applaus op volgen. Voordat burgemeester Z. Bruins Slot de jubileum Laura op het bordes voor de deelnemers en ten aanhore van een dui zendtal belangstellende burgers opende, vond in het raadhuis een officiële bijeen komst plaats voor het bestuur van de Laura, de burgemeesters van omliggen de gemeenten, hoge politiefunctionaris sen. vertegenwoordigers van de ANWB en vele andere autoriteiten. GENODIGDEN Onder de aanwezige burgemeesters za gen wij vele bekenden in de kring van de Laura, omdat zij er vrywel elk jaar bij de officiële start op uitnodiging van Laura-gastcn op het gen ERE-LID Spr. herinnerde de burgemeester van Leiden eraan, dat zijn voorganger, bur gemeester Van Kinschot, nog altijd als ere-lid van het Laura-bestuur is geno teerd; spr. sprak de wens uit, dat de heer Van der Willigen bereid zal zijn ook die functie te aanvaarden. Hierop knikte de nieuwe gast in de Laurakrhig bewilligend. Het Laura-inscliryvingscentruiu in de Nutszaal. Zittend de lieer P. Groenhart, voorzitter, achter hem (staande) de heer P. Koren, secretaris. nemers zijn geregistreerd, een aantal. dat naar hij hoopte, nog wel wat zal stijgen, voordat men voor dc eerste ju- bileumrit gaat starten. TELE URSTELLING i De heer Groenhart uittte zijn teleur- j stelling jegens de PTT voor de drastische. I porto-verhoging, waarmede aan het verenigingsleven een stevige klap wordt J j toegebracht: in luttele jaren is 't porto I voor drukwerk opgelopen van 4 tot 12 ct. j en dit betekent een belangrijke uitga-1 venpost, ook voor de Laura. ,,Wij zullen de BB wel missen, nu wij dit jaar voor het eerst geen gebruik kunnen maken van haar mobilofoon- apparatuur. Een goed contact tussen het j J Laura-centrum in Alphen en de fietsen- j de Laurianen valt hierdoor weg" merkte j spr. met spijt op. I Spr. sprak er ook zijn teleurstelling over uit. dat de gelederen van politie en l militaire groepen in de loop der jaren I meer en meer uitgedund zijn, omdat de zwaardere taken extra verlofdagen tel kens in mindere mate toestaan. Velen van hen zijn gedwongen eigen vakantie- I dagen op te offeren als zjj aan de Laura i willen deelnemen. Een klein beetje meer soepelheid zou het aantal deelne- 1 mers aan de Laura een flink stuk om- I hoog kunnen brengen. De Alphense muziekkorpsen moesten j wegens vakantie van hun leden verstek laten gaan. Een dankbare oplossing van deze lacune vond 't bestuur door de be- j icidheid van het Haagse Politie-muziek- korps, dat de officiële opening van de Laura kwam opluisteren. Dit korps had zich tijdig aan het Thorbeckeplein opge steld en marcheerde vandaar naar het raadhuis, gevolgd door honderden Lau- 1 rianen en belangstellende bewoners van de streek, en lokten de genodigden naar| Op het bordes begroette de heer Groen hart de deelnemers. Zij komen in grote De Marineluchtvaartdienst, kortweg gezegd: de M.L.D gaat woensdag en donderdag. 