Die Leythe" nam nieuwe clubgebouwen in gebruik Burgemeester Geertsema opent Caribiade '67 te Wassenaar Zilveren priesterfeest pater J. Muller te Langeraar luisterrijk gevierd MAANDAG 12 JUNI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDSCHE ROEI- EN ZEILVERENIGING DE „CYCLONE" SLIKT ALLES VAN LEIDEN leidse bioscopen De Leidsche Roei- en Zeilvereniging „Die Leythe". de enige burgerroeiver eniging in de Sleutelstad, verkeerde zaterdag volop in feeststemming. Na jarenlange improvisatie kon eindelijk een nieuwe sociëteitsruimte en werk plaats in gebruik worden genomen. Deze gebouwen verrezen naast de bo- tenloodsen aan het Galgewater, die zijn te bereiken via een smal laantje, dat uitkomt op de Morsweg. Burge meester mr. G. C. van der Willigen verrichtte de officiële opening. Hij wenste de vereniging een prettige toe komst toe in de nieuwe gebouwen. Activiteiten als deze bewijzen, aldus de burgemeester, dat de roeivereniging kerngezond is. Op enige subsidie van gemeente en Sportstichting na, hebben leden en oud-leden de nieuwbouw namelijk zelf gefinancierd. De burge meester sprak de hoop uit, dat „Die Leythe" in de toekomst weer eens de roem van een Europees kampioenschap zal behalen. Na zijn openingswoord hees hij de oranje-zwarte verenigingsvlag ten top. Terzelfdertijd gleden in 't Galgewater acht boten, geroeid door Leythe-leden, langs het plankier als een zwijgend "eresaluut. Voorzitter Gijsman had te voren een uiteenzetting gegeven over de weinig benijdenswaardige materiële positie van Die Leythe. Reeds in 1937 bestonden er plannen de oude boten- loods te vervangen door een geheel nieuwe loods met daarboven een socië teitsruimte. De oorlog stak een spaak in het wiel en toen er weer over bouwen gedacht kon worden waren de bouwkosten veel te hoog geworden. Het plan ging de kast in en 'n nieuw idee kreeg langzamerhand vorm op papier. De oude werkplaats annex ver enigingsruimte ging tegen de grond j en ter plaatse verrees een modem ge- bouw, uitgevoerd in hout. Toekomstplannen De oude botenloodsen staan er even wel nog, met achterin twee kleedka mers die hoognodig aan vernieuwing toe zijn. Ook moeten boten worden vervangen en het aantal worden uil- gebreid. De voorzitter schatte de ge- zamenlijke investeringskosten, die in de toekomst moeten worden gedaan, I op rond 75.000.- Hij dankte de heer A. M. Blanken, de gebouwencommissaris van de ver eniging, voor diens tekenwerk en technische leiding, als ook architect T. C. Bos uit Rotterdam, de ontwerpen, en in het bijzonder bootsman-timmer man Piet Fleur, die de bouw vrijwel alleen op zich heeft genomen. De heer Fleur, die de vereniging al twaalf-en- een-half-jaar vakkundig heeft gediend, kreeg als aandenken een kostbare portable-radio ten geschenke. Be stuurslid Hetty Clavan overhandigde mevrouw Fleur een geurige bos bloe men. De voorzitter verraste de burge meester en architect Bos met een miniatuur-roeiriempje. Nieuwe skif Als laatste vroeg één der leden, Wim Flim, het woord. Hij verklaarde onge- j veer drie weken geleden het plan op gevat te hebben het bestuur bij deze feestelijke gelegenheid iets aan te bie- j den. Begrijpelijkerwijze gingen de ge- J dachten allereerst uit naar het boten- fonds. Een geschenkcommissie was snel gevormd en de actie had het schit terende bedrag van 2125.