Centrale T.V.-service Gemeenteraad van Voorschoten acht parkeer-nota een goede leidraad AKTIEVE BEZORGERS ZATERDAG 1 JULI 1967 DE LMD6E COURANT Jonge grafici en agrairërs brengen bezoek aan Oxford Vandaag is een groep Leiden&ren Oxford vertrokken in het kader van de jaarlijkse uitwisselingen met die stad. De groep bestaat uit jonge zetters en drukkers, jonge mensen uit de agrarische sector en twee comité-leden, in totaal 15 personen. Dit is een tegenbezoek voor de uitwisseling van 18 - 24 sep tember 1966, toen identieke groepen Engelsen een bezoek aan Leiden brach ten. In het programma zijn o.a. opge nomen: voor de drukkers diverse e> sies op vakgebied, voor de jonge boeren een bezoek aan de befaamde Royal Show Verder zijn er nog de traditionele ont vangst op het stadhuis, de diverse trips en het afscheidsfeest. Morssingel weer open voor verkeer De Morssingel, die enkele maanden voor het verkeer afgesloten is geweest ter verbreding en reconstruering, is sinds vandaag weer opengesteld voor alle verkeer. De reconstructie vormt een belangrijke verbetering en zal in de toe komst vooral zijn nut gaan afwerpen als de verbinding van het Plesmanviaduct met Rijksweg 4 tot stand gekomen zal zijn, zodat het verkeer dat over deze invalsweg Leiden binnenkomt, snel kan worden afgevoerd. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werd t.o.v. Not. N. W. Holtkamp te Leiden geveild: Het woonhuis Buys Ballotstraat 17 op 20.510,- door dhr- v. Beukering Father J. Boerakker van de congre gatie van Mill Hill is door zijn overste aangewezen voor het volgen van hogere studies te Durham. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd de heren G. H. de Boer en H. van Dijk voor het prop. ex. bouwkundig ingenieur, en de heer L. J. Spadon voor het doctoraal examen scheikundig ingenieur, allen uit Lelden. Schooldiploma-zwemmen in het Zweilandbad Sumatrastraat 195 (Hr. Brittijn) A: Nelly van Egmond, Bram de Jonge. B: René Kekkevoet. Tjeerd Valk, Maarten Kekkevoet, Jouke Jonker. Marnixstraat (Hr. Klinkhamer) As Han Roelandse, Ria Laurier, Coby Marten. B: Jan Vinkenstein. Sumatrastraat 203 (Hr. Bartelsman) A: Silvia van Egmond, Peter Brand, Robbie van Egmond, Matty de Boer, Chris van Tongeren, Leny Paauw. B: Gerrie Schimmel, Bram Azier, Henny Boon, Johnny v. d. Leest, Peter van Tongeren, Cor Chaudron, Henny Ab- spoel, Carla Boom, Ellie Bozaard, Rob Vaneveld, Hans v. d. Wetering, Cok Holverda. Rijnsburgersingel (Hr. Goddijn) A: Rieneke Ravensbergen, Corrie Colpa. Lia Zandvliet. Paul Challik, Roel Ka- rel, Ronald Nieboer. B: Ties Diemei, Dick Gijzen, Rennie Meyers. Damlaan 22 (Hr. Van Adrichem) A: Jeanette van Dam. Marja Spadon, Tru dy Wisse, Piet van Steijn. B: Anke Akerboom, Els v. d. Berg, Freddie Overdijk. Aad Wijsman, Marjolein Koolhof, Jules Verhoeven, Wim Dub- belaar. Jos van Haarlem, Loes Hazes, Willem Grippeling. Morsweg 188 (Hr. Sierat) A: Willy Wiessenberg, Jan Pauw, Carla Lee mans, Yvonne Kerkvliet, André Cra- Jna. B: Marjan Bey, Liesbeth v. Vliet, Rudie Bourgonje. Gert Bouma, Anne van Driesum, Koos Duyverman. Damlaan 1 (Hr. Fluyt) A: John Poot, Bert Heemskerk. Marian Houthoff, Esther Stigter, Henny Wortman, Paul Lenz, Willie van Beek. B: Peter Hoo- gervorst, Robby v. d. Zeeuw, Anne- mieke Bol, Henny v. d. Wal. Marco Kleis, Dick Leen, Cokky Houthoff, Jeanet van Haren, Alie v. d. Blom, Joke de Beer, Yvonne Leugering, Rob bie v. d. Reyden. Morsweg 188 (Hr. Schütten) A: Mi- chiel Casper, Tormy Schalk, Ans v. d. Geest, Teun van Varik. B: Simon Wijnnobel, Ton Corba. Storm Buysingstraat (Mej. Wiersin- ga) A: Henk v. d. Perk, Mark Uitten- bogaard. B: Tilleke Slierings, Susanne Bouter, Herman Valk. Henk Kistema- ker. Boerhaavelaan (Hr. Hettinga) B: Robby Koen raad, Rudie v. d. Pauw Zoeterwoudsesingel (Hr. Van Niel) Theo Graneman. B: Johanna Ot terspeer. Lammenschansweg (Zr. Edith) A Herleen Molenkamp, Willy van Noort. Oppenheimstraat 4 (Hr. Van Iter- son) A: Rik van Oosten. B: Tineke v Brederode, An ja de Groot, Joep var Duyn, Eelco v. d. Wal. Van Vollenhovenkade (Hr. De Vries) Ariën Versnel, Marcel Barnard, Kees van Onselen, Hans Brandhorst. B: Adrie v. d. Tuyn, Petra v. d. Blom, Tony Lamping, Ab Stikkelorum, Tan- ny v. d. Reyden, Hans