Bestuurscrisis n.v. Wernink opgelost Veel belangstelling verwacht bij teach-in over Israël DE LEIDSE COURANT OP UW VAKANTIEADRES t LICHTGEWICHT BRAM BREUR GROOTSE WINNAAR IN „RIT VAN DE WAARHEID" m. jm w "m. jr -m. ur -m. "Jl WOENSDAG 21 JUNI 1W7 DE LEIDSB COURANT PAGINA Nummer één werd niet gekozen Onderhandelingen BESTUURCRISIS N.V. WERNINK Voor de tweede maal binnen drie weken kwamen aandeelhouders van Wer- nlnk's Beton- en Aannemingsmaatschappij N.V. in vergadering bijeen, nu ter benoeming van een commissaris in de plaats van de heer P. A. Wernink Jr., die zyn plaats aan xijn broer, de heer C. C. J. Wernink, oud-directeur van Wernink's Industrie- en Handelsonderneming, wilde afstaan. Zoals uit het verslag van de op 30 mei gehouden aandeelhoudersvergadering was gebleken, was de heer C. C. J. Wernink aanvankelijk als nummer één op de voordracht voor de vacature geplaatst, maar na meningverschil met commissarissen als nummer twee voorgedragen. In een kort geding had de heer C. C. J. Wernink gedaan gekregen, dat commissarissen hun eerst ingenomen standpunt moesten handhaven, reden waarom deze nieuwe buitengewone vergadering, welke onder presidium van de heer C. Kolff gistermiddag in de Doelen werd gehouden. voor de heer C. C. J. Wernink, zette vervolgens het standpunt van zijn cliënt uiteen en oordeelde, dat de aan gegane overeenkomst te goeder trouw moet worden uitgevoerd. Hij voerde aan, dat tevoren nimmer is gesproken over aftrek van het tot 1 augustus '66 genoten salaris en dat zulks dus niet was overeengekomen. Volgens de heer Bekema had de heer Wernink daarna herhaaldelijk getracht deze zaak in der minne te schikken, omdat hij het als een misverstand beschouwde. Toen geen vergelijk mogelijk bleek, kon de heer Wernink niet anders doen dan een kort geding aanspannen. Mr. Bekema ging hierna nog verder in op de vierdiensten van de heer C. C. J. Wernink voor de N.V., terwijl Thans waren 19 aandeelhouders aan wezig, tezamen uitbrengende 10538 stemmen uit 1052 aandelen van 1000 en 18 van 100. Toen de president- commissaris het enige agendapunt aan de orde stelde, verzocht hij de raads man van de N.V., mr. P. J. de Ruijter de Wildt. een uiteenzetting te willen geven over de gang van zaken. Deze herinnerde eraan, dat op een gegeven moment met de heer C. C. J. Wernink onderhandelingen waren ge voerd over zijn aftreden per 1 aug. 1966 als directeur van Wernink's In dustrie- en Handelsonderneming. Ge heel los daarvan werd hem toegezegd, dat hij bij aftreden van zijn broer als commissaris bij Wernink's Beton als nummer één op de voordracht zou komen. Sindsdien werd namens com missarissen door de heer drs. J. F. Posthuma, commissaris van Wernink's Beton, onderhandeld over een afvloei ingsregeling, bestaande uit het geno ten salaris, aangevuld met dividend en tantième, waarover volledige overeen stemming werd bereikt in die zin, dat de heer C. C. J. Wernink een bepaald bedrag over 1966 en volgende jaren zou worden gegarandeerd. Advocaat Dit werd in een brief vastgelegd en door betrokkene accoord verklaard. Toen hem nu per 31 december jl. een bedrag over 1966 werd toegekend van af het moment van zijn aftreden als directeur der I.I.E.H., ging hij hiermee niet accoord, van mening zijnde, dat hem ongeacht zijn genoten salaris tot augustus, over 1966 het gehele bedrag zou worden toegekend als over de daarna volgende jaren. Zo zou hij over 1966 een belangrijk hoger bedrag ontvangen hebben als wanneer hij als directeur