JONGE FOTOGRAFEN ZIEN LEIDEN Bewusteloos geslagen na ruzie in café te Bodegraven ^vakantie? DE LEIDSE CODRANT OP UW VAKANTIEADRES VRIJDAG 23 JUNI 1967 DE LEIDBB COVRAWT PAGINA 5 (ADVERTENTIE) In de Stadsgehoorzaal waren woens dagavond de uitroepen: "Die heb ik gemaakt" niet meer te tellen, toen de firma Rinck N.V. de dia's vertoonde, die de Leidse jeugd zaterdag 17 juni gratis had mogen maken om mee te dingen naar de mooie prijzen in de Leidse Jeugdcameradag. Wat ook niet iedere dag gebeurt: de Stadsgehoor zaal wkas woensdag "geheel uitver kocht"; ouders en hun kinderen wacht ten vol spanning op het moment, dat de operateur hun dia op het grote witte doek projecteerde. Verbaasde en verwonderde kreten waren niet van de lucht en de man achter de diapro jector moest herhaalde malen een ap plaus afwachten, voordat hij de serie van 500 gekleurde plaatjes over Lei den kon doordraaien. Ér waren dan ook zeer mooie opnamen bij van de schilderachtigste gedeelten van de Sleutelstad. Burgemeester mr. G. C. i der Willigen was speciaal uitgeno digd om de beste dia's over zijn stad te bewonderen. Zaterdag 17 juni was op het bordes 'an het stadhuis een stand ingericht, waar de meisjes en jongens in de leef- l van acht tot en met veertien jaar i fototoestel konden lenen met een gratis filmrolletje met twaalf opna men om te proberen de mooiste dia'g te maken van de stad Leiden. Eén •fototoestel werd slechts verstrekt aan twee meisjes of twee jongens, die dan len vol enthousiasme de stad in trokken op zoek naar geschikte onder werpen. GROOT SUCCES Van de Leidse jeugd hebben 440 meisjes en jongens aan de wedstrijd deelgenomen. Van de duizenden ge schoten dia's was 98 procent geslaagd, zodat de organisatoren zich grote moeite hebben moeten getroosten om een verantwoorde keuze te doen. Slechts 500 dia's werden woensdag getoond. Een speciale serie met de Naast de burgemeester staande tonen vol trots de gelukkige fotografen hun gewonnen camera's, v.l.n.r. de heer E. K. Korzaan uit Leiden, de heer Rinck uit Rotterdam, burgemeester mr. G. C. van der Willigen, de tweede prijswinnaars John Frankhuizen en Ronald Eradis, de eerste prijswinnaars Henri Timmerman en Paul Koops en de derde prijswinnaars Gijs Dietz en Kees van Rooy. beste opnamen van de stad Leiden werd na afloop van de projectie aan de burgemeester als blijvende herinne ring overhandigd. Na de pauze reikte de burgervader zes camera's uit aan de prijswinnaars. Met een dia van twee jongetjes, die in een afgebroken buurt elkaar met ste nen gooiden legden Henri Timmer man, Tomatenstraat 2, en Paul Koops, Zoeterwoudseweg 98, beslag op de eerste prijs. John Frankhuizen, Suein- gastraat 34, en Ronald Eradis, Tem- mingstraat 34, wonnen met een op name van een jongetje, die in het Heempark via boomstronken over een sloot springt en daarbij dreigt te val len, de tweede prijs. De derde en laatste prijs ging naar Gijs Dietz en Kees van Rooy, beide uit Den Haag, die een sfeervolle opname hadden ge- maa.kt van een meisje, dat op een paaltje een zakje patates frites^ zit te Tot slot van de avond werd er een leuke Walt Disneyfilm over het ont staan van de muziek gedraaid. Alle deelne(e)m(st)ers aan de jeugdwed strijd ontvangen binnen enkele dagen hun eigen dia's gratis thuis. Verkeersmaatregelen binnenstad NIET MEER PARKEREN ACHTER GELE STREEP B. en w. hebben besloten een par keerverbod vast te stellen voor het gedeelte van het Rapenburg tussen de Langebrug en de Br eestraat/Gijze- laarsbanlt. De bedoeling hiervan is het voorsorteren voor het stoplicht