Galjaard, Albert Steensel, Hans Verschoor, René Hansen, Frans Kanbier, Jan-Dick de Nie. Asserstraat (Hr. Sleeboom) At Mar tin Vreeken. Yvonne Betcke, Astrid Kengen, Kooe van Rijn, Loes Verbiest, j B: Carollen van Hoorn, Nelleke v. d. j Meer, Yvonne Grondsma, Marja du Plie, Tammo Oegema. Adriaan Pauwstraat (Hr. Berg) A: Arien Bouter, Gerry Mooy. Meino Korenhof Anja v. d. Ykel. B: Marrv de Booy, Michiel v. d. Vijver, Robert v. d. Kraan. Gerrit van Egmond. En- neke Korenhof. Dick Koopman, Nico v. d. Oever, Dick Burema. Lorentzkade 61 (Hr. Ober) A: Tommie Buis, Annet Sacharov, Lourens Meyer, Rob Koreman. B: Johannie Siera, Jan Koreman. Kernstraat 2 (Hr. v. d. Scheun) B: Erik Kenter, Monique Stikvort, Tine ke Hüner. Du Rieustraat (Hr. Ravensbergen) A: Eddy de Jong, Nico Smit. Willem Jan Pauw. Doortje Stalwagen. B: Rob by van Ginkel, Sonja Klein, Jcttie van Sonsbeek. Yolanda Kastelein. Oppenheimstraat 8 (Hr. Poodl (ADVERTENTIE) Oostkanaalweg lt Ter Aar Telefoon 01722—705 Aangesloten by het NIC TELEVISIE KLEURENTELEVISIE RADIO BANDRECORDERS PLATENSPELERS maanden garantie op de reparatie VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN in de week van 12 t/m 19 juni 1967 J. van Dalen en fam., van Akkerhof 36 naar Bunnik. Ds. J. Mindenuslaan I 15; F. L. Roddy en famvan Witte Singel 27 naar Ver. Staten van Noord- Paulushof 3 naar 's-Gravenhage. Eras- niusweg 1113; J. J. Liefferink, van Rijnsburgerweg 1Ü n.iar Oegstgeest, Regentesselaan 32; J. W. H. van Luijk, van Zaanstraat 11 naar Rynsburg. de Jong, Tinka Prast, Gerard Coel- man, Johnny Kiel, Simone van Maa- nen, Yvonne Boogert, Greetje Breeu- César Franckstr. 1 (Hr. Rotteveel) A: Jacqueline Hooijmans. Jos Trip- penzee, Marjo Gijbeis, Peter v. d. Linden, Leo v. d. Hoeven. Aadje Pel- Rudie Pijnnaker, Cobie Heidema, An- grim. B: Lex Hoefsloot. Henk Wol- nemieke Opdam. Henriet Verhoeven, vers, Paul Nijssen. Ine Gottenbos. Carl Werter. Yvonne I Lorentzkade 15a (Hr. van Duursen) va6 Rijn. v 11 1/ A: Randy Roels, Margreet Coenen, Pau- Kennedylaan (Hr. Drukker) 1 R?n.: lien Oudendijk, Connv Belt, Rosemarie A: Marijke Kein, Jelle v. d Veen, Ma- r"' Marga van Hal, Hugo Meijer, Jacque- 'ion ten Napel. B: Dik v. d. Bent. lien udendijk, Conny Belt, Rosemarie j Ronnie Middelkoop, Rob Kiemel. Raaphorst, Maehiel Dubbeldeman, j Obrechtstraat (Hr. Noorduin) Toon Beekman, Beatrix Aalders, Pa- A. Trudie Crania, Anneke de Jager. Boot en fam., van Brederostraat 38 naar Voorschoten, Rich. Wagnerlaan 21; P. Dijkhuizen en fam., van Hoge- woerd 150 naar Ghana; .J. A. E. Vial- Vissers en fam., van Corellistraat 9 naar Barneveld, Budkestraat 13; W. A. Minnard en fam., van v. d. S. Bakhuy- zenlaan 4 naar Vei'. Staten van Noord- Amerika: D. C. Dezel en fam., van Haarlemmerstraat 193 nr Leiderdorp, Hoofdstraat 84d; P. E. Briët en fam., Pieterskerkhof 2 naar Zuid-Afri- sestra^t 76; A. de Haan, van Houtlaan 55 naar Haskerland, Midstraat 64; W. Luber, van Kagerstraat 14 naar Brazi lië; H. T. M. Bakker, van ab Heren singel t/o 4 naar Haarlemmermeer, Lisseweg 41; M. B. M. Okadad, van Hogewoerd 121 naar Marokko; A. Bou- da, van Kraaierstraat 2 naar Marokko; H. D. de Vroom, van Rapenburg 35 naar Oegstgeest,» Pr Irenelaan 35; M. Tit, van Rapenburg 122 naar Rotter dam, Lepelaarsingel 145b; J. M. Poort- ka; J. M. van de Rest, van Rijnsbur- I Steencveld. van Steenstraat 43 naar gewone menaen. .li.- zoals n-dereen blun gerweg 10 naar Dordrecht, Voorstraat Koudekerk a d Rijn. Poelgeestlaan ll,'rs "ïaken In hun dageiyks werk. En 235; H. A M. Turk-van Diest van 13; M. L. M. H A. de Vos. van Rijns- h,in K*wone dagelijks werk is het be- Nijmegen. Ma- «turen van de. met 3 miljard opvaren- PAUZE DRIE MANNEN Wat er In die twee. Kosygin en Johnson, zijn omgegaan, toen zij met elkaar spraken In Glassboro? mijmerde Iemand hard-op. Vragende mijmeringen waarop antwoord verwacht noch gege ven kan worden. Deze twee machtheb bers - en voegt daar Maotsetoeng ala derde bij zijn de mannen van 't ogen blik, overigens gewone mensen ala de andere 3 miljard. Het valt alt(jd zo te gen, als je ze op het scherm ziet en hoort. Ze zyn zo gewoon gewoon. Dos morgens hebben z(j gedoucht, zich ge schoren. aangekleed en ontbeten