Strijdlustige Cor Baars winnaar vierde editie van Avondzesdaagse SASSENHEIMERS OPPERMACHTIG Quick Boys na teleurstellende 0-0 bezit van fraaie Dokters-Cup Lisse in titanenstrijd door De Mussen verslagen met 3-2 SWIFTRENN TELEUR IN ERS STELDEN ZESDAAGSE DRIEMAAL VERLENGING Alphia won jubileum- nederlaagtoernooi Weinig succes in Goffert-bad Leidse ploegen moeten winnen PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 26 JUNI 1967 Ondanks lichte hersenschudding KEEPERS OVERHEERSTEN De verrassing is in de laatste rit van de vierde internationale wieler- avondzesdaagse uitgebleven. Na Gerrie Bruin, Harm Ottenbros en Jan Serpenti is zaterdag in Leiden de 22-jarige Haarlemmer Cor Baars als eindoverwinnaar gehuldigd. Baars, die in de slotfase van de 100 km lange wedstrijd (gewonnen door de 18-jarige Gerrie Velthuizen) on gelukkig kwam te vallen en met een waarschijnlijk lichte hersen schudding de wedstrijd (als laatste) uitreed, behield zijn ruime pun- tenvoorsprong eigenlijk onverwacht gemakkelijk. het overige controleerden de groen-wit- oranje-rijders van de Sassenheimae Van der Meij-ploeg, die bijna in alle klasse menten de eerste plaats bezetten, de Aanvankelijk saai Bij de start van de wedstrijd in Lel den waren er nog drie kandidaten voor de eindzege: allereerst natuurlijk Cor Baars, zijn ploeggenoot Leo v. d. Berg uit Noordwijk en de jonge Hagenaar Wim Paul. Indien v. d. Berg of Paul de wedstrijd zouden winnen en Baars (zo als door de val gebeurde) geen punt veroverde, zou de overwinning naar één van hen gaan. Maar de aanvallen van Wim Paul en Leo v. d. Berg (begrijpe lijk) bleven achterwege. Het koersver loop was in het eerste uur zelfs vrij saai en alleen de Hagenaar Edward Kroon zorgde (rijdend voor de leidersprys, een typemachine) voor wat vuurwerk. Voor De glorieuze winnaar van de vierde Avondzesdaagse, de 22-ja- rigo Haarlemmer Cor Baars die, ondanks een lichte hersenschud ding, waardoor h(j met een ronde achterstand als laatste finishte, toch als eindoverwinnaar kon worden gehuldigd. wedstrijd. Koers beheerst Pas nadat er zo'n zestig kilometer waren gereden begon het spel. Van Overzand, Van der Voort, Ravensbergen, Jonker en Jongkind gingen aan de haal. maar kwamen niet ver. Meer kans van slagen schenen Edward Kroon en Jan den Hartigh te hebben, toen z(j gezel schap kregen van Cees Kouwenhoven, Jan Zomer en de 1 juli prof wordende Wout v. d. Berg. Toen daarna ook nog Rudie Liebrechts, Bouwe Minnekes en Velthuizen aansluiting kregen leek de slag zelfs gevallen. Maar rode truidra ger Cor Baars dacht er anders over. Hy commandeerde zijn manschappen (de leiders van het ploegenklassement) naar voren en onder zijn leiding werd de orde hersteld. Plaagstootjes Cor Baars, die in de afgelopen week steeds het standpunt huldigde dat de aanval nog steeds de beste verdediging is, en daarvoor ook werd uitgeroepen tot de 8tri)dlustig8te renner van de ge hele Avondzesdaagse, plaatste wat plaagstootjes. Een beslissing kon hij echter niet forceren. Toen er opnieuw een acht man sterke kopgroep ontstond (met Bert Broeren, Anne Jongkind, Ger rie Velthuizen, Bouwe Minnekes, Nico Vermeulen, Leen den Braber, Dirk van der Vlugt en Ton v. d. Valk) was Cor Baars er echter niet bij. Veel gevaar hielden de vluchters overigens niet voor