Amerikaanse televisie filmt in Leiden voor documentaire over Rembrandt PAGINA 4 DE U51D5B COURANT WOENSDAG 14 JUNI 1967 V.V.V. - Leiden theater-bespreekbureau voor Holland-Festival flt Leiden is vandaag een filmploeg ■"■n de Amerikaanse televisiemaat schappij N.B.C. (New York Broadcoas- ting Company) aangekomen om opna men te maken voor een half uur du rende documentaire over „Rembrandt en het Joodse leven". In december zal deze kleurenfilm vla de niet-commer- ciële televisiezenders in de Verenigde Staten worden vertoond samen met een half uur durende documentaire over Anne Frank. Vanmorgen maakte de cameraploeg, bestaande uit regis seur M. Hoade, cameraman L. Waldorf en assistent-cameraman F. Petri (van het Cinecentrum te Duivendrecht), en onder leiding van produktieleider J. GESLAAGDEN R.K. MULO-EXAMENS In het St. AnthoniU8clubhuis Itr een begin gemaakt met het afnemen van de Mulo-examens, uitgaande van de stich ting R.K. Mulo-examen. Geslaagd zijn (maandag en dinsdag, allen A-kandi daten): E. A. M. Dongelmans; C. T. M. van Leeuwen, C. C. I. van Niekerk; M. C. van Odijk, N. J. C. Verwoerd, J. M. M. Gross Stllve; M. A. van Bommel; I. E. M. van den Brink, A. M. A. Caspers, J. A. G. M. Elstgeest, M. J. A. Loos, H. J. J. P. Thorn, C. L. J. Beurze. J. M. C. Hoogenboom, T. A. J. den Hol lander, T. A. M. de Koning, M. J. van Mullfgen, W. J. M. Stierum, T. B. van den Berg. W. J. M. Develing, T. L. J. van Emmérik, P. A. L. C. Lamme, C. Lens, J. B. E. Poncin, C. N, M. Pouw, M. O. W. Bosman, M. T. A. Compeer, C T. M. Arts, G. J. van der Haas, L. R. M. Korver, J. P. M. Kuijf, H. de Boer, H. J. M. Dickhoff, T. P. M. M. v. Galen, C. H. van der Hulst, J. J. M. van Klink, P. J. C. Koot, B. P. Kriek. J. J. M. van Beek, M. C. N. de Jong, B. H. Schrama, G. P. J. Bik. K. M. J. Modderman, J. J. M. Onderwater, Y. F. M. Dudink, O. M. Kenens, A. M. J. Schouten, A. W. C. M. van den Berg, H. H. M. van der Geest, A. T. P. Dui venvoorden, H. M. van Noort, M. C. van der Geest, J. A. M. Visser. G. A. B. Veldhuyzen, F. A. Varkevlsser, J. Vree burg, A. G. P. van der Werf, C. W. F. M. Driessen, A. J. H. M. Habers, F. J. A. Uljee, B. C. M. Zuidwijk. M. H. A. T. van Leeuwen, A. T. H. van der Maat, N. J. Overes. F. J. M. Pannebakker, C. van der Poel, A. A. M. J. Stigter, A. M. Straver, J. C. Toor, T. C. P. J. Bader. J. M. Clemens, W. M. Kleijn. J. M. Koert. Afgewezen 11. LEIDSE UNIVERSITEIT Schaeffer opnamen van de universi- De Amerikaanse televisieploeg filmt teit aan het Rapenburg en enkele pit toreske gedeelten aan deze oude gracht van de Sleutelstad. Vanmiddag wordt het geboortehuis van de beroemde schilder in de Weddesteeg gefilmd. Waarschijnlijk zal de filmploeg het borstbeeld van Rembrandt aan het Noordeinde ook niet voorbijgaan. In Amsterdam, waar de filmploeg in het Hiltonhotel logeert, heeft men als drie weken lang opnamen gemaakt voor beide documentaires. Voor de contacten met de Nederlandse autori teiten zorgt de heer W. van Dieren uit Amsterdam, die tevens als assis- tent-produktieleider fungeert. Tot nu toe is alle welwillende medewerking verleend. Hoe lang de filmers in Lei den zullen blijven is nog onbekend. Wanneer het weer (weinig zon b.v.) niet meewerkt zal de televisieploeg nog geruime tijd in Nederland moeten blijven om over voldoende „shots" te beschikken. Eén van de cameralieden is begin vorige week plotseling naar het Na bije Oosten geroepen om voor de Ame rikaanse televisie de krijgsverrichtin gen aldaar te verslaan. In Amsterdam zijn al vele opnamen gemaakt in het Rijksmuseum en het Rembrandthuis aan de Jodenbreestraat, waar de schil- het Rapenburg voor de documentaire „Rembrandt en het Joodse leven": v.l.n.r. assistent-produktleleider W. v. Dieren, regisseur