Sleutelgat &>yiviel$tad NIETS IS MEER WAARD DAN DE DAG VAN VANDAAG PAGINA 4 ZTA DE LEIDSE COURANT DINSDAG 16 MEI 1967 GEVESTIGDE PERSONEN in de week v i 4 tot en met 10 mei 1967 Uit een auto, die geparkeerd stond op het Schuttersveld, is zaterdag een autoklokje gestolen. De dader heeft zich toegang verschaft door de achter ruit stuk te slaan. Burgerlijke stand Geboren: Inge J., d.v. J. R. van Weperen en F. J. Zwagerman; Gijsbert, z.v. H. Messemaker en A. van Duijn; Catharina C. K., d.v. D. A. J. de Mooy en J. B. de Horn; Adriana P. D„ d.v. D A. J. de Mooy en J. B. de Horn; Petrus J., z.v. J. A. Duivenvoorden en M. J. G. Jansen; Patricia M., d.v. A. J. van Harreveld en J M. de Bruijn; Margaretha E., d.v. T. G. Klaverwij- den en D. M. Mens; Erna K. G., d.v. P. W. van der Reijden en L. E. A. Pret; Jonkvrouw Wibbina L., d.v. Jonkheer L. A. R. J. de Beaufort en L. A. de Gelder; Alice A., d.v. J. de Koning en A. G. de Ruiter; Jantine G., d.v. J. de Koning en A. G. de Ruiter; Matthys J., z.v. M. J. Delfos en J. Siebert; Catharina E. B., d.v. J. A. van Ammers en S. van der Galiën; Pieter E., z.v. S. M. Slappendel en J. van Bodegraven; Joannes P. J., z.v. J. B. Verlaan en G. B. Molenkamp; Mar cel M. A., z.v. M. T. A. Hulswit en C. J. Sassen; Marjolein, d.v. H. van Dam en P. G. Ciggaar; Jacob J., z.v. J. J. Volwerk en M. H. J. Tielenburg; Ca tharina M., d.v. J. van der Meer en G. L. van Rossum; Andreas P. S., z.v. S. C. Lemmers en B. C. de Jeu; Mar- joleine, d.v. A. Hennis en T. L. de Waard; Karin G., d.v. T. C. Schuts en G. M. van Went; Marjanne, d.v. J. van der Mey en W. Ouwehand. Gehuwd: G. A. Kikkert en M. J. Stoute; E. A. T. Vonk en C. A. van der Meij. Overleden: J. M. J. Post, 71 jaar, man; J. A. Bakkenes, 45 jaar, man; N. Hartog, 91 jaar, wed. van W. Kar man; A. van Eijk, 81 jaar, wed. van P. J. den Broeder; J. J. Groenewegen, 64 jaar, man; G. de Vos, 71 jaar, man; J. J. van Weerden, 78 jaar, man; A. Habiboellah, 2 jaar, zoon. Aan de Hoge Rijndijk is uit een auto een radio gestolen ter waarde van 250,-, en een verrekijker t.w.v. 100,-. Een autoradio werd ook ontvreemd uit een auto, die op het Vollenhoven- plein stond geparkeerd. Waarde van deze radio: 198,-. Een 19-jarige jongeman is zondag morgen, eerste Pinksterdag, ter hoogte van de Groenoordstraat in de Haar lemmertrekvaart gereden. De jongen, die in gezelschap was van zijn meisje, reed met een te hoge snelheid. 2 Per sonen doken hen na. Het waren de 20-jarige A. J: de Klerk en de 17- H. R. Heek en fam., directeur laken- fabr., Haagweg 182; W. J. Boot en fam., houder patates friteszaak, Lombokstr. 28; N. C. van Leeuwen en fam., poelier, Groenesteeg 41; J. D. Roode en fam., Brahmslaan 257; R. E. P. Kleinheren- brink en fam., huisschilder, Suriname- straat 142; J. Heijmans en fam., huis meester, Jacq. Urlusplantsoen 288; J. van Eyk en fam., gemeente ambtenaar. Jacq. Urlusplantsoen 332; R. L. del Pra- do en fam., elektricien, Boerhaavelaan 14; A. J. Lamping en fam.. predikant, i ,®n RECTIFICATIE BENOEMING COMMISSARIS VAN POLITIE In ons bericht (in onze editie van za terdag J.l.) van de benoeming van mr. C. Barends tot commissaris van de ge meentepolitie te Leiden is abusievelijk gemeld dat deze benoeming op 1 juli zou ingaan. Dit moet zijn 1 juni a.s. LEIDERDORP Aanrijding De 6-jarige A. Kuiken uit Leiden is zaterdagmiddag omstreeks kwart voor één op de Ericalaan aange k-jarige inwoi d. Brandelerkade 25; K. Ouwerkerk en fam., chauffeur, Oude Vest 215; M. H. V. Seijn, Rijn en Schiekade 105; M. G. H. Vedder, militair, Noordeinde 2a; C. J. F. van Schelle, Oude Vest 