Ivan de reeds geruime tijd ge leden voltooide gedeeltelijke uitbreiding van bet Kamerlingh Onnes - Laboratorium aan de I Zonneveldstraat. Deze nieuw- I bouw en het nieuwe Instituut - Lorentz aan de Nieuwsteeg zul- I len donderdag 22 juni a.s. offi- I cieel worden geopend door de Leidse Aquariumvrienden Plannen voor verbindingsweg Noordwijk- Langeveld nu in vergevorderd stadium UITVOERING IN TWEE FASEN „OEGSTGEEST ACTIEF" VOL KRITIEK OP UITBLIJVEN VERBETERING VAN DE KEMPENAERSTRAAT Vermogenspositie Ver. Veiling Tuinbouwprodukten Rijnsburg versterkt AKTIEVE BEZORGERS ALPHENSE „R0NCALLISCH00L" GEOPEND PAUZE PUNT Marktberichten DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 JUNI 1967 Deze foto geeft een fraai beeld (minister van Onderwijs en We tenschappen, Z. E. prof. dr. G. H. Veringa, des middags om vier uur. Aan de Sociale Academie te Den Haag slaagde voor het vak „algemeen" als maatschappelijk werkster mej. Els Visser. Alle junior- en seniorleden van Crescendo worden zaterdagavond om 20 uur verwacht in de katine aan de Mont- gomerylaan, waar de algemene jaarver gadering zal worden gehouden. J. van Gent vierde 10-jarig- jubileum Te zjjnen huize aan de Resedastraat te Leiderdorp vond vanmorgen de interne huldiging plaats van de heer J. v. Gent, chef afdeling buitenland op het kantoor van Van Gend en Loos te Leiden. De heer Van Gent is vandaag 40 jaar in dienst van deze transportonderneming. De jubilaris werd allereerst toege sproken door de heer J. J. Schoenmakers, plaatselijk directeur van Van Gend en Loos te Leiden, die de heer Van Gent namens de directie een geschenk onder couvert aanbood. Voorts werd het woord gevoerd door de heren E. Prins, voor zitter van de personeelsvereniging, en J. van Weizen, namens het administratief personeel. Beiden lieten hun waarderen de woorden van een cadeau vergezeld gaan. Vanmiddag vindt van half vier tot half zes, eveneens ten huize van de ju bilaris, de receptie plaats, waarvoor een grote belangstelling werd verwacht. Burgerlijke stand Geboren: Nlcolaas zn van N. v. Duyn en I. W. Ouwehand. Camille Fernand zn van G. J. A. van den Berg en W. E J. Fluitman. Bernardus Wouter zn van H. van de Weerdt en A. H. A. Guldemond. Nicole Petronella Franclska Wilhelmina Maria dr van F. van de Keur en P. H. T. F. van Glabbeek. Edith Jeannette Frédérique dr van W. P. C. van der En- de en J. M. T. M. van Riel. Martin zn van G. Evers en C. Bodaan. Robert Ni- colaas Pleter zn van N. Hollebeek en J. C. H. van Leeuwen. Carla Lydta dr v. A. Ntjgh en J de Ridder. Neeltje Ma rianne dr van G. van der Kuil en M. I. W. Ottevanger. Ondertrouwd: W. E. Frans en E. R. M. Brandt. A. H. M. Duparc en H. M. van der Hal. P. Lengkeek en M. J. Kra mers. P. C. Vyibrief en H G. Kres. J. C. Ouwersloot en J. Rynsburger. H. J. G. Paalvast en C. J. E. van Vliet. J Bet- gen en J. J. Heemskerk. G. J. Buis en M. J. Smit. J. P. van Duuren en M. van der Staaij. T. A. Kortekaas en M. J. v. Blitterswijk. H. J. E. Helder en M. M. j Sanches. W. Schild en J. A. Overdek. J J. P. van der Geest en A. G. van der I Krogt. G. de Nijs en M. A. Vuurens. H. I van Houten en C. van Haarlem. W. F J. van der Meer en C. H. H. M. Pouw G. Nieuwenhuizen en C. M. Hondeveld H. J. Timmers en L. J. Links. M. L. Links en S. H. Lesquillier. A. H, Visser en F. Drees. J. S. Kolderman en T. Bu- j ma. P. H. Ossevoort en C. E. Dieperink. W. J. Meskers en P. Gasman. J. Benning en H. M. Ba velaar. A