1 Kan ik f 1 vanul enen? Gronheid S)a£cidócSotl^CiMtt Nieuwe elpee voor Beatles televisie vanavond £.M. mm Veel diefstallen op Expo 67 APOTHEKERSASSISTENTE ^r„;„r,.zeco"» Jij en ikke 1. FINATA BAN Kn.v. mei-prijzen in twee series Pipo met vakantie T.v.-directeur bij de TROS PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 23 MEI 1967 Weinig kans, ondanks grote noodzaak TIJN in Nederland regeringsleiders meestal toch al nuchtere lieden, de heer De Jong behoort tot de categorie van minister-presidenten die weinig heil erin zien om een kaal kleed door wut franje schijnbaar op te vrolijken. Wie van realisme in de politiek houdt, zal de methode-De Jong dan ook moeten prijzen, zelfs wanneer hy een andere politieke inhoud van het beleid zou pre fereren. Nuchter is de minister-president zater dag geweest in zijn toespraak tot het congres van de Europese Beweging. „Verwacht van de komende Europese topconferentie te Rome geen wonderen", aldus vrij vertaald de raad van de heer De Jong. Met name verwacht de Neder landse regering niet, dat er tien jaar na het van kracht worden van het Verdrag van Rome iets terecht zal komen van pogingen om de publieke integratie van Europa over het dode punt heen te hel- Inderdaad is hierop weinig kans. Want de apostolische taal die in Parijs door president De Gaulle gesproken wordt heeft nog sdtijd meer betrekking op de toekomst van Frankrijk dan op de lots verbondenheid in politieke zin van Europa. Zo ooit dan laat Frankrljks houding ten opzichte van de aanvrage voor het E.E.G.-lidmaadschap door Engeland geen ruimte over voor illusies. WAT we in de realistische toespraak van onze minister-president overi gens een beetje gemist hebben, is de stellige verklaring dat het geringe pers pectief voor Europa's politieke inte gratie juist te betreuren valt nu door allerlei gebeurtenissen in en buiten Europa de noodzaak ertoe steeds drin gender aan het worden is. Over de drang op vrij Europa vanuit de wereldpolitiek zullen we het ditmaal niet hebben. Maar zowel de grote be langstelling buiten „Klein Europa" voor de economische kanten der Europese in tegratie als de kans dat het nu eindelijk gaat komen tot een samensmelting der drie bestaande executieven, maken politieke integratie meer en meer gewenst. Want de economische éénwording van een Groot-Europa wordt een labiele zaak, wanneer er niets gebeurt met de politieke integratie, omdat De Ga „Europa der vaderlanden" toch de enig haalbare trek Is. En de samenvoeging van E.E.G., Euratom en Gemeenschap voor Kolen en Staal loopt gevaar terecht te komen op een verkeerd spoor, wan neer in Brussel op Europese schaal de technocratie tot wasdom komt, die in kleiner formaat nationaal al allerlei hoofdbrekens voor de democratie heeft opgeworpen. IN dit verband is het weer heel plezierig dat de heer De Jong zich weer eens duidelijk heeft uitgesproken voor ver sterking van de democratische centrale op het werk in de Europese organen; de raad van ministers mag dan evenwel bepaald niet uitgesloten worden. De Nederlandse premier heeft terzake beloofd dat zijn regering alles zal doen om aan het beginsel van de democra tische centrale in Europa meer inhoud te geven. Na deze wachten we nu op de In elk geval voor het Nederlandse par lement een schone gelegenheid om op dit belangrijke punt de Nederlandse regering op de beloften van de minister president vast te nagelen. De huidige onmacht van het Europese parlement is immers een van de kwalen die niet te lang meer mogen voortduren of de Europese burger gelooft