35; M. D. Fretz-van D(jk, Levendaal 168; J. C. M. Zijlstra. ziekenverzorgster, Rijnsburger- weg 10; A. Siecker, mach. houtbewer ker, Hansenstraat 6c; J. M. Kerkvliet- Schoo, Paramaribostraat 137O. A Raatgever, vertegenwoordiger, Kenne- dylaan 66; E. W. Plukaard, woningin richter, Mozartatraat 215; R. T. Rosen- stok, graficus, Oude Singel 14; B. Bos man, coupeur^ Hogewoerd 154; A. Smit Sibinga, analiste, Bachstraat 72; A. M. Wiltenburg, boekhoudster, Oude Ryn jarige H. Lemlm. De inzittenden wis- G' H1eu\e,'"^d' 8ecre"re»se' i. Kflp-prstrnnt 3D- M G van Dnurpn ten zich echter uit de auto te bevrij den en op de kant te komen. Allen werden naar het Academisch Zieken huis overgebracht voor een injectie tegen de ziekte van Weil. De auto werd door de brandweer uit het wa ter gehaald. Gistermiddag om 2.30 uur moest de heer H. J. Hoffman uit Den Haag met zijn zweefvliegtuig een noodlanding maken op het terrein van de vuur werkfabriek van Kat. Het zweefvlieg tuig was door het slechte weef afge dreven naar onze omgeving. Het vliegtuig dat toebehoort aan de Zuid- Hollandse Zweefvliegclub zal worden overgebracht naar het vliegveld Val kenburg. Kagerstraat 30; M. G. van Duuren, maatsch. werkster, Burggravenlaan 170; E. W. Hlldebrand, gemeente ambtenaar, Bachstraat 218; N. L. Wong, onderwijze res, Bachstraat 150; J. P. Daams, maat sch. werker, Wiardi Beckmanstraat 20; E. van Zuiden, Zoeterwoudsesingel 55; M. E. van Griethuysen, ziekenverzorg ster, Rynsburgerweg 10; L. Wilkeshuis, verpleegster. Haagweg 24; M. Gamma, keukenhulp, Roodenburgerstraat 5; C. F. M. Gijsbers, Witte Singel 89; T. J. van den Haselkamp, bejaardenverzorg ster, Witte Rozenstraat 21; D. F. van Leeuwen, Klikspaanweg 12; A. J. Schol ten, assistente huish. Rynsburgerweg 10; W. Jansen, kantoorbediende, Oude Singel 204. Woensdag: Maresingel (van Juliana-1 plein, Mauritsstraat, Louise de Coligny- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Mar- rikstraat, Koningstraat, Bronkhorststr., nixstraat (van Maresingel tot Willem de Willemstraat, Prins Hendrikstraat 4 Uw aktivitelten honoreren wij gaarne met een spel Leidse Courant speelkaarten. Het ls heus niet moeilijk, want thans is j DE LEIDSE COURANT EEN VOORTREFFELIJKE KRANT V met al het nieuws, zo wijd de wereld strekt tot in i Daarbij een smaakvolle opmaak, met een keur va 1 door uiterst bekwame journalisten. Vul nog heden onderstaande bon in. I Ondergetekende: i artikelen, geschreven Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: NAAM! V Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. IDezc advertentie na Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, C Leiden. Zwijgerlaan), Amaliastraat, Johan Wil lem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Stirumstraat, van der Duinstraat, Falckstraat, Anna van Saksenstraat, Kempenstraat, Molenstr. Woensdag: Rijnsb. weg, Terweepark, Boerhaavelaan, Mariënpoelstraat, Ka gerstraat, Brasemerstraat, Faljerstraat, Houtlaan, Antonie Duyklaan, Van Beu- ningenlaan, Van Slingelandlaan, Johan de Wittstraat, Johan van Oldebarneveld- straat, Fagelstraat, Ledenberschstraat, Hogerbeetsstraat, Warmonderweg, Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vlnken- straat, Lijsterstraat, Roodborststraat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwe rikstraat. Donderdag: Maresingel (van Zwar te Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen oordstraat en -plein, Lucas van Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans van Mierisstraat, Broek- weg, Stadspolderweg, Haarlemmerweg. Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstraat, Maredijkhofje. Vaartkade, Aloëlaan, Musschenbroek- Donderdag: Stationsweg, Paviljoens- hof, Stationsplein, Morssingel, Pesthuis laan, Plet Paaltjenspad, Morsweg, Paul Krugerstraat, Pres. Steynstraat, Trans- vaalkade en hof, Joubertstraat, Wolma- ranstraat, v. d. Tasstraat, Lopsenstraat, Rijnzlchtstraat, De Wethsraat, Reitz- straat, De la Reystraat, Pretoriusstraat. Vrijdag: Velllngkade, Lammerschane- weg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein, Zoeterwoudseweg, Meloen straat, Appelstraat, Tomatenstraat, Druivenstraat, Kersenstraat, Carbutre- weg, Planteynstraat, Kanaalweg (van Lammebrug tot Spoorlijn), Vlietweg, Zoeterwoudseweg, Cronestein. Vrijdag: Schelpenkade, Andries Schot kade, Leuvestraat, Gerrit vh cL Laanstr., Léeuwkenstraat, Valdezstraat, Stadhou derslaan, Magdalena Moonstraat, Drie Octoberstraat, Duivenbodestraat, Staal- wijkstraat, Buitenruststraat, Kastanje kade, Meidoornstraat, Hyacintenstraat, Seringenstraat, Dahliastraat, Anjelier- Leiderdorp. Het jongetje was bij het zwembad uit de bus gestapt en stak zonder op te letten de rijbaan over. Met een hersenschudding en een snijwond boven een oog moest de jongen in een Lelds ziekenhuis worden opgenomen. KATWIJK AAN DEN RIJN DAMCLUB K.D.C. 1 De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden in de onderlinge bordencompetitie van de damclub K.D.C. luiden als volgt: Hoofdklasse: J. van DuijvenbodeAr. van Beelen 02, T. van der PlasJ. Passchier 02, H. KlinkenbergJ. Godwaldt 11, J. SchoneveldJ. Zwaan 02, J. Schoneveld Pzn.H. Klinkenberg 20, J. PasschierAr. v. Beelen 11, H. VoorzaatJ. Godwaldt 11, J. ZwaanJ. van Duijvenbode 20. Eerste klasse: Am. van Beelen A. Verhoog 20, J. HeemskerkJ. Slootweg 11, C. de MolIJ. Rijsdam 20, M. L. DijkstraC. van Klaveren 02, C. van DuijnA. Verhoog 20, Am. van BeelenC. de Mol 20, C. de WinterK. van Duijn 20. Uit de competitie-uitslagen, welke tot dusver bekend zijn geworden, valt nog weinig te voorspellen omtrent de uiteindelijke resultaten. Dit geldt voor al voor de hoofdklasse. Voor wat de eerste klasse betreft bestaat reeds zekerheid dat F. Spierenburg, die in het vorige seizoen naar het tweede tiental degradeerde, zijn plaats onder TWEEDE LUSTRUM ALPHENSE AVONDVIERDAAGSE WANDELMARSEN Van 7 tot en met 10 juni as. wor den te Alphen aan den Rijn de tra ditionele Avondvierdaagse wandelmar sen gehouden. Het is een jubileum- gebeuren, want de marsen worden voor de tiende maal gelopen. Het ini tiatief tot de avondvierdaagse komt met ere toe aan de heer J. P. Woordes, die als secretaris en initiatiefnemer mee-jubileert. De afstanden belopen voor de jubi- leumtochten 4 x 10 km voor personen van 8 tot en met 13 jaar en 4 x 15 km voor personen van 14 jaar en ouder. De deelname is opengesteld voor bur ger-, bedrijfs-, school-, speeltuin-, mi litaire en semi-militaire groepen, sportverenigingen enz., zowel indivi dueel als in groepsverband. Gestart wordt nabij de Sint Joseph- zaal, Paradijslaan. Deelnemers die de mars voor de eerste maal volbrengen, ontvangen de bronzen Avondvierdaag- se-medaille; zij die dit voor de tweede maal doen, krijgen een kroontje op de medaille en voor de volgende derde en vierde maal het cijfer 3 of 4; voor de 5e maal de geëmailleerde verzil verde Avondvierdaagse-medaille; voor de zesde maal 't verzilverde kroontje; voor de 7e, 8e of 9e maal, deze cijfers en voor de 10e maal een verguld ver zilverde Avondvierdaagse-medaille. Groepen, bestaande uit tenminste de hoofdklassers zal hernemen. De tweede vermoedelijke promotiekandi daat is H. Koelwijn, die eveneens in het vorige seizoen zijn