De Gaulle oog in oog met Frans-Britse samen wei :rking NKV'ers betalen jaarlijks 25 miljoen aan contributie Concordeniodel op Le Bourget Enige verdachte Inkomsten uit advertenties sterk gedaald Detachement Genie gaat helpen in India RECHT VAN ENQUETE VOOR WERKNEMERS Maatregelen afdwingen Somber vooruitzicht EEG-topconferentie VLASVELD Natte mijnwet aanvaard VRIJDAG 26 MEI 1967 DE LEIDSE COURANT in Telegraafrel vrijgesproken Toepolev 144 laat op zich wachten PARIJS. President Charles de Gaulle is vandaag bij de opening van de 27ste interna tionale lucht- en ruimtevaart- tentoonstelling op de Paryse luchthaven Le Bourget gecon fronteerd met een ironische speling van het lot Hij moest - nauwelijks twee weken na zQn „fluwelen veto" tegen het zich voor de E.E.G meldende Engeland ongetwijfeld onder de indruk raken Engeland (en overigens ook de Toepolev-144 gewikkeld i andere Europese landen E.E.G. of geen E.E.G. ln elk geval op liet gebied van de luchtvaart samen moeten wer ken, willen de Europese indus trieën in de nabije toekomst niet slechts de llcentieb< van Amerika Voor 6611 ding hoeft de gen raai blijkbaar niet bang te zij Het effect van het speet an laire Concordemodel De Amerikanen hebben voorts een uitzonderlijk grote ruimte vaartstand waarop vooral fas cineert een door wrijvlngshitte geblakerde Apollocapsule Dit ruimtevaartuig is vorig jaar lanceerd voor een onbeman- )ok '1 Frans-Britse Concorde, van het eerste exemplaar in de rulmtevlucht. Toulouse zijn voltooiing nadert verkenner van De 27ste „luchtvaartsalon" is veyor trekt zeer de aandacht, de grootste tentoonstelling op De Britten hebben sinds hun jÉ|' eigen show in Farnborough in september ook nieuws. Het is de verticaal opstijgende en landende straaljager P 1127 ..Harrier", in 1968-'B9 klaar om operationeel te worden het gebied van lucht-, en ruim- ontwerpen tevaart die ooit ter wereld is gehouden. Meer dan vijfhon derd industrieën uit zestien landen nemen eraan, deel. Er tweehonderd >rden weggevaagd door de Het grootst schillende vliegtuigen getoond Biits nieuwtje op Le Bourget heel taal op grootte gebouwde n supersonische Concorde. Maar hii kan niet voorbijgaan het harde feit dat deze verwachte verschijning de Toepolev-144. het Russische supersone vliegtuig. Geruchten in de afgelopen maanden wil den dat dit vliegtuig wel eens de grote sensatie van Le Bour get 1967 zou kunnen Europat brengen de Amerika nen met twee F's-lll-vliegtui- Amerikaanse vt gen. supersone jachtbommen- lands eerste sti werpers met verstelbare vleu gels. elk bijna veertien miljoen 2881 Trent Con- twee jaar geleden 's werelds goedkopere en op ba corde alleen maar begin 1968 grootste vliegtuig, de Antonov- •al kunnen vliegen, dank het feit dat de Franse lucht vaartindustrie geld en hulp in pje Engeland heeft kunnen vinden. Op de romp van het werkelijk indrukwekkende Concordemo del staat dan ook met grote letters: Sud Aviation France British Aircraft Corpora - wacht kwam tion. 22. volkomen opdagen Russische vice-minister heeft ook meegedongen t lucht- en ruimtevaartin- de Nederlandse luchtmacht dustrie Stefan Kadyshev ver telde gisteren tijdens een me wodka en kaviaar gelardeerdi persconferentie ln de enormi buik van de Antonov opvolger en de T 33 het toestel vendien te De geweldige technologische 144 is eerste vlucht van de Toepolev- te lang op de levering trlopig te hebben 1 De Fransen, ook nu weer in staat tot formidable prestaties, hebben nochtans weinig nieuws Enkele weken geleden veron gelukte Dassaults prototype van De'Corsair-II de Mirage F-l. in zeer ge avanceerd ontwerp. Er is op Le Bourget ook een fonkel- kaviaar gelardeerde nieuwe versie van de beroem- or de Thunderstreak de Caravelle. de 11-R. een ge combineerd vrachtpassagiers vliegtuig Nieuw is ook de pas sagiersuitvoering van Frank- rijks grootste helikopter, de Super-Frelon wachten. AMSTERDAM. 