Gemeenteraad Noord wijk voteerde grote kredieten VERHOGING OPCENTEN PERS. BELASTING TOT 250 PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 JUNI 1967 MINISTER VAN ONDERWIJS BRENGT WERKBEZOEK AAN UNIVERSITEIT Op donderdag 22 Juni sal de minis ter van Onderwijs en Wetenschappen, Z.E. prof. dr. G. H. Veringa, 'n werk- besoek aan de Leidse Universiteit brengen. Het ochtendprogramma van het bezoek wordt geheel in beslag ge nomen door een ontvangst in 't Aca demiegebouw, tijdens welke bijeen komst de president-curator, dr. E. H. Reerink, de bouwcurator Ir. M. L. Kalff, de rector magnificus, prof. dr. K. A. H. Hidding, en enkele hooglera ren een toelichting geven op de ont wikkeling en enkele problemen van de universiteit en het Academisch Zieken huis. Na de lunch zal een bezoek worden gebracht aan het Instituut voor Cel biologie en Histologie. Hier zal een demonstratie worden gegeven van de LEIDSE AGENDA WOENSDAG 21 JUNI Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden Excursie naar de Middelbare tuinbouwschool voor meisjes „Huis te Lande" te Rijs wijk, 19.30 uur. K. en O. Middagexcursie naar de nieuwe aula van de Technische Hogeschool. Vertrek Garenmarkt, 13.15 Jeugdcameradag Uitreiking prij zen. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. LJA Voetbaltoernooi. Jeugddorp, 1.30 uur. DONDERDAG 22 JUNI Israël en objectiviteit Teach-in over het Midden-Oosten. Den Burcht, 20.00 uur. Kamerlingh Onnes-laboratorium Officiële opening uitbreiding, 20.00 u. ZATERDAG 24 JUNI Wlelerzesdaagsc Sluitings- wedstrijd. Rooseveltatraat (start), 15.30 uur. LJA Feestelijke opening tentoon stelling. Gebouw Hogewoerd 57, 2.30 u. toepassing van televisie bU de prac tica in de celbiologie en de algemene weefselleer voor eerstejaarsstudenten. Een rondrit langs enkele universitaire instellingen en een bezichtiging van de tentoonstelling „Schatten uit de Leidse Bibliotheek" in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" worden ge volgd door een bezoek aan de nieuw bouw van het Kamerlingh Onnes-La- boratorium en het Instituut Lorentz. De uitbreiding van het laboratorium en het nieuwe instituut zullen door de minister worden geopend. B. en w. stellen de raad voor de uit breiding van het leerplan van de chris telijke lagere technische school alhier, met een afdeling individueel technisch onderwijs voor de vakken houtbewerken, metaalbewerken en stucadoren. niet no dig te oordelen. Burgerlijke stand Geboren: Gerrit Jan Teunls z.v. Spoormaker en A. T. v. Duin; Marti- nus Cornelis z.v. P. G. v. Amsterdam en J. J. A. Kokkelkoren; Johannes Ge rard z.v. J. G. Rehmann en M. Zwa nenburg; Marinus z.v. D. v. Beelen en N. G. v. Delft; Anna Elisabeth Francis- ca Maria d.v. F. A. Hoek en C. A. Zant- boer; Maria Martina Clazina d.v. T. Juffermans en C. M. B. B. Knijnen- burg; Ida d.v. H. E. Derksen en J. ,P. v. Dijke; Marjan d.v. C. J. A. v. Brecht en M. 't Hart; Patricia Georgine Ma ria d.v. A. J. A. Vandecasteele en R. M. H. G. Monbailliu; Eveline Maria d.v. G. H. v. d. Meer en C. H. J. v. d. Berg; Arie Cornelis z.v. A. C. Schalk en G. de Vries; Lydia dv. A. J. Houwaard en P. Guijt; Joannes Josef z.v. P. S. War merdam en M. J. M. Ruigrok; Jitske Frederike d.v. J. Voogd en E. Olde- man; Arendje Klaziena d.v. H. Imt- horn en K. J. Paap. Overleden: W. C. T. Verbeij 49 jaar. .v. H. Houdijk; J. Franse 56 j., m.; H. J. de Bruijn 67 j., e.v. A. Laterveer; Jansons 83 j., m. Gehuwd: J. H. Poort en J. M. Stee- Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. SAMENWERKING „DON B0SC0" EN GEMEENTE BIJ INDIVIDUEEL TECHNISCH ONDERWIJS Bevoegdheden van raad en B. en naar commissie Als de raad een