ter plaatse beter te doen verlopen. Verder is dezer dagen op de Aal markt tussen de Maarsmansteeg en de Mandemakersteeg een ononderbroken gele streep aangebracht aan de zijde van de bebouwing, ter nadere aandui ding van het daar geldende parkeer verbod. De ervaring leerde nl. dat vele automobilisten de borden, die 't par keerverbod aangeven, niet opmerkten. Het aanbrengen van een gele streep als aanduiding van een parkeerverbod is mogelijk geworden door de recente invoering van het nieifwe Reglement Verkeerstekens. Examens klinisch analist Bij het aan deze school gehouden examen voor algemeen klinisch ana list zijn de volgende kandidaten ge slaagd: mej. C. Admiraal, Leiderdorp; mej. J. Breuring en mej. Th. J. Brug man te Leiden; mej. C. E. A. Duiven voorden en mej. A. M. Noest, Oegst- geest; mej. M. H. Splint en mej. R. R. Wijnholds te Leiden. Voor de Haagse politierechter DRONKEN TWEETAL VERNIELDE PATATZAAK „Jullie zijn de schrik van Leiden en oefenen in de buurt een ware terreur uit. Een stelletje straatschooiers, die vooral in de weekeinden dronken zijn en dan maar vernielingen plegen en er op los slaan", aldus de Officier van jus titie ten aanzien van een 20-jarige los- arbeider uit Leiden, die ter zitting van de Haagse politierechter was versche nen. Deze opmerkingen golden ook voor de niet verschenen vriend van verdachte. Die overigens daarmee niet van de zaak af is, want in overleg tussen Officier en rechter werd besloten, dat'deze verdach te alsnog zal moeten verschijnen. Het was er stevig aan toe gegaan met dit tweetal. Twee feiten had de Officier ten laste gelegd: vernieling, aangericht in een patatzaak aan de Korte Diefsteeg, mis handeling van een cafetaria-bezoeker met op de achtergrond een „beestachtig optreden" in het Academisch zieken- Om met de mishandeling te beginnen, er was een oude kwestie met de cafe taria-bezoeker. Aan de uitnodiging om even mee naar buiten te gaan had ver dachte gevolg gegeven. Een ogenblik later lag het slachtoffer met een dub bele kaakbreuk en afgebroken kies op „Hij viel net tussen een paal en een verkeerszuil", aldus de verklaring van verdachte voor dit letsel. „Het zal de klap wel geweest zijn", veronderstelde de rechter. Daarna was verdachte rustig een pa tatje gaan eten en naar huis gegaan. Dat gebeurde eind januari van dit jaar. „Ik zal met beter in bedwang moeten houden", sprak verdachte, toen de po litie wegens de mishandeling proces verbaal opmaakte. Op 4 februari was hij kennelijk die goede voornemens weer vergeten. Sa men met zijn vriend bonsde hjj op rui ten en de eigenaar van een patatzaak verzocht vriendelijk zijn zaak te ontzien. Dat verzoek viel bij de twee straatschui mers niet in goede aarde. Cafetariabezoeker naar 't ziekenhuis De winkeldeur en de ruit werden in elkaar getrapt. Op de verdere tocht wer den spiegels en antennes van auto's ge rukt en allerlei andere beschadigingen aangericht. Bij het inslaan van een ruit verwondde de vriend zich zodanig, dat een juist passerende dokter het tweetal ln zijn auto naar het ziekenhuis bracht. Omdat hjj te lang moest wachten, sloeg de vriend enkele ruitjes van het wacht lokaal in en verliet de wachtzaal. By de portier gekomen, werden enkele ruiten van het administratiegebouw vernield en het bloemperk gehavend. De gealarmeerde politie had moeite het tweetal in bedwang te krijgen. „Knap stel zijn jullie" waardeerde de rechter. „En weet u, er ligt nu bij mij een pro- „Goed, het bewijs tegen hen is zwak, maar ze waren er toch weer bij. „Vier weken gevangenisstraf eiste de