Kardinaal Alfrink in Leids Groot-Auditorium GEVAARLIJKE KLIPPEN BIJ OMSCHRIJVING NIEUWE INZICHTEN BIKINI OF BADPAK Helicopters brengen zeelieden naar Academ. gewonde Ziekenhuis LAKENSET DONDERDAG 11 MEI 1967 alle edities DE LEIDSE COURANT PAGINA CHRISTENDOM IS MEER DAN MENSENLIEFDE Kardinaal Alfrink heeft gisteravond in het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit enkele belangrijke punten aangesneden in de ontwikkeling van de Kerk van Nederland. Hij sprak voor de Leidse Katholieke Studentenvereniging „St. Augustinus" ter gelegenheid van haar 74ste dies. Hij stelde daarin, dat men zich in zijn opvattingen over de Kerk niet mag isoleren van haar geschiedenis. "Een beoorde ling van hetgeen de Kerk van vandaag moet doen, opdat de Kerk van morgen haar opdracht kan vervullen, vraagt om een zuiver in zicht op hetgeen de Kerk van gisterep heeft gedaan. Kennis van de historie zal ons wijsheid leren. Maar als het ons tegelijker tijd geen bescheidenheid leert, is die kennis tevergeefs". Over de medemenselijkheid zei hij: "Christendom is zonder enige twijfel een levenshouding van algemene mensenliefde, van medemen selijkheid. Maar het is meer dan dat. Het is ook of moet men zeggen primair? een houding van geloof ten opzichte van de bood schap van het evangelie. Dat geloof is de basis van de praktische levenshouding". Over de theologische ontwikkeling merkte hij op: "Een vrijzinnige theologie, die de oude formules bewaart, maar er nieuwe d.w.z. een andere- inhoud aan geeft, vormt op het ogenblik een van de gevaar lijke klippen van onze geloofsgemeenschap". Over het eerste jaar van beraad van het pastoraal concilie zei hij: "Uit de ervaringen van het jaar van dit beraad heeft men de indruk dat we nog niet allemaal gewend zijn aan de spelregels die een dergelijk collegiaal beraad aan alle deelnemers moet stellen Men ervaart ook dat niet overal het juiste theologische inzicht op de Kerk aanwezig is, zodat soms methodieken worden gehanteerd, die zelfs in een goed funktionerende demokratie slecht zouden passen. Bij een dergelijk collegiaal beraad kan het niet gaan om een door drukken, om een afdwingen". Opdracht tot geloofs gehoorzaam heid Kardinaal Alfrink merkte in het be gin van zijn rede op, dat hij te realis tisch was om profetisch over de kerk T an morgen te spreken. Het is al heel wat, wanneer we doorzien wat de kerk van vandaag van ons verwacht. En daarbij kan de kennis van de his torie der kerk veel helpen, omdat een historicus niet zo gauw gevaar loopt een historisch bepaalde structuur te verabsoluteren. Het probleem van vandaag ligt vol gens kardinaal Alfrink daarin, dat men goed en duidelijk onderscheidt wat tot het wezen van de kerk be hoort en niet veranderd kan worden en wat als de contingente, tijdgebon den vormgeving en als niet-wezen'ijke elementen moet worden beschouwd Men kan eeuwen.an^ gangbare ele menten niet handhaven omdat ze eeuwenlang gangbaar geweest zijn, maar evenmin ze afschaffen omdat ze tot een verleden behoren. Er zal altijd een oordeel geveld moeten worden over de intrinsieke, aan geen tijd ge bonden waarde van dergelijke elemen ten. de geschiedenis Lei Kardinaal Alfrink merkte hier op, dat „we misschien leven in een op timisme, dat verwacht, dat de toe komst alles zal prijzen wat wij van daag doen". Maar er zal geen histori cus te vinden zijn, die dat optimisme zou durven onderschrijven, zo voegde hij eraan toe. „We moeten enerzijds uit het verleden leren en anderzijds ons in alle bescheidenheid