de parlemen taire dus democratische éénwording wel. En dan ligt de kern voor een eerlang uit te breken principiële crisis onwrik baar vast Moderne Nederlandse muziek in den vreemde E hebben in ons land een uiterst nuttige instelling, Donemus gehe ten. Donemus, dat, na de tweede wereldoorlog geboren, zich beijvert de Nederlandse muziek, meer in het bij zonder de eigentijdse, in ons land en daarbuiten te propageren. Daarvoor wordt ze door de overheid, Juister gezegd de overheden, gesteund met subsidies, die over 1964 265.389. over 1965 290.368 bedroegen. Daar naast staan nog bedragen voor gerichte publiciteit, onder meer buitenlandse ac tiviteit over dezelfde jaren 54.247 en 62.757. Wat doet men hiervoor? Men creëerde en houdt een fonds in stand van uit gaven, waarvan in de loop der jaren de Nederlandse scheppende toonkunste naars in hoge mate hebben kunnen profiteren: het publiceren vfth muziek heeft thans plaats zonder persoonlijk risico financieel althans' Op deze uitgaven vestigt Donemus bovendien de aandacht, ook in het bui tenland. In het buitenland, waar men van ons nog steeds weinig of geen notitie neemt. Enige aanduidingen hieromtrent? In de Jongste folders van de Festivals van Edinburgh, van Praag, van Alx-en- Provence troffen we niet één landgenoot componist aanalle „gerichte recla me" ten spijt. Welke verantwoording geeft Donemus hieromtrent zelf? Het jaarverslag 1965, in het begin van dit jaar verschenen, antwoordt hierop. Naar het buitenland werden èn vla vertegenwoordigers èn rechtstreeks in 1964 73, in 1965 183 stuks orkest materiaal verhuurd. „Sensationeel" noemt men deze cijfers: een woord voor ons minder na voelbaar, wanneer men weet, dat daar onder ook begrepen zijn uitvoeringen door Nederlandse orkesten. Ditmaal vallen daaronder 48 uitvoeringen in de Verenigde Staten; 24 door het Neder lands Kamerorkest; 24 door Het Resi dentie Orkest. Dus Dit wat de verhuringen aangaat. Hoe staat het met de verkoop De gegevens, die ons ten dienste staan hebben uit sluitend betrekking op kamermuziek: 1964 2989 1965 2952 waarbij we aantekenen, dat men in 1955 met 38 exemplaren begonnen is. Men kan zich met deze cyfers geluk kig voelen, wij zijn het nog echt niet: we blijven de overtuiging koesteren, dat men ons in den vreemde nauwelijks kent. Nog een bewijs? In „Deutsches Musikleben" (uitgave „Inter Natlones, Bonn"), dat in chrono logische volgorde de voornaamste festi vals, muziekwetenschappelijke en mu- ziekpedagogische oongressen, wereld en landelijke premières over het jaar 1965 in Duitsland biedt, hebben naarstig naar landgenoten gezocht. We hebben er zegge en schrijve één gevonden, die we, met enige schroom gezien zijn Zwitserse afkomst, tot één der onzen rekenen: Frank Martin (75) met muziek op het Achttiende Inter nationale Heinrich-Schützfeest en de Nymphenburger Sommerspiele, waar Elisabeth Hoenger met de Münchener Philharmoniker o.l.v. de Zwitser Paul Sacher „Der Cornet" zong. En men prate nu eens niet over eng hartig chauvinisme: in het hedendaagse Duitsland staan opera's, kerken en con certzalen voor allen open, getuige de aanwezigheid van Rusland. Tsjecho- Slowakije, Polen, Bulgarije, Frankrijk, Zwitserland. Spanje, Italië, Verenigde Staten, Argentinië, Japan. Conclusie? We laten deze aan de lezer over Wakker? ER moet ln A'dam heel wat meer gebeu ren dan het benoemen van een nieu we. bekwame en geschikte, burgemeester. Daarvoor waren maandag bij liet debat over de Amsterdamse affaire de meeste fracties het wel eens. Want behalve een meer