hem in en goed samenwerkend werd een flinke voorsprong opgebouwd. In de eindsprint toonde de jonge, eerste jaars amateur Gerrie Velthuizen uit Dirks- land zich de snelste. Velthuizen, die ver leden jaar als nieuweling nog twaalf overwinningen had geboekt en dit sei zoen by de amateurs al had gewonnen in Maasdam, won afgetekend vóór de rappe Brabander Bert Broeren en de Zuidlan- der Bouwe Minnekes. Swift-favoriet Ton v.d. Valk kwam wat teleurstellend niet verder dan de zesde plaats. Ronde achterstand Het slot van de laatste rit was voor eindtriomfator Cor Baars overigens minder prettig dan hij zich misschien wel had voorgesteld. Vier ronden voor het einde kwam hy met zijn trapper in aanraking met de grond en viel hjj. Gerrie Velthuizen gaat als win- laar van de zesde en laatste rit ran de Avondzesdaagse in Leiden ver de streep vóór Bert Broeren en Bouwe Minnekes. De Haarlemmer kwam op zijn achter hoofd terecht en versufd „Ik wist hele maal niet meer hoe het was gegaan") reed hij daarna alleen verder. Met bijna een ronde achterstand ging hij als laat ste over de streep. Ploegleider Joop van Slooten ving zijn pupil gelijk op en liet hem in de wagen tot rust komen. Pas toen zijn draaierigheid en misselijkheid wat over was, kon hij de hulde, voor zijn triomf over zich laten gaan, evenals de hulde voor de overwinning in het ploe genklassement. Grote vechtlust UITSLAGEN De uitslag van de laatste etappe luidt: 1. G. Velthuizen (Hoekse Renners) de 100 km. in 2.19.55; 2. B. Broeren (Wille- lebrord Wil Vooruit'i; 3. B. Minnekes (Delta); 4. A. Jongkind (De Bataaf); 5. D. v. d. Vlugt (Arima); 6. A. v. d. Valk (Swift I); 7. L. den Braber (Pe daalridders); 8. N. Vermeulen (De Ba taaf); 9. E. Kroon (Sparta); 10. A. Stet (Vezet); 11. M. Bertou (De Spartaan); 12. W. Paul (Arima; 13. J. Peetoom (De Bataaf); 14. J. Rol (Alcm. Vict.); 15. L. v. d. Berg (v. d. Meij); 16. H. v. Leeuwen (Hollandia); 17. C. Smit (Pe daalridders); 18. K. Kok (De Bataaf); 19. R. Liebrechts (Coureur); 20. R. Jon ker (Olympia). Eindklassement: 1. C. Baars (v. d. Meij) 84 p.; 2. B. Minnekes 70; 3. L. v. d. Berg 70; 4. W. Paul 66; 5. W. Lie brechts (Coureur) 53; 6. R. Liebrechts 49; 7. C. Hamelink (Spartaan) 47; 8. J. Peetoom 46; 9. S. van Dongen (Ari ma) 42; 10. B. Breur (Delta) 40; 11. B. Broeren 38; 12. A. v. d. Valk 37; 13 M. Bertou 36; 14. G. Zantingh (Bataaf II) 36: 15. H. van Leeuwen 32; 16. G. Velthuizen 27; 17. A. Jongkind 27; 18. E. Kroon 27; 19. J. Zomer (Bataaf II) 27; 20. Chr. Kipping (Sparta) 27 pnt. Dagploegenklassement: 1. De Hoekse Renners 27 p.; 2. De Bataaf II 26; 3. Arima 25; 4. Willebrord Wil Vooruit 23; 5. Delta 20; Swift I 15; Van der Meij 6. Eindploegenklassement1. Van der Meij 174 p.; 2. Arima 155; 3. De Bataaf II 136; 4. Delta 123; 5. De Coureur 102; 6. De Spartaan 84; 7. De Bataaf 69; 8. Swift I 63; 9. Hoekse Renners 58; 10. Vezet 55; 11. Sparta 54; 20. Swift II 14. Eindklassement grote leidersprijs: 1. B. Broeren 39 p.; 2. L. v. d. Berg 31; 3. C. Baars 28; 4. C. Sch(jff (Swift I) 26; 5. S. van Dongen 21. Prijs voor de strijdlustigste renner van de gehele Avondzesdaagse: Cor WTELLERSUCCES VOOR TON VAN DER VALK De Voorschotenaar Ton v.d. Valk heeft gistermorgen is de negende rit van de clubcompetitie van de Leidse wielerver eniging Swift op zijn naam geschreven. In de eindsprint van de 48 km lange wedstrijd op het parcours rond Oud Ade versloeg v.d. Valk de nieuweling Hans v.d. Berg en Peter Akerboom. Bij de b.