Officier, en de rechter veroordeeld tot acht we ken, waarvan vier voorwaardelijk. Alles heeft een voorgeschiedenis, zo ook het feit, dat een 23-jarige losarbei- der uit Gouda voor de Haagse politie rechter moest verschijnen terzake van mishandeling. En wat nog het ergste washet slachtoffer had een pracht van een kans gehad door een onschuldige automobilist te Bodegra ven, waar ver dachte ruzie had gekregen met een cafébezoeker. Merkwaardig genoeg, onder vriende lijke omstandigheden, want hij bood deze aan: „Piet, neem een pilsje van me". „Ilc mot van jou geen pilsje", reageer de Piet kwaadaaardig, en dat zette dus kwaad bloed. Want verdachte en slachtoffer lagen elkaar kennelijk niet best. Het slacht offer in spé vertrok dan per bromfiets. Bij de Nieuwebrug werd hij ingehaald door de Gouwenaar die uit zijn auto stapte en de bromfietser een klap en een trap toediende. De man had gestopt om een sigaret aan te steken. Hij sloeg bewusteloos tegen de straat. Het ver haal voor de rechter werd vervolgd- door een getuige uit Bodegraven, omdat ver dachte niet kwam opdagen. Hij had in de Brugstraat een man op de grond zien liggen en om hem heen liep een andere „Misschien een ongeluk dacht ik en OEGSTGEEST Geboren: Helena H., d.v. A. H. H. Burger en A. A. van Beek; Esmeralda A., d.v. T. P. Nijenhuis en P. A. van der Velde; Patricia J., d.v.' S. Prins en J. van der Giessen; Harm J. P. A., z.v. N. J. A. van Oudenhoven en C. G. M. Bouter; Alexandra, d.v. A. Tki- kelenberg en L. M. Mantz. Ondertrouwd: R. M. B. M. de Rooij en C. M. Vervoort; M. L. de Meulder en M. C. C. Knijnenburg; C. Hooijmans en E. A. van Rijen; F. S. Pannekoek en C. de Lange; J. W. Stuiver.en L. 't Jong; A. Harsta en M. de Jager. Getrouwd: P. M. Stokman en B. M. Geux; C. J. M. Dessauvagie en W. E. M. van Rijn; G. M. H. Veeneklaas en J. O. de Neef. Overleden: C. Moerkena, «m* C. Verboom; J. Sturm. ging er heen. Maar intussen was de ene man piyte", aldus de verklaring v-- getuige. Een voorbijganger had de politie een dokter gewaarschuwd. „De man lag er dood gevaarlijk mid den op straat, hij kon gemakkelijk door een passerende auto worden doodgere den. Daarom had ik mijn auto maar by hem neergezet", aldus getuige. De dokter had geconstateerd, dat het slachtoffer gedronken had, hetgeen deze thans voor de rechter niet bestreed. Een glas of zes bier had hq gedronken. „Dan moet je niet op een bromfiets gaan zitten", vermaande de rechter. Het slachtoffer had een paar weken het bed moeten houden. De Officier eiste, rekening houdend met de voorgeschiedenis, 75.boete. De rechter veroordeelde tot 100.— Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid? Laat uw vakantie niet bederven Neem 'ASPRO* mee Want u weet 't: 'ASPRO 2 'ASPRO s •èn ...CSóknCiOeeb fit! School-diplomazwemmen in De Overdekte Tijdens het dinsdag jJ- gehouden ■chooldiplomazwemmen zijn geslaagd: Willem de Xwygerschool (h*. Schuur man): dlpL B Mla Heineman, RUnshnrgersingel (hr. Bronner): A: Hennie Vellbrief. Oude Vest (hr. Ragut) A: Cor Smit B: Theo Spoormakers, Tiny v. d. Born. Plantsoen (hr. Huigens). A: Greet je van Duyven; B: Gerrit van Ryn, Sjaak Vermeer, Bepple van Tol. Oosterstraat (hr. de Jonge). A: Yvon ne Nievaart, Sandra Oostehof, Rla Kop pers, Kees Vermeer, Albert v. d. Mey, Hans Beer. Mleke Brakhove. B: Yvonne Phillppo, Saartje Helverstyn, Frans Sjardin, Rob Hasselbach. Caeciliastraat (hr. Rotteveel). A: Bart v. d. Weyden, Richard Epskamp, Kees v. d. Klauw, Sjef Bos, Rino Beu- gel8dyk, Benny Blansjaar, Robby Mei man; B: Peter van Steyn, Hans