J. Poots en C. v. d. Vos. J. W. de Reus en M. Trouwer W. C. Deegenaars en P. C. Wansink. O Hogenes en M. Hollebeek. P. de Tombe en K. M. Vonk. H. Bos en C. H. Mirhlel- sen. M. M. Springer en G. de Vos. Gehuwd: J. Kapsenberg en W. M. Barend8e. J. J. B. Bosman en Y. den Hertog. J. Kromhout en H. Lepelaar. J. H. A. M. Peek en E. G. W. M. Crul. D. Holswilder en C. J. de Jong. G. W. Kuk- ler en J. Blikman. F. Kamphues en C. Stravers, M. J. L. van Loe en A. J. Strijk. J. de Tombe en J. A. van der Water. Overleden: W. Hillebrand, 60 jr, man. E. Selier 72 jr. echtgenote van C. van Helden. W. N. A. F. H. Stokvis 64 jaar, man. G. G. van der Zwaan 62 jr. echt genote van C. J. Zevenhoven. M. Veer man 70 jr, wed. van L. Bon. A. Haas broek 74 jr, wed. van J. v. d. Spek. De vereniging "De Leidse Aquarium vrienden" besloot het winterseizoen met een bijeenkomst in de recreatiezaal van de HCW en NEM, die zowel door een groot aantal leden als introducees werd bezocht. De grote belangstelling ging ditmaal uit naar de vertoning van twee zeer interessante en leerzame films, die werden vertoond en nader toegelicht door de heer J. Vester, voorzitter van de Haagse Aquariumhoudersvereniging "Leerie". Van de eerste film, een pro duct van de bekende bioloog dr. Ulrich Schulz, kregen de toeschouwers een dui delijk beeld van o.m. de strijd om zelf behoud van de vissen en planten, die leven op de bodem van de zee en op die van plassen en poelen. De onderwater camera bewees de filmer hlerbjj weer on schatbare diensten. De tweede film gaf, mede door de fraaie opnamen, een reeks van indrukken inzake de juiste inrich ting en verzorging van tropische aqua ria, die aldoende een lust voor 't oog kunnen zijn. NOVITIAAT SANCTIS AUGl'STINUS Maandag 26 juni a.s. begint de irv schrjjving voor het novitiaat van de Leid se r.k. studentenvereniging "Sanctus Augustinus". De introductietijd valt dit jaar van 22 augustus tot 23 september. Gewoontegetrouw begint het novitiaat met een verblijf van enkele dagen op het slot "Assumburg" te Heemskerk. De nadruk valt op voorlichting en onder linge kennismaking. Ten behoeve van de restauratie van het Eigen Huis is een werkweek ingelast. Op 23 september vindt in het groot-auditorium van de universiteit de inauguratie plaats. Inlichtingen en inschrijvingen: 26 t/m 30 juni en 10 t/m 21 augustus, iedere middag van 2 tot 4 uur (behalve 's za terdags en 's zondags), "Eigen Huis", Rapenburg 24. DIRECTIE GEMEENSCHAPPELIJK ADMINISTRATIEKANTOOR De heer A. van den Berg, directeur van het districtskantoor te Leiden, is met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot directeur van het districtskantoor te Arnhem. Hij zal worden opgevolgd door de heer J. H. F. Linders. die tot nu toe adjunct-directeur van het dis trictskantoor te Amsterdam is geweest. Op 23 juni a.s. zal in Restaurant v. d. Heyden, Breestraat 85 te Leiden, van 16.00 tot 17.30 uur gelegenheid zijn afscheid te nemen van de heer Van den Berg en kennis te maken met zijn opvolger. LEIDSE AGENDA ZONDAG 18 JUNI St.-Lodew yk-paroehie Viering 2de lustrum kerkconsecratie. Plechtige con celebratie om 9.45 uur. 