- opgeleverd. Voor dit geld is een goede skif ver krijgbaar, aldus Wim Flim. Voorzitter Gijsman, die slechts had vermoed wat er aan de hand was geweest de laatste weken, toonde zich bijzonder ingeno- men met het resultaat van de actie, waaraan door alle leden is deelgeno- Hij dankte allen die hadden bijge dragen. voor hun bereidwilligheid de vereniging daadwerkelijk te steunen. Na afloop van de toespraken en de uitwisseling van geschenken recipieer- de 't bestuur in het nieuwe sociëteits gebouw. De films In de week van 8-14 Juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Arabesque (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. j Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Loon van verraad (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. I Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Primitief Londen (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Een Engel van niks (14 Jaar. I Dagelijks: 2.30. 7.00. en 9.15 uur. j Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.) I prolongatie. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. j Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Duel In Diablo (18 Jaar), j Dagelijks: 2.30, 7.15. en 9.15 uur. j Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. korreltje Wie aarzelt tussen twee moskeeën, keert naar huls terug zonder gebeden te hebben. Turks spreekwoord. PUNT In verband met de moeilijkheden bij de straatzuivering in Leiden heeft de gemeentelijke reinigingsdienst een proef laten nemen met een veeg-zuigmachine. Deze veegzuigmachine kan een goede hulp zijn in de strijd tegen vervuilde straten, pleinen, parkeerplaatsen, perrons, sport- en fabrieksterreinen, gazons e.d. danige capaciteit dat één man in één uur 3000 m2 grond oppervlak kan reinigen. De motor is van een type, dat op zeer veel fabrikaten grasmaaiers reeds jarenlang wordt toegepast. Door de liggende inbouw van de ventilator behoeft het afval slechts over een zeer geringe hoogte vanaf de bodem op gezogen te worden, waardoor de capaciteit van de ma chine aanzienlijk groter wordt. De bediening is zeer simpel. Met één enkele handgreep kan de filterzak afgenomen worden om te ledigen. ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP IN KATWIJK AAN ZEE oversteken van de Voorstraat in Kat wijk aan Zee aangereden door een per sonenauto. Met zware verwondingen werd hij naar het Academisch Zieken huis in Leiden vervoerd, waar hij later dinnetje, de 3-jarige Son ja' Scholkers, die over het gehele lichaam schaafwon den opliep, die echter niet ernstig wa ren, zodat zij 's avonds reeds naar huls mocht vertrekken. DUINBRAND IN N00RDWIJKS BOS Scholieren eolleeteren voor hulp aan Israël Aan de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" zyn geslaagd voor de 3-jarige vooropleiding voor lerares bij het nijverheidsonderwijs: Marjan Noo- delijk uit Hazerswoude; Nel Guijt, Kla- zien Ouwehand en Cobie v. d. Plas uit Katwijk; Hanny Blok, Lenie van Kaam, Hennie Koren, Ingrid Mulder, Dia Pie- ters en Marjolein v. d. Ruit, allen uit Leiden; Nelly Verloop uit Noordwijk; Marga Molleman en Marijke van Mulli- gen uit Voorschoten en Loes Krones uit Zoeterwoude. Jongen in Nieuwveen verongelukt De zeventienjarige C. C. Kaldenbach uit Nieuwkoop is gistermiddag met een auto tegen een huis gereden in Nieuw veen. Zijn broer, de vijftienjarige Th. M. R. Kaldenbach, was op slag dood. Nieuwe cursus van „Diepgangcentrum" De