SLUITINGSTIJD SCHEELT SNACKBAR HOUDER DUIZENDEN GULDENS „WEEMOEDIG" DOCH GEANIMEERD AFSCHEID VAN „WARMOND" Oxford-delegatie werd officieel ontvangen PAGINA 3 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 30 MEI 1967 Voor de Leidse kantonrechter Een 53-jarige snackbarhouder uit Leiden stond terecht, omdat hij in de nacht van de 26ste februari j.l. 80 mi nuten na de officiële sluitingstijd van zijn zaak nog bezoekers in zijn zaak had en bediende. „Zij waren voor slui tingstijd al binnen en ik was de nodige bestellingen voor hen aan het klaar maken", voerde de verdachte tot zijn verdediging aan. Hij vond 't overigens betreurenswaardig, dat hij niet zoals destijds het geval was vergunning tot 1 uur 's nachts had en al om 12 uur moest sluiten. „Dat scheelt mij enige duizenden guldens per week", verze kerde hij de rechter. Deze twijfelde er aan of verdachte wel ooit weer een vergunning zou krij gen om tot 1 uur open te blijven. Uit het proces-verbaal bleek namelijk, dat omwonenden een reeks van klachten bij de commissaris van politie hadden ingediend en wel inzake de overlast, die zij 's nachts van de bezoekers van verdachtes zaak ondervonden. De overlast-waslijst vermelde o.m. „luid claxonerende automobilisten, lawaai makende bromfietsers, schreeuwende drinkebroers en last-but-not-least be zoekers, die de omliggende portieken als urinoirs gebruikten. „Nog nooit iets van gemerkt en je reinste laster van lui, die blijkbaar iets tegen mij hebben," aldus ver dachtes bescheid. Waarop de kanton rechter duidelijk liet blijken, dat hij zich niet kon indenken, dat alle klach ten zuiver op laster berusten. „U dient zich overigens aan de offi ciële sluitingstijd te houden, want an ders kon het met uw vergunning wel eens helemaal mis lopen," waren zowel de rechter als de officier van oordeel. (ADVERTENTIE) NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's VOORDELIGER DAN OOIT Conform de eis werd het vonnis 25.- subs. 5 dagen. „U komt er nu nog met 25.- vanaf, doch u kunt in het vervolg op een beduidend hogere straf rekenen", waarschuwde de rechter verdachte tot slot nog. ZONDER VERZEKERING Een 44-jarige restauratiehouder uit Noordwijk moest zich gisteren voor de Leidse Kantonrechter, mr. W. de Ko ning, verantwoorden, omdat hij op 30 maart j.l. zijn echtgenote had laten rijden met 'n auto, waarop geen W.A.- verzekering liep en een ongeldig ken teken was aangebracht. Beide feiten noemde de kantonrechter zeer ernstige overtredingen mede gezien het opzet telijke karakter ervan. Verdachte voer de als excuus aan, dat zijn auto destijds in reparatie was en zijn echtgenote even van de reserve-auto gebruik had gemaakt, omdat het zulk slecht weer Vooral het onverzekerd rijden achtte de officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen een zeer laakbare overtreding. Hij eiste inzake deze overtreding dan ook een geldboete van 150 - subs. 30 da gen en de voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Ten aanzien van het on geldige kenteken vroeg hij een cor rectie van 75.- subs. 15 dagen. De kantonrechter liet in het midden of verdachte al dan niet de desbetref fende auto van een ongeldig kenteken had voorzien. Hij legde in zijn vonnis- wijzing het zwaartepunt op het rijden zonder verzekering en vond dit, mede gezien de eventuele gevolgen hiervan, dermate afkeurenswaardig, dat hij verdachte in deze vonniste met een geldboete van 250.- subs. 50 dagen en de gevraagde voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid. Ten aanzien van het ongeldige kenteken luidde zijn vonnis ditmaal nog 50.