vertrouwenwekkend bestuur ls er in de hoofdstad ook een beter leefklimaat nodig. Is ledereen plotseling wakker geworden op Het Binnenhof? Volgens diverse spre kers heeft de overtield in deze de laatste jaren Amsterdam veel te kort gedaan. Het is leerzaam daarbij er aan te her inneren dat dit onder meer door woord voerders wordt opgemerkt, die op de een of andere manier bij het beleid van een der drie kabinetten nauw betrokken zijn Met een kleine, wat oneerbiedige vari ant op de bijbelse uitdrukking zou men kunnen stellennadat men het half heeft zien verdrinken dempt men de put. Zo beschouwd was het wijs dat drs. Aarden namens de K.V.P.-fractie giste ren in de Tweede Kamer een sobere, met- hoog van de toren blazende speech hield. MONTREAL (ANP) Dagelijks wor den er tientallen diefstallen op de wereld tentoonstelling Expo '67 in Montreal ge pleegd. Een.van de vreemdste is wel, dat een baby-beertje werd gekaapt bij het vermaakcentrum. Een Nederlandse journalist raakte in de garderobe van het perscentrum zijn fototoestel kwijt. Kostbare kunstvoorwerpen ver dwenen uit het paviljoen, waarmee Per- zië aan de tentoonsteling deelneemt. Een gids van het Nederlandse paviljoen zag een bezoeker wegwandelen, die het houten schaap, dat tot dan op de kunst- wel bij de molen graasde, onder zijn arm had. Het schaap werd afgenomen en vastgezet. Andere kwalijke zaken zijn op de Expo het met de nagel be schadigen van schilderijen „om te kij ken of ze wel echt geschilderd zijn". GEVRAAGD PER 1 AUGUSTUS Dr. A. W. BOTS Huisarts te Voorhout bij Leiden. PROF. AALBERSELAAN 2 TELEFOON 0 2532 - 7393 NEDERLAND I STER Reclameuitzendingen om 18.55. 19.56 en 20.16 NTS 18.45 uur: Pipo de clown 18.50 uur: Nieuws ln het kort NCRV 19.00 uur: Ik zou een vogel willen zijn... folkprogramma 19.25 nur: Paulus van Tarsus, t.v.-serie NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: Attentie, actualiteiten rubriek Llberté, Egalité, drs. P., culturele happening 21.10 uur: t Is maar een spelletje, ■tv.-spel 22.25 uur: The Rivals, gospelsongs NTS 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: TELEAC 23.00 uur: Kernfysica (32) 23.30 uur: Sluiting NEDERLAND II STER Reclameuitzendingen «m 20.01 en 21.56 uur) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort 20.05 uur: Hie Virginian, t.v.-serie 22.00 uur: Tweede journaal 22.15 uur: Sluiting 21.15 uur: Concertgebouworkest ln USA/Canada, documen taire Televisie morgen NEDERLAND I KRO 17.00 uur: Wonderlijke nachten, tekenfilm 17.10 uur: Simveikeer(d) kinderprogramma 17.35 uur: Sluiting „Man het een een beregoede nieuwe elpee", schijnt Beatle George Harrison te zeggen tijdens de receptie, die in ver band met het uitkomen van hun nieuwste elpee „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" in het huis van manager Brian Epstein werd gehouden. Een kleine domper op de eestvreugde ioas evenwel, dat de BBC besloot één liedje van de elpee „A day in the life" te boycotten, omdat het gebruik van verdovetide middelen erin voorkomt. HILVERSUM I KRO 20.0021.50 uur: Concert door het Over ijssels Philharmonisch Orkest 22.45—23.35 uur: Dan te, hoorspel Radioprogramma AVRO 20.35—22.00 uur: Op de zomerteer, amu sementsprogramma 22.55—23.55 uur: Uit het historisch ar chief, klassieke muziek RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 20.