M. Hoade, camera man L. Waldorf, de Amerikaanse pro duktieleider J. Schaeffer, en assistent cameraman F. Petri. der heeft gewoond. In het Anne Frank, huis heeft men de vader van het be kende Joodse meisje geïnterviewd. Ook de heer I. Palache, directeur van de Centrale Israël Actie, spreekt in de documentaire over Anne Frank, die wordt vervaardigd naar. het boek „Portrait of courage" van Ernst Schna- bel. De heer Palache behoort tot één van de oudste Joodse families in ons land. Zijn familie heeft vroeger naast Rembrandt gewoond en heeft vele contacten onderhouden met de schil der. Het typische voor die tijd (de zeventiende eeuw) was, dat Rembrandt voor zijn werken, die een bijbels tafe reel weergeven, Joodse modellen ge bruikte. De filmploeg zoekt in ons land de relatie van de in Leiden ge boren schilder met het Joodse leven uit die tijd. Het zal hen in de Sleutel stad niet ontbreken aan sfeer, die ze ker in de documentaire tot uitdruk king zal komen. Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging ging een dagje uit 12 juni J.l. zal de VVV Lelden optredi als theater-bespreekbureau voor h HoUand Festival 1967. Het betreft hier de voorstellingen, die in het kader dit festival gegeven zullen worden ln Rotterdam, Amsterdam en Den Haag. Dat betekent, dat men om een voorstel ling by te kunnen wonen slechts even naar het VVV-kantoor (Steenstraat) be hoeft te gaan om zich van plaatsen te verzekeren. De VW-Leiden beschikt over uitge breide dokumentatie betreffende alle voorstellingen van het Holland Festival wy doen slechts een greep uit de vele mogelijkheden, b.v. in theater Carré te Men schrijft ons: Gistermorgen vertrokken onder goede weersomstandigheden twee tjussen met 100 dames voor een gezellig jaariyks uitstapje. Maar waarheen, dit blijft al- tijd e<-n verrassing. Naar Rotterdam, een mooi ritje door de stad en over de Brienenoordbrug naar Zevenbergsche- hoek, café rest. „Hof van Holland" waar wjj koffie met koek gebruikt heb ben. Door het schone Brabantse landschap kwamen wij midden ln de Olsterwljk- sche bossen, café rest. Groot Speijk, daar hebben wij van een echte Bra bantse koffietafel genoten. Alles volop. Nu werd ons de gelegenheid gebo den nog ruim één uur van de bossen en de vele vennen te genieten, die het daar rijk is, ook konden wij nog ge bruik maken van een ritje met het treintje dat daar rijdt. Om half 3 ging de reis verder en wel naar Tilburg om nog even te winkelen. Nu werd het hoog tijd voor de thee, deze werd ge bruikt ln Teteringen ln de Nieuwe Uitspanning. Daarna op voor het dinér, dit werd gebruikt in café rest. M. M. Vallen te Vleuten. Hier werd met smaak gebruik van gemaakt. Na het diner INBREKERS VEROORDEELD De Haagse rechtbank heeft een 41- jarlge Inwoner van Leiden tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van twee maanden ln voorarrest door gebracht terzake van diefstal. Bij een inbraak ln een perceel aan de Mus- schenbroekstraat in de nacht van 7 op 8 april had de man een portemonnee met 12,20 gestolen. Een 21-jarige inwoner van Leiden heeft zich voor de Haagse rechtbank moeten verantwoorden voor een in braak in een garage aan de Zijlsingel. Hij had o.a. een autoradio gestolen. Op 9 Juni 1967 zijn geslaagd voor de volgende examens: Doet. ex. II Gen. Mej. A. Blonk (Den Haag), Mej. J. F. van Nieuwkerk cum laude ('s-Gravenzande), de heer P. P. M. Knegt (Den Haag), de heer G. W. Ver donk (Den Haag). Seml-artaex. mej. P. L. Hoenderdaal (Oegstgeest), mevr. T. I. Kastelein-de Jong (Monster), de heer E. P. van As- slt (Alphen aan den Rtyn), de heer K. Bijlama (Eindhoven). Artaex. mevr. C. M. Verhoogt-Blom (Looadlnen), de heer W. Bergsma (Am- aterdam), de heer J. Flinterman (Kat wijk aan Zee). Kand