AKTIEVE BEZORGERS Wassenaarse gemeenteraad akkoord met recreatiebeleid van B. en W. PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 20 JUNI 1967 Mal Waldron op slotavond FB14 In tegenstelling tot hetgeen wij za terdag j.l. abusievelijk vermeldden zal eerst aanstaande zaterdag, 24 juni. de slotavond gehouden worden van FB 14. Ook ditmaal zal deze avond weer worden gehouden in de Roomburg- hockeykantine. De aanvang is gesteld op 8 uur en medewerking zullen ver lenen het quintet „The Moanin' At tics" en het trio van Rob Goudzwaard. Bovendien zal de grote Amerikaanse jazzpianist Mal Waldron, met assis tentie van bassist Victor Kaihatu en drummer Martin van Duynhoven het geheel opluisteren. Om 4 uur 's mor gens zal dan het seizoen 1966/1967 besloten zijn. LJ.A. tentoonstelling In het kader van de festiviteiten rond 't 20-jarig bestaan van de Leidse Jeugd Aktie wordt er een tentoonstel ling gehouden op het gebied van crea tieve handvaardigheid. Er zijn inzen dingen van diverse groeperingen van het Leidse Jeugdwerk, die een aardig overzicht geven van hoe creatief de Leidse jeugd bezig is geweest. De ten toonstelling wordt gehouden van za terdag 24 juni tot en met woensdag 28 juni a.s. in het gebouw Hogewoerd 57, voorheen R.K. Bibliotheek. Hij is zaterdag geopend van 3.30-5.00 uur en van 7.00 tot 9.00 uur; zondag 25 juni van 3.00 tot 5.00 uur; maandag 26 juni van 7.00 tot 9.00 uur ('s avonds); dins dag 27 juni 's avonds van 7.00 tot 9.00 en woensdag 28 juni van 2.00 tot 5.00 en van 7.00 tot 9.00 uur. De wekelijkse bijeenkomst van de bejaardensociëteit van de Herensingel parochie vindt door omstandigheden niet woensdagmiddag, maar donder dagmiddag plaats in de zaal Maria Gijzensteeg. Burgerlijke stand Ernst Simon z.v. T. G. Barthen en E, W. Scheffer; Jeannette Cornelia Hendrika d.v. C. H.J. v. Ingen en C. Elderbroek; Yvonne Jacqueline d.v. F. de Jager en C. de Mooij; Maria Wilhelmina d.v. P W. v.d. Vet en C. Wassenaar; Susanne d.v. L. v.d. Plas en C. A. v Du.ijvenvoorde; Martinus Josef Jan zv. J. v. Gelderen en M. Oudshoorn; Marten Robert z.v. N. Fek- kes en H. K. A. Kuehn; Cornelia So phia Theresia d.v. H. J. Vlaming en C. H. M. Verkleij; Gesine Margaretha Maria d.v. J. L. v. Loon en H. B. Sie- belink; Franciscus Johannes z.v. A. W. v. Santen en A.M. v.d. Voort; Anja Marlène d.v. G. Haasnoot en H. M. Hóman; Marcellius Gerardus Andreas z.v. G. M. Driessen en A. G. Bugel; Leopold Theodoor z.v. J. H. Burer en P. Bolten; Judith Claudia d.v. D. Koerts en M. Homan; Antonius Theodorus z.v. J. A. M. Blom en C. J. M. Disseldorp; Elisabeth Clasina Maria d.v. L. J. Heemskerk en Q. J. M. Zonneveld. Gehuwd: A. A. Mulder en M. Har- tevelt; F. J. Kloosterman en H. Vijl- brief; T. J. H. Exler en W. R. Schota nus; A. G. Pos en E. Plooij; L. W. H, Pak en W. J. ten Napel; P. v. Veggel en C.M. Kok. iOverleden: M. v. Boheemen 80 j., w.v. H. Mulder; C. Busink 72 j., e.v. L. v. Duin; F. J. E. Assmuth 59 j., m.; W- Vrijburg 70 j., m.; W. J. Steeneveld 66 jaar, vr.; H. S. Teijn 64j.t m. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 21 JUNI Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden Excursie naar de Middelbare tuinbouwschool voor meisjes „Huis te Lande" te Rijs wijk, 19.30 uur. K. en O. Middagexcursie naar de nieuwe aula van de Technische Hogeschool. Vertrek Garenmarkt, 13.15 Jeugdcameradag Uitreiking prij zen. Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. LJA Voetbaltoernooi. Jeugddorp, I.30 uur. DONDERDAG 22 JUNI Israël en objectiviteit Teach-in over het Midden-Oosten. Den Burcht, 20.00 ZATERDAG 24 JUNI Wielerzesdaagse Sluitings wedstrijd. Rooseveltstraat (start), 15.30 LJA Feestelijke opening tentoon stelling. Gebouw Hogewoerd 57, 2.30 u. Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Tribunepubliek v.v. Hillegom geen lste klasser waard? De Hillegomse voetbalvereniging „Hil- legoin" hield de jaarvergadering in de raai van Rutten, onder voorzitterschap S. J. Warmerdam. Een bijzonder woord van welkom kregen de heren Fr. v. d. Loo, erevoorzitter, J. S. L. van Reisen, voorzitter van de Sportraad, en J. P. Mense. De voorzitter vond het verheugend dat Hillegom in de lc klas is geble ven. Nog altijd is de toestand van de terreinen een nare geschiedenis. Het „Sportpark" is nog veraf. De instel ling van de Sportraad is een belang rijke stap vooruit. De secretaris, B. Schrama. gaf een overzicht van het „wel en wee" van de vereniging en wees op de belangrijke bijdragen van de „Toto" in de loop van dit jaar. Hij klaagde over het tri bunepubliek, dat volgens hem geen le klasser waard is. Er is altijd nog gebrek aan jeugd leiders en spr. deed een beroep op de aanwezigen hem hierin te helpen. Het financieel overzicht van de pen ningmeester, de heer G. Seegers, bleek in orde, gehoord de vertegenwoordi ger van de kascommissie. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat de voorzitter voorlopig de leiding houdt. De heer J. Blokker doet dit als 2de secretaris en de heer A. Couzijn blijt commissaris. Het bestuur werd uitgebreid met de heren L. van Braam. A. Willemse en P. Geljon. Het besluit om de Sportstichting te steunen met f 1,per lid per jaar, werd door de heer Van Reisen ter na volging aanbevolen. VERTROKKEN EN GEVESTIGDE PERSONEN INLEIDEN VERTROKKEN PERSONEN in de week van 5 t/m 12 juni P. S. Geertsma en fam., Corn. Schuyt- laan 176, naar Haarlem, Rudolf Stei- nerstraat 68; J. Groenendal en fam., Pr. Hendrikstr. 34, n. Doniawerstal, St. Nicolaasga, Lemmerweg 7; A. Bruinsma en fam., Lammenschans- plein 24. n. Spanje; G. M. Hakkaart en fam., Nieuwe Rijn 70, n. IJsselstein, Noord IJsseldijk 11; R. de Ridder en fam., Marnixstr. 133, n. Weesp, Pape laan 139; J. Kosto en fam., Floresstr. 19, n. Leiderdorp, Berkenkade 15; C. M. T. v. Leeuwen en fam., Tomatenstr. 41, n. Duitsland; J. M. v. Rossum en fam., Mandenmakerssteeg la, n. Woer den, Der Kinderenstr. 16; J. J. v. At- ten en fam., Nieuwe Rijn 13, n. Oegsl- geest, Asterlaan 40; C. de Zeeuw-Mus- terd, Groenhovenstr. 13, n. Amster dam, Prinsengracht 8 III; J. J. H. Maschhaupt, Piet Paaltjenspad 7, n. Amsterdam, Minervalaan 20 hs; E. J. Vreeburg-Koree, Herensingel 15, naar Alphen a/d Rijn, Hortensiastraat 41; J. M. M. v. d. Does-Bonnet, v. 't Hoff- straat 23a, n. Rotterdam, Hillestr. 19a; R. B. Sloot, De Laat de Kanterstr. 44. n. Hoogeveen, Brinkstr. 5; J. H. J. M. v. Winkel, Kapteynstr. 7, n. Amster dam, Linnaeushof 31; W. J. Terpstra, Rapenburg 7, n. Noordwijk, Oranje- weg 18; A.J. Meershoek, St. Jacobs- hof 11, n. Lisse, Heereweg 459; B. P. Rubingh, Hooigracht 71, n. Z.-Afrika; L. F. de Vos, a.b. Stinksloot, n. Sas- senheim, Berkenlaan 29; D. F. v. d. Leek, v. Speijkstr. 32, n. Alphen agd Rijn, Diamantstr. 426; R. C. Vöge, Hout laan 55, n. Katwijk, Piet Heinlaan 50; W. v. d. Leek-Deegens, Valeriusstr. 5, n. Alphen a/d Rijn, Diamantstr. 426; E. J. M. J. Ebeling Koning-Nieuwen- stein, Morsstr. 55a, naar Amsterdam, Prinsengracht 493; H. J. Graafland. Oude Singel 50, naar 's-Gravenhage. Frankenslag 70; M. Cornielje, Marnix- straat 69, n. Den Helder, Kamperfoe liestraat 53; C. L. v. Veen, Houtlaan 55, n. Zand voort, Burg. Beeckmanstr. 30; C. P. Zaal-v. Eijk, De Genestetstr. 96a, n. Leiderdorp. Spechtstr. 16; H. Stam, a.b. Valkenburgseweg, n. Vuren, sa lonwagen nabij Zeiving 6 t.h.v. no. 25; S. Brussee, Park Die Leijthe 3, naar Oegstgeest, Akeleilaan 19; G. D. Fas- seur, Levendaal 166a, n. Noordwijk, St. Jeroen weg 46; J. Verkerk, Varkens- markt 14a, n. Katwijk, Oyerrijn 7; C. M. M. Stam-Geertsma, Noordeinde 25, n. Vuren, salonwagen nabij Zeiving 6; W. P. L. M. v. Dijk, Rapenburg 54, n. Vught, Boxtelseweg 8; M.k Tamaran, Oude Rijn 24a, n. Leiderdorp, Hubrecht- straat 4; P. P. M. Devilee, Dahliastr. la, n. 's-Gravenhage, Pluvierhof 47; T. Hoogervorst-v. d. Bos, Kersenstraat 9, n. Leiderdorp, Pinksterbloem 86; J. E. M. Minnee, Houtlaan 55, n. Kat wijk, Weth. D. Ouwehandstr. 24; Nji Raden J. Djajadikusuma, Granaathof 19, n. Noordwijk, Langevelderlaan 1; W. H. M. v. Heel, Fred. v. Eedenlaan 14. n. Oegstgeest, Vincent v. Goghlaan 15; F. Kromhout, Jac. Catslaan 79, n. Canada; G. M. v. Waveren, Haagweg 44, n. Breukelen, Zandpad 39; A. J. Deisting, Weidehof 28, n. Hazerswou- de. J. P. Heijestr. 10; E. E. Meijer, Witte Rozenstr, 57, n. Denemarken; R. Mensink, Korte Mare 11, n. Gro ningen, Beukenlaan 30; L. M. A. van Eijk, Morsstr. 58, n. Denemarken; A. B. A. A. Meghari. Groenesteeg 43, n. Leiderdorp,' Zij ld ijk 22a; A. Dirkse- Los, Lange Mare 71a, n. Amsterdam, Rooseveltlaan 121 III; A. I. M. Idrisi, Wasstr. 31, n. Noordwijk, Kon. Astrid Boulevard 5; B. Lago, Wasstr. 31, n. Noordwijk, Kon. Astrid Boulevard 5; T. Vollmer, Churchilllaan 36, n. Ca nada; S. D. M. v. Vliet-Otten, Aloë- laan 18, n. Katwijk, Overrijn 7; M. M. Heruer, Haagweg 110, n. Australië; C. Bouter, Jan v. Goijenkade 15, n. Nw Zeeland. GEVESTIGDE PERSONEN 8-14 juni G. Neervoort, Lingestraat 1; B. A.J Regensburg. De Sitterlaan 31; M. I. Schwarz, Hogewoerd 129a; J. Slttrop, j Zeemanlaan 2; J. M. A. Hosman, Klik- spaanweg 39; G. J. Breukelaar, Drie' Octoberstraat 57; C. A. de Kam, Vrou- i wensteeg 16, P. A. Cramer. Juc. van) Campenlaan 11; J. H. Kamperdijk, ver-| pleegster, Rynsburgerweg 10; F. W. S.' Wanrooij, Breestraat 51a; J. Vermeulen! Hoge Morsweg 97V. C. Jessurun, ver- j pleegster, Rijnsburgerweg 10; E. Sjerp. Hogewoerd 62; J. M. Schoulen-Jansen. 