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 i beant Sociale Geldtransport door „Beweging" i.p.v. reportage reis Concertgeb. ork. Virg iman De NTS zendt vanavond een nieuwe af levering uit van de serie „De Virginian". De titel „Een gevaarlijk geldtransport" heeft betrekking op het volgende ver- Er heerst onrust onder de mensen als een aantal banken wegens gebrek aan geld him deuren sluiten, Walter Moody, een gevolmachtigde van rechter Gartii. heeft evenwel nog net op tijd een be drag van 40.000 dollar voor Garth kun nen opnemen Hierover is Karl Swen- son, een boer. woedend. Hij is van me ning. dat een deel van het geld hem toe komt. Het is hem namelijk niet meer gelukt om zijn spaargeld van de Insol vente bank te halen. De Virginian zal het geld persoonlijk naar rechter Garth brengen, maar het wordt wel een tocht vol hindernissen, want Swenson en zijn zonen zetten de achtervolging in Nederland I. 20.05 uur. n Canada maakte en die se reportage moet echter J De NTS zou vanavond een reportage uitzenden van de tournee, die het Am sterdams Concergebouworkest door de Ver. Staten en Canada maakte op 20 mei w eert op de Montreal. Deze reportage moet tot een nog nader te bepalen datum worden uitgesteld, omdat Jan Venema, die de redactie en regie van liet pro gramma heeft, wegens een ongeval is opgenomen in een ziekenhuis in Ann Arbor in de Amerikaanse staat Michi gan. In plaats hiervan wordt nu een afleve ring van het kunstprogramma „Bewe ging" uitgezonden. Hierin komen de volgende onderwerpen aan de orde: een gesprek met de aan het Edinburgh Festival verbonden heer Peter Dia mand over internationale festivals; een gesprek met Israëlische schrijver S. I. Agnon, die de Nobelprijs voor lite ratuur 1966 heeft gekregen; de nieuwe beelden van de technische hoge school in Eindhoven; de aan de rijksuniversiteit in Utrecht verbonden studio voor elektronische muziek; planomuz., een gesprek met de uitgever van rijm- ?^dubbeii prenten Thomas Rap. Ondememei Voorts komt in de serie portretten van Nieuws, 19.1 „Beweging", waarin vroeger al Bruno £eric1 muz*" Maderna en Rudl van Dantzig werden harm. ork. besproken, de schrijver en bioloog D. muz. in de i Hillenius naar voren. Dit onderwerp werd samengesteld en geregisseerd Dantê! hoor d en Democratie, 18.30 Om- 7.23 1 t (opn.): oude liederen, 18.50 7.35 V •uws en commentaren, 19.00 7.55 Di J DSt- en reportages, (8.30—8.35 Van alle nde thuis, praatje voor de vrouw), 9.00 Stereo ïzlng. 20.00 Het Overijssels Phll- klass. gram.muz., AVRO: 9.40 Schoolradio - *- gram.muz., 10.50 Voor d< ;ualltelten, 19.30 Concilie; ^portages, (7.30 de voorpagina, persoverz.); VPRO: dag. VARA: 8.10 Lichte gram.n auze: plm. 20.50—21.05 Voordracht, kleuters, 11.00 Nlei gram.muz., 22.00 Kunst: cultureel 11.40 Planorecital: klass. rr Nieuws. 22.40 Overweging, 22.45 gram.muz., 12.22 Voor het spel. 23.35 Licht instrument, sep- Meded. t-b.v. land- en tulnbi 00 Nieuws. Metropole orkest, amusei TM II (198 m) AVRO: 18.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten de wijsjes zijn: liedjes 12.00 Lichte ble. 18.55 Paris 19.00 Muziek mozaïek. 20.00 Nli lledjesprogr., 21 portret, 14.05 Mod. frolljk wekelijks progr. (Van een onzer verslaggevers HILVERSUM De musical „Jfj Ikke" is in mei 1965 door de NCRV-tv Hoi voor het eerst op het scherm gebracht. Het groot aantal lovende reacties deed de NCRV besluiten de musical opnieuw uit te zenden en wel zaterdag a.s. 1 progr., 22.30 Niet 22.55 Radiophilharr VERONICA (192 l 3.55—24.00 Niei orkest (opn.): klass. HILVERSUM III (240 m en FM-knnalen) - AVRO: 9.0( 9.00 AVRO-sollsten en -or 1.00 10.02 Arbeidsvitamlnei 2.30 (11.00 Nieuws), 18.45 Sportkrc Voor de soldaten, 18.28 nlek, 18.52 Taalwenken, 18.55 Gi Nieuws, weerber. en radiokroniek. 