Rennie LEIDEN DRIE DAGEN BRANDPUNT VAN INTERNATIONAAL VOLKSDANSFESTIVAL Boelens en Sanders en Temmink door Pasma bedreigd UW MENING ZATERDAG 1 JULI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Hoogtepunt LJA-jubileum Stadsgehoorzaal centrum van Europees verbroederingsfeest Als hoogtepunt van de viering van het twintigjarig jubileum van de Leidse Jeugd Actie vindt in Leiden van 7 tot en met 9 juli een internationaal volks- dansfestival plaats, waaraan excellente groepen uit West- en Oost-Europa zullen deelnemen. Het verblijf in de Sleutelstad is voor de buitenlandse groepen tegelijk het hoogtepunt van hun bezoek aan ons land, dat voor sommigen een week, voor anderen veertien dagen duurt. De Bulgaren, En gelsen, Fransen, Hongaren, Joegoslaven, Roemenen, Schotten en Turken zijn de gasten van de Leidse vereniging "Oud Poelgeest", die ter gelegenheid van dit festival een groot aantal dansen uit de Balkan hebben ingestudeerd. Het driedaagse programma biedt volop gelegenheid de aangeleerde dansen te toetsen aan de danswijze van de beroepsvolksdansers uit de landen waarin de verschillende folkloristische dansen thuis horen. TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL Leiden geniet het voorrecht, nu het festival voor de zesde maal gehouden wordt twee jaar geleden in Alk maar kennis te kunnen maken met dansgroepen van grote internationale klasse. Het strekt de Leidse Jeugd Ac tie en het Comité Internationale Uit wisselingen tot eer, dat ze in staat zijn geweest Leiden tot centrum van deze •lichtvoetige folklore te maken. Ander zijds bleken de buitenlandse gasten het evenzeer op prijs te stellen een typisch oud-Hollands stadje te kun nen bezoeken. Het bestuur van de Nevo heeft het er ook bewust op aan gestuurd, dat dit toeristisch evenement niet in een der grote steden plaats zou vinden, omdat 't dansfeest dan waar schijnlijk niet het middelpunt van de belangstelling zou worden. LOF VAN LEIDEN LZC KLOPT PSV Goed keeperswerk van N. van Sittert Nadat de Leidsche Zwemclub dins dagavond het kunststukje had ver richt gelijk te spelen tegen het Am sterdamse IJ, zorgden de Leidenaars gisteravond weer voor een goede pres tatie. In de Vliet wisten de rood-wit- ten het Eindhovense PSV met 5-3 te kloppen. Deze overwinning kwam vooral tot stand dank zij de strafwor- pen: aan de zijde van LZC schoot Hans Parrel tweemaal in de roos, terwijl PSV niet minder dan drie maal strui kelde over het voortreffelijke doel- verdedigerswerk van Nico v. Sittert. Nadat LZC de bal had opgehaald ont wikkelde zich een strijd, waarin het enthousiasme van de Leidenaars meer' waard bleek dan het technische vak manschap van PSV. Bij een verwarde situatie voor het doel van de gasten profiteerde Dick Houthoff van een onoplettendheid van de keeper en opende de score. Wel kwam PSV terug via Ab Lindemans en profiteerde Hans v. Ommen van een verwarring in de LZC-achterhoede, maar het werd nog in de eerste periode door een omhaal van Frank Roelofs gelijk. Nadat de goed leidende scheidsrechter de strijd had laten hervatten, ontspon zich een interessant duel, waarin Nico v. Sit tert vaak reddend moest optreden, maar ook LZC vele malen doorstootte. Frank Roelofs wist een bal voor de opzwemmende Hans Parrel te plaat sen, en met een wipballetje bracht deze de Leidenaars