- Boys er zaterdagmiddag niet in geslaagd Noordwijk te verslaan, nieuwelingen zegevierde Ben de Graaf, De finale om de Dokters-Cup eindigde namelijk in een teleurstellende -- - o0 score, maar dank zij een beter doelgemiddelde in de voorafgaande wedstrijden mocht Cor Vooys na afloop toch de Cup in ontvangst nemen uit handen van dr. E. v. d. Laan. Een wisselbeker, want de heer v. d. Laan vertrouwde ons toe tevreden te zijn over de gang van zaken, hetgeen tot gevolg heeft dat een dergelijk toernooi ook in de komende jaren zal worden georganiseerd. De penningmeesters hebben in deze overgangsperiode nog een behoorlijk extraatje gehad en ook-het publiek heeft haar favorieten nog enige tijd aan het werk kunnen zien. ld De uitslagen luiden: Geen balcontrole Amateurs (48 km) 1 A. v.d. Valk (Voor schoten), 2 P. Akerboom (Roelofarends veen). Nieuwelingen (48 km): 1 H. v.d. Berg (Leiden), 2 L. de Jong (Leider dorp), 3 P. Akerboom (R'veen), 4 F. Molkenboer (Oude-Wetering). B.-nieuwe- lingen (24 km.) 1 B. de Graaf (Leiden), 2 J. Rietbeek (Alkemade), 3 W. v.d. Kley (Leiden), 4 P. v.d. Bex-g (Leiden), Cor Baars 22 jaar en machine- 5 J. de Koning (R'veen), 6 H. Brussee bankwerker van beroep is overigens (Leiden), 7 A. v.d. Lely (Koudekerk). 8 Dankbaar zal dit publiek, dat zich een wat verrassende winnaar van de H. Zuiderduin (Katwijk), 9 C. de Bruin met zo'n 3500 man rondom het Rijns door het ontbreken van de Nederlandse! (Leiden). A.-adspiranten (24 km.): 1 B. burgse Boys-terrein had geschaard, prominenten (naar het buitenland) en v. Rijn (L'muiden), 2 R. Zandbergen allerminst zijn geweest. Daarvoor was diverse buitenlandse ploegen wat zwak- (R'burg). 3 H. Blok (Leiden), 4 A. Mes- het gebodene van beide ploegen te ker bezette avondzesdaagse. Baars, die kers (W'mond). 5 H. Seriier (L'den), slecht ^en alleen de spanning,^zij het over geen elndschot beschikt, maar het L. Slingerland (K'kerk). 7 C. Akerboom J~ van z^n ontembare vechtlust moet heb- (R'veen), 8 L. v. Dam (L'den). 9 F. v. ben, dankte zijn triomf aan zyn con- Wezel (Leiden). B. -adspiranten (20 stante vorm en aan het feit, dat hij als km.)1 F. v. 't Hart (Leiden), 2 A. een van de weinigen goed weg kon to- v.d. Voet (Lelden). Dames (24 km.): 1 men met het verplichte vaste verzet. R. Heemskerk (Oud-Ade), 2-Er Mesker Zjjn beste prestatie in dit seizoen was (Warmond). 3 G. den Eisen (Zoeter- tot zaterdag de overwinning in de woude), 4 R. den Eisen Zoeterwoude Oranje-ronde van Schalkwijk (Haar- I Veteranen (24 km.): 1 Th. Brand (Lei- lem). den), 2 G. Mieremet (Leiden). dan alleen in de tweede helft, goedde althans nog iets. De ouverture was erg zenuwachtig. De meeste spelers ^wisten geen con trole te krijgen over de bal; een, ma laise waaraan vooral international Leo Pluimgraaf leed. Als een pasbe- ginnend pupilletje liep hij verloren rond tussen spelers die zijn hulp juist zo nodig hadden. Vele fluitconcerten FINALE DISTRICTSBEKER WEST II De prestaties van de renners van de Leidse Swift-combinatie in de zaterdag geëindigde Avondzesdaagse zyn wat te leurstellend geweest. In tegenstelling tot de voorgaande