's Avonds om 8 uur kort concert m.m.v. Alma Mater koor en solisten. De plannen met betrekking tot de aan leg van een verbindingsweg tussen Noordwük aan Zee en het Langeveld zyn een nieuwe fane Ingegaan, als ge volg van hernieuwd overleg met het Staatsbosbeheer. Bij de realisering van het plan zijn namelijk op vry grote schaal gronden van de Staat betrokken. Op voorstel van de raad werd 'n brief gericht aan het Staatsbosbeheer tot overeenstemming te geraken inzake: de ruil van gronden voor de verbreding en reconstructie van de Duinweg 't eerste gedeelte van de verbindingsweg vanhf de Van Panhuysstraat tot de Duindam- seweg het gebruik van gronden van de Staat voor de aanleg van een voetpad en een rijwielpad langs het bovenge noemde weggedeelte en voor de aanleg van het tweede gedeelte van de verbin dingsweg eveneens bestaande uit een rijweg, een voetpad en een rijwielpad, vanaf de Duindamseweg tot de Lange- velderlaan (de Randweg); een herzie ning van de pachtovereenkomst voor 't parkeerterrein aan de Duindamseslag als gevolg van een noodzakelijke wijzi ging in de vorm en de ligging van het parkeerterrein in verband met de aanleg van de Randweg. De gemeente zou zich by de overeen komst bereid verklaren een verbindings weg aan te leggen van de Randweg naar het kampeerterrein in het Pieter Floris- dal. Van de kant van de gemeente is de wens te kennen gegeven eerst tot overeenstemming te geraken over het tweede gedeelte (de Randweg), om dat dit waarschijnlijk eerder tot uit voering zou kunnen komen. Voor het eerste weggedeelte moet namelijk ook onderhanderd worden met particulie ren, hetgeen een belangrijke vertra ging kan opleveren. Rekening houdende met deze wens heeft het Staatsbosbeheer een eerste ontwerpovereenkomst aangeboden, waaraan de Staat op grond van de be- Voor het eindexamen Gymnasium zijn geslaagd: A: Ans Gribnau, Oegstgeest; Marijke Gründemann, Leiden; Marja Hendrik- sen. Annelies Hoegen en Margreet Limburg, allen Oegstgeest; Francesca Peer, Sassenheim; Leny Vink, Noord- wijk; Hanny Wijnands, Noordwijk; Ineke Zwetsloot. 's-Gravenhage; B: Anke Burgers. Wassenaar; Eugenie Dirks, Leiden; Loes Verhoef, Leiden; Antoinet Visser, Katwijk; Joke de Vrind, Leiden; allen leerlingen het St. Agneslyceum te Leiden. "Voor een gezonde "verkering" met het nieuwe winkelcentrum dat in het najaar in Oegstgeest-Noord wordt geopend zal NU het mes gezet moeten worden in de De Kempenaerstraat". Kernpunt op de gisterenavond gehouden ledenvergadering van Oegstgeest Actief in café "De Gouden Lantaern". Met dit "mes" wordt bedoeld de verbreding van de straat o.a. door versmalling van de trottoirs, opheffing van de wegversmalling bij de ingang aan de Geversstraat door afbraak van 'n hoekpand e.d. De voorzitter van de winke liersvereniging, de heer L. M. Trijselaar, trok naar aanleiding van de visie op de bestaand» toestand in de De Kempenaerstraat, gegeven door de heer H. Post. direkteur van het Centraal Instituut voor winkel en kleinbedrijf, fel van leer tegen de houding van de gemeente in het verleden. "Wij liggen al van 1951 af op de knieën bij de gemeente en vechten al jarenlang dat dit centrum aangepakt moet worden. Er was ons beloofd, dat er dit jaar een eind zou komen aan de huidige situatie". De voorzitter verklaarde voorts zeer geschokt te zijn geweest toen hij in de raad had vernomen, dat de recon structie weer uitgesteld was tot volgend jaar. Een situatie waarin, zo bleek uit het verdere verloop van de bijeenkomst, nog wel verandering kan komen als men rond de tafel gaat zitten. werden er vele vragen afgevuurd op de heer Post, die de snel te nemen maatregelen ten zeerste aanbeval en op het gebied van "assortiment" vele aanbevelenswaardige voorbeelden gaf. nET