Kooplieden accoord met plan voor een markthal Op Schuttersveld of op terrein bij molen De Valk Onderhoud sportvelden geen gemakkelijke zaak FRIS LIEDERENCONCERT DOOR WORKSOP GIRL'S CHOIR Roode Kruis afd. Rijnland vulde bestuur aan DINSDAG 30 MEI 1967 wTAL- DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 LEIDSE WARENMARKT IN IMPASSE Zondag eerste H. Mis in St. Petruskerk Vernielingen aan clubgebouwen aan LEIDENAAR J. DE WATER LANCEERDE BIJBELPOPPENKAST IN NEW ORLEANS clubgebouwen aan de Haarlemmer- trekvaart, hebben b. en w. meege- „Een dreigend priestertekort in Nederland? Dat is maar heel betrekkelijk, de kinderen met poppen tot leven, deeld, dat hel hen bekend is, dat de Als de orden en congregaties in toenemende mate ingeschakeld worden in de Zelf schreef hij de verhalen. De (neu- verenigingen, die de sportaccommoda- zielzorg valt het allemaal best mee met dat tekort". Dit zegt ons de 32-jarige trale) regionale televisie-organisatie ties en de jeugdgebouwen aan de Joop de Water, die zondag a.s. in de Petruskerk zijn eerste plechtige H. Mis was zeer ingenomen met de program- Haarlemmerweg in gebruik hebben za] opdragen, zoals we vorige week aankondigden. Het was zijn antwoord op ma's. Ook andere regionale televisie- onze vraag, waarom hij gekozen had voor de States, terwijl ons land naar stations hebben al gevraagd de pop- veler overtuiging bepaald geen priesteroverschot heeft. Hij nam zijn besluit penkast-programma's te mogen uit- na een wervingscampagne die tot doel had het priesterarme New Orleans uit zenden. De populariteit ervan laat ■erlast ondervinden, die kei geval tot verstoring van de nor male sportbeoefening heeft geleid en dat vernielingen worden aangericht. die financiële schade ten gevolge heb- i nrt'1' ben. Een en ander wordt niet alleen i veroorzaakt door omwonenden. maar j rrvi L'COlVr'^ ook door groepen jongelui, die het I1 AJ1 gebied bezoeken. In verband hiermede katholicisme i gedeelte van Louisi afmeten naar het voor de serie voor een federale oor het beste kinderpro- Esn overdekte markthal zien de Leidse marktkooplieden als het enige middel om uit de ernstige impasse te geraken, waarin men thans door de verbrokkeling van de Leidse warenmarkt is komen te verkeren. Tijdens een zeer druk bezochte vergadering heeft het bestuur van de afdeling Leiden van de Centrale vereniging voor de ambulante handel gisteravond van zijn leden volmacht gekregen om met het Leidse gemeentebestuur verder te gaan praten over de plannen, die het bestuur de laatste maanden met de Oegstgeestse architect J. W. Jansen heeft ontwikkeld. Deze plannen, die op papier nagenoeg rond zijn, voorzien in de bouw van een markthal, waarin ongeveer 150 koop lieden gedurende vier dagen per week hun handel kunnen bedrijven. Naar men hoopt zal het overdekte marktterrein in Leiden reeds over twee jaar een feit kunnen zijn. Concurrentie van supermarkten ook een argument Zoals de voorzitter van de afdeling Leiden, de heer Stikkelorum, be toogde is niet alleen de verbrokke ling van de huidige Leidse waren markt een argument geweest voor het ontwerpen van een overdekte markthal. „In de toekomst", zo stel de hij, „als de gemeente zal over gaan tot het sluiten van de binnen stad voor het verkeer, een maatregel die zeker niet zal uitblijven, zal een nieuwe aanslag op de Leidse waren markt gedaan worden." Een argu ment voor een hal was ook de steeds heviger