ex. A W en N. de heer C. Lager waard (Oegstgeest), de heer J. A. M. Buys (Leiden). Kand. ex. A. W. en N. de heer J. A. v. Santen (Leiden), de heer W. J. P. de Voogt (Sassen). Kand ex. D W en N. de heer C. R$c rechtbank veroordeelde hem (Lelden). Kand. ex. F W en N. de heer P. Th Laagland (Leiden), de heer M. W. G. de Bolster (Den Haag). Kand. ex. G W en N. de heer C. G. M Kallenberg Oegstgeest Kand. ex. I W en N. de heer D. v. d. Baan (Leiden). Kand. ex. J W en N. de lieer S. E. Jharap (Leiden). Kand. ex. K W en N. de heer P. G. Heinabroek (Leiden), de heer R. S. Pan- day (Leiden), de heer L. H. M. Jonckers (Leiderdorp), de heer N. A v. d. Graarf (Lelden) en mej. M. A. H. Boshuizen (Lelden). Kand. ex. L W eii N. de heer A. M J A. Duchateau (Leiden), de heer J. G. H. Hubert (Den Haag), mej. E. M Broeke- steln (Leiden). Doet. ex. wiskunde de heer G. N. M. Arkestein (Leiden), de heer J. Simonis el. (Leiden), de heer F. H. Ruymgaart (Lelden). Doet. ex. natuurkunde de heer N. W. J. van Duykeren (Leiden), de heer J. Pit (Leiden). Doet. ex. scheikunde de heer A. B. J. van Leeuwen, de heer A. v. d. Heyden (Lelden). Doet. ex. biologie mevrouw A. C. M. Schamnlnée-Dellaert (Den Haag), mevr. C. B. Wennlnk (Den Haag), mevr. M. Duyndam-v. d. Berge (Leiden). Doet. ex. farmacie mej. W. P. Scho tanus (Voorschoten). Kand. ex. wijsbegeerte de heer F. van Zetten (Vlaardingen). hebben wij nog een gezellig uurtje met muziek en dansen gehad. Nu was het echt hoog tijd om op te stappen, en met nog veel plezier stapte de dames de bussen ln. Om ongeveer 11 uur waren wij weer aan het Stadhuisplein te Lei den. Wy hebben weer een onvergeteiy- ke dag gehad. De Leidse postduivenliefhebber* stuurden hun oude vogels zfilerdag 10 juni naar Orleans waar ze met een straffe noordwesteiyke wind om zes wer den gelost. In concours waren 269 dui ven. De eerste tien vogels die in Leiden arriveerden behoorden aan W. de Rid der, H. Holtrop, Jac. Siera en J. Beek- 0 In Den Haag slaagde Sietske Cas- teleln voor het Mulo-diploma A en het middenstandsdiploma. Het Zonnehuis, voor verpleging van chronische zieken, houdt van 1924 juni a.8. een huis-aan-huis collecte. Of schoon de vereniging op christeiyke grondslag rust, worden zieken van alle gezindten opgenomen. Gistermorgen om ca. 8.20 uur zyn ln een tuinhuisje op het complex van de volkstuinver. „Ons Buiten" in Leiden- Noord de 23-jarige Leidse belasting ambtenaar B. v. L. en zyn 18-jarige zus ter door koolmonoxyde onwel geworden. De E.H.D. kon ter plaatse behandelen, de belastingambtenaar moest echter toch nog naar het Academisch Zieken huis voor onderzoek. Vermist wordt een yzeren, donker groene roeiboot met buitenboordmotor, die in de periode van zaterdag 10 juni en dinsdag 13 juni is ontvreemd in de „Stinksloot", waar hy met ketting en slot lag gemeerd. Het Bussche Kempe, de Francis caanse opleiding voor bejaardenzorg, die gevestigd is in Ammerzoden, Dene kamp, Bergen op Zoom, Groenlo en. Katwyk vestigt de aandacht op de cur sus bejaardenverzorgster, die in boven staande plaatsen wordt georganiseerd. De cursus wordt in internaatsverband georganiseerd; dat houdt in dat men om de veertien dagen twee dagen achtereen les krygt en dit gedurende achttien by- eenkomsten per jaar. De cursus duurt twee jaar en wordt afgesloten met het landeiyk erkende diploma en het insig ne van bejaardenverzorgster. Inlichtin gen over deze opleiding kan men krij gen bij mej. A. Olsthoorn, Overrijn 7 te Katwyk a. d. Ryn, tel. 01718—6(541. GROFVUIL? OPHAALDIEN5T Donderdag: Maresingel (van Zwar te Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. hot Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senslraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat. De