zou zijn aangebleven. De heer C. C. J. Wernink wendde zich hierop tot zijn advocaat om als nog te trachten het gehele bedrag over 1966 plus het genoten salaris tot augus tus uitgekeerd te krijgen. De meer derheid van commissarissen ging hier mee niet accoord en was van mening, dat hij deze eis ten onrechte stelde. Men oordeelde het daarom niet wen selijk verdere medewerking met be trokkene aan te gaan, zodat hij niet als nummer één werd geplaatst op de voordracht^ Daarop volgde het kort geding, waarbij commissarissen ge dwongen werden hem alsnog op num mer één te plaatsen, hetgeen thans geschiedde, doch aan aandeelhouders was thans de beslissing. Misverstand LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd: semi-artsex., mej. J. M. v. Wijk, Leiden; de heren A. F. Kroes, Heenvliet; H. B. Rethmeier, Almelo; en G. A. Zaal, Leiden; artsex., mej. B. G. Jonker, Den Burg, Texel; de heren G. Broere, Leiden; W. C. A. M. For tuin, Leiden; A. C. G. M. Lasance, Voorburg; J. Overbeke, Den Haag; en B. Roberti, Oegstgeest. Op 20 juni zijn geslaagd: doet. ex. Ned. Recht, de heer A. F. Bakker, Den Haag; mej. M. A. Zaneveld, Reeuwijk; de heer J. J. A. Logeman, Leiderdorp; doet. ex. Scheikunde, J. J. H. Verberg, Leiden; doet. ex. Geschiedenis, mej. Th. F. C. Nanninga, Haarlem. commissarissen gezegd hadden, dat zy in hem als afgetreden directeur van I W.I.E.H, een goed commissaris had den gezien voor Wernink's Beton N.V., terwijl hij door zijn relaties in bertok- ken kringen een goed commissaris zou zijn geweest. Mr. P. J. de Ruijter de Wildt repli ceerde hierop, dat het voor commis sarissen een uitgemaakte zaak was, dat toen de heer Wernink met een proces dreigde, de basis voor een ver dere vruchtbare samenwerking voor goed was weggevallen, terwyl de pre sident-commissaris er nog aan toe voegde, dat commissarissen van de heer C. C. J. Wernink nimmer een verzoek tot onderhandeling hadden ontvangen. Stemming Toen niemand meer het woord ver- langde werd tot stemming overgegaan. Deze had tot resultaat, dat gekozen werd als commissaris de aftredende heer P. A. Wernink Jr. met 5730 stem men, terwijl zijn broer, de heer C. C. J. Wernink 2548 stemmen verwierf. Voorts werden er 2260 stemmen blan co uitgebracht. Waren deze stemmen op de heer C. C. J. Wernink uitge bracht, dan zou hy met 4808 stemmen toch nog niet gekozen zijn geweest. Zonder dat iemand verder nog vra gen had te stellen sloot de voorzitter vervolgens deze merkwaardige ver gadering. MMS-examens L de Coligny-HBS te Leiden Aan de Louise de Coligny-HBS te Lei den zijn geslaagd voor het eindexamen MMS: Joke van Arkel, Geertrui van Beelen, Noordwijk, Jenke Benjamins, Jetty v. d. Berg Aafke Boorsma Oegst geest, Ellie v. d. Heide, Annelies Hey- mans, Carla v. d. Hoven Ineke Jansen Oegstgeest, Iris Logeman L'dorp, Trudy Het gebouw „De Burcht" in Leiden schijnt nu al te klein te zijn om alle belangstellenden voor de morgenavond aldaar te houden teach-in: „Israël en de objectiviteit" te kunnen herbergen. De organisatoren, het Leids Uni versitair Debatgezelschap „Pro en Contra", hebben de afgelopen dagen nog naar een grotere ruimte gezocht, maar tevergeefs. Het idee om de teach-in te houden is zondagavond 11 juni bij de 3 studenten B. H. Bal, J. C. van Westerling eti J. F. Westbroek opgekomen, toen zij discussieerden over de naar hun mening nogal eenzijdige reacties in de pers en bij een groot deel van de Nederlandse bevolking over de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag 12 juni hebben zij hun plannen voorgelegd aan medestudenten en vervolgens zijn hun ideeën ter sprake gekomen in de kring van profes soren, waarvan vele zich direct enthousiast toonden om mee te werken aan de voorbereiding van deze teach-in. In de loop van de vorige week begonnen de werkzaamheden, die voor een deel worden gefinancierd door de Leidse Studenten Raad. Meisjes van de VVSL verzorgen het typewerk, een studiegroep heeft het afgelopen weekeinde onafgebroken zich over de boeken gebogen om een uitstekende documentatiemap te verzorgen, die voor 1.50 verkrijgbaar is. Ook Leide jongerenorganisaties verlenen hun medewerking. IEDEREEN IS WELKOM In de map zijn de standpunten van de verschillende landen, die bij het conflict zijn betrokken, gebundeld. Ook is er een gedegen historisch overzicht over het ontstaan van de staat Israël in opgenomen. Prof. jhr. mr. H. F. van Panhuys en het bestuur van 't debat gezelschap „Pro en Contra" -coördine ren alle activiteiten. De teach-in is een „poging tot niet- emotionele meningsvorming" over de ontwikkelingen in het Nabije Oosten. Men wil bijdragen tot een welover wogen meningsvorming over achter gronden en het ontstaan van de crisis, maar wel is vooropgesteld, dat 't debat niet mag verzanden in een intellec tueel steekspel, dat alleen zal kun nen worden gevoerd door universitair gevormden. „Het moet een debat van deskundigen en ondeskundigen wor den," aldus Pro en Contra; „iedereen is welkom, maar het is ook weer niet bedoeld alleen voor de Leidse bevol king. Wij hebben nu al vele aanvra gen van jongeren uit verschillende delen uit Nederland om morgenavond verzekerd te zyn van een plaats". In de zaal zal een uitgebreide ge luidsinstallatie zorgen, dat de zeven sprekers voor de 350 bezoekers goed verstaanbaar zijn. Momenteel wordt overwogen ook de foyer van „De Burcht" open te stellen voor de be langstellenden. die waarschijnlijk niet kunnen deelnemen aan het debat en van de verschillende lezingen en visies slechts kennis kunnen nemen via de luidsprekers. Het is mogelijk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten zenden. U dient dan onderstaande bon uiterlijk 8 dagen voor uw vertrek aan ons te doen toekomen. i misverstanden PROMINENTE SPREKERS Prof. dr. K. A. H. Hidding opent de teach-in, die om acht uur zal beginnen en zal worden voorgezeten door prof. dr. J. F. Glastra van Loon, rector van het Institute for Social Studies te Den Haag en buitengewoon hoog leraar in de wijsbegeerte van 't rëcWaan de Leidse Universiteit. D,e. z'èven SptpWèrs hebben1 ieder een kwartier tot hun beschik king om hun visie te geven. Als eerste zal prof. dr. P. A. H. de Boer, hoogleraar in de uit legging van het Oude Testament en de geschiedenis van de Israë litische letterkunde aan de Leid se Universiteit, speciaal wijzen op de verwevenheden van de historische en religieuze aspec ten van Israël. Prof. jhr. mr. H. F. Panhuys zal de volkenrech telijke aspecten van het conflict behandelen en mr. Abel J. Herz- berg zal het Zionistische stand punt belichten. De heer Moussa Saoedk, medewerker aan het In stituut voor het moderne Nabye Oosten te Amsterdam, zal nader ingaan op het Arabische stand- Dr. A. L. Constandse houdt vervolgens een historische inlei ding en de hoofdredacteur van het Financieel Dagblad, drs. L. Metzemaeckers. zal het probleem van de ontwikkelingshulp voor de Arabische landen aansnijden. Tot slot van de avond houdt dr. P. Baehr, lector in