wordende concurrentie van de supermarkten. Wil de marktkoop man met succes kunnen blijven con curreren tegen de supermarkten en een behoorlijk bestaan houden dan Is het noodzakelijk, dat de kostbare risico's van weersinvloeden niet al leen tot een minimum beperkt wor den, maar worden uitgesloten. Naar het bestuur en architect Jansen ter vergadering mededeelden staat de gemeente, in het bijzonder wethouder C. J. Piena van Openbare Werken, in principe zeer welwillend tegenover 't idee van 'n overdekte markthal, waar van het plan geboren werd tijdens de laatste overdekte St. Nicolaasmarkt in het Waaggebouw. Uit gemeentelijke hoek kwam zelfs de vraag tot het maken van een plan. Twee plaatsen qua richting en voorzieningen welis waar gelijk, maar verschillend van af meting, omdat een eventuele hal op het terrein van de veemarkt niet zo groot kan worden als een voorziening op het Schuttersveld. Comfort De geplande hal (een glas- en beton constructie) moet maximaal aan 160 kramen plaats kunnen bieden. Wat de hal betreft op het Schuttersveld is re kening gehouden met een totale vloer oppervlakte van 100 bij 70 meter. Bij de opzet van het gebouw is ook in ruime mate rekening gehouden met 't comfort, waarop, aldus het bestuur van de afdeling Leiden, de moderne marktbezoeker en marktkoopman recht heeft. Rond het gebouw zijn op de eerste plaats een groot aantal parkeer plaatsen gedacht voor de kopers (liefst met parkeermeters om het lang-parke- ren van werknemers in de flats van het Stationsplein tegen te gaan) en een parkeerpleintje achter, het gebouw voor de vracht- en bestelauto's van de standhouders. In het gebouw, dat ver warmd moet kunnen worden, zjjn voorts gepland een restaurant voor bezoekers en kooplui, een kinder crèche, opslagruimten voor afval en ledig fust, voorraadkamers en vries- en koelruimten voor aan bederf onder hevige waren. Dit laatste is vooral be langrijk, omdat men er bij de exploi tatie-opzet van uitgaat, dat er vier dagen per week gemarkt wordt. Kosten Volgens een globale raming door de architect gaat het gehele gebouw 3.750.000.- kosten. Een sluitende ex ploitatie zal mogelijk zijn bij een staangeld van plm. 100.- per week per kraam. Punt van overleg tussen marktkoop lieden en gemeentebestuur is de wijze, waarop de hal tot stand moet komen en geëxploiteerd wordt. Sa menwerking bij de realisering acht het bestuur om vele punten wense lijk, doch niet direct noodzakelijk, omdat men goede hoop heeft, dat het project als de gemeente de grond maar in huur op koop wil afstaan in de vorm van een stichting te ver wezenlijken is in de particuliere sec tor. „De financiering" aldus de heer Zonderop, secretaris van de afdeling, „is niet ons grootste probleem." Is de overdekte markt er eenmaal „werkt alles en iedereen mee dan staat hij er binnen twee jaar" dan zullen alle openluchtmarkten in Leiden worden opgeheven. B. en W. antwoorden op vragen uit raad In overleg met de gemeente heeft men bovendien reeds de gedachten laten gaan over de mogelijke situering van de hal. Gedacht is aan het terrein van de tegenwoordige Leidse veemarkt bij molen De Valk, dat vrij zal komen als de veemarkt - sporthal bij de Wil lem de Zwijgerlaan in gebruik geno men zal worden. Het bestuur en dc leden van de afdeling voelen echter meer voor een andere gemeentelijke suggestie, namelijk een plaats op het Schuttersveld, omdat daar: a. meer ruimte bestaat en