Raadsagenda Voorschoten GROFVUIL- OPHAALDIENST. Victorie-jeugd speelde buiten ST. BERNARDUS DERDE IN TOERNOOI VAN HAZERSW. BOYS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 26 JUNI 196: Jeugdige creativiteit aantrekkelijk tentoongesteld door LJ.A. In het kader van de festiviteiten rond het 20-jarig bestaan van de Leidsc Jeugd Actie vond zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van vele belangstel lenden in het gebouw van de Mater Amabilis School, Hogewoerd 57, de opening plaats van een tentoonstelling met als onderwerp "Creatieve handenarbeid". De opening hiervan werd verricht door de heer H. Zunderman, voorzitter van de L.J.A. in samenwerking met de 14-jarige Hanneke Ileijnen, leerlinge van de Maria-ulo, als vertegenwoordigster van de Leidse jeugd. In zijn kort openingswoord wees de heer Zunderman erop, dat het zo be langrijk is zijn vrije tijd creatief te gebruiken en dat men op deze ten toonstelling. die voor jong en oud is, kan zien tot welke verrassende resul taten dit kan leiden. Ook bracht hij dank aan mej. E. Kerckhoffs, leidster van de Mater Amabilisschool, voor het welwillend afstaan van het gebouw. De opening geschiedde vervolgens door het doorstappen van een dicht geplakte deur. CREATIEF BEZIG De tentoonstelling heeft tot doel een inzicht te geven hoe de Leidse jeugd en ook de jeugd van de randgemeen ten creatief bezig kan zijn. Men ziet tekeningen, schilderwerk, collages, een uitstekende serie maskers, foto's, plak boeken, papierwerk, knipsels, boet seerwerk. waarbij ons o.a. enkele voortreffelijke koppen opvielen, bij zonder fraai borduurwerk, smeedwerk. Er is o.a. een kandelaar, gemaakt van buizen en kranen die het in een mo dern interieur bijzonder goed zal doen. Ook is er een goede inzending van de Leidse Luchtvaart Club die zeker de jongens, maar toch ook wel de ouderen zal aantrekken. De Leidse Luchtvaart Club geeft tijdens de ope ningsuren acte de presence; zij is voortdurend met enige leden aanwezig die tijdens de tentoonstelling een mo delvliegtuig bouwen. Aan deze ten toonstelling werkten, behoudens een aantal niet-aangesloten personen, mee: het Leidse Volkshuis met de aange sloten clubs, de Mater Amabilisschool, de Katholieke Levensschool, het Her vormde Jeugdwerk met Koningskerk en de Bijenkorf, de Speeltuinvereni ging "De Maredijk". de Duikboot, de Hobbyclub "Warmond", de Leidse Luchtvaart Club, en vele anderen. Deze tentoonstelling, waaraan wij een bezoek van harte aanbevelen, is geopend tot en met woensdagavond 's avonds van 7 tot 9 uur en woensdag middag van 2 tot 5 uur. De toegang is gratis. Burgerlijke stand Geboren: Gerben A. P. z.v. H. P. J. I Boskamp en G. P. van der Hulst; Sil via. d.v. N. Yigit en N. E. P. M. M. van Klaveren; Herbert A. L.. z.v. A. L. J. van Schagen en Z. M. Nagy; Eli sabeth H., d.v. F. J. Siegert en E. A. P. van Duijne; Willem J., z.v. A. C. J. van der Hoeven en H H. van Ammers; Remco P.. z.v. J. W. T. Schram en J. Helmer; Marinus A„ z.v. J. Bentveld en E. M. Veerman; Frederik C., z.v. J. L. Raasveldt en C. A. Haasnoot; Désirée N., d.v. W. Drost en I. J. H. Goede. Overleden: H. J. H. Verboket. 75 jaar, man; M. C. H. J. Struik, 60 jaar, echtgenote van N. van Putten; J. Mark, 68 jaar. man: M. C. Bentvelzen, 66 jaar, man; F. Kroon. 83 jaar, man: F. Prins, 63 jaar. man. Gehuwd: J. Dirkse en B. Leugering; J. M. Peels en H. J. E. Nijssen; W. Sjardijn en M. de Nijs; N. P. van den Berg en V. E. Souper; C. Wassenaar en J. M. Koet. VERKEERSONGELUKKEN IN HET AFGELOPEN WEEKEINDE TWINTIG BEJAARDENWONINGEN IN VOORSCHOTENS NOORD-HOFLAND Op 24 febr. 1967 werd begonnen mei de voorbereiding van de bouw van 22 woningwetwoningen en 20 bejaarden woningen in Noord Hofland. Het ont werpen van deze plannen werd opge dragen aan de N.V. Bouwkundig In genieursbureau P. D. Stuurman te Waddinxveen. De aanneemsom is thans nog niet bekend, zodat in dit voorstel van de door de architect begrote be dragen wordt uitgegaan. Het complex van 22 eensgezinswoningen zal wor den gebouwd in twee blokken van acht en een blok van zes. Zij worden gebouwd aan de Jan van Galenlaan. De totale stichtingskosten worden ge raamd op 877.115.