B-ploeg zwom royaal over W.-Duitsland heen A VONDZESDA AGSE WORDT PROEFKONIJN K.N.W.U. Prestatie Sijbrantls werd niet gewaardeerd Nederland schoof onopvallend naar tweede plaats in schaaktoernooi ALLEEN FEIJENOORD KWAM TOT ZEGE IN INTERTOTO Bayern München ook Duitse beker Verlies op slechts vijf nummers Naast club - ook merkenteams Simultaankoning scoorde 80 punten Toenadering erkende en „wilde" voetbalbond Duitsers nog een punt voor Basel titel Zwitserland Betaald voetbal in vogelvlucht MAANDAG 12 JUNI 1967 DE LE1DSE COURANT (Van onze sportredactie) DEN HAAG Voor Michael Holthaus was de meeste eer weggelegd in de zweminterland tussen de b-ploegcn van Nederland en West-Duitsland. Omdat de organisatie in Leeuwarden het op het laatste moment had laten afweten, werd Den Haag ingeschakeld, waar met be kwame spoed de zaak op poten werd ge zet. Zodoende kon de interland zaterdag in de kille avond in 't Zuiderpark starten. Coach Rob Kerkhoven zal er niet bijster veel wijzer van zijn geworden. Op vrij wel alle nummers zwom de Nederlandse afvaardiging tegen deze beslist niet sterkste Duitse ploeg van zwemmers en zwemsters onder de eenentwintig jaar naar de zege en meestal nog onbedreigd. De zege van 137 tegen 74 punten spreekt voor zich. Op niet meer dan vijf digde een Duitse afgevaardigde als eer ste. En van die vijf nam Michael Holt haus er nog drie voor zijn rekening: de 800 meter vrije slag, de 400 meter wis-' selslag en de 400 meter vrije slag. Pe ter Schorning won de 100 meter vrije slag en Gabriele Beckers de 200 meter schoolslag. En daarmee was de koek voor de Duitse ploeg geheel en al op. Spanning ontbrak in de meeste geval len doordat Nederland te sterk was en vele malen, vooral bij de meisjes, naar een dubbele zege zwom. Het schaarse publiek kwam tegen het einde van de ty/eede, zonpige dag pas in beroering bij de 4 maal 200 meter vrije slag jongens waarop de tweede Duitser Opitz, met voorsprong eindigde op Ronnie Verroen. Maar Jos Praat liet op zijn beurt Stolze achter zich en toen ontspon zich tussen de nummers vier, Ale van der Veen en (weer) Holthaus een enerverend duel dat de Nederlander met handslag won. Missers Bij het schoonspringen deden zich eni ge kleine drama's voor. Bij de meisjes had Llta Kuiler na de eerste vijf spron gen de leiding voor Martine Lenoir en de beide Duitse vertegenwoordigsters. Maar op de tweede dag ging het hele maal mis met Lita Kuiler die niet ver der meer kon reiken dan de derde plaats. Bij de jongens eenzelfde ontwik keling. Daar stond Leo van Öudheusden na vijf sprongen op de tweede plaats achter de Duitse international Bernd Harren maar vóór Hans Feis. Enige gruwelijke missers ir de tweede serie een jurylid gaf hem zelfs voor een sprong een nul deed Van Öudheusden op dit nummer, waarop de Duitsers maar met één springer uitkwamen, als laatste eindigen. Hans Feis leverde keu rig werk door Harren voorbij te streven. Ook op dit onderdeel dus geen enkel suc ces voor West-Duitsland. De twee waterpolowedstrijden, waar van die van zaterdag als officieel te boek stond, eindigde eveneens in een Ne derlandse zege. Zaterdag verloren de Duitsers, mede door blunders van de doelman, met 54 en gisteren slaagden zij er niet in revanche te nemen en werd het 52 voor Nederland. Een van de weinig opvallende resulta ten in deze interland was het zwemmen van Herman Deekens op de rugslag. Hij werd niet geselecteerd voor de olympi sche ploeg en kon wellicht uit de hand druk van caoch Kerkhoven na zijn zege opmaken dat er alsnog een kansje voor hem inzit. Dolly Maanema (N) 1 2.0. 