b. omdat daar de verkeersinogclijkheden (NZ1I - bussta tion en knooppunt van belangrijke we gen) beter zullen zijn. De onderhouds- en herstelwerkzaam heden aan ed door het tekort aan ter reinen in het algemeen overbespeelde sportvelden moeten worden verricht in de korte periode tussen het einde van de competities en het begin van de volgende competities. In deze korte periode moeten buiten de schoolva kanties de lessen in de lichamelijke oefening van de scholen op de velden nog zoveel mogelijk ongestoord voort gang vinden. De Sportstichting beschikt niet over voldoende deskundig personeel om alle noodzakelijke werkzaamheden in deze periode te verrichten, zodat een deel van de werkzaamheden wordt uit besteed. Mede door het geringe aantal in deze werkzaamheden gespecialiseer de firma's, komt een deel der velden pas kort voor het nieuwe seizoen ge reed, waardoor de rustperiode voor deze velden uiterst gering is. Aldus b. en w. van Leiden op vragen van 't Op verzoek van het bestuur en het raadslid A. Versnel. gemeentebestuur heeft de heer Jansen j Voor het normale onderhoud twee hallen op papier eeret: beiden d(, ,orreincn buiten het werkt het terreinpersoneel De Leidse Postduiven Vereniging „De Vriendenclub" hield zaterdag een wedvlucht vanaf Corbeil; 303 oude vo gels waren in concours met kalme Ooa- de Sportstichting dit jaar ongeveer 30.000 aan aterialen, voor het herstel van de terreinen zal dit personeel in het zo merseizoen 1967 43.500.- aan mate rialen. zoals graszoden, graszaad, mest en dreszand. verwerken. Voorts is een bedrag van 22.500.- uitgetrokken voor uit te besteden herstelwerkzaam- Volgens een vast schema heeft eens per drie jaar op elk terrein grondon derzoek plaats. Op grond van de resul taten van deze onderzoeken verstrekt de afdeling Sportaccommodatie van de Nederlandse Sport Federatie steeds adviezen omtrent de bemesting en het verdere onderhoud, terwijl in bijzon dere gevallen ook de grondtechnische dienst van de KNVB om advies wordt gevraagd. Het grondonderzoek wordt verricht door het Bedrijf slaboratorium voor grond- en gewasonderzoek te werden de duiven Oosterbeek. jreloat. De eerste tien binnengekomen Op de voetbalvelden aan de Haar- dieren behoorden «»n: Jac. Slera. W. de lemmrrwK «P vanda Ridder K. Distelveld, W. VlJlbrlef. W. i grond technische dienst van de KNVB de Ridder, idem. J. Beekman. Th. Don- behalve de normale onderhoud»- en gelmana, H. Holtropw herstelwerkzaamheden nog de volgen- wordt het bedoelde gebied zo veelvul dig mogelijk in de normale politie- surveillance opgenomen, terwijl ook de z.g. baldigheidspatrouille in burger ter plaatse toezicht uitoefent. Dat ten gevolge van deze moeilijkheden het aantal jeugdleden van de v.v. „Lug- dunum" afneemt, is b. en w. niet be kend en blijkt ook niet uit de door de vereniging in verband met de toe kenning van jeugdsportsubsidie inge diende gegevens. Het college is met de vragensteller geneigd te veronderstellen, dat de moeilijkheden voor een deel moeten worden toegeschreven aan het ont breken van een speelgelegenheid voor de jeugdige bewoners van het gebied. Een oplossing zou kunnen worden ge zocht in de aanleg van een dergelijke speelgelegenheid, waarvoor echter thans geen terrein beschikbaar is. Het hiervoor doen verdwijnen van 'n sport veld achten b. en w. bij het bestaande tekort aan sportvelden zeer bezwaar lijk. Een andere mogelijkheid zou zijn de