VERKEER De adjudant van de Rijkspolitie te Oegstgeest, de heer A. Koerten, gaf als tweede spreker een overzicht van de verkeerssituatie. "Ik ben het roe rend eens met hetgeen mijn voorgan ger gesteld heeft, de ingang van de De Kempenaerstraat breder maken door een woning af te breken, de straat te verbreden en het ASC-veld als parkeerterrein te gebruiken. Ware dit zo dan was er geen probleem meer, maar wij moeten "roeien met de rie- Winkelcentrum in gedrang De gastspreker van deze belang rijke bijeenkomst, de heer H. Post, deed ten aanzien van de situatie welke zich thans te Oegstgeest voordoet een aantal belangrijke suggesties aan de hand. Spreker ging in het eerste ge deelte van zijn betoog van de vraag uit: "wat is er aan de hand in het midden- en kleinbedrijf?" Hij schetste de hedendaagse ontwikkelingen op dit gebied. "Men komt adem te kort om de distributie-ontwikkeling bij te houden". "In dit verband is 't ontwikkelings- en saneringsfonds in het leven geroe- de winkeliers die achtergelo- de spreker best begrijpen, want er passeren door de Geversstraat dage lijks 27.000 auto's. Na vele regelingen is uiteindelijk het eenrichtingverkeer in de De Kem penaerstraat tot stand gekomen. Er daarna verzoeken om dit niet en brom- Bij de overheid voelt men er echter niets voor om dit toe te staan. Het werkt de onveiligheid in grote ciiomii6ui H Pmate in de hand. Het zouden vooral Zweden!" De bijzónder grote rol welke de vele schoolgaande kinderen zijn die de auto speelt bii het winkelend pu- 's morgens tegen het verkeer in zou- bliek vormt een punt dat in onze sa- j den gaan. "Als men ziet hoe de jeugd menleving niet meer is weg te cijferen, verkeersregels met voeten treedt". aldus spreker, "dan vraagt men zich OP DE HOOGTE af a|s er in het tweede gedeelte van de De Kempenaerstraat eens geen ren van warenhuizen van kleiner for maat. De Stichting Kleinbedrijf is in dit verband niet ontstaan uit luxe, maar om de pas bij te houden van de distributie die bijna revolutionair is. Overal waar gebouwd wordt vindt U een verzorgingscentrum in de moder ne aanoak. het heeft een andere ge- doen^ gelden v< stalte en een groter assortiment pa: send bij het moderne publiek in cas de jeugd". Spreker vertelde van zij aringen oo dit gebied opgedaan zijn stem laten horen op belangrijke vergaderingen en advies vragen bij problemen die, te groot zijn voor het bestuur van O.A. Intussen heeft het AMF toenadering gezóchf 'tot Oegst geest Actief met de vraag in de toe komst tot samenwerking te komen met het nieuwe winkelcentrum. Deze grote institutionele belegger is ook met concrete gegevens ter tafel ge komen, waarbij hij te kennen heeft gegeven de verplichting, lid te zijn van een door haar gecreëerde winke liersver., voor Oegstgeest te laten HET NIEUWE CENTRUM In het nieuwe centrum zullen naast een tweetal grootlevensmiddelenbe- drijven voorts nog komen: een schoe nenzaak, slagerij, boekhandel, banket bakker, kapper, fotohandel, speelgoed zaak annex grammofoonplatenbar. een lunchroom, een speciaalzaak in kaas, een geschenkenhuis en een drogist. Tevens zoekt men nog een gegadigde voor de textielbranche. Deelname van Vroom en Dreesmann staat nog op "losse schroeven". Jamin zal mede deelnemen. Het een en ander ontketende onder de aanwezigen een groot aantal vra gen en ook de rondvraag bracht vele onderwerpen waaruit bleek dat de middenstand een ruime belangstelling heeft voor de vele problemen. Het