4. Gerllnde Holgt (W-Dld) 3.03.5 6.11.4, 4. Kathy Helnze (W-Dld) 6.29.6 (gedis- kwal.); 4x100 m. vr(Je slag: 1. Nederland (Ina Mulder, Marie-Jozé Janzen, Dolly Maaneman ischers (W-Dld) 5 Froeschen, Glthaus Nederlandse meisjes alles in de zweminterland tegen Duitsland. Dit is Corrie Mulderop weg naar de zege op de 400 meter vrije slag. reeke (strafy), 6—2 Slipper (strafw.). Bongers (strafw Meisjes: ïoo m. vrije slag: 1. Ina Mulder 1.05.6, 2. Marie José Janzen 1.06.0, 3. Blrgltt Dollbaum 1.07.9, 4. Brigitte Toll 1.09.8; 100 m. rugslag: 1. Jose van der Putten 1.14.9, 2. Hella Rentema 1.16.7. 3. Maria Menzel 1.18.9, 4. Ute Oberst-Lehn 1.20.0; 400 m. vrije slag: 1. Corrie Mulder 5.04.7, 2. Dolly Maaneman derland (Jose v. d. Putten, Wilma Totl Heukels en Corrie Mulder) West-Duiisland (Menzet, G. Helnze Ursula Sapp (W-DId) 515.85, 3. (N) 513.30, 4. Claudia Llndener i (N) 632.40, 2. Bernd Waterpolo (onofflcii >op: 1—0 Bonger Mister Cox hulp voor totoisten KIEL. Illusionist „Mister Cox" heeft getoond de illusie van iedere totospeler binnen zijn bereik te hebben. „Mister Cox" voorspelde de uitslag van de finale uit het toernooi om de Duitse voetbal beker juist en hij gaf bovendien nog aan wie de vier doelpunten voor Bayern Miinchen zouden ..Mister Cox", in het dagelijkse leven rechercheur in Lauenburg onder de naam Jürgen Wolf- gramm. had woensdag onder de ogen van de Kielse referendaris voor sportzaken, rar. Siegfried Zimmermann, zijn voorspelling op papier gezet. De prognose van het resultaat van de Duitse beker finale was daarna in twee enve- lopen gestopt en weggesloten in een verzegeld kistje, dat tot zaterdagavond als blikvanger in de etalage van een warenhuis in Kiel heeft gestaan. Nadat bekend was geworden, dat Bayern München de bekerfinale met 40 van H.S.V. Hamburg had gewonnen, werd het verze gelde kistje uit de etalage gehaald en gebracht naar een internatio nale demonstratie van illusionisten te Kiel. Nadat de zegels waren verbroken en de enveloppen open gescheurd. las men. dat Mtiller (2), Ohlhauser en Brenninger de doelpunten voor Bayern München hadden gemaakt. Jürgen Wolfgramm zal in juni als ..Mister Cox" in Baden-Baden deelnemen aan de strijd van de vingervlugsten. het wereldkam pioenschap van de illusionisten. DEN HAAG Zaterdag 17 juni zal in Nieuwenhagen het eerste treffen plaats vinden tussen de jeugdturnsters van Ne derland en West-Duitsland. De Nederlandse ploeg is nog niet defi nitief samengesteld, daar het nog niet zeker is of de meisjeskampioene Ans van Gerven (PSV Eindhoven) van de party zal kunnen zyn wegens een blessure; een keuze zal dan moeten worden ge maakt uit de jeugdturnsters Ans Heer schop (HGV Hilversum), Carla van 't Hul (Wapenveld), Marian van Zetten (Pro Patria Zoetermeer), Joke Stam (SSS Halfweg), Janette du Prée (Amersfoort '67), Stientje de Goede (Adunko Dokkum) en Ria Godschalk (DOO Utrecht). en lichamelijke krachtsprestatics I bevorderlijk kunnen zijn voor dc van een zeventienjarige kampioei men als een gegadigde voor de w titel in 1968 ziet. Hoe dan ook, Sybrands bracht het er Ui niet minder dan 169 borden met 115 van het Amcrsfoorts Damgenootschap gewonnen partijen, 43 remises en slechts heeft de Nederlandse kampioen Ton Sij- n verloren, goed af. Hij bleek niet bij- brands zaterdag in een op de kop af zonder vermoeid, hoewel hij zich niet twaalf uur durende seance het wereldre- eenmaal van de borden heeft verwijderd, cord simultaandammen verbeterd. Niet- Of Sijbrands beter gespeeld heeft dan temin was de KoninkUjke Nederlandse Baba Sy in 1962 in Den Haag blijft een Dambond bij dit evenement niet verte- open vraag. De nieuwe recordhouder lordigd (wel voorzitter J. H. Wil- J scoorde 80.769 percent uit 169 partijen, de internationale organisatie) de Senegalees destijds 85,667 aan 150 kringen de mening heerst borden. En hij leverde zijn huzarenstuk- jc binnen acht uur. op, toen werd verteld dat. mocht de teams te laten meerijden, waardoor de proef niet slagen en de renners er ook financiële problemen grotendeels van de geen heil ln zien, het plan weer naar de baan zijn. I archfeven zal worden verwezen. Het zit Ook de puntentelling heeft dit jaar een hem echter dwars, dat juist zijn geestes-ander aanzien gekregen. Vorig Jaar was kind het proefkonijn is. 