woonboten elders ligplaats te bie den, maar deze oplossing is zeker niet op korte termijn realiseerbaar. de Verenigde HER-INGEBRUIKNAME SOCIAAL CENTRUM Voorzitter J. G. Lamers avond zichtbaar verheugd, dat hij mens het bestuur van de „Stichting tot exploitatie van gebouwen vooi Chr. Sociale Belangen een groot aan cze 'Leidenaar' Staten is niet minder "modern" (wat men daar ook onder mag verstaan) dan in ons land, maar wel in veel opzichten anders. In New Orleans, waar de aanstaande neomist zijn op leiding voltooide en na 1 juli weer hoopt terug te keren om er als kape laan te gaan werken, is de katholieke kerk sterk gekleurd door Portugese en Franse invloeden. Misschien juist daardoor is het gebruik van gitaar en trompet bij liturgievieringen ook ge makkelijker ingeburgerd geraakt, evenals de begeleiding van de dien sten met "folksongs". POPPENKAST De zondagsmis wordt door het hele gezin bijgewoond, tot en met de aller kleinsten. Terecht is van verschillen de zijden op verandering van deze gewoonte aangedrongen, omdat de jonge kinderen heel weinig benul hebben van wat zich afspeelt in de kerk. Op een andere manier wordt deze kinderen op aangepaste wijze besef bijgebracht van de geloofsleer en de inhoud der evangelies. Zo wor den er zondagsmorgens via de tele visie poppenkastvoorstellingen uitge zonden, die parabels, soms "vertaald" in moderne situaties, uitbeelden. De initiatiefnemer en geestelijke vader gister- van deze reli6ieus getinte poppenkast en voorstellingen was Joop de Water. voorstellingen TELEVISIE Lang dragen va t.v.-prijs gramma. WIJDING Voor enkele maanden is Joop de Water teruggekeerd onder zijn fami lieleden. Hij voelde zich nog teveel Nederlander om zich niet in ons land te laten wijden. Van zijn bisschop kreeg hij de benodigde "geloofsbrie ven" mee voor mgr. C. F. G. Kramers o.f.m. uit Katwijk, die hem op vrijdag 2 juni in Tilburg de handen zal op leggen in het klooster, waar een van zijn twee zussen de aanstaande priester heeft bovendien nog 5 broers als religieuze is ingetreden. Familie en vriendenzullen bij de priesterwij ding tegenwoordig zijn; geestelijken uit Leiden door omstandigheden niet. PROGRAMMA Zaterdagmiddag ontvangt de Pe trusparochie waartoe Joop de Wa ter uit de De Goejestraat sinds zeven jaar behoort; daarvoor was hij Heren singelparochiaan de jonggewijde priester feestelijk in haar midden. Zondagmorgen om kwart over negen draagt hij in de St. Petruskerk zijn eerste plechtige H. Mis op in concele bratie met zijn oude vrienden kape laan G. Pieterse (thans kapelaan in Schiedam) en pater J. Korstjens uit België, alsook pastoor P. de Lange en kapelaan W. van Egmond. Een Ame rikaanse vriend schreef de muziek voor een Nederlandse gezongen mis, door onbegrijpelijke omstandig- der de aanwezigen, die aan de uitno diging gevolg hadden gegeven om aan de heringebruikneming een feestelijk tintje te geven, bevonden zich onder meer de wethouders Piena en Harm- sen, de plaatselijke voorzitter van het NKV, de heer Th. de Wilde, de plaat selijke voorzitter van het NVV, de heer P. de Kruis en ds. A. J. Kret. In totaal 15 afdelingen van de Chris telijke besturenbond maken van het gebouw gebruik. Daarnaast zijn er 'n aantal nevenorganisaties. Namens het gemeentebestuur wens te wethouder Harmsen het bestuur geluk met het gebouw. De heer C. v. Leeuwen, districtsÖe- stuurder van het CNV zei te hopen, dat de leden zich spoedig