4e Binnenvestgracht 31; b.m.b. A. A. El Hassene, fabr. arb.. Kraaierstraat 2; A. M. L. Eijsermans-Vermeer, Witte Singel 27; Mohamed Ben Hamma Ouzaouit, fabr. arb.. Kraaierstraat 2; G. D. N. E. Kerbachl-Vianden, medisch analiste, Sta tionsweg 29a; E. J. Keasberry, Witte Singel 75; J. Ejjsenga, onderwijzeres, Herengracht 13; P. T. van de Poel- Thüring, Zaanstraat 151; M. M. Lips- van den Berg, Gerrit Doustraat 1; H. T. Biesma, secretaresse, Zoeterw.singel 40a M. E. C. Beijers, Oude Vest 61; J. M. Weber-Schumacher, Nachtegaallaan 2; C. J. Heitink, jeugdleidster, Schutter straat 24; C. Visser-Nanninga, secreta resse, Pieterskerkhof 18; G. A. J. van Veen, maatsch. werkster. Merellaan 19. A. Welvaart-v. Hulst, P. Paaltjenspad 5a M. J. B. Donders, hulpverpleegster. Hooi gracht 15; D. L. M. van der Kamp, ver pleegster, Jac. Catslaan 61; D. H. Hilge- man, onderwijzeres, v.d. S. Bakhuyzen-. laan 2; A. Molenbeek, automobielverko per. Brahmslaan 287; A. Goudsmit, re dactrice, Zoeterw.singel 42; L. M. Hei- dema, Leliestraat 53; D. Rubingh, ma chinist, Hooigracht 71; J. Nauta, auto buschauffeur, Kneppelhoutstraat 25; G. Petre, narcotlseur, Boerhaavelaan 42; B. Hilbrink-Schouten, steno-typiste, Nw. Beestenmarkt 5; F. C. Veltkamp, so ciologe, Boerhaavelaan 208; A. J. Car ter. Zoetenv.singel 42: T. G. J. v. Oir- schot,chemicus, Joseph Haydnlaan 48; Y. M. Walenkamp-Hofstede. Kenneweg-j steeg 1; J. Just, oberkelner Morsweg J 306; W. C. M. te Riele, Seringenstraat 14a; J. H. Mulder, Cobetstraat 55, T. Borelli, ingenieur, Rijnsburgerweg 22; T. L. Ceelen, arts, Brahmslaan 259; M. S. G. Veeze, logopediste. Rijn- en Schie- kade 1; I. F. M. Perquln, Plantsoen- 53; J. J. P. Merk, militair. Noordeinde 2a; G. Hartgers, Plantsoen 83; A. C. dei Wit, verpleegster, Brèderostraat 25; A. Klein Lankhorst, Dief steeg 6b; R. T. COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LEIDEN Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen. Papengracht 32, telef. 20935. P. J. Kollmann, Roodenburgerstraat 23; A. C. Felix, deskundige zendelingsorga nisatie, Hogewoerd 125; A. A. M. de Boer. lerares, Rijn en Schiekade 69; W. A. de Vroom, redacteur, Kennedylaan 8: G. P. A. van Kersbergen. Kruisstr. 42a; T. Saleh, Koningstraat 13: N. M. van Riesen, verpleegster Rijnsburgerweg 138. J. Nagel, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; P. B. T. M. Matthijssen, Langebru; 34; F. Bouwman, bijrijder, Formosasti 15; M. L. Links, onderwijzeres, Titus Brandsmalaan 39; J. F. Tjong-Ayong- Lijkwan, onderwijzeres, Witte Rozenstr. 31; D. van Wanuih, Lingestraat 1; S. A. de Vetten. Bachstraat 12; A. v. Tol, kantoorbediende, Vondellaan 32; W. H. Schoonaard, kleuterleidster, Wagner- pleln 52; G. de Haan, verpleegster, Rijns burgerweg 10; J. Talens, analiste, Jo seph Haydnlaan 70; G. André de la Porte, ingenieur, Zoeterw.singel 26; F. Boon, sportmasseur-pedicure, Fagelstr. 16; A. L. Doeswijk, onderwijzer, Vliet- weg 7; A. C. Massaar-Ulendorp, Harte- steeg 7; J. Harteveld, verpleegster, Lee manstraat 65; A. M. T. Backx van We reld, medisch analiste, Kraaierstraat 18; G. van Raaij-Kwakernaak. Beethoven- laan 43; M. J. Koet, militair, Molen straat 8; Y. J. N. Jong A Tai-Leysner en fam., kantoorbed., Jacq. Urlusplant- soen 81; P. M. Muusse-Broekhof, ver koopster, Nieuwe Rijn 54; J. J. A. Har derwijk, Rijn en Schiekade 127; A. H. M. Overdevest en fam., bediende snack bar, Hoge Rijndijk 54; A. J. van Huizen en fam. militair, Jacq. Urlusplantsoen 139; R. S. W. Creed en fam., vertegen woordiger: De Bazelstraat 45; A. N. Schyjka-de Wolf en fam., Bernhardstr. 12; G. S. Gouw en fam., hoogleraar. Rossinistraat 4; E. Braches en fam., wetensch. ambtenaar, Joseph Haydn laan 57; A. Steegers en fam., technisch ambtenaar, Jacq. Urlusplantsoen 201; C. Geel en fam. kant.bed., Kapteyn- straat 2; W. H. Breekveldt en fam. koper, Rossinistraat 9; G. Mastroclnque en fam. los werkman, Jac. Catslaan L. Schmidt en fam., tech. ambtenaar. J. Urlusplantsoen 255; A. J. Akveld en fam. kantoorbed. Joseph Haydnlaan 100, F. ter Hennepe en fam. rijksambtenaar Joseph Haydnlaan 4. SASSENHEIM Jeugdrecreatie Het definitief pro gramma van de Commissie Jeugdrecrea- i tie is nu ook bekend en ziet er als volgt uit: 7 juli Openluchtbal aan de Oost- haven; 11 juli start Avondvierdaagse. 12 juli avondvierdaagse, 13 juli avond- juli groot waterfeest, zwemmen, 17 juli vierdaagse. 14 juli avondvierdaagse, 15 Veilig Verkeersdag. 18 juli kris-kras, Sa- ma-vakantiespel, 20 juli spuitbalwed- strijd, 21 juli bal Oosthaven, 26 juli film dag. 29 juli dierendag. 