paters ongeschoeide karmelieten van het Diepgangcentrum te Hazers- woude-Groenendijk en de bisschoppelijke gedelegeerde A. Wiegerinck voor reli gieuzen in het bisdom Rotterdam heb ben het plan opgevat een cursus te gaan verzorgen onder de titel „Religieuzen op zoek naar een eigentijdse levenshou ding". In deze cursus zal niet alleen een brede Informatie en begeleiding worden verschaft, maar zal tevens getracht worden door discussie en vragen een eigen inbreng mogelijk te maken. In de kring Leiden zijn de bijeenkom sten op de volgende data: 20 september, 11 oktober, 1 en 22 november en 20 de cember. In de kring Den Haag: 9 sep tember, 7 en 28 oktober, 18 november en 9 december. Alles over Suriname en Ned. Antillen Zaterdagmiddag Is op het landgoed Dulnrell de zogenaamde Caribiade '67 geopend door de burgemeester van Was senaar, mr. W. J. Geertsema. Caribiade is een manifestatie van de Antilliaanse i vereniging „Cadena Antilliana" ter ge- - legenheid van het feit dat 12' 2 jaar ge- leden het Statuut voor het Koninkryk der Nederlandgp in werking trad. Tot en met 18 Juni kan men dagelyks van 10 tot 20 uur ('s zondag van 12 tot 20 uur) op het feestterrein terecht, waar in een aantal grote tenten een tentoonstelling j gehouden wordt over de Nederlandse Antillen en Suriname, terwyl er verder I dansfeesten, muziek en sport op 't pro- gramma staan en men kennis kan ma- ken met typische gerechten en dranken uit de ryksdelen in de west. i De officiële opening werd o.m. bijge- j woond door minister drs. J. A. Bakker van Verkeer en Waterstaat en door de plaatsvervangend gevolmachtigde mi nister van de Nederlandse Antillen mr. P. L. de Haseth. Burgemeester Geertsema hield zijn toespraak niet, zoals was aangekondigd, vanuit de mand van een ballon, maar met de belde benen op de grond; de ballonnen waren op dat moment nog niet gevuld. ONTMOETINGSPLAATS Mr. Geertsema herinnerde aan de landdag, die verleden jaar door de An tilliaanse vereniging georganiseerd was. Hij sprak de wens uit, dat de Caribiade aan zijn doel zal mogen beantwoorden; een ontmoetingsplaats te zijn voor alle Antillianen en Surlnamers in ons land en vooral ook een gelegenheid voor de Nederlanders om eens wat meer te we ten te komen van de rijksdelen in de Niet alleen de Nederlandse regering, ook het Nederlandse volk heeft 'n taak ten opzichte van de rijksgenoten in de Antillen en in Suriname, aldus de burge meester. Nadat nog mr. de Haseth een kort woord had gesproken en de voorzitter van de vereniging Sadena Antilliana al len had bedankt die aan het tot stand komen van deze manifestatie hebben meegewerkt, werd er door een Antil liaanse dansgroep een fleurige rijstdana uitgevoerd. Op het terrein dat voor de Caribiade is gereserveerd kwam daarna ook de be drijvigheid op gang. LUCHTVAART Zij die naar de opening gekomen wa ren om burgemeester Geertsema te zien I opstijgen in een ballon, moesten nog heel I veel geduld oefenen. Pas om kwart over zes waren de beide ballonnen van de Haagse Ballonclub reisvaardig. De bur gemeester vertrok tezamen met de heer I en mevrouw Boesman; in de andere bal- I Ion stegen notaris Demenint en generaal i lr. C. W. A. Oyena op. Omstreeks negen uur avonds arri- veerden de beide ballonnen in Stabroek. Dit plaatsje ligt in de gemeente Capel- len even ten noorden van Antwerpen. De burgemeester werd hier verwelkomd