- gulden. In dit be drag zijn de kosten van de aanleg var de centrale verwarmingsinstallatie er de gemeenschappelijke tuin inbegre pen. De gemiddelde huur wordt voor lopig geraamd op f 136.95. Bij de de finitieve vaststelling van de huurprijs Op de kruising Lage Morsweg-Dam- laan-Vondellaan heeft zondagmorgen om half vjjf een aanrijding plaats ge vonden tussen een 29-jarlge Haagse bromfietser en een personenwagen. De bromfietser verleende geen voorrang en liep verwondingen aan benen en rug op. De bestuurder van de personenauto reed na de aanrijding door maar kon latei- door de Leidse politie worden aange houden. Op de Hoge Rijndijk bij de Meerbur gerkade botste zaterdagochtend een per sonenauto tegen een motorfiets. De 32- jarige, uit Hazerswoude afkomstige mo torrijder die in de richting Leiderdorp reed, moest het geen voorrang verlenen van de autobestuurder met inwendig buikletsel bekopen. De auto werd de linkerzijde zwaar beschadigd; de motor aan de voorzijde. Op een zebrapad werd zaterdagmid dag de 57-jarige mevr. C. v. d. H. uit Leiden aangereden door een motorrij wiel, bestuurd door een 31-jarige Voor schotenaar. Met letsel aan de armen werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. GEBR. WERK 50 JAAR BIJ ZAALBERG Ten kantore van de N.V. Kon. Ne- derlandsche fabriek van wollen dekens v/h J. C. Zaalberg en Zoon is van ochtend het jubileum gevierd van de gebroeders B. en W. Werk, die 50 jaar bij deze fabriek werkzaam zijn. De bronzen medailles van de Kon. onderscheiding, die zij bij hun 40-jarig jubileum uit handen van loco-burge meester wethouder J. C. van Schaik mochten ontvangen, maakten vanoch tend plaats voor zilveren, die burge meester mr. G. C. van der Willigen hen opspelde. Hun directeur, de heer H. I. J. Schrandt overhandigde hen de draag- medailles, evenals twee enveloppes met inhoud en prees hun verdiensten in lovende bewoordingen. De heer Wil lem. die in- 1903 werd geboren, kwam als 13-jarige jongen op de afd. spin nerij. Toen deze afdeling werd over geplaatst naar Vlijmen, kwam hij op de garenspoelerijdaarna bij het de- kengarenmagazijn. De serenade, die hem vanavond voor zijn huis in de Da Costastraat gebracht gaat worden door de Warmondse fanfare mag geen verwondering wekken, want niet al leen was de heer W. Werk, jarenlang actief in „Werkmans Wilskracht", maar hij leidde ook de tamboer-maitres op van de Warmondse fanfare. Zijn broer Bart. in 1902 geboren en woonachtig op de Lage Rijndijk, begon aanvan kelijk ook op de spinnerij en werd later portier. Het Leidse Politie Muziekgezel schap heeft zaterdag op een concours te Leerdam met vlag en wimpel de eerste prijs in de vaandelafdeling behaald. Het concours werd georganiseerd door de Kon. Federatie van Harmonie en Fan fare in Nederland. Uit een op de Haarlemmerstraat ge parkeerd staande auto is zaterdagavond een transistorradio ontvreemd ter waar de van ƒ300,—. Op de Boerhaavelaah is in de nacht van zaterdag op zondag een personen auto, merk Opel-Admiraal, gestolen. De kleur is beige; het kenteken FU 45-62. DIPLOMAZWEMMEN IN „DE VLIET" Onder leiding van chef-badmeester J. W. Rompes opgeleide kandidaten deden zaterdagavond examen voor de zwem diploma's A, B, en C in het zwembad „De Vliet". De namen van de geslaag- Diploma A, meisjes: E. v. Vooren, L. Gaykema, A. de Jager, L. v. Buuren, M. v. Spronsen, C. v. Linger, L. de Wolf, 0. Spudan, A. P. van Es. M. Son. M. Uijlenbroek, C. Krak, E. Lautenschla- ger en T. W. Steenge. Diploma A jongens: A. v. Bemmel, M. Baart. R. Moeleker. E. Moeleker, S. Glaser. T. Coolman, K. Vos. F. Lauten- slager, B. van