plaats in het eerste tiental moest ontruimen. ALPHEN AAN DEN RIJN GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doet. ex. notariaat de heer R. v.d. Berg. 12 personen (leider inbegrepen) ont vangen een groepsprijs. Evenals voor gaande jaren wordt ook dit keer een feestelijke intocht aan de avondvier daagse verbonden. Dit vindt op 10 juni plaats, met medewerking van vele muziekkorpsen en drumbands en als de inwoners van Alphen de wan delaars en wandelaarsters niet in de steek laten, wordt het ook nu weer een bloemrijke intocht. De feestelijke intocht begint om 16.30 uur vanaf de Oudhoornseweg en gaat door de Hooftstraat, de Van Man- dersloostraat, Pieter Doelmansti'aat, Julianastraat, Wilhelminalaan, Burge meester Visserpark, langs het raadhuis waar plm. 16.50 uur een défilé voor het college van b. en w. wordt ge houden; men wandelt vervolgens door de Stevinstraat, Castellumstraat, Ju lianastraat via de Hoflaan naar de Sint Josephzaal; daar worden de prij zen uitgereikt. Voor deelneming kan men inschrijven bij de secretaris, de heer J. P. Woordes, Eikenlaan 53. HAZERSWOUDE Voetbaltoernooi. De voetbalvereni ging Hazerswoudse Boys organiseert op zaterdag 24 juni aanstaande een toer nooi voor de eerste teams van de voet balverenigingen Hazerswoudse Boys, St. Bernardu8, Maasdijk, De Lier, Jodan Boys, Katwijk, Lisser Boys, GWS, Lei den en Oegstgeest. De wedstrijden begin nen die dag om tien uur. Een week eerder, zaterdag 17 juni, spelen de reserveteams van genoemde verenigingen, ook weer in twee poules. De winnaars van beide poules komen uit in de finale. Nieuwe bushalte. Autobusonderne ming „Citosa" uit Waddinxveen heeft de bewoners van de wijk Rhynenburch LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 11 mei tot en met 17 mei zijn door de Katho lieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De eend en de cadillac (a.l.) prol. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Samen uit, samen thuis (a.l.) prol. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Happening op de maan (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Operation Golden Car (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Play-girl (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Het eiland der worgers (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag; 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur PUNT L B. VAN DER LANS TE VOORHOUT KREEG KONINKLIJK ZILVER Veertig jaar in dienst van we Op 4 april van dit jaar was het 40 jaar geleden, dat de heer L. B. van der Lans te Voorhout, in dienst trad van de fa. Wed. Verdegaal en Zonen. Dit feit nu werd donderdag 11 mei op feestelijke wijze herdacht, waarbij de firmanten van de Wed. Verdegaal en Zonen er voor hebben gezorgd, dat WASSENAAR Rjjdend Bijbelhuis. Van dinsdag 16 tot en met vrijdag 19 mei zal een van de „rijdende bijbelhuizen" van het Neder lands Bijbelgenootschap een bezoek brengen aan Wassenaar. Plaatselijke medewerkers van de verschillende kerk genootschappen zullen in deze week be langstellenden van advies dienen bij de aanschaffing van een bijbel uit de grote collectie, die ln het rijdend bijbel- huis is uitgesteld. R.K. Bond van Bejaarden. In het beBtuur van de afdeling Wassenaar van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepen sioneerden zijn enkele wijzigingen geko men. De oud-voorzitter, de heer Van der Klaauw is om gezondheidsredenen afge treden; zijn plaats is ingenomen door de heer Gerard A. van Leijenhorst. Secre taresse is mevrouw C. M. van Beek- Langeveld, van der Wervestraat 1; pen ningmeester de heer H. J. Putker, twee