daartoe strekkend bealultontwerp goedkeurt zal de Stick ing R.K. Ambachtsschool „Don Bosco" medeverantwoordelijkheid gaan dragen voor de gemeentelijke bedrjjfstechnlsche school. Het besuur van deze stlchlng heeft zich namelijk akkoord verklaard met een gemeentelijke concept-verorde ning, waarin het bestuur der school aar een commissie wordt overgedragen. Men bleek tot deze samenwerking met de gemeente bereid nadat gebleken wan het stichten van nog twee opleidingen voor individueel technisch onderwijs ln Lelden naast de ht-Rtaande gemeente lijke bedrjjfsteehnlsche school op moei lijkheden stuitte. B. en W. stellen raad voor Hoop op goedkeuring begroting 1967 door Ged. Staten De zorgwekkende financiële toestand van de gemeente maakt het noodzakelijk Ingrijpende maatregelen te treffen waar door het evenwicht ln de begroting r« mogelijk wordt hersteld. Daarbij zal, naast een zorgvuldige afweging van d< urgentie en een daarmede gepaard gaan de besnoeiing van uitgaven niet kunnen worden ontkomen aan een verhoging vi Inkomsten, aldus b. en w. tot de raad. Gezien het reeds vergevorderde Jaar I» het welhaast ondoenlijk deze maatrege len nog voor het begrotingsjaar 1Ö67 in belangrijke mate te realiseren. B. e vertrouwen daarom dat Ged. St. bereid zullen zijn alsnog hun goedkeuring aan de begroting voor 1967 te hechten Indien voor 1968 een voldoende sanering van de financiële positie van de gemeente in het vooruitzicht kan worden gesteld en voor 1967 alles wordt gedaan om de inkom sten te verhogen en de kosten terug te dringen Hiertoe zullen, vooruitlopende op het samenstel van maatregelen, dat bij de be grotlng voor 1968 zal moeten worden voorgesteld, op korte termijn reeds en kele beslissingen dienen te worden geno- Daarvan is het meest urgent de verho ging van het aantal opcenten op de hoofdsom der personele belasting, het welk thans 160 bedraagt. Om voor het jaar 1068 nog te profiteren van een ver hoging van het aantal opcenten perso nele belasting over een vol jaar is het zaak deze opcenten met spoed te verho gen, ingaande hetbelastingjaar 1 Juni 1967 tot en met 31 mei 1968. Met be trekking tot het aantal te heffen opcen ten kan worden medegedeeld, dat in het kader van een aantal andere normen voor belastingheffingdoor het Minis terie van Binnenlandse Zaken thans nog nis redelijk heffingspeil wordt beschouwd een heffing van gemiddeld 200 opcenten. Hoelang genoemd Ministerie dit stand punt zal handhaven is op dit ogenblik nog niet bekend. Zeer vele gemeenten moesten echter reeds eerder besluiten tot een heffing van 250 opcenten aantal neemt, blijkens de dsbetreffende statistieken hand over hand toe. Gege ven Letdens financiële positie en het feit dat een verhoging van het aantal opcen ten tot 250 een hogere bate oplevert van nog slèch^è >ond 20Ó.000.pet- jaar, zijnde een fractie van het thans bekende begrotingstekort over 1967, hebben b. en w. moeten besluiten de raad In over weging te geven het aantal opcenten op de hoofdsom der personele belasting, dat ln Lelden wordt geheven, met Ingang van het belastingjaar 1 Juni 1967 tot en met 31 mei 1968 eveneens te bepalen op 250. Leiderdorper ernstig gewond bij botsing Vanochtend heeft om ca. negen uur naby de Roomburgerlaan te Lelden een botsing plaatsgevonden waar by een in woner van Leiderdorp zeer ernstig Is gewond. De man reed in een personen auto van de Kanaalweg de rotonde van de Lammensclmnsweg op In de richting van de Hoge Rijndijk. Bij de Roombur gerlaan wilde hij links af, waarvoor hy vaart verminderde. Daardoor werd hU aan de achterzijde aangereden door vrachtwagen met aanhang. De auto de Leiderdorper werd naar links gedrukt en kwam frontaal in botsing met een auto uit de tegenovergestelde richting. De auto is vrywel „total loss". VUURWERK IN KATWIJK Het bestuur van de VVV te Katwijk aan Zee heeft besloten om zaterdag 24 juni om 22.00 uur een groot vuurwerk te doen onateken aan de Zuid-Boule vard tegenover de Oude Kerk. GROFVUIL; QPHAALDI EN^f DONDERDAG cob Catalaan, Gerard Brandtstraat, Coornhertstraat, Const. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, Roemer Visserstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buisingstraat, Ca- landstraat. Leemanstraat. Djjkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr., Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekersdljk, Bchapensteeg, Goegerritsteeg, Prinses- sekade, Turfmarkt, Steenstraat, Bees tenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Kort Galgewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narrastraat, Kruisstraat, le Binnen vestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstraat, Lammermarkt, Markt- steeg. Lange Scheisteeg, Nieuwe Ma re, Oude Singel (van Mare tot Turf- marktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Ma re, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerk- koorsteeg, Dolhuissteeg, Hendrikstraat, Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboor- steeg, Houtmarkt, Nieuwe Mare, Vest- wal, 3e Binnenvestgracht. Reinevest- steeg, Langegracht, Vredehof, Noor derstraat, Koninginnehof. VRIJDAG Buurt: Van Vollenhovenkade, v. Vol- lenhovenplein, Snouck Hurgronjestr., Huizingastraat, Uhlenbeckkade, Mey- erskade, Colenbranderstraat, Duyven- dakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot v. Voilenhovenplein), Ryndijk- straat, Kanaalstraat, Dozystraat, De Goejestraat, Hartmanstraat, Roombur gerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaag pad (van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rijnstroomstr., Cosijnstraat, Zoeterwoudsesingel van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- Cobetstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina straat, De inhoud van het concept heeft het bestuur van de Sichting tot Bevordering van het Christ. Individueel Nijverheids onderwijs voor Leiden en Omstreken aanleiding gegeven van de samenwer king af te zien, omdat daarin van eet zelfstandig schoolbestuur, naar de me ning van dit bestuur, weinig was over gebleven. Deze mening wordt door b. en w. bestreden. Het komt b. en w. gewenst voor de beoogde samenwerking thans uitsluitend met het r.k. schoolbestuur tot stand te brengen. De conceptverordening, die reeds door het bestuur van de r.k. tech nische school „Don Bosco" ls aanvaard, vermeldt o.a. de taak van de commissie en haar bevoegdheden. Overgedragen wordt de bevoegdheid van de raad tot het benoemen en ontslaan van de direc teur en de leraren, als bedoeld ln art. 23 der Nyverheidsonderwijswet. De ln art. 23 opgenomen bevoegdheid van het col lege ln gevallen van spoedeisende aard een leraar voor de duur van ten hoogste drie maanden te benoemen, wordt even eens aan de commissie overgedragen. Ook alle andere ln artikel 3 van de con cept-verordening omschreven, over te dragen bevoegdheden zijn van het col lege. De commissie telt, tenzij toepassing is gegeven aan het bepaalde ln artikel 8, negen leden, te weten: a. een lid van de gemeeneraad; b. drie leden uit de kring van de voor standers van openbaar onderwijs; c. drie leden uit de kring van de voor standers van rooms-kathollek onder was; d. twee leden uit het organisatie- of be drijfsleven. V0LA en de Ned. Kabelfabrieken Gisteravond hield de Vereniging van Oud-leerlingen der Ambachtsschool haar laatste lezing filmavond voor