zouden kun nen thuisvoelen in het nieuwe ge- Er volgde nog een lange rij van sprekers. De heer P. de Kruis felici teerde ook namens de heer Th. de Wilde het bestuur. Ds. Kret heeft het penkastvoorstellingen tijdens zijn kanties in de Sleutelstad. De ervaring die hij hiermee opdeed, ook tijdens heden is het koor van de St. Petrus- emigratie" leidde de vakanties temidden van zijn filo- parochie zondag juist met vakantie. Mulo-oplei- sofie- en theologiestudies bij de pa- zodat nu het koor van de Herensingel- ding werkte hij bij een Leidse manu- ters Kruisheren, kwamen hem in zijn parochie een mis van Mozart zal zin- facturenzaak als etaleur en op 19-ja- nieuwe vaderland goed van pas. Met gen. Van drie hot half vijf volgt zon- rige leeftijd schakelde hij over naar andere seminaristen in New Orleans dagmiddag in restaurant Bernsen op de Latijnse School te Gemert) pop- bracht hij de bijbelse verhalen voor de Breestraat een receptie. kantoor van de stichting Orgelcen trum sinds 1964 in het gebouw. Ook wethouder Piena sprak een persoon lijk woord. De heer Th. Loeve, voorzitter van de Ned. Chr. Bond van Overheidsper soneel. afd. Leiden, bood namens de grootste afdeling van de besturenbond een klok aan. Ook de heer en mevr. H. C. Kosto- Keyzer, die al 14 jaar als beheerders optreden en bij elke vergadering trouw de koffie verzorgen, werden in het zonnetje gezet. Er is nu een zwak- alcoholisehe vergunning verkregen, zodat men na een vergadering de dor stige keel kan lessen met port, sherry en vermouth. LEIDSE AGENDA Woensdag 31 mei L. T. S. (Haagweg) diploma-uitrei king, 20.00 uur. V. V. V. Lelden algemene ledenverga dering. Rest. Van der Heijden, 17.00 uur. Oudercomité Hartebrug Leiden bij eenkomst over "Hoe voorlichten". Roma- nuszaal. 20.00 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde afd. Leiden Excursie. AVOND- EN NACHTDIENST APO- E LEIDEN: Van vrijdag 2f mei tot en met dondërdag 2 juni: Ge opend voor spoedgevallenHaven Apo theek, Haven 18, tel. 20085. Studio: Samen met Gunilla (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon Irma la Douce (str. volw.) prol. Aanvangstijden: dag. 14.00 uur en 20.00 u.; zondag 14.00, 17.00 en 20.00 u. Rex: Matt Helm (14 j.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. de verbeteringswerkzaamheden wor den uitgevoerd: bijleggen van een aan tal zandbuffers, doorspuiten van de drainage, extra verluchten van de grond en extra topdressing met zand. Op het Sportpark Noord zal met de normale onderhouds- en herstelwerk zaamheden kunnen worden volstaan. Op het sportpark Roomburg zullen alle velden van een nieuwe drainage wor den voorzien. Bij de aanleg van een nieuwe drai nage is enkele jaren geleden het ter rein bij de Zoeterwoudse-singel door een drainage 50 cm diep omgespit. Als gevolg hiervan treden nog nazkkingen op, die ook dit jaar weer zullen wor den hersteld. Burgerlijke stand Geboren: Mathilde Catharlna. d.v. P. M. van den Berg en C. C. Schouten; Mo nique Annemarie, d.v. F. van Reek en P. M. Slats; Johannes, z.v. J, Schellevls en T. Ruijtenbeek; Josephina Catharina, d.v. W. J. P. Geurts en E. A. van Gijzen; Yvonne Jolanda, d.v. P. van Hecke en A. H. Warmerdam; Johannes Simon, v. J. J. Vrijburg en D. M. Dekker; Bou- dewijn Eduard, z.v. C. Vreeken en K. PouvvCaroline Christine Johanna Ali- da, d.v. J. K. van Veuetiën en C. J. C. Schumacher; Cornelia, M. van den Oe- ver en D. Haasnoot; Cornells