aan de goede kant van de score. De derde periode bracht het derde strafworppunt voor LZC en dus een strafworp. die door Parrel goed benut werd. Toen de Leidse de fensie wat te hardhandig aan de nood rem trok kreeg ook PSV een penalty te nemen, maar de bal belandde in handen van Van Sittert. Ook de vol gende twee strafworpen in de laatste speeltijd deden de lange keeper het hoofd niet buigen, maar na 'n scrim mage voor het LZC-doel werd het toch 4-3. Doordat de Eindhovenaars opnieuw aan een totaal van drie zwa re fouten kwamen, kreeg Parrel weer een strafworp te benutten, waaruit hij de eindstand op 5-3 bepaalde. In het Alphense zwembad Den Hoorn boekte AZC de zesde overwinning in successie, met ditmaal het Leidse De Zijl als slachtoffer. Onze stadgenoten misten vooral Wim Bergman, waar door de vaart voor een groot gedeelte uit de voorhoede was. Doelpunten kwamen er in deze wedstrijd pas in de tweede speeltijd: tweemaal achter een schoot Gerard de Leeuw raak, terwijl Wim Verhagen een strafworp benutte. De Zijl kwam pas tot tegen doelpunten in de laatste periode. Na dat Loek v. Kampen de achterstand had teruggebracht tot 3-1, was het Gé Rol die de eindstand uit een straf worp naar 3-2 schoot. lijks tijdschrift "Dansbalans" wordt de lof van Leiden uitvoerig bezongen. Burgemeester Van der Willigen heeft een voorwoord gewijd aan de gebeur tenis. Hij toont zich hierin verheugd over de keuze van Leiden, omdat het enkele honderden buitenlanders en Nederlanders de gelegenheid biedt kennis te maken met Leiden, terwijl het bovendien voor de inwoners een welkome aanvulling vormt van de amusementsmogelijkheden. In 't Leids werkcomité hebben o.m. zitting VVV- directeur B. H. de Wilde, J. J. van der Klink (secretaris), mej. J. H. Lee mans (directrice Het Leidse Volks huis), H. Zunderman (voorzitter Leid se Jeugd Actie) en drs. A. Touw (ver tegenwoordiger volksdansgroep "Oud Poelgeest"). DEMONSTRATIES Vrijdagmorgen worden de groepen in Leiden verwacht. Om elf uur wordt in De Lakenhal een tentoonstelling over het volksdansen geopend, die gedurende de festivaldagen gratis te bezichtigen is van tien tot vijf uur (zondags van één tot vijf). Op het De Roemenen zyn voor de eerste maal gast van de Nevo. De groep "Argesul" bestaat uit amateurs, die werkzaam 7,(jn by een land- bouw-coöperatie van Stolcanestl. Er zullen dansen worden uitge voerd in authentieke kostuums, o.a. uit de Bucovina, Olthenië, Trans- sylvanlë en de Donauvallei. Pieterskerkhof wordt vervolgens om twee uur een korte demonstratie ge geven, om de Leidse bevolking de sfeer van de dansen te laten proeven. Half vijf defileren de groepen langs het stadhuis, waar ze na afloop zullen worden ontvangen. Acht uur 's avonds vindt een groot kennismakingsbal plaats in de bovenzaal van de Socië teit Minerva. Zodra het sein voor de nachtrust wordt gegeven, vertrekken alle gasten naar de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout, die gastvrijheid verleent. BULGAREN BLIJVEN Een excursie langs de bezienswaar digheden van Leiden vormt de opening voor het zaterdagprogramma. In de middag leren buitenlandse instruc teurs de Nederlanders nieuwe dansen, ter voorbereiding van de officiële voorstelling acht uur 's avonds in de Stadsgehoorzaal, waaraan alle groe pen deelnemen. Zondagmorgen is het