'het nog mogelijk, dat een renner die in De heer Kouwenhoven kijkt met zorg j een slappe rit de sprint van het peloton de I naar de toekomst. ..Het welslagen van won. evenveel punten kreeg als de cou- in dc zesdaagse hangt af van de renners, reur die de volgende dag een minuut Ie- en dat zijn er tocht zeker 140. De moge- voorsprong hud genomen In volgorde railleur mag worden gebruikt, heeft stol lijkheid bestaat dat zij er midden tn een van klassering krijgen de renners resp. doen opwaaien in Haagse wielerkringen. rit de brui aan geven en dat is hen 27. 23. 20. 18. 16, 15, 14. IJ. 12, enz. pun- De Avondzesdaagsc (19 tot en met 24 niet kwalijk te nemen. Veronderstel, dat juni), waarvan de Haagse wielerverenl- een coureur vertrekt met een klein ver ging De Spartaan vier jaar geleden het zet. omdat de wind bij de start pal initiatief nam, Is de eerste meerdaagse het gezicht van die renner staat en t) koers die onder dit besluit valt. dens de etappe draait de wind. Dan gaat De Franse. Zweedse en Belgische j jongen kapot. De Franse ploeg bij- ploeg hadden hun inschrijvi (Van onz DEN HAAG - sportcom missie sportredactie Het besluit v an de KNWU edstrijdei trokken, toen zij van de beslissing de sportcommissie vernamen. De gees telijke vader van de zesdaagse, Spar taansecretaris C. Kouwenhoven, was er uiteraard in het geheel niet over te spreken, al klaarde zijn gezicht wel wat al inge- voorbeeld heeft ook negatief gereageerd V. Kasteren liep snelle marathon MOERS (ANP) Dat het lopen op de superlange afstand in Nederland momen teel een duidelijke stijgende lijn vertoont, is zaterdagmiddag in Moers (W.-DId) ge bleken. Tijdens een internationale mara thon Het Hans van Kasteren (AY"40, Delft) een bijzonder sneUe tijd afdruk ken. De Delftse atleet noteerde voor de 42 km en 195 meter 2 uur 27 minuten en 7.4 seconden. Achter trainingsmakker Aad Steylen. die enkele weken geleden in Karl Marx Stadt tot 2.22.20.4 kwam en Frans Künen (2.26.07.8) bezet Van Kasteren thans de derde plaats op de Nederlandse ranglijst aller tijden De wedstrijd in Moers leverde ln 2.21.21.2 een overwinning op voor de Bulgaar Ivallo Sharankov. De Fransman Lacour, die evenals Sharankov een nationaal re cord vestigde, bezette ln 2.25.00,0 de derde plaats. Van Kasteren eindigde als zeven de. Er kwamen 130 lopers uit acht landen aan de start. op de plannen van de sportcommissie. Volgens de Fransen is het verboden een reglement te veranderen dat door een landelijke bond is gemaakt. Daar zou mijn hele werk van een Jaar aan kapot kunnen gaan. Ik moet er niet aan den- Van de baan De organisatoren laten zich echter door de maatregelen van de sportcom missie niet uit het veld slaan. Daarvoor hebben zij al te veel moeilijkheden moe ten overwinnen. Vorig jaar leverde de zesdaagse een nadelig saldo op. Deze keer wilde men de zaken anders aanpak ken. Het lag in de bedoeling de club teams te laten vervallen en te vervan gen door merkenteams. Dat viel echter niet in goede aarde bij de heer Kouwen hoven die met andere plannen op tafel kwam. Om niet nog eens met een nade lig saldo te eindigen, hebben de organi satoren besloten