Kampen. H. van Kampen, F. van Spronsen, H. Voordouw. H. van Leeuwen. N. v. Leeuwen. E. van Veen. R. van Heiningen, W. Elfert. G. Bro- kaar, T. Snaathorst, R. v. Bemmel, T. v. d. Heijden, E. v. d. Reyden, A. v. d. Krogt, E. Lautenschlager en de heer H. Roffel. Diploma B meisjes: J. de Vries. E. v. Rijn, J. de Graaf, J. de Ju, A. de Jager en C. Mom. Jongens: R. de Bruijn, H. Hoefsloot, A. Grondsma, R. Brussee, K. Vos, R. Moeliken, M. Arnoldi, B. Mom en G. Koelman. Diploma C meisjes: C. Gaykema, M. Berendsen, W. Peterse, M. Flippo, W. de Boer, M. Hoogenkamp, W. Hoogenkamp, T. Visser, L. Stuifzand, A. Eikelboom. 1. Eikelboom. E. van Heiningen. W. Geerlings. A. van Linge, M. Snaathorst. en A. Neuteboom. Jongens: K. Halstein. J, Verlind. H. Mulder, F. Hulsbos, N. Hulsbos, R. Hartel, W. Fakkel. P. van Dam, E. J. Berendsen, J. van Staveren,, H. Troost, J. Kluivers, B. Wesselman, T. Neuteboom en D. v. d. Boogaardt. zal een differentiatie naar ligging wor den toegepast. De maandelijkse huurprijs voor de bijzondere voorzieningen wordt ge raamd op: centrale verwarming vaste kosten f 22.- en tuin-onderhoud op f 5.95, in totaal f 27.95. Totale huur dus voorlopig f 164.90. Het te bouwen complex bejaarden woningen bestaat uit 20 woningen in twee bouwlagen, verdeeld over twee blokken. De woningen bevatten 2 ka mers en zijn geprojecteerd aan de Jan van Gelderdreef en de Abraham van der Hulstlaan. De totale stichtingskos ten worden geraamd op f 602.214, waar van de kosten van aanleg centrale verwarming, de gemeenschappelijke verlichting en aanleg gemeenschappe lijke tuin zijn begrepen. De gemiddel de huurprijs wordt geraamd op f 85.80, waarbij rekening is gehouden met de extra bijdrage. Voor de bijzondere voorzieningen zul len naar raming maandelijkse huur prijzen verschuldigd zijn c.v. f 16.10 (vaste kosten), C.V. variabele kosten f 12.50, gemeenschappelijke verlichting f 1.10, tuinonderhoud f5.30, totaal f35, zodat de totale huurprijs wordt ge raamd op een bedrag van f 120.80 per maand. Voor beide complexen zal ieder jaar de huur worden verhoogd met 4 pet. Deze automatische huurverhogingen zullen worden voortgezet totdat de rijksbijdrage tot nihil is gereduceerd. Om zo spoedig mogelijk tot de bouw te geraken zal tot aanbesteden moe ten worden overgegaan. In de'huidige situatie achten b. en w„ dat onder handse aanbesteding aanbeveling ver- De raad van de gemeente Voorscho ten wordt "Voor een openbare vergade ring bijeengeroepen op vrijdag 30 juni. 's avonds om 8 uur. Dc agenda ver meldt 23 punten, o.a. een nota inzake de parkeerproblematiek; het verbete ren van de wegsplitsing Leidseweg- Badhuisstraat; benoeming hoofdleid- sler aan de kleuterschool „De Woel waters". Het beschikbaar stellen van een krediet van f7.300.- voor hel aan schaffen van een pomp voor het riool gemaal Vlietwijk; het bouwen van 22 woningen aan de Jan v. Galenlaan en van 20 bejaardenwoningen aan de Jan van Gelderdreef en de Abraham van der Hulstlaan (Noord Hofland); het j beschikbaarstellen van een krediet van f6500 - voor het vragen van ad-1 vies inzake raadhuisbouw; voorstel tot i het deelnemen in de gemeenschappe- i lijke regeling voortgezet onderwijs; j voorstel tot het omvormen van de openbare school voor Ulo tot schoolj voor MAVO; het verhuren van de ge- j meentelijke sportaccommodaties; het verhogen van de subsidie aan biblio-1 theken; afwijzend beschikken op het j verzoek van de Rijnlandse Molenstich ting; voorts nog raadsvoorstellen in zake het onderwijs, zoals het beschik baarstellen van kredieten voor 't tref-1 fen van voorzieningen aan diverse j scholen. Verbetering van splitsing Leiclseweg-Badhuisstraat B. en w. willen met de verbetering van de in- en uitrit Badhuisstraat- Leidseweg niet wachten op de voorge nomen totale reconstructie van de Leidseweg. Dc monding van de Bad huisstraat is zo smal, dat zij door 4 stuurden