Km r „JAPIE van alle weken i GROFVUIL- OPHAALDIENST. Sportweek 1967 te Boskoop gestart Bliksemaktie voor Israël RUITEN-BURGERS DE LEIDSE COURANT MAANDAG 12 JUNI 1967 ONTMOETING N/V 99 Wie kent hem eigenlijk niet? Japie van alle weken zoals hij zichzelf noemt. Een gooche me koopman, die met zijn kleurige textiel domineert op de Leidse markt. Feilloos priemt hij zijn voelhorens, zijn staalblauwe, wat toegeknepen ogen, het publiek in om dan te weten: die is goed voor 'n badlaken en bij haar sleep ik er nog wel een „slipie" uit. Zijn dikke, graaigrage handen heffen zijn handel uitnodi gend omhoog. Hij gooit er 'n lachje en een geintje tegen aan en als mevrouw dan nog niet bezweken is voor de on derjurken, die als prille bloe sems zijn kraam decoreren, dan komt Japie met zwaar geschut. Zijn sonore stemge luid dreunt de straat op en zijn verbale begaafdheid ge bruikt hij in een bloemrijk vocabulaire, dat zijn grilligste stijlbloempjes dankt aan het door elkaar haspelen van het marktjargon en een aantal buitenlandse woorden. „We worden de advocaten van de straat genoemd" IN DE KETELBOETERSTEEG, waar de geur van Gouden regen zich vermengd met de kaas uit de pakhuizen daar, verkoopt Japie, die eigenlijk Herman Stik- kelorum heet, paraplu's en pop pen. Zijn onmiskenbare feeling voor de handel openbaarde zich al vroeg. Japie, die in 1915 in Lelden werd geboren als de op één na jongste in een gezin met 12 kinderen, weet zich te herin neren hoe hij als jochie van 10 al met een aktetas vol spulletjes op de straat liep te venten. Na een blauwe maandag in een fabriek, waar hij een handeltje in shag begon voor zijn chefs, ging hij voorgoed de straat op. Venten met een bakfiets. Hij verkocht alles „wat los en vast zat", toen al onder de naam Japie. „Die naam heb ik over genomen van de Joden, die vroeger als standwerkers op het Stadhuis plein stonden. Die lui brachten de humor op de markt. Hier is Japie van alle weken zei ik dan tegen de vrouwen. Dat was een tijd zeg. Soms stonden we met zijn allen rond mijn wagen te zingen. Of ik rijmde. Met Sinterklaas krijgen mijn klanten aan de kraam nog altijd een rijm". 35 JAAR staat Japie nu al op de Leidse markt. „Als je geen stand werker ben, noemen ze je stille kramer. Niet dat we ons mond houden hoor. We worden niet voor niks de advokaten van de straat genoemd. Kijk je gaat met je han del naar de markt. Hoe ik aan die handel kom? Van maandag tot zaterdag ben ik er mee bezig om het te krijgen. Er zijn bijv. fabrie ken die liquideren. Daar gaan we op af, vaak via tussenpersonen. Je moet natuurlijk goed van betalen zijn. Het is een hele kunst om goed koop aan je spullen te komen en ze ook weer goedkoop van de hand te doen. En verder zeg ik er niks over", zegt hij sluw en snoert zijn mond met een dikke sigaar. Weer uit zyn kraam gelokt, ver volgt hij: „Je moet altijd zorgen, dat er een speciale aanbieding is. Die geeft er de fleur aan. En een moppie hè. De gein moet er altijd zijn. Dan zeg ik: mevrouw hier heb ik een mooie directoire voor u. Daar kun je mee voor en achteruit zwem men", en hij schudt van 't lachen. „Tegen studentendames maak ik natuurlijk een ander grapje. 