S)e£cki4e(Soii^ïmt Radioprogramma „100 jaar Limburg Pinksteren: extra-hulp voor Nederlandse missionarissen UW MENING T v-reportages 3 cupfinales Rolling Stones voor gerecht TELEVISIE VANAVOND Ned. II start om 19.00 uur PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 MEI 1967 Geen noodtoestand WEL zorgwekkend, maar nog niet ge- UJk aan een noodtoeatand. Aldua vol- gena minister Klompé de financiële 8tand van zaken bij de Nederlandse televisie. Daarom zullen, aldus de bewindsvrouwe, pas voor het jaar 1968 bUzondere voor zieningen getroffen moeten worden. Ver hoging van het kijkgeld tot veertig gul den noemt minister Klompé als een van de mogelijke bijzondere voorzieningen; extra-kijkgeld voor ontvangst van kleu rentelevisie (nog) niet: maar daarvoor heeft de overheid dan ook nog vooraf de toestemming van het parlement nodig. Wat wel en wat niet op een noodtoe stand wijst, la natuurlijk altijd voor dis cussie vatbaar. Wellicht zegt minister Klompé hier ,neen". omdat naar haar mening niet bezuinigd behoeft te worden op het televisieprogram zelf. We zijn benieuwd, hoe N.T.S. en omroepvereni gingen over die opvatting denken. Zorge lijk voor het program is toch in elk ge val wel, dat de kijker van nu tot sep tember veel herhalingen en „ultver- koop"-programs mag bewonderen, om dat de televisleseoties geld moeten spa ren voor een Dehoorlijk winterprogram. Maar wanneer desondanks het finan ciële perspectief voor onze televisie nog niet op een noodtoestand wijst, dan zal zelfs Den Haag dit benauwende predi kaat toch wel moeten toekennen aan de stand van zaken btj de radio. Hier heeft de overheid terecht Hilversum onder de aandacht proberen te brengen dat er een betere aanpassing van radio en televisie nodig is en dat de radio zich dus dient te bezinnen op haar gewijzigde taak in het televisietijdperk. Maar intussen heeft dezelfde overheid Hilversum opgeknapt met het derde net, dat bij gebrek aan middelen feitelijk niets kosten mag, maar praktisch de om roepverenigingen noopt tot behoorlijk bij betalen uit de krapper geworden eigen middelen. Wanneer de financiële uitkomst voor de televisie in feite moeilijk tot volgend Jaar te nemen beslissingen wachten kan, voor de radio is overmorgen eigenlijk al te laat. Wel wantoestand MISSCHIEN vinden sommige Neder landse burgers de klftpartij tussen AVRO en VARA over de lndroctlnatie van aspirantleden uit het Televizierlegioen wel leuk. Maar ergens is het toch een wantoestand. We kunnen ons best voorstellen dat het commercieel-getinte akkoord tussen AVRO en Televizler bij middelen om hun nieuwe combinatie leden te verzekeren, bereid is om op de rand van de afgrond te wandelen. Maar laten de daarvoor geëigende organen de overheid aanzetten om zeer kritisch het nieuwe AVRO-ledenbestand door te lichten. Ook de overheid beschikt over middelen om na te gaan inhoeverre Nederlands nieuwe „grootste omroep vereniging" met behulp van Televizier geen fair play speelt. Maar bespaar televisiescherm en luid spreker het onderling plukharen. Hoe bedenkelijker de AVRO manoeuvreert, hoe bouwvalliger ook haar prententie wordt de nationale omroepvereniging voor de Nederlandse burger te kunnen zijn. Staatsgreep in Griekenland: een Europees drama HET Griekse militaire regime doet zijn uiterste best om het te doen voor komen, dat de ondernomen staatsgreep het land van de ondergang gered heeft. Het is mogelijk dat lieden als Patakos of Papadopoelos. kopstukken van het Griek se leger en van de staatsgreep, met de beste bedoelingen bezield zijn: met d'e beste bedoelingen is de democratie in Griekenland grondig de nek omge draaid. Dit alles geschiedt onder het motief dat „orde op zaken gesteld moet wor den". Nu is ln het rechtlijnig militaire denken het begrip „orde" heel iets anders dan wat de politicus of de gewone man eender verstaan. De militaire