19.40 Lich- b< Lezing. 20.00 Muziekconcoui 9.02 Actuallteitei >naal Politie 15.05 Lichte Ti 30 Nws. Blues. 17.30 Country and Westei Reportage Interni de Jeugd. .05 Rhythm a Hebt u op korte termijn contant geld nodig? Bel, schrijf of kom persoonlijk even langs voor inlichtingen bij de 'Finata' Bank N.V. a (20 eigen kantoren in Nederland) Leiden Rijasburgcrweg 3 01710*52340/ Haarlem Dieet 18 02500*15317 In ..Jij en ikke" treden onder r Piet Römer als een Amsterdamse jon gen die tot zijn verbazing blauw bloed woensdag zlek-Festlval i blijkt te hebben en derhalve althans Hilversum i (402 m) ncrv: 7.00 Nieuws veronica (192 m) 7.00 Ook goeier dat is de wens van ziin nieuwe familie 710 Dagopeni"g. 7-15 Stereo: Klass. gram. 9.00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd, a 1S ae wens ^an z'Jn nieuwe lamme muz-i 800 Nieuws g ,0 Gewijde muz. (gr.), ll.OO Kookpunt. 12.00 Muziek bij de lunch - dienovereenkomstig dient te hande- 8.30 Nieuws, 8.32 Lichte gram.muz.. 9.00 Voor 14.00 Chlel Montagne zonder franje. 15.01 len: Jenny Arean als zijn meisje Sjaan de zieken, 9.35 Waterstanden, 9.40 Voor de Woensdagmiddag speciaal, 16.00 Nashvlih iuo^„' t hulsvrouw, 10.30 Morgendienst, 11.00 Lichte Tennessee, 16.30 Tijd voor toppers, 17.01 en Magda Janssens. die de rol van gra- gram.muz., 12.27 Meded. voor land- en tuin- Teenager Muziek Express, vin Storm van Denderen vertolkt De bouw, 12.30 Nieuws, 12.40 Variant: actualitel- brussel ned. (324 m) 12.00 Nieuws, 12.0: handelingen vinden plaats in „Meer- ten reportages en veel muziek, 13.301 Opera- Lichte muz., 12 40 Weerbericht, meded., progr wierf een heelHschnne hultennlnntc er muzlek H.OO De wilde vaart, hoorspel overzicht en SOS-ber. voor de schippers, 12.41 waert een beeldschone buitenplaats er- (dl. II)f 14 25 Lichte gram.muz., 15.05 Twee so- Lichte muz., 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.0( gens in Nederland. pranen en piano: klass. en mod. muz.. 15.50 Nieuws, weerber. en beursber.. 13.20 Tafel- Bljbelvertelling voor de Jeugd. 16.00 Voor de muz., 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio, 14 2( jeugd, 17.00 Five o'clock, praatje. 17-15 Lichte Radloschoolkoor 1967, 14.30—14.50 Voor de grim.muz.', 17"4) Overheidsvoorlichting: Spaar- Jeugd, 15.00—15.03 Nieuws). 15.15 Voor de kln- zlnnlgheden. Een progr. over de vele handige deren. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursber. 16.09 Jazz- en verstandige manleren waarop u kunt spa- muziek. 17.00 Nieuljs, 17.15 Tophits. .osj&f' FLEURIGE ZOMERSTOFFEN Heerlijke koele katoenen imprimé's, stevige kleurechte kwaliteiten, eerste keus en kreukherstellend ook na de was. Kiezen uit bonte jeugdige dessins en daarnaast ook rustige stemmige patroneneindeloos kiezen uit 2200 meter "voor elk wat wils". Coton piqué, voor de kinderen p.mt. 2,95 Coton belair, artistiek en moderne dessins p.mt. 2,95 Coton Satin, kleine bloempjes, beschaafd en bescheiden p.mt. 3,95 Cotoline, zig-zag "Hip en In" p.mt. 3,95 Coton piqué, extra zwaar, smaakvol bedrukt, ook voor pantalons p.mL 3,95 Maak nu uit deze aanbieding zelf een paar vakantie jurkjes. ('tis zo makkelijk) 2,50 mtr is genoeg en kost u nog geen f 7,50. Kom even kijken naar onze tafels van f 2,95 en f3,95 en vul eens ruim uw garderobe aan voor een paar tientjes. 5 TOFFENSPECIAUS TEN Leiden, Botermarkt 18 Vanmorgen vroeg eindigde het Kamer debat over de Amsterdamse Hallszaak. T.v. gaf een samenvatting en van het slot een rechtstreeks verslag. Van wat wy ervan zagen geen debat waar de vonken afsprongen, maar toch van een levendigheid die om méér vroeg. Méér directe uitzendingen over Kamerdebat ten om de politiek wat dichter bij de kiezer te brengen. T.v.