2 aug. kinder- markt 4 aug. openluchtbal Oosthaven, 7 aug, grote feestmiddag schoolsport- veld, 7 aug. fietsenkeuring, 8 aug. vis wedstrijd, 10 aug. fietstocht, 11 aug. sportdemonstratle (judo etc.). SASSENHEIMSE DRUMBAND „ADEST MUSICA" KAMPIOEN VAN Z.-H0LLAND De drum- en showband Adest Musica heeft groot succes geboekt door op het zondag in Poeldijk gehouden concours het kampioenschap van Zuid-Holland te bemachtigen. Aan 't concours werd door 14 drumband, aaiigeélóten bij de R.K. Bond voor Muziekgezelschappen ln Zuid- Holland, deelgenomen. Met de verplichte nummers „The Swinging Band" en „Her inneringen aan het Artillerie Meet Re giment" zagen onze plaatsgenoten kans in de superieure afdeling 153 Y> punt te behalen. Hiermee kreeg zij een le^ prijs met lof der jury het kampioenschap van Zuid-Holland der R.K. Bond. het defini tief bezit van de Gründeman-beker, voor de eerste maal de C. A. Volgering-wis- selbeker en een nieuw record in punten- aantal. Met dit succes van de band en hun deskundige instructeurs, de heren Groen en Boelhouwer, werd de kampioen van vorig jaar, MCC uit Laren, tevens Ned. kampioen, van haar plaats ver drongen. NOORDWIJK Sportmiddag Oranjevereniging Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard zal de Oranjevereniging Noordwijk-binnen haar traditionele sportmiddag houden op zaterdag 24 juni a.s. op het sport park aan de Van Panhuysstraat, met het volgende programma: 60 m hardlopen voor meisjes en jon gens van 12, 13 en 14 jaar; 80 m hard lopen voor meisjes en jongens van 15, 16 en 17 jaar; schoolestafettes 10 x 60 meter voor meisjes- en jongensploe- gen van LO, ULO en Huishoudscho len. Geslaagd Voor het einddiploma van de Mater Amabilisschool te Hil legom slaagden Cock Kapel en Yvon ne Versteege. Geboren: Arnold z.v. A. v. Keste- ren en W. G. v.d. Vosse; Helena P. d.v. S. N. Duivenvoorden en P. Schra ma; Cornelis A. L. z.v. C. A. Wesseling en J. Penninghof; Simone C. d.v. W. M. J. Baak en H. Kuiper; Antonius P. J. z.v. W. D. Zonneveld en A. M. L. Riel; Cornelia J. d.v. C. Vlieland en J. Barnhoorn Ondertrouwd: C. Buendra en J. M. H. de Lange. Getrouwd: G. W. Steenvoorden en E. E. v. Kooperen; W. P. M. Siemerink er. W. M. C. v. Berkel; G. D. Fasseur en M. v. Egmond. Overleden: Julia Th. S. M. Groot kop 73 j.; Johannes A. v. Wiggen 78 j VOETBALVER. „LISSE" ZIT ZONDAGS MET OVERBELAST PROGRAMMA Op de algeemen ledenvergadering de rkvv Lisse sprak voorzitter H. de Vroomen in zijn openingswoord over de goede sfeer die in de vereniging leefde en dat het hem verheugde op deze ver gadering een zo groot aantal leden te mogen verwelkomen. Uit het jaarver slag van de sekretaris de heer A. Bon. bleek dat het aantal leden in stijgende lijn was, de training bijzonder goed be zocht werd, en gelukkig weinig straf zaken behandeld waren De penningmees ter J. Th. Appel sloot het boekjaar met een klein nadelig saldo af en was bij het opstellen van de begroting voor het seizoen 1967-'68, tot de conclusie geko men dat een contributieverhoging voor ale leden en donateurs, helaas onver mijdelijk was. Hierop werden uit de ver gadering enkele vragen gesteld, waarbij vooral aangedrongen werd voor de jeugd een zo klein mogelijke verhoging in aan merking te nemen. Bij de bestuursverkiezlg bleek uit de etelling dat voorzitter H. de Vroomen met algemene stemmen was herkozen, de heren Appel en Van D(jk eveneens weer zitting in het bestuur hadden en als nieuw lid werd toegevoegd de heer K. v.d. Meer. In de jeugdcommissie wer den zonder hoofdelijke stemming be noemd de heren W. v. Beek en J. Wij- nands, in de straf commissieJ. Th. Ap pel, P. v. Leeuwen en P. Ruigrok. Voor de elftalcommissie waren er 8 kandida ten en hierin zullen de volgende 5 heren zitting nemen t.w.: J. M. Booms, P. van Dijk, P. Ruigrok, Th. Wassenaar en Th. v.d. Zwet. Van de rondvraag werd een goed ge bruik gemaakt en inzijn slotwoord deel de de voorzitter mede, dat de gestelde problemen in studie zouden worden ge nomen, en dat het bestuur zich genood zaakt ziet door een overbelast wedstrijd programma op de zondag bij de Gem. WAARDERING VOOR LEIDING VAN CAMPING DUINRELL Meer dan de helft van de drie uren, die de Wassenaarse gemeenteraad gis teravond vergaderd heeft, werden be steed aan een discussie naar aanleiding van vragen, die de heer A. J. M. v.d. Klaauw (KVP) gesteld had over pro pagandistische activiteiten van de VVV Wassenaar en over de ontwikke ling camping en recreatiecentrum Duinrell, waarover de vragensteller zich bezorgd maakte. De vragen wer den door burgemeester en wethouders zeer uitvoerig beantwoord. Uit de dis cussie, die daarna volgde, bleek een heel wat welwillender houding van de raad ten opzichte van de ontwikkeling van Duinrell dan tijdens een debat in de begrotingsvergadering van decem ber 1966, toen er ernstige klachten werden geuit. Het bezoek dat vele raadsleden onlangs op uitnodiging van de heer Van Zuylen van Nijevelt aan de camping en het recreatiecentrum hebben geraclit, heeft blijkbaar ver helderend gewerkt! 