drie wedstrydenweken zijn de Lejdse renners er eigeniyk niet aan te pas gekomen. Ton v.d. Valk uit Voorschoten klasseerde zich als enige bij de eerste 20 in het eindklassement 12e), terwijl de Swift' ploegen met grote achterstand als achtste (Swift Kicdelen twintigste (Swift 2) van de 24 deelne mende ploegen klasseerden. Zoetemelk ontbrak Cock v. Leeuwen, ploegleider van het le Swift-kwartet had geen directe ver klaring voor het fnlen van zijn jongens. Wel waren er volgens hem oen aantul factoren, die hebben meegespeeld. "Kyk", zei hy "de samenwerking, althans de wil daartoe was wel aanwezig. Er was dit jaar geen goede afspraak gemaakt over de verdeling van de pryzen. Iets, wat niet altyd het geval is geweest. Maar het lukte niet bij de jongens. Het ï-yden met vast verzet, zonder versnelling dus, werd als remmend gezien. Ze hadden geen zelfvertrouwen. Daarby komt ook nog dat we de in Turkije goed rijdende Joop Zoetemelk misten. Leo Wassen- burg, zyn vervanger, was eigeniyk nog niet ryp voor dit werk." v. d. Mey won alles Over het gebrek aan kwaliteit zoals by Swift (dat desondanks toch met twee ploegen aantrad) had oud-iolgneur Joop v. Slooten, de ploegleider van de Sassen- heimse Van der Mey ploeg geen klagen. Zijn renners hadden bijna alles gewonnen wat er te winnen viel. "Het is buiten verwachting goed gegaan," bekende Van Slooten dan ook. "We zyn aan deze Avondzesdaagse begonnen in de hoop dit keer mee te kunnen komen en nu dit Op het terrein van De Musschen in Rotterdam werd zaterdagavond de grote finale om de districtsbeker Amateurs West II gespeeld. Een zeer groot aantal Lisse-supporters vergezelde hun favorieten tegen de nieuwe eerste klasser. Het is een titanenwedstrijd geworden van grote allure, veel sensatie en bijzonder veel spanning, zo zelfs dat tot driemaal toe verlengd moest worden alvorens de beslissing was gevallen. Het medespelen van doelman Lefeber van Lisse was nog dubieus, daar hij bij de training geblesseerd was, maar uiteindelijk kon hij aan de strijd deelnemen. feber voorkwam een bijna zeker doel punt. Hoe beide partijen ook zwoeg den, de beide verdedigingen bleven meester van het terrein, zodat met blanco stand aan de tweede helft be gonnen werd. moest hij incasseren en u kunt zich voorstellen hoe deze speler zich moet hebben gevoeld. Eén keer vlamde hij, toen hij op ouderwetse wijze hard in schoot. Noordwijk-doelman Jaap v. d. Niet, die samen met zijn collega aan de andere kant ongetwijfeld de uit blinkers waren, verwerkte het schot echter fraai tot corner. Daarvoor had J. v. d. Lippe doelman Gerrie Vooys reeds op de proef gesteld, maar de blonde aanvaller zag zijn inzet even eens tot hoekschop "gedegradeerd". Deze v. d. Lippe, eveneens reeds enige malen behorend tot 't nationale team, was in de Noordwijk-voorhoede de grote man. Met linksbuiten R. Bröring vormde hij een sterk duo, en menige keer werd de Katwijkse achterhoede opengereten, evenwel zonder succes. De belde doelverdedlgers ln de beslis- singswedstryd om de "Docters-Cup" wis. ten met spectaculaire reddingen hun do mein schoon te houden. By Quiek-Boy» was Gerrie Vooys de grote man, terwijl by Noordwijk Jaap v.d. Niet, die hier een Katwykse aanval onschadelijk maakt, de grote man was. Stormloop Mocht Noordwijk in die eerste helft