door zijn echtgenote en kinderen, die de luchtvaarders per auto waren gevolgd. Met een portofoon, die door de politie beschikbaar was gesteld, onderhield het echtpaar Geertsema contact tijdens de tocht. Zo was het mogelijk dat mevrouw Geertsema tijdig op de landingsplaats aanwezig was. WARMOND DUIVENNIEUWS De postduivenvereniging „Warmond" heeft zaterdag een wedvlucht gehouden vanaf Orleans (Fr.) afstand 510 km. In concours waren 140 duiven. De dui ven werden gelost om 6 uur r.m. met noordoosten wind. Aankomst eerste prijs- duif 14.28.27 uur. Laatste prijsdulf 16.13. uur. De uitslag was: dr. J. Venker 1, 2. 3. 6 en 8. J. den Dunne 4. 5 en 10. A. v.d. Drift 7, en J. v. Seggelen 9. STEEDS VOORUIT Na 4 spannende promotie-werist rijden Is het 't 4e herenteam gelukt te promo veren naar de Se klas. De eerste wed strijd werd verloren n*et 3-7 van Sett 4. Wedstrjjd no 2 wonnen wb met deze cij fers. Daar ze als 2e In hun poule waren geëindigd stonden er nog 2 wedstrijden op het programma- Deze t wedstrijden werden met 7-3 en 6-4 gewonnen van resp. VVV 6 en Sparkler 4. Deze laatste De leerlingen van de eind-examenklas- n van het Rijnlands lyceum te Oegst- Zaterdagmiddag werd alarm gemaakt j £eest zullen morgen en overmorgen, 13 voor een duinbrand in de nahijheid van de 14 J™»*. huis-aan-huls-collecte camping "Pieter Florisdel" in de Staats- houden ten bate van de hulpverlening hossen te Noordwijk. Aangewakkerd aan 48ra^'- door de krachtige noordenwind greep het vuur snel om zich heen in de been- droge duinbegroeiing. De brand Het zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien, maar dankzij krachtig ingrijpen van personeel van het Staatsbosbeheer en een vijftigtal kampeerders en andere gasten, kon het vuur spoedig worden gedoofd. Marktberichten AMSTERDAM 12 juni Vee Aanvoer 209 runderen, 3,60-4,90, 102 varkens 2.65-2,70, handel kalm. RIJNSBURG, 10 juni, Bloemen An- thürium 115-210; Pioenen 25-35; Ger- bera 15-31; Colvilly 10-25; Am. anjers: Farah Dibah 12-24; Dusty 10-20; Witte Sim 10-19; Rose Sim 10-18; Rode Sim 10-18; Carry Sim 10-18; Arthur 10-18; Crowly Sim 10-17; G. J. Sim 9-17. Ro zen: Baccara 25-45; Zorina 10-16; Gar net 8-11; Carol 7-11; Violieren 10-18, alles per stuk. Chrysanthen: Indian Po lis 300-370; Tokio 250-300; Lyona 230- 250; Freesia's: Snow Queen 150-200: White Swan 150-200; Golden Yellow 85- 150; Pimpernel 85-125; Stockholm 75- 100 alles per bos. Zinnia 500-700; Witte Margrieten 250-450 per 100. Rotterdam. 12 Juni. VEE Aanvoer totaal 1531. Slachtrunderen 920 „Thea, Ik geloof dat wc maar moeten scheiden. Wc hebben echt niets ge meenschappelijks!" 1150; varkens 381. Slachtrunderen (ct. per kg) extra kwal. 455-480; le kwal. 405-435; 2e kwal. 365-380; 3e kwal. 335- 350; varkens (lev. gew., ct. per kg) 215- 220; 205-215. 195-200. 190-195; stieren (ct. per kg. alle kw.) 380-435; worst koeien (ct. per kg) 330-345; slachtzeu- gen (ct. per kg) 180-185; zware varkens (ct. per kg) 180-190. Slachtrunderen: aanvoer ruimer, handel zeer kalm, pre zen even lager; varkens: Iets korter, ta melijk, prijshoudend. De transpirerende eiyjerookte blussers smaakten het genoegen een prachtig stuk Noordwijks natuurschoon te kunnen behouden. Door hun resoluut Ingrijpen bleef de schade beperkt tot ongeveer 150 m2 verbrande duinbegroeiing. De met grote spoed uitgerukte brandweer kon zich tot controlewerkzaamheden be perken. De oorzaak van de brand is tot nog toe onbekend. Men dient echter in deze droge periode in de duinen uiterst voorzichtig met vuur te zijn. Noordwijk steunde Israël met 7500.