'dit landgoed bij de uitbreiding van de recreatiemogelijkheden in deze pro vincie en anderzijds het bijzonder ka rakter van deze gemeente. Dat wil niet zeggen dat het college in alle opzichten gelukkig is met deze ont wikkeling. Het college heeft er be zwaren tegen dat vele tenten en cara vans duidelijk zichtbaar zijn vanaf de weg, zowel langs de Katwijkseweg als in de buurt van de Jagerslaan. Aan de eigenaar is dan ook de verplichting opgelegd tot een snelle intensieve be planting langs deze grenzen van zijn terrein over te gaan. Andere bezwa ren richten zich tegen onesthetische bouwsels, die op het terrein voor de vaste standplaatsen zijn opgericht en die verwijderd zullen moeten worden. Ook zijn er bezwaren tegen de dans avonden in de Schaapskooi en de kan tine. die ook door niet-kampeerders werden bezocht en ongewenste ele menten naar Wassenaar trokken. Wat dat laatste betreft is een aantal maat regelen genomen. In hun antwoord op de vragen van de heer v. d. Klaauw zeggen b. en w., dat zij op het standpunt staan, dat de gemeente Wassenaar een primaire func tie heeft als woongemeente, doch dat zij daarnaast ongetwijfeld ook 'n taak heeft in het kader van de recreatie. Deze laatste taak is de gemeente toe gedacht in diverse rapporten van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, van de regering en van de provinciale raad voor de recreatie. Wassenaar wordt daarin beschouwd als een ge meente, die zeer in het bijzonder ge schikt is voor dag- en weekendrecre atie. Daarnaast meent men. dat Was senaar een belangrijker rol dan thans moeten gaan spelen ten aanzien de verblijfrecreatie (kampeerter reinen). De behoefte aan recreatieter reinen is zó groot, en de mogelijkhe den om de benodigde extra recreatie-B ruimten te vinden zijn zo klein, dat j camping dienen te worden toegestaan. p het standpunt staan, dat Zeer afwijzend stond hij tegenover de zich aan de haar toegedach- j bevordering van het toerisme naar te taak niet zal mogen en kunnen ont- Wassenaar door de VVV. Hij a^tte trekken. Daarbij zal het gemeente- dat strijd met het karakter van Was- senaar als woongemeende. Mevr. E. M. A. SLOT-SCHOUTEN (prol.-chr.) prees het beleid, dat b. en w. ten aanzien van de recreatie hebben gevoerd. Zij wees op het eco nomisch belang dat het toegenomen toeristische bezoek aan Wassenaar voor een grote groep van middenstan ders heeft. De heer Van der Klaauw zeide in de discussie, die na de beantwoording van zijn vragen volgde, dat hij akkoord gaat met de zienswijze van het col lege ten aanzien van de taak die Was senaar op het gebied van de recreatie te vervullen heeft. Spreker zeide veel waardering te hebben voor de zorg, die de eigenaar besteedt aan een goede gang van zaken op camping en recre atieterrein. Voorkomen had echter moeten worden, dal bewoners van Wassenaar en voorbijgangers geïrri teerd worden door de tenten en cara vans die op de camping worden neer gezet. Misschien is een oplossing te vinden in het maken van een aarden zichtbare gedeelten nog een winst maken van 5%. van de omzet. De heer Lodder had vooral be zwaren tegen de verhoging van de las ten voor het bedrijfsleven, die uit de wijziging van de tarieven voortvloeit. Wethouder S. J. van den Bergh wees er op, dat Wassenaar wat de elektrlci- teltstarieven betreft gebonden is aan een contract met Lelden. Zou de ver hoging niet doorgaan dan zou de 5% winst niet gehaald worden. De resulta ten van het bedrijf over 1967 vallen tot dusverre namelijk tegen. Met de stem men van de drie genoemde leden tegen werd de tariefsverhoging tenslotte door de raad aanvaard. Stilzwijgend ging de raad akkoord met een geringe ver hoging van de watertarieven. De raad stemde in met een nieuw systeem voor de meteropneming en de incasso ten dienste van de gemeente bedrijven. Voortaan zal de meter- opnemer eenmaal per vier maanden ko men en zal maandelijks of tweemaande lijks een nota aan de verbruiker wor den aangeboden, die het gehele jaar door even hoog zal zijn. Aan het einde van het jaar zal dan een verrekening volgen. Op verzoek van de heren D. Bloemendal en C. E. van den Berg en L. G. Oosterling zal nog eens bezien worden hoe men de mensen die tot nu toe gewend waren aan de meteropnemer te betalen, het gemakkelijkst kan ma- Doorstromlngsregeling J Een doorstromingsregeling met het standpunt, dat B. en W. Innemen ten oog op het vrijmaken