'Trou wens het publiek is toch elke keer anders. De één kan humor verdra gen, de ander niet. Je moet er ook aan denken, dat je humeurigste klant, de beste kan zijn." „rvE EERSTE GULDEN, die ik U ontvang, daar doe ik nog al tijd zö tegen" en Japie maakt een overtuigd gebaar, dat een sappig zoentje in de richting van zijn eerste ontvangsten moet voorstel len. „Dat heb ik van de Joden hè. Die deden dat en dan zeiden ze „en Japie produceert een aantal geluiden waarvan ik alleen „de mazzel" versta. „Natuurlijk kun nen de mensen ruilen op de markt", zegt hij en trekt een se rieus gezicht. „We willen ze overtuigen met onze handel, maar niet belazeren. Stel je voor. Een vader, die voor Moederdag een onderjurk bij ons koopt, kan zich toch vergissen in de maat en Japie knikt, begrijpend, want zo gaat dat kennelijk menigmaal. JAPIE, die voorzitter is van de Centrale Vereniging voor Am bulante handel, waarbij zo'n 150 Leidse straathandelaren en markt kooplieden zijn aangesloten, vindt de Leidse markt, de Leidse markt niet meer. Daarom heeft hij een voorstel gelanceerd, dat verplaat sing van de markt moet inhouden naar een overdekte hal op 't Schut tersveld, het enige grootgrondge bied dat Leiden heeft en dat dan ook maar plaats moet bieden aan alles wat we nergens anders kwijt kunnen. „Er zijn economische redenen, ja", zegt Japie, „maar de markt is -f -- ook zó geweldig versnipperd, dat er geen sfeer meer is." Wanneer ik dat bestrijd, rijst zijn korte bovenlichaam, verpakt in overhemd en "bretels, wat dreigend uit de canapé op en dan zegt hij met een enorme stemverheffing, die de Gouden-regen buiten doet bib beren: „Vroeger was de markt fees telijker. OVeral zag je de bloemen, het fruit en de groenten. Die staan nu allemaal saai bij elkaar" en dan balt hij zijn vingers bezwerend tot vuisten: „Je moet vooruitzien. Al die grote bedrijven stichten super markten. Waarom gebruiken ze ons woord markt? Wij vechten nu voor onze eigen markt. Als je nou leest hè, dat er een veehal komt ik gun die beesten graag een dak bo ven hun hoofd, daar niet van maar waarom krijgen wij dat niet? Moeten wij wel in de regen staan en al onze handel nat laten wor den?" en zijn stem zakt tot nau welijks hoorbare diepte, zodat de huiskamer zich hult in een trieste meewarigheid. „|"\e markt zoals hij nu is kan niet floreren. Hij is te on overzichtelijk en te bekrompen. De Nieuwe Rijn is een flessehals. De mensen worden voor de kraampjes van hun sokken ge lopen. Er is geen plaats om bont jassen, gebraden kippen, meube len en fietsen te verkopen, zoals ze dat doen in Den Haag. En nog altijd zijn er mensen, die me vra gen: Japie, waar staat nu toch de vis? Terwijl die vis al zoveel jaar op de brug staat. Nou, is dat niet diep treurig? We willen van de nieuwe Leidse markt een unicum voor Nederland maken. Met een crèche, een res taurant en een goedkope schotel. En eigen bediening, dus service. In welke supermarkt vind je dat? We blijven natuurlijk prijsregelend op treden en groenten, fruit en bloe men verkopen. Dat hoort op de markt thuis. Er zijn wel tegenstan ders van de hal, maar dat zijn bijna allemaal mensen, die alleen zater dags wat aan de markt doen en voor de rest in een fabriek wer ken." Het feit, dat de gemeente te kennen heeft gegeven niet op de hoogte te zijn van de al in 'n vergevorderd stadium ver kerende plannen van de on dernemende marktkooplieden slaat Japie allerminst uit het veld. „Die bedrijven politiek met een lepel met een gat er in" zegt hij. „Ik hou er ook niet van iemand tegen zijn schenen te schoppen. Dat be grijp je toch zekel wel." Natuurlijk, Japie zal alles doen wat er in zijn kraam te pas komt, om goede maatjes met iedereen te blijven. H. C.-v. B. Dinsdag: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat. Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Dinsdag: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat. Pieter de la Court - straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). Donderdag: Maresingel (van Zwar te Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredykhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. Donderdag: Stationsweg, Paviljoens hof. Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Kriigerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- straat Vrijdag: Veilingkade, Lammen schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein)Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammenbrug tot spoorlaan), Vlietweg, Zoeterwoud seweg, Cronestein. Vrijdag: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat. Staalwijkstraat, Buitenrust straat, Kastanjekade, Meidoomstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat, Anjelierstraat. De Sportweek 1967 te Boskoop is zaterdag gestart met een wandelmars georganiseerd door de Wandelsport- vereniging WIOS. Goed wandelweer maakte deze wandeltocht tot een groot genoegen. De muziekvereniging Excel sior en de St. Joris Drumband van de Verkenners zorgden voor opgewekte marsmuziek. Loco-burgemeester wet houder Taat reikte na afloop de prij zen uit. Afstand 10 km: 1 Hou Vast (cup) met 603 punten; 2 A-junioren atletiekver. A.V. '47 met 586 punten (beker); 3 B-junioren A.V. '47 met 579 punten; 4 Ned. Herv. School, Zijde 575 punten. Buiten mededinging be haalden WlOS-junioren 603 punten en de WTOS-pupillen 592 punten. Afstand 15 km: 1 WlOS-senioren met 620 pnt; 2 A.V. '47 met 579 pnt. In de gymantsiekzaal aan de Biezen werden intussen judo-wedstrijden ge houden, georganiseerd door de Judo club Shu Bu Kai. In de onderlinge wedstrijden was de uitslag: 6 t/m 8 jaar: 1 Kees Verbeek; 2 Koos Hagen; 3 Gert van Barlingen. 9 t/m 11 jaar: 1 Johan Blazer; 2 Pieter van Nes; 3 Jan Kok. 12 t/m 14 jaar: 1 Titus Dors man; 2 Diana Emmink; 3 Arnold van Vuuren. Senioren: 1 Adrie v. d. Heu vel (Boskoop); 2 Rien van Buren (Boskoop); 3 P. Zwikker (Den Haag). In de teamwedstrijd tussen Boskoop en een club uit Den Haag werd Den Haag winnaar en veroverd»1 daarmede de uitgeloofde cup. Voetbalwedstrijd 's Avonds vond op het sportterrein aan de Hogeveenseweg een voetbal wedstrijd plaats tussen Boskoop en Waddinxveen, waarmede ook 't einde dia verleende hierbij muzikale mede werking. Loco-burgemeester dr. mr. Taat verrichtte de aftrap. Waddinx veen was tijdens deze wedstrijd tech nisch de meerdere en wist na onge veer een kwartier middels een fraai doelpunt van Tange de leiding te ne men. Hoewel Boskoop meermalen tot het Waddinxveense doel wist door te dringen gelukte het niet de achter stand in te lopen. Kort voor 't einde bracht Oskam de stand op 20 voor Waddinxveen, waarmede ook't einde De loco-burgemeester reikte ook hier de prijzen uit. Waddinxveen werd voor een jaar houder van de wisselprijs, een voetbal op houten voetstuk met in scriptie Sportweek 1967 gemeente Bos koop. Beide verenigingen ontvingen een herinneringsmedaille. KOUDEKERK A. D. RIJN Wedvlucht 76 Duiven van de Koudekerkse P.V. „Ons Genoegen" namen deel aan de wedvlucht vanuit Orleans, 515 km. Om zes uur werd er gelost en de eerste prijsduif bereik te haar hok om 14.17 uur, en de 25ste om 15.18 uur. De uitslag werd: Gebr. De Wit 1-2- 3-6-8-9-10-11-13-15-18-21. H. v. Vegten en Co. 4-5-7-14-17-23, dr. J. Faber 12- 19, G. v. Klaveren 16-20, M. Schellin gerhout 22, H. Schellingerhout 24-25. Schaken Voor de onderlinge zo mercompetitie van de schaakclub „Koudekerk" werden de volgende wedstrijden gespeeld: Jan de Wit won van C. Reijneveld, L. v. d. Wulp moest zijn meerdere erkennen van N. van Donselaar en verloor, terwijl H. van Vliet na een pracht partij