zoals elkeen. Terwyi w(J op weg gaan naar ons bescheiden bedrijf, gaun y.y de we reld besturen Het zijn lang geen domme jongens, dat drietal, maar het blijven Schooldiplomazwemmen in „De Overdekte" Zwemvaardigheïdsdiploma I Rapenburg (hr v. d. Neut) Marjo Kriek, Mary Droog, Leo de Haas, Wil v. Rood en, Niki Fopma, Koos v. Wïeringen, Frans Bouma, Frank Wortel, Peter v. Bunningen, Adriaan v. Gils, Fons 't Meer, Jozef Peschier, Paul Fokker, Jan Spendel, André v. d. Werff, Loek 't Stee, Adrie Bouwmees- tei\ Caeciliastraat (hr. Rotteveel) Chris Driessen, René v. Dam, Theo Zierikzee, Fred Wansink, Ernest Key- zer, Hans v.d. Burgh, Alphons v. d. Gijn, Peter Uljé. Driftstraat (hr. de Vries) T. Siera, C. Gijsman, C. Beider, Stoof, L. Tegelaar, A, Dronkert Bewijs zwemproef (dipL A) Fred Lubbe, Shonny v. Dam, Elly Mieremet, André v. Rossum, Paul Borstelaan. Diploma geoefend zwemmer (dipl. B) Rapenburg (hr. v.d. Neut) Godfried Koevoets, Hans Lefeber, Alex Duivenvoorde, Alphons v. Be gen Henegouwen. Langebrug (hr. Volkers) Tonny de Jong, Frans v. Reyken, Leo v. Rhijn. Eindexamen M.S.G.-diploma Hieronder volgen de namen van de leerlingen van de Avondnijverheids school van het Kon. Gen. M.S.G, die het einddiploma behaald hebben: 5-jarige cursus afd. Werktuigbouwkunde B. v. d. Aart, Lisse; A. C. v. d. Berg, Zoeterwoude; G. A. v. d. Berg; J. P. van Berkel, De Zilk; H. G. Bink, Al phen a. d. Rijn; B. P. Derycke, Bad hoevedorp; W. v. d. Dolder, Enschede; Th. A. W. Hakkaart; D. C. Havenaar, Sassenheim; J. W. Heijdt, Leidschen- dam; J. W. M. v. d. Hoeven; W. D. N. Honder; J. P. M. de Jong, Leider dorp; F. van Leeuwen, Noordwij ker- hout; P. G. Molenaar; S. Nauta; Fr. Ohlenbusch, Nieuw Vennep; C. Riet veld, Waddinxveen; L. v. d. Sar, Noordwijk/Zee; H. J. Schoonbeek, Voorschoten; G. Schraa; R. J. M. Sluysmans. Afgewezen: 8 5-jarige cursus afd. Bouwkunde P. Barnhoorn, Katwyk/Zee; D. Berg mans, Rijnsburg; D. E. Brussee; L. J. Duynhoven, Warmond; L. Guyt, Kat wijk; B. van Houten; J. C. van Iterson, Rijnsburg; H. Langeveld, Alphen a. d. Rijn; M. Th. M. v. d. Meer. Roelof- arendsveen; L. Schild; G. P. v. d. Veek, Lisse; J. C. Verstraaten. Afgewezen: 7 Vervolgcursus afd. Bouwkunde H. J. Bakker; A. J. J. Blom. Sassen heim; G. P. Boers, Abbenes; P. K. van Dorp, Oegstgeest; N. J. J. M. van Eg mond, Hazerswoude; A. Koning, Hille- gom; J. Ouwehand. Katwijk/Zee; A. F. M. van Rooden, Hillegom; A. Snel, Alphen a. d. Rijn; Joh. Taverne; S. L. Vink, Noordwijk; J. C. M. Warmer dam, Voorschoten; F. Th. M. de Win ter, Warmond. Vervolgcursus afd. Electrotechnick J. v. d. Berg, Leiderdorp; Th. H. C. v. d. Burgh; W. van Erkel; G. J. Got tenbos; C. M. v. d. Heuvel, Alphen a. d. Rijn; J. Paternotte, Voorburg; C. Talitsch, Waddinxveen; N. B. Willem- sen, Rijpwetering. Afgewezen: 2 Vervolgcursus afd. Werktuigbouwkunde N. C. van Dam, Voorhout; C. Th. Jan- son; W. A. Kamerling (met lof); G. v. d. Plas, Katwijk/Zee; S. J. Plug, Den Haag; Th. J. v. d. Voort; L. J. Zwetsloot, Zoeterwoude. Aan de volgende leerlingen Uitgebreid Technische School die het praktijkjaar tot tevredenheid hebben volbracht is het diploma uitgereikt: afd. Bouwkunde A. J. A. Berk, Zoeterwoude; H. C. Boogaards, Rynsburg; W. J. v. Duyn, Katwijk; J. J. M. Handgraaf, Haar lem; J. P. Kanbier; G. Kloos, Katwijk; J. W. Koren; J. T. Kuyt, Katwijk; B. de Leeuw, Rijnsburg; A. A. A. Loh- man, Haarlem; W. S. v. d. Meent, AL phen a. d. Rijn; H. de Mooy, Valken burg; C. Ouwehand, Katwijk; L. D. Parlevliet, Katwijk; B. Scheltens, Voorschoten; J. T. I. M. Spiegeler, Voorschoten; W. C. Houtzager, Hille gom; J. S. Bennekers; W. H. G. J. Brama, Noordwijkerhout; R. G. Bij- ker, Lisse; T. G. M. Gijlswijk, De Zilk; G. J. Hoogervorst, Langeraar; H. H. v. Klaveren, Voorschoten; J. L A. v. d. Lane, Voorhout; H. W. A. v. Leeu wen: J. Looren de Jong, Noordwijk; E. Molenaar; H. Noort; W. Passchier, Noordwijkerhout; H. W. Speelman, Bodegraven; M. P. Verdegaal, Noord wijkerhout; M. N. M. Walraven, Lisse; P. E. M. Lassche, Leidschendam. afd. Electrotechniek G. Annokkee; J. Bergveld, Haarlem; E. Devilee; T. van Duin, Katwijk; W. Filippo; J. Kauffman, Hillegom; J. v. d. Heiden, Voorhout; R. J. Nievaart, Leiderdorp; P. Quakelaar, Hillegom; J. Grimbergen. Lisse: W. Rijnsburger, Alphen a. d. Rijn; C. Schouten, Ter Aar; G. Vos, Sassenheim; H. Wendt; C. Kleijne; F. T. Dames. Lisse; R. L. M. H. Hajema, Voorburg: M. Ch. tricia Jansen. B: Annelies Deyn, Liane v. d. Linden, Marie-Louis Meijer, Theo Vosters, Henny Jansen. Chris Beek- Gerard Driessen, Winfried Nota, Mayke Wijdicks, Els Duindam, Mar griet Lagerberg. Franchimontlaan (Hr. Witteman) A: Diny van Schie, Hans Mentink. Jan Menken, Hennie Vermond, Jeroen de Rijk, Johan van Schie. B: Margo Wit teman, Sjef Maasdijk, Marcel Maas, Gerrie Pikaar, Rob Aniba, Cor Droogh, Annemiek Vermey, Bram Bavelaar. Stadhouderslaan (Hr. v. d. Brink) Diploma A: Anja Buis, Lidia Eradus, Oene de Jong. Diploma B: Theo Chris- pijn, Helma Kuhler, Manon Bourgeois, Rob Sleyser, Adrie Crama, Tine Var. kevisser, Ca rel Faas. Da Costastraat (Hr. de Jong) A: Trudie Sira, René Joziasse. 3 Octoberstraat (Hr. v. Weerlee) Ar Marian v. d. Reyden, Robbie Schi- per. B: Wim Tisseur, Hennie van Al phen, José Gijsman. Boshuizerkade (Hr. v. Dalsen) A: Connie Lancel, Ilone v. Hooidonk, Sonja Mieremet, Regina Buquet, Tilly Koerten, Willem Fuchs, Joop Wakka, Kees Schouten, Johny Oster. B: Ma rianne v. d. Toorn, Judith de Wolf, Rob Pol. Loek v. d. Kroft, Hans Kos ter, Eddy Ouwerkerk, Kees v. Nierop, Simon Kooy, Marian Kerkvliet, Rob Stouten. Ter Haarkade (Hr. v. Oudenhoven) A: Joyce Opdam, Hans de Koning, John Verschoor, Sylvia Akkeboom, Monique Visser, Ineke de Haas. B: Lenie Hereur, Mieke Boot, Freddy Meyer, Harry Betcke, Gerda v. d. Hulst. César Franckstr. 5 (Hr. v. Meeuwen) At Els Vos. B: José Shamier, Plony Yvonne Rnnn wiim-, R,„o),n„,.,i vi.' Oude Singel 106 nr Zoeterwoude, sa- burgersingel 4ti - Yvonne Boon. Wilma Burghouwt. Els lonwagen slaande Westeinde; J E. P riënburgsestraat 61; M K Dankers, riPn a:,n boord' rusteloos rond- Wasstraat 19 naar Arn- van Houtlaan 55 naar Vught, Molhuij- «entelende planeet Wfl houden ons hart hem. Brugstraat 5; J. II Groeneveld- sensingel 11; T. M. A. Zoetemelk, van ViU>t we dnarnan denken, vermoede- de Witte, van Haarlemmerweg 50 naar Rijnsburgerweg 10 naar Alkemade. de j "Jk omdat we zelf zoveel blunders ma- Katwijk, Overrijn 7; W. Oosterhof-de j Blankestraat 14. F. Ireeuw, van Onyx- kon- Jong, van Houtlaan 55 naar Nieuw- hof 6 naar Hillegom. Patrimoniumpl. koop. ab achter Zuideinde 62; M. Mra- 37; W A, Veltkamp, van Rijn- en LEI USE BIOSCOPEN Janeke Mol, Marion Blansjaar, Beppii Schlagwein. B. Mérion Tameling, Rob Groenendijk, Anneke Carlie. Johan Wagenaarlaan (Hr. Cossec) A: Julia v. d. Berg. B: Nelleke Ceino- la, René Roth, Irma v. d. Heijde. Mop Mark, Yvonne Vermond, Patricia v. Boshuizerlaan 18a (Hr. Duyn) A: Leo van Cleef, Ans Righart van Gelder, Ria Jans. B: Thomas van Telderskade (Hr. v. d. Veen) A: Lia Habraken, Susanne Neute boom, Tineke Beekman, Harry Lok, John Piket, Pieter de Jager. Ruud Ladan, Henk van Rossum, Irene Fran ken, Peter Schaap, Hans de Wekker. B: Jantien Lammers, Corrie Ramp, Willy de Ridder, Mark de Rooy, Ineke de Boot, Marian Zirkzee, Ronnie Bouwmeester, Louis Jansen, Fran- cien Wilmink. Rijnsburgersingel (Hr. Bronner) A: Anneke Velthuizen, Beppie de Groot, Sonja Plug, Marian Riemens, Jacques Azier, Bert Meyering. B: Adi- lia Stikkelorum, Giel Leupen, Ronnie Braham. W. de Zwijgerlaan (Hr. Schuurman) A: Hans van Lint. Marian Schild, Greetje Th iel, Carla Swaak, Leo Star- renburg, Bep v. d. Wiel, Aad Piekaar, Corry Schroef, Charles van Oosten. B: Frans Bosman, Elsje Boekee, Ma rian Straathof, Anneke van Berkel, Gina van Soest. Timorstraat (Hr. v. Dijk) A: Lidy van Ulden, Sylvia Wolters, Truus van Rooden, Dick de Groot. B: Yvonne Kieft, Marian v. Leeuwen, Henriette Heruer, Koos van Kampen, Paul Steyn, Tonnie Kerkvliet, Lies beth Verhoeven, Lia Gravenmaker. Celebesstraat 12 naar Noord wijkerhout, van 't Haaffstraat 9; D. B. Taubin Chabot, van Rapenburg 29 nr 's-Gravenhage, v. Souielandelaan 5; G. C. A. Kret, van Korten a er straat 80 naar Schiedam, Toon Verheijstraat 51; E. Kalden-Schotel, van P. j. Blokstr. 