van grotere en opzichte van de taak van de gemeentf k<*dkopei e «o»">£en »erd door de raad Waasenaar t.a.v. de recreatie. Wat dellumvaard na e" korte discussie. Er VW betreft zei de voorzitter, dat deze v00r het toekennen van premiea geen geen wervende aktivitelten ontplooit om vaste rtchtmnen voorgesteld. De bedoe- toeristen naar Wassenaar te krijgen, 1,nS dat w- overleg met de maar op een bescheiden wijze een in- huiavestlngseommlasle de aanvragen zul- formatleve taak vervult, ook Jegens delen behandelen. Naar aanleiding van de eigen Wassenaarse ingezetenen. Wat de I mededeling over het aanwijzen van zichtbaarheid van gedeelten van de cam-1 minister van het Dorpsplein met om- ping vanaf de openbare weg betreft -evtng als beschermd dorpsgezicht hield heeft tic eigenaar zich Inderdaad niet!11'- M Elio" een beschouwing over he- gehouden aan de aanwijzingen die hem komplan. In dit komplan was een van waren gegeven. Dat geldt trouwens de grondgedachten een vergroting van ook voor de andere campings in de ge- bet Plein en een verbreding van enkele meent.' Er zal nauwlettend op worden u'egen naar dat Plein Nu het Plein in toegezien dat deze voorzieningen zo deielfde vorm gehandhaafd dient te 'ziet mogelijk zullen worden aange- «orden zal het komplan leid van het college noemde hij bij zonder goed. Woorden van waardering sprak hij ook over de grote bereid heid van de eigenaar van Duinrell als het gaat om hinder te voorkomen. De heer A. LODDER (Boerenpartij) zeide geen enkel bezwaar te hebben tegen de ontwikkeling op Duinrell. De heer A. J. M. VAN GOOL (KVP) sprak nogmaals zijn vertrouwen uit in het beleid van b. en w. De heer C. E. van den Berg (KVP) vroeg B. en W. met de meeste spoed te zorgen voor een afscherming van de nog zichtbare gedeelten van de camping. Ook de heer L. G. Oosterling deed dat verzoek. Hij en de heer P. A. C. ten Hengel (Boerenp.) pleitten ervoor de Schaapskooi ook toegankelijk te stel len voor de Wassenaarse jeugd, die in de gemeente weinig gelegenheid vindt voor dansavonden e.d. De heer D. Bloemendal (PvdA) achtte de klachten die wel over Duinrell gehoord worden zeer overtrok- Informatieve taak VVV Burgemeester mr. W. J. Geertsema ging uitvoerig in op de gemaakte op merkingen. Hij toonde er zich verheugd dat de gehele raad Instemt met het Sportstichting een aanvraag in te dienen, om op zaterdag over meer velden te gen beschikken. WASSENAAR Doorstromingsregollng In een rige raadsvergadering hebben b. ei de gemeenteraad een voorstel gedaan voor het invoeren van een z.g. doorstro mingsregeling. Een ontwerp-verordening werd in handen gesteld van 'n com missie ad hoe uit de raad. Overleg ln deze commissie heeft geleid tot de ge dachte een regeling met uitgewerkte normen te laten varen en in plaats daar van te stellen een Incidentele beoordeling van aanvragen. Daardoor zou een veel genuanceerder beleid mogelijk worden. B. en w. stellen zich voor tegemoet komingen te verlenen bij verhuizingen waarbij een goedkope woning wordt vrij gemaakt of bjj verhuizingen van grote naar kleine woningen. De verhuizing zal voor de betrokkene, gelet op hun draag kracht, een financieel offer moeten be tekenen. B. en w. vragen de raad mach tiging voorlopig tpt 1 juli 1968 in voor komende gevallen uitkeringen te doen. Geboren: Nathalie G., dv. P.A. van Corstanje en E. Ermen; Tanja H., dv. H. J. Peters en A. W. M. Erven; Maria E., dv. G. J. M. van der Holst en C. J. M. van Brecht; Margaretha M., dv. P. J. Barten en M. T. C. v. d. Brink. Ondertrouwd: F. H. Hensel en M. C. Mes (Den Haag); J. Haasnoot en M. A. van Delft; P. Bloot en J. M. B. van den Berg; J. van der Moolen (Velsen) en I. M. Prins; W. J. Lammeree (Rotterdam) en J. vanKeimpema; C. Berkhuizen (Voorschoten) en A. W. Roeleveld; J. K. Broer (Alphen a. d. Rijn) en A. Visser. Getrouwd: A. J. A. G. van Beek en M. C. V. van Velzen; E. Altorf en W. M. Groeneveld; A. van den Boom en G. W. Veen; J. P. Ruijgrok en H. A. C. Oudshoorn; W. L. A. Edelaar en J. M. Leeuwen; P. T. C. Heemskerk en v. D&m Overleden: Petronella v. d. Zwan-van Beelen, 64 jr (Velsen); Franciscus J. J. M. ten Bos, 63 jr (Linden); Cornelis J. Weerheim, 16 jr (Pijnacker); Jannetje de Bode-Muijlwijk, 69 jr; Bernardus A. Geerlings, 66 jr; Emma IJ. Dwarshuis, 65 jr; wed. N. J. Pouderoijen-Hertstein, 89 jr; A. J. Kurvink, 56 jr; H. Constand- se-de Wit. 71 jr (Den Haag); C. H. Hoo- geveen-van Harten, 60 jr; H. I. Braun- Griem, 62 jr (Den Haag); J. H. P. Am- merlaan, 80 jr (Leeuwarden); Wilhel mina C. Duijndam, 68 jr. PAUZE DE EIGEN COMPUTER „Gezond is iemand, die niet merkt dat hij een lichaam heeft" aldu? een van onze boerenvrienden. Wan neer je gezond