1A.N.P.1. De Amster damse rechtbank heetl vanochtend de enige verdachte in de beruchte rel bij het Telegraafgebouw in de ochtend van de 14e juni van het vorig jaar. de 35-jarige C. G. J.. bjj verstek vrijgesproken De man. die geen beroep heeft en on vindbaar is. was het duwen, samen met anderen, tegen een bestelauto van de Telegraal om deze omver te kiepen, ten laste gelegd. De officier van justitie had vier maanden gevangenisstra 1 met uitrek van het voorarrest geëist. Een Teiegraaf- employë. die Is getuige op de ziiting weid gehoord, had de man op de 14de juni ge zien en hem enkele dagen later, voor het gebouw waargenomen, toen hij stond te discussiëren. Van persfoto's, die de presi dent hem liet zien, kon de Telegraaf emplovè de verdachte echter niet herken nen Dit in tegenstelling tot dc officier van justitie, die de verdachte twee keer had gezien en zei dat de man sprekend lijkt op degene die op de foto s'aat. Mgr. Zoa opvolger mgr. Sigismondi ROME (KNP) Mgr. P. Sigismondi. secretaris van de Romeinse congregatie voor de geloofsverbreiding, propaganda (ide is in het Villa-Stuart ziekenhuis te Rome op 59-jarige leeftijd overleden. Zaterdag had Paus Paulus hem nog op zijn ziekbed bezocht. In Rome gaan reeds speculaties over zijn opvolging. In dit verband noemt men de Kame- roense mgr. Zoa van Jaoende wiens naam reeds eerder is opgedoken als kandidaat voor een curiefunctie. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM (ANP) Mr. W. A. M. van der Kallen, aftredend voorzitter van de vereniging De Nederlandse Dag bladpers, sprak ter gelegenheid van de openbare jaarlijkse algemene ledenver gadering van de N.P.D. te Amsterdam een rede uit. waaarin hij o.m. zei, dat ook al was 1966 niet zo ongunstig, men zich zorgen maakt over hef, jaar 1967. Wij moeten verwachten, dat de toch al lage rentabiliteit van de persondernemin- gen in 1967 een ernstige deuk zal kry- gen. Dit is vooral het gevolg van de ont wikkelingen op de advertentiemarkt. In her eerste kwartaal van dit jaar was er praktisch geen stijging van de advertentieomzetten meer en sinds april is er een ernstige terugslag, met omzetdalingen van 15 a 20 pet bij vele kraiiten. Daarbij spelen zowel de con- juctuur als de reclame in de televisie een rol. In de Tweede Kamer is opgemerkt, dat de pers de gelegenheid moet krijgen de repercussies op haar advertentiebe stand aan te tonen en te verwerken, vooraleer tot uitbreiding van reclame zendtijd wordt Desloten. Daar komt nu de conjucturele ontwikkeling bij. Wij moeten dan ook vragen, dat tenzij de conjuctuur zich intussen hersteld geen uitbreiding van reclamezendtijd zal plaatsvinden vóór 1 juli 1968. De pers zelf kan daar niets aan doen. Zij wordt beconcurreerd door een staatsmonopolie, waaraar. zij niet mag deelnemen. Bij uitbreiding van de televisierec'.amezend- tijd op korte termijn zou de overheid de dagbladpers in de huidige omstandighe den dwingen voor de derving van inkom sten ui- advertenties soelaas te zoeken in een sterke verhoging van de abonne mentsprijzen en dat terwijl de overheid zelf de kijk- en luistergelden reeds jaren om politieke redenen op een laag niveau handhaaft. Het zou erop neerkomen, dat de kranten gedwongen zouden wor den het publiek de rekening voor het t.v.