- Zaterdagmorgen is te Noordwijk een j grote aktie gehouden om geld in te za- melen voor Israël. Aan de vooravond van deze aktie vond in de Grote Kerk te Noordwijk Binnen een interkerkelijke dienst plaats, waarin gesproken werd door burgemeester mr. J. M. Bonnike, ds. J. van Dok, deken P. A. v.d. Bosch en ds. H. A. v. Bottenburg. De opkomst was niet groot. Waarschijnlijk was dit een gevolg van de te geringe bekendheid die aan het houden van deze dienst was gegeven. Voor de collecte had het ge meentebestuur de stembussen beschik baar gesteld, die op verschillende punten in het dorp waren neergezet. Dan was er nog de rijdende geldkist, die achter een geluidswagen door het dorp trok. In deze twee uur durende aktie werd ongeveer 7500.bijeen gebracht. Stellig kan worden verwacht, dat deze som nog aan zienlijk zal stijgen, omdat velen er de voorkeur aangeven hun bijdrage per giro over te maken. Dit met het oog op de aangekondigde belastingfaciliteiten. Zij die alsnog voor het benarde Israël willen offeren, kunnen dit doen op het kantoor van de gemeenteontvanger. Gif ten kunnen gestort worden op giroreke ning 45303 van de gemeente-ontvanger te Noordwijk. onder vermelding "Hulp aan Igraël". „Ik zal U vissers «Ier mensen maken", dat was liet woOrd dat Jezus aan het meer van Genesareth tot zijn volgelin gen sprak en waarmee Hy de Apostoli sche opdracht verstrekte aan allen die het geesteiyk ambt In de Kerk bekleden. Eén van deze geroepenen in het ambt van priester, heeft 25 jaar deze aposto- Usche opdracht gevolgd en uitgevoerd, naar zyn eigen woorden, aUeen met de hulp van zyn Zender. En het is verblij dend dat er nog zoveel gelovigen zyn die zo'n trouwe dienaar in het ambt hulde willen bewyzen voor al zyn arbeid, voor al als die priesterarbeid met opgewekt heid en In liefde is volbracht. Pater J. Muller, dienstknecht van de Heer der Kerk, stond nu. tegen zyn eigen bege ren in, In het teken van deze hulde, om dat hy zondag zyn zilveren priesterjubi leum mocht vieren. Om hem geheel buiten de voorberei dingen van het grote feest te houden, had de pastoor hem een week vakantie gegeven, die hy besteedde om een rond reis te maken door Luxemburg. Zaterdagavond keerde pater Muller te rug. By het huls van de burgemeester werd hij opgewacht door het voltallige college van b. en w., de leden van het kerkbestuur, de r.k. muzlekver. Arti et Religioni, de jeugd van de sportver. Al- tior, leden van de gymnastiekver. Ad- vendo, welpen en verkenners en een groot aantal bruidjes. In een open auto arriveerde de zilveren priester bij de woning van de burge meester. Deze riep de pater een harteiyk welkom toe. Hij feliciteerde de pater met zyn zilveren jubileum en hoopte dat het feest hem nieuw impulsen zou ge ven voor zyn arbeid. Glorieuze Intocht. Na aese welkomstwoorden begon pa- Pater Muller, hooggezeten, doet aftti intrede in z(|n Langeraarse parochie. (Foto Ruiterman) ter Muller aan een glorieuze Intocht in de parochie. Voorafgegaan door de mu ziek en geflankeerd door leden van de sportverenigingen en jeugdbeweging ging het in optocht door Langeraar tot vlak b(j de kerk. Daar moest pater Mul ler uit z(jn auto komen en