la Reystraat, Pretorius- straat. Vrijdag: Veilingkade, Lammen- schrijfmachine. De i schanSweg (van Veilingkade tot Lam- •lde hem tot zeven menschansplein), Lammenschansplein, maanden gevangenisstraf, waarvan twee Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap- maanden voorwaardeiyk en aftrek van pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., voorarrest. I Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- TEACH-IN OVER MIDDEN-OOSTEN OP DONDERDAG 22 JUNI A.S. straat, Kanaalweg (van Lammenbrug tot spoorlaan), Vlietweg, Zoeterwoud seweg, Cronestein. Vrijdag: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat, Buitenrust straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat, Anjelierstraat. derna of de Nederlandse toneelmanifes- taties Prometheus, onder regie van Erik Vos van 2 tot 14 juli ln theater Carré te Amsterdam. Dan op 1 juli ln het RAI-concertgebouw het RAl-concert '67 het Concertgebouworkest o.l.v. André Vandernoot met werken van Nicolai, Bi- zet, Verdi en Tschaikowski. Van Tschai- kowski zal de 5e Symphonie worden uit gevoerd. Voor al deze manifestaties en vele anderen kunt u plaatsen reserveren by de VVV, Steenstraat lb te Leiden. Tegen betaling van de verschuldigde toegangsprijs, telefoonkosten en ri verlngskosten ƒ0.50 per persoon, vangt u een theater-cheque, die u vlak voor de voorstelling aan de kassa het theater kunt inwisselen tegen plaatsbewijs, dat daar voor u klaar ligt. Voor het RAI-concert op 1 juli be schikt de WV over een beperkt aantal plaatakaarten S.25. SHELL STUDIEREIZEN De kon. Shell Groep is overgegaan tot de instelling van „Koninklijke Shell Studiereizen" met het doel jaar lijks jonge talentvolle onderzoekers van elk der zes Nederlandse universi teiten en studerende in de natuur of scheikunde, in staat te stellen kennis te maken met vooraanstaande, buiten landse onderzoekers in hun vak door het bezoeken van instituten en deel nemen aan wetenschappelijke bijeen komsten. Het voor deze studiereis ter beschikking gestelde bedrag van f'5500 voorziet naar verwachting in een reis van ruim zes weken in West-Europa of ruim drie weken in Noord-Amerika. De aanwijzing van gegadigden voor deze Studiereizen is geschied op voor dracht van de faculteiten der wiskun de en natuurwetenschappen. Van de universiteit te Leiden werd drs. P. W. N. M. van Leeuwen uitgekozen. D0C0S ORGANISEERT REÜNIE Het bestuur van de RKSV „Docos" deelt mede, dat op 16 juni a.s. om 19.30 uur in de Docos-kantine (Kik- kerpoldercomplex, Leidse Hout) een ongedwongen samenkomst zal worden gehouden met vroegere leden van de RKW Leiden, Kolping Boys, Rood- Wit en Jeanne d'Arc. Het bestuur no digt hiertoe allen, die voor 1936 ge voetbald of geturnd hebben, gaarne uit, teneinde oude vrienden en beken den weer eens met elkaar in contact te brengen. Leiden internationale accordeonstad \7an 13 t/m 17 oktober a.s. zal de 20ste „Coupe Mondiale" voor ac cordeon in de Stadsgehoorzaal te Lei den worden gehouden. De Confedera tion Internationale des Accordeonistes (C.I.A.) in 1947 te Lausanne opgericht, heeft de organisatie voor dit jaar op gedragen aan de Nederlandse Accor deonisten Associatie, opgericht in 1950. Henny Langeveld uit Leiden, die ver leden jaar in Versailles als de hoogst geklasseerde te voorschijn kwam. zal in Leiden als eregast zijn solistische medewerking verlenen. De kandida ten spelen een verplicht en een vrij werk en moeten bovendien ter plaat se een geschreven compositie „prima vista" spelen. Publiek mag bij deze drie uitvoeringen aanwezig zijn. Burgerlijke stand Geboren: Johannes Jacobus z.v. C. P. den Hartog en W. F. Bikker; Laura d.v. J. L. v. d. Reijden en E. Belt; Monique Charlotte d.v. F. H. Beeren- fenger en