16 naar 's-Gravenhage, Mesdagstraat 9; P. Manduapessy-Colpa, van Pieter Bothstraat 21 naar Alphen a. d. Rijn, Diamanstraat 460; W. Sjardijn, van W. de Zwijgerlaan 211 naar Purmerend, Anne Franklaan 503; M. M. M. Vinde- voghel, van W. de Zwijgerlaan 239 naar België; J. M. Scheele. van Joh. de Wittstraat 16 naar Rotterdam, Ro- denrysestraat 32a; B. Porcu, van Jan Sehiekade 10b naar Soedan: Wi Hoogervorst-Stokkel, vn Oosterdwars- straat 8 naar Oegstgeest, Wijttenbach- weg 27; W. A. Nolst Trenité, van Dief- steeg 19 naar 's-Gravenhage, Mesdag straat 57; J. J. Jansen, van Heren gracht 92a naar Middelburg, Rijks weg 6; J. J. K. Fuchs, van Meijerskade 5 naar Rijswijk ZH, Hoornburglaan 32; S. Hof-van der Linden, van Prinsen- Lido; Marrakesh (14 jaar) straat 41a naar Haarlemmermeer, Lis- - --- serdyk 21; J. M. Welcker. van Boer- haavelaan 94 naar Amsterdam. R. Vis- I Lux^'De* Sa'intconka De films in de week van 29 juni t/m 5 juli zijn door de KFC als volgt ge keurd: Camera: ,,'n Slippertje naar Mexico" (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 cn 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. scherstraat 21; A. W. Paulusse-Wie- laard. van Boerhaavelaan 2 naar Ca. pelle a. d. IJssel, Hoofdweg 57. Orgelkring Bollenstreek Eerste concert in Lisses „St. Agatha" De start van de serie Orgelconcer ten dit jaar valt wat later dan andere jaren, omdat men gemeend heeft, dat een verschuiving naar het minder koude jaargetijde het bezoek zeker zal stimuleren. Het eerste concert zal op 8 juli in de St. Agathakerk te Lisse worden gegeven door de alom bekende organist Charles de Wolff, die voor deze avond een bijzonder programma heeft samengesteld. Ken nen we hem als vertolker van de meest moderne werken; het program ma voor dit concert grijpt in hoofd- ECHTER: WIE ZAL DAT BETALEN? In de laatste vergadering van de gemeenteraad van Voorschoten voor het zomerreces heerste beslist nog geen vakantiestemming. De voorstel len van b. en w. bleken behoorlijk gelezen en bestudeerd te zijn en ven daarom veel stof om erover te praten. De voorstellen waren er ook naar. Dit jaar vallen paardenmarkt en weekmarkt samen. Hoewel in zo'n ge val de paardenmarkt prevaleert, zal het gemeentebestuur trachten de bei de markten te laten doorgaan. In een 12 vellen lange nota hadden b. en w. de verkeerssituaties en voor al de parkeerproblemen ter plaatse de toekomst uitvoerig aan een studie onderworpen. De verschil lende sprekers noemden het een goed stuk werk, goed ingedeeld en dat alle onderdelen van de problematiek be handelde. Zo zal de gemeente als over heid alle wijken gaan doorlichten en kijken wat er nodig zal zijn. De ge meente gaat hierbij nit van 1 auto per gezin. In de nota deed de gemeente enige suggesties om te komen tot een op lossing van de vraagstukken, doch liet de financiële aspecten buiten beschou wing, hoewel werd gezegd, dal hier veel geld mee gemoeid zou zijn, on wie gaat dat betalen? De overheid, de gebruikers? De gemeente deed ook suggesties voor het financiële probleem. Zy sprak over een baatbelasting, een straat-par keerbelasting invoering van parkeer- meters of parkeerschijven Voor nieuwe belastingen werd niet veel gevoeld Alle sprekers hadden de nodige op merkingen. Voor de invoering van be lastingen was praktisch niemand. Al les betalen met overheidsgeld hoe wel men dit probleem wel kan zien maatregel voor de leefbaarheid de gehele gemeenschap zal wel niet mogelijk zijn. De gulden midden weg zal de oplossing wel brengen. Daarom moet deze parkeernota be schouwd worden als ee leidraad, die gehanteerd zal worden bij de oplos sing van de problemen in de wijken, zodra deze zijn doorgelicht. Uit de Huisvesting gemeentelijke diensten nota bleek, dat de overheid oog hoeft de problemen en t.z.t. zullen voorstellen volgen, die dan door de le winnen advi laan, die ook verbeterd wordt, volgt nu de Badhuisstraat. Met een ver keersgeleider komt hier invoegstrook en een uitrijmogelijkheid voor auto'! naar de Leidseweg. Met algemene stemmen werd mej. J. W. M. Jarman benoemd tot hoofd van de openbare kleuterschool „De Woelwaters". Het rioolgemaal in Vliét- wijk wordt voorzien van een tweede pomp. De kosten hiervan bedragen f 7.300.