plaats nemen In een gemakkelijke stoel die op sterke verkennersschouders het kerkplein werd opgedragen. Dat was weer eens wat anders dan gewoon en het applaus van de vele toeschouwers bewees dat men ook dit waardeerde. Terwyi de zilveren jubilaris met zyn familie de kerk betrad zongen de aan wezigen het intredelied „Wilt heden treden voor God den Here". In de kerk waren ook aanwezig de belde plaatse lijke predikanten met hun dames, ds. A. M. Lindenburg, Ned. Herv. predikant en ds. A. P. Heiner, Geref. predikant. Pastoor A. v. d. Hoeven richtte vanaf de preekstoel een woord van welkom tot de jubilaris. Een speciaal woord welkom kreeg de moeder van pater Mul ler, die dit feest nog kon beleven. De organist, de heer C. van Dam, speelde bij het begin van de samenkomst Preludium nummer 8 van Bach en by het uitgaan van de kerk de Trompet Tune van Henry Pureel. Het gemengde koor zong het Magnificat en het Tan tum Ergo. Kapelaan Van Well ver zorgde de schriftlezing en met het Pel grimslied der mensheid werd deze korte dienst besloten. Plechtige H. Mis. Zondagmorgen werd een plechtige Hoogmis gecelebreerd ter viering van het zilveren priesterfeest. De kerk was prachtig met bloemen versierd. Voor de aanvang van de dienst Bpeelde de heer C. van Dam Toccata en fuga In d klein van Joh. Seb. Bach, waarna opnieuw het Intredelied werd gezongen. Het gemeng de kerkkoor, o.l.v. de dirigent de heer J. Zwirs, gaf een zeer gewaardeerde uitvoering van de Missa Brevls in B van W. A. Mozart. ST. JANSFANFARE UIT ZOETERWOUDE WON BURGEMEESTER KEIZERBEKER Vorige week zondag nam de Sint Jans fanfare deel aan het bondsconcours te Poeldyk. Men kwam tot een grootse prestatie. In de eerste afdeling werd een eerste prijs behaald met 324 punten en lof van de jury. Tevens promoveerde men naar de afdeling uitmuntendheid. Een by- zondere prestatie, temeer daar men ook vorig jaar was gepromoveerd. Het is voor het eerst in haar 64-jarig bestaan dat de Sint Jansfanfare door dringt tot de afd. uitmundtendheid. Gis teren waren weer vele leden van de fan fare naar Poeldijk getrokken om te zien en te horen of het hoge totaal van 324 punten, waarmede men onbetwist de sterkste was op de eerste concouradag nog overtroffen zou worden. Merkwaardig genoeg werd de Sint Jansfanfare het vuur na aan de schenen I gelegd door „Juliana" uit Stompwijk. Bij de beoordeling bleek uiteindelyk dat 1 de Stompwijkers 18 punten beneden het i totaal van de Sint Jansfanfare bleven waardoor de Zoeterwoudse musici in aanmerking kwamen voor de burgemees ter Keizerbekcr, de hoogste onderschei ding op het bond8concours. Een bijzonder fraai succes waarvoor de leden van de Sint Jansfanfare o.l.v. de jonge dirigent Jan Mey zeer veel gestu deerd hebben. Deze jonge, bekwame diri gent leidt Sint Jan naar grote hoogten. GESLAAGD De heer L. Q. v.d. Ham, ambtenaar ter gemeente-secretarie al hier, slaagde te 's Gravenhage al» ge meenteambtenaar L De afgelopen week hebben de junioren Nel v. Rijn en Corrie Elburg aan de zes- en achtkamp meegedaan. Nel v. Rijn werd overtuigd winnaar wat wel blijkt uit de game-stand tlO gewonnen 0 ver loren). Corrie Elburg daarentegen had het veel moeiiyker. Hij eindigde ais 5e. won 2 van de 7 wedstryden al la hij meermalen dicht bij 'n overwinning ge- Voor de voetbalwedstrijden a.a. zondag spelen de volgende spelers mee: Paul Stol, Rob Ritzen, Peter v.d. Velde, Ton v. Vliet, Jan de Vroomen, Hans v. Wis sen, Corné Elburg, Aad Witteman, Jan de Prie, Jan Wenneker, Louis Ritzen. Reserve: G. v. Bennekom, 2 N. Brox- terman. 