var. gemotoriseerd verkeer op de Leidseweg nauwelijks wordt op gemerkt, terwijl het uitrijden van de Badhuisstraat niet zonder risico kan geschieden Ter verkrijging van een betere verkeerstechnische en tevens meer opvallende situatie ter plaatse is het gewenst de monding van de Leid- seweg-Badhui: >traat te verbreden lol twee rijbanen van elk 5 meter, met daartussen een verkeersgeleider ter breedte van 2.50 m. terwijl voorts ter j weerszijden van de monding van de J Badhuisstraat een in- en uitvoegstróok op de Leidseweg is gedacht. Een deel van het plantsoen en een deel van de oude trambaan zal moeien worden ge- bruikt. Teneinde Vlietwijk in de nays- I te toekomst tc ontsluiten voor 't open baar vervoer, waarover door b. en w. met de NZHVM overleg wordt ge pleegd. is herziening van de mond van i de Badhuisstraat noodzakelijk. De uit- I voering van de geschetste voorzienin-1 gen zullen gaan- kosten f 15.400. grote waarde worden toegekend, ge zien het feit, dat de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten beschikt over deskundigen. De kosten voor een ge detailleerd schriftelijk rapport wor den begroot op 6 a 7 duizend gulden. B. en w. stellen daarom voor f 6.500 te voteren. Hogere vergoedingen voor gebruik sportvelden In de gemeente Voorschoten zijn 4 voetbalvelden in gebruik, die per 1 juli a.s. opnieuw in gebruik kunnen worden gegeven. De verschuldigde ge- bruiksvergoedingen waren voor een voetbalveld f 900.- per jaar, het hoc keyveld f 500.- per jaar, het sportveld op het MOC f 460.- per jaar en de ijs baan in Vlietwijk f 690 - per jaar. Hierin was begrepen het gebruik van kleedgebouwen en de eventueel daar bij behorende kantines. Gedeputeerde Staten hebben de ge meente laten weten, dat zij in verband met de hoge exploitatiekosten van me ning zijn, dat de door de gebruikers te betalen vergoedingen met ingang Vereniging van het seizoen 1967/1968 aanzienlijk dienen te worden verhoogd. Deze ho ge exploitatiekosten worden veroor zaakt door de loonstijgingen. De on derhoudskosten van een veld worden voor 1967 berekend op ongeveer f 5000. De huidige gebruiksvergoeding voor een veld bedraagt nog geen 20 pet. van deze kosten. Ter tegemoetkoming aan de wens van het college van G.S. en ter verkrijging van een redelijke ver houding zijn b.en w. van mening, dat de gebruiksvergoedingen gedurende de seizoen 1967/'68,1968/'69 en 1969/'70 met bijna 35 pet. per seizoen dienden te worden verhoogd. Voorts hebben b. en w. ter verster king van de inkomsten der gemeente in overweging genomen over te gaan tot het in beperkte mate invoeren van reclame op de velden. Er is uitvoerig overleg geweest met de sportaccom modatie en het eindadvies van deze commissie over de in te voeren ge bruiksvergoedingen is vrij positief. Zo zullen de vergoedingen voor het sei zoen 1669/'70 een voorlopig karakter dragen. Als door de optrekking van de vergoedingsbedragen de belangen van de junioren worden geschaad, zul len de verenigingen de vrijheid be houden een jeugdsubsidie aan l" vra gen. Op grond van bovenstaande ge ven b. en w. de raad in overweging de navolgende gebruiksvergoedingen vast te stellen. STOMPWIJK K.PJ.-SPORTDAG Gistermiddag werd.de K.P.J.-sport dag gehouden in het district Midden 2. Holland tussen de afdelingen Stomp- wijk en Bleiswijk. Deze sportdag werd gehouden op de Stompwijkse sportvel den onder goei'e weersomstandighe den. Evenals vorig jaar won Stomp- wijk, ditmaal met 86 tegen 70 punten, voor Bleiswijk en mocht hiermee dus voor de 2e maal de wisselbeker in ontvangst nemen. De individuele prij zen en de wisselbeker werden des avonds uitgereikt tijdens een gezellige dansavond, waaraan "The Rolls" uit Bleiswijk hun medewerking verleen- De uitslagen waren als volgt: Vol leybal dames 1 Bleiswijk; volleybal heren 1 Bleiswijk. Hardlopen: 80 m dames: 1 Truus Overdevest, 2 Gerda Overdevest, 3 Albertine Tabben (allen Stompw.); 100 m heren: 1 Sjaak Am- merlaan, 2 Ton Vollebregt, 3 A. v. d. Hoeven (allen BJeisw.); 400 m dames: 1 Gerda Overdevest (St), 2 Truus Overdevest (St). 