M. C. Verhoeven; Judith Cornelia d.v. C. M. I. v. Kempen en S. G. M. Tijssen; Johannes Gijsbertus Maria z.v. G. M. de Groot en C. M. G. de Jong; Petrus z.v. J. J. v. Son en S. M, v. Rijswijk; Paula Petronella Eli- sabteh d.v. J. G. G. M. Prüst en P. de Peuter; Vincentius Leonardus An dreas Maria z.v. A. P. A. Hosman en T. A. M. v. d. Haas; Alexandra d.v. A. Tinkel en berg en L. M. Mantz. Overleden: T.M. R. Kaldenbach 13 jaar, z.; J. H. v. Berne 68 j., m.; J. E. •- Rooijen 89 j., e.v. H. Heidema; J.M. Timp 60 j, e.v. J. Rotteveel. Katholieke BLO-scholen van Leiden, Lisse en Haarlem hielden sportdag Begunstigd door bijzonder fraai Hi sportweer, had gisteren voor de lie i een maal de jaarlijkse ontmoeting plaats i tussen de 3 katholieke BLO-scholen Monster-estafette van Haarlem, Leiden en Lisse op het Gemeentelijk Sportpark in laatstge noemde plaats, dat elk jaar door de Sportstichting aldaar belangeloos wordt beschikbaar gesteld. De teach-in over het Midden-Oosten, waarover wij gisteren berichtten, zal plaatsvinden op donderdag 22 juni. Het praesidium facultatum (de overkoepe lende organisatie van de Leidse Stu- dentenfaculteitsverenigingen) heeft zijn medewerking toegzegd. De voor bereiding is in handen gegeven van een speciaal comité, gevormd uit het academisch debatgezelschap Pro et Contra. Zes acht personen zullen gevraagd worden het woord te voeren. Voorzit ter van de tech-in is prof. mr. J. F. Glastra van Loon, rector van het In stitute of Social Studies te Den Haag en buitengewoon hoogleraar in de wijs begeerte van het recht aan de Leidse Universiteit. Eén van de sprekers zal zijn prof. dr. P. A. H. de Boer, hoog leraar in de uitlegging van het Oude Testament, geschiedenis van de Israë litische geschiedenis van de Israëli tische godsdienst en van de Israëli tische letterkunde aan de universiteit Drie uitgezochte ploegen van 15 jon gens met 3 reserves komen dan te zamen om elkaar op een 6-tal num mers de prijs te bekampen, een wis selbeker. welke in het verleden reeds driemaal door Leiden, driemaal door Lisse en eenmaal door Haarlem was Zoals bekend zijn de initiatiefnemers j gewonnen, maar nog steeds niet de- van deze teach-in van mening, dat de finitief door één der partijen was be- veelal eenzijdige en emotionele reac-1 machtigd. ties in ons land op de gebeurtenissen Om 10 uur opende de heer Hettinga, in het Midden-Oosten een noodzake- j Hoofd van de St. Pancras-school te lijke correctie behoeven, „mede gezien Leiden, deze sportdag met een aantal de noodzaak van een rationele en veel- wedstrijden om elkaar sportief te be- zijdige benadering van de onderhavige I kampen en op prettige wijze te trach- problematiek en van objectieve en ten de prijs te behalen, veelzijdige informatie die bij kan dra- j Het 100 m hardlopen was een eerste gen tot een weloverwogen menings-4 T vorming", zoals zij stellen in hun ver zoekschrift aan het praesidium facul- KATWIJK WAARSCHUWING De Katwykse politie verzoekt ons autobezitters erop te wyzen dat zy ln hun geparkeerde wagens vooral geen voorwerpen achterlaten, die aantrek kingskracht kunnen uitoefenen op voor bijgangers. Het afgelopen weekend zyn nl. weer talloze handtasjes, portefeuiles en draagbare radio's ontvreemd, ln het byzonder uit Duitss wagens. 