groot bal voor buitenlanders en Ne derlanders als afsluiting van het offi ciële programma. De Bulgaren gaan in de avonduren nog even door en geven in de Stadsgehoorzaal een open bare voorstelling. Zij blijven ook nog een week lang te gast van de Leidse groep "Oud Poelgeest". De overige groepen treden na het festival elders in den lande op, of vertrekken weer rechtstreeks naar hun vaderland. TENNISTOERNOOI LEIDSE HOUT Hoewel het herentoernooi op de Leidse Hout altijd de hoofdschotel is, krijgen de Leidse Hout-dames Co v. Berghe Henegouwen en Inge v. Zuuren van daag toch de voorkeur. Beiden dron gen door tot de finale en de manier waarop was bepaald indrukwekkend. Inge van Zuuren overklaste de veel sterker geachte Gertie Doorenbos in vastheid en taktiek volkomen, zodat de 6-2 6-1 geenszins geflatteerd was. Co v. Berghe Henegouwen had het tegen de Haagse mej. Nota bepaald niet gemakkelijk, maar haar grotere routine stond ook deze keer borg voor een 7-5 6-3 zege. Wordt de damesfinale dus een ge heel interne aangelegenheid, bij "de heren hebben alle zichzelf respecte rende clubs nog een mannetje in de strijd. Districtskampioen Louk San ders moest na een 5-3 voorsprong te gen Rob v. Min wel de eerste set laten schieten 7-9, maar de wraak in de beide volgende sets kwam hard aan: 6-1 6-2. Zo spelend heeft Louk San ders zeker kansen tegen de winnaar van Boelens en Madera. In de andere helft won Gerard Pas- ma van Jean Monod na een uiterst vreemde partij. In de eerste set liet Pasma zijn tegenstander kansloos 6-2, doch in de tweede set keerde Monod de rollen volledig om 6-0, waarna in de finale de grotere pressie van Pasma de doorslag gaf. In C kwamen, na Bernadine Molken- boer, ook Hanke Faase en mevr. Huur man in de halve finale, al had Ellen Sanders tegen Hanke Faase lange tijd goede uitzichten op de zege. Jan Vreeburg kwam tegen de laat ste tijd sterk op de voorgrond treden de Koen Heringa tot 6-3 6-0, wat hem meteen in de rij der favorieten deed belanden. UITSLAGEN Heren-enkel B: B. Madera-R. Blom- mendaal 7-5 8-6, L. Sanders-R. v. Min 7-9 6-1 6-2, F. Bonte-P. v. Min 6-2 6-1, G. Pasma-J. Monod 6-2, 0-6 6-4. Dames-enkel B: C. v. Berghe Henè- gouwen-M. Nota 7-5 6-3, I. v. Zuuren- G. Doorenbos 6-2 6-1. Heren-dubbel B: F. de Haas/J. Tem- minck-C. Koole/H. Mulder 4-6 6-4 6-4. Heren-enkel C: K. J. Asselbergs-E. Scholten 7-5 2-6 6-4, F. Kroes-A. v. d. Berg 9-7 2-6 6-4, G. Termeulen-G. Ver does 6-1 6-3. J. Vreeburg-K. Heringa 6-0 6-3, Donker-J. C. Mulder 6-2. 7-5, Spaas-K. J. Asselbergs 6-0 6-1. Dames-enkel C: H. Faase-E. Sanders 2-6 6-4 6-2, mevr. Huurman-L Rem- melzwaal 6-1 6-3, H. Faase-mevrouw Huurman 2-6 6-3 6-4. Heren-dubbel C: W. v. Doornik/J. Arnoldi-E. Wilmink/B. Buisink 6-1 6-3. Gemengd-dubbel C: v. Splinter/M. Messchaarts-M. Penseel/J. Wielsma 6-2 6-4. Heren-enkel D: E. v. Leeuwen-K.de Regt 7-5 6-4, A. J. Ploos v. Amstel-A. v. d. Kommer 6-0 6-1, B. Buisink-C. Zaat 6-4 6-4, J. Groen-E. v. Leeuwen 6-1 10-8, R. v. Dam-F. v. d. Brugge 5-7 6-4 6-3, K. J. Asselbergs-B. Bensink 6-4 2-6 6-0, P Klever-R. v. Dam 4- 6-3 6-3. (ADVERTENTIE) Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT EERSTE PREMIE-WINNAAR BEKEND Het slot van de eerste etappe ls bepaald teleurstellend verlopen voor de Nederlandse supporters in het St. Malo-stadion, waar