3 Ria Luiten (BI); 1500 m heren: 1 Sj. Rutte (BI). 2 L. Belt, 3 K. Belt; 4 x 100 m estafette heren 1 Stompwijk; 4 x 80 m estafette dames 1 Stompwijk; hoogspringen da mes: 1 Ria Luiten (BI), 2 Gerda Over devest (St), 3 Truus Overdevest (St); hoogspringen heren: 1 Gerard Knep- pers (BI). 2 K. Juffermans (St), 3 Sj. Rutten (BI); verspringen dames: 1 Truus Overdevest (St), 2 Ria Luiten (BI). 3 Gerda Overdevest (St); ver springen heren: 1 Gerard Kneppers (BI). 2 A. v. Marwijk (St). 3 K. Droog (St); kogelstoten heren: 1 Gerard Kneppers (BI), 2 Aad Berk (St);! touwtrekken: dames 1 Stompwijk; he- j ren 1 Stompwijk. Leidse bedevaart na Beauraing Ook dit zomerseizoen worden er 3- en 4-daagse reizen georganiseerd naar 't bedevaarts-oord Beauraing (Bel gië). Vanuit Leiden vertrekt op zater dag 22 juli a.s. 'n groep pelgrims 3 dagen, per toeringcar naar de Arden nen, waar zij met vele anderen willen vertoeven op de plaats waar Maria scheen. Ook voor u is er nog gelegen heid, om eens te besluiten zo'n mee te maken. Wilt u eerst inlichtingen of toezending van 't Bedevaarts-pro- gramma, richt u dan tot onderstaande adressen. De sluitingsdatum voor reis van 22 juli is: 4 juli. Ned. Comité „Pro Maria", dhr. D. F. Devilee, v. Hogendorpstr. 70, dhr. F. Juffermans, Brahmslaan 131, tel. 41695. Leiden. ZOETERWOUDE H.R. ORANJEFEESTEN GEëINDIGD MET WATERBALLET Evenals vorig jaar, keken diverse kermisexploitanten eens naar de as grauwe lucht, en schudden mistroostig het hoofd. Zij gingen de spullen maar inpakken want voor hun was er in de gestaag neerkomende regen niets i te verdienen. En zo zag ook het Oranje Comité het feest letterlijk in het water vallen. De politie had echter een gemak kelijke taak, bij de ontruimingvan feestterrein. Er was geen mens te bekennen. Ook de EHBO had het de feestdagen gemakkelijk, geen enkel vei bandje behoefde te worden aangelegd. De Oranjefeesten stonden zaterdag in hoofdzaak in de belangstelling voo kinderen, die in verschillende wedstrij den kampten om de eer. Ook vele ouders volgden de prestaties van hun kinderen. Het "tobbetjesteken" wat in de middag plaats vond had over deelname en be langstelling niet te klagen. De prijswin naars van de kinderspelen waren: vlag getje-steken jongens 6-7 jaar: Teddy Berk, Gerry v.d. Werff en Jan v.d. Poel, vlaggetje steken meisjes 6-7 jaar: Mar- ja de Boer, Yvonne v. Diemen en Betty de Haan, zaklopen jongens 8-9 jaar: Rudy Spierenburg, Arno Verhagen, Lo de Timmerman, wasophangen meisjes 8-9 jaar Martha Peters, Marijke van Diemen, Charlotte Grossart, kruiwagen- race jongens 10-11 jaar, Ton Timmer man, Robby Meyer, Kees de Haan, op reis meisjes 10-11 jaar, Willy v. Hoven, Joke van Amsterdam en Jolanda v. Mil. Langzaamaan op de fiets jongens 12. 13 en 14 jaar. Kees Spierenburg, Peter v.d. Ven en Piet v. Maasdam, Ringste ken op de fiets meisjes 12, 13 en 14 jaar Marjo Brouwer, Anneke Vlasveld en Lia de Rooy. Prijswinnaars bij het Tob betje steken waren de volgende kop pels, Ria Spierenburg en Cokkie Ellen broek, Marianne Zwetsloot en Frans v.d. Hoeven Hzn. Wim Zandbergen met Koos Romijn. Sportvereniging 2 velden 2400,3.000, Rouwkoop tribune 425,425, Sportvereniging 2 velden 2400,3.000, Laurentius clubgebouw 530,530, Mixed Hockeyclub 1 veld 800.1.100, voormalig MOC-sportveld 460,P.M. IJsclub Voorschoten ijsbaan 930.1.150, 3600,— 425.— 3600.