Schreu- der, Joop van Leeuwen, Rudy de Groot, Ton Kol, Hans Petit, Frans Stolwijk, Jan de Mol, Sjaak van Leeuwen, Henny de Groot. Zuidsingel (hr. Kimpei). A: Hennie UNIVERSITAIRE EXAMENS PROMOTIES Aan de Leidse Universiteit promoveer de heden de heer F. Th. M. Spieksma, wetenschappelijk ambtenaar bq de af deling Allergologie van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, tot doctor in de faculteit der Wiskunde en Natuurweten schappen op een proefschrift, getiteld „The house-dust mite Dermatophagoides Pteronyssinus (Trouesaart, 1897)". Bij ontstentenis van zyn promotor, prof. dr. D. J. Kuenen, trad by deze ge legenheid prof. dr. H. P. Wolvekamp als promotor op. De heer Spieksma werd geboren te Rijswijk (Z.-H.en woont thans te Oegst- Eveneens promoveerde heden de heer W. Th. Goedemans, biochemicus bij de N.V. Philips-Duphar, tot doctor in de fa culteit der Wiskunde en Natuurschriften proefschrift, getiteld „Adamanta- sr het mechanisme der anti viruswering in de celcultures". Promotor was prof. dr. H. Veldstra. De heer Goedemans werd geboren te Haarlem en woont thans te Weesp. Gepromoveerd is ook de heer A. A. Ruitenberg, geoloog, tot doctor in de fa culteit der Wiskunde en Natuurweten schappen op een proefschrift, getiteld „Stratigraphy, Structure and Metalli zation, Piskahegan-Rolling Dam Area (Northern Appachians, New Brunswick, Canada)". Promotoren waren prof. dr. L. U. de Sitter en prof. dr. E. den Tex. De heer Ruitenberg werd geboren te Loosduinen en woont thans te St. An drews, New Brunswick, Canada. BENOEMINGEN Bij onderscheiden besluiten van Cura toren der Leidse Universiteit zyn Drs. H. J M. va* Beek, wetenschappe lijk ambtenaar in "tydelijke dienst bq de l Natuurkunde,, voor het tqdvak van 1 ja nuari 1967 tot 1 januari 1968 tof weten schappelijk medewerker benoemd; Drs. R. T. J. Buve, wetenschappeiyk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bq de Culturele Antropologie, met ingang van 1 juni 1967 in vaste dienst benoemd; Dr. H. J. V. H. Geise, wetenschappe lijk medewerker le klasse ln tijdelijke dienst by de Organische Chemie, met in gang van 1 mei 1967 in vaste dienst be noemd; Drs. R. H. C. Janssen, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tydehjke dienst by de Confllctpsychologie, met in gang van 15 februari 1967 in vaste dienst benoemd; Drs. A. H. Nauta, voor het tijdvak van 1 april 1967 tot 1 april 1968 tot tenschappeiyk medewerker in tydehjke dienst by de faculteit der Letteren be noemd; Ir. H. van Ormondt, voor het tijdvak ..in 1 september 1966 tot 1 september 1967 tot wetenschappehjk medewerker ln tydehjke dienst bij de Fysiologische Scheikunde benoemd; Mevr. dr. H. A. Pels-Kluyver, voor het tydvak van 16 april 1967 tot 1 sep tember 1967 tot wetenschappehjk hoofd ambtenaar in tydelqke dienst bij de Ster- rekunde benoemd; P. Roodvoets, arts, voor het tyd vak van 1 februari 1967 tot 1 februari tot wetenschappeiyk medewerker le klasse in tijdehjke dienst by de Werk groep Nierziekten benoemd; Drs. G. H. Schokker, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tydelijke dienst by de faculteit der Letteren, met ingang van 1 januari 1967 tot weten schappelijk medewerker le klasse in vaste dienst benoemd. EXAMENS Semi-artsex.: mej. J. M. van Wijk, Leiden; de heren A. F. Kroes, Heen- vliet; H. B. Rethmeier, Almelo; G. A. Zaal, Leiden. Artsex.: mej. B. G. Jon ker, De Burg (Texel); de heren G. Broere en W. C. A. M. Fortuin te Lei den; A. C. G. M. Lasance, Voorburg; J. Óverbeke, Den Haag; B. Roberti, Oegstgeest. Op 20 juni 1967 zijn