H. Boelee versloeg. H. J. Duchateau won van A. J. de Witte, Chr. Kuipers van G. de Wit en P. de Jong gaf J. Cok een lesje. A Scheer liet de winst, die hij kon pakken, liggen, zodat P. Vernet het toen maar deed. G. Snatersen liet P. Regeer op de valreep duikelen en D. de Kooter stuurde P. de Braban der met een grote nul naar huis. STOMPWIJK SUCCES VOOR „JULIANA" Het Stompwijks fanfarecorps „Julia na" behaalde gisteren tijdens het jaar lijks bondsconcours ln de bloemen-vel- linghallen te Poeldijk een opmerkelijk goed resultaat. Zij werd Zuidhollands kampioen in de hoogste de superieure afdeling met 306 pnt. (151% p. voor het verplichte en 154 p. voor het vrije nummer). Tevens kreeg „Juliana" een wisselbeker voor het op een na hoogste aantal punten dat over alle afdelingen tijdens dit concours behaald werd. Hope lijk is dit voor vele Stompwijkers een aansporing hun fanfarecorps, dat er fi nancieel nu niet al te best voor staat, te steunen. Lourdesreis Gisteren werd de jaar lijkse Lourdesreis-verloting gehouden. De uitslag werd na de Avondmis bekert gemaakt. De reis viel op het lot no. 171. de bezitter tot nu toe onbekend is. TER AAR UIT DE BOCHT Zondagavond vloog een inwoner van Uithoorn met zijn luxe auto uit de bocht bij de hoek Korteraarseweg- Kerkweg en kwam in het tuinland de heer J. van Rossenberg terecht. De auto werd beschadigd, maar de bestuur der kwam er betft af. Geslaagd - Voor het examen Electro- technisch Installateur slaagde te Am sterdam de heer J. J. M. Hoogervorst ai. te Ter Aar. Ook in Leiderdorp „Vrede voor Israël" De gemeente Leiderdorp doet ook mee aan de inzamelingsactie, uitgaande van de actie „Vrede voor Israël", die vanavond door het gehele land wordt gehouden. Op acht adressen, die ge markeerd worden door vlaggen, kan men vanavond tussen 8 en 10 uur zijn giften brengen. De actie wordt bege leid door radio en tv» Rond Pipo-affaire Theaterbureau Aerts doet comité Actie '67 een proces aan liet Amsterdamse theaterbureau Char les Aerts zal het comité van de Actie '67 een proces aandoen, omdat het zich in eer en goede naam geschaad acht. Volgens de heer Aerts zijn de mede delingen van de penningmeester van het comité, de heer J. Égmond, over de „Pipo-verwisseling" volkomen een verdraaiing van de feiten. „Met de heer Van Egmond zijn wij bij het vooroverleg volledig tot over eenstemming gekomen over de inhoud van het programma en de personen, die het zouden brengen. De heer Van Egmond wenstë voor de kindervoor stelling weliswaar Pipo van de TV (Cor Witschge), maar nadat wij hem op financiële konsekwenties gewezen hadden, verklaarde hij zich akkoord met een gevariëerd amusementspro gramma, waarin een andere clown, die zich ook al reeds jaren Pipo noemt, met Nanni zou optreden. Wat de heer Van Egmond bewogen heeft tot zijn voor ons schadelijke uitlatingen is ons wel duidelijk. Uit het publiek, dat verkeerd was voorgelicht kwamen klachten en om van de zaak af te zijn heeft hij zich onwetend gehouden en de schuld op ons geschoven", aldus de heer Aerts. „Men doet het voorkomen alsof wij contractbreuk hebben gepleegd, maar nogmaals: men heeft het zeer goed ge weten. dat niet Pipo-van-de-TV zou komen." Prins Koesomo bezocht Leiden Zaterdag heeft de Indonesische bassadeur, prins Djati Koesomo, met zyn echtgenote een informeel bezoek ge bracht aan Lelden. Na een korte ken nismaking met burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen ten stadhulze, bezocht het prlnselyke paar in gezelschap van prof. A. A. Kampman het Nederlands Instituut voor het Nabye Oosten, de Universiteitsbibliotheek (Oosterse hand schriften) en het Koninkiyk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde. Ouderavond Theresiagroep te Sassenheim werd groot succes Het was vrydagavond in het KSA- gebouw by het binnenkomen een ge zang van jewelste. Het was ouderavond van de kabouters en gidsen van de St Theresia-groep. Vanzelf waren de ouders in groten getale opgekomen. Na de ope ning en de vlaggenwacht, sprak de groepsleidster mevr. Heuer-Langeveld een kort welkomstwoord in het byzon- der tot burgemeester en mevr. van Kno- belsdorff, pastoor Bakker, kapelaan Somerwil en de jeugdraad. Vervolgens brachten de kabouters heel leuk hun eigen alfabet, gevolgd door de gidsen met een Griekse volksdans "de Miéirlou". Leuk was ook een kampdag in Laren met de kabouters "onder leiding van" Carla Passchler. Bij een quiz, waarby twee da mes en heren uit de zaal duchtig aan de tand werden gevoeld, ontpopte Thekla Trossèl zich als een ware qulzmlss. De heer v.d. Lans wist hierby de eerste rpijs een fles wyn, te bemachtigen. De dames kregen bloemen als troostprys. Na de pauze brachten de gidsen o.a. volksdans uit Texas, en de kabouters Assepoester in een mini-musical. De mooie costuums by de verschillende nummers zyn wel een extra woord van waardering waard. Yvonne v. Steyn (10 Jaar) zorgde op de accordeon tweemaal voor walsmuziek. Een verloting besloot de gezellige avond. VOORSCHOTEN TURNERS NAAR SCHOTEN In het kader van het uitwisselings programma Voorschoten-Schoten (Bel gië) is zondag een Voorschotens turn- team van de vereniging Avanti op be zoek geweest bij de zuiderburen. Een bus met 24 dames en 3 heren vertrok zondagmorgen 10 uur naar het turn- feest in Schoten, dat door „Stos" was georganiseerd. De Voorschotense af vaardiging werd verwelkomd door de Stos-drumband, die onmiddellijk een rondgang maakte met de Nederlandse gasten door het dorp. Op het markt plein werden vervolgens demonstra ties gegeven. Stos liet voornamelijk ritmische gymnastiek en volksdansen zien. Avanti hield zich grotendeels met turnoefeningen bezig. In 't club gebouw kwamen beide verenigingen na afloop bijeen voor een gezellige na dere kennismaking. Het gezelschap keerde omstreeks half elf ln Voorscho ten terug. Boskoop gaf meer dan 15.000 voor Israël Tijdens de bliksem-actie welke za terdagmorgen werd gehouden door de ruim 70 collectanten (trices) een be drag van 10.381.37 tijdens de huis- aan-huis-collecte ingezameld. Op de banken welke zaterdagmorgen voor dit doel geopend waren werd reeds 2:025.- gestort en het laat zich aanzien dat door nagekomen giften een totaal bedrag van ongeveer 15.000.- aan 't landelijke comité zal kunnen worden afgedragen. De actie werd ingezet om 9 uur met het luiden van alle kerkklokken ter wijl middels een geluidswagen door de gehele gemeente rijdend de actie warm werd aanbevolen. Direct om 9 uur trok het leger vrijwilligers er op uit met bovengenoemd resultaat. Boskoop heeft zich ook nu weer niet onbetuigd gelaten. Bij de gehouden prestatierltten om het kampioenschap van Zuid-Holland waarvoor vijf avondritten werden ge houden ln de plaatsen Boskoop, Bode graven, Voorschoten, Haastrecht en Waddinxveen behaalde het team van de bromotoclub „Flora" wederom het kampioenschap van Zuid-Holland. Bij de individuele prestaties werd W. Ramp met 150 rijderspunten brom fiets-solo kampioen. W. M. Stolwijk werd eervolle derde met 147 punten. Het kampioenschap duo-rijden voor bromfietsen was voor het duo G. Ramp en S. G. van Dam met 150 pun ten. In oktober, op een nog nader vast te stellen dag en plaats zal door ge