ABRACADABRA ...op basis van... GEEN BANDJE TE ZIEN Huisvrouw moet haar weetje weten Sussende, bezwerende handen gooien reddingsboei toe ARNHEMSE FILMWEEK Boeiend programma mei vele nevenactiviteiten R.-K. BEJAARDENTEHUIS PENSION „ST. JOSEPH" TWEE MEISJES DB T,TOPSE COURANT DINSDAG 23 MEI 1961 I Als het kan ook voor de man Romantisch nieuws van ter ZII de het schoonheidsfront Onder het halter jurk je: Onder invloed van Car din komt Tiet zogenaamde „halterjurkje" deze zomer in de collectie van elke japonnen]abrikant voor en het hangt due aan de rekken in alle modehuizen. Het luchtig en vrolijk jurkje met ver weggesneden armsgaten dat opgehouden wordt door een col o] door hooggeplaatste bretelsis „nou écht het leuke jurkje voor ut", zegt de verkoopster. Nu kunt u nóg zo'n el/jes/iguur hebben, tien tegen een hebt u een behaatje nodig. Hoe moet het met de schouderbanden van de beha onder zo'n grappig haltermodel t Aha, de oundationf abrikant heeft dit probleem voorzien. HU staat voor niets en is dan ook ras gaan zitten achter zijn tekentafel om de vrouw te Wij vrouwen zijn zo gevoelig voor geleerde woorden. Lees maar eens wat er op de verpakkingen van on ze schoonheidsmiddelen staat! „Op basis van... en in de plaats van deze puntjes staat dan een heel moeilijk onuitsprekelijk woord of een formule waar je van omvalt. ..Met toegevoegd en dan komt er een term die zoal niet in het latijn dan toch minstens in het Frans of Engels ls vermeld. Soms en niet eens zo heel zelden, betekent de moeilijke formule helemaal niets. Wij weten dat zo zeker om dat een bevriende apotheker zo behulpzaam was en kele van zulke geleerde kreten onder de loep te Vruchtwater Deze inleiding om u een nieuwe geneeskrachtige schoonheidskuur te introduceren. Aangezien de pre paraten komen uit de laboratoria van docteur Payot (de in Zwitserland afgestudeerde vrouwelijke arts die onlangs op hoge leeftijd overleed na een leven aan de schoonheid gewijd te hebben zonder zelf op de voorgrond te treden,) mogen wij bij voor baat aannemen dat het moeilijke woord wel dege lijk Iets betekent. Tot herstel en genezing van de verarmde en verfletste huid (dat is een vriende lijke omschrijving van de „oude" huid) is er de cure amnioderm, bestaande uit een tonlque, een crème en een masker, alle samengesteld" op basis van" amnionvocht. Nu zijn we al weer zo geïm poneerd dat we onmiddellijk geloven ln het wonder! En wat is amnionvocht dan wel?? Wij hebben het zojuist onze apotheker gevraagd en hij wist: am nionvocht bevat veel hormonen en komt erg veel overeen met het vruchtwater. Het lijkt dus hoogst waarschijnlijk dat de kuur wer kelijk verbetering in de huid teweegbrengt. Maar als nu op de verpakking stond: op basis van vrucht water. dan zou u dat niet zo leuk vinden. Of wel. u zou oppervlakkig denken dat het over vruchte- sap ging. ofwel u zou een bevalling voor ogen heb ben. en nu kan het wonder van de geboorte nog zo Een asymmetrisch avondkapsel om de strenge symmetrie van de als kant gerangschikte sieraden uit Tirol te doorbreken. groots zijn, aan onze toilettafel hebben we behoefte om aan andere dingen te denken. (De kuur is voor 10 dagen per maand.) De jonge(re) huid doet het zonder hormonen, dus voor deze gevallen brengt Payot het nieuwe Héméra dat zijn herstellende eigenschappen dankt aan het Ribo Nucleinezuur, en dit interessante zuur is het belangrijkste bestanddeel voor de activiteit van de cellen tijdens het levensproces. Op de door deze wonderbaarlijke preparaten herstel de huid, brengt Payot een make-up die Charme en Tederheid heet. O zol Parelmoer en goud strijden om de schoonheid en als u precies wilt weten hoe u opgemaakt moet zijn, dan kan de schoonheidsspe cialiste of de parfumerie die dit merk verkoopt u een schema ter hand stellen waarop precies te zien is wat bij wat hoort. Van de vele lippenstiften die zij dit seizoen al mochten keuren was de naturel nacré van Payot de lichtste en liefste en onopval lendste. Kortom, een stift die bleke, maar glanzende lippen maakt zoals nu mode is en zoals tegelijk in trigerend zal staan bij een donkere door de zon ge bruind (of gemaquilleerd) gezicht. Lippenstift voor de safari U weet