de merkenteams niet geheel te laten verdwijnen, maar naast een aantal clubteams ook enige merken- Middelburg op weg naar landstitel AMSTERDAM De eerste wedstrijd om hot kampioenschap van Nederland van de amateurs, tussen AFC en Middel burg, zaterdag ln Amsterdam gespeeld. Is door'de Zeeuwen met 2—0 gewonnen. Op 18 juni wordt ln Middelburg de tweede wedstrijd gespeeld. Op de deelnemerslijst staat een groot aantal amateurrenners van naam: on der anderen Kettenis. Kroon. Bertou, Ten Dam. Minnebo De data en wedstrijdplaatsen zijn: laandag 19 Juni Schevcnlngen (Boule vard) 19.00 uur; dinsdag 20 Juni Rozen burg (Konlngmneloan) 19.00 uur; woens dag 21 juni Den Haag (Bouwlustlaan) 19.00 uur; donderdag 22 juni Neuw Ven nep (Schoolstraat) 19.00 uur; vrijdag 23 juni Purmerend (Koemarkt) 19.00 uur; zaterdag 24 Juni Leiden (Rosevelstraat) 15.30 uur. NEW-YORK De door de FIFA er kende Amerikaanse voetbalbond die on der de naam United Soccer Association een invitatietoemooi organiseert, zal elke mogelijke stap die tot erkening van de National Professional Soccer League kan leiden, steunen. Dit verklaarde de voorzitter van de USA. Frank Wood, zaterdag na een vergadering met officials van de „wilde" NPSL. Wood vertelde verder dat er bin nenkort besprekingen tussen belde bon den zullen worden gehouden. Een ran de weinige keren, dat de verdediging van Middelburg in actie moest komen bij een gevaarvolle aanval van A.F.C. in de strijd om het amateurkampioenschap van Nederland. Middelburg won de eerste wedstrijd met t0 en is dus al half kampioen. dat dergelijke uitzonderlijke geestelijke LEYSIN Het Nederlandse schaak team ln het Clare Benedicttoernooi, heeft zich gisteren onopvallend op de tweede plaats genesteld met een achterstand van één punt op West-Duitsland, dat op verrassende wjjze van Groot Brittannië verloor. In de laatste ronde komt Neder land uit tegen de Westduitsers. Opval lend was het herhaalde falen van de Duitse grootmeester Unzlcker. Zaterdag verloor hy van de Oostenryker Prames- huber en gisteren moest hij zyn meer dere erkennen in de Brit Kortnaner. Nederland heeft zaterdag een beschei den rol gespeeld ln het toernooi. Een tegenvaller was de magere overwinning in de derde ronde tegen Zwitserland. Zo wel Kuypers als Langeweg lieten de winst glippen en moesten na zeven uur spelen hun tegenstanders remise toe staan. Donner won op fraaie wyze, ter- wyi Prins het na zijn winstpunten tegen Blau kalm aandeed en remise maakte. In de vierde ronde ging het beter. De Oostenrijkers werden kansloos met 3% verslagen, waardoor Nederland op de tweede plaats kwam, met een punt achterstand op West-Duitsland maar slechts een voorsprong van een half punt op Spanje en Engeland. Prins, die in zeer goede vorm is, kreeg tegen zijn Oostenrijkse tegenstander het betere spel. Hij offerde een pion voor een snelle afwikkeling van zyn stukken, zyn tegenstander, die zeer gedrukt en slecht ontwikkeld stond, maakte een blunder, wat een vol stuk kostte. Ook Kuypers speelde een goede partij. Er ontstond een zeer gecompliceerd mid denspel met veel rekenwerk. De Neder landse ingenieur was daarin beter dan de Oostenryker en in een enerverend eindspel werd Winiwater mat gezet. Lan geweg overspeelde zijn tegenstander vol komen. Hy miste echter op de tweeën twintigste zet de directe winst. In een tweede zitting zette hy zyn tegenstander Vt—Laugewef overige uitslagen: Oostenrijk—— Spanje—Engeland 3—1. Afgebroken partijen tweede ronde: West- Duitsland—Spanje 1—1, Zwitserland—Oosten- In de gisteren gespeelde partijen won Ne derland met 3V6'.a van Oostenrijk. De gedetailleerde resultaten waren: Pra- meshuber—Donner Kinzei—Prins 0—1, Winiwarter—Kuypers 0—1, Holacek—Lange weg 0—1. Overige uitslagen: West-Duitsland —Groot Brittannlé 1^—21.. Zw it-.