noemde kampioenen worden deelgeno men aan de oriënteringsritten om het kampioenschap van Nederland. ORIëNTERINGSRIT In het kader van de Sportweek zal op zaterdag 17 juni een oriënteringsrit worden gehouden voor auto's, motoren, bromfietsen en dit keer ook voor rijwielen. Voor de beginnelingen zyn afzonderlyke prijzen beschikbaar ge steld. Door het Sportweek-comité zijn drie bekers uitgeloofd, n.l. één voor de beste ryders onder de „cracks", één voor de beste beginneling en één voor de wielrijders. De lengte van het par cours, dat zal worden uitgezet door de heren W. Ramp en P. Harkes, van de bromotoclub Flora, is circa 45 km en voor de wielrijders 12 km. De start is tussen 8 en 9 uur voorm. by Florida. Na afloop, nog vóór 12 uur, prijsuitreiking. In het byzonder wor den wielrijders opgewekt aan deze rit deel te nemen en met de beginnelin gen kennis te maken met het ener verende van de puzzelsport. Aanmel den by de heer W. Ramp, Biezen 1, tel. 2565 of by de start Vanavond krijgt Leiden de gelegen heid zijn sympathie te betuigen jegens Israël wanneer om 8 uur een bliksem actie zal aanvangen. Op dat tijdstip zullen gedurende enkele minuten alle kerkklokken luiden, waarna in de bus sen die voor de kerken en het stadhuis opgesteld zullen worden, de giften, die zo noodzakelijk zijn, gedeponeerd kun nen worden. Ook deze actie belooft een groot succes te zullen worden, gezien dfe opbrengsten die kleinere acties reeds hebben opgeleverd. Burgerlijke stand Geboren: Annemarie, d.v. A. M. Kabel en L. M. T. van Doorn; Peter J., z.v. P. Tol en A. E. van Vliet; Colinda E., d.v. T. L. Langeveld en E. Jansen; Birthe, d.v. W. J. S. Bedet en C. M. Visscher; Dianne, d.v. H. Varkevisser en A. van Duijn; Miranda, d.v. P. Neu teboom en M. E. Sierat; Barbara B., d.v. J. A. Bartstra en Y. P. Miljon; Jan F., z.v. F. Wervelman en W. Brus- see; Ruth C., d.v. F. C. Meijer en M. C. W. Hofland; Barbara I., d.v. H. Schoonhoven en M. T. Esseveld; Anne marie, d.v. H. F. Jagerman en W. van Duyn; Hendrinus, z.v. J. C. Rietkerk en H. T. Jansen; Saskia, d.v. P. van der Knyff en H. Sitters; Esmeralda A., d.v. T. P. Nyenhuis en P. A. van der Velde; Esther, d.v. W. Herberts en R. Sébo; Theodora C. E., d.v. T. B. van Kampen en M. W. Meeuwenoord; Jör- gen M., z.v. S. U. Leeuwestein en J. M. van Dyk. Gehuwd: D. J. Bavelaar en J. A. M. Leuering; E. A. Alkema en C. M. Hil- brands; J. Zaal en C. P. van Eyk. Overleden: A. Kampus, 75 jaar, wed. van F. W. K. Vaharmaa; C. van Gra ven, 85 jaar, wed. van G. T. Huls bosch; R. J. M. Lefeber, 1 jaar, dochter. Sukses voor „Kunst en Genoegen" Jong K. en G. heeft zaterdag hoge ogen gegooid op een Bondsconcours van de Algemene Nederlandse Unie van Mu ziekverenigingen ln Weeep. Aan dit con cours deden 14 korpsen mee; de afvaar diging van het Leidse K. en G. kon tot de Jongste worden gerekend. Niettemin kwamen de Leidenaars als eerste uit de bus, in de eerste afdeling, met 196 pun ten. Zy behaalden ook de derde prijs ln het défilé, terwyi de 14-jarige tambour maltre van K. en G. ondanks zyn gebro ken arm de persprijs behaalde. KATWIJK SLEUTELBEENBREUK De 3-jarige Corry van Wyk werd za terdagmiddag om 15.45 uur aangereden toen deze plotseling de Rynstraat over- stak en daarby niet lette op een nade rende personenauto, die het kind niet meer kon ontwijken. Het een sleutelbeen en een armbreuk werd het kind overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waaruit het 's avonds reeds kon vertrekken. Een tweejarig jongetje uit Leiden werd zaterdagmiddag omstreeks tien voor een op de Morsweg door 'n fiet