dat dit voorjaar het woord safari op onze lippen bestorven ligt. Wat we nou eigenlijk met die safari bedoelen, laten we wijselijk in het mid den. Maar met een beetje nadenken komen we toch bij primitieve stammen terecht, bij medicijn mannen, bij beschilderde gezichten. Hoe zien de lippen van de woeste krijgsdansers er uit? Witte lippen, juist. Nou, echt krijtwitte lippen stiften hebben we nog niet gezien, maar wie weet wat er nog komt. Wat er al voor ons ligt, is in tussen lang niet mis. Knalgele lippenstiften bijvoorbeeld. Even het hele rijtje opnoemen voor de jonge meisjes: de invite serie omvat onvervalst lila (genaamd go-free), echt oranje (go-easy), beige-bruin (go-future), bruin-rood (go-fatale), rose (go-sunny) en eigeel (go-total). De namen hebben er niets mee te maken maar wij zei den het al. de vrouw en het meisje zijn zo gevoelig voor de mooie vreemde woorden. Vertaal ze nou eens, dan is toch de helft van de charme eraf! Heur haar Huid en haar horen bij elkaar en daarom nu even het laatste nieuws over het kapsel. Maak het nou eens echt asymmetrisch: een (vals) stukje in de vorm van een luxe broodje wat links op de kruin, een (echt of vals) kadetje rechts in de nek. En voor groot avondgebeuren: een vlecht (die wel vals moet zijn) vanuit de kruin naar links ge drapeerd, tegenover een rechtgeborstelde staart recht achter. Niemand zal kunnen zeggen dat het niet origineel is. Institut de Beauté, tempel aan de bron van de schoonheid Er sljn schoonheidssalons en er sljn Institute de Beauté. Voor een schoon heidssalon bent u niet bang. In stad en land nestelen slch de aardige spe cialistes die u gemakkelijk over haar drempel helpen. Maar het Institut dat is een heilige tempel aan de bron van de schoonheid. Dat Is het grote huls waar vlsaglstes elk half Jaar een nieu we make-up bedenken, waar wonder- crèmes worden uitgevonden en beroem de vrouwen zich mooi laten maken. Ze zijn gevestigd In grote wereldste den, maar vooral In Parijs. Je wordt er ontvangen in een klein pa leis waar steevast vroeger een princes- se of een vorstelijke geliefde heeft ge woond. Goudkleurige tapijten dempen er de voetstap, het rose behang en de bloemen geven vertrouwen in het her winnen van jeugd. De beeldige recep tioniste verwijst naar een pastelkleuri- ge cabine waar een tovernares zich over u ontfermt. Trek uw pakje maar uit. mevrouw, het gaat op een hanger tje in de kast. Geef uw schoentjes maar hier en leg u, gehuld ln een bad mantel (pastelkleurig als de cabine), ln de volmaaktste ligstoel ter wereld. Zachte handen ontdoen uw gezicht van alles wat erop zit en ze ontdoen me teen het geplaagde hoofd dat altijd maar mooi en jong moet blijven van alle spanning. U zinkt weg ln die stoel als een drenkeling ln de golven maag daar houden de vaardige handen van de specialiste al een soort reddings boei boven uw hoofd; zij bestudeert met een elektrische, sterk vergrotende loep de staat van uw huid. Hoe is de hoomiaag? Hoe zijn de poriën, ver wijd, afgesloten, samengetrokken tot comedonen? Hoe diep zijn de rimpels, ls er een breuk in de opperhuid te con stateren, wat is de aard van de huid reflexen, hoe staat het met de veer kracht van de spieren en de circulatie van het bloed? De diagnose wordt gesteld en nu kan de wonderdoenster aan het werk. Men geeft zich over aan de sproeiende, zoe mende. verwarmende, verkoelende ap paratuur en aan de sussende, bezwe rende handen. Nauwelijks bewust van het wondere gebeuren wordt men her boren. En als een parelachtige make up, schelpwitte oogschaduw, donkere eve-liner en liohtkoraalrose lippenstift glans hebben gegeven aan deze uit de as herrezen Phoenix, laat de spiegel het beeld zien van een vrouw die zich zelf vaag bekend is, maar mooier dan zij ooit had kunnen dromen. (Wat die witte oogschaduw aangaat, daar is in vette of poedervorm volgens de ver schillende visagisten allerlei mee uit te halen, naar keuze of tegelijk: bo ven het oog vlak op de wimpers, in een half maantje tegen de wenkbrauw aan, in een vlekje aan de buitenhoek van het oog; onder het oog op het smalle horizontale randje waaruit de wimpers groeien). Na deze seance brengt wellicht de klei ne formaliteit waar