-kijken via de abonnementsprijzen te presenteren. Weliswaar is een compen satieregeling in het uitzicht gesteld, maar die is nog steeds niet uitgewerkt. De jury, belast met de toekenning van de jaarlijkse „prijs voor de dagbladjour nalistiek", heeft in 1967 als onderwerp vastgesteld „de Europese en/of wereld kampioenschappen .hay^rijüfH op de schaats 1966'. De jury-is van-'oordeel, dat de beste publikatie over het genoemde onderwerp het verslag is, dat de heer G. Taylor te Alkmaar op 21 februari schreef in de edities van de „Verenigde Noordhollandse Dagbladen". Mitsdien is aan hem de prijs toegekend. (ADVERTENTIE) De Kwalileite tand pas lei ...en niet duurder dan andere (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Een detachement Genie van de koninklijke landmacht zal speci aal worden opgeleid voor het uitvoeren nader vast te stellen tijd worden uitge zonden naar Bihar in India in het kader van de hulpverlening aan dit door hon gersnood en droogte getroffen gebied. Uitvoering van dit plan is afhankelijk van de vraag, of de Indiaase regering deze hulpverlening even zinvol vindt als de Nederlandse. Pas als antwoord uit In dia binnen is. zal met de opleiding van het detachement worden begonnen, reden waarom thans ook nog geen detailrege lingen worden bekend gemaakt Staats secretaris J. C. E Haex van Defensie heeft dit gisteren in de Tweede Kamer meegedeeld naar aanleiding van vragen van het socialistisch Kamerlid Ruygers over de hulpverlening aan India. De kos ten van dezeu itzending worden geraamd op ongeveer drie miljoen gulden. Nederlandse vakbeweging is niet rijk Net voldoende om kosten op te vangen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Nederlandse vak beweging is niet rijk, al zit zij ook weer niet zonder geld. De leden van de bij het Nederlands Katholiek Vakver bond aangesloten 24 bonden betalen te zamen ongeveer 25 miljoen gulden per jaar aan contributie, maar dit geld gaat bijna geheel op aan het betalen van de activiteiten. Het N.K.V. zelf heeft een vermogen van ruim twecmiljoen gulden, de 24 bonnen hebben tezamen een re serve van rond 40 miljoen gulden. Daar- nuast heeft het N.K.V. dan nog een cen traal weerstandsfonds, waarin zeven miljoen gulden zit. Er wordt een voort durende strijd gevoerd om de hoge appa raatskosten te drukken. die bestemd zijn voor de verbondshuis- meer centrale aanpak. Ook is een voort- 1 houding, die in totaal 150 werknemers durende doorlichting van dc taakstelling omvat. Voor het juridisch advies- en bij- nodig. Lectuurvoorziening. uitgeverij. 1 standswerk is per jaar 850.000 gulden no- filmdienst en cultuurdienst zijn allemaal I dig (de bemoeienissen van de/.e dienst zaken waaraan vroeger grote behoefte li Penningrrtëester J> 1 D&rp - Bij wanbeleid onderneming Tijdens haar bezoek aan Ontario heeft koningin Juliana gisteren een bezoek gebracht aan de fabrieken van Niemeyer in Brantford, waar een enthousiaste menigte haar har telijk verwelkomde. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De Sociaal-Economi sche Raad is voorstander van het instel len van een enquêterecht. Dit recht houdt In, dat een onderzoek naar het beleid van een onderneming kan wor den gevorderd als er gegronde reden bestaat om aan de juistheid van het be drijfsbeleid en aan de goede gang van zaken in de onderneming te twijfelen. Zo'n onderzoek moet geschieden door de aan het Amsterdamse gerechtshof toe te voegen „ondernemingskamer". Wanneer wanbeleid of wantoestanden zijn gebleken, kan die nieuwe gerech telijke instantie maatregelen afdwingen. De SER heeft zijn instemming met het enquêterecht neergelegd in een ad vies aan de minister van Justitie over dit onderdeel van het rapport van de zogenaamde staatscommissie-Verdam, die over het enquêterecht een aantal I uitgewerkte voorstellen heeft gedaan. I In hun algemeenheid kan de SER met die voorstellen instemmen, de geadviseerde i correcties zijn voornamelijk Bejaarde vrouw bedwelmd en van f. 2000 beroofd hij, dat de Nederlandse vakbeweging niet rijk kan zijn al wordt dit wel eens verondersteld omdat zij zich niet gedraagt als een professionele onderne mer. zoals dat hier en daar in 't buiten land wel voorkomt. De vakbeweging zal ook niet rijk worden, omdat de houding van de werknemers ten opzichte van de vakbeweging