bent, dringt het zelden door welk een ontzaglijke inspanning het kost in leven te blijven. Het hart pompt dag en nacht bloed in en de longen halen en blazen dag en nacht zuurstof in en uit, de darmen zijn dag en nacht in de weer, brand stof te verwerken en af te voeren. Dit zijn de voornaamste verrichtingen van een zeer ingewikkeld continu-bedrijf, dat in stand gehouden wordt om één levend wezen te produceren, dat in wakende toestand zichzelf bestuurt door middel van de hersencentrale. Echter, ook als de centrale in de slaap is uitgeschakeld, werkt de fabriek verstoord voort. Zij kan niet eigen machtig worden stilgelegd, tenzij door een gewelddadige ingreep (die alleen mensen kunnen plegen). Alle hersens van alle tijden hebben zich erop ge broken hoe uit deze weke computer de verhevenste gedachten ontstaan. Ook Plato was zo'n computer, ook Thomas van Aquino, ook paus Johan nes! Ook u ook ik! De wetenschap kan veel verklaren, maar kan helaas zichzelf niet verklaren LEIDSE BIOSCOPEN De films ln de week van 15-21 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Les bons vivants (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lldo: De anti-gangbrigade (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Vrijdagavond 11.30: „Beslist niet op zaterdag". Luxor: Maar niet met mijn vrouw. (14 jaar). Dagelijks. Zondag ook 2.30 en 8 uur. Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Studio: Appaloosa (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Irma la douce (str. volw.). prolongatie. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Goldfinger (18 jaar), reprise. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: «.,80, 7.00 en 9.15 uur. PUNT niet Sjaak, je bent niet KORRELTJE WARMOND Verkeersexamens Door de consul van het Verbond voor Veilig Verkeer is voor de leerlingen van de School met de Bijbel en de r.k. scholen het verkeers- examen afgenomen. In totaal namen 61 leerlingen aan dit examen deel. Bij het schriftelijk examen werden van de r.k. scholen vijf deelnemers afgewezen, by het praktisch examen twee van de r.k. scholen en één van de School met de Bijbel. Met lof slaagden Anja Velema van de School met de Bijbel en Tonie Stynman van de r.k. school. De namen van de geslaagden van de School met de Bybel zyn: Anja, Velema, Kees Vis been, Hans Roest, Bram van Leuveren, Igrid v. Duchteren, Roelie Houweling, Coby Vïsch, Ria Schipper, Sjoerd Volle- bragt, Erik Vollebragt. Elodue van Sta veren, Cobie v. d. Voet. Tineke Zwaan. Van de r.k. scholen: Maria Oremus. Tonie Stynman, Sjaak Heemskerk, Ludy Schakenbos, René van Winsen, Jurie Kerkvliet. Hella Kortekaas, Martien Welsink. Cok Juffermans. Frans Rijn beek, Karei Leenen, Elise Eggen, Els Diemei, Trudie v. d. Meer, Jan van Stijn, Gerrie Kortekaas, Annie de Vroomen, Joris Schavenmaker, Greet van Rijn, Nelleke van Rijn, Wim van Winsen, Frances van Moorsel, Kees Harteveld, Els van Dam, Corrie van Hulst. Peter Moerkerk, Marleen Zwetsloot, Jan War- menhoven, Kees Meskers, Aart van MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN 20 juni Kaas Aan voer 67 partijen. Prijzen le kwal. 3,41- 3,51, 2e kwal. 3,30-3,40, extra kwal. 3,90. Handel kalm. ROTTERDAM, 20 juni. Vee Aan voer totaal 2773; weekaanvoer 4445; slachtrunderen 110, gebruiksvee 476, vette kalveren 320, graskalveren 40. nuchtere kalveren 1370, varkens 7, Paarden 19. veulens 3, schapen en lammeren 62, weidelammeren 442, bok ken en geiten 24. Prijzen: slachtrunde ren 445-470, 400-425, 355-370, 330-345; vette kalveren niet gen., 270-280, 255- 265, 230-250; stieren 380-435, worst koeien 320-340, kalf- en melkkoeien 1075-1550, vare koeien 850-1300, vaar zen 750-975, pinken 575-700, graskal veren 400-555, nuchtere kalveren 95- 175, schapen 90-120, lammeren 100- 125, weidelammeren 90-110. Resp. aan voer, handel en prijzen: slachtrunde ren, gewoon, zeer traag, als gisteren; kalf- en melkkoeien, iets meer, rustig, iets gedrukt; vare koeien, als vorige week, stil, niet geheel prijshoudend; vaarzen en pinken, matig, lui, vooral niet hoger; graskalveren, onveranderd, matig, onveranderd; vette kalveren, ruimer, redelijk, als vorige week; nuchtere kalveren, iets kleiner, leven diger, ruim prijshoudend; schapen en lammeren, iets korter, tamelijk, niet geheel prijshoudend; weide- en zuig- lammeren, kleiner, tamelijk, onver anderd. TER AAR, 19 juni - Groenten Kas- snijbonen 1,50-1,95, snijbonen stek 1,(J0- 1,30, Peulen I 1,60-2,50, peulen II 70-1,15, rabarber 13-17, spitskool 43, tuinbonen de camping. De heer i Klaauw zei- bracht. Wat de toegankeiykheid i de ning opnieuw op de helling moeten ko- bestuur echter nimmer de primaire functie van Wassenaar