bewust er van blijven dat de toekomst ons ver antwoording zal vragen In een tur bulente tijd. zoals wij die thans be leven. is dat een uiterst importante opgave, die deze tijd op onze schou- Niet alleen mondiale openheid, waar voor de jeugd bijzonder gevoelig is, is noodzakelijk, maar ook openheid naar het verleden en naar de toe komst. „Dat vraagt van ons dat we ons niet blind staren op het heden, maar dat we in de toekomst kijken, gebruik makend van de lessen, die het verleden ons kan aanreiken". Uitvoerig ging de kardinaal op die mondiale openheid door. Het feit, dat de jonge mensen van vandaag zich zo hartstochtelijk voor problemen als we reldvrede, Vietnam, atoomwapen kan inzetten, heeft iets verwarmends en is een authentieke evangelische hou ding. Daarvoor kan men, aldus kar dinaal Alfrink, onprettige nevenver schijnselen vergeten, zelfs een zekere politieke munt, die eruit geslagen wordt. Voor een televisietoestel Als Christus geen parabel meer vertellen maar de vraagsteller voor een tele visietoestel zeilen en hem wijzen naar de oorlogsellende van Vietnam, naar het verhongerende volk van India, naar de gediscrimineerden in de we reld. naar de armoede van Afrika en Latijns Amerika. Dit mondiale denken en de bereid heid om daadwerkelijk te helpen acht kardinaal Alfrink een van de aantrek- keliike en waardevolle kanten van de jon-e generatie van vandaag. In het evangelie staat ook de opdracht het evangelie te preken aan alle schep selen. liet brengen van de blijde bood schap is niet uitgeput met het stiHen van dc lijfelijke honger; zelfs niet het brengen van menselijke liefde. Ook de ei kondiging van de liefde van de ;;<cr en van de verlossing van de ii<er is een opdracht van het evan- Zou men niet mogen verwachten dat de mi lonaire traditie van katho- liek-Nedeiland juist in deze tijd nieu we impulsen zou ontvangen uit de verbreding van de horizon die deze tijd kenmerkt? En ook hier zijn we niet klaar met wat geld geven aan de missie. De missionaire opdracht van het evangelie, waarvoor juist in deze week. in de Nederlandse Missieweek, aandacht wordt gevraagd, heeft meer dan ooit persoonlijke inzet nodig. Als de priesterroepingen in Nederland Het Groot-Auditorium der Leid se Universiteit was gisteravond geheel bezet door een wel zeer gemêleerd gezelschap, dat met zeer veel belangstelling de rede aanhoorde die kardinaal Alfrink hield bij gelegenheid van de 74ste Dies van de r.k. Studentenver eniging „Sanctus Augustinus". Onder de vele aanwezigen bevon den zich de reetor-magnificus der universiteit, prof. dr K. A. H. Hidding, burgemeester mr G. C. van der Willigen, loco-burgemees ter wethouder S. Menken, prof. dn P. Muntendam, secretaris van da senaat, deken W. P. M. Haring, tal van hoogleraren, onder witi mgr prof dr P. H. van Laer en r'k.S.V., en wethouder Menken) groot aantal studenten. De kardinaal, die in gezelschap was van zijn secretaris V. C. M. Zemann, werd door het bestuur van „Sanctus Augustinus" en enkele autoriteiten ontvangen in de docentenkamer van het Aca demiegebouw, waar koffie werd geserveerd (zie foto: v.l.n.r.: prof. dr Hidding, kardinaal Alfrink, de heer B. H. A. Klep, praeses dev R.K.S.V., en wethouder Menken. Nadat de kardinaal zijn toe spraak beëindigd had nam hij nog in de bestuurskamer van het ,JSigen Huis" acti het Rapenburg deel aan een kaas- en wijnavond voor genodigden en leden van de vereniging. Om ongeveer kwart over tien vertrok de kardinaal weer naar Utrecht. 