was reeds rond het middernachtelijk uur aleer men uiteen ging. Een der leden heeft zelfs voorgesteld om van de De Kempenaerstraat een promenade te maken. De bijeenkomst werd door een drietal raadsleden bijgewoond, te weten de fractievoorzitters van de P.v.d.A., drs. De Graaf en WD, ir. Dorgelo. alsmede de heer Brouwer van de PC-fractie. Ook een afvaardi ging van de Winkeliersver. van War mond gaf acte de présence. reikte overeenstemming zich verbindt om ingaande 1 januari 1968 voor de tijd van 75 jaren en voor een vergoe ding van f 50.per jaar aan de ge meente in gebruik te geven: a. gedeelten grond, groot 30 aren, voor het parkeerterrein aan de voet van de Duindamseslag; b. de ondergrond van het reeds aan gelegde voetpad langs de Duindam- se slag; c. drie stroken grond, respectievelijk breed 2, 3 en 8 meter, voor de aan leg van een voetpad, een rijwiel pad en een rijksweg vanaf het on der a. bedoelde parkeerterrein naar de Langevelderlaan (Randweg). Aan deze ingebruikgeving wordt de voorwaarde verbonden dat de gemeen te tegelijk met de nieuwe verkeers weg zal aanleggen een 3 meter brede rijweg, die vanaf de Randweg toegang zal geven tot het kampeerterrein Piet Florisdal, alsmede twee aan de oost zijde van de weg geprojecteerde af takkingen voor de aanleg van parkeer en pick-nick-plaatsen. Het beheer en het onderhoud van deze toegangsweg en van de aftakkingen komen voor rekening van de Staat. Toen de medewerking van 't Staats bosbeheer voor de uitvoering van het tweede gedeelte van de weg op basis van bovenbedoelde overeenkomst was verzekerd, is voor het gehele project een begroting gemaakt. In verband met de mogelijkheid dat de uitvoering in twee fasen zou kunnen worden ge realiseerd, zijn daarbij de kosten van de twee weggedeelten afzonderlijk begroot. KOSTEN De totale lengte van de weg is plm. 5290 m. De kosten zijn blijkens de bij de stukken ter inzage gelegde be groting als volgt verdeeld: voor het gedeelte van de Van Panhuysstraat tot een punt, gelegen plm. 740 m ten zuiden van de Duindamseweg, lengte plm. 2735 m: 971.000,exclusief kosten van grondaankoop; voor het resterende gedeelte, lengte plm. 2555 m. 1.034.400,—. De splitsing tussen de twee wegge deelten is zodanig gemaakt, dat het gedeelte van de Duinweg,, waarlangs de recreatieterreinen zijn gelegen, bij de eerste fase van uitvoering betrok ken zal zijn. De mogelijkheid daartoe was aanwezig, omdat de voor de weg aanleg benodigde grondstroken voor dit deel van de weg reeds konden worden aangekocht. Het ligt in de bedoeling van b. en w. om zo spoedig mogelijk het gehele plan bij gedeputeerde staten in te die nen met het verzoek om het voor sub sidie in aanmerking te doen komen. In de zaal Vliethof vergaderde de vei lingvereniging Tuinbouwpdodukten Rijnsburg onder voor zitterschap van de heer W. Star Wzn. In zyn openingswoord herdacht de voorzitter het ere-lid de heer Jac. Krom hout, die in het voorbijgegane jaar over- Verder bracht spreker nog dank aan het personeel voor het vele werk dat zij voor de veiling gedaan hadden. Vervolgens werden door de sekretaris- penningmeester, de heer P. v. d. Haak, de notulen voorgelezen en zyn jaarver slag. Uit dit laatste vernamen wfj dat de aanvoer van produkten minder was dan in 1965, ook wat betreft de peen. De wasserij is tot ieders tevredenheid ver Door de lagere omzt en aanvoer aan de veiling en de geringere aanvoer in de wasserij is aan veilingkosten, fusthuur en wasloon minder ontvangen respektle- velijk 3400.