bogen op een veldoverwicht, in tweede helft was het Quick Boys, dat duidelijk de toon aangaf. Plotseling was Leo Pluimgraaff er weer. Zonder te schitteren groeide hij snel uit to; één der beteren en onder zijn aa ring werd stormgelopen op de Noord wij kse veste. De balcontrole en he: spelinzicht waren er weer en zo kreer J. v. d. Niet het zwaar te verduren Bij inzetten van Pluimgraaff, v. wen én van v. Duyvenbode toono' hij echter zijn grote klasse. Hoe groc de druk wel was bleek, toen aanvoer, der J. Vermeulen een vijandelijke voorzet in paniek maar juist naast kopte. Even werd de strijd nog enigs zins verhit toen met name Cees Marijt zich schuldig maakte aan enkele grove overtredingen. Toen zowel Noordwijk- als Quick Boys-spelers zich bij dit ta- Omringd door zyn teamgenoten neemt I melijk warme weer te goed deden i aanvoerder Cor Vooys uit handen van wat frisdrank uit dezelfde fles, wisten docter E. v.d. Laan de zg. "Docters-cup" we dat de verhoudingen opperbest in ontvangst. waren. Reeds direct ontwikkelde zich een vlot spel, waarbij al gauw bleek, dat midvoor Van der Most van De Mus schen het de Lisse-defensie danig las tig maakte. Maar ook de Lisse aanval liet zich niet onbetuigd, toen na 25 mi nuten het doel van de thuisclub ter nauwernood aan een doorboring ont snapte; terwijl Frans van Gerven een goede scoringskans kreeg, maar zijn schot suisde langs het doel. Een bij zonder fraaie safe van doelman Le- Goede samenwerking De basis van de triomfen van zijn wit-groen-oranje gekleurde renners is volgens Joop van Slooten de samenwer king. "De jongens hadden alles voor el kaar over. Bij pech stond een slechter ge klasseerde jongen direct zijn fiets af aan zijn kansrijkere ploeggenoot. We hebben verder met twee kopmannen gereden (Baars en v.d. Berg) om by uitvallen van een van beiden toch nog een kans hebber over te hebben. Zij zijn de enige die alle avonden hebben gereden: de ove rige vier —de Haarlemmers Jan Alders- hof en Hennie v. Leeuwen, de Sassen- heimer Ton Zeldenthuia en de Hlllegom- mer Cock Stroombergenzijn wat min der ln actie geweest, maar hebben veel zwaar werk gedaan. Jammer was het, dat we nog Leo Van Velzen uit Zoeter woude misten. Die moest voor zyn eigen vereniging (Swift) rijden." Als "belo ning" voor hun goede rijden ln de Avond zesdaagse gaat Van Slooten met zijn renners ook naar de driedaagse Ronde om het IJsselmeer. "Misschien dat we volgend jaar wat meer klaaslekers gaan ryden: dit jaar was dat als tweede Jaars- ploeg nog niet verantwoord.- Het jubilcum-nederlaagtoernooi van de Alphense zaterdagderdeklasser ARC is gewonnen door (zondag) derdeklas ser Alphia. De 20 zege die de Heul- bewoners in de openingswedstrijd van de serie boekten bleek ruim voldoen de voor de eindzege omdat Quick Boys (36), Zwarte Schapen (12). Al phense Boys (3—2) en TOG (2—1) evenals zaterdagmiddag de zondag tweedeklasser Alphen (12) geen betere score konden bereiken. De laatste wedstrijd, zaterdagmiddag voor zo'n 2000 toeschouwers gespeeld tussen ARC en Alphen leverde aan trekkelijk voetbal op. In de eerste helft van de sportieve strijd werd er niet gescoord al trof de ARC'er Timmer wel het houtwerk. Na de wisseling Wim van Kampen zag toen een schot door de lat gekeerd duurde het tot 14 minuten voor het einde eer het