'ijven afnemen zoals ze dat de laatste ja- 1 1 doen dan zullen er misschien voldoende ■esters overblijven om de Nederlandse «erk te verzorgen; maar wel zal dan binnen één generatie heel dat grootse missionaire werk. dat door Nederlandse priesters in de ontwikkelingslanden is opgebouwd, worden afgebrokkeld, tenzij het door inheemse priesters kan worden voortgezet. Deze dienst aan de wereld kerk zal verminderen. Anderzijds kun nen de Jonge leken die om welke reden ook in de ontwikkelingslanden vertoeven en daar werkzaam zijn. orenger va heilboodschap zijn. Zij kunnen door hun christelijk ven en door deelname aan allerlei sou. c apostolaat een zeer waarde volle steun zijn voor de Jonge kerk, te midden waarvan zfj leven en arbeiden. Christendom is meer dan dat Kardinaal Alfrink waarschuwde echter ook ertegen de openheid naar wereld mensheid te Identificeren met het wea van het christendom. Christendom is meer dan dat. Clirls- ten-zijn is een op GELOOF gebaseerde (ADVERTENTIE) Vóór Pinksteren PRO NO N C E Onderl. Brandwaarborgmij Zoeterwoude kan zelfstandigheid behouden Op de jaarvergadering kon voorzit ter L. A. Droogh een 30-tal deelnemers, onder wie het erelid de heer W. de Boer, begroeten. Herdacht werd het overleden bestuurslid de heer J. J. Rodewijk. Bijna 20 jaar is de overledene een zeer aktief bestuurslid geweest. Secretaris Jac. N. v.d. Salrn bracht een uitgebreid jaarver slag uit. Er is aan schadevergoeding, na aftrek van het bedrag van de herverze kering. slechts ƒ1200,— uitgekeerd. De schaderegelingen verlopen steeds vlot; alleen wanneer te laag verzekerd is gaat het wel eens moeilijker. Door de lage schade-uitkering kon een hoge reductie op de premie worden gegeven, met in begrip van de bijschryvlng als ledenkapi taal ging de reductie tot zelfs 72%. Het aantal deelnemers ging met 25 omhoog naar 539. Het verzekerd kapitaal ging met bijna ƒ3.500.000.— omhoog naar 31.300.000.In het nu lopende boek jaar meldden zich alweer 40 nieuwe deelnemers en ging het verzekerd kapi taal nog eens met 2.000.000,omhoog. Het heeft er naar uitgezien dat, ten gevolge van de nieuwe wet op de verze keringen, een fusie met enige zuster maatschappijen uit de omgeving nood zakelijk zou zijn. De vereniging kan nu echter haar zelfstandigheid behouden, zij net met geheel gewijzigde statuten en een geheel nieuwe premieberekening. Het presentiegeld voor de bestuurs leden wordt verhoogd van 2,50 tot 5,- per vergadering. Het bestuursvoorstel om opengevallen bestuursplaatsen niet aan te vullen en het aantal bestuursle den op deze wijze terug te brengen naar 9 had aller goedkeuring. De heer N. J. v. Schie werd bij acclamatie herkozen. In de vakatures Joh. Versteegen en J. J. Rodewijk werden geen nieuwe bestuur ders gekozen. Afscheid werd genomen van de heer Joh. Versteegen. die 44 jaar lid van het bestuur is geweest. Ds voor zitter roemde de grote verdiensten van de heer Versteegen als bestuurslid en als agrarisch taxateur. De heer Versteegen werd benoemd tot erelid en als blijvend aandenken werd een prachtige globe overhandigd. „Eten voor India" Zaterdagmor gen 13 mei a.s. is er van 11 tot 1 uur gelegenheid gaven te deponeren voor de actie „Eten voor India" in het por taal van de St. Janskerk en de Aloy- siuskapeL levenshouding, die alle mensen en heel de wereld moet betrekken ln zijn zorg en in zQn liefde. Die zorg en die liefde zjjn een els van het evangelie. Maar het ls niet de enige eis. Helaas la het wel een els,, die christenen soms al te veel vergeten. Misschien ls Juist dit vergeten