de leer der internationale betrekkingen aan de Universiteit van Amsterdam een inleiding over de actuele crisis en de verdere toekomst. Na de lezingen krijgen de be langstellenden in de zaal de ge legenheid om voor een micro foon vragen te stellen of zelf hun visie te geven. De organi satoren verwachten, dat deze derd teach-in, die in Leiden ge organiseerd wordt, omstreeks 1 uur zal zijn afgelopen. De zaal gaat om zeven uur open. Mulder, Simone Regouw, Marja Rotte veel, Wilma Siera, Marian van Slsseren, Katwijk Henriëte de Vos, Annelies te Wechel, Anneke v. d. Zaal, Llsse, Tilleke Zlerikzee Norma Bogaard Oegstgeest, Helna Dullemond Noordwijk, Marlke v. Dijkhuizen, N'hout Riekje van Hamburg, Wassenaar, Vonny Hayes Guus v. Hest, Sasenheim, Bea Houthoff, Margreet Kloosterboer, Wassenaar, Annemarie Kolkert, Wassenaar, Annelies Koore man, Leiderdorp, Joke Langeveld, Oegst geest, Edith Noordfjk, Oegstgeestt, Jo- Hjn van Overbeeke. Sassenheim, Jan- neke Postel, Marianne van Varlek, Ly- iia van Veelen, Kitty de Vries, Noord wijk, Els Anne Wessels, Evelien Bach- rach, Oegstgees, Anne-Marie Beenhak ker, Annelies Bettink, Voorschoten, Da- niëlle Bodt, Oegsgeest, Karen van Breda Vriesman, Anneje Groen Annemarie v. Kleunen, Sassenheim, Gerdine Latooij, Oegstgees, Lydia Lippens, Anja Marijt, Noordwijk, Thea Mataer, Oegstgeest, Quina Nolle. Oegstgeest, Margreet Ooa- trom, Veronica Steinbach. 8 leerlingen afgewezen. Waar geen plaatsnaam is vermeld ls deze Leiden. Geslaagden R.K. Mulo-examens Op 20 juni slaagden de navolgende kandidaten: J. Starrenburg. B. Vroom,1 H. Keetman, T. Edelaar, J. de Jong, M. van Schaik, M. Hoogerwerf, M. v.d. Berg, J. van Haastrecht, A. Kershof, H. Haters, H. Hillebrand, H. Klopper, E. Kenis, T. v. Leeuwen, M. v. Wissen, C. Feron. A. Pieterse. M. v. Schaick, A. j Lensen, M. Lipplts, M. v.d. Maat, C. v.d. i Mey, M. Miedema, J. Nagy, H. Perquin, j B. van Dujjn, T. Fopma, B. Groenewe-1 gen, J. de Groot, G. v. Hamersveld, M.j Hettinga, C. Hoogenboom, S. v.d. Meel, P. Ooijendijk, H. de Prie, F. de Rootj, A. de Ruijter, R. San'ders, M. de Vreede. AANKOOP VERVALLEN VAN HUIS AAN LANGEBRUG VOOR CULT. HUISVESTING Operettegezelschap Mozaïek heeft zangers nodig Het is gebleken, dat er zeer veel be langstelling in de Bollenstreek bestaat voor de operette in het algemeen. Daar om hebben de heren W. J. v. Geldre uit Noordwijk en E. de Wolf uit Amsterdam het initiatief genomen een opperette- vereniging op te richten. Op 20 april 1967 werd het operettegezelschap "Moza ïek" in 't leven geroepen. Verder zijn er reeds akties gevoerd om leden te werven met een bevredigend resultaat, maar er is nog een tekort aan tenoren, baritons en bassen. Mochten er heren zijn, die zich hiervoor interesseren, dan kunnen zij zich opgeven bij de secretaresse, Ra nonkelstraat 2 te Noordwijk. Tel. 01719- 4434. Niet alleen jongeren, maar ook ouderen zijn van harte welkom. De repe tities zijn gepland op vrijdagavond, op de eerste vrijdagavond in september om 8 uur zal de eerste repetitie worden ge houden. De eerste uitvoering zal ver moedelijk eind januari plaatsvinden. De directie van het Psychiatrisch Zieken huis "St. Bavo" te Noordwykerhout is zo bereidwillig een zaal voor repetities en uitvoeringen beschikbaar te stellen. Bouw hulp postkantoor te Leiden Aan de Geregracht Ie Lelden vordert men gestaag met de bouw van een (semi-permanent) hulppostkantoor, dat ln gebruik zal warden genomen als het hoofdpostkantoor aan de Bree straat sal worden vernieuwd. Musea Acad. Hist. Museum: Rapenburg 73 dl. vrij. 14-17 uur (verder op aanvraag by custos). Hortus Botanicus Rapenbui" 73. Openingstyden 9-12 uur en van 13.30- 17.00 uur. Zondags van 10-16 uur. Kas sen zaterdags en zondags gesloten. I Ned. Leger en W apenmuseum Gene raal Hoefer, Pesthuislaan, werkd. 