de secretaris de heer C. J. Wagenaar, kontaktman voor Kerkehout de heer G. van Gent. Adrianastraat 9. tel. 9926. het voor de heer Van der Lans en voor zijn familie een onvergetelijke dag is geworden. Onvergetelijk ook, omdat hem bij dit jubileum de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau werd toegekend. In het voorjaar van 1927 werd de heer Van der Lans na de lagere school als jongste knechtje by de fa. Verde gaal in dienst genomen. In de achter liggende 40 jaar klom de heer Van der Lans door zyn leergierigheid en door zijn goed stel hersens een heel eind omhoog op de maatschappelijke ladder. Hij bracht het van jongste knecht tot chef-ziekzoeker, tevens schuurbaas. De feestdag werd begonnen met een gezamenlijke viering van de H. Eucha ristie in Voorhouts parochiekerk. Des middags kreeg dit jubileum een fees telijk vervolg in café-restaurant Boer- haave. Daar heette de oudste-firmant van de fa. Verdegaal de jubilaris, zijn familie en een groot aantal genodigden hartelijk welkom. In het kort gaf spreker daarbij een opsomming van de levensloop van de jubilaris in het bedrijf. Hij schetste hem daarbij van knechtje tot wat de heer Van der Lans nu in het bedrijf is. De enorme waar dering van de firmanten voor de ju bilaris werd daarna onderstreept door het aanbieden van een enveloppe met inhoud. Burgemeester G. A. Stolwijk roem de de jubilaris voor het vele werk, dat hij voor de gemeenschap doet en heeft gedaan de heer Van der Lans is o.a. voorzitter van de r.k. landar- beidersbond St. Deus Dedit Dit laatste heef er ook toe bijgedragen, aldus de burgemeester, dat hij hem de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau mocht aanbieden. Spreker verzocht daarna mevr. Van der Lans de onderscheiding by haar man op te spelden. Een groot aantal sprekers, onder wie de heer L. A. Elfrink namens het hoofdbestuur van St. Deus Dedit, de heer G. van Bemmelen namens het afdelingsbestuur van St. Deus Dedit, de heef Warmerdam namens het per soneel en pastoor Bresser voerden hier na het woord. Vrijwel alle sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van geschenken en van bloemen voor de echtgenote van de jubilaris. Aan het slot van het officiële ge deelte van dit feest dankte de jubi laris allen voor de aandacht en de belangstelling, die men voor zijn jubi leum had getoond. Men bleef daarna nog een hele poos het feest in een gezellige sfeer verder vieren. VOORHOUT Eten voor India De collecte „Eten voor India" heeft zaterdag in Voorhout opgebracht ƒ2879,89. KORRELTJE Als ge de fouten van uw vrienden verdraagt en goedpraat, maakt ge ze allicht tot de uwe. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 16 mei. Vee Aan gevoerd 87 runderen, prijs 350510; 72 varkens, prijs 260264. Handel kalm. R'ARENDSVEEN, 15 mei Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 2136; Sim Rood 12—24; Sim Wit 19—23; G. J. Sim 20; Keefer 20; Arthur 2023; Esperance 1824; Rozen: Seventeen 12; Coral Princess 2126; Bregina 13; Zorina 1520; Carol en Garnette 12 19; Baccara 4449; Carla 3032; Tra dition 1523; Sonora 1721; Gerbera 1622; Violieren 1415; Lelies 26 66 p. st. Lathyrus 2555; Margrieten 2243; Ixia's 75; Brodea 1.05; Duizend schoon 3348; Campanula 8590? Troschrysanten: Indianapolis 2.90 3.05; Colvilleis Spitfire 1.502.90} Nymph 2.503.10; Robinette 2.80; The Bride 1.55. Irissen: Imperator 1.50 1.75; Wedgwood 801.30; Prof. Blaauw 2.35; Yellow Queen 8590; Freesia'st Golden Yellow 501.30; Snow Queen 6070 per bos. SASSENHEIM BROMMERS BOTSTEN In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 3 uur reed een