de oorzaak geworden dat we thans ge vaar lopen ln deze algemene mensen liefde of zo ge wilt, medemenselijkheid, heel het wezen van het christendom te rug te vinden, en over het hoofd te zien dat christendom meer Is dan dat alleen Buiten onze Nederlandse katholieke gemeenschap is deze tendens in een vrij zinnig christendom reeds eerder tot ui ting gekomen. Wanneer deze trend bin nen onze geloofsgemeenschap aanwijs baar wordt, is dat misschien als reac tie op vroeger te veel geïsoleerd geraakt supernaturalisme. Slingeren en verslingeren Als een slingerbeweging die nu te veel naar de andere kant uitslaac, zoals men dat ln vele hedendaagse verschijnselen binnen de kerk kan konstateren. Wan neer nieuwe visies groeien, ontstaat al tijd de bekoring zich daaraan te verslin geren en de waarde van het vroegere te vergeten. Men geraakt dan gemakke lijk in een keuze-houding van óf -óf, ter wijl de juiste positie-bepaling er een zou moeten zijn van èn -èn. Theologische vernieuwing Uitvoerig ging kardinaal Alfrink in op een ander aspect van de ontwikkeling der kerk in ons land, nl. de theologische vernieuwing. Hy waarschuwde hier tegen een vrij zinnige theologie, die de oude formules bewaart maar er een nieuwe d.w.z. een ander inhoud aan geeft. Deze theologie vormt op het ogenblik een van de ge- vaarlyke klippen van de geloofsgemeen schap. By geloof gaat het niet om een verstandelijk aanvaarden en een the oretisch weten, maar om een aanvaar den met heel ons menszijn, ook gaat het niet om formules, maar om heiisfeiten en heilswaarheden. De Kerk buigt zich steeds opnieuw over die formuleringen, om er nieuw en scherper inzicht ln te verwerven. Doch dit mag nooit uitlopen op een ontkennen van wat de Kerk op grond van de boodschap van het evan gelie er mee heeft willen uitdrukken. Het gaat er niet om -aldus de kardi naal- de ontwikkeling van de theologi sche wetenschap tegen te houden. Daar voor hoeft de Kerk nooit bang te zyn, wel voor ondergraving en uitholling van het geloof zelf. Deze wordt vaak door niet-vaktheologen als resultaat van voor uitgang van theologisch wetenschappe lijk denken gesuggereerd. Nodige en onnodige onrust Men kan moeilijk ontkennen dat deze trend van vrijzinnigheid in geloofsop vattingen veel onrast in onze katholieke gemeenschap veroorzaakt. Iedere dag brengen verschillende brieven met cri de coeur's me daarvan het bewijs. Vaak maakt men zich rnrustig of angstig over zaken, waarbij dat heel niet nodig ls. En dat is des te apijtiger omdat er vol doende zaken overblijven waarover men zich zorg kan maken. Maar het toont we' de aanwezigneid van een klimaat aan, dat nog al veel mensen kwelling bezorgt. Het lijkt me dat een bisschop die pastoor wil zijn, ook daarvoor aan dacht en zorg moet hebben. NU IS EEN RINCK-BRIL door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT Nieuwe Katechlsnius te vroeg 7 De bisschoppen trachten de weg te wijzen, maar dit weg-wijzen wordt zelf op zyn beurt weer onderwerp van dis cussie. Of wel naar de ene kant of naar de andere. Kardinaal Alfrink herinnerde hier aan de verklaring der bisschoppen over de werkelijke tegenwoordigheid van de Heer ln de Eucharistie en een andere verklaring van vorig jaar over enkele punten van het geloof. Anderzijds is de nieuwe katechismus een pogen geweest om in de ontwikkeling van de nieuwe theologie en oude geloof van de kerk ln hedendaagse vorm Ie vertolken. Maar al leen omdat de nieuwe katechismus het anders zegt dan ln de oude katechlsmus- formules wekt het