de va kanties. Met medewerking van de N.V. Nederlandsche Kabelfabrieken te Delft kwam deze avond tot stand. De heer F. H. von Lindern hield een korte Inleldingo verh et concern N.K.F. met een kort overzicht van de produk- ten, die worden vervaardigd. Aan de hand van dia's zag fabricage van koperdraad in de koper slagerij en trekkerij te Delft. Een prachtige kleurenfilm toonde de fabricage van met papier geïsoleerde sterkstroom en telecommunicatlekabels. Als slot van de leerzame avond werd de film „Energietransport" vertoond. OPLEIDING KANTOORASSISTENTE B. en w. stellen de Leidse raad voor te besluiten tot 't nodig oordelen van een opleiding voor kantoorassistente (assistente K) aan de R.K. Vakschool voor Meisjes, Galgewater 1, en de Vak school voor Meisjes voor Leiden en Omstreken, Rapenburg 23. VOORSCHOTEN Geslaagd Voor het examen kleu terleidster, akte A, aan de opleidings school "Maria Regina" te 's-Graven- hage zijn geslaagd de dames José var Aken, Marie-Thérèse Dieben en Lis Kouwenhoven. IN DRIE KWARTIER TE VOORSCHOTEN Om 18.00 uur vond een aanrijding plaats op de hoek Wljngaardenlaan- Schoolstraat-Kon. Julianalaan. Een personenauto kwam vanaf de Wijn gaardenlaan en wilde wegrijden in de richting Leiden, doch zag de na derende scooter uit Den Haag niet of te laat. De scooterrijder werd tegen de grond gesmakt en bekwam ver wondingen. Het was de heer A. v. D. uit Katwijk. Licht gewónd. Om 8.12 kreeg de brandweer mel ding van binnenbrand op Wijngaar denlaan 38 bij de fam. P. Op de ketel van de centrale verwarming had een kledingstuk vlam gevat. Het begin van brand was, toen de brandweer arriveerde inmiddels door de bewo ners zelf reeds geblust. De brandweer reed door via de Oranjekade en de Papelaan en veroorzaakte een aanrij ding op de hoek van de Papelaan- Veurseweg. Want uit de richting Voorschoten naderde een personen auto, bestuurd door mevr. H. v. V. uit Leidschendam. die huiswaarts reed. Het werd een flinke botsing, maar er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor. Om 18.45 moest de brandweer weer worden opgeroepen voor een binnen brand bij de Fa. N. C. van Os, in de Schoolstraat, waar brand ontstaan was in de keuken. Inmiddels waren de heren Van Os en Van Beznmelen al zelf aan het blussingswerk begonnen, toen de brandweer naderde en met vereende krachten was ook deza bin nenbrand snel bedwongen en geblust. De keuken werd behoorlijk doos bet vuur gehavend. CIRKELZAAG Gistermorgen is de 43-jarige slijper C. van Leeuwen uit Leiden, tijdens werkzaamheden in het museum Hooglandse Kerkgracht met zijn lin kerhand in aanraking gekomen met een cirkelzaag. Hij liep verwondingen op aan de middel- en wijsvinger en werd naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Er is ditmaal niet ingebroken, maar er wordt wel een heleboel vt mist. Aangifte bij de Leidse politie gedaan van de vermissing van een kapzaag en een aantal boren ter waar de van f60.ontvreemd uit 'n pand aan de Pieterskerkgracht. Een tennis racket, ter waarde van ruim f80. wordt vermist uit een op de Doeza- straat geparkeerde auto. Een vierwie lig wagentje is verdwenen van een bouwwerk op de Kennedylaan. Fiber- waterski's worden sinds 17 juni ver mist uit een speedboot, die gemeerd lag aan de Oude Vest. Wie-o-wie??? Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is de heer G. v. Zwieten uit Leiden geslaagd voor het kandidaats examen Economie. Aan de Technische Hogeschool te Delft is de heer Strays uit Leiden geslaagd voor het kandidaatsexamen scheepsbouwkundig ingenieur. Aan de Nederlandse Eco nomische Hogeschool te Rotterdam de heer A. A. F. M. de Jong uit Leiden geslaagd voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen. i— Op 22 juni a.s. zal de heer dr. J. H. Croon afscheid nemen als leraar in de klassieke talen aan het Stedelijk Gymnasium. Het afscheid van de heer Croon zal die dag in het schoolgebouw aan de Fruinlaan 15 om 12.00 uur wor den gehouden. Eerste paal voor 70 Leiderdorpse premie-woningen Glatermorgen is in Leiderdorp de eerste paal geslagen voor 70 zgn. „A- premie-woningen". Mr. H. Wagenvoórt, directeur van het pensioenfonds van de metaalindustrie, sloeg de paal voor deze meergezinswoningen, die 4 of 5 etages zullen gaan tellen. Het bouw terrein is gelegen aan de Van Poel geestlaan t.o. de nieuwe Gereformeerde kerk en zal Kwikstaartplein gaan he ten. De dhuurflats zullen gebouwd worden door de woning-combinatie Leiderdorp; de architect is de heer J. A. v.d. Berg. Een gedeelte van de flats is bestemd voor de marine. WASSENAAR Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is de heer D. J. v. d. Cingel uit Wassenaar geslaagd voor het examen propaedeutisch geo- deitisch ingenieur. Plannen voor kinderdagverblijf te Uis.se nemen vastere vormen aan In de Bollenstreek Is de laatste jaren veel activiteit ontwikkeld tot be hartiging van de belangen van het gehandicapte kind. Er is tussen de verenigingen van R.K. en protestantse zijde een goede samenwerking waarneembaar. Vracht van deze samenwerking mag genoemd worden de oprichting van een Stichting met het doel om in de Bollenstreek te komen tot de opening van een kinderdagverblijf voor gehandicapte kinderen. Reeds enige tijd geleden werd de riante villa "Veenenburg" aan de hoek van de Heereweg-Zwartelaan te Lisse aangekocht om tot een dagverblijf voor gehandicapte kinderen te worden ingericht. Om dit huis tot een dagverblijf te maken is veel geld nodig. Het is verheugend dat het bestuur van de Stichting zich ook daadwerkelijk mag overtuigd weten van de medewerking van velen. Wanneer de plannen voor het Kinderdagverblijf alle instanties hebben doorlopen, zal het bestuur f van de Stichting een boekje open doen over de toekomst van dit huis. ^^3e ouders moeten dus nog even geduld hebben. NAJAAR '67 TENTOON STELLING IN DEVER Het restauratiewerk aan de eeuwen oude ruïne van Déver te Lisse zal voorlopig wegens geldgebrek nog moeten blijven rusten. Het Stich tingsbestuur heeft dit aan de Vrien den van Déver meegedeeld, maar be ijvert zich tevens om de eigen mid delen voor de restauratie verder uit te breiden. De inrichting van de een maal herstelde ruïne zal veel zorg geven. Veel kostbaar materiaal van historische waarde is reeds in het be zit der Stichting en wacht op zijn plaats in het herstelde Déver. Het ligt in de bedoeling om in de herfst van 1967 een kleine tentoonstelling te houden van goederen, die al voor Dé ver bijeengebracht zijn. Geslaagd Aan de Vrije Universi teit te Amsterdam is mej. D. J. Bos uit Lisse geslaagd voor het kandi daatsexamen psychologie. ALKEMADE Burgemeester Smolders reikte spaarbankboekjes uit aan Pastoor A. v. d. Hoeven te Langeraar t Burgemeester P. M. F. Smolders, vergezeld door zijn echtgenote, legde dezer dagen een tweetal bezoeken af welke voor de betrokken bewoners wel zeer prettige verrassing be tekenden. Het betrof de ouders van Johanna Maria Verhaar en van Johanna Cor nelia Maria Geerlings. Omdat deze op 27 april 1967 te Alkemade waren ge boren kregen zij op naam van deze pas-geborenen namens het gemeente bestuur van Alkemade elk een spaar bankboekje met een bedrag van 100- als, eerste inleg aangeboden, dit als blijvend aandenken aan het feit, dat zij op dezelfde datum als Prins Willem- Alexander waren geboren. LEIDSCHENDAM Onderwijsbenoeming