— Dinsdag: Hoge Rijndijk (van Wilhel- minabrug tot Rijnvreugd), Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijn- vreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjes laan, Park „Die Leythe", Roomburger- weg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwe straat, Amstelstr., Leedestr., Wierickstr., IJsselkade. Kasteelhof, Vliststr.. Zaan- straat, Maasstr., Merwedestr., Drecht- straat, Lingestr., Spaarnestr., Lekstr., Meerburgerstraat. Dinsdag: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandtstr., O. Varkenmarkt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovenstr., Witte Rozenstr., Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustr., Vreewijk straat, Hugo de Grootstr. Bilderdijkstr. Donderdag: Breestr., Langebrug. Ke- telboetersteeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornbrugsteeg. Maarsman- steeg, Mandemakerssteeg, Vrouwensteeg stellci benoi Genieentehuisvesling In het kader van de voorbereidende i werkzaamheden, die verbonden zijn aan het plan tot een definitieve op- lossing voor de huisvesting van het gemeentelijk apparaat, wil de com- j missie, die hiermee is belast, advies gaan inwinnen bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Zoals men weet is de huisvesting van het gemeentelijk aparaat in de kantoor flats boven A.H.-supermarkt slechts 'n tijdelijke oplossing. Ten aanzien vas hel op te slellen programma van eisen, gebaseerd op de prognose, opgesteld aan de hand van de maximale bebou wingscapaciteit. zal dus worden uit gegaan, dat het inwonertal van Voor schoten ongeveer 35.000 inwoners zal xyn. Aan dit advies van de VNG moet (geheel), De Burcht, Burchtst., Nieuw- straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Mo- riaansteeg, Hogelandsekerkgr., Koppen- hinksteeg, Hoogl.kerkkoorsteeg, Middel weg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstr., Kaasmarkt, Hooigracht, St.-Pancras- steeg, Ir. Driessenstr., Middelstegracht. Vrijdag: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Haverstr., Ie, 2e en 3e Gortestr., Geregracht, Levendaal, Oran- jeboomstr., Cathrijnestr., Barbarasteeg, St.-Jorissteeg, Koenesteeg, Nwe Brug steeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd, Wa- tersteeg, Plantage, Utrechtse Veer, Veestraat. Vrijdag: Kort Rapenburg, Kabeljauw- steeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnen steeg, Kolfmakersteeg, Zegersteeg, 5e Binnenvestgracht, Sterrenwacht. Kaiser- straat, Bakkersteeg. Molensteeg, Boisot- kade, Kampersteeg. Consciensestraat. Vliet, Doezastraat. St. Jacobshof. St. Ja- cobsgraeht. Jan v. Houtkade, Hoefstr.. Raamsteeg. Garenmarkt. Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg. Salomonsteeg. Kloksteeg, Scheepinakersteeg, Houtstr., Gerecht. Lokhorststr.. Zonneveldstraat, Pieterskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- daelstraat., Pieterskerkgracht. Pieters kerkhof. Papengracht, Doelengracht. Pieterskerkstraat. De jeugdcommissie van de katholieke gymnastiekvereniging Victorie uit Lei den heeft juist voor het. aanbreken van de zomervacantie nog enkele activiteiten voor de jeugdige ieden ontwikkeld. Op 11 juni werd in het kader hiervan een lletsraily georganiseerd voor de leden van 11 jaar en ouder. De uitslag hier van luidde: 1 Anna Oudshoom, 2 Coby Pelgrim en 3 Marja de Jong. Op 25 juni verden op de speelweiden in Leiden- Noord spelen gehouden voor de leden van 5 t/m 10 jaar. Begunstigd door het mooie weer, een goede leiding en enthousiasme van de deelnemers en ouder had alles een vlot verloop. De uitslagen waren: Meisjes 5-6 jaar, blokjes rapen: 1 Irene Portier, 2 Joke Prins: jongens 5-6 jaar, blokjes rapen: 1 Marcel de Kruiff, 2 Hanny Hensing; meisjes 7-8 jaar, was ophangen: 1 Irene v.d. Kooy, 2 Cobi Heykoop, jongens 7-8 jaar, zaklopen: 1 John Meiman, 2 Hans Gluvers; meisjes 9-10 jaar, zaklopen: 1 Marijke Berendse, 2 Jaqueline Hooymans; jongens 9-10 jaar aankleden 1 Tonnie Prins, 2 Peter Prins; Na afloop was er voor iedere deelne mer nog een verfrissing. Dat het direct daarna ging regenen en onweren, kon aan de prettige middag geen afbreuk VISWEDSTRIJD LEIDSE BOYS Zondag 25 juni organiseerde de con tactcommissie van VV Leidse-Boys een viswedstrijd in het Oegstgeesterkanaal. De