achterdocht. Het kli maat was ongunstig -Misschien is- zo zei de kardinaal- deze eerste poging in de universele kerk om het oude geloof te presenteren in etn nieuwe zeggings wijze toch te vroeg geweest. Of mis schien ls het een te optimistische ver wachting geweest dat iedereen In de ge loofsgemeenschap er mee geholpen zou zijn om zijn weg ce vinden. Pastoraal Concilie Het laatste punt, dat kardinaal Al frink in zijn rede aansneed was de inter nationale belang8tellig voor de Neder- ladse Kerk, waarmee hy niet zo geluk kig was, en het pastoraat concilie. "De felle publiciteit bevordert niet steeds het juiste zicht op de ontwikkelingen die hier plaats vinden; en anderzijds belem mert het een evenwichtige voortgang van de ontwikkelingen". Datzelfde geldt volgens kardinaal Alfrink ook het pas toraal concilie, dat opgezet is "als een eerste poging ln de universele kerk om binnen de hiërarchische structuur, die aan de kerk eigen la. het collegtalltelta- beglnsel, dat op het Tweede Vatlkaana Concilie Is uitgesproken en in de docu inenten Is neergelegd, een gezonde vorm Men kan het demokrutis.'Hng noemen; maar die term ls wiuirsrhynltfk te veel bejast en daardoor geschikt onnodige misverstanden op te roepen. Spreken we liever van de collegialiteit «gedachte, ge fundeerd op de plnnts, de functie en de eigen verantwoordelijkheid die bisschop pen, priesters en leken In de kerk inne men. zoal* Vatlcaniun II zich hierover heeft uitgesproken. De ervaringen van het tweede jaar wekt de Indruk, zo zei de kardinaal, dat we nog niet helemaal gewend zijn aan de spelregels, die een dngeiyk collegi aal beraad aan alle deelnemers moet stellen. Het gaat om het gezaineniyk zoeken naar datgene wat do kerk van vandaag nodig heeft. Het fel" dat de Kerk van Nederland als eerste dit experi ment waagt, legt een zware opgave op. Het veronderstelt een model te leveren voor navolgers, uiteraard een goed mo del. Het geduld beoefenen De gedachte van dit pastoraal collegi aal beraad is gegroeid uit de behoefte da doorvoering van de grondgedachten van het tweede Vatlkaans Concilie een vorm te geven, die aangepast zou zyn aon de eigen situatie en waarvan we dachten dat de Nederlandse geloofsgemeenschap er ryp voor was. Misschien -aldus kardi naal Alfrink- zyn er die nu reeds menen te kunnen vaststellen, dat deze laatste verwachting een vergissing ls geweest. Het komt me voor dat dit al te pessi mistisch ls gedacht. Laten we wat ge duld beoefenen". Kardinaal Alfrink besloot zyn rede: "De jonge katholieke intelllgcntia van Nederland heeft In de naaste toekomst een uiterst belangrijke functie: het pre senteren van het gezicht van de Kerk. Niet als een Instituut van macht. Maar als een presentatie van hetgeen men In geloofsgehoorzaamheid, zoals Paulus dat noemt, erkend heeft als de heilsbood schap van de Heer, die ons door de Kerk wordt aangereikt. De Geest van onze Heer Jezus Christus helpe u onze chrls- teiyke opdracht In de wereld van van daag waar te maken." (ADVERTENTIE) met bijpassende panwant in hetzelfde ftp leuke dessin. #1 Compleet w w M I D Z A HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 COLLEGIUM MUSICUM GAF MOOI CONCERT IN ZUIDERKERK IN DE ZUIDERKERK, die steeds meer als concertzaal wordt gebruikt, gaf het Leidse Studentenkoor en -orkest „Collegium Musicum" een concert waarin veel te loven viel. André Kaart is nog steeds de enthousiaste leider die immer een interessant programma weet samen te stellen en na een korte repetitietijd gaaf er mee op het