-rlaiid— Spanje Dï-2'i. De stand met nog één ronde te spelen: 1. West-Duitsland 10 pnt, 2. Nederland 9, 3/4. Groot Brittannië en Spanje belde 8',. 5. Oostenrijk 6H, 6. Zwitserland 5V». Daarbij moet wel worden opgemerkt, dat ondanks de over het algemeen goede organisatie, de opstelling van de borden voor Sijbrands minder voordelig was (Baba Sy kon in een gesloten kring biy- j, ven lopen) terwijl men te laat strengere maatregelen trof om de tussen de tafels opdringende toeschouwers aan de buiten kant te houden. Gedurende een tiental ronden van circa vijftien minuten elk werd de jonge grootmeester hierdoor nog eens gehinderd. (Van onze sportredactie) Onder de 169 deelnemers bevonden zich vele Utrechtse en Gelderse clubspe lers van niet te onderschatten speel- kracht, de kampioen van Kerkrade en twee dames. Het gelukte mejuffrouw E. Nieuwenhuizen uit Wageningen remise te sptelen. Van de mededingende Hagenaars behaalden de RDG-voorzitter B. de Jong en Tamuvonaspeler J. B. Hoogland elk eveneens een puntenverdeling. Aan het slot nog een unicum in dam merskringen: de borden waarop gespeeld werd en die met eenvoudige middelen door de leden van de organiserende club waren vervaardigd, gingen uiteraard met de handtekening van Ton Sijbrands voor 2,50 gulden vlot van de hand. zo dat het ADG dit evenement ook finan cieel „rond" kréég DEN HAAG De Nederlandse clubs dc Intertotocompetitie hebben dit weekeinde over het algemeen teleurge steld. Een gunstige uitzondering vormde overigens Feijenoord dat op geduchte wijze revanche nam voor de vorige week tegen Daring Brussel geleden ne derlaag. Een verdienstelijk gelijkspel werd voorts bereikt door GVAV tegen Beerschot ln Antwerpen maar Sparta en Go Ahead kwamen tegen hun Belgische tegenstanders slecht uit de voeten. Feijenoord heeft de wedstrijd tegen Da- ring Brussel volledig beheerst, vooral door het uitstekende spel van Moulijn, die herhaaldelijk te snel was voor ziji tegenstanders. Het spel van Mouiyn ln spireerde de hele Rotterdamse ploeg, die Daring steeds verder terugdrong en de wedstrijd een partijtje doelschleten maakte, waarbij doelman Cuypers ech ter voorlopig niet wilde bezwijken. Pas na ruim 20 minuten was hij machteloos bij een schot van Jansen en een kwar tier later verdubbelde dezelfde speler de voorsprong van Feijenoord. DEN HAAG Bayern München, hou der van de Europese beker voor beker winnaars, heeft opnieuw de Duitse voet balbeker veroverd. De Beierse ploeg ver sloeg HSV Hamburg voor ruim 70.000 toeschouwers in het Stuttgarter Neckar- «tadlon met 40. De ruststand was 10. In de erste helft van de strijd was HSV, dat ln de laatste maanden van de Bun- desllga bijzonder teleurstelde, gelijkwaar dig aan de directer spelende Mlinchena- ren. Halverwege de oerste helft opende Müllsr, die, net als tegen Glasgow Ran- Na de rust hield HSV nog ruim 25 mi nuten stand tegen de technisch betere en in de aanval veel gevaariyker ploeg van Bayern. In de 72ste minuut maakte Ohl hauser het tweede doelpunt voor Bayern en geen vier minuten later schoot Müller opnieuw raak. Vijf minuten voor het ein de maakte Brenninger uit een strafschop het laatste doelpunt voor Bayern. NEW-YORK De Australiër Rod Laver heeft zaterdagavond in New- York het herenenkelspel van een Invita tieprof toernooi gewonnen. Met zijn zege op Rose wal (64, 6—4) verdiende hy 12.000 gulden. Na rust bleek nog duidelijker dat dejte verdedigers van Daring te zwak en te langzaam waren en dat zij tegenover dit soepel draaiende Feijenoord te wei nig spelinzicht bezaten. Feijenoord