geslaagd: Doet. ex. Ned. Recht: de heer A. F. Bakker, Den Haag; mej. M. A. Zaneveld, Reeu- wijk; de heer J. J. A. Logeman, Lei derdorp. Doet. e3i. Scheikunde; J. J. H. Verberg, Leiden. Doet. ex. Geschie denis: mej. Th. F. C. Nanninga, Haar lem. Semi-arts examen: mej. J. M. van Wijk LeidenJ, de heer A. F. Kroes (Heen- vliet, de heer H. B. Rethmeier (Almelo) en de heer G. A. Zaal (Leiden). Aartsexamen: mej. B. G. Jonker (Don Burg, Texel), de heer G. Broer (Lei den), de heer W. C. A. M. Fortuin (Lei den), A. C. G. M. Lasance (Voorburg), J. Overbeke (Den Haag), B. Roberti (Oegstgeest). Op 20 juni zyn geslaagd: Doet. Ned. Recht: de heer A. F. Bakker (Den Haag), mej. M. A. Zaneveld (Reeuwijk) en de heer J. J. A. Logeman (Leider- Doet. ex. Scheikunde J. J. H. Verberg (Leiden). Doet. ex. Geschiedenis mej. Th. F. C. Nanninga (Haarlem). Kluivers, Rob Krapels I B: Fred Kamp raat, Piet Bodyn, Jan Rysbergen, John von Lehn. Betty Kuyor, Agnes Bronk, Sari de Vink, Alle de Vink, André Neu teboom, Rob van Es, Karei Luiten. Noordeinde 40 (hr. Schnaar). A: Wim Pasina, Tjeerd Pasma; B: Peter Voor zaat, Wim de Wolf, Henk Segyn, Hans de Boer. Gerda Wansing. Pera Gyzeny. Timorstraat 15 (hr. v. Dijk). B: Hans Molenaar. Boerhaavelaau (hr. Hettinga). A: W. Sikking; B; Henny v. d. Maat. Lust hof laan 4 (hr. Warnar). A: Rob Groenendaal, Peter Habraken, Ton Jans sen, Paul Slegtenhorst, Carla Buurman, J. Hoek René Wagemans, Wim Herm- B: Lenneke van Kampen, Martin Monteba. Rapenburg (hr. v. d. Neut). A: Harrie Batenburg, Ruud du Pau, Marian Hee melaar; B: Ad van Hemsbergen. VGLO Noordeinde (hr. Ipenburg). A: Frans Schyf, Marle de Witte, Nico Dom burg, Plet van Diggelen, Bert Heems kerk, Hans v. d. Zwet, Henny de Winter. B: Jan v. d. Vlist, Peter Kooy, Henny d. Riet, Wim Zwagers, M.theu de Beaumond. VGLO Pelikaanstraat (mej. Bonnet). B: Corrie v. d. Meer Aalmarkt (hr. Meyhuis). A: André Keyzer, Kitty van Oostenryk; B. Marjo lein Martens, Ineke Landwaart, Fred Haneveld, Eric de Wilde, Llesbeth Brug man, Jolanda Dekker, Margriet Deksel, Hans Peterse, Arnold Peelen. Levendaal (zr. Miriam). A: Janneke Onderwater, Tineke Bouwman, Herman de Jong, Willem Peters, Riek Waltka, Hans Sprayt; B: Annemarie Bols, Ton- ny Stipdonk, Henry Borst, Wilhelmien de Koning. Haarlemmersraat 32 (hr. Van Veld hoven). A: Paula Harteveld, Ingrid de Groot, Josa Elsgeest; B: Lldia Koppers Lucia Friedhoff, Marry Meyer, Anja an Compler, Marie-Jeanne Berk. Driftstraat 77 (hr. Muntinga) - A: Piër Sinteur, Hans v.d. Hoed, Fred Arnoldus, John Abraharhs, Yvonne Voorschotense bejaarden reden door duinen en langs boulevards Het door het comité „Autotocht Ouden van Dagen" georganiseerde tochtje had alles mee. Ideaal zomer weer, geen ongelukken, geen pech, geen wanklank en een goede organi satie. Nieuw was de start vanaf de Beethovenlaan. De automobilisten wa ren verzocht via de Prins Bernhard- laan naar de Beethovenlaan te rijden. Hier werd de stoet geformeerd. Er werd gereden in 7 groepen van 10 Elke groep kreeg een zgn. voorrij der, die bekend was met de uitgestip pelde route. Bij het wegrijden ontvin gen allen een versnapering of een si gaartje. De tocht ging in de richting Leiden over de Leidseweg en toen ging het via Valkenburg naar Kat wijk en Noordwij k. Vervolgens naar Noordwijkerhout, Lisse en Hillegom naar „Treslong", waar de eerste pau ze werd gehouden. Na aldaar wat ge rust en wat gedronken te hebben ging de tocht verder via Vogelenzang, Bloe- mendaal, Bentveld naar Zandvoort, langs het circuit naar Aerdenhout en Heemstede, alwaar werd