5 en fi juli. feestvieren. Deze dienst bestaat nl. officieel 50 jaar, hoewel in 1914 reeds een Marinevliegkamp nl. "De Mok" op Texel werd ingericht. De definitieve instelling van de M.L.D. kwam echter eerst drie jaar later, in 1917. bij beschikking van de toenmalige minister van Marine. ..ALLE HENS" - PARADE - OPEN HUIS Dit jubileum van een halve eeuw zal op de marine- vliegbasis Valkenburg twee dagen worden gevierd. Woensdag wordt begonnen met een z.g. „Alle Hens", een parade, opgeluisterd met muziek van de muziek kapel van het vliegkamp. Van 11 tot 12 uur volgt een rondvlucht boven Westelijk Nederland vanaf Valken burg langs da kust naar de kop van Noord-Holland, via Enkhuizen naar Amsterdam en verder over de grote steden van de randstad weer terug naar de basis. Het luchteskader zal bestaan uit 6 Neptunus en 15 Trackers. Trackers. Van 1 tot 4 uur woensdag, wordt „open huls" gehou den voor belangstellenden uit Katwijk. Valkenburg <n omgeving. In een der hangars zal een tentoonstelling zijn ingericht. De aandacht wordt er echter op gevestigd dat kinderen onder de 14 jaar slechts onder geleide toegang hebben. REÜNIE reünisten is vastgesteld op 10 uur. waarna om 10.15 uur een herdenkingsplechtigheid volgt op het platform (bij slecht weer in hangar 5). De rest van de dag zal besteed worden aan alles wat tot een bijeenkomst van vroegere kameraden behoort. Kapitein ter zee-vlieger Hoes, dc commandant van de basis, vertelde ons dat reeds een 900-tal aanmeldingen tot deelname waren binnengekomen. GEDENKBOEK Verschenen is ook een aantrekkelijk uitgevoerd, met velo Illustraties verlucht gedenkboek, waarin de geschie denis van de M.L.D. is beschreven. Het maandblad van het vliegkamp „Blokken weg. starten maar" onder re dactie van sgt M. A. de Vries, kwam eveneens uit met een extra jubileumnummer met bjjdragcn van de com mandant van het vliegkamp, van wfjlen burgemeester H. Duiker van Katwijk en burgemeester M. A. v. d. Have van Valkenburg, alsmede een tweetal artikelen die de geschiedenis van de belde gemeenten, op welker grondgebieden het vliegkamp Is gelegen, tot onderwerp hebben. Op de 50-jarige geschiedenis van de M.L.D. hopen w(J binnenkort meer uitgebreid terug te komen. groepen van heinde en ver. Ook de 60 kru.-routes zjjn goed bezet en blijken in de behoefte te voorzien. Velen leren nu de Laura kennen en zullen, naar spr. hoopte, wellicht deelnemers zijn op de 100 km.-afstandden. HULDIGING Laura-deelnemers. Hij huldigde de twee dames mevr. Bij de Vate als de oudste en mevr De Boer) die niet volstaan met de Laura uit te rijden, maar een grotere prestatie leveren door per fiets hierheen te komen en na afloop weer naar huis te fietsen, de eerste van De demsvaart. de andere dame zal dit dage lijks gaan doen. Spr. wenste namens het geiueentebe- stuur de gehele burgerjj van Alphen met de Laurianen mooie dagen en de deelnemers vooral veel succes. Terwijl t Haagse Politiemuziekkorps het Wilhelmus speelde, henen verkenners en padvinders de onderschelden vlaggen van Nederland en de Laura-steden in de top van de in carrée in het gazon voor het raadhuis opgestelde vlaggemasten. Met een welgeslaagde taptoe werd de of ficiële plechtigheid voor de 20e start van de Laura besloten. TWEEDE SPORT-EN SPEL-0NTM0ETINC VAN KATHOLIEKE LEVENSCHOOL EN STICHTINGVORMING WERKENDE JEUGD GRONDLEGGER Onder de vele dames bevond zich ook mevr. Gastelaars, de echtgenote van de grondlegger van de Laura, wijlen de heer H. E. A Gastelaars, de toen ge pensioneerde referendaris van de PTT j te 's-Gravenhage, die in die tyd te Al- phen woonachtig was. Burgemeester Z. Bruins Slot richtte een hartelijk welkom tot de velen die I aan de uitnodiging gehoor