10- I 17, zon- en feestdagen 13-17 uur. zat. ge sloten. Aan de gemeente is te koop aangeboden het bedrijfspand met erf aan de Langebrug 9, hoek Lange Schoolsteeg. De rijksdienst voor de monu mentenzorg acht plaatsing op de monumentenlijst gerechtvaardigd. Het pand leent zich bij uitstek voor culturele hulsvesting. Het verkeert echter in een zodanige verwaarloosde staat, dat een algehele restauratie waarvan de kosten worden geraamd op 45.000,op den duur nood zakelijk zal zijn. Hierbij mag dan worden gerekend op een bijdrage van rijks- en provinviewege. Teneinde het pand echter voor verder verval te behoeden en het als atelier bruikbaar te maken, zouden b. en w. vooriopig willen volstaan met een aantal voorzieningen aan het dak. De kosten daarvan zijn geraamd op 9.000,Het college besloot op 21 april 1967 tot aankoop van het pand Langebrug 9. uiteraard behou dens het advies van de betreffende commissies. Drie leden van de com missie voor de Financiën verklaarden zich evenwel tegen het aankoop- besluit, zodat de raad thans een beslissing dient te nemen. Aangezien b. en w. van mening zijn, dat aankoop van het onderhavige pand door de gemeente een opsitieve bijdrage tot stadsherstel kan leveren, waarbij tevens de culturele huisvesting wordt bevorderd, geven zij de raad in overweging tot aankoop te besluiten. Wilt u iets weten Televisiestuk Zondagavond 18 mei heb ik een televisiespel gezien waarover ik ongenoegen met myn schoonmoeder heb gekregen. Het gaat over de man met de briL Is hy de zelfde persoon die vorig jaar met Kit ty Jansen in een stuk heeft gespeeld en waarby hij steeds zei „Schatje"? Ik heb beweerd dat dit Lawrance Newman is. Heb ik gelyk? Antwoord: U hebt halaas ongel Uk. De man met de bril, Lawrence New* man, was de Belgische acteur Wies Andersen. De tegenspelers van Kitty Jansen waren respectievelijk Wil van Seist en de Belg Paul Cammermaiw. Kleurafscheiding Door een ver bouwing aan de achtergevel van ons huis is er een lelyke kleurafscheiding ontstaan tussen de nieuwe en de oude stenen. Bestaat er geen chemische stof waarmee de nieuwe stenen bewerkt kunnen worden zodat ze qua kleur op de oude stenen lijken? Antwoord We moeten u helaas ln dit opzicht teleurstellen. Oliën van de stenen zou de kleur wel enigszins donkerder rrtaken, mkar erg dnnatuur» lijk, terwyl de poreusheid van de st». nen er onder lijdt. Het is beter ln deze de tijd te laten werken, zodat de nietv we stenen langzamerhand b(J kunnen kleuren. Beter ware het geweest, als u met de keuze van de nieuwe stenen een kleur gekozen had die beter bij de oude stenen kleurde, WU raden u aan de natuur haar werk te laten Antwoord: De „kale" huurprijs in verband met de huurverhoging is de huurprys zonder waterleiding, extra bedraagjes voor b.v. boiler of andere extra voorzieningen, centrale antenne of dergelijke, dus zuiver de huur van het woongenot van het huis. AntwoordWarmond, Roelofarends- veen. Oude Wetering, Lelmulden, Bllder- dam. Uithoorn, Vinkeveen, Loenersloot, Abcoude, langs Bussum naar Laren, Blaricum, Bunschoten, Nykerk, Putten, Ermelo. Roelofarendsveen-Nanapeet Zelfde wensen ala bovenaangehaalde vragen steller. A V ONDZESDA AG SE In verband met de belangrijke verhoging der P.T.T.