- subs. 10 dagen. DUIM VAN CLAXON „Ik zal zo lang toeteren als ik er zin in heb", aldus het antwoord van een 29-jarige koopman uit Leiden toen een agent van politie hem tijdens een verkeersstagnatie in de Korevaarstraat verzocht „zijn duim van de claxon af te dialen" en aldoende op te houden met zijn opzettelijk langdurig gecla- xonneer. Als de koopman aan het verzoek had voldaan zou hij gisteren niet voor de balie hebben gestaan. Want zijn negeren van het verzoek had tot ge volg, dat hij op het politiebureau te recht kwam en aldaar werd geconsta teerd, dat zijn auto tal van gebreken vertoonde w.o. 'n ondeugdelijke stuur inrichting en hij zelf geen geldig ken tekenbewijs en een totaal onleesbaar rijbewijs bezat. De officier eiste een totale geldboete van 225.- subs. 45 dagen en de voor waardelijke ontzegging van verdach tes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. „Ik wist niets van die gebreken," hield verdachte vol. „U bent dien aangaande wel degelijk door de politie verhoord en heeft toen één en ander volmondig toegegeven", reageerde de rechter, na raadpleging van het proces verbaal. Het vonnis werd een totale geldboete van 150.- subs. 30 dagen en de gevraagde voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid. VERSTIKKINGSDOOD Een 22-jarige electro-monteur uit Zoeterwoude, niet in het bezit van een rijbewijs zijnde, zal zich het clandes tiene ritje, dat hij in de avond van de 2e april j.l. met een motorrijwiel maak te, ongetwijfeld nog lang heugen. Want niet alleen vloog hij op het Watertje te Zoeterwoude uit een bocht tegen een hek op, maar ontkwam daarbij dank zij de snelle hulp van omwoners tenauwernood aan de verstikkingsdood. Dit bleek uit de verklaringen van de getuigen ofwel genoemde omwoners, het résumé luidde: EINDEXAMENS STED. GYMNASIUM LEIDEN Geslaagd zijn voor het Eindexamen de volgende kandidaten: Voor het di ploma A en voor diploma B: Clara Witkam. Voor diploma B: Jan Lange, Gert Leurdijk, Winnie Melai, Jacob de Meyere, Els van Praag, Arjanne van Kaalte (Katwijk aan Zee), Elma Roosenschoon, Madelein van Rossem (Zoeterwoude), Christiaan Saraber (Voorschoten), Rico van der Schaaf (Leiderdorp), Niels Smith (Voorscho ten), Dia van der Vliet, Ruurt de Vries, Frans de Wilde (Boskoop), Teartse van der Zee en Jan Klerks. Waar geen plaatsnaam vermeld wordt is deze Leiden. Het examen is geëin digd. 40 van de 41 kandidaten zijn ge slaagd. WARMOND Diocesane Adviesraad Op het Groot-Seminarie te Warmond zal zaterdag a.s. om 10.30 uur de Dio cesane Pastorale Adviesraad officieel aan het Bisdom worden voorgesteld. „Ik hoorde een harde klap en zag buiten gekomen een man bewusteloos aan het hek hangen. Hij hing zodanig aan zijn kleren, dat zijn adem werd af gesnoerd en hij zeker zou zijn gestikt als hem niet spoedig hulp zou zijn geboden". Verdachte kon uiteraard niets tot zijn verdediging inbrengen. Hij had destijds wel tegen de politie gezegd: „Mij zien ze niet meer op 'n motor". De kantonrechter vond dit een verstandig besluit en in het voordeel van verdachte uitvallend. De officier sprak de hoop uit, dat verdachte voldoende leergeld had be taald en zich inderdaad aan vernoemd besluit zou houden. Gezien de ernst van de feiten eiste hij twee geldboeten van 75.