Tot hoofd van de in Alphen aan de Rijn in op richting zijnde R.K. lagere school is benoemd de heer P. G. Verbout, thans onderwijzer aan de R.K. St. Jans- school te Leidschendam. Duurder water De Drinkwater leiding "De Vlietstreek" heeft beslo ten de watertarieven te verhogen met Gistermiddag is ln het St. Elisabeths- ziekenhuis te Leiden vry plotseling over leden pastoor A. v.d. Hoeven van de pa rochie Langeraar. Nadat de pastoor vo rige week voor een operatie was opge nomen, die goed was geslaagd, wai toestand redelijk. Dinsdagmorgen v gerde zyn toestand, waarna de behande lende arts het nodig oordeelde de laatste sacramenten aan de zieke toe te dienen. Dinsdagmiddag omstreeks half twee overleed de pastoor. Pastoor Van der Hoeven werd 23 mei 1904 ln Den Haag geboren. Na zijn pries terwijding werd hij kapelaan te Haarlem en daarna te Rotterdam. Na de oorlog werd kapelaan v.d. Hoeven benoemd tot pastoor te Bergschenhoek en op 1 sep tember 1956 tot pastoor te Langeraar, M hij dus bfjna elf Jaar de parochie heeft geleld. PAUZE GEEN AARDIGHEID AAN Een staaltje hoe eenvoudige dingen bijzonder ingewikkeld kunnen worden gemaakt is de toelichting die bij het misformulier (uitgave abdij van Hees- wijk (van afgelopen zondag werd ge geven. De wonderbare visvangst heb ben we altijd gezien als een reusachtig hengelsucces, nu eens zonder vissers- latijn, en de toezegging aan Petrus: „Van nu af zult u mensen vangen" als een gevatte woordspeling. Maar dat blijkt volgens die toelichting alle maal veel moeilijker te liggen: „Nie mand is er op gesteld gevangen te worden". Het water moet beschouwd worden als „een plaats van onheil" en het vangen als „een soort redden van drenkelingen". Deze flauwhartige uitleg draait natuurlijk om dat „men sen vangen". Men vindt dat te erg. Men valt over een onschuldige woord speling van Christus. Met zulk een manier van uitleg is daar geen aardig heid meer aan. LEIDSE BIOSCOPEN De films In de week van 15-21 Juni ztJn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Les bons vivants (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De anti-gangbrigade (14 jaar). Degelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Vrijdagavond 11,30: „Beslist niet op zaterdag". Lnxor: Maar niet met mijn vrouw. (14 jaar). Dagelijks. Zondag ook 2.30 en 8 uur. Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Studio: Appaloosa (18 Jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Goldfinger (18 jaar), reprise. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 240, 7.00 en 9.15 uur. Voor 30 m3 water per jaar wordt de prijs nu 24,- en voor elke m3 meerverbruik 50 cent. De prijsverho ging is het gevolg van de loonsver hogingen. Ondertrouwd: George Bropder en Maria L. Waarts. Getrouwd: Cornelis van der Heide i Dorothea L. van Oorschot te Voor burg; Hendrik J. Devilee te Leiden Pieternella A. M. Meulenbroek. DllINWEG-RANDWECEN STRATENAANLEG IN BOERENBURG MILJOENENPROJECTEN Enkele miljoenen aan kredieten, o.m. voor de aanleg van een Duinweg Rand weg van Noordwijk aan Zee naar het Langeveld en voor de uitvoering van het tweede gedeelte van het stratenplan in Boerenburg, werden gevoteerd door de gemeenteraad van Noordwijk, die gisteravond onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. M. Bonnike bijeen kwam. (PSP), die uit politiek-principiële re denen, zoals hij het uitdrukte, tegen stemde. BOERENBURG Een krediet van ruim een miljoen voor de aanleg van het Boerenburg- stratenplan werd zonder bezwaren ge voteerd. In het kader van de grond aankopen voor de aanleg van de Pa rallel-boulevard werd wederom een gedeelte aangekocht: een aantal per celen tussen de