-tarieven wordt vanaf 1 juli a.s. voor Nederland, België en Luxemburg 1,25 per vakantieperiode berekend. Buiten de Beneluxlanden 0,40 per dag. De kosten dienen, ter vermyding van extra inkassokoaten, bij vooruit betaling op ons kantoor of door overschrijving of storting op onze giro rekening te worden' voldaan. BON Ondergetekende verzoekt De Leidse Courant het volgende adres te J VAKANTIEADRES: De extra kosten, zynde f zyn betaald op uw kantoor gestort - overgeschrevei girorekening 103003. WOONPLAATS: Doorhalen, wat niet Eindexamens Fioretti-college te Lisse Aan het Fioretti-College te Lisse zijn geslaagd voor het eindexamen HBS o: J. v. Beek, K. Floor, H. Hoes, K. Hoog kamer, J. Langeveld, H. Maas, W. van Noort, D. v.d. Voort, J. v.d. Voort, An nemarie Buschman, Annie van Dyk, Marian Paardekooper, Marga Siebelt, Els Slobbe, Anneke v.d. Vlugt, Anne- mieke Vreeburg (Lisse). H. Berbee, F. Belé, J. Feuth, P. Feuth. E. den Hollander, H. Preenen, A. Rulg- rok, Th. Schlaman. G. Schreurs, Magda van Bemmel (Hillegom). K. Bus (Hoofddorp). H. Deutekom en J. van Dijk (Voorhout); L. Duivenvoor den, E. Romijn, K. van Stijn (Noordwij- kerhout); P. Hiep (Noordwyk). D. Mod derman (Nieuw Vennep); H. Randsdorp lAbbencs), J. van Rcisen en Lenie v.d. Geest (Sassenheim); H. van Tongeren Warmond steegen, Zoeterwoude; R. v. Zeist, Leiden; T. Luurssen, Leiden; H. Meijvogel, Katwijk; L. G. v. d. Vij ver, Katwijk. Afgewezen 8 kandida- (De kandidaten, bij wier namen een staat, behaalden tevens het Midden standsdiploma Voor diploma A slaagden de dames; C. A. v. Duyn, Katwijk; W. Oster, Lei den: N. F. Smit, Noordwijk; P. J. ten Braak, Leiden: H. C. de Graaf, Leiden; C. L. v.d. Land, Voorschoten; S. M. del Piet Lima, Voorschoten; J. H. Isaak. E. M. Baar Bonnet en G. F. M. Beumer, allen Lei- j b-irici KpnwT'vri' 'den; R. C. Romijn, Noordwijk; A. E. J Rnaff C .1 Nuter Wi.r. (Van onze sportredacteur) Het 'uur van de waarheid' heeft in de vierde internationale Avondzesdaagse voor umateur* geslagen. In Roozenburg, waar storm en wind de karavaan teister den slechts 34 van de 100 gestarte ren ners haalden de finishlegden de ren ners met 'courage' hun kaarten op ta fel. De 22-Jarlge Bram Breur bleek van het achttal, dat halverwege de 80 km. lange str(jd de beslissende slag had ge maakt, over de beste troeven te be schikken. De 'lichtgewicht' uit Nieuwe Tonge veroverde dank 7,y een formida bele boclitentecliniek met een Imponeren de bloemen vóór de Hagenaar ■ttenls en de Haarlemmer Cor lie door zyn derde plaats de rode r.d. Valk e Mulo-examens Leidse Houtschool De dames: L. M. Volker, Leiden: I. Runia, Oegstgeest; H. J. v. d. Meij, Leiden; W. Riethoven, Leiden; M. W. Niesing, Bodegraven; H. J. v. Dorp, Leiden; B. J. M. v. Vliet, Leiden; I. A. E. v. Krieken, Leiden; J. J. E. Soet, Leiden; *M. K. Lammer», Lei den; N. Sollie, Leiden. de heren: P. J. Hoope, B. H. Klaas- ;ens en A. J. v. Nierop, allen Leiden; A. A. Louwen, Bodegraven; M. Ver- Raaff, Oe stgeesl: C. J. Nater, War mond; H. Nielsen. W.C.J. Franken en H. G. der Kinderen, allen Leiden. de heren: J. M. v. Duyn, Katwijk; P. v. Duyn, Katwijk; T. Passchier, Noord wyk; A. Dijkhuizen. Katwijk; E. K. V. v. Efferink, Katwijk; F. Hazenoot, Noordwijk; D Hogewoning, Katwijk; L.J. W. v.d. Horst, Katwijk; H. Brag- gaar. Leiden; W J. Brugman. Leiden; A. G. v. Pelt. Voorschoten; M. H. J. Pontier, Voorschoten; J. Harteveld, H. Jansen. D. R. Kanbier. B. Branden