-persoonLykheden gisteren: A.R.'er Schakel (uiteraard!) en naar onze smaak óók Justitieminister Polak. De Hallszaak kwam, iets méér dan ter loops, ook ter sprake in Silhouet, de K.R.O.-rubriek waarin Henk Neuman Amsterdams loco-burgemeester dr. P. J. Koets te gast had. de man die zich on langs ..grotelijks belazerd" voelde. Een boeiende vent, die een boeiende levens loop achter zich heeft. Silhouet zit de laatste tijd „goed" wat de actualiteit be treft. De A.V.R.O. bracht op „II" in zyn serie sociodrama's het korte t.v.-spel .af scheid" van de Amerikaan William H. Snyder. Geen opmerkelijk goed stuk, al paste het wel redelyk in deze A.V.R.O.- reeks. Wèl opmerkeiyk was de rol van de nog héél jonge Coos Houwing. Van tweeën een: óf de jongeman kreeg de vry gemakkelijke taak ongeveer zichzelf te spelen (wat we voor hem niet» hopen) öf er is hier sprake van een ongemeen acteertalent. Het zou interessant zjjn om dit in een andersgeaarde rol af te tas- Vg. AMSTERDAM. (A.N.P.) Gezien het feit dat de TROS op 1 oktober aan staande meer zendtijd ter beschikking krijgt heeft het bestuur, naar het mede deelt, het directoraat een meer defini tieve vorm gegeven. Het bestuur heeft naast de huidige algemeen directeur, mr. J. M. Landré de heer H. F. van Loon benoemd tot directeur van het televisiebedrijf tevens hoofdredacteur van het programmablad „Tros- kompas". Trio Hellénique met Griekse en Spaanse liedjes Onder de titel „Ik zou een vogel willen zijnbrengt het Trio Hellénique vanavond een programma met Griekse en Spaanse liedjes. Het trio, bestaan de uit Polis Efthimiadis, Basil Nikolai- dis en Denis Kavalieratos, dat al van af de schoolbanken zingt en speelt, brengt acht liederen, waaronder „To paploma" (de deken), „Xenitia" (in den vreemde) en „Tou mikrou vorja" (het noordenwindje). Aan het pro gramma wordt meegewerkt door het Internationaal Folkloristisch Dans- Nederland I 19.00 uur. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Zaterdag 3 juni zer de NTS de laatste aflevering in dit seizoen uit van de kleuterserie „Pipo de Clown". Op 5 juni gaat Pipo met vakantie. Met ingang van maandag 2 oktober keert hfj op het scherm terug. Tijdens Pipo's vakantie zendt de NTS de Franse poppenfilmserie „Manege enchante" uit. De Neder landse titel luidt „De mlnimolen" werd ontleend aan de draaimolen waarmee elke aflevering van minuten begint. Tot de figuurtjes, die met regelmaat in de serie terugkeren, behoren o.a. het meisje Margootje en de hond Floris, waarvoor het dochter tje en de hond van de schrijver en regisseur van de serie, Serge Danot' als voorbeeld hebben gediend. HZ De serie geniet in tal van landen al een grote populariteit. Zjj wordt ver toond in Engeland. Zweden, Denemar ken, Duitsland, Zwitserland, Italië, Spanje. Portugal, Canada. Zuid- Amerlka en Formosa. Onderhande lingen zijn gaande met Rusland België. jeugdmisdaad in tv-spel Onder de titel ,,'t Is maar een spelle tje" zendt de NCRV op 23 mei het televisiespel „A game like only game" van John Hopkins uit. Deze BBC-produktle handelt over „onschul dige" jeugdkriminallteit in de grote stad. De hoofdrol wordt gespeeld door de actrice Susan Richards. De rollen van de twee jongetjes die in het stuk voorkomen worden gespeeld door twee broertjes, Arthur en Jack Wild. Nederland I 21.10 uur.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2