Jan van Henegouw en- weg en de Schoolstraat, eigendom van de N.V. Noordzee. Voor een gedeelte worden deze percelen ingenomen door de midget-golfbaan achter café-restau rant Seinpost, De raad stemde ln met de koopovereenkomst, die een schade loosstelling van 252.995,- aan de N.V. Noordzee behelst. De feitelijke levering is bepaald op 1 maart 1968. DUINWEG-RANDWEG Volmacht aan B. en W. ter wering van olie Wethouder Sedelaar moest wegens ziekte verstek laten gaan, de raads leden Van Riemsdijk en Vogelaar had den bericht van verhindering gezon- DOORSTROMING Goedkeuring werd gehecht aan de verordening gelijdelijke steun door stroming. Degenen, die vrijwillig bin nen de gemeente verhuizen met het doel woonruimte in gebruik te nemen, die beter bij de gezinsomstandigheden past, komen voor een uitkering in aan merking uit het doorstromingsfonds, waarvoor de gemeente een rijksuitke ring ontvangt. Van uitkeringen wor den uitgesloten de verhuizers, wier j huis niet ter beschikking komt van een door b. en w. erkende woning zoekende. Niet in aanmerking ook komen bewoners van krotwoningen (zij krijgen een uitkering uit het krot- opruimingsfonds); degenen, die een woning moeten verlaten als gevolg een rechterlijk vonnis; "immigran- voorts allen, die hun vroegere woning verkopen of verhuren aan niet erkende woningzoekenden. UITKERING De uitkering bedraagt 600,- voor degenen, die naar een kleinere wo ning verhuizen. Voor hen, die een huis met een hogere huurprijs gaan bewonen, wordt een bedrag vergoed, dat twintig maal het verschil ln huur prijs tassen oude en nieuwe woning is met een minimum verschil van 20,- en *n uitkering van maximum 600,-. De huurverhoging, die per 1 juli in zal gaan, kreeg aller goedkeuring, be houdens die van de heer Duyndam dit voorstel niet uitvoerbaar, mede Het plan voor de Duinweg en Rand weg. die het Langeveld zal moeten ontsluiten voor Noordwijk aan Zee, kreeg van de raad alle waardering. Ook dit is een plan waarmee meer dan een miljoen gemoeid is. Het plan gaat uit van een uitvoering in twee fasen: eerste zal de Randweg (van Duindamseweg tot Langevelderlaan) worden aangelegd en pas in een twee de fase de verbinding van de Duin damseweg met de dorpskern van Noordwijk aan Zee. Zoals bekend moeten voor het laat ste gedeelte nog onderhandelingen met grondeigenaren worden gevoerd, terwijl voor de eerste fase slechts 2 in nog eens twee gedeelten geplitst te zien en wei 'n stuk, dat ge meente-bezit is (Duinweg in bestaan de toestand) en de daarop aansluiten de Eigen Weg. De voorzitter achtte omdat de Duinweg in de huidige con ditie niet is berekend op veel CALORAMA De plantsoentjes ln de wijk Calo- rama ondervinden veel schade van de jeugd, een belangrijk gevolg van het feit, dat toezicht van het publiek in belangrijke mate wordt belemmerd door de beslotenheid van deze ter- reintjes. Daarom hebben b. en w. een plan gemaakt om de luseinden van enkele straten in deze wijk met elkaar te verbinden door een straat van 4.f* meter breed. Daardoor ontstaat een rechtstreekse verbinding tussen de De la Bassecour Caanstraat en de Mei doornstraat. Ter weerszijde wordt voorts beplanting aangebracht. De raad verstrekte een krediet van 27.400.