burg en H. J. v. Eygen, allen Lei den; P. W. M. Schilperoort, Leider dorp: J. Mollevanger, A. R. Zichot en A. C. Grinwis, allen Leiden. Totaal 5 kandidaten afgewezen. met handel) STORM EN REGEN po hoog op en met de vaste verzetten forceerden veel renners zich. Toen hal verwege de 80 km. lange wedstryd de regen ook nog eens een woordje ging meespreken vielen de renners, die te weinig kilometers ln de benen hadden dutdeiyk door de mand. Opvallend was, dat van de twintig prysrljders uit de eerste rit slechts Cor Baars (ln Sctaeve- nlngen 2e), Wlm Llebrechts (3e), Jan Rol (12e) en Bram Breur (14e) zich op nieuw ln de slag wisten te rijden De actieve Cees Schyff, de winnaar van 1966 Jan Serpentl en Albert v. Mid den waren de eersten, die aan de aan dacht van het peloton ontsnapten. Veld- j hri peloton In «tukken uiteenvallen en huyzen, Van Dongen en Prinsen zagen slechts een handjevol renners zou de rode ook wel Iets In dat avontuur, m&ar die eindstreep bereiken. Huk vroege vlucht werd In de kiem gesmoord. j Ook ile volgende poging van Schyff, Aardoom, Kettcnls, Mlnnekus, Kroon. V.rmsulen, Ll«br«chts. V.lthuywn to I ln k°P*™«Pj« forceert. Brem de A vondzc,daagse J^tonbémsn^nt"™ hel 'p*'*'' ^ee"»'™ Alleen Cc'r n'.uré dé SuTearcorrirth I ™s.n Pm, minuut beslissend sou «Ju. omdet men ""«en tijdig senslulting te krdgen. mesr niet even een 'tend(wiel)je' meer kon 1 km' m""t" °°k ™eer- steken en de vluchter, tot de orde te der* ""f""" 22 ""f.1" roepen I renner uit Nieuwe-Tonge, die vooral ln Gerrit Velthuyzen, dlo door een val zou worden uitgeschakeld, wa ren de eersten die sprongen en toen het tempo ln het peloton 'dood' viel omdat het begon te regenen zagen ook Cor Baars. Wlm v.d. Berg, Leo v. Velzen, Bram Breur en Wlm Breukel hun kans schoon. De rossige Hagenaar Plet Kctte- nls was de laatste, die met succes de steeds groter wordende kloof tussen het peloton en het kopgroepjs overbrugde. De schelding tussen de mannen-met- courage en de zwakkere broeders was gevallen. In dé resterende kilometers z PRACHTIG BOCHTENWERK De tweede rit va is op het scherpst vochten: na de ouverture In Schevenln- j gen wilden de 'grote mannen' wel iets goed maken en daarvoor kregen zy op het 1600 meter lange parcours ln de smalle Roozenburgse straatjes en op een lastig dijkje alle gelegenheid. Mei de I r,ROTE AFSCHEIDING storm en (later) regen als bondgenoot I werd een slopende slag ontketend, die vanavond, wanneer de renners om zeven uur in Den Haag Bouwlustla&nvan start gaan. nog wel eens een vervolg zal kunnen krijgen Direct na de strat kwam het spel reeds op de wagen; de sprints en de talryke vette premies voerden het tsm- I de door regen verradelljk glad geworden bochten als lichtgewicht' veel winst boekte. Acht seconden na Breur kwam Toch was die 'plaagstoot' de inlel- Kettenis als tweede over de streep met ding van de slag: b|J de hergroepering in zijn spoor de nieuwe drager van de bleef Dik Aardoom bulten schot en de rode leiderstrui, de Haarlemmer Baars, sterk rijdende Puttershoeker. die met: Uitslagen: 1 B. Beur (Delta), de 80 km. zijn solo een forse greep In de vette j in 1.40.08, 2 op 8 sec. P. Kettenis (Arl- premlepot deed, werd de 'springplank' ma), 3 op 10 sec. C. Baars (v.d. Mey). voor de overige dappere atryders. Wlm j Alg. klassement: 1 C. Baars 43 p. 2 B. Llebrechts (sou later terugvallen), Ton| Breur 34 p. 8 W. Llebrechts 30 p.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3