- subs. 30 dagen. „U mag al met al blij zijn, dat u die boeten nog kunt betalen, omdat u het leven er heeft afgebracht", zo richtte de kan tonrechter zich tot verdachte, alvorens conform vonnis te wijzen. Verdachte knikte instemmend. Gisteren was het de dag, dat de geestelijkheid van de bisdommen Haarlem en Rotterdam in de gelegen heid was gesteld afscheid te nemen van het groot-seminarie Warmond,, waar velen van hen prettige, maar soms ook wel moeilijke jaren hebben beleefd. Meer dan 700 clerici gaven acte de présence. Het werd een ge animeerde bijeenkomst waarin vele oude herinneringen werden opge haald, vele „avonturen" weer herbe leefd, soms vergeten kennismakin gen weer werden hernieuwd en ver stevigd. Ook mgr. M. A. Jansen, bis schop van Rotterdam, was aanwezig. De foto's geven een overzicht van de drukte in de conversatiezaal als mede een „onderonsje" met van links naar rechts: preases W. J. de Graaf, mgr. A. C. Schaper, vicaris-generaal van het bisdom Rotterdam, drs. A. J. van Oosterom, directeur van het phi- losophicum en mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam. Voorts zij nog medegedeeld, dat de tentoonstelling heden nog voor be langstellenden geopend is van 4 tot 8 uur. Op deze tentoonstelling is te vens verkrijgbaar een brochure, waarin de in onze krant in verband met het „vertrek van Warmond" ver schenen artikelen zijn opgenomen. RAAD VAN LEIDERDORP GING ACCOORD MET AANLEG VAN „TRAPVELDJE" Bestemmingsplan „Binnenhof" goedgekeurd De gemeenteraad van Leiderdorp kwam gisteravond In openbare vergadering hjjeen en werkte in vlot tempo do 21 punten tellende agenda af. Het in bruik leen aangeboden schilderij van de heer G. van der Valk Bouman, die van 1902 tot 1928 burgemeester van deze ge meente was, werd In dank aanvaard. Daar dit de eerste vergadering was na de geboorte van prins Alexander, sprak burgemeester n»r. R. M. Gallas woorden van gelukwensen aan het adres van de ouders en grootouders. Verder deelde h(j mede, dat de lieer M. v. d. Berg op de Brandweerschool te Amsterdam ge slaagd was voor het diploma onder- brandmeester. Van 13 t.m. 29 juni zal het gedeelte van de Bernhardstraat, grenzende aan het basketballveld van de Willem de Zwügerschool, voor alle verkeer gesloten zijn omdat In deze periode een jeugdverkeersschool op het terrein wordt geplaatst. Hamerstukken waren enige voorstel len die onderwijszaken betroffen alsme de twee ongegronde verklaringen tegen een aanslag In de sehoolgeldbelasting en een hondenbelasting over het tweede half jaar 1966. Bij de vaststelling van een nieuwe winkelslultlngsverordenlng blijkt, dat de drogisten voortaan 's maandags geslo ten zullen zijn. In verband met de stedenuitwisseüng, waarvan het eerste gedeelte in Leiden op 26 mei is begonnen en zal duren tot zondag 4 juni, werden gistermiddag in de Burgerzaal het gemeentebestuur en het organisatie comité, alsmede een groep sportlieden officieel ontvangen. De Engelsen die met 71 personen naar Leiden zijn gekomen, zullen hun Nederlandse collega's in drie takken van sport, t.w. zwemmen, atletiek en wielrennen bestrijden. Deze ontmoetingen zullen t/m 2 juni duren. Dan volgt op zaterdag 3 juni een afscheidsavond, terwijl op zondag 4 juni het vertrek van de Engelse gasten zal plaats hebben. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen heette zijn Engelse gasten hartelijk welkom en hoopte dat zij evenals voorgaande jaren het geval hartelijk welkom en hoopte dat zij zoals voorgaande jaren het geval Lord Mayor van Oxford, mr. F. Piekstoek en mr. Homells, voorzitter van het uitwisseHngscomité, lieten hun vriendelijke woorden vergezeld gaan van enkele cadeaus. Aangeboden werden een foto-album, getiteld "Term in Oxford" van Cas Oorthuys, en een bierpul. Bovendien was aanwezig de vertegenwoordiger van de Koningin in Oxford en omge ving, mr. Nimmo. On de foto overhandigt de Lord Mayor van Oxford, mr. F. Piekstoek, zijn Leidse collega burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen een bierpul. „Trapveldje" Tegen het voorstel aan het begin van de Van Poelgeestlaan een trapveldje aan Le leggen, zei drs. J. Vlieger (Pr. Chr.) de gekozen plaats niet juist te vinden. Juist van de bewoners van de huizen hier komen de klachten, bovendien ligt aan de ene kant een sloot, aan de an dere kant liggen de voortuinen, zodat er nog wel grote ruiten zullen sneuve len. De heer J. M. Tieken (KVP) had dezelfde bezwaren, terwyi de heer A. M. Kleiss (Hjst Kleiss) vroeg of de gevraagde 2000,niet aan de hoge kant waren. Drs. G. H. van 't Klooster (KVP), stelde dat voor de leefbaarheid in deze wijk wel degelijk een gelegen heid tot voetballen voor de jeugd moet worden gecreëerd. Weth. C. Meerburg antwoordde, dat zo'n trapveldje juist in eigen wijk dient te liggen en dat hier verder alles ls vol gebouwd. Bovendien ls 't maar tydeiyk, omdat hier een kleuterschool en een ge bouw voor bibliotheek zullen worden ge bouwd. Burgemeester Gallas zei de billtelt in het oog te houden en vroeg de raad het gevraagde credlet 2150, beschikbaar te stellen, dan zal 't college zich beraden of er een andere mogelijk heid is, en noemde als suggestie een stukje grond naast de tweede openbare lagere school. Hiermede ging de raad akkoord. Aankoop pand Het pand Zijldijk 1 zal aangekocht worden voor 60.000, waarby de heer Ir. R. Poels opmerkte, dat by vergoeding van de Inkomstenbelasting dit bedrag zeker 100.000 zal worden en hy vroeg het college er rekening mee te houden dat deze plaats nu de entree voor derdorp gaat worden, dit ln verband met de verdere plannen als het huls af gebroken is. Het bestemmingsplan Binnenhof werd door de raad met waardering goedge keurd. Niet veel gemeenten zullen kun nen zeggen, dat er een bouwplan, zoals dit nu In Leiderdorp by de eerste visie Ls goedgekeurd. Het niet mogen parke ren voor eigen huis zai in deze w(jk een experiment worden, ninar er komen vol doende garages en parkeerhavens. By de vaststelling van de kosten voor stedebouwkundlge werkzaamheden t.w. ƒ8000,— voor de kapitaaldionst (pos* uitbreidingsplannen) en ƒ43.000 voor het grondbedrijf vroeg lr. Poels naar de bouwnota, die allang ter visie ligt. De burgemeester antwoordde, dat juist de zer dagen door het college aan de dlrec* teur van gemeentewerken gevraagd ls. dit voorrang te geven, zodat het binnen kort te verwachten ls. Tenslotte deelde de burgemeester nog mede, dat een vaste lening van 396.000 gulCen ls ontvangen, bestemd voor het grondbedryf. Waterpolo DWR te sterk De Zijl voor De Zyi heeft het stuk niet gehaald: ln Haarlem verloor de Leidse ploeg onnodig van DWR. Het mldvoor- wapen Jan Sint, gecombineerd met de zeer zware verdediging bleek een te groot struikelblok voor De Zyi, terwyi ook nog Look van Kampen, Bert Mar- tyn en Kees Pont verhinderd waren te spelen. Sint opende de score in de eerste pe riode. Ondanks pogingen van De Zyi deze stand te wijzigen, bleef het 10 tot in de laatste speeltyd. Alle Leidse aanvallen liepen dood op de een-mans- verdediglng van DWR en ook Sint slaagde er voorlopig niet ln nogmaals tot doelpunten te komen. In de laatste speeltyd voerde Sint de voorsprong op tot 20. Vanaf dat mo ment geloofde De zyi