-, 3700,- en 9000,-, to taal 20.000,-, terwijl de salarissen 14.000,- meer vergden. Daarentegen staat dat de onkosten 26.000,- lager waren en voor dé normale afschrijvin gen 3500,- minder nodig was. Na de normale afschrijvingen resteerde een bruto winst van 31.800.-. Dit resultaat heeft het bestuur in staat gesteld enkele extra afschrijvingen toe te passen n.l. op de wassejrö 5000.- ex tra op fust loos 5000,- en op de inven taris 3900,-. Verder vond het bestuur het raadzaam van de reserve voor dubieuze debiteuren op te voeren met 3000,-. Alles overziende mogen wy constate ren dat het boekjaar 1966 voor de ver eniging gunstige resultaten heeft opge leverd. waardoor de vermogenspositie verder is versterkt. Na dit jaaroverzicht werd de balans en verlies- en winstrekening aangeboden welke door de leden werd goedgekeurd. By de bestuursverkiezing werd het af tredende lid de heer H. Star met grote meerderheid van stemmen herkozen. Tot lid van de financiële commissie werd in de plaats van de heer J. Heems kerk de heer Jan Starkenburg benoemd. De bestuursmededelingen bevatte o.a. de uitbreiding van de wasserij met twee wasmachines. Het bestuur stelde voor de bedrijfsruimte te vergroten door een sorteerzaal van 800 meter neer te zet ten. Ook moet de afvoer van het was water op aandringen van Rynland ver beterd worden door aanbrengen van nieuwe zinkputten, verder het gehele terrein te laten betumen. Met dit alles zal een bedrag van 175.000,- één ton mee gemoeid zijn. De vergadering ging met het voorstel van het bestuur ak in een der pauzes werd nog het woord gevoerd door de heer G. Docter, hoofd van de Chr. Tuinbouwschool alhier, die o.m. wees op de belangrijkheid van cle leden voor de nieuwe proeftuin welke geheel op de groente gevestigd zal wor den, voornameiyk op de teelt van peen. Tot slot werd nog de traditionele ver loting gehouden. Wassenaars raadslid stelt vragen over plan Rijkswaterstaat De heer C. E. van den Berg, lid van de raad voor de KVP, heeft b. en w. van Wassenaar schriftelijke vragen gesteld over eventuele plannen die de Rijkswaterstaat zou hebben voor het gebied rondom het kruispunt Rijks straatweg Landscheidingsweg. Het raadslid vraagt of het college op de hoogte is van eventuele grondaankopen door Rijkswaterstaat, waarover hard nekkige geruchten de ronde doen. Hij vraagt of het juist is, dat de grondaankopen verband houden met de plannen om binnen enkele jaren de Rijksstraatweg te gaan verbreden tot een 6 baans-autoweg met ventwe- gen, voet- en rijwielpaden, aansluitend op de Benoordenhoutseweg, dte op het ogenblik gerestaureerd wordt. Daar door zal niet alleen veel natuurschoon verloren gaan en zullen de bewoners van belendende percelen veel overlast ondervinden, maar zal de splitsing van de gemeente Wassenaar in twee delen zich tot in een verre toekomst voortzetten. Het raadslid vraagt voorts of er een andere plaats is opengehouden voor een circuit voor het hier bedoelde kruispunt, zodat verlegging van het tracé van de Rijksstraatweg, geheel oostelijk van het Wassenaarse woon gebied, tot reële mogelijkheden blijft behoren. COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LEIDEN Byzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32, telef. 