gistermiddag WALTER GODEFROOT de zege wegkaapte voor onze stadgenoot Gerben Karstens, die op waarlijk impo nerende wijze een "gat" van enkele meters wist te overbruggen en de Belg dusdanig bedreigde, dat een finishfoto moest uitwijzen wie de winnaar was. Dat laatste gebeurde echter pas nadat de Leidenaar reeds door zijn ploegmakkers, tegenstanders en de persmensen was gefeliciteerd, en de domper op deze feestvreugde moet in het Nederlandse kamp dan ook zeer hard aangekomen zijn. Vele lezers zagen door deze gang van zaken de premie aan hun neus voorbijgaan. Ook een groot aantal had zijn hoop ge vestigd op Willy Planckaert, maar deze Belg moest met een 8e plaats genoegen nemen. Slechts één persoon had het juist bekeken en wel de heer J. W. Zwet. sloot, Boekhorstlaan 14, Voorhout. Van harte gefeliciteerd en de cheque t.w. van 2,50 zal u spoedig mogelijk worden toegezonden. Inmiddels heeft u ook de eindoverwinnaar aangewezen, maar daarover valt op dit moment natuurlijk nog niets te zeggen. Het overgrote deel tipte Jan Janssen als winnaar, maar daarnaast kregen vooral ook Felice Gimondi en Poulidor veel stemmen. Minder stemmen gingen naar de winnaar van vorig jaar, Lucien Aimar, Willy Planckaert, Henri Anglade en ook Roger Pingeon van de Franse nationale ploeg verwierf een stem. Bevorderingen St. Agneslyceum Leiden Expositie in Lakenhal over „Dansen toen en nu" Het zesde Internationaal Volksdans- festival „Europa danst," dat van 7-9 juli in Leiden plaats zal vinden, was aanleiding voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal" te Leiden om in sa menwerking met het Centraal Dans- beraad te Den Haag een expositie in te richten van materiaal de dans be treffende onder de titel: „Dansen toen Kunstwerken zowel als documenten werpen licht op de verschillende vor men van de dans in Europa; de gezel schapsdans, de volksdans en kunst dans, zowel vandaag als in 't verleden. De tentoonstelling is geopend van 7 juli tot en met 6 augustus, en is gratis toegankelijk. Bijzondere prijzen „Don Rosco-school" voor geslaagden Een aantal geslaagden van de r.k. technische school „Don Bosco" is op grond van de eindexamenresultaten nog onderscheiden met bijzondere prijzen. De prijs van de Kamer van Koophan del werd uitgereikt aan de leerling J. G. M. van Steijn van de afdeling timme ren. De schoolprijzen werden toege kend aan: J. C. M. van Diemen, afd. metaal: P. A. Willems, afd. metaal; J. Zwetsloot, afd. metaal; Q.-C. M. Arra- chant, afd. timmeren: H. Brederode. afd. autoherstellen; W. V. Doop, afd. eïi<-.tro- techniek; W. Th. Lamboo, afd. fijn metaal. (ADVERTENTIE) LANGERAAR Pater Piet Akerboom overleden in Indonesië Dezer dagen ontving de familie te Langeraar het ontstellende bericht van het plotseling overlijden van pater Piet Akerboom. Op 56-jarige leeftijd is hij zo uit zijn arbeid opgeroepen, een ar beid waarvoor hij naar menselijke in zichten nog onmisbaar was. Pater Aker boom ls geboren en getogen in Lange raar. Dertig jaar heeft hij als missio naris gewerkt aan de verbreiding van het Godsrijk hier op aarde. In de oorlog heeft hij drie jaren gevangen gezeten in een Japans kamp. Tot tweemaal toe moest hjj toezien, hoe alles wat was bereikt werd verwoest en vernietigd. Tweemaal ook is hy hierbij zyn gouden kelk kwytgeraakt. De overleden pater