hebben ge- geven; de aanwezigheid van burgemees- I ter Van der Willigen uit Leiden deed hem in het bijzonder een groot genoegen. I Dankbaar was Alphens burgemeester i voor het feit, dat het Stichtingsbestuur erin geslaagd is de Laura tot een jaar- lijks sportevenement te maken, dat voor liefhebbers gedurende vier dagen eeD onvergetelijk fietsgenot verschaft in de drie provincies Noordholland. Zuid-Hol land en Utrecht. De burgemeester zou ook wel eens willen deelnemen, misschien als hij straks burgemeester in ruste zal zijn. De heer P. Groenhart, voorzitter van de Laura begroette mevr. Gastelaars met een speciaal woordje en herinnerde daarbij aan het goede initiatief van wij- len haar echtgenoot om het rijwieleve nement Laura te stichten, dat dank zij NIEUWE DEKEN VAN Z0ETERW0UDE De Stichting Katholieke levensschool voor Leiden en Omgeving en de Stichting Vorming Werkende Jeugd Leiden, hebben ook dit jaar weer hun sport- en spelont- moeting gehad, tijdens de byeenkommten van de afge lopen week. Om alle onder delen beter tot hun recht te kunnen laten komen, was men tydeiyk verhuisd naar de akkommodatle van het Jeugddorp aan de Voorscho- terweg. De weergoden heb ben prima meegewerkt, de aktiviteiten vielen byzonder In de smaak en zo kon deze tweede sport- en spol-ont- moetlng (het vorige Jaar waa de première van deze aktiviteit) weer uitgroeien TIEN ONDERDELEN In totaal waren er tien onderdelen, verdeeld over 5 buiten- en 5 blnnenaktivitei- ten, te weten: 1 benoemen van gereedschappen en ma terialen; 2 foto-herkenning; 3 vragen beantwoorden m.b.t. muziek; 4 kreatieve handenarbeid: 5 buksschie- ten; 6 80 meter hardlopen; 7 kogelstoten; 8 bewegings vaardigheid: 9 hoogsprin gen; 10 doelschieten. In alle groepjes -samen gesteld uit 4 5 jongens- is felle strfjd geleverd om in het bezit te komen van een der prijzen t.w.: bekers i le pryzenlauwertakjes 2e prijzen) en medailles (3e prijzen). Uiteindelijk waren het vijf jongens uit de vrlj- dagmorgengroepen, die met de hoogste eer gingen strij ken, namelijk: Dirk v.d. Plas en Jan Dekker van de Stich ting Vorming Jeugd, en Harry Hekker, Cor Vink en Gerard v.d. Slot van de Ka tholieke Levensschool. De 2e prijzen gingen naar: Sjaak Buijs en Thomas Hetharia van de Stichting Werkende Jeugd en Balt v.d. Kraan en Wouter Overdljk van de Katholieke Levensschool. De 3e prijzen tenslotte, waren voor: Jack v.d. Tuin, Johan Korree en Eddy Kers- hof van de Stichting Vor ming Werkende Jeugd en Ad Marijnen en Frans v.d. Meij van de Katholieke le vensschool. De pryauitrel- king vond vrijdagavond plaats in het gebouw aan de Jan Vossensteeg 17, door de heer A. J. Versnel, voor zitter van de Stichting Vor ming Werkende Jeugd. De voetbal-wisselbeker kon (nog) niet worden uitge reikt, omdat de voetbalwed- strljd tussen 'n elftal van de Katholieke Levensschool en 'n elftal van de Stichting Vorming Werkende Jeugd onbeslist (2-2) was geëin digd. In september komen belde elftallen nóg 'n keer in het veld. VERKEER EISTE IN KWARTIER TIJDS TWEE DODEN IN LEIDEN In een kwartier tyds overleden gister- ivond twee inwoners van Leiden tenge- tolge van een verkeersongeval. De 14- Jarige scholier P. V. Beerenfenger kwam «treeks half zeven met zyn bromfiets in botsing met een vrachtauto, toen de jongeman, komend van