3 L. v. Wissen. 4 W. Smit. Af schrijven voor 15 juni bij Nora Broxter- I man. Aanvang wedstrijden 1 uur og> het voetbalveld van het seminaria. I Pater Muller werd by het opdragen van de H. Mis geassisteerd door pastoor A. v. d. Hoeven als diaken en prof. B. Schoonebeek, neef van de jubllarla, als sub-diaken. Prof. Schoonebeek hield de feestpre dikatie naar aanleiding van het Lukaa- evangelie over de wonderbare visvangst. In een pcrsooniyke gelukwens aan de jubilaris vertelde prof. Schoonebeek dat pater Muller zyn opleiding had ontvan gen bij de Paters van het Heilig Hart in Heea by Nijmegen. In 1942 droeg pa- I ter Muller z(jn eerste H. Mis op In Zaan dam. De oorlog zette een stempel op het j werk van de pater. Hy werd eerst be last met de zorgen voor de financiën van de congregatie. Via Kloosterburen en Llerop kwam pater Muller naar Lan geraar, waar hy nu vyf Jaar heeft ge- Tijtlens de offerande speelde de orga nist de Pastorale van F. Couperls en na de dienst gaf hy een uitvoering van de Grand Marche van Gustav Pristant. Om een uur in de middag bracht de muziekvereniging Artl en Religioni pa ter Muller een serenade op het kerk plein, waarby de heer Th. A. Htjdra woorden van gelukwens en waardering Receptie. In het parochiehuis verzamelden zich een groot aantal parochianen voor de receptie, die door het huldigingscomité aan pater Muller werd aangeboden.. De voorzitter van dit comité, de heer C. J. Pieterse sprak een woord van welkom. De vtjfhe klas van de lagere school, waar pater Muller godsdienstles geeft, zong vervolgens enkele leuke toepasse lijke liederen o.l.v. het hoofd van de school, de heer J. van Uffelen, met aan de plano de heer C. van Dam. Als ca- deaü kreeg de Jubilaris een nieuw boek voor het godsdienstonderwijs. Mevr. v. d. Laan sprak een kort woord namens de N.K.V. vrouwenvereniging en gaf een geschenk onder couvert. De welpen kwamen op het toneel met een voorstelling over de zwarte kip en een opstel waarin een varken werd ont leed. De verkenners van de St. Bavo- groep voerden eveneens enkele stukjes op. waarby z(J ook een uitbeelding gaven van het vele werk van pater Muller. De heer J. den Haan sprak namens de parochie en de verenigingen, waarvan pater Muller geestelijk adviseur la. „Uw hartewens was de vernieuwing van uw auto. Misschien dat de inhoud van deze enveloppe, byeengebracht door de paro chianen. de verenigingen en de collega's van de tuinbouwschool, die wens In ver vulling kan doen gaan". De heer Den Haan overhandigde de pater een couvert met ƒ2000.-. Dankwoord. In een geestig dankwoord stelde pater Muller vast dat een priester voor het slagen van zjjn werk een klankbord moet vinden In de parochie. „Dat heb ik hier gevonden en daar bén Lk dankbaar voor". De Jubilaris dankte de pastoor en de kapelaan voor hun medewerking en vriendschap, het comité voor het vele werk en de parochianen voor het prach tige cadeau dat z(J byeen hadden ge bracht. Nadat de heer Pieterse een kort slot woord had gesproken maakten velen van de gelegenheid gebruik om pater Muller persoonlijk de hand te drukken en dat het einde van een prachtig geslaagd par och lef eest,

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3