—. Met gemengde gevoelens werd dit voorstel ontvangen. Het zijn woning wetwoningen met behoorlijke voor zieningen, zodat zij een behoorlyk woongenot bieden. Goedkoop zijn de huren niet en zij zullen niet bewoond kunnen worden door de personen voor wie zij zijn be stemd nl. voor de personen met de lagere inkomens. De gemeente rekent nu op personen, die een goedkope wo ning willen achterlaten voor 'n duur- derde, waarvoor zij meer ruimte en meer comfort zullen ontvangen, dus op de doorstroming. Dat was dan ook de reden, dat allen hun fiat gaven aan dit voorstel. De gemeente wil zich niet inlaten met de woningpolitiek van het Rijk. Zij voegt zich in het kader der moge lijkheden, die het Rijk de gemeente laat. De WD maakte restricties voor de toekomst als er weer een plan voor de bouw van woningwetwoningen aan de orde zal komen. Dr. Pels van de PvdA hamerde op het bekende standpunt van de PvdA spaarzaam te zyn met het verkopen van de goedkope woningwetwoningen. Zij zullen hard nodig zyn om de man met de laagste inkomens te helpen aan woongelegenheid. Wethouder v.d. Laan verdedigde het plan. Alles is duur: de huur, de bouwkosten en de grond. Het is bekend: als woningwet woning schiet het zijn doel voorbij. „Wij stonden nu voor de keus deze woningen te bouwen of het contin gent verloren te laten gaan. Het zou onverantwoord zijn niet te bouwen. Wij rekenen dan ook geheel op de doorstroming." De heer Uyterlinde drong aan up een centraal antenne systeem en vroeg om toezicht op de bouw. Hiervoor is in eerste instantie de architect verantwoordelijk. Holtz, Noordwijk; P. C. M. Knijnen- raad op hun mérites zullen worden be- Gemeenten inzake de huisvesting Ned. burg; W. L. v. d. Plas, Katwijk; G. i oordeeïd. Reudink, Voorschoten; H. Schellin- I gerhout. Aalsmeer; G. H. N. Tiesema; 1 Sociaal parkeren! H. A. J. v. d. Wiel; D. Taal. Den Haag. i Volgorde in de tt afd. Werktuigbouwkunde len staat nog niet Alkemade, Noordwijk; Cor Boek wijt; M. Boonekanip, Katwijk; H. Bos, Katwijk; R. ten Brink, Den Haag; J. van Dam, Oude Wetering; W. Delfos, Zoeterwoude; B. Doeswijk, Noord wijkerhout; A. Doornik. Katwijk; W. Egdom, Alphen a. d. Rijn; Th. Grim bergen. Rijnsburg; J. Heemskerk, Koudekerk; H. v. Hoogdalem. Voor burg; E. Huisman, Noordwijk; J. Larn- merse, Bennekom; M. Meijer; J. Randsdorp; G. Rol; B. Schaap, Lisse; Schraven. Roelof arendsveen; K. Slingerland. Warmond; K. v. d. Vel den, Katwijk; B. de Visser, Rijnsburg; Welie, Wassenaar; KI. Wielinga; J. v. d. Lee, Sassenheimj J. Noorlan- der, Waddinxveen» trum wordt al gedokterd en de ge meente is van oordeel, dat vervolgens de Bydorpstraat en omgeving, waar al een moeilijke situatie aanwezig is, het vervolg zal worden. Een beroep werd gedaan op de bevolking om so ciaal te parkeren, d.w.z. zo parkeren dat men ook de medeburger een kans geeft. De parkeerschijf werd. wat te verwachten viel, verkozen boven de parkeermeter. Verbetering in- en uitrit nabij de Deze voorgestelde verkeersmaatre gel werd toegejuicht. Het wordt een WÊÊÊÈ^f' sluitingen van Vlietwijk het gemeentelijk apparaat en dan wel voor de definitieve oplossing van dit probleem. Met de gemeenschappelijke regeling voor het voortgezet onderwijs ging de raad akkoord. Een eigen mid delbare school zal in de naaste toe komst nog wel niet te verwezenlijken zyn; mogelijk een dependance. G.S. van Zuid-Holland hadden weer 1 eens hun waarschuwende vinger op- gestoken. De door de sportverenigin gen betaalde exploitatievergoeding stond in geen verband met de kosten van het onderhoud. Deze bedroeg nl. 20 pcL De kostenstijging voor het on derhoud is gemiddeld 15 pet. Nu stel* den b. en w. voor beide partijen te bevredigen. G.S. en de sportvereni gingen. Het college van b. en w. was overleg met de sportadviescommis- zaak terug naar de oudere, en zeker ook geliefde orgelliteratuur. Een korte samenvatting van de te spelen werken: Prelude en Fuga in G dur, van J. S. Bach gevolgd door het Koraalvoorspel Nun komm der Heiden Heiland. Vervolgens Fantasie in d moll van Max Reger. Een stuk uit de Romantische tijd: Fantasie over B-A-C-H- van Fr. Liszt, een feestelijk orgelstuk van deze beroemde compo nist. Twee deeltjes uit "La Nativité du Seigneur" van O. Messiaen vormen het eigentijdse element in dit concert. Het laatste werk is de Passacaglia van J. S. Bach, een orgelstuk wat ieder zal waarderen. Aanvang van