is veranderd. Men vindt ge- organiseerd zijn nog steeds zeer belang rijk, maar de noodzaak dringt zich tot minder op. Dit blijkt uit het ledental, dat nominaal stijgt maar relatief stil de leden jaarlijks circa 1,5 mil- I joen gulden op), voor het schohngs- en I vormingswerk (inclusief A. C. de Bruy- ningstituut) wordt jaarlijks 3 ton be steed, voor het internationale werk een kwart miljoen. Dan is er nog 2 miljoen nodig voor het verbondsapparaat. de re gionale kantoren en de regionale bestuur ders. De totale loonkosten van het ver bond bedragen bijna 2.5 miljoen gulden, dat is 60 procent van de vier miljoen, die beschikbaar is voor de verbondshuls- houding. Voor reservering is dus weinig ruimte. Afzonderlijke bonden Bij de afzonderlijke bonden zijn de uitgaven navenant. Volgens de heer Van Dorp kunnen zij tezamen slechts 1,5 miljoen gulden reserveren voor diverse doeleinden. Bij die bonden zijn de totale kosten zo hoog, omdat 24 bonden bete kent: 24 hoofdkantoren, 24 ledenadmini straties, 24 boekhoudingen en zo meer. Hoewel deze opzet een historische ach tergrond heeft, /.iet men zeer wel in, dot hier iets moet gebeuren: meer efficiency bij de bedrijfsvoering en vooral een afgestoten kunnen worden. Daar staan nieuwe taken tegen over. al tekenen deze zich niet zo scherp af als vroegere. De heer Van Dorp noemde vraagstukken als automa tisering. medezeggenschap, herziening, ondernemingsrecht, consumentenvraag stukken. ruimtelijke ordening en vrije tijdsbesteding. waarin de vakbeweging moet meespreken In het belang van haar leden. Blijvende taken zijn die op het gebied van bijscholing, jurlsische hulp, vakan tie- en recreatiedienst en vooral indivi duele adviezen voor de leden, die zich volgens de heer Van Dorp dank zij de toegenomen welvaart materieel zelfstan diger voelen, maar zich ln onze Ingewik kelde maatschappij voelen vereenzamen en daardoor soms hulpeloos staan bij on verwachte problemen. ,,De vakbeweging zit midden in een heroriönteringsprocos. Dat proces loopt langs schijnbaar grilli ge fijnen en toont storingen en proble men. Maar'Wij' rijn W zeker Oin! dat ook in de i^qatschnppij van morgen He vakb'éw'egihg een ÓHMl&bare rol zM Reb ben te vervullen." Doorgeef instantie Gelukkig vangt de nominale ledenstij- I ging de kostenstijgingen van de organi satie goeddeels op. terwijl ook het effi- ciencysysteem niet zonder resultaat blijft. Van de 25 miljoen gulden contri- j butie per jaar voor alle N.K.V.-bonden De SER legt giote nadruk op voor- TILBURG (ANP) Naar eerst thans I miljoen gulden af voor inningskosten. De zichtigheid, alleen reeds het^anbrengen bekend werd is de 82-jarige weduwe M.( tijd. dat vrijwilligers pro deo de contri- de Veer-van den Dries woensdagavond in butie gingen ophalen, is voorbij, de in de bijkeuken van haar woning aan de ning is verzakelijkt en kost dus geld. Hoevenseweg te Tilburg door een onbe- Vervolgens gaat zes miljoen gulden kende overvallen en beroofd. De over valler had haar het gebruikmaking van een in chloroform gedrenkte lap voor korte lijd uitgeschakeld en een tas met ongeveer 2.000 gulden van de vrouw weggenomen. Alles was zo onverwacht en snel gegaan, dat de vrouw geen enkel signalement kon verstrekken. Niemand van de buren, waarvan de meesten naai de televisie zaten te kijken, heeft iets ge zien of gehoord. Progressieve Jongeren in eigen partij (Van onze correspondent) MAASTRICHT In Maastricht heeft zich een werkgroep van jongeren gepr. sentcerd die zich bezig wil gaan houdc met de partljvcrnieuwing. Voorlopig be staat deze groep uit Limburgse PvdA- jongeren. /.Ij streeft naar het tot stand komen van een progressieve federatie van jongeren, die aan de Kamerverkie zingen van 1971 rou moeten deelnemen. Hoewel het initiatief tot deze. werk groep 1971 genomen is door jongeren uit