- voor de aanleg van de straat en her-inplanting plantsoenen. OLIE-VOLMACHT B. en w. werden voorts volmachten verleend bij een eventuele olie-aan slag op het Noordwijkse strand on middellijk maatregelen te treffen, zonder eerst de raad te raadplegen, tenzij de stranden in de wintermaan den ge-olied zouden worden. Op een vraag van de heer Alkemade naar de ervaringen, die met de par- keermeters in de gemeente worden opgedaan, antwoordde de voorzitter, er een goed en ordelijk gebruik wordt gemaakt. De inkomsten per week uit deze bronnen belopen om streeks 140,-. RIOLERING AAN ZEE Wethouder De Geus antwoordde op een vraag van de heer Alkemade uit een vorige vergadering inzake de rio lering-misère in de Hoofdstraat aan Zee met de mededeling, dat voorlopig geen oplossing kan worden geboden. Door de hoge ligging van Noordwijk aan Zee en het ontbreken van sloten, waarin overtollig water afgevoerd kan worden, blijft het een moeilijk pro bleem. De rioolbuizen in de Van Pan- huysetraat. Oude Zeeweg en Zeeweg kunnen het wel aan, maar het buizen net in Zee is niet berekend op over matige watertoevloed, omdat boven dien geen overstortplaatsen in het net zijn opgenomen. Geleidelijk zal in Zee echter naar een schaalvergroting van het rioleringsnet worden gestreefd. PUNT KORRELTJE Het ls moeilijker te voorkomen, dat men beheerst wordt dan anderen te be heersen. Marktberichten TER AAR, 20 juni. Augurken A 1.72, B 1.02-1.06, C 67, Dl 55, D2 41, D 59, E 26. RIJNSBURG, 20 Juni - Bloemen - Chrysanten: Indian Polis 800-350, Toldo 250-300, Lyona 225-275, Freesia's: White Swan 150-200, Snow Queen 160-190, Gol den Yellow 100-150, Pimpernel 85-125. Irissen 100-150, Campanula 100-125, Duizendschoon 35-100 alles per bos. Zinnia 400-650, Witte Margrieten 400- 450 per 100. Anthurlum 100-170, pioe nen 28-34, Gerbera 20-30, Am. Anjers Esperance 20-28, Farah Dlbah 20-26, Dusty 12-20, Witte Sim 10-20, Carry Sim 15-18, Crowly Sim 12-18, Rode Sim 12-18, Rose Sim 10-18, Arthur 17-18, G. J. Sim 10-16, Rozen: Baccara 17-30, Garnet 6-9, Carol 6-9; Violieren 15-20, Colvilly 8-15 alles per stuk. Goed competitiejaar voor STV Sassenheim Voor de Sassenhelnise tennisvereni ging is de competitie 1967 „eind goel al goed" geworden. Met drie kampioens teams en geen degradanten heeft STV het er zelfs erg goed afgebracht, temeer omdat twee van de kampioensteams er ook ln slaagden een plaatsje ln een ho gere klasse te <i Het eerste team van de Sassenhelmers scheen overigens voor een donkere wolk aan de zo zonnige hemel te zorgen. De ln de 2de klasse debuterende STV'ers konden het in de competitie juist niet redden, maar slaagden er deze week door de degradatiewedstrijd tegen het Amsterdamse „Ready '28" te winnen erin zich te redden. Het team, bestaande uit Ed Oost (aanvoerder), Kees Frfjters, Jan Ruijsenaars (res.) en de dames Het ty Otto en Greet Lommerse (Hillegom) bereikte tegen de Amsterdamse derde klasse kampioen „Ready '28" 'n gunstige 52 Bcore (overwinningen van Ed Oost, Hetty Otto en Greet Lommerse in de enkelspelen en de dubbels Ed Oost-Kees Frijter8 en Greet Lommerse-Kees Fil ters) en gaven toen 't laatste punt aan de Amsterdammers cadeau (53). Voor kampioenschappen en promoties zorgden STV 2 in de vierde klasse (be staande uit aanvoerder Rob Oost, Peter Tibboel, Henk Schmohl, mevr. van der Berg en Jo van der Berk) en STV 3 in de vqfde klasse (bestaande uit aan voerder Chris Verdegaal, Piet Jonkhere, Jan Ruijsenaars, Cocky van Rijsen en Fronie Bruidegom). STV promoveerde naar de derde klasse door „degradant" Maas uit Vlaardingen te „verslaan" (de Vlaardlngers kwamen te laat op en ver loren reglementair) en STV 3 ging als vijfde klassekampioen automatisch naar de vierde klasse over. STV 4 toonde zich een „goede midden moter" in de vijfde klasse en het dit jaar voor het eerst samengestelde heren team werd kampioen van afd. 6, maar verloor de tweede kampioenswedstrijd van Ede door een slechter setgemiddelde 33), nadat de eerste tltelwedstrijd tegen het Schoonhovense „Thirty all" in 12 zege was omgezet.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4