Joseph j Vlncentius, z.v. L. Bindels en T. M. De- liege; Rosulia Elisabeth, d.v. H. J. Put-1 ker en E. J. Hoek; Taco Ernst, z.v. P. H. Bouter en J. Beij; Richard David Lud-j wig, z.v. M. Cohen en E. C. M. Teske; j Jan Warner Jeroen, z.v. J. van Beele en J. Z. van Dijk; Marlnus, z.v. J. Krait en R. van Zundert; Nicole Caroline. d..v L. Adams en Y. M. Lintill; Mildred Lou ise. d.v. J. Breton van Groll en O. L. Kanbier; Jacobus Cornelis Willem, z.v. C. W. Schoneveld en H. F. van Stolz; Johanna Everdine, d.v. J. Mons en J. C. Haasnoot. l G. M. J. I Overleden: J. I. Dees, 65 jaar, man; A. Krul, 63'Jaar, man; A. Langeveld, 4 weken, zoon; C. A. den Boogert. 59 jaar, vrouw; J. van Geelen, 80 jaar, man, wed. van W. F. Poptle; A. van Brakel. 63 Jaar, man: J. M. van Vuuren, 29 jaar, man; M. C. Vermaat, 90 jaar, wed. van j P. Poot; M. Slagtenhorat, 70 Jaar, e.v. j W. F. van Gauk«| van Gvlaoavaen, 85 j Jaar, man. De internationale vriendschap en het begrip voor elkaar is gisteravond op ontwapenende wijze gediend door bijna 50 Engelse schoolmeisjes, die onder de naam "Worksop Girls' Choir" een toer- nee maken door België en Nederland, daarbij geld verzamelend voor liefdadige doeleinden. De blauwgejurkte meiskes gaven hun concert in de Grote Pers van De Lakenhal en zij toonden, dat zij -on danks hun leeftijd, die varieert van 11 tot 18 jaar- heel wat in hun mars heb- hebben. Het repertoire van dit Engelse koor. dat in enkele jaren tijd een aan zienlijke reputatie heeft opgebouwd, be slaat een indrukwekkend liederenterrein. De scholieren zingen met evenveel ge mak een Sanctus van Josquin des Prés als internationale volksliedjes en musi cal-selecties. Een hele steun en stimulans voor dit koor is de dirigent, de heer John A. Henshaw. die een punctueel, bekwaam en muzikaal leider blijkt te zijn. Zijn vaardigheid strekt zich boven dien uit tot de plano, waar hij virtuoos "jazzy" musicalklanken ondersteunt. Als begeleidster trad ook op de muziek lerares miss Jean Hanford. Nog meer coryfeeën uit dit ongetwijfeld muzikale stadje van 36.000 inwoners: de sopraan Thelma Armitage, een huisvrouw die met haar zangkunst successen behaalde, en de alt Linda M. Blagg, in het dage lijks leven receptioniste in een ziekenhuis te Worksop, eveneens beschikkend over j een mooie, donkere geschoolde stem. Na enkele specimina van "classical music", o.a. "Pleni sunt" van Des Prés, a Pack clouds away van Haendel en het Kerstlied "Er is een roos ontsprongen" i van Praetorius (afgesloten werd met het befaamde wat versleten Nonnenkoor uit Casanova van Joh. Strauss) zongen de Engelse meisjes een aantal volksliedjes. I die het beter deden dan hun klassieke voorgangers. "Come kiss me now or ne- I ver" klonk olijk en fris. Teder en zuiver van toon was een Schots liedje "Eris- kay Love Lilt". In "Twilight shadows" trad een so- listje naar voren, de 11-jarige Lindsey j Edge, die meteen aller harten stal. Ook Spaanse ritmen ontbraken niet. In don't want to get married (heerlijke "a" 's in j de tongval van de East Midlands) en j Gypsy dance werden prima en aansteke- i HJk vertolkt. Veel Indruk maakten de zangeresjes ook met enkele Negro spirituals, zoals It's me. o lord, Nobody knows the trouble I "ve seen en Where you there. Arrangementen van Rudolf Karsemeyer waren een Frans liedje Les Trois Prin cesses en twee heuse Hollandse levens lustige versjes. Daar boven op dat berg- sken