eerste doelpunt viel. Na een voorzet van linksbuiten Nielen kopte de Al phen-speler Hagen raak. Het antwoord van de Racing liet echter niet lang op zich wachten en Van Oostrom (van af 40 meter over de te ver uitgelopen Alphen-doelman Proost) en rechtsbui ten Verhorst bogen de 01 achter stand (tot vreugde van heel Alphia) in een 2—1 zege om. VLOT SPEL In deze periode werd de strijd fel ler, doch er werd fair gespeeld en na 10 minuten opende de thuisclub de score. Midvoor Van der Most loste een harde schuiver, die doelman Lefeber te machtig bleek, terwijl vijf minuten later een schot van rechtsbuiten Van der Driel door" achterspeler Baak van richting veranderd werd, waardoor de Lisse-doelman volkomen verrast werd; een wel zeer ongelukkig moment voor Lisse: 20. YELLS De oranje-zwarten gaven zich echter niet gewonnen. Er werd hierna nog feller gespeeld. De opstelling van Lisse werd gewijzigd. Mooyekind kwam op de midvoor plaats en na 25 minuten leidde het tot succes. Hans Hoogkamer loste zeer onverwachts 'n harde schui ver, die doel trof: 21. Dit inspireerde Lisse tot het uiterste. De Musschen werden op eigen helft teruggedrongen, de yells waren niet van de lucht en hoog laaide het enthousiasme op. toen acht minuten voor het einde een he vige scrimmage voor het Musschen- doel ontstond en na veel gewirwar wist Gerard Oudeveldhuis onder uit bundige geestdrift de verdiende gelijk maker in het net te werken: 22. Even tevoren had Lisse ook nog ge scoord. Dit doelpunt werd evenwel afgekeurd. BESLISSING De nog resterende tijd werd de doel man van De Musschen vervangen, maar het bleef gelijk, zodat aan de verlenging werd begonnen. Het bleef een en al spanning in en om het veld. Er werden aan beide zijden verschil lende corners genomen, die evenwel niets opleverden, maar in de 3e ver lenging werd een vrije trap het Lisse- doel noodlottig, daar na een doelwor- steling het winnende doelpunt voor De Musschen oïitstond door linksbin nen Roodnat. Direct hierna vond de prijsuitrei king plaats door de voorzitter G. Been j van het district West II, waarbij hij alle bewondering had voor het fraaie spel van Lisse, die de tweede prijs, j een beker, tenvolle verdiend heeft, terwijl hij onder gloedvolle woorden i de Districtsbeker aan het winnende elftal van De Musschen overhandigde. Vervolgens bood het voltallige elftal van Lisse aan alle spelers van De Musschen felicitaties aan. NKS-TOERNOOI OP GDS-TERREIN Het jaarlijks NKS-toernooi voor junioren werd ditmaal door GDS te Boskoop georganiseerd. Er werd ge speeld in twee poules van elk vier elftallen. De eindstrijd ging tussen de nummers 1 en 2 van elke poule. Het eindresultaat was: 1 Unio (Oudewater) le prijs en wiselbeker; 2 Nic. Boys (Nieuwveen); 3 Esto (Bodegraven); 4 GDS (Boskoop). De gespecialiseerde uitslagen waren: Poule I: RVC—NSV 0—0; Nic. Boys Esto 00; RVCEsto 02; Nic. Boys —NSV 1—0; NSV—Esto 0- 1 RVC— Nic. Boys 03. Stand: 1 Nic. Boys 5 pnt; Èsto 5 pnt; 3 NSV 1 pnt; 4 RVC 1 pnt. Poule II: WSEGDS 1—1; S. Boys —Unio 0—1; GDS—Unio 0—1; WSE— S. Boys 0—0; Unio—WSE 0—0; GDS S. Boys 1—0. Finale: Esto—GDS 1 0; UnioNic. Boys 10. Stand: 1 Unio 5 pnt; 2 GDS 3 pnt (na straf schoppen); 3 WSE 3 pnt; 4 S. Boys 1 pnt. Na afloop reikte de voorzitter van de NKS. afd. Gouda, de heer J. Bredie, de prijzen