gestopt in het landgoed Groenendael. Hier was de grote pauze voor de broodmaaltijd. Tijdens de maaltijd wat pianomuziek en na de maaltijd accordeonmuziek. Hier kwam d<? stemming er heel goed in. Er werd gedanst, polonaise gelo pen en de speeltuin bezocht, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Be jaarden, helpsters, chauffeurs en chau- feuses, een ieder deed mee om de feestvreugde te verhogen. Hier was het ook, dat burgemeester L. de Kool een toespraak hield, waarin hij ervan gewaagde, dal er enkele hoogtepun ten zijn in de Voorschotense gemeen- RESTAURATIE EIGEN HUIS BEGINT EIND SEPTEMBER Eind september hoopt men te kunnen beginnen met de restauratie van het Eigen Huis van de r.k. studentenver eniging Sanctus Augustinus". Het novi- tiaat, dat op 23 september eindigd, zal dus nog geheel in het oude pand worden gehouden. Het architectenbureau van ir. Haff- mans denkt dat met de restauratie on geveer zeven maanden gemoeid zullen zijn; er wordt naar gestreefd het 15de lustrum, mei volgend jaar, in een ge restaureerd gebouw te vieren. Eind van deze maan komt het bestek klaar, waarna contact zal worden op genomen met de aannemerewereld en bet installateurs bedrijf. Werkkamp De koffieactie onder de leden, die vol gens de oorspronkelijke opzet deze zo mer zou worden besloten, zal worden verlengd tot Kerstmis. Met deze aktie die reeds loopt vanaf oktober vorig jaar, hoopt men 50.000 bijeen te bren gen, ééntiende van het totale voor de restauratie benodigde bedrag. De overi ge 450.000 wil men byeenbrengen door bqdragen vanuit het bedrijfsleven, door een reeds gestarte aktie onder de oud-leden van Sanctus Augustinus en door een lening. Bovendien wordt van 22 t-m. 26 augustus een werkkamp voor oudejaars gehouden te Diemen ten be hoeve van de restauratie; de a.s. eerste jaars zullen tijdens de novitlaatstijd aan een wrehweek deelnemen. Neuteboom, Wilroa Wijk. Bt Brmn Janse. Noordeinde I (hr. Próvo) - Ai Keet je de Boer, Brigitta Bouwer, Marjolein Schouten, Hester Lunsingh-Scheurleefc B: Michiel Nijland, Michiel Janssen, Hooglandse Kerkgracht (hr. Zuideorw veld) - A: David Holswilder, Peter Heymans. B: Peter IJzerman, Krem Schoonderwoerd, Marian Weber. Pasteurstrnat (hr. Den Hertog) - Al Jan van Zeist, Reggie de Korte, Marja Zwart, Ingrid van Strien. B: Jenneke van Egmond, Peter van 't Hof, Herman Plug. Boommarkt (hr. v. Eisen) - A: Bon v.d. Ham, Hans Groot, John Hooge- vorst, Andre Buys, Peter Piket Bi Marie van Tol, Ton van Haasteren, Chris Wijsman, Leendert van Velzen, Koos Langeveld, Hans Burghout, John Stademeyer. Langebrug (hr. Volkers) - A: Joop Simons, Jan W. van Wafelen, Marcel van Duuren, Wilma Zandvliet. Bi Jooet Lancel. Meisjesschool Oegstgeest Maria School (v.d. Heijden); A; Marjan Sik king, Carli van Sonderen, Annemarie de Jong; B: Els Hoogervorst, Ellen v. Delft, Corry Juffermans, Adri de Goe de. Driftstraat 49 (hr. De Vries) - Bt Wim Hofman, Robert van t Riet Joh- ny Weeda, Andy Cuvelier. Haarlemmerstraat 240 (hr. Dekker») B: Dick Wijnnobel, Kees v.d. Berg, Wim Keyzer, Ria Stouten, Willy Ru waard. Lusthof laan 2 (hr. Lipplts) - At Jantie Janssen, Ineke Dooze, Thea Ix>- vink, Anemies van Goozen, Lenie de Bruin, Anja van Egmond, Wally Mala- chowsky, Marian de Geus, Anja van Emmerik, Adrie Vogelaar, Henny Wij nen, Hans Strijk, Frank Frankenhui- zen, Patrick Verra, Peter Emmerik, Jan Jansen, Jan Gorree. B: Marty Janssens, Maria Dernee, Irma Brug. mans, Ine Hagen, Annemarie v.d. Hey- den. Joop van Dijk, Kees l'Amie, Nioó Bekema. Maresingel (hr. GaykemaJl At Cor ry Houwelinfc R.K. Vrouwenbeweging, afdeling Herensingel ging een dagje uit Men schrijft ons: Dinsdag jl. zijn de dames weer hun jaarlijks reisje gaan maken. Met mooi weer startte de bus om half negen vanaf de St. Josephkerk aan de He rensingel, via Leiderdorp, Rijksweg 4A, lot aan Oud Loosdrecht, waar om ur in restaurant West-End koffie werd gedronken. 