het wel. Welis waar werd het uit een strafworp van Gé Rol 21, maar toen Sint direct hier op zyn antwoord klaar had, was de situ atie voor de Leldenaars hopeloos. In de laatste ogenblikken bracht Joop de Haas met een „frlemelbal" de eindstand van deze onbevredigende wedstryd op 32. Schaakavond met Donner en Withuys te Lisse Donderdagavond as. zal te Lisse een grote schaakkamp worden geleverd. Dan houden de schaakclubs ,,De Uil" uit Hillegom en de „Zwarte Pion" te Llsse- Sassenheim een grote schaokslmultaan, waar de bekende schaakgrootmeesters Donner en Withuys een simultaan ko men geven. Behalve leden van belde clubs zyn ook alle „thuisschakers" van harte welkom. De simultaan-wedstryd wordt gehouden ln „Marlënburcht" aan de Oranjelaan te Lisse. aanvang 7.30. Uitstappen by de bushalte Nassaupark. Intertown-training Op de Sintelbaan van de Leidse Hout trainen vanavond om zeven uur zowel de atleten uit Oxford als die uit Leiden voor de officiële stedelijke ontmoeting, die vrijdagavond plaats vindt, eveneens in de Leidse Hout B. EN W. ZOETERWOUDE AFWIJZEND T.O.V. MATERIAAL VOOR SCHOLEN Morgenavond komt de Zoeterwoudse Nieuwe Weg, waarover reeds uitvoerig gemeenteraad byeen. Dan komt ook hetls gepubliceerd. Men zal zich opnieuw be- voorstel van b. en w. aan de orde Inzake 1 raden over de wyr.lglng van de veror- een krediet van anderhalve ton voor de denlng op de heffing van relnlgingH- oaiileg van twee sportvelden aan de rechten. Op 26 april werd een voorstel hierover van b. en w. aangehouden. Voorts komt o.m. aan de orde: HOLLAND OP DERDE PLAATS IN HERENATLETIEKCOMPETITIE Met bange voorgevoelens was Hol land naar de eerste competitieslag in Groningen gegaan. Door het niet meer beschikbaar zijn van geroutineerde krachten als Wim Thissen, Frans Bek- ker, Rinus van Es en nog enkele an deren was het een open vraag hoe de Hollandploeg het zou doen. Die vraag heeft de vernieuwde Hollandploeg echter niet onbeantwoord gelaten. Een prachtige derde plaats in totaal vaagde alle T.C.-zorgen in één klap weg. Het klapstuk was voor de Leidenaars de 4 x 400 meter waarop zij een nieuw Leids record liepen, hetgeen werkelijk niemand voor mogelijk had gehouden. Vooral de „nieuwe gezichten" sleepten veel niet verwachte punten binnen. John Filippo 400 meter in 50.3 sec. Uitstekende tijden van de sprinters Verhoef, Koopman en Vermond. Jan Borsje was niet alleen op hoog, maar ook op de horden in 't voorste gelid en de lange afstand resultaten van Mul ders en Smits, die de voorheen wel eens zwakke plekken in de Holland- formatie verstevigden en om te be sluiten het debuut van junior Bert Pauw op de 400 meter horden. UITSLAGEN (waar geen vereni- gingsnaam vermeld, is Holland): 100 m: 1 C. Mooy AAC) 10.7 sec.; A. Verhoef 11.- sec; E Vermond 11.1 sec. 200 m: 1 C. Mooy (AAC) 21.5 sec; A. Verhoef 22.-; R. Koopman 22.fi sec. 400 m: 1 F. van Herpen (GVAV) 48.6 see; J. Filippo 50.3 sec; C. Kan bier 52.5 sec. 800 m: 1 Speelman (GVAV) 1.53.9; 2 A. v. d. Molen 1.59.7; F. Tol 2.05.7. 1500 m: 1 C. Nelis (AAC) 3.57.1; G. Mulders 3.59.1; R. Strik 4.10.8. 5000 m: 1 W. Wurster (AAC) 15,33.3 2 Jac. Smits 15.58.1; A. v. d. Brink 16.04.6. 