en Als hier een pot met bonen slaat. Het "Hollands" was moeilijk verstaan baar. maar alleeu al de moeite die men genomen had om liedjes in een vrijwel onbekende taal in te studeren (en men gooide er daarbij kennelijk niet met de pet naar) vinden wij lofwaardig. "Modern light music" sloot de avond af. Miss Hanford stond haar stoel ach ter de piano even af aan de dirigent, die zich thans een voortreffelijk accompag- nateur toonde in de vertolking van een op jazzmotieven opgebouwde halfreli- gieuzs cantate van ene Herbert Chap- pell, getiteld The Daniel Jazz; geestige muziek, die ritmisch en muzikaal prima tot haar recht kwam. De heer Henshaw wist hier wel -evenals de meisjes- wel weg mee: "he is very jazzy", vertrouwde later miss Hanford ons toe, hij moet wel eens ingetoomd worden zelfs. Voor ons was het vermakelijke verhaal vaq Daniel, die uit de kuil met getemde leeu wen kwam, het hoogtepunt van de avond. Niet minder aardig werden een kleine ballade over de drie scheepjes van Columbus en een mooie selectie uit The Sound of Music gezongen. Oeide vrouwelijke solisten wisselden het programma zeer verdienstelijk af met liederen, waarvan wij noemen Halleluja (uit Exultate. jubilate van Mo zart), On wings of song (Auf Fltigelen der Gesange) van Mendelssohn. Drink to me only en Joan of Arc's Farewell TschaikowskyDe aanwezigen, onder wie een aantal bejaarden, waren dank baar voor het gebodene. Solisten en pianiste kregen bloemen aangeboden. Mevrouw B. v. Hulst-Pimentel van K. 0. sprak woorden van erkentelijkheid tot het koor en zijn leiding en de heer 1. Williams, secretaris van het Worksop Girl's Choir, richtte zich in het Neder lands tot zijn toehoorders om dank te brengen voor de hulp die K. O. ge boden had bij het organiseren van dit concert. HQ kreeg van mevr. Van Hulst een boekje over Lelden. VOORSCHOTEN BESCHERMING OPENBAAR GROEN Het is opgevallen, dat in bepaalde wijken soms ernstige beschadigingen worden aangebracht aan het open baar groen. Speciaal de jonge aan plant. welke in dit opzicht weinig kan verdragen, moet het ontgelden. Herstel, tengevolge van vernielin gen aan openbare groenvoorzieningen, vergt beduidende bedragen. Al moge het wellicht voor sommige ouders wat moeilijk zijn zich voor te stellen, dat vernielingen aan 't open baar groen uiteindelijk alle inwoners en dus ook de ouders van vernielzuch tige kinderen treffen, het is een feit, dat enerzijds door de omvangrijke be dragen. welke met het herstel van be doelde vernielingen zijn gemoeid, en anderzijds de beperkte financiële mid delen van de gemeente, andere voor zieningen. ter verhoging van het ver- zorgingspeil in de gemeente, achter wege moeten blijven. In dit verband vestigen b. en w. nog eens de aandacht op het beoefe nen van het voetbalspel op de gazons. Weliswaar zijn in Voorschoten alle gazons voor het publiek opengesteld, doch daarbij is uitdrukkelijk het be oefenen van het voetbalspel verboden, omdat dit leidt tot ernstige beschadi ging van gazons en beplanting. Voor dit doel zijn in elke wijk een of meer trapveldjes beschikbaar, zodat wordt verzocht daarvan gebruik te maken. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Sex a la minuut (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Triple Cross (14 j.) (Prolongatie) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Komplot der gangsters 14 j.) PUNT ansichtkaart KORRELTJE MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 30 mei - Kaas - Aanvoer 30 partijen. Prijzen: le kwal. 3,33-3,42, 2e kwal. 3,15-3,32, extra kw. 3,50. Handel kalm. Ledental liep iets achteruit „Het Roode Kruis", afd. Rijnland, omvattende Voor hout, Rijnsburg, Warmond en Oegstgeest, had in 1966 een zeer actief en geva rieerd jaar", aldus vatte de voorzitter, burgemees ter B. N. Koomans van Kijnsburg, het jaarverslag in een resumé samen. Tij dens de gisteravond ge houden jaarvergadering in liet Witte Huis te Oegst geest kan men vernemen van de geslaagde boottocht van de Henry Dunant; de uitstekende stemming in de Rode Kruis Colonne; de vorig jaar gehouden collecte, die in Rijnland 6500 gulden had opge bracht. de ingebruikname van het Ilenry Dunanthuis te Zeist; de belangstelling voor de cursussen van het Jeugd Roode Kruis en het Welfarewerk. Medewer king verleenden de Colon neleden bij evenementen als de gehouden Midden standsshow „O.A. '66" en de St. Jorismarsen. Op het gebied van samenwerking verstevigde de Colonne de banden met het Duitse Roode Kruis tc Geisweid, dat dezer dagen door een groep werd bezocht en waar men feestelijk werd onthaald. Enigermate teleurstellend is het, dat het ledental in Rijnland een teruggang vertoont. Per 31 dec. is dit 2191. Er zullen enkele ac ties gevoerd worden om dit peil op te voeren en speciaal in het kader van het honderdjarig bestaan zal er veel aandacht aan worden geschonken. Tij dens het Rijnsburgse Corso zal men het Roode Kruis op bloemrijke wijze aan bevelen. Op 26 juni a.s. zal het Rode Kruisschip de Henry Dunant voor een groot aantal patiënten uit Lei den en omgeving 'n week- ,uit" betekenen. Op juli is men weer terug in de Sleutelstad. Bij de bestuursverkiezin gen werd de heer W. J. Sirach definitief als pen ningmeester gekozen, aan gezien hij de taak lijdelijk als plaatsvervanger van de heer Crommelin) ver vulde. De heer P. W. van der Mark werd gekozen als opvolger van het over leden lid de heer Land zaat; voorts werd als twee de secretaris aan 't bestuur toegevoegd de heer G. v. Westreenen. Het vertrek van mevr. Smolders deed de echtgenote van de hui dige burgemeester van Voorhout in het bestuur plaats nemen n.l. mevr. H. A. Stolwijk, geb. Koele- man. Mevr. B. C. F. de Jong-Sluytermans nam de nam de „Welfare - taak" over van mevr. Stapensea. die echter wel deel van het bestuur blijft uitmaken. Mevr. P. H. Smits-Wit vliet achtte na een periode van 14 jaar en gezien haar leeftijd het moment aan gebroken om afscheid te nemen als bestuurslid. Zij werd in hartelijke bewoor dingen toegesproken door de voorzitter, die dank bracht voor al hetgeen mevr. Smits geheel belan geloos gedaan heeft en dit nog eens extra benadrukte met een persoonlijke en welgemeende handdruk. Mevr. Smits-Witvliet pleit te op haar beurt het be stuur „jong" en daardoor „dynamisch" te houden. Zij tenslotte vermeld dat de vorige week gehouden Roode Kruis-collecte te Oegstgeest 3177.21 op bracht. Het resultaat van 't bejaardencentrum „Hof- wijck" is nog niet bekend. De opbrengst is ruim 700 gulden hoger dan in 1966. Met 1323.- boekte War mond een fraai resultaat. In Rijnsburg en Voorhout wordt dezer dagen een bij drage van de bevolking gevraagd. Het honderdja rige Roode Kruis ver trouwt erop dat er nog een aanzienlijk bedrag aan zal worden toegevoegd aan het thans reeds bekende resultaat.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4