Opelperso- nenwagen richting Den Haag op Rijks weg 4 met een matige snelheid i.v.m. het mistige weer. Een achteropkomen de Volkswagen, met circa 100 km snel heid, zag plotseling de achterlichten voor zich, remde sterk af en kwam daardoor in een slip tegen de vang rail terecht. Vervolgens schoof de wa gen op de Opel. De laatste kon met flinke schade zijn eigen weg vervol gen, maar de Volkswagen was dusda nig beschadigd dat deze moest worden weggesleept. Persoonlijk letsel deed zich wonderwel niet voor. Op 2e Pinksterdag 's morgens om 11 uur stapte een bromfietser uit Den Haag van zijn bromfiets af op het rijwielpad van de Haarlemmerstraat weg, om te zien of er iets aan de mo tor haperde. Terwijl hy over zijn bromfiets stond gebogen werd hij van achter aangereden door een andere bromfietser, met duopassagier uit Sche- veningen. Alle drie kwamen te vallen en liepen verwondingen op. De Hage naar kneuzingen aan zijn rechterheup, de Scheveninger kneuzingen aan zijn linkerarm en zyn duopassagier schaaf wonden aan het gelaat en kneuzingen aan het linkerbeen. Alle drie werden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Ziekzoekwedstrijden te Sassenheim weer groot succes KATWIJK AANRIJDING Eerste Pinksterdag is om 14.15 uur op de Parklaan een wielrijdster, een 17- jarige inwoonster uit Katwyk, met een 2-jarig broertje, aangereden door een personenauto. De aanrijding ontstond toen de wielrijdster plotseling de straat stak. De Katwijkse liep een lichte Voor de jaarlijkse ziekzoekwedstrijd, die afgelopen weekend in de expedi tiehal van N.V. Moolenaar Zn, aan de Hoofdstraat, gehouden werd, be stond weer grote belangstelling, zowel uit de bloembollenstreek alsook ver daarbuiten. Van Wassenaar tot Alk maar. van Egmond tot Katwijk, waren velen gekomen om een oorkonde of diploma te behalen, of hun kennis te vergroten. Voor het eerst was er ook ''Uitenlandse belangstelüng Hoeweler tje met ernstige inwendige pynen gebracht werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Het rijwiel werd geheel vernield. INBREKER OPGEPAKT meerdere bloembollenkwekers kwa men om een kijkje te nemen, was het voor de organisatoren toch teleurstel lend dat er niet veel meer kwamen. Jammer was ook, dat onder de vele Overgoten door een heeriyk stralend zomerzonnetje Is vrtJdag jl. het huweiyk voltrokken tussen mej. Henny Bouwmeester, sinds enkele Jaren byzonder actief en by de jeugd zeer geliefd leidster van de jeugd- en sportver. „De Rippers", en de heer Wil Brugman, actief lid van de voetbalver. „Rypwetering". Na de plechtigheid in de nieuwe parochiekerk van Oude Wetering, de woon plaats van de bruid, werd door een 25-tal leden van „De Rippers" bij de uitgang van de kerk een erehaag ge vormd. Het waren ln hoofdzaak haar eigen groepsleden aangevuld met enkele oudere leden en allen onder lieding van de hoofdleider, de heer Th. Otto. In de bruiloftszaal van hotel „De Vier Heemskinderen" sprak de heer Otto namens het bestuur van „De Rippers", de voorzitter was wegens werkzaamheden verhinderd, een felicltatlewoord tot het bruidspaar en familie en bracht hij dank aan de bruid voor alles wat zfj in het belang van de Ripse jeugd heeft gedaan en nog doet. Hy liet zyn woorden vergezeld gaan van de aanbieding van het ver enigingscadeau. een mooie keukenweegschaal, die door twee Jeugdige leden. Lucia v. d. Voorn en Johnny van Berkel, aan het bruidspaar werd overhandigd. hy verdacht van diefstal ONDERONSJE VAN DUITSE WAGENS Gistermiddag om 2 uur reed op de hoek Zeeweg-Waterloopje een Duitse wa gen op twee stilstaande wagens, even- i toebehorend aan