110 m. Horden: 1 P. Dellesen (AAC) 14.8 sec; 3 J. Borsje 15.7 sec; J. Ruys- sink 17.4 sec. 400 m. Horden: 1 H. Wormmeester (GVAV) 54.7 sec; A. v. d. Molen 56.3 sec; B. Pauw 58.8 sec. Verspringen: 1 H. Evers (GVAV) 7.03 m; R. v. d. Water 6.90 m; B. Pauw 6.12 m. Hoogspringen: 1 J. Borsje (Hol.) I.85 m; J. Ruyssink 1.66 m. Hinkstap: 1 H. Evers (GVAV) 14.89 m; R. v. d. Water 13.19 m; Th. Staal II.62 m. Polshoog: 1 W. Krijnen (H.A.V.) 3.80 m; 3 R. Pommee 3.40 m; 4 R. Tonkelaar 3.40 m. Discuswerpen: 1 M. Zijll (Zaanland) 44.30 m; J. van Heek 40.98 m; J. Hol- werda 34.60 m. Kogelstoten: 1 H. v. Aarst (Hellas) 14.36 m; J. Holwerda 12.83 m; R. Pom mee 11.60 m. Speerwerpen: 1 J. van Heek 1.17 m; Th. Staal 45.19 m. 4 x 100 m: 1 AAC 42.2 sec; 3 Hol land 43.3 sec. 4 x 400 m: 1 GVAV 3.17.9 sec.; 2 Holland 3.24.4 sec. (Leids record) (R. Koopman. R. Strik, C. Kanbier en A. v. d. Molen). Totaal punten: 1 GVAV 25110; 2 AAC 24715; 3 Holland 24301; 4 Haar lem 23845; 5 Zaanland 22390; 6 Hel las 21619. Holland heeft er een sprinter van klasse bijgekregen in de persoon van Fred Verhoef, die op de 200 meter een fraaie tijd voor zich liet afdrukken. Damesestafette naar Munster Voor de wedstrijden in Munster op 7 juni a.s. heeft de N.T.C. een estafette team ingeschreven bestaande uit Mie- ke Stek (Atmodes), Wilma v. d. Berg (Keien), Corrie Bakker (Sagitta) en Truus Hennlpman (Bataven). Aanschaffing ontwikkelingsmateriaal Het bestuur van de Stichting R. K. Scholen Zoeterwoude Dorp verzoekt me dewerking te verlenen voor het aah- Bchaffen van ontwikkelingsmateriaal en speelmateriaal voor de kleuterscholen Hummelhof en Zonnegaarden. Gesteld wordt, dat de aanschaf noodzakciyk ls geworden doordat belde scholen thans dienst doen als praktykachool wat In houdt dat zy, die zich voor het behalen van een akte van bekwaamheid als leid ster voorbereiden, gedurende bepaalde tyden aan voornoemde scholen werk zaam moeten zyn. Hierdoor zouden de bestaande methoden, die op sommige punten verouderd zyn, vernieuwd en aan gepast moeten worden aan de huidige B. en w. stellen voor de gevraagde medewerking niet te verlenen, zy voe ren daarvoor verschillende redenen aan. De scholen zyn beide gebouwd voor 80 kleuters. Ook de Inrichting Inclusief de aanschaffing van het mAterlaal wns ge baseerd op een zelfde aantal kleuters. Over het tweede motief zeggen b. en w. dat het hen ontgaat dat de gemeente ln deze een taak heeft. De Kleutoronder- wyswet legt aan de gemeente de plicht op, datgene te doen wat nodig ls voor het beschikbaar stellen van de benodigde scholen en de Inrichting daarvan. Indien aan praktykschoen hogere eisen wor den gesteld dan aan niet praktijkscholen dan komt het hen voor dat het geen taak la voor de gemeente omdat meer dere aan te schaffen. Jeugdcentrum N. H. Kerk De Ned. Herv. Gemeente te Zoeterwou de ls voornemens een nieuw Jeugdcen trum te bouwen In de Loethe. Dit Jeugd huis dient ter vervanging van het hui dige „Ons Huis". De Kerkvoogdy van de Ned. Herv. Kerk heeft de gemeente verzocht een subsidie In de stlchtlngs- kosten te verlenen. Uit de overgelegde bescheiden blijkt dat dc totale stlehtlngs- kosten geraamd worden op ƒ265.000. De provincie verleend een subsidie van 25.000,Gezien het grote belang dat het te bouwen Jeugdcentrum zowel voor de Ned. Herv. Gem. alsmede voor de ge hele gemeente Zoeterwoude heeft stel len b. en w. voor een subsidie van 25.000,- - gelijk aan dat van de provin cie toe te kennen. Verhuur plantsoen De heer B. M. v.d. Meulen, Beatrix- straat 7, verzoekt een strook grond ge legen naast zyn woning, welke eigendom van de gemeente ls, te mogen huren teneinde deze als tuin te gebruiken. B. en w. hebben hiertegen geen bezwaar en stellen de raad voor de gevraagde grond onder de gebruikeUJke voorwaar den te verhuren.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3