orde duit: geen of nauwelijks tegenspraak: ln de democratische orde zijn oppositie en meningsverschil niet weg te denken elementen. Wat voor de een alleen maar een llnksdenkende is. is voor de ander een notoir oommunst. We zouden ons zelfs kunnen voorstellen, dat Iemand als ex-mlnister Veldkamp hier. in Grieken land geïnterneerd zou zijn. verdacht van communistische sympathieën. Intussen is de positie van koning Konstantijn er niet gemakkelijker op ge worden Het is nu wel duidelijk, dat de staatsgreep buiten hem om is gegaan. Van dat ogenblik af was zijn positie bui tengewoon moeilijk. Moest hij zich vol ledig distantiëren van de staatsgreep, die voortkwam uit die groeperingen, die het koningshuls welgezind zijn, of moet hij er zich met duidelijke tegenzin, bij neer leggen? HU heeft deze laatste middenweg ge kozen. in de hoop dat men de situatie begrijpen zou. Hier is de vraag of de meer republikeins Ingestelde Grieken de situatie hebben begrepen of hebben wil len begrijpen. Het is een redenering achteraf uiteraard, maar waarschijnlijk zou koning Konstantijn in brede lagen aan populariteit gewonnen hebben als hij duidelijker en openlijker afstapd van de staatsgreep had genomen. Vooropgesteld tenminste dat deze mogelijkheid aan wezig was. Zoals het nü ligt valt hij waar schijnlijk mee. als het regime zou vallen. Hoe het ook zij. de gebeurtenissen ln Griekenland betekenen in leder geval een achteruitgang ln Europa. De staatsgreep was geen nationale operette, maar een Europees drama. Dictaturen of militaire regimes horen in het hedendaagse Euro pa niet meer thuis, ongeacht of zij voor komen ln Griekenland. Spanje. Portugal of Oost'Duitsland. K.R.O. en geboorten regeling Volgens uw hoofdredactioneel com mentaar van 5 mei jl. (overigens een weldaad van genuanceerde benadering i zou ik aan verslaggevers hebben ver klaard dat naar mijn oordeel de KRO verplicht is mijn programma inzake geboortenregeling uit te zenden. Nu wor den iemand in het kader van een crisis op levensbeschouwelijk gebied vrij snel een aantal geestelijke storingen aange wreven. maar schizofreen was daar tot nu toe nog niet bij. Ik kan me namelijk niet herinneren ooit zoiets te hebben be weerd, en ik zou het ook niet graag be weren ook. Wat ik wel gezegd heb, en blijf zeggen is, dat de KRO zich niet langer aan thema's, aan rapporten als het onderhavige kan onttrekken. En dat zij anders, ook al levert zij de grootst gemene deler aan amusement en uiter mate knappe reportages, waaraan ieder christelijk engagement ontbreekt, ver der gaande op de weg, die niet alleen is platgetreden, maar waar het gras al in de sporen groeit, aan haar eigen grafschrift werkt. (Hetgeen ik meer dan wie anders ook betreur!). Bij de KRO groeit met de dag de kloof, die met de dag dieper wordt in de hele Kerk, waar een zelfs door het concilie uitdrukkelijk uitgeschakelde minderheid zich op een onverantwoorde lijke wijze vast blijft klampen aan het oude, en zich aldus distantieert van de leefpraktijk. Maar in diezelfde Kerk vra gen de jongeren (en de ouderen die le venswijsheid hebben opgedaan) om ope ning van zaken, en juist de midden groep, die het allemaal niet meer be grijpt, vraagt onbewust om de onrust, die Christus zelf heeft gebracht, dat wil zeggen om openhartige voorlichting ook al komt het verlies van oude zekerhe den dan ook vaak erg hard aan. Ik moge u in dit verband nog wel wijzen op Paus Joannes en bisschop Bekkers, bekend om hun bonhommie, maar die de felle aanval niet uit de weg zijn gegaan, waar dat nodig was! Nee, ik ben werkelijk niet van oordeel, dat „gezagdragers falen als zij een deel van hun verantwoordelijkheid vinden in de taak om verwarring te voorkomen". Ik ben echt niet van oordeel, dat de KRO mijn programma uit zou moeten zenden. Ik ben echter wel van oordeel, dat gezagdragers volkomen falen als hun