het concert 8.15 uur. VOORSCHOTEN S. V. L. V. NEEMT AL MAATREGELEN Uit bet financiële verslag van 8VLV blijkt, dat het met de financiën al niet zo best xit. Ondanks de Inkomsten uit de sporttoto kan de vereniging niet rondkomen en nu zullen ook de terrein- huren nog worden verhoogd. Aan een contributieverhoging ia niet te ontko men. Met Ingang van 1 Juli stelt het bestuur voor: Senioren (spelers 4, per maand (was 3,senioren (niet spelers en militairen) 2,geen verho ging, Junioren van 15 tot 17 Jaar 2,50 p.m. was ƒ2,junioren van 12 tot 14 jaar ƒ1,75 p.m. was ƒ1,50, pupillen ƒ1,25 p.m. was De donateurs die altijd 5,betaalden, zullen nu ƒ7,50 moeten gaan betalen, doch heb ben tevens gratis toegang tot alle wed strijden. De jaarvergadering is vast gesteld op 1 augustus en hier zullen al le zaken de vereniging betreffende be sproken worden. WASSENAAR Geslaagd Aan de Technische Hoge school te Delft z|jn de heren A. de Graaf en A. Fieret uit Wassenaar geslaagd voor het prop.examen bouwkundig in genieur. aanbeveling verdiende gedurende drie seizoen de tarieven te verhogen met 35 pet. Moeilijk verteerbaar Het was voor de raadsleden een moeilijk verteerbare aangelegenheid. Het onderhoud vraag per jaar f 5000.- en die kosten worden steeds hoger. G.S. legden volgens de heer Schuur man vooral de vinger op het financiële aspect en letten te weinig op het so ciale aspect Moet die verhoging nu zo rigoureus geschieden? Er wordt hier, om in sporttermen te spreken, een penalty toegewezen, waar met een indirecte vrije trap had kunnen wor den volstaan. Hij stelde voor de ver hoging over een langere periode uit te smeren. Met hem voelde mee mevr. Stoker van de PvdA, die voorstelde er vier jaar van te maken. Wethouder Iestra was van mening, dat met het voorstel van b. en w. zowel de gemeente als de sportverenigingen waren gediend. De besturen zullen het niet gemakkelijk krijgen en een contributieverhoging zal nodig zijn. Met vier jaren schiet de gemeente haar doel voorbij. Alle sport verenigingen werden gelijkgesteld, dus zowel voetbal, hockey als de ijsclub. Voor al deze verenigingen geldt de verhoging van de tarieven. Het voorstel van 4 jaren van de heer Schuurman kon geen steun kry- gen, omdat de sportad viescommissie had ingestemd met het voorstel. Bij stemming over het voorstel was alleen de heer Schuurman tegen. De bibliotheken zullen meer subsidie ontvangen in verband met door het rijk getroffen salarismaatregelen. Voor de gemeente betekent dit een meer-uitgave van f4.94,26. De onder- wijsvoorstellen voorzieningen aan di verse scholen kregen de goedkeuring. Zo zal aan de voormalige St. Jozef school heel wat moeten gebeuren. Het betreft bier uitgesteld onderhoud, ge ringe en dagelijkse reparaties en bui tengewoon onderhoud. Dit gaat kos ten f34.175,53 volgens de raming. Ten aanzien van de kosten van het uitgesteld onderhoud en de geringe dagelijkse reparaties is overleg gaande met het r.-k. schoolbestuur. De heer De Klerk Wolters informeerde. Het rapport zegt nalatigheid, neen. maar wel is het onderhoud nagelaten. Hoe zit dat dun? De Nutssehool is nu de dupe. aldus de heer Westerman. Het antwoord van de wethouder luid de. dat de gemeente objectief zal stre ven naar een oplossing. Moeilijkheden a groot woord. Er is wel verschil Geslaagd - Aan tic Technische Hoge- mening over bepaalde aspecten. «chool to Delft la geslaagd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00. 9.15 uur. or: De Saint contra (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 9.15 uur. Studio: Alphaville 118 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00. 9 15 uur. Trianon: Fautomas contra Scotland Yard 14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00. 9.15 uur. Rex: Vuurdoop op de Yangtse Kiang (14 jaar) Dagelijks en ook zondags: 2.00 en 7.30 uur. PUNT Kosteloos onderdak KORRELTJE Wij z|jn nimmer verder verwjjderd van onze wensen, dan wanneer wQ ona ver beelden het gewenste te bezitten. Goethe. Marktberichten RIJNSBURG. 