de PvdA. streeft de groep ernaar ook progressieve jongeren uit de PSP. D '66. KVP. AR, CHU en VVD bij haar initia tief te betrekken. Zij wil de progressie- ve krachten bundelen op basis van een mlnimumprogramma. dat de kiezer in 1971 zal worden voorgelegd. Behalve dit minimumprogamma wil zij ook een schaduwkabinet presenteren, dat na een overwinning als echt kabinet zou kunnen gaan optreden. Als voorbereiding tot het ontstaan van de federatie die aan de verkiezingen moet deelnemen, zal er eerst een progressieve jongerenfederatie tot stand moeten komen, die het mini mumprogramma zou moeten vaststellen en hiervoor in eigen kring een aanhang moet proberen te krijgen. zaak bij de ondernemingska- zonder dat dus wanbeleid vast- kan een onderneming in een ongunstig daglicht plaatsen. In verband met de prudentie zouden de bepalingen, dat het verslag van het onderzoek ter inzage moet worden gelegd, met terug houdendheid moeten worden gehanteerd. De voorzieningen, die de onderne mingskamer na gebleken wanbeleid kan treffen, moeten volgens de commissie- Verdam zijn: schorsing of vernietiging van een besluit van de bestuurders, commissarissen, aandeelhoudersvergade ring of enig ander orgaan van de ven nootschap, schorsing en ontslag van be stuurders of commissarissen, tijdelijke voorziening tot afwijking van de akte van oprichting en ontbinding van de vennootschap. Met deze mogelijkheden heeft de SER nogal moeite, zo blijkt uit het ad vies aan de minister, omdat ze nogal ingrijpend zijn. Een deel van de raad de meerderheid vindt, dat de on dernemingskamer een bevel moet ge ven tot het treffen van een nadere re geling binnen een bepaalde termijn. Voldoet de onderneming niet aan dit bevel, dan verbeurt zij een dwangsom of kan de procureur-generaal alsnog in grijpen door de ondernemingskamer vor deren. Een ander deel van de SER heeft hiertegen ernstige bezwaren, om dat de ondernemingskamer voldoende armslag moet hebben. Wel wil dit deel een wetsbepaling toevoegen, waarbij de ondernemingskamer de vennootschap in de gelegenheid kan stellen een be sluit te wijzigen, voordat dc onderne mingskamer een beslissing neemt. Socialisten in Griekenland slecht ontvangen ROME (Al*) Een missie van de so cialistische internationale naar Athene om vrijlating van 6000 politieke gevan genen te vragen Is mislukt, en door nilitaire regime onheus bejegend. de centrale. Die treedt ten dele op als doorgeef instantie: 1 miljoen gaat naar de plaatselijke centrales. 450.000 gulden naar de jeugd- en vrouwenorganisaties, 300.000 gulden naar Herwonnen Levens kracht (de N.K.V.-organisatie voor de volksgezondheid, 350.000 gulden naar het centraal weerstandsfonds (stakingskas van de centrale ter aanvulling van die van de vakbonden). Er resten dan nog 4 miljoen gulden, het i lid Antonio Cariglia, een Italb de vier man sterke delegatie, verklaar de dat het resultaat van de missie vol slagen negatief was. De socialisten hadden geen enkele medewerking van de kant van de regering ondervonden. Het gesprek van vier en een half uur dat de afgevaardigden met minister van Binnenlandse Zaken Stylionos Pata- kos voerden, noemde Cariglia „buiten gewoon gespannen". Ju bi team viering met controverse ROME BRUSSEL. Toen de Italiaan- se minister van Buitenlandse Zaken Fan- fanf aan liet begin van dit Jaar /im uitnodigingen verzond voor de viering van de tiende verjaardag van het verdrag van Rome. stond hem ren Europese topcon ferentie voor ogen die meer zou moeten betekenen dan alleen een feestelijke samenkomst Sedertdien Is er zoveel ge- beurd dat de vooruitzichten zondermeer Tussen de regeringen van de Zes landen staat nog steeds druk overleg over de j bijeenkomst van maandag en dinsdag a s. Men probeert o m. te elfder ure nog een oplossing te vinden voor de door De Gaulle veroorzaakte