po dium komt. Het orkest begon met „Primavera" van Hans Henkemans, onze bekende pianist en componist. Dit is wel een heel fijn werkje van Henkemans. Het doet ons denken aan La Primavera van Botticelli. De fluit- soli hierin werden prachtig geblazen door de fluitist en de hoboïste ver dient mede lof voor haar aandeel in dit klank-gedicht. Het is een grote stap terug naar J. P. Sweelinck. Het Chanson „Tu as tout seul, Jan", geheel contrapuntisch gedacht, werd door het koor a capella mooi gezongen; als de stijl zich nog wat beter had aangepast aan Swee- lincks tijd en iedere stem meer ge fraseerd was geweest, had dit koor werk nog beter geklonken. DAUL GRIBNAU was solist in het vioolconcert in D. van Mozart (het z.g, Adelaide-concert). Hy toon de zich hierin een bekwaam violist. Ook de Cadenzen bleken van hem te zyn, maar het geheel had weinig met Mozart te maken. Ook het samen spel met 't orkest liet te wensen over, om niet te spreken van het „koper". Na de pauze mochten wij lusteren naar de „Credo-Messe" van Mozart Naar deze mis voor solisten, koor en orkest hebben wy met genoegen ge luisterd. De solisten: Wendela van Dithuyzen, sopraan; Marina Wemels- felder, alt; Dolf Gogelein, tenor en Marius Ypma, bas; vervulden hoofd zakelijk de passages van de kwartet ten. De koren werden heel mooi gezongen, de begeleiding was hier stijlvol en het geheel was een voldoe ning gevend slot van deze uitvoering. Veel bloemen en een langdurig ap plaus verkondigden de dank van de aanwezigen. THEO TEN HOVEN ONTPLOFFING OP DEENSE COASTER IN VOLLE ZEE SCHUTTERSVELD LANDINGSPLAATS Twee zwaargewonde zeelieden, een Engelsman en een Spanjaard zijn gis teravond door helicopters van de Marine Luchtvaart Dienst van hun schip, de Deense „Ano" gehaald en overgevlogen naar het Schutters veld te Leiden vanwaar een am bulance-auto van de GG en GD voor verder transport naar 't 200 meter af gelegen Academisch Ziekenhuis zorg de. De Deense coaster, waarmee in charter seismografische onderzoekin gen worden verricht voor een Ame rikaanse oliemaatschappij, meldde om streeks vijf uur aan Scheveningen - Radio een explosie aan boord. Daar ook direct bekend was, dat door de explo sie twee bemanningsleden zwaar ge wond waren geraakt de één had een buikwond en de andere ernstig letsel aan het hoofd voer de in Scheveningen gestationeerde reddings boot Bernard van Leer uit en stegen twee Agusta-Bell helicopters op van het vliegkamp Valkenburg. De red dingsboot en de helicopters waren on geveer gelijktijdig bij het schip, dat 14 mijl nnw van Scheveningen lag. Daar de gewonden in de helicopters gehesen moesten worden, ging schip per Simon de Heyer van de Bernard van Leer aan boord van de coaster om de bemanningen van de wentel wieken te assisteren bij het ophijsen. Door het vliegkamp waren inmiddels ook de Leidse politie en de brandweer op de hoogte gesteld van het ongewone transport. Besloten werd de helicop ters te laten landen op het Schutters veld. Omdat zulks wettelijk vereist is werden bij de met lakens gemar keerde landingsplaats twee brand weerwagens geposteerd. Omstreeks half zeven verscheen de eerste van de twee wentelwieken bo- van 't Schuttersveld, waarop zich na de komst van de brandweerauto's en de ambulancewagens een groot aantal belangstellenden verzameld hadden. Binnen een kwartier was echter door de goed sluitende samenwerking tus sen MLD, Leidse politie en brandweer de laatste fase van het spectaculaire gewondentransport afgesloten en kon den doktoren van het