uit. Hij dankte de organi serende vereniging voor de goede or ganisatie, waardoor het toernooi een vlot verloop heeft gehad en de scheids rechters voor hun medewerking. Zwemmen De door NZC '21 georganiseerde zwemwedstrijden om de Marike van Nieumeghen-prijzen, met deelname van 2 Belgische, 6 Duitse en 25 Ne derlandse verenigingen, hebben op nieuw bewezen dal het zwempeil van de kring Gouwe-Rijnstreek bij lange na nog niet nationaal meetelt. Een gunstige uitzondering hierop wai Sleutelstad-zwemmer Kees Uittenhout, die zich in het sterke veld als eerste wist te klasseren op 'de 100 meter schoolslag met de voor het zware Goffert-bad goede tijd van 1.17.9. Ver der bleven de prestaties van de deel nemende zwemmers en zwemsters al len dat onder 't niveau dat we van ze gewend zijn. Zo kwam Ineke Mioch met haar 1.13.9 op de 100 meter vrije slag dames niet verder dan een 13e plaats, terwijl ook Bert Soet met 1.08.2 op de vrije slag bijna drie seconden boven zijn normale tijd bleef. De uit slagen waren: 100 meter vrije slag dames: 1 M. van Hemert. VZC 1.04.3; 2 I. Mulder, GZ& PC 1.06.8; 3 Y van Kuilenburg. HPC; 13 I. Mioch. LZC 1.13.9; 15 B. Schlag- wein. Sleutelstad 1.15.5: 22 A. van Ingen Schenau. LZC 1.17.5; 26 L. Sie- rag. Sleutelstad 1.19.1. Idem heren: 1 van Schilling, Wup- pertal 57.7; 2 R. Seebold, Wuppertal 58.4; 3 J. Praat, ZIOS 59.7; 21 A. Mul der, Sleutelstad 1.05; 32 B. Soet, LZC 1.08.2; 35 J. Siera 1.09.5. 100 meter rugslag dames; 1 C. Sik- kens, GZ&PC 1.14.5; 2 I. Arens, HPC 1.17.-; 3 M. Visser. SZC 1.18.2; 14 G. Eradus. LZC 1.24.7. 100 meter schoolslag dames: 1 G. Heinze, Diiseldorf 1.22.5; 2 G. Looijs, De Rijn 1.23.5; 3 I. Weekers, PSV 1.28.- 17 M. Breuker, LZC 1.35.1; 18 L. Gie- zen. LZC 1.35.3. Idem heren: 1 K. Uittenhout. Sleu telstad 1.17.9: 2 E. Scheepens, Brussel 1.18.4; 3 A. Nijhuis, ZCE 1.18.3; 12 E. de Vos, LZC 1.24.-; 23 J. Maassen, LZC 1.30.8. Waterpolo Het waterpoloprogramma van deze week is niet bijzonder groot. Wel is er in de tweede klasse B het duel tus sen AZC en de Zijl. Willen de Leide- naars nog een kans op het kampioen schap behouden, dan zullen zij moe ten winnen. Ook Sleutelstad krijgt 'n belangrijke wedstrijd. In Utrecht tre den zij aan tegen UZSC, op dit moment koploper van de tweede klasse C. Ook voor de blauw-witten geldt dat alleen een overwinning nog uitzicht geeft op een kampioenschap en eventuele pro motie. In de eerste klasse A reist LZC naar Amsterdam, om een bijna kere nederlaag te incasseren var het IJ. Compleet programma: Maandag 26 juni: DZV 1-Sleutel- stad 1 dames, DZC 3-Sleutelstad 2 he ren. de Zijl 4-Sleutelstad 4 heren (de Zijl 20.30 uur), de Zijl 1-LZC 1 dames (de Zijl 20 uur). Dinsdag 27 juni: het IJ 1-LZC 1 he ren, UZSC 1-Sleutelstad 1 heren, AZC a-de Zijl meisjes, AZC 3-LZC 3 heren, OZV 2-Sleutelstad 3 heren. Woensdag 28 juni: LZC 1-Te Werve 1 dames (de Vliet 20 uur), LZC 2-het IJ 3 heren (de Vliet 20.30 uur), LZC b- AZC a adspiranten (de Vliet 19.30 u.), LWV 1-BZC 2 heren (de Zijl 20 uur). Donderdag 29 juni: AZC 1-de Zyl 1 heren. Vrijdag 30 juni: de Zyl 1-Njord 1 dames (de Zijl 19.45 uur), LZC 1- PSV 1 heren (de Vliet 20 uur), de Zijl 2-Dolfijn 2 heren (de Zijl 20.15 uur), LZC 3-ZPS 1 heren (de Vliet i uur).

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8