opkomst was zeer groot, na 2 keer l'ï uur werd de balans opgemaakt en als eerste kwam uit de bus La vaart met 750 gram, verder de heren Smit, Klein en IJzerman. De prijzen werden met een toepasselijk woord uitgereikt door de voorzitter Contactcommissie P. Ijzer-1 PAUZE MISLUKTE INHAALPOGING Het fluwelen weer, dat alles lome sluier van vochtigheid gewikkeltj had, deed reeds vermoeden, dat verandering op til was. Evenals h< 't fijnste schaatsenrijden is vlak v< de dooi, is het 't weelderigste wandi len als bos en wei roerloos gespannei op de ontlading wachten. Het was, wat verlaat, de laatste da| van de lente, met veel vogelzang het struweel. De koekoek zwierf zijn hobo rond, overal en nergens Verborgen in het hoge lover ronktei de tortels hun dromerige rozenkrans. De zoete geur van kamperfoelie eij wilde rozen maakte het ademen to een weldaad. Wij lummelden en luierden ma: wat aan in een uitgestrekt Sticht parklandschap, dat opgesierd word door drie kastelen. We bekeken on gestoord in het bereik va voet! hoe drie jeugdige hermelijnei haasje-over speelden. In de verborgei verte begonnen de klokken van Weer destein de hoogmis in te luiden, pleeh tig en sonoor in de room-stille morgen Toen zij zwegen, verdween daarmee een stuk geluk, dat we probeerden ir te halen, toen het er niet meer was LEIDSE BIOSCOPEA De films in de week van 22 t/m 2! juni zijn door de Katholieke Filn Centrale als volgt gekeurd: Camera: The wrong box (ra ra, wat zit erin) 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondags: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 Lido: Zo gaat dat in Texas (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 Luxor: Flint vecht met vrouwen (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 9.15 uur Studio: Huwelijk Zweedse stijl (strikt volwassenen) Dagelijks: 2 30, 7.00 en 9.1 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur Trianon; Vuurdoop op de Yangtse Kiang (14 jaar) Dagelijks en ook zondags: 2.00 en 8.00 uur. Rex: Goldfinger (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u PUNT KORRELTJE Marktberichten AMSTERDAM, 26 juni - Vee - Aan voer 261 runderen: 3.50-4,70, 78 varkens; 2,74-2,79. Handel: kalm. ROTTERDAM, 26 juni - Vee - Aan voer totaal 1511, slachtrunderen 117C varkens 341, slachtrunderen: 430-455 385-415, 345-370, 325-340, varkens 223, 208-220, 200-205, 190-200, stieren 380-435, worstkoeien 320-340, slachtzeu- gen 190-198, zware varkens 190-195, sl runderen: iets korter, lui, lager; varkeni iets minder, redelijk, als vorige week. RIJNSBURG, 24 juni - Bloemen Chrysanten: Indian Polis 200-250, Tokio 175-210, Lyona 150-200; Freesia's: Whit« Swan 125-165, Snow Queen 125-165, Gol den Yellow 60-120, Pimpernel 75-110 Phlox 65-85, Engelse Irissen 40-65, Gele Margrieten 50-75, Ixta 12-41, Lathiru? 35-65. Ranonkel 9-25 alles per bos. We reld Suprêm 430-550, Witte Margrlete: 250-350 per 100. Rozen: Baccara 17-33, Zorina 10-14, Carol 7-9, Garnet 7-9, Vio lieren 18-22. Gladiolen 15-22. Eremure: 20-25. Am. Aanjers: Farah Dibah 11-1 Witte Sim 10-16, Esperance 10-16. Crow ly Sim 10-15. Dusty 9-13. Rode Sim 8-13. G. J. Sim 8-12. Rose Sim 7-12, Colvill; 6-15 alles per stuk. Met bezoek van de commissaris der koningin In de provincie Zuid-Holland, mr. 4. Kinases-/., aan de gemeen te Koudekerk a. d. K(jn is een feestelijke gebeurtenis voor deze gemeente geworden. Dat komt niet in de laatste plaats, omdat de heer Klaasesz vanmorgen offi cieel het nu reeds l»ekende Prins Wllleni-Alexander Bad geopend heeft. Hierover volgt morgen meer. De dag begon om Imlf negen met een openbare raads vergadering onder voorzitterschap van burgemeester YVaveryn. Op de agenda stond o.m. een ingekomen «tuk, waarin het prinselijk paar zich akkoord verklaarde met de naamgeving aan het bad. Om half tien werden de Klaasesz-De Bru.vn door bti Waverijn arl.ij commissaris dochtertje