was in Menado op Celebes president van het Groot Se minarie, waar hy jonge priesters op leidde. Zyn 12 -jarig priesterfeest heeft hy in zyn geboorteplaats mogen 5 januari 1962 vertrok hij voor de laatste maal naar de missie. In een van zyn laatste brieven schreef hij nog vol op over de groei en bloei van de mis sie. Meer dan 40 aanvragen voor het seminarie per jaar en daar was hy zeer gelukkig mee. Hy was op en top een echte missiepater. Zoveel hield hy van zyn missie, dat het zyn wens was eens begraven te worden onder de klapperbomen van Menado. Woensdag 5 juli om half acht is er een plechtige Eucharistieviering in de parochiekerk van St. Hadrianus te Lan- SCHEEPSJOURNAAL VAN DE HENRY DUNANT - EN SLOT Aan boord van de Henry Dunant was het gistermorgen vroeg, toen de meesten nog sliepen, al een grote drukte: het was de laatste dag. Zo'n afsluitingsdag maakt de gasten iets meer opgewonden dan gewoon. Sommigen kunnen zelfs niet meer slapen, anderen beginnen 'a nachts hun koffers gedeelteiyk al te pakken en als de scheepsmoeder aankondigt, dat er papieren tassen worden uitgedeeld, denkt iedereen dat de debarkatie al over een half uur begint. Dat zijn zo de ver8chynselen als een vakantietocht op z'n eindje gaat lopen. Van Gouda ging het - In de middaguren naar Koudekerk. Alle passagiers brachten de middagrust heeriyk soezend op het topdek Om ongeveer 4 urn meerde het schip af by Spanbeton, waar de ingezetenen van het Ryndorp een kijkje op het hospitaalschip konden nemen. De dames van het Kath. Vrouwengilde, Plattelandsvrouwen vereniging en de Chr. Vrouwenbond deelden surprises uit aan de patiënten. Prof. Gaillard, voorzitter van het Roode Kruis, afd. Leiden, bracht ln Koudekerk ook een bezoek. Later op de avond kwamen burgemeester en wethouders met hun echtgenoten Burgem. Q. Waveryn sprak de opvarenden gezamenlijk toe en maakte later hier en daar een praatje. Inmiddels was ook het muziekkorps Kunst na Arbeid. vergezeld van de drumband bQ het schip grootse serenade ten gehore brachten. Het werd enorm druk rond het schip en op de tonen van de vroiyke wy'sjes werd volop gedanst, tot groot vermaak van de gasten. By deze muzikale show optpopte br. Herwaard zich als een bekwaam tamboer-mal tre Dank zij het krachtdadig optreden van het personeél wist men een verkeersopstopping tydig te voorkomen. Half negen blies de scheepstoeter ten afscheid en stoomde men Rynafwaarts door waar vanmorgen de ontscheping plaats vond. De dank van de opvarenden gaat naar de Koudekerks© gemeenschap, die wel geen afdeling is en geen colonne, maar een meelevende burgery, zoals burgemeester Waverijn 1 Lekker eten? Neem Rennies mee op reis! DIGESTIF B PASTILLES helpen direct tegen brandend maagzuur Bevorderd van la naar 2 MMS of II gymnasium: Ingrid Alkemade Els Be ving, gym., Ank Buters, gym., Nettle Coone, Mia van Deelen, Tineke v. Dyk gym., Rinl Eys gym., Yvonne de Grys, Henny Hageman Mary Huwaë, HBS, Maryke Knappers HBS. Toos Koek gym., j Marj% Kraakman, Ineke van de Meer, I Henriëtte Meyers. Els Oltheten gym., Do v. d. Poel. Astrid Schoots gym.. Emi lia Szitós, Annelies v. d. Voort. Stella- Maris van Wyk, Angela Zandvliet Ma rianne Aanbannen. Ineke Beugelsdyk gym. met lof. Monique Bruggeling, Anke Eggen, Sylvia Groenewegen, Anneke van der Helm, Imelda Hoogkamer, Me- Jing