Academisch Zie kenhuis zich over de gekwetsten ont fermen. De toestand van de beide zee lieden wordt thans redelijk genoemd. De helicopter redding geschiedde on der leiding van luitenant-ter-zee vlie ger eerste klasse N. van Dam, de man, die ook de redding commandeerde van de negen bemanningsleden van de voor Hoek van Holland gestrande „Vikingbank". Het „Leidse gedeelte" van de reddingsactie stond onder com mando van brandmeester J. Huizer. Hoe de explosie zich heeft kunnen voordoen is nog niet bekend. De „Ano" voerde met een sleepkabel, waar aan springladingen bevestigd zijn, een seismografisch onderzoek uit. Aan de hand van de door de zeebodem terug gekaatste trillingen krijgen de onder zoekers een inzicht in de structuur van de bodem en de wel of niet aan wezigheid van poreuze gesteenten, waarin aardgas of olie aanwezig zyn. Omdat het binnenhalen van de ka bel veel tijd vergt, werd deze na het ongeval afgekapt, maar omstreeks kwart voor acht voer de Scheveningen 9 uit om de lijn met kostbare appa ratuur op te vissen. VOOR ANKER De „Ano", die door de ontploffing vrij grote schade heeft opgelopen, is voorlopig voor anker gegaan voor de kust van Scheveningen. Door de aan wezigheid van vrij veel explosieve stof fen en de geringe diepte van de Sche- veningse haven heeft men er de voor keur aan gegeven het onderzoek naar de toedracht en de oorzaak van het ongeval buitengaats uit te voeren. (ADVERTENTIE) Voor MOEDER een mooi geborduurde PRONONCE „Eten voor India" ook in Leiden Zoals in het gehele land gebeurt, la ten zaterdagochtend om elf uur ook da Leidse klokketorena met hun „bronzen stem" een kwartier lang de noodkreet om eten voor hongerend India over da stad klinken. In de portalen van kerkgebouwen an ln de hal van het Stadhuis i Ingang Vlachmarkt) kan Lelden dan gedurende twee uren zyn antwoord geven ln klin kende munt; tot 13.00 'a middags ataan er de lnzamellngabuaaen gereed. Zo anel mogeiyk daarna wordt de In houd geteld en doorgebeld naar het Stadhuia (tel. 20041). Hier tellen da aanwezige ambtenaren de opbrengsten van Stadhuis en kerkgebouwen by el kaar. Dit totaalbedrag wordt dan on- middeliyk doorgegeven naar de Provin ciale Griffie ln Den Haag. Tevens wordt deze uitslag by de Vlschmarktlngang van het stadhuis vla een bulletin be kend gemaakt. Overigens zal de absolute opbrengst niet geheel bekend worden, omdat voor ledereen het gironummer 100200 voor de actie „Eten voor India", nog lang na de twee uur durende actie van aanstaan de zaterdag openstaat. Burgerlijke stand Geboren: Brenda W., d.v. S. A. van Oef fel en en W. A van Nobelen; An dreas A. T„ z.v. A. A. Rodenburg en A. Perfors; Monica S. A d.v. A. A. Rodenburg en A Perfors; Bianca J. M., d.v. P. Raar en G. M. Verbruggen; Bar bara, d.v. H. A. Blonk en B. van Kam penhout; Helena W E., d.v. I. M. Provedo en V. J. Hidalgo. Overleden: G. Bink, 45 jaar. echt genote van A. J. Nagtzaam; D. Varke- visser, 5 dagen, dochter. LEIDERDORP „ETEN VOOR INDIA" Op zeven verschillende posten kan men zaterdagmorgen van 11 tot één uur geld brengen voor India De pos ten zijn gemarkeerd door de Neder landse vlag. Ter plaatse kan men een getekende kwitantie ontvangen Inle- veringsposten zyn: Gemeentehuis. Kan tine Durisol, de voorportalen van de I Geref. Kerk, Herv. Kerk, Scheppings- kerk, R.K. School Encalaan en de Chr. lagere school Splinterlaan. De verleden jaar in Leiderdorp gehouden inzameling heeft toen ruim 24.000.- 1 opgebracht.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3