20935. VERVULDE WENSDROOM In Zwitserland waar we 'n weei op vakantie waren poogde een vai onze kennissen ons te „bemoederen' om iedere middag naar een kapel t< tijgen, waar ter gelegenheid van eet feest het H. Sacrament werd uitge steld. Dat hebben we kordaat afge wezen met de grove scherts dat niet naar Zwitserland waren gekomer om O. L. Heer te zien! Dat we gewenst, O. L. Heer elke dag ook ir Nederland konden zien. Men kan deze opmerking verkeert of goed uitleggen. Het was geen ge ringschatting, integendeel een hoog schatting van het niet genoeg te deren voorrecht, dat ook de katho lieken van Nederland iedere dag bijna in iedere plaats in 'n waarneem baar kontakt kunnen treden met hur Heer en deel kunnen nemen aai tafel. Men kan iedere dag ook ii derland zich met O. L. Heer vereni gen, hetzij geestelijk, hetzij waarneem baar, waarbij het geestelijk kon tak letterlijk gevoed wordt door het waar neembare. „Desgewenst".zeiden wi in Zwitserland, en dat lijkt op de ver vulling van een wensdroom van iedei christenmens. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 15-21 jun zyn door de Katholieke Film Central) als volgt gekeurd: Camera: Les bons vivants (18 jaar). Dageiyks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lldo: De anti-gangbrigade (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uu Vrijdagavond 11.30: „Beslist niet o zaterdag". Luxor: Maar niet met myn vrouw. (14 jaar). Dagelijks. Zondag ook 2.30 en 8 ui Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Studio: Appaloosa (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Irma la douce (str. volw.). prolongatie. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Goldfinger (18 jaar), reprise. Dageiyk3; 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: L30, 7.00 en 9.15 uur. eenrichtingverkeer misschien allemaal zou "Via parallelwegen kan kunnen tot de Spreker had zich een tweetal dagen van de gang van zaken te Oegstgeest op de hoogte gesteld en gaf ten aan zien van de De Kempenaerstraat toe dat er uitstekende zaken lagen met spaV^a^^riaTtTëmën prima assortimenten Maai net aan do \yarmonderweg precies frontale uitzicht van de winkelstraa tachtig meter moet lopen. Een op- achtte hu onvoldoende. __Wil Jteze „nlhoud van waar teecn- overstaatgegarandeerde veilig- De heer Koerten verzocht degenen die kritiek hebben vooral na te den ken over het feit dat verkeersmaat regelen niet voor niets worden geno men. De plaatselijke overheid staat open voor suggesties, maar doet het open en eerlijk. Nieuwe verkeersmaat regelen zijn o.a. dat de Lange Voort een voorrangsweg wordt. Spreker vroeg met nadruk "gedisciplineerdheid I in het verkeer" te tonen. IN LANDELIJK VERBAND Het voorstel van het bestuur dei- ver. O.A. om een "onderdak" te zoe ken bij het Centraal Verbond van Zelfstandige Ondernemers in Neder land vond aller instemming. Hierdoor kan Oegstgeest Actief ook landelijk straat straks niet verdwijnen in de luwte dan zal er aan de outillage veel moeten veranderen o.a. door luifels, verbreding van weg en betere trot toirs. het bewerken van een intiem cachet en verbetering van de verkeers situatie en parkeergelegenheid, enz. STEUN "Kapitaalverlies door een verkeerde strategie is jammer", aldus de heer Post "Het is thans ELF uur! Ik wens U de volle steun toe van het gemeen tebestuur. 