4-0 overwinning voor Lisse. Het balgooien werd weer gewon- nen door Leiden, terwijl de voetbal wedstrijd tussen Haarlem en Leiden beslist werd ten gunste van laatstge noemde met een 0-3 zege. Na de middagpauze traden Leiden en Lisse in het veld, waarbij laatst genoemde in Leiden zijn meerdere moest erkennen met een 1-2 neder laag. Ondertussen was het hoogspringen afgewerkt, waarbij Lisse met 2 punten verschil boven Leiden kwam te staan. Het grote evenement, de monster- estafette. waaraan alle ploegen volle dig deelnamen, had een zeer span nend verloop, maar werd toch nog door Leiden gewonnen, zodat de St. Pancras-school als bijna ongeslagen kampioen de wisselbeker voor de 4e maal mee naar Leiden kon nemen. De wisselbeker en de bijbehorende lauwerkransen voor de 2e en 3e prijs winnaars. resp. Lisse en Haarlem, wer den ditmaal uitgereikt door de heer Warmerdam, secretaris van de Sport stichting, die met de heer Van Leeu wen, voorzitter van deze stichting, een deel van de sportdag bijwoonde. Teamgeest Het is overigens opvallend, hoe pret tig zo'n sportdag verloopt. Elke school traint er naar beste vermogens en met de middelen die elk beschikbaar heeft, zoveel mogelijk voor, en het mag wor den gezegd, dat gedurende de 11 ja ren, dat deze sport-ontmoeting nu wordt gehouden, nog nimmer enige wanklank is vernomen. Wel vindt men de ene scheidsrechter, alle onderwij zers van de betreffende scholen, be ter dan de andere en kan er wel eens een half puntje worden beknibbeld op een worp of sprong, maar alles gaat in goede harmonie en in sportie ve geest. Dit zal er zeker toe bijdra gen, dat de jongens ook voor later een goede herinnering behouden aan deze school-sportdagen en een juiste opvat ting van teamgeest en sportiviteit zich eigen maken. Kringcompetitie waterpolo Meisjes afd. A: de Zijl-AZC a 5 Zijl-Boskoop 31, BZ Sc PC b-Boskoop 0—1. Stand: 1 de Zijl 24, 2 Boskoop 2—2, 3 BZ PC b 1—0, 4 AZC a 1—0. Meisjes afd. B: Donk b-GZC a 015, Gouwe AZC b 60. Meisjes afd. C: ZPS-BZ PC a 1—5, ZPS-Woerden 4—1, BZ PC a-OZV 6—0, Woerden-OZV 3—4. Meisjes afd. D: BZ PC c-BZC 1—1, Donk a-BZ PC c 5—0, GZC b-BZC 5—0, GZC b-Donk a 0—6. Jongens. Afd. A: AZC b-LZC a 18, LZC a-de Zyi c 12—0, LZC a-Sleutelstad 6—2. Stand: 1 LZC a 3—6, 2 Sleutelstad 1—0, 3 AZC b 1—0, 4 De Zijl c 1—0. Afd. B: LZC b-de Zyl a 1—5, AZC LZC b 6—2, LGB-AZC a 1—4, LGB- de Zyi a 0—9, de Zijl a-AZC a 2—0, de Zijl a-LGB 8—0. Stand: 1 de Zyi a 4—8, 2 AZC a 3—4, 3 LZC b 2—0, 4 LGB 3—0. Afd. C: Gouwe-Boskoop b 60, BZ PC a-Boskoop b 130, BZ PC a-de Zijl b 60, Boskoop-Gouwe 05, de Zijl b-Gouwe 03. Stand: 1 Gouwe 36, 2 BZ PC a 2—4, 3 de Zyi b 2—0, 4 Boskoop 30. Afd. D: GZC a-BZ PC b 12—0, Woerden a-GZC a 5—7, BZ Sc PC b-ZPS e—2. Afd. E: BZC-OZV 1—7, BZC-SZ Sc PC 3—1, SZ PC-OZV 1—6. Afd. F: Donk-Boskoop a 32, Donk- BZ PC c 40, Berkenwoude-Boskoop a 09, BZ PC c-Berkenwoude 90. Afd. G: OZV b-Woerden b 3—1, GZC b-Woerden b 70. Dames. Ie klasse: BZC 1-AZC 1 07, BZC 1-Woerden 1 3—5, Boskoop 1-AZC 1 0—5, AZC 1-Boskoop 1 6—4. 2e klasse: BZ PC 1-OZV 2 6—2, Gouwe 2-BZ PC 1 0—0. Heren. Ie klasse A: LZC 3-AZC 3 3-1, LZC 3-de Zyl 3 4—0, de Zijl 3-AZC 3 0—3, de Zijl 3-LZC 3 0—4, de Zyl 3-ZPS 1 4—1, ZPS 1-LZC 3 6—4. Stand: 1 LZC 3 4—6, 2 AZC 3 2—2, 3 ZPS 1 2—2, 4 de Zyi 3 4—2. Ie klasse B: Sleutelstad 3-OZV 2 8—2, Sleutelstad 3-LWV 1 3—2, OZV 2-BZC 2 0—5. Stand: 1 Sleutelstad 3 24, BZC 2 1—2, 3 OZV 2 2—0, 4 LWV 1 12 (2 verliespunten). 2A; DKD 1-BZ PC 3 5—0, BZ PC 3-Woerden 3 70, BZ PC 3-Gou- we 4 1—1, Gouwe 4-DKD 1 3—2. 2e klasse B: LGB 1-AZC 4 4—0, LGB 1-BZC 3 7—0, BZC 3-LGB 1 1—6. 3e klasse A; de Zyl 4-LZC 4 5—1, LZC 4-de Zyi 4 0—5, Sleutelstad 4-LZC 4 1—2, LZC 4-de Zijl 4 0—2. Stand: 1 de zyi 4 3—6, 2 LZC 4 4—2, 3 Sleutelstad 4 1—0. 3e klasse B: SZ PC 2-Woerden 4 2—3, Boskoop 2-ZPS 2 8—0, ZPS 2- Woerden 4 06. Standen KNZB-competitie Heren. Ie klasse A: Het Y 1 510, 37—15, PSV 1 4—6 16—11, het Gooi 1 4—5 19—13, LZC 1 5—5 23—24, Zwem- lust 1 5—4 14—20, Polar Bears 1 3—3 13—17, Neptunus 1 5—0 11—30, Rot terdam 1 3 min 1 1215 (2 winstpunten ln mindering). 2e klasse B: AZC 1 Alphen 48 25-9, de Zyl 1 4—4 18—9, DWR 1 2—2 6—9, TZV 1 1—0 2—6, de Maas 1 1—0 1—10, Swift 1 2—0 2—11. 