Hsien gym., Astrid Kluivers gym., Francien Kortekaas, Diane Langezaal, Agnes Mledema gym. met lof, Marloes Nooyens, Anki Plomp, Claske van der Poel. Carla Snijders gym., Winifred Stol wijk, Judith Vandebrlel, Annelies v. d. Vlist, Fenneke Wakka gym., Marian Wisse gym. met lof, Trudy Zandbergen, Corrle Bezuyen gym., Lldy Bulier, Llan- neke ten Doeschate gym. met lof, Char lotte le Fèvre, Ineke van Haastert gym., Mans Hartwyk, Maria Hoogeboom gym. met lof, Corry Janson, Anja Koek gyrr*., Marian Lindeman, Thea v. d. Meer gym., Dorien van Nlekerk, Joke Pelgrim gym. met lof, Christine Reuvers, Carollene Riekert gym., Els Righart van Gelder gym., Conni van Tol HBS, Carola Ver- hart, Ingrid Vosters HBS, Annelies Vree burg gym., Liesbeth Zandvliet gym. m. lof. Nlcolet Beckers gym., Lydeke van Bohemen gym.. Antoinette Coster. Ma rieke van Doornik. Trudl Frankhuizen gym. met lof, Lldy Hoogeveen, Rla Kea, Willie de Klerk, Mary Lakeman gym., Anneke Lovink met lof, Yvonne v. d. Meer, Carla Mom, Mary Oplaat, Els Pee tere, Ellen van der Pluym, Femmy Scheepe, Marianne Schemkes, Trees v. Seggelen, Eveline Vermeulen, Mirjam de Vriend. Trude van Waarden gym., Conny de Winter, Anja de Wit, Tineke de Beer gym., Keety Broeders gym. met lof, Annemieke van Dam, Anke v. Geljls- Mejuffrouw M. de Wekker 50 jaar fröbelonderwijzeres in Endegeest Vandaag, zaterdag 1 juli, precies 50 jaar geleden, trad mej. M. de Wekker #- bij de gemeente Leiden ln dienst als N fröbelonderwijzeres aan de afdeling Voorgeest van de psychiatrische in richting Endegeest. Het is een uniek jubileum van een unieke vrouw, die elke informatie omtrent haar leeftijd blijft verstrekken in de vorm van: „Ik ben beslLst nog te jong om met dit werk op te houden". Mej. M. de Wekker, lid van de be kende artistieke Leidse familie van die naam, heeft in de halve eeuw dienst baarheid aan jonge Voorgeestpatiën- ten ongeveer duizend kinderen in klasseverband onderwijs gegeven. Daarnaast heeft zij aan minstens 900 kinderen van boven de leerplichtige leeftijd vorming gegeven in muziek-, ballet- en handwerkgroepjes. Van de resultaten, die zij met de kinderen behaalde, zijn vroeger veel vuldig tentoonstellingen gehouden, die allerwege bewondering afdwongen. Tot de patiëntjes heeft zij haar werk echter niet beperkt. Tot een jaar of tien terug besteedde zij o.m. veel aan dacht aan de leerlingverpleegsters, met wie zij eveneens volksdans- en balletgroepjes vormde. Op feestavon den was zij een hoogst gewaardeerde presentatrice daarvan. Toen mej. De Wekker by haar 40- jarig jubileum werd onderscheiden met de gouden medaille, behorend bij de Orde van Oranje-Nassau, is zy in een iets rustiger tempo blijven door werken. Zo geeft zij o.m. nog regel matig les aan een klas kinderen, die buiten de gewone b.l.o.-normen val len. Het is begrijpelijk dat aan di1 jubileum enige aandacht wordt be steed. Geheel in haar lijn ligt bij een aantal onderdelen het initiatief haar kant. Zo biedt zij a.s. dinsdag aan personeelsleden, gepensioneerden en een aantal genodigden een feestavond aan. Voor leerlingen en oud-leerlin gen geeft zij woensdagmiddag een feest. Na de interne huldiging, die zij op dinsdagmorgen zal ondergaan, volgt 's middags van half vijf tot half zeven (4 juli) een openbare receptie in de ontspanningszaal