11 Uur werd er weer opgestapt om vanaf Oud Loosdrecht langs de Oude Rqksweg, Amsterdam, Utrecht, Roton- ria de Betuwe, Oisterwijk te be reiken, waar in restaurant Groot Speyk de koffiemaaltijd klaar stond. Dat zo'n lange rit de dames wel wat hongerig had gemaakt, was te begrij pen, en 't maal was ook voortreffe lijk klaargemaakt. WANDELEN Daarna was er een pauze tot 3 uur. Verschillende dames gingen wandelen, anderen vermaakten zich om met het glippertje deri'rdhririt te m'ékert door de mooie bossen; 3 uur werd er thee gedronken en 4 uur vertrokken de dames weer, om vanaf' Oistëbwijk, 's-Hertogenbosch, Tiel, naar De Bilt, waar wij om 6 uur aankwamen. Hier chap, dat de een zich opmaakt voor de ander. Dat is goede burgerzin. Het bejaardentochtje valt hier ook onder. Ook Rijndijk Het is hartverwarmend, dat de bur gerij zich hierbij niet onbetuigd laat en dat vooral de Rijndijk zich bij deze gelegenheid als Voorschoten voelt. Er werd flink gegeven voor de bejaar den. De collecte bracht op f3800. (applaus) en dan zijn er nog de spon tane meldingen van chauffeurs er chauffeuses, die zich bereid verkla ren voor het vervoer te zorgen en voorts de politie, de comitéleden en de helpsters. De bejaarden beloonden hun medewerking met applaus. En dan, last but not least, de beide plaat selijke muziekkorpsen, die weer klaar stonden om de bejaarden met muziek in te halen. Ook deze werden harte lijk bedankt. Consciëntieus had het bestuur overwogen, of dit jaar nog met particuliere auto's zou worden gere den of dat de tocht met' bussen moest worden gemaakt. Rijden in een luxe auto is voor vele bejaarden reeds een genoegen, welk genoegen gesteld werd boven het massavervoer per bus. De bejaarden lieten dit op een vraag van de burgemeester duidelijk weten. Thuisblijvers Ook stond de burgemeester even stil bij de bejaarden, die het afgelopen jaar door de dood waren overvallen en er niet bij konden zijn. En vervol gens deed hij een beroep tot diegenen, die altijd nog afwijzend staan tegen- over het uitstapje en die zeggen: „Denk je nu, dat ik met die oudjes meega", terwijl zij toch ook geen 25 W meer zijn. Hij dankte in de heer Sijt- hoff, de voorzitter, alle medebestuurs leden, die achter de schermen veel werk hadden verzet. En lot besluit hoopte de burgemeester dat dit uit stapje er een mocht zijn, waarop met plezier kon worden teruggezien, Zr. Dammers kwam in Groenendael nog even op bezoek en vele kwameh l pr naar haar toe om haar nog eens de Ik hand te drukken. Om kwart voor ze- ven reden de auto's weer voor en werd de terugreis gereden via Benne- broek, Hillegom, Lisse. Sassenheim, den Deyl naar Voorschoten. In Bosch geest stonden de beide muziekkorp sen klaar om de stoet te begeleiden naar de Voorstraat, waar dan langs het korps werd gereden bij wijze van défilé, waarna zq ieder naar huis werden gebracht. En zo eindigde dan deze mooie tocht, die voerde door de duinen, langs de zee en over Hollands mooiste boulevards. Ongetwijfeld keer den de bejaarden voldaan over dit uitstapje en dankbaar voor het geno ten* huiswaarts. Prof. mr. A. Mulder naar Amsterdam Aan de universiteit van Amsterdam is met ingang van 1 september 1967 mr. A. Mulder, uit