moeilijkheid: zijn els dat ln Rome niet het woord zul worden gevoerd door prof. Hallsteln, de nftredende voor zitter van de Europese commissie. Het verzet van de Franse president is een logi sche consequentie van de negerende hou ding die hij altijd tegenover de commis sie heeft Ingenomen. De oommissie is naar zijn inzicht een louter uitvoerend orgaan, terwijl de raad van ministers do dienst uitmaakt In dc E-E.G Dc vijf part ners van Frankrijk zijn evenwel van oor deel dat Juist de commissie de verdragen van Rome tot leven heeft gewekt De commissie heeft ook besloten aan wezig te zijn bij de herdenking in Rome. Het was nog niet bekend of prof. Hatl- stein een speech meeneemt, naar Rome Alleen dr. Mansholt blijft ln Brussel om aanwezig te zijn bij de marathonzitting die de ministers Van Landbouw maandag, dinsdag en woensdag ln Brussel gaan houden Premier Wilson van Engeland zal op 19 juni 111 Parijs met president De Gaulle besprekingen voeren over het Britse ver zoek tot toetreding tot dr E E G. De Gaulle's voornaamste voorbehoud ten aan zien van Britse toetreding betreft het Britse vermogen om de Britse landbouw aan te passen, voorts dc rol van het pond sterling, en de Britse banden met Geme nebest en Verenigde Staten ADVERTENTIE RIJSCHOOL VOOR ALLE RIJBEWIJZEN ROOSEVELTSTRAAT 13-15 LEIDEN TEL. 30704 (Va parlementaire redactie krcl. Spellman niet meer naar .S.-militairen I)EN HAAG De Tweede Kamer li guteren met MO tegen 37 Memmen ak koord gegaan met hel wetsontwerp tot Inwerkingtreding van de algemene maatregel van bestuur, waarin de voor schriften staan voor opsporing en win ning van aardolie en aardgas op liet Nederlandse deel van de Noordzee bodem, de zogenaamde natte mijnwet. De P.v.d A., PSP en CPN stemden legen het wetsontwerp. NEW-YOHK (KNP) nan heelt te kennen Dagenlang was niets meer gehoord van Sir Francis Chichester, de bejaarde Brit, die aan zijn laatste etappe bezig is van zijn wereldreis. Gisteren werd zijn zeilboot door vliegtuigen van de Britse kustwacht ontdekt op ruim zeshonderd kilometer van de Zutdengelsr haven Plymouth. Staande voor dr bezaanmast van zijn „Gypsy Moth IV" zir pijl) zwaaide de eenzame zeevaarder naar de bemanning van het vliegtuig. waarschijnlijk niet nelc kerstbc/ooken militairen zal breng hij in zijn functie van Amerikaans le gerbisschop reeds vele jaren Kerstmis gevierd ergens In de wereld, waar Ame rikaanse militairen gelegerd zijn, Vorig jaar was hij in Vietnam, waar hij toen zijn befaamde en fel omstreden verkla ring aflegde over de Vietnamese oorlog. I Tijdens een partij ter gelegenheid van 1 zijn 78ste verjaardag heeft hij gezegd, j dat zijn volgende reis waarschijnlijk be- stemming hemel zal zijn. Die reis hoop te hij nog wel te kunnen maken, zei hij Deze drie partijen waren voort* de enigen die steun verleenden aan een motie van de socialist Oclc, waarin van de regering werd gevraagd om in de cerate faze van de uitgifte der conces sies niet meer dan ten hoogste de helft van het Nederlandse dec| van bet contl- Kardinaal Spell- nentaal plat voor verlening van opapo- gegeven. dat hij rlngsvergunnlngen in aanmerking te la- ■<t zijn traditlo- ten komen. De andere helft wilden de an Amerikaanse socialisten tot later bewaren .De bedoe- Tot dusver heeft ling daarvan was uiteraard om voor een volgend kabinet of kabinetten de moge lijkheid vrij te laten alanog voor dit andere deel stantsdeelname in de aard- ollewlnlng in te voeren en de staatsdeel- name In aardgaswinning (nu 40 pro cent) te verhogen. Dc Kamer verwierp deze motie. Een tweede motie van dé heer Oele om de staatsmanen in be ginsel ln staat te stellen om in alle fazen van onderzoek en winning op het Nederlandse deel van het continentaal plat deel te nemen, werd aangehouden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5