het beursje bij te pas komt, even een rimpeltje tussen die mooie ogen. Dat is jammer. Weet dan dat de eenvoudige specialiste om de hoek van uw eigen straat welis waar geen reddingsboei bezit, maar be schikt over vakkennis, vaardige han den en een aanpak die u uit een onge wisse zee veilig op het strand van schoonheid haalt. De preparaten die zij gebruikt, komen nergens anders vandaan dan utk hst InetituK Stel dat de hulsvrouw dit voorjaar in haar huls vernieuwingen aanbrengt op grote schaal! Dan zou zij kunnen denken over een unit. een bloc of een badlnet. Allemaal nieuwe zo uit de vorm gegoten schoonheden. Unl- blocaanrechten van 1.45 tot 2.83 m. lengte maken haar het werk licht. Wanneer er nog een koelkast, elek trisch fornuis en vaatwasmachine worden ingebouwd, is het een droom- kcuken! Had zij haar gedachten laten gaan over een grill? Waarom dan niet een open grill, waarmee zij kan roosteren zoals onze voorouders de Batavieren het al deden? Het houtskoolvuur is wel vervangen door een elektrisch gloeielement, maar de keuken blijft daardoor dan ook schoon zonder rook en roet. Het draaispit wordt elek trisch bewogen, maar puur natuur zijn de geuren die haar al grillerend in de neus komen. Borrelhapjes, vlees of wild, het kan allemaal in de open grill, het „tafeltoestel" dat op de aanrecht staat of zelfs meegeno men kan worden op vakantie. Maar de open grill kunt u ook aantreffen als opbouw boven het 4-vlamsgasfornuls, op ooghoogte dus. In gesloten toe stand maar 11,5 cm diep. Geopend 35 Nog even verwijlen in de keuken: dit maal een „zwevende". Eén van de redenen om een „hangende" keu ken te ontwerpen, was dat de lengte van de verschillende gebruiksters ook verschillende eisen stelt aan de werkhoogte in de keukens. Als de keukenelementen niet meer worden neergezet, maar opgehangen kan men uitgaan van de ideale werkhoog te voor de individuele gebruikster, al dus de gedachte. Ideale werkhoogte voorkomt immers rugklachten. Goed voor de rug is bovendien het voordeel dat zij de vloer, die nu vrij blijft, zoveel gemakkelijker schoon kan houden en dat vlekken en be schadigingen door langs lopende voe ten en schoppende kindervoetjes, niet meer voorkomen. Niemand minder dan de binnenhuis architect Kho Liang ie is de ontwerp- per van deze nieuwe keuken, die door de Zaanse fabrikant (beroemd om zijn keukens) zo voortreffelijk is uitge voerd dat de bouwers van Parly Deux hier een miljoenenorder plaatsten: de toekomstige bewoners van deze veel besproken Parijse satellietstad zullen straks hun maaltijden krijgen uit Ne derlandse hangende keukens. De mon tage vergt één dag en kan op het laat ste moment worden aangebracht, zo dat tijdens de bouw geen beschadigin gen optreden. Alle vernieuwingen hoeven nu ook weer niet grootscheeps te zijn. Voor 6,75 gulden koopt u een jalozetten- mop. Een zacht soort zwabber in de vorm van een grote stemvork, die om de lamellen van uw jaloezie grijpt en ze droog, vochtig of nat afwist. (In één haal twee lamellen tegelijk.). Wel wat duurder zijn nieuwe jaloezie- en. De elektrisch oprolbare buitenja loezie, genaamd L.M. 12, is zo kunstig geconstrueerd dat de achterzijde die naar uw kamer is gekeerd geen warmte opneemt. Hierdoor zal de cir culerende lucht vanzelf worden afge koeld en de kamer minder gauw warm worden. Laat ons eens in de badkamer kijken. Daar staat 't Monobloc. Het grootste bloc bevat wastafel, bad, douchebak, closet met stortbak en bidet, en een elektrische boiler voor 70 liter. Het kleinste bevat closet, wastafel en douchebak. Daartussen liggen nog zeven mogelijkheden om uit te kiezen. Het woord bloc klinkt massiever dan de verschijningsvorm is. Dat ligt aan fijne pastelkleuren waarin het glasge- wapend polyester materiaal wordt ge leverd: rose, blauw, geel, groen, maar ook zwart en wit. Er kan in de badkamer ook een ocron badinet staan. Ocron is een geheel nieuw materiaal, een veredelde kunst steen van hoogwaardige kwarts met een synthetisch bindmiddel. Het badi net bestaat uit een driehoekige was tafel met daarnaast een ruime diepe kom voor uitgebreidere wasbehande- lingen, zoals haarwassen, baden van baby's en kleuters, het wassen van 'n wasje. Tussen deze