't Grootwinkelbedrijf heeft gekozen voor samenspel met de mid denstand, dit moet U begrijpen"! Zo als reeds hierboven beschreven sloot de heer Trijselaar zich in felle bewoor dingen hier bij aan, waaruit bleek dat zijn gedachtcngang parallel liep met die van de spreker. Natuurlijk Burgemeester Bruins Slot heeft de officiële opening verricht van <le in de Reigerstraat gebouwde "Roncalli- school". Deze school, een z.g. H-school, is gebouwd op de plaats waar voorheen het garagebedrijf stond van de Firma D. van Rijn en Zoon. dat destijds vanaf de Bloemstraat toegankelijk was. Hoofd van deze school wordt de heer J. N. Laan. Het bestuur van de school met voorzitter C. IV. Kroft aan de leiding kan met recht trots zijn op deze nieuwe aanwinst in dit deel der gemeente voor het katholiek onderwijs. Ter gele genheid van deze feestelijke ingebruikneming wordt er tevens onder het motto "Groei" een tentoonstelling gehouden van werken van zuster Irene uit Helmond. Het bestuur van de oudervereniging beveelt deze expo sitie ten zeerste aan. Deze expositie is vanavond vanen zondag van 11 tot 1 uur en van 3 tot 9 uur geopend, en zondag v II tot 1 uur en van 3 to 9 uur geopend. Ik ben m'n zakmes toch niet vei geten? „Wat wil je daar in 'shemeb KORRELTJE IJdelheid is eigenliefde, die zich toont, bescheidenheid is eigenliefde di zich verbergt. LEIDEN 16 juni Vee aantal: stiere 12, melkkoeien 65, vette koeien 250, koeien 75, pinken 5 totaal 407, vett kalveren 48, nuchtere kalveren 9, schapen 180 vette lammeren 198, zuig lammeren 700, weidelammeren Texelse lammeren 850, varkens (zeugen 23, schrammen 65, biggen 492, geiten totaal 3583. Prijzen: stieren (slacht- s 390, 420, 435, melkkoeien 950, 125Ó 1525, vette koeien s 350, 480, 465, var* koeien 600, 1000, 1400, vette kalvere:» 235, 260, 280, nuchtere kalveren 110, 130 150, nuchtere kalveren (fok) 80, 125, 140, vette schapen 80, 110, 120, vett* lammeren 90, 115, 135, zulglammerejl 100, 120, 130, weidelammeren 80, 9" 110, Texelse lammeren 95, 110, 120, zeul gen (drachtige) 425, 450, 475, schram men 100, 110, 120, biggen 78, 82, Si- Handel: slachtstieren goed, melkkoeieil rustig, vette koeien redelyk met kalrr-,' afloop, vare koeien redelijk, vette kat veren rustig, nuchtere kalveren stuc vette schapen redeiyk, vette lammereü en zuiglammeren stug, weide lamme ren stug, Texelse lammeren rustig, zeu gen, schrammen en biggen stug duur. LEIDEN 16 juni Kaas Goudse 3 pa' tijen le kwal. tot 3.52. Leidse le kwil 3 partyen tot 4,26. Handel matig. BARNEVELD. 15 juni, Eierveling Aanvoer 666.608 stuks, stemming kalm Eieren van: 42/48gram 6.27—8.01; 511 58 gram 9.13—10.80; 62/65 gram 11.51 —11.97; 66—72 gram 12.27—14.17. R Rijn-burg, 15 juni. BLOEMEN Chrysanthen: Indian Polis 300-350; Tij kio 280-310; Lyona 250-290; Freesia J Golden YelLow 100-150; White SwJ 150-180; Snow Queen 150-200; Pimpern» 85-125; Stockholm 65-110; Duizen® schoon 60-100; Ixia's 60-100; Anemonen 20-35; Pioenen 340-360; Athena 75-12.W Achelia 100-125; Campanula 70-ll'B Phlox 75-100 per bos. Witte Margriete;! 250-400; Zinnia's 450-600 per 100. Ar t Anjers: Witte Sim 22-30: Rode Sim f 28; Rose Sim 19-27; Crowly Sim 18-- J Dusty 20-28; Arthur 19-26; G. J. SiSf 20-27; Esperance 20-30; Farah Dlbifl 20-29; Anthurium 100-170; Gerbera 1W 27; Vlolieren 10-19; Colvilly 15-30; R*j zen: Baccara 25-45; Carol 8-10; GaruM 8-10; Zorina 10-17 per stuk. KOUDEKERK A. D. RIJr DIENST WIJKVERPLEEGSTER De dienst van de wykverpleegster i I oor zondag a.s. veranderd, en zal wai' I genomen worden door zuster Van Lee- I wen te Koudekerk aan den Ryn. Adrö I Dorpsstraat 50, tel. 01714505.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4