30 Juni, Bloemen Chryaanten: Tokio 180-210, Indian Polla 180-210, Lyona 150-190, Freesia'a: White Swan 100-150, Golden Yellow 65-100, Phlox 45-60. Gele Margrieten 45-55, En gelse Irissen 38-55, Goudsbloemen 40-50, Ixia 15-35 alles per bos. Wereld Suprém 500-650, Zinnia 450-550 per 100. Rozen: Baccara 10-28, Zorina 8-11, Carnet 4-6. Carol 4-6, Gladiolen 10-20, Colvilly 1- 15, Am. anjers: Farah Dibah 10-17, Es- pérance 10-16, Dusty 10-15, Rode Sim 7-14, Crowly Sim 8-13, Carry Sim 7-13, Arthur 9-12, Witte Sim 9-12, Rose Sim 8-12, G. J. Sim 8-11, alles per Btuk. PROGRAMMA V.V.V. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 4 juli: orgelconcert te geven restaurant "De Zwaan", Zuid-Boulevard. door Feike Asma in de Nieuke Kerk de Voorstraat. Aanvang 8 uur njn. Woensdag 5 juli: Grote wandeltocht, ge organiseerd door VW. Startplaats: Pa viljoen Fock de Best op het strand tegen over hotel "Riche", Voorstraat, Boule vard. Afstand 5 en 10 km. Starttljd tus sen 18 en 19 uur. Inschrijving tijdens de start. Inschrijfgeld deelnemers tot en met 14 jaar 1,— en ouder 1,10. B|J de finish wordt een fraaie medaille uitge reikt. Carillonbespeling door Hcssel H. de Har der van 20-21 uur. Donderdag 6 juli, Strandfeesten: op het parkeerterrein bij "De Zwaan" voor kleu- 3 Jaar en ouder. Aanvang der spelen 9.30 uur. Opgave deelname aan de startplaats voor de aanvang der spe len 9.15 uur. Inleggeld ƒ0,25 per spel. (zie voor verdere gegevens de raambil jetten). Bridge»drive voor badgasten in hotel "Riche", Boulevard 73 te Katwijk aan Zee georganiseerd door de Bridge club "De Brug". Fraaie prijzen en mees- terpunten. Inschrijving vóór dinsdag bij Sigarenmagazijn Diek Parlevliet. Zuid straat 38 te Katw|jk aan Zee (tel. 2594)). Inschrijfgeld ƒ6,50 per paar. Aanvang 19.30 uur. Orgelconcert te ge ven door Jan Wcimers te Katw|jk In de Trtumphatorkerk, Jan Evcrtsenlaan. Aanvang 20.00 uur. Vr|jdag 7 juU, Volleybalwedstrijd KVCI- RUnaburg 1 op het parkeerterrein bij OEGSTGEEST die 1 deze zaak zitten. Aanvang 7i Zaterdag 8 juU, Wandeltocht In het prachtige duingebied van de waterlei ding langs o.a. dulnmeertjes en strand. Opbrengst liefdadtgdoel. Afstanden: 5. 10 et) 15 km. Start tussen 14.00 en 15.00 uur bij strandpaviljoen "Fock de Best" tegenover de Voorstraat en hotel "Ri che". Inschrijfgeld 1,25 per persoon, voor groepen van meer dan 15 personen 1,p.p. B|j het volbrengen van de tocht wordt een zeer fraaie medaille uit gereikt. Cartllonbe«pciiiig door Hesael H. de Harder van 20 tot 21 uur. KATWIJK Persoonlijk letsel en zware schade bij verkeersongevallen De Katwijkse politie is gisteren weer in een flink aantal gevallen akticf ge weest hij de afdoening van verkeers ongevallen waarbij persoonlijk letsel en materiële schade le betreuren viel. Di- ;i.Vjarige bromfietser H. W. H. uit Leiden kwam even voor middernacht op de Hoorneslaan doordat h|j op de ver keerde rijbaan reed In botsing met een personenauto en brak daarbij z|jn rech ter onderbeen. Per ambulance werd hij overgebracht naar het Ellsabeth-zieken- huis in Lelden. Op de Sportluan liep gisteravond om streeks half acht een driemaal ultge- voerde salto van een personenauto prop. examen bouwk. ingenieur de heer derwel af zonder persoonlijke ongeluk- 1 R. Voerman uit Oegstgeest. met de Leidseweg. Na de Raadhuis- sie tot de conclusie gekomen, dat het COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD OE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LEIDEN Bijzonder geachikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32, telef. 20935. ken. De 20-jarige W. v. d. P. uit Katw|jk schrik by he nemen van een bocht ken nelijk 7.0 hevig vun z|Jn sputterende motor, dat h|J finaal verkeerd reageerde. Het gevolg was dat de auto driemaal over de kop sloeg en totaal werd ver nield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Op de Baron vun Wassenuerlaan reed een mm de linkerzijde van de weg ge parkeerde bestelauto gisteravond om ze* uur naar de rechterzijde zonder dat de bestuurder zich eë voldoende van over tuigd had of de weg vr(j was. Het ge volg was. dat de 42-jarige mevr. A. van der M., die met de fiets van achterop kwam, werd klem gereden en een val maakte in het prikkeldraad van het plantsoen. Zy bekwam diepe vleeswon den aan het dijbeen cn moest ter behan deling naar het Ellsabeth-zlekenhuis te L«idcn worden overgebracht.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5