van Endegeest. Wilt u iets weten Gemeentenaar Hoe lang moet ten in een gemeente op kamers wo on om als gemeentenaar te worden beschouwd? Moet men per sé een huis bewonen? Antwoord: Als men ingeschreven staat in het bevolkingsregister is men gemeentenaar, ongeacht of men op kamers woont of een eigen huis heeft. Leiderdorp, 29 juni 1967 In uw krant las ik het aardige ver slag van de uitgaansdag van de be jaarden van Zoeterwoude-H.R. Wan neer er echter namen genoemd zouden moeten worden, had ik toch als eerste, de naam van de huishoudster van pastoor Kragtwijk, Liers Ars, ver wacht. Deze nam met haar vriendin, geheel belangeloos de verzorging op zich van 't ontbijt en het diner. Ik denk o.a. aan de 200 broodjes, die besmeerd en belegd zijn. En voor 't diner, de verzorging van de soep, waar 800 balletjes voor gedraaid wer den, en alle verdere gerechten, die met zoveel zorg waren toebereid. Eer, aan die 't toekomt. Dan nog een kleine rechtzetting, pastoor Kragtwijk heeft niet gespro ken over een vaste contributie, maar wel over een éénmalige viering van alle verjaardagen. Met dank voor plaatsing. J. BLOM - VAN ROOIJEN DRIEVOUDIG PRIESTERFEEST AAN DE MEERBURG Pater Frans v. d. Poel, die op zondag 16 juli zijn 25-jarig priester feest viert en de neomisten Frans v. d. Poel, neef van de zilveren jubilaris en Theo Pieterse, die op dezelfde dag om 10 uur in de Meerburgkerk hun eerste H. Mis in concelebratie opdragen. wyk, Angéllque Geyer, Anko van der Heyden gym. met lof. Astrid Keyser gym., Angèle van Kempen gym.. An* Kok. Marlon Kooien. Rta Langebroek, lotje Luiken, Maryke Meerburg, Cockey NU-Hsen, Ella Olierook. Llzette v. d. Ou denhoven, Els Paardekooper. Anne- Phlel v. cl. Poel gym. met lof, Irmn de Roode, Marianne Schlamann, Maryke Slieringa gym. met lof, Ellen Tanger man, Marian Versluy». Leonle Wegdam. Marian Weyermare, Wleske Wisse, Ti neke van der Zalm. Bevorderd naar MMS: Monique Brand, Jeanet Cambier, Marianne vun Glezen. Bea Heemskerk, Paulien Hoogervorst, Christine Kitaelaar, Trudy Leenen, Mar- gót Matze, Leonie de Nennle, Kitty van Niekerk, Gretha Pelk, Gabrlëlle Rlkkere, Anke Sanders, Ria van Vonderen, Paula Witkamp, Annemieke van Zoest, Ltnda van Zonneveld, Annette van Gent, Mar- got Goorhuls. Els Devilee, Mignon Graaf land, Anne-Marieke v. d. Heyden, Ja- quellne v. d. Hoeven, Marga José mans, Tiny Kerkvliet, Ineke Kettenls, Anneke van Leeuwen, Laura Oosten, Lieke Por tier, Ellen Röst, Marianne v. d. Snlm, Joke van Velsen, Yvonne v. d. Vlist, Anja Zonderop. Ida Dieben, Meike Goor huls, Helga Hartmans, Joke Hoogeboom. José Kapteln, Nelly Kersten, Marja Kramp, Marian Kuipers, Corrle Luyten, Pltah van Roode. Elly Tolenaar, Thea Verdegaal, Dory Vlnkesteyn, Els van Wely. Bevorderd naar 4 MMS: Wikky Aan- haane, Lidewyde Boggiu, Almée Forta- nier, Marianne Geyer, Annemieke Gra- vemaker, Lla Groenendijk, Rita Hartog, Marianne v. d. Helm, Ineke Heuzen, Mia Kapel, Marian Kemmere, Nelleke van Kenteren, Maria Krol. Liesbeth van Leeuwen, Monique Melndera, Marian Messemaker, Thea Messemaker. Caro line Montanus, Emy Morsch, Franclne van de Poel, Leny Tulen, Annemarie Vennlx, Emmy Waraau, Myrlam Zlege- laar, Marian Zuldwyk, Marja Hageman, Renee van Aken, Frieda Duivenvoorden, Ineke Grtlndemann, Anja v. Leeuwen, Corrle van Leeuwen, Trees