Leidschendam be noemd tot buitengewoon hoogleraar in het ordeningsrecht aan de Universi teit van Amsterdam. Prof. Mulder werd in 1916 in Dwin- geloo geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit in Groningen, waar hij in 1941 het doctoraalexamen Tech- ten aflegde en in 1949 promoveerde op een proefschrift getiteld „De hand having der sociaal-economische wet geving, 'n rechtsvergelijking met Zwit serland en de Verenigde Staten van Noord-Amerika". Prof. Mulder trad in 1947 in dienst van het ministerie van Justitie. In 1961 werd hij benoemd tot hoogleraar in het straf- en strafproces recht aan de Rijksuniversiteit in Lei den en sinds 1965 is hij secretaris generaal van het Ministerie van Justi tie. Hij was van 1962 tot 1965 lid van de Sociaal-Economische Raad. kreeg men tfjd om rich wat op te fris sen en een aperitiefje te gebruiken. In restaurant Bilte Hoek stond een diner klaar, waar extra van genoten werd, omdat dat altqd de gezelligste uren zijn van de hele dag. Voordat wij vertrokken ging er een hoeraatje op voor de penningmeesteresse mevr. Van Zijp-v. Hees, die alles zo goed had verzorgd. Voldaan keerden de dames huiswaarts, waar zij om 10 uur wee# bij de St Josephkerk arriveerden. VOORSCHOTEN Geboren: Maria P., d.v. Johannes J» Roeleven en Adrians H. Enze; Ary C, z.v. Pieter C. J. van der Gaag en Jenny Kuiper; Sieward W„ z.v. Wlebren S, Veeman en Ietje Bouma; Jeanet A„ d.v. Nicolaas G. Franken en Agatha Berends; Eva M-, d.v. Anthonlus I* van der Werf en Agnes C. J. van Eeden; Christine B., d.v. Cornell* van den Nieuwendqk en Maria Roll Inge, d.v. Florentius J. Volkrijk en Maria C. van Aalzum; Richard L-, Lourentius L. Gerrits en Wilhelmina M. C. van der Voort; Sandra R. d.v. Frederik H. Langeveld en Maria J. Selier; Erik J., z.v. Nicolaas Siebel en Leni Hollaar; Christiaan W., z.v, Eduard W. F. Deege en Cornelia Scho ne veld; Michael M., z.v. Michaël I* Ramakers en Wilhelmina van Drlel| Birthe, d.v. Willem J. SmUtegeld Be- det en Catharina M. Visser; Nicole, d.v. Petrus L. A. Cuppens en Johanna R. M. Gruijetrs; Johannes M. M., x.v. Johannes Schelvis en Trijntje Ruijten- beek. Ondertrouwd: Frederik Overdcvcst en Louiza W. van Dijk; Johan A. de Back te Den Helder en Anna M. T. van Adrichem; Johan Valstar en Ge- zina P. Stom; Robert Bakhuizen te 's-Gravenhage en Martina P. Klooster man; Jacques Boon en Emilie L. Kamstj Hendrikus J. Scholten to 's-Graven hage en Carolina J. Kreukniet; Wil lem P. Berkhout te 's-Gravenhage en Catharina J. Veen; Nicolaas C. Ouds hoorn en Petronella Querreveld. Gehuwd: Karei Ku ij venhoven te Leiden en Magdalena Stauthamer; Ar noldus A. Spoor en Ina van Vliet. Overleden: Johannes H. van Berne» geb. 1 febr, 1899. Het is mogeiyk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten zenden. U dient dan onderstaande bon ulteriyk 8 dagen voor uw vertrek aan ons te doen toekomen. r misverstanden In verband met de belangryke verhoging der P.T.T.-tarleven wordt vanaf 1 juli a.s. voor Nederland, België en Luxemburg 1,25 per vakantieperiode berekend. Buiten de Beneluxlanden 0,40 per dag. De kosten dienen, ter vermy'ding van extra InkassokoBten, by vooruit betaling op ons kantoor of door overschryving of Btorting op onze giro rekening te worden voldaan. BON Ondergetekende verzoekt De Leidse Courant het volgende adres te VAKANTIEADRES: De extra kosten, zijnde zyn betaald op uw kantoor gestort - overgeschreven op uw girorekening 103003. WOONPLAATS: Doorhalen, wat niet van toepassing ts.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5