ging onverminderd door en werd eigenlijk al leen afgestopt door doelman Cuypers. Kort na rust zorgde Klndvall voor 30 en daarna profiteerde Colonval van een foutje van Pleters Graafland, die de bal na een afstandsschot van Coclln van zich af liet springen. Bild maakte met nog twee doelpunten duidelijk, dat de neder laag, die Feijenoord vorige week tegen Daring in Brussel de Belgen wonnen met 1—0 had geleden, op een mis verstand berustte. Er waren 18.000 toe schouwers. Waregem heeft met een 20-zege op Sparta op ondubbelzinnige wijze revan che genomen voor de vorige* week in Rotterdam met 40 geleden nederlaag. Sparta begon overigens goed en was het eerste kwartier het meest ln de aan val. Hierna kwamen de Belgen opzetten maar vooralsnog voorkwam het goede doelmanswerk van Doesburg treffers en tot aan de rust bleef de stand dubbel- blank. In de tweede helft volgde al spoedig Belgisch succes. Stockman bediende Vandevelde op maat en deze had geen moeite het net te vinden (1—0). In de 56ste minuut moest dc geblesseerde Bou- het veld verlaten en Sparta ver volgde de strijd met tien man. Toen de Belgische voorwaarts Vanhoorenbeeke binnen het strafschopgebied ten val werd gebracht, volgde een strafschop, die door Frivaldl onberispelijk werd in geschoten (20). Zes minuten voor tijd viel Doesburg uit. Hij werd vervangen door Oosterhout. Toen waren de mees- de 4000 toeschouwers echter al op weg naar huis. GVAV heeft Beerschot in de eerste speelhelft een duidelijk overwicht moe ten toestaan, maar de Belgen slaagden er niet in om de aantrekkelijke kansen, die uit dit overwicht ontstonden, te verzilveren. Onmiddellijk na de rust nam GVAV een verrassende voorsprong. Een prachtige pass van Fransen bracht Frltsen vry voor doelman Smolders en de Deense Groninger liet deze kans niet ongebruikt: 01. Beerschot incas seerde deze tegenslag ongeschokt, nam de strijd opnieuw in handen, maar moest tot acht minuten voor tijd op dc gelijk maker wachten, Een goede combinatie van Houben en Van Hees werd toen door Zamen doeltreffend afgerond. Go Ahead heeft ook zijn tweede wed strijd tegen Lierse SK verloren. Vorige week in Deventer, toen de Belgen met 2—1 wonnen, was het Deventer elftal veel sterker, maar nu werd dc wedstrijd volledig door de Belgen beheerst. De uitstekende Go Ahead-doelman Mandel zorgde er echter voor dat de eerste helft doelpuntloos bleef. Na rust hadden de Belgen het tempo verhoogd en daardoor slaagden zy erin grotere openingen in dc verdediging van Go Ahead te maken. No ruim een kwar tier kwam de bal na een combinatie van de Surinamer Zorgvliet en Janssena bij invaller Hendrlckx, die dc score open de. Vijf minuten later zorgde Vermcyen voor de eindstand na een onstuitbare dribbel door de Deventer achterhoede. Steeds hoger met polstok SAN Dl EGO Tydena atletiekwed strijden in San Diego (Californiazyn zaterdag twee wereldrecord* verbeterd. De in grootse vorm verkerende 20-Jar. Bob Seagren kwam by het polaetokhoog tot 5.36 meter, een hoogte die hy by zyn tweede poging .-eed* bereikte. Het oude record stond Bind* 23 Juli 1966 op naam van zijn landgenoot John Pennel met 5.34 De sprinter* van de Southern Univer sity verbeterden het wereldrecord op de 4 x 110 yards, dat riJ reed* op 3 Juni in Log Angeies hadden geëvenaard. Mccul- lough, Kuiler, Simpson en Miller liepen de afstand ln 39,0 seconden, 0,6 secon den onder het oude record. Hun tyd be tekende ook een (officieuze) evenaring van het wereldrecord op de 4 x 100 me ter, een record dat sinds de Olympische Spelen van Tokio op naam staat van de Amerikaanse nationale ploeg. (TuMen haakjes stand vortgs week).

Leidse Courant | 1967 | | pagina 13