als woonge meente, een woongemeente bovendien met een zeer speciaal karakter, uit 't oog mogen verliezen. Ontwikkeling Duinrell Het college is niet van mening, dat de ontwikkeling van de recreatie in Wassenaar in het algemeen tot dus- een ongewenste richting is uit gegaan. Wat de ontwikkeling op het landgoed Duinrell betreft is hel col lege van mening, dat die ontwikke ling in de lijn ligt van een evenwich tige afweging van enerzijds de drin gende behoefte van inschakeling van Ook mr. J E. J. HEMMES (WD) sprak over de behoeften van vele duizenden aan recreatie in de vrije natuur. Het beleid van het_ college Schaapskooi voor de Wassenaarse jeugd met name om te zien of de ttetrëft" het" ls op "uitdrukkëiyk ""verzoek genomen verbreding van enkele wegen van de politie dat in het seizoen de dans- nu no£ wel z,nvo1 18 avonden alleen voor campingbewoners De raad besloot van de beslissing van toegankeiyk zijn. Er wordt door het de minister niet in beroep te gaan bij college gewerkt aan mogelijkheden voor de Wassenaarse jeugd ln andere lokali teiten. Moorsel, Thea v. d. Geest. Piet van Ryn. I 55.65, waspeen A I 1,08- A II 90, cap- Jurie Kerkvliet, Karin Masymiak, Sjet doppers 1,10-1,15, stambonen 2,75, pos- Stynman. Marjan van Winsen. Loek telein 79. spinazie 89. andijvie 63-76. van Winsen. Gaby Schavenmaker en doperwten 1.10-1,15, kromme komkom- Maria van der Geest. Op een nog nader mers 20-25 alles per kg. te bepalen datum zullen de diploma's j woeden uitgereikt. Verhoging der elektrielteltstarleven Voordat de raad zich zette aan deze be spreking van de ontwikkeling der re creatie in Wassenaar werd in een vlot tempo een aantal andere voorstellen af gehandeld. Enkele maatregelen Inzake de bezoldiging van het gemeenteperso- neel werden goedgekeurd. Tegen de ver hoging van de elektriclteitstariev» als die door b. werden bezw de Kroon. Plannen Rykwaterstaat Naar aanleiding van vragen van de heer C. E. van den Berg over grootse plannen van de Rijkswaterstaat met het viaduct en de Rijksstraatweg - welke vragen in de volgende vergadering zullen wor den beantwoord, kwamen twee tele grammen binnen, van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar en van de Buurtvereniging Wassenaar-Zuid. ln beide telegrammen wordt ongerustheid zyn voorgesteld. I uitgesproken over de plannen van Rijks- aangevoerd door de waterstaat en aangedrongen op openheid heren A. J. M. van Gooi (KVP), A. C. in de voorlichting hierover. De telegram- noemde hij bijzonder goed. WoordenDuljvestyn (KVP) en A. Lodder (Boer. men zullen weer ter sprake komen in van waardering sprak hij ook over de party). Beide eerstgenoemde sprekers de volgende raadsvergadering, als de behoeften van vele tienduizenden aan vonden het niet nodig tot tarlefsverho- vragen van de heer Van den Berg zul- recreatie in de vrije natuur. Het be- 1 ging over te gaan zolang de bedryven len worden beantwoord. Wedvlucht De postduivenvereni ging „Warmond" hield gisteren een wedvlucht naar Pont Maxence, af stand 350 km. De duiven werden ge lost om 10.30 uur met n.w.-wind. In concours waren 112 duiven. Aankomst eerste prijsduif om 16.32.35 uur, ter wijl de laatste prijsduif binnenkwam om 17.15.00 uur. De uitslag luidt: J. den Dunne 1-2- 5-9, J. v. Seggelen 3. J. Venker 4-6, J. Colsen 7, A. v. d, Drift 8, J. Kroon 10. RIJNSBURG Geboren: Evert z.v. A. J. v.d. Melj en J. S. Voorzaat; Trudy M. d.v. F. P. Passchier en G. A. v. Rhee; Petra R. d.v. J. v.d. Eijkel en M. R. Schoneveld; Cor nelis z.v. W. Heemskerk en L. v.d. Wilk; Ondertrouwd: Hendrikus J. Groenewoud 31 jaar wonende te Bergen en Maria I. A. Kluck 27 jaar; Gerrit Bongers 45 jaar en Gerrltje v. Egmond 39 jaar te Den Haag. Aardbeien 59 per doosje, peterselie 16. kroten 39, bospeen I 83-89, bospeen II 55-59, duizendschoon 9, anemonen 5 al les per bos. Bloemkool A I 63-91, A II 35 -62. B I 39-52, B II 15-24, afwijkend 15- 17, sla I 18-21, sla II 10. glassla 13-14. komkommers 14-31, alles per stuk. To maten A 5,30, B 6,30, C 4,00 per bakje van 6 kg. RIJNSBURG 19 juni Bloemen Anthu- rlum 90-170, Colvilly 15-30, Gerbera 15- 28, Violieren 10-20, Rozen: Baccara 25- 45, Carol 6-9, Garnet 6-9, Am. Anjers: Esperance 11-21, Farah Dibah 10-21, Ro se Sim 12-18, Carry Sim 12-19, Arthur 9- 18, Witte Sim 12-17, G. J. Sim 10-17, Rode Sim 11-16, Dusty 9-16, alles per st. Chrysanten: Indian Polis 280-330, Tokio 230-280, Lona 200-250. Freesia's: Snow Queen 130-175, White Swan 125-175, Gol den Yellow S5-135. Stockholm 75-125. Pimpernel 65-125. Duizendschoon 25-80 alles per bos. Korenbloemen 200-250, Zin nia 350-450, Witte Margrieten 250-350 per 100.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4