Duitsers. De chauffeur had de auto's niet opgemerkt met het gevolg dat de drie wagens zwaar beschadigd werden. De persoon- ïyke verwondingen vielen nogal mee. Eén der bestuurders liep een pyniyke Mnkereohouder op» JMLBi. -,__i de i brom- praktische vakopleiding van de ziek- zoeker is deze wedstrijd in de bollen streek nl. de enige mogelijkheid tot het behalen van een oorkonde of di ploma. voor het herkennen van ziek tebeelden. Voor de wedstrijd, waar voor 275 deelnemers waren, stonden 3 hyacinthentafels, 3 narcissentafels (w.o. één voor diplomahouders) en één dahlia7tafel opgesteld. De laatste speciaal met het oog op de steeds meer opkomende dahliacultuur in de bollenstreek en daarbuiten. Verder waren er nog 3 demonstratie-tafels met narcissen, hyacinthen, tulpen en bijgoed, HM benodigde materiaal voor de wedstrijd- en demonstratietafels werd o.a. beschikbaar gesteld door het Laboratorium voor Bloembollenonder- zoek te Lisse. Het was dit jaar bij zonder moeilijk om geschikt hyacinten materiaal te bekomen i.v.m. de ex treem warme dagen, gedurende een bepaalde periode. De voorlichting werd verzorgd door personeel van de Plan- tenziektekundige Dienst en* de Bloem bollenkeuringsdienst. Geslaagd De heer Fokke Nicola slaagde te Voorschoten voor het BO- VAG-patroonsdiploma voor Automo biel- en Garagehouders. Eten voor India De actie „Eten voor India" heeft in onze gemeente f 6700.opgebracht. Hieronder is een bedrag van f 762,90 van de jeugd als resultaat van de speciale jeugdavond belegd door Hans Perfors en Nico v. d. Stelt in „Ontmoeting". Deze werden bij de afdracht in het raadhuis, voor hun initiatief door wethouder Korte- kaas hartelijk dank gezegd. „TOP" KAMPIOEN Zaterdagmiddag jl. ging het korf bal 12-tal TOP per vrachtwagen fees telijk door onze gemeente. Daar was ook alle reden voor, want zij was door gelijkspel (4-4) met „Fiks" Oegstgeest, kampioen geworden in de 2e klasse afd. Zuidh. N., waarmee zy naar de le klasse promoveerden. Vrijdagavond werd in de Chr. Geref. kerk het nieuwe orgel in gebruik ge nomen. Hierbij waren o.a. aanwezig deputaties van de prot. kerken, ka pelaan Somerwil en mej. Juffermans van de St. Pancratiusparochie, de wet houders Kortekaas en Westerbeek en de heren Bartlema en Driehuis van de NCRV. Na de overdracht door de voorziter van de orgelcommissie, de heer W. Klok, gaf de heer J. C. Hane- graaff, technisch adviseur, een tech nische uiteenzetting. Hij zei eerst, dat het hem nog niet eer was overkomen dat in zo'n korte tijd alles in orde was gekomen. Verder zei hij. dat het woe keren was met de kleine ruimte, zo moest de gaanderij naar voren uitge breid worden om de organist plaats te geven. Maar er is een volwaardig or gel gekomen, waarvan het volume ruimschoots voldoende is om de ge meentezang te begeleiden. Na een cau serie van ds. L. S. den Beer over het kerklied, kregen de aanwezigen gele genheid kennis te maken met het or gel door een orgelconcert van de jonge, begaafde organist Hans van Nieuw koop. Deze bracht werken van Bach, Anthonie v. Noordt en Hendrik An- driessen ten gehore. Eén en ander werd voorafgegaan door een uiteen zetting van de heer Hanegraaff over het stuk zelf, en de registers die hier voor gebruikt werden. Duivensport Zaterdag vlogen de duiven van Postduivenvereniging „De Blauwband" vanaf Noyon (Fr.). In concours 307 duiven. Los 7 uur, aan komst eerste duif 19.30.12 uur. Uitslag: L. J. Drost 1-5-18-57, G. v.d. Krogt 2-16-21-31-49-52, R. Pree- nen 3. H. Spaargaren 4-37, A. Ouwer kerk 6-58-60, P. Wolvers 714-35-53, G.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4