2e klasse C: UZSC 1 3—5 25—6, Sleu telstad 1 4>5 247, de Gouwe 1 34 10—7, AZC Apeldoorn 1 1—2 5—0, Sed- na 1 2—0 2—10, HZC 1 3—0 4- Dames. 3e klasse D: LGB 1 36 192 Sleutelstad 1 22 65, DZV 1 22 5—9, Swift 1 2—1 4—8, RET 1 3—1 3—12. LEIDERDORP UITGAANSMIDDAG BEJAARDEN A.s. zaterdagmiddag gaan de bejaar den van Leiderdorp weer uit. Jaarlijks wordt hen zo'n middag aangeboden door de gehele Leiderdorpse gemeenschap. De reis, die met autobussen gemaakt wordt, wordt georganiseerd door het comité „Ontspanning Ouden van Dagen' en zy collecteren daarvoor altyd huis- aan-huis. Zaterdagmiddag om 1 uur vertrekt men vanaf de Eikenlaan. De reis gaat ditmaal richting Noordholland. Iedere deelnemer heeft een keurig verzorgde route-beschrijving ontvangen, samenge steld door de heer E. Kronenburg, waar in alle beziens- en wetenswaardigheden die gepasseerd zullen worden, uitgebreid vermeld staan. In hotel „Duinvermaak" aan de weg naar Schoorl wordt koffie pauze gehouden en tot besluit wordt ge dineerd in Avifauna. COLLECTE ISRAEL In Leiderdorp is maandagavond een bedrag van 2038,69 byeengebracht voor de hulp aan Israël. Tydens de bid stond woensdagavond j.l. werd ruim ƒ1000,gecollecteerd. Daarnaast is er zondag ln alle kerken een collecte voor dit doel gehouden, zodat vermeld kan worden dat hier ongeveer 5000,werd opgehaald. Verkeersschool Leiderdorp geopend Voor de periode van 13 t.m. 29 juni is in Leiderdorp op het basketbalveld achter de Willem de Zwijgerschool op initiatief van de Ver. Veilig Verkeer eeh verkeersschool geplaatst en daar is het gemeentebestuur zeer biy mee, aldus burgemeester mr. R. M. Gallas, toen hij gistermiddag de school opende. De toe komstige deelnemers aan het verkeer, en ln 't algemeen het verkeer, is byzon der gebaat met een grondige voorberei ding. Op het met tegels verharde terrein is de verkeersschool duideiyk uitgezet met echte verkeerslichten, stopborden, zebra's en kruispunten. De leerlingen van de 5e en 5e klassen van alle lagere scholen zullen in de komende drie weken kunnen oefenen ln autootjes en op fiet sen en zullen begeleid worden door dé heren-instructeurs Keeyzer en Stoops. Bij de opening waren behalve het vol tallige bestuur ook aanwezig de heren v. d. Linde, consulent van het district Zuid-Holland en v. d. Ster, adjudant van de plaatseiyke Rijkspolitie. Na deze opening bezocht de burge meester, vergezeld door de heren J. H. Wessels, voorzitter, adj. v. d. Ster en E. Kronenburg, alle lagere scholen, om aan die leerlingen, die vrydag J.l. een fout loos verkeersexamen hadden afgelegd, het behaalde diploma en een boekenbon uit te reiken. Aan het praktisch examen hebben 258 vyfde klassers deelgenomen, 38 maakten geen fouten en 7 deelnemers moesten worden afgewezen. De geslaagden met 0 fouten zyn: J. M. Bulk, E. Boerema, D. v. d. Byi, H. van Dorenmalen, G. Dykstra, G. Eist- geest, T. Feyen, E. de Groot, H. de Groot, M. H. Hofker, Th. van Heukelom, Tj. Hooghiemstra, A. Hoogeveen, M. Hoo- PAUZE MANNELIJKE VOORKEUR By een opinie-peiling onder de Ne derlands-talige studenten aan de Leu vense hogeschool bleek 85 procent van de ondervraagden waardering te heb ben voor de beschouwende orden. Merk waardigerwijs kwam deze waardering méér tot uiting by de manneiyke dan bij de vrouwelijke studenten. Een kwart van de meisjes vond het beschouwend leven „gewoon overbodig" tegenover 10 op de 100 jongemannen. Laten we in die manneiyke voorkeur niet verdie pen en slechts vaststellen, dat de wi dering voor een totaal op God gerichte levenswijze by deze ontwikkelde jeugd vry algemeen is. Misschien verraadt ze een onvrede met het overhaaste tempo van de tegenwoordige samenleving, die de mens geen kans geeft zichzelf in be trekking tot het heelal te zien. Van vakantie teruggekeerd, denken we met het meeste genoegen aan de stille ur ln de viije natuur, waarin men zich on gestoord en ook onomwonden de vraag kan stellen: wie ben ik? Het antwoord biyft dan niet uit. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 8-14 juni zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Arabesque (14 jaar). Dageiyks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Loon van verraad (18 Jaar). Dageiyks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Primitief Londen (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Een Engel van niks (14 jaar. Dageiyks: 2.30, 7,00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.) prolongatie. Dageiyks: 2.00 en 8.00 uur. Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Duel in Diablo (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT „Speel eens even een wilde Czardas. Hendrik, ik ben juist goulash aan het KORRELTJE Een mens, aan wie niemand bevalt, is er veel ongelukkiger aan toe dan hij, die zelf aan niemand bevalt. Marktberichten BODEGRAVEN, 13 juni. Kaas Aanvoer 66 partijen. Prijzen: le kwal. 3.40—3.49; 2e kwal. 3.26—3.39; extra kwal. 3.90. Handel; kalm. ROTTERDAM, 13 juni. Vee Aan voer 3305; weekaanvoer 4836; slacht- runderen 100, gebruiksvee 446; vette kalveren 240, graskalveren 38, nuchte re kalveren 1476, varkens 11, biggen 2, paarden 20, veulens 5, schapen lam meren 75, weidelammeren 877, bokken en geiterï 15. Prijzen: slachtrunderen 455-480, 405-435, 365-380, 335-350, vet te kalveren 280-290, 260-270, 250-260, 230-250, tieren 30-435, worstkoeien 330- 345, kalf- en melkkoeien 110-1575, va re koeien 875-1325, vaarzen 750-975, pinken 575-700, graskalveren 400-550, nuchtere kalveren 150-170, mestkal- veren 95-170, schapen 90-120, lamme ren 100-130, weidelammeren 80-100. Slachtrunderen: kort, kalm, prijshou dend; kalf-, melkkoeien: matig, stil, onveranderd; vare koeien: als vorige week. slepend, gedrukt; vaarzen, pin ken: kleiner, rustig, onveranderd; gras kalveren: Iets korter, stil, Stabiel; vette kalveren: even minder, tamelijk, goed pryshoudend; nuchtere kalveren: kleiner redeiyk, prijshoudend; schapen, lamme- -en: matig, tameiyk, goed pryshoudend; welde-, zuiglammeren: ruimer, goed, Iets styver. TER AAR, 13 Juni - Augurken: A 1.60, B 91, C 72, D I 52, D U 44, CD 48, E 25. Woerdeii, 14 juni. KAAS Aanvoer 52 partijen. Prijzen: le kwal. 3.42-3.50; 2e kwal. 3.30-3.41; extra. kw. tot 4.00. Handel redelijk. geveen, G. Kok, E. F. Koning, S. J. van Kuyk, J. Lanzlng, S. Ludlage. H. Mas- clni. R. Modderman, J. van Nieuwkerk, M. E. Plas. M. J. Ris, A. Roest, M. de Ruiter, T. Rljsbergen, H. Schelling, E. Schipaanboord, J. Schouten, B. Spreij. E. Stadler, E. v. d. Stadt, P. Stephan, 1 B. Verdoorn, F. Vogelaar, D. J. G. van Wielink, A. van Wijck. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 14 JUNI Concert - Brabants Barok Ensemble i Zuiderkerk 20.15 uur. Katholiek Vrouwengilde - Sluitings avond in zaal naast St. Petruskerk te 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde afd. Leiden ■ertoning dia's. Parochiezaal Petrus- j kerk, 20.00 uur. St. Augustlnusver. afd. kleuterleid- j sters ledenvergadering. R.K. kleuter school, Haarlemmerstraat 38, 15.15 uur. R.K. Bond van Bejaarden, afd. Leiden viering 12%-jarig bestaan. Antonius Clubhuls 19.30 uur. K. en O. middagexcursie m. rond leiding naar kasteel Duivenvoorde, 15.30 Philatelies contactavond. Kantine Clos en Leembruggen, 3de Binnenvest gracht, 19.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 9 juni tot en met donder- j dag 15 juni: geopend voor spoedeisend? gevallen: Apotheek „Tot hulp der j menachheld", Hooigracht 48, tel. 21060.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4