Limburg, Adry Meyer, Els Omtzlgt, Angela On derwater, Monique Peer, Irma Pieterse, Hanneke Pompe, Anja Ponsloen, Maria van Rhyn, Marianne Spoor, Carla Sta rink, Liesbeth van Steen, Marian Tuit- hof met lof, Clariet Versteeg, Anneke Verster, Monique Wallaart, Margaret Warmerdam, José Westgeeat, Hella Zwaan, Fleke Zwetsloot, Trudy Kiyn. Bevorderd naar 5 MMS: Toos Beek man met lof, Dineke Bouter, Els Effert, Joke Geyer, Thea v. d. Heyden jr.. An nette Heuzen, Elly Kienjet, Louise Kitae laar, Corry Kuipers, Margrit Lakeman, Hélène Matze, Justine Minderhoud, Ada Paardekooper, Jetty de Ryk, Ingrid Ver steeg, Els Walenkamp, Marian Koena, Annette Alkemade, Ineke Blokhuizen, Susan van Buytenen, Rosemary Coster, Charlotte Eysink Snieeta, Lla van der Geest, Lla Goddyn, Maryke Groenendyk, Annemieke de Groot, Thea v. d. Heyden sr., Baba Kroonenberg, Marianne Peter- se, Mieke Pynaker, Henny Verhoeven, Marle-José Scheerder, Lucle Noordman, Paula Limburg, José Scholz, Joke Koek, Marianne Jongen, Margriet Everaere, Angélique Fortanler, Joke de Haas, Lies beth Henneman, Yvon HerQr, Ria Lo vink, Lla Pieterse, Alma Polane, Toos van der Spek, Marjoiyn van Schalk, As trid Verhoef, Annette Waaycr, Francl* Zwetsloot, Lous Creyghton, Els Deen, Mies Frederikez, Bernardino Sleverding v.w., Maryke Neyenhuls v.w., Ella van der Zon. Bevorderd naar III Gyinn.: Maryke v. d Aardweg, Gonneke v. d. Boog, Lies beth v. d. Burg, Nelly Damen, Lilian Dool. Gusta van Duursen 3 MMS, Cécile Franken 3 MMS, Nelly van der Geest. ETS?-T'Ji MarJo Gerritsen, Ans Hooymans, Mary- ÓMMfi ke de Koning, Wlllemlen Loenen, An neke v. d. Meer, Llan Meyer, Maria Noordman, Rozemarle Oost veen. Anne lies Opdam. Betty Schreurs 3 MMS, Truus v. d. Spek. Ineke v. d. Valk, Ma ryke Alkemade, Wllma Devilee. Mieke ten Braak, Feetje Dekkers. Jacqueline v. d. Geest, Corlnne Hazevoet 3 MMS, Monique van Maarle, Loes Nouwens, Bep Otto, Guldl Ouwerkerk, Annette van Reisen, Marlëlle Schiphorst 3 MMS, Joke Schoonderwocrd, Emily Tleken, Mieke Walter, Anges Wltteman, Anne mieke Zoet. Bevorderd naar IV Gymn.: Margreet Ashmann, Marlies van Boekei, Hanneke Ebskamp, Erna de Jong, Jaqueline Juf- fermans, Mieke Kluivers, Anneke Kraak man, Anja Langeslag 4 MMS. Ria van der Meer, Jacollne Oostdam, Letha Pie terse, Eveline Verhoef, Anneke Vink, Marja Wildenburg 4 MMS, Hanneke van Zanten, Rla Zwetsloot, Hanneke Belt, Jeanne Bruggeling, Agnes van Brussel, José Bruynen, Ineke Buurman, Karin Frissen, Els Josemans, Mieke Josemana, Annemiep Oltheten, Fia van Ryn, Noor van Santvoord, Hedwlg Schoots Maryke Twaalfhoven, Jacqueline Uraem, Rlta Vermeer, Trees Verkley, Margreet van Winden 4 MMS. Bevorderd naar V Gymn.: Jeannette Hoogeboom, Thérèse van Kesteren, Loes van Noort, Ineke Smeet*. Rlna van Tol, Bernadette Tolenaar, Leny Ubink, Corry Vogelaar, Monica Zonneveld. Marja Beuk, Maryke Bulting, Maryke Jans- senis, Lous Krechtig, Hanneke Lager- berg, Ciska Modderman, Renéè Mulder, Ellene Raaphorst, Wllma Verhart, Marie- José Vielvoye, Muus de Vrind, Karien- neke van Zanten, Alma Zuiderduin. Bevorderd naar VI Gymn.: Ellle v. d. Bosch. Olga Kolks. Mieke Raaphorst, Vera Schoots, Igna Wakka. Joplc Beek man, Marja Detmers, Allee Duindam, Anneke Tolenaar, Marry Verkley. Mar tha Wegdam-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3