twee basin6 in is een zitgedeelte met hoog opstaande rand voor kinderen, dat ook als aan- kleedtafel te gebruiken is. De bijbe horende mengkraan heeft een hand douche met uittrekbare slang en kan ook het staand stortbad van water voorzien. NIEBIESKIPTAK Jan Lenica voor de film ,Jl bidone" van Federico Fellini. Jan Lenica erevoorzitter in jury affichewedstrijd (Van onze filmredacteur) De zesde internatio nale Arnhemse film- 12 tot 18 juni in de Gelderse hoofdstad wordt gehouden hoeft niet onder te doen voor alle vroegere manifestaties op dit gebied, al i6 het nog te vroeg om te ver zekeren, dat deze fllruweck alle voorgaande weken met stukken zal slaan. Naast een tiental zeer Interessant klinkende titels, die op het programma staan voor de officiële voor stellingen, ls er een tentoonstelling van filmaffiche-ontwerpers vervaardigd door Nederlandse leerlingen van het voortge zet onderwijs. Erevoorzitter van de jury, die deze ont werpen zal beoordelen is de Poolse cineast en graficus Jan Lenica, die zelf naar Arnhem zal komen, waar teven6 een expositie zal worden gehouden van zyn werk en waar door het Nederlands filmmuseum enkele van zijn films zul len worden vertoond. Onder de tien films, die „officieel" in de Arnhemse filmweek zullen worden vertoond bevinden zich Jean Luc Godards „Deux ou trois choses que je sais d'elle", Zdanek Podskalslcys „Never strike a woman, not even with a flower", de Cannessensaties „You're a big boy now" van Prances Ford Coppola en „Elvira Madigan" van Bo Widerberg, die eveneens naar Arnhem zal komen om de Nederlandse première van zijn film bij te wonen. Verder o.a. Norman Jewisons „The Russians are coming, the Russians are coming", waarmee vorig jaar het Ber- ltjnse festival werd geopend en de wereld première van Erik Terpstra's „De verloe dering van de Swiep6" met Ramses Shaffy en Wies Andersen in de hoofd rollen. Alle films zullen worden vooraf gegaan door een Nederlandse korte film. In de nachtvoorstellingen, die dit jaar in het Rembrandttheater zullen worden gehouden, kan men o.a. Pasolini'8 „Uccelacd-Uccellni" zien, André Delvauxs „De man, die zijn haar kort liet knip pen" en „Une affaire de coeur" van de Joego-Slaaf Dusan Makavejev. Het retrospectieve programma van dej Nederlandse film bevat o.a. Gerard Rut-i tens „Dood water", Simon Kosters .Lente lied" en „Jonge harten" van H. M. Jo- sephson en Charles Huguenot van Linden naast films als „Op stap", „De big van het regiment" en „Oranje Hein". Onder de talloze nevenmanifestaties, die in het kader van deze Arnhemse film- week zullen plaatsvinden, moeten de Bel gische filmdag en de uitreiking vai Staatsprijs voor filmkunst 1967 voo beste Nederlandse korte film worden ge memoreerd. Arnhem k&n, dat blijkt uit het boven staande, weer een belangrijke bijdrage leveren aan het verbeteren van het film- klimaat in ons land. Het zou zeker niet de eerste keer zijn. Pinters Dwergen' in Mickery LOENERSLOOT In het Mlckery- Theater te Loenersloot wordt op 8 Juni de première voor Nederland gegeven van „De Dwergen" (the Dwarfs) van Harold Pinter. De regie van deze een akter is in handen van Lex Schoorel. Het stuk, dat een vrije produktie is, zal voor het voetlicht worden gebracht door Luc Boyer en Jerome Reehuls, beiden free lance, en John Smit van de Nieuwe Komedie. Na een serie in het Mickery-Theater op 8, 9, 10 en 11 juni zal het onder i dere in Den Haag en Rotterdam eind juli in serie gaan. Het ligt in de bedoe ling in het seizoen '67/'68 „De Dwergen" elders in het land als zogenaamde „uit koop" te gaan spelen. De voorstelling ln Mickery zal worden gecombineerd met de vertoning van prijswinnende teken films van Zagreb Films Joegoslavië. El ders zal een nader te bepalen eenakter het programma moeten completeren. Galerle-T aan de Bakenessergracht te Haarlem toont van 27 mei tot 25 juni weric van de 44-Jarige Griekse schilder Yannis Gaïtis. f ADVERTENTIE) Alphen aan den Rijn VRAAGT VOOR ZO SPOEDIG MOGELIJK voor huishoudelijke werkzaamheden Liefst intern. Niet beneden 17 jaar. Aanmelden dagelijks bij de Eerwaarde Overste van Pension „St.-Joseph", Prins Hendrikstraat 163 - Alphen aan den Rijn

Leidse Courant | 1967 | | pagina 6