ser aangereden, toen het knaapje zon der opletten de straat overstak. Met een gebroken rechteronderbeen moest het jongetje in een ziekenhuis worden opgenomen. In het brugwachtershuisje by' de Havenbrug is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. Een ruitje werd vernield by het binnendringen; tot nu toe wordt niets vermist. Van een bouwwerk aan de Ber- nardlaan werden tydens het afgelo pen weekeinde uit gereedschapskisten spullen ter waarde van f250.ont vreemd, alsook een handcirkelzaag ter waarde van f550. Een 59-jarige automobilist uit Lei den schoof zaterdagmiddag omstreeks drie uur met zyn auto over 't parkeer- hekje langs het Steenschuur het wa ter in. Omstanders snelden te hulp om te voorkomen dat de wagen kan telde. Zowel de bestuurder als zyn echtgenote, die zich naast hem in de auto bevond, liep een attack op. De brandweer bracht met behulp van een takelwagen het te water gelaten voer tuig weer op het droge. Geslaagd voor MULO A de dames A. M. F. Spek, Leiden en A. Dykman, Voorschoten: alsmede de heren: D. R. Vroom, A. P. Sieval, R. Breedveld en J. Cohen, allen Lelden; C. Verwaal, Bo degraven; J. C. P. Spruitenburg, Bent huizen; P. L. de Bock, Leimuiden; L. J. Boeren. J. J. H. Boon en H. D. Oostergo uit Voorschoten. Geslaagd voor MULO-B examen, de dames F. J. Warnar, Leiden en P. de Jong, Bodegraven: en de heren: A. Schlagwein, H. P. v. d. Blom, R. E. Ger- rits, R. A. Knaap en P. Heyboer, allen Lelden: D. J. Eldering, R. F. L. v. Kam penhout, C. A. P. Bolhuis, G. v. Duinen en J. van Duivenboden allen Oegstgeest; H. v. d. Sloot, Leiderdorp: B. B. Kauf man, Katwyk; J. v. Eek, Alphen a/d Ryn; G. J. Hoosbeek en P. de Jong, Bodegra- Geslaagd voor MULO A: W. Brauck- man, Oegstgeest; J. R. van Tongeren en A. v. d. Waals uit Lelden. LEIDSE AGENDA MAANDAG 12 JUNI De Natuurvriend - Algemene Leden vergadering ln zaal Maria Gyzenateeg 20:00 uur. WOENSDAG 14 JUNI Concert - Brabants Barok Ensemble Zuiderkerk 20.15 uur. Katholiek Vrouwengilde - Sluitings avond ln zaal naast St. Petruskerk te 20.00 uur. 10 dagen uit Leiden verbannen voor een spelletje kaart. In ruiten zyn duideiyk de pyi-punten te herkennen, welke de burgers of poorters, waaruit de schuttery ln de middeleeuwen werd samengesteld, ge bruikten. Overigens werd al spoedig het kaartspelen ln Leiden verboden. In 1397 kondigden de autoriteiten te Lelden het besluit af: „Dalt die Rechter mlt acht scepenen eendrachtellc ghecuert een verclarlnghe, dat gheln man of wyf en sullen, dobbelen, quarten, quaken, zeylen, noch gheln, dat men mlt tairaingen of mlt quart spelen speelt". Voor een overtreding kon men 32 schelling boete krijgen of 10 dagen uit de stad verbannen worden. Gelukkig mag nu ledereen zonder de minste moeilijkheden kaarten. U KUNT ZELFS EEN SPEL PRIMA LEIDSE COURANT SPEELKAARTEN GEHEEL GRATIS KRIJGEN. Men behoeft er slechts een nieuwe abonnee op De Leidse Courant voor aan te brengen. Het Is heus niet moeiiyk! De Leidse Courant ls thans een voortreffelflke krant met al het nieuws, zo wyd de wereld strekt tot ln uw eigen straat. Daarby een smaakvolle opmaak, met een keur van artikelen, geschreven door uiterst bekwame journalisten. Bovendien als Ouverture 's maandags onze vermaarde SPORTKRANT en 's zaterdags ons wekelijks bijvoegsel „FINALE". Zend nog heden onderstaande bon ln. Ondergetekende: NAAM: ADRES: PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: NAAM: ADRES: PLAATS: Betaling zal geschieden peri week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan:

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4