de Leeghw ster straat rechtnafsloeg de Lage Morsweg op en de bocht te ruim nam. Hy sloeg met zyn hoofd tegen het linkervoorportier van een vrachtauto, die uit de richting van de Morsweg kwam. Ten gevolge hiervan liep de jongeman zeer ernstige verwondingen op. Het slachtofer over leed vrywel ter plaatse. kwa i do 8-jarlge Tien miuut< Maria Eradus ten gcvolgi rijding op de W'Ulem de Zv'Ogerlaan om het loven. Het meisje slak mot een step de voetgangersoversteekplaats ter hoogte van de Julianakade over en kreeg d&ar- by op de dienweg voorrang van een auto busbestuurder. Toen ze al steppend op de middenrybaan arriveerde werd ze door een passerende personenauto gegrepen en twaalf meter weggeslingerd. Het kind overleed tor plaatse. De politie verzoekt degenen, die getuige van dit ongeval zyn geweest, zich In verbinding te stellen met het hoofdbureau te Leiden in de Zon neveldstraat, afdeling Verkeerspolitie, tel. 44444. Uitslagen middenstandsexamens Leiden De nieuwe pastoor van de samengevoegde parochies St. Jans Onthoof ding en H. Kruisverheffing te Zoeterwoude, tevens deken, de zeereerw. heer Abr. Lamot, Kruisheer. Op Schiphol, aan het begin van een wereldreis, slaan hier de 22-jarige Nelet Hulstijn, Kloveniersburgwal 141, Amsterdam en de 20-jarige Tom E.vsbouts, Prinses Margrietlaan 1, Aalst (NB). Het meisje studeert sociale pedagogie san de Gemeente Universiteit in Amsterdam, de jongen is tweedejaars lalden, Godfried Romans en Antlionie \nn Kampen, heeft van beiden een opstel over „Idealen van de Moderne Jeugd" uit 400 Inzendingen van studenten als beste geselecteerd. ..Ik hoop altijd blij te zijn dal ik leef". Bondiger kan het haast niet. Tom. die door de opening van Berltyn ide autobaan over Oost-Duits grondgebied naar de Bondsrepubliek) naar het westen la gareden, schreef het wat ingewikkelder: „Myn Ideaal la een opening, ontstaan uit een categorisch ontkennen van kanslooeheid". De prya voor de twee uitverkoren verhalen ia een reis per Japan Air Llnea rond de aardbol. Vandaag vertrekken se van Schiphol. Ze reizen via Londen naar New York. San Franciaeo en Honolulu. Vandaar gaat de reis verder over Tokio imet daaraan vaat een rondreia door Japan j en dan via Hong Kong en Bangkok terug naar Nederland. In al die plaatsen zullen ze worden rondgeleid. In totaal duurt de reia 17 dagen. VOORSCHOTEN Geslaagd Aan dc HTS in Haar lem zijn de heren W. B. M Arts en C. Th. Sehrama. beiden uit Voorscho ten. geslaagd voor het eindexamen werktuigbouwkunde Examens Leids opleidingsinstituut voor analisten Voor het analiatenexamen medische richting zijn de volgende peraonen ge slaagd: J. W. Th. Beckers Saaaenhelm; M. C. C. M. Sutorlus Voorburg: C. M. Boogmans Lelden; H. S. Verateegt R(Jna- burg; M. Beun, A. E. Bensink Den Haag; E. Boon Oegstgeest; A. Braber Rijswijk C. A. M. Muyzert Leiden; C. M. M. de Jong Leldschendam; N. v. Rijn Katwyk aan Zee; B. B. M. de Klerk Delft; J. Scholten Wassenaar; P. de Moa Leider dorp; L. C. Schouten Lelden; H. P. M. de Reus Noordwykerhout; N. H. v. Til burg Katwijk aan Zee; M. J. C. v. Rijn Llaae; L. M. Zwarts Leiderdorp; M. R. Z(jp Den Haag. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het kandidaatexamen ge schiedenis mej. J. M. A. v. Koppen te Delft en de heren W. M. Jansen te Delft en P. A. de Wilde te Leiden. Kandidaats examen Niet-westerae Sociologie mej. M. B. Schutte te Amsterdam. Gepromoveerd tot doctor ln de Wis kunde- fen Natuurwetenschappen de heer A. C. van Etynsbergen, geboren te .Den Haag en thans wonende te Lelden, op proefschrift getiteld "Beurling spaces, a class of normed köthe spaces". Prfomotor was prof. dr. A. C. Zaanen. LEIDERDORP lloe «Ie duiven vlogen De Postdui venvereniging „Leiderdorp" heeft zater dag haar eerste vlucht met jonge duiven gehouden vanaf Roosendaal. De duiven werden om 8.30 gelost met noordtjoaten- wlnd. Dc eerste duif werd geklokt om 9.50 uur door Aa van Llerop. De eerste 10 prijswinnaars waren. 1 A. v. Llerop. 2. 4, 6 en 7 M Reyerse. 3 en 9 H. v. d. Vecht, 5 H. Kniest. 8 J. dc Wit, 10 H. van Laar. Op dezelfde dag werd ook een wed vlucht met oude duiven gehouden van St. Denis. Gelost om 6.40 uur met n,n. wind De eerste duif werd geklokt door J. de Wit om 12.51 uur. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1. 8 en 9 J. de Wit, 2 M. Reyerse. 3 en 5 C. Neutcboom, 4 en 7 H. J. Kniest. 6 en 10 H. v. d. Vecht. ZOETERWOUDE Demonstratie Kcurgroep SJZ Mor. genavond om acht uur geven dames van de Keurgroep SJZ een demonstra- het gymnastieklokaal aan de Schenkelweg. Allen die zich voor deze gymnastiekdemonstratie interesseren zijn van harte welkom. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de HTS in Haarlem is de heer G A C. M. Oudshoorn uit Oegstgeest geslaagd voor hel eind- elektrotechniek. J. van Aerle. Nieuw-Vennep; A. B. C. v. Abtswoude. Leiden; R. J. M. Alkemade. Noordwljk-Zee; A. J. Bev, Lelden: C. Rhijnsburger, Valkenburg; C. J. Titulaer, Leiden; H. Angenent. BodegTaven: M. J. A. Bohlman, Alphen a.d. Rijn; B. de Witt. Leiderdorp; L. de Witt. Leider- jdorp: J. Bal. Alphen a.d. Rijn; T A. Bedijn Noordwyk; P. J. Berbee. Noord- wijk; J. J. Bernard. Leiden: C. v. Keve ren. Benthuizen; J. J. Biersteker. Kat- jwijkE. Bogerman, Alphen a.d. Rijn; |J. P. Bolle, Voorschoten; A. P. A. M. Bontje. Alphen a.d. Rijn; M. J. H. Borst, loeiden; H. G. P. Boskamp, Voorhout; J. W, M. v. Bellen. Oegstgeest; L. H. A. v. Bellen-Osse, Oegstgeest; A. Bregman en H. Bregman, Benthuizen; j. Juffer- mans. Oegstgeest; R. J, A v.d. Stok. Lelden; S. Broekhuizen, Voorhout; J. Brouwer. Nieuw Vennep; A. W M. Bun- nik en Th. Th. M. Bunnik, Bodegraven; A. J. Buntsma. Lelden; A. p. J. M. v.d. Burg en P. A. J. M. v.d. Burg. Reeuwljk. M. J. G. Clere-de Koning, Lelden; C. van Delft. Rtjnsburg; C. A. Does. Voor hout; A. C. Doeswijk, Voorschoten; J. i G R. Dool, Alphen a.d Rijn; P A. T, M. Droogh, NoordwIJk; Th. W. v Dui- nen, Oegstgeest; F1 v. Dufjn. Katwijk aan Zee; J. H. van D(jk, Rijswijk; Fl. v. Egmond, Rijntfburg. Geopend voor spoedeisende gevallen K^navond om acht uur geven dames Apotheek Van Driesum, Mare 110, van de Keurgroep SJZ een demonstra te!. 20406. 'ie in het gymnastieklokaal aan de GEEN KRAAKWAGEN IN DE MAAND JULI In de maand Juli r.al leiden het zonder grof vuilophaaldienst moeten doen we gens vakantie van het peranneel. In au gustus sullen de schema's van de wfjken vaarin de kraakwagen zal ryden weer egrlniatlg gepubliceerd worden. Tot on- :e spyt Is gisteren het schema \oor de tomende week abusleveiyk gepubliceerd.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3