van het burgenireaterseclitpj Kinases/ bloemen aanbood. Vervolgens woonde de lieer Klaasenz een buitengewone vergadering van de raad bij. Burgemeester Q. Waverijn herinnerde aan bet bezoek van mr. Kinases* aan Koudekerk, acht jaar geleden, toen hy de raadszaal in gebruik stelde. „Sindsdien is er tot vandaag veel besproken, veel besloten en veel gereali seerd", aldus de burgemeester. Voordat de commissaris het zwembad officieel opeode maakte hy per auto nog een rondrit door de gemeente. De R.K. Voetbalvereniging St. Ber- nuurdus heelt op het door Hazerswoud- se Boys zaterdag georganiseerde voet- baltoernooi voor senioren een uitste- kende prestatie geleverd. Als enige i deelnemer uit de onderafdeling slaag den de Groenendijkers er in tezamen met De Lier in hun poule met een gelijk aantal punten te eindigen. Ge lijke spelen tegen o.a. Jodun Boys. Oegstgeest en overwinningen op Maas dijk en De Lier tonen wel aan dat zij het uiterste hebben gegeven om niet uit de toon te vallen. Nu was het ne men van strafschoppen noodzakelijk i om uit te maken wie met llazerswoud- se Boys (winnaar in poule I) zou kampen om de eerste en tweede prijs. In eerste instantie wisten zowel De Lier als St. Bernardus alle vijf straf schoppen te benutten. De tweede ron de was voor De Lier. Hierdoor ging een kans verloren dat beide plaatse lijke verenigingen in de finale kwa- Tegenvallers r de eerste prijs. Het vertoonde spel gaf wel weer, dat men met invallers heeft moeten aantreden. Het toernooi had een uiterst sportief verloop, wat de heer Domerehie. één der scheids rechters van deze middag, nog eens duidelijk onderstreepte, en waarvoor hij veel waardering toonde. Ook de organisatie was bij Hazerswoudse Boys uitstekend geregeld, zodat alles vol gens het vastgestelde tijdschema kon worden afgewerkt. Uitslagen poule I: Hazerswoudse BoysLeiden 42; GWSLisser Boys 10: Hazerswoudse BoysKatwijk 1 0; LeidenLisser Boys 02; GWS Katwijk 00; Hazersw. BoysLis ser Boys 23; LeidenKatwijk 00: GWSHazerswoudse Boys 01: Lis ser BoysKatwijk 02; Leiden GWS 01. Stand: 1 Hazersw. Boys 6 pnt; 2 GWC 5 pnt; 3 en 4 Katwijk en Lisesr Boys elk 5 pnt; 5 Leiden 1 pnt. Uitslagen poule 2: Jodan Boys Oegstgeest 10; MaasdijkDe Lier 0 3; Jodan BoysSt. Bernardus 11; OegstgeestDe Lier 02; Maasdijk St. Bernardus 02; Jodan BoysDe Lier 12; OegstgeestSt. Bernardus 00; MaasdijkJodan Boys 01; De LierSt. Bernardus 01; Oegstgeest Maasdijk 21. Stand: 1 en 2 St. Ber nardus en De Lier elk 6 pnt;_ 3 Jodai Boys 5 pnt; 4 Oegstgeest 3 pnt'; 5 Maas dijk 0 pnt. Enthousiast spel Had Hazerswoudse Boys in het duel tegen De Lier met voetbalmoeheid te kampen? Althans het vertoonde spel was zo loom en zonder inspiratie, dal men zich afvroeg of hier wel een ploeg bezig was te trachten de eerste prijs in de wacht te slepen. De Lier dacht hier beslist anders over en ging direct vlot van start en binnen enkele nuten zagen de Bovs al tegen een 1 achterstand aan. Een foutieve terug speelbal vergrootte de voorsprong De Lier die deze fout goed wist uit te buiten. In de tweede speeltijd i den geen doelpunten gemaakt zodat de winst voor een heter spelend De Lier beslist verdiend was. Op het andere veld streden GWS en en St. Bernardus voor de derde en vierde prijs. Ook hier weer een enthou siast spelend St. Bernardus dat zich ook nu weer van de reputatie van dc vierde klas KNVB'ers niets aantrok Men kwam op een 20 voorsprong GWS kon daartegenover slechts één doelpunt produceren, zodat St. Ber nardus beslag wist te leggen op de derde prijs. Deze middag heeft gestaan in het teken van de sport, aldus voorzitter L. Matze van Hazerswoudse Boys^ bij het uitreiken van de prijzen, heeft men begrip voor getoond en dat is de grootste winst van deze druk bezette toernooidag. Aan de heren scheidsrechters werd 'n herinnerings vaantje overhandigd.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4