oordeel gebaseerd is op een vage persoonlijke intuïtie en nog erger op de angst om „zieltjes, dat wil zeggen leden" te verliezen. Dan wordt er geen verwarring veroorzaakt maar geconso lideerd! Daar ligt mijn verwijt. U weet bovendien, dat ik de KRO ook al mocht er dan een grote afstand liggen tussen de inzichten rond dit program ma heb aangeboden om wille van het grote algemene belang mijn programma aan te passen. U weet ook, dat dit ge weigerd werd, van de tafel geveegd met de dooddoener (letterlijk te verstaan), dat dit „te lang zou duren, er werd ietsvan de KRO verwacht". Ik heb zelfs moeten tolereren dat er op een on toelaatbare manier via „maatregelen van orde" morele pressie op mij werd toegepast, hetgeen achteraf wordt be treurd. Maar mijn directe reden van ontslagaanvrage is een geheel andere. Dat was en is het ielt, dat mijn mate riaal (dat wil zeggen vaak uitermate kostbare verklaringen, die na langdurig overleg, in persoonlijk vertrouwen, in het kader van een bepaalde stellingna- me door grote figuren uit het hedendaag se denken werden afgestaan), nu aan 'n tweetal collega's „ter verwerking" is gegeven. U kent uw eigen journalisten-CAO be ter dan ik. Is daar geen sprake maatregelen tegen een hoofdredac tie, die een artikel zonder toestemming ingrijpend van koers verandert? Aan het dagblad „Trouw" verklaarde de KRO: „Formeel heeft de KRO het recht LESLIE. MIEKE EN MAX OP TOURNEE rechts: pianist Leslie Davis, zangeres Mieke Telkamp en Max Tailleur. SCHIPHOL (A.N.P.). „Wanneer we terugkomen? Vraag dat maar liever aan de piloot", grapte Max Tailleur voor zijn vertrek in de moderne perskamer op 't nieuwe Schiphol. Samen met zijn pianist Leslie Davis en de zangeres Mieke Telkamp is hij gisteren met het K.L.M.-lijntoestel van Schiphol naar Sydney vertrokken voor een vijf weken durende buitenlandse tournee, die het gezelschap zal voeren naar Australië, Nieuw-Zeeland, Singapore, Bangkok, Calcutta, Manilla, Karatsji, Koealaloempoer en Hongkong. Max Tailleur vertelde, dat dit zijn tiende buitenlandse tournee werd en dat de reacties op zijn optreden voor de Nederlandse kolonies in het buitenland zeer goed waren. „Het is wel de eerste keer, dat ik met een pianist en een zangeres op tournee ga. Ik treed niet alleen op met een Nederlands, maar ook met een Engels programma, waarvan in Sydney t v.-opnamen worden gemaakt. Ook Mieke treedt op ln de Engelse taal", vertelde Max Tailleur. Hij verdui delijkte. dat dit ook wel noodzakelijk is. daar vele uit Nederland geëmigreerden met alleen Engels sprekenden zijn getrouwd. Voor Mieke Telkamp wordt het, hoewel zij wel meer een grote buitenlandse tournee heeft gemaakt, onder meer naar het toenmalige Nederlands Nieuw-Guinea, een bijzondere 55 reis; zij hoopt ln Nieuw-Zeeland twee geëmigreerde broers na bijna zestien jaar weer terug te zien. HILVERSUM. De NTS neemt, zoals bericht, in de tweede helft van mei. rechtstreekse tv.-reportages over van de volgende drie voetbalwedstrijden: de Engelse Cup Final op 20 mei. de finale om de Europa-Cup voor landskampioe nen op 25 mei en de finale van de Euro pa-Cup voor bekerwinnaars op 31 mei. De reportage van de Cup Final op 20 mei In Wembley wordt van 14.30 tot 16-45 uur op Nederland II uitgezonden. De wedstrijd, die om 15.00 uur begint, wordt voorafgegaan door het traditionele com- munityslnging. Commentator is ir. Ad. van Emmenes. Voor het eerst in de ge schiedenis komen twee Londense clubs tegenover elkaar te staan. n.l. Totten- ham Hotspurs en Chelsea. Donderdag middag 25 mei wordt de reportage van de finale om de Europa-Cup voor lands kampioenen. die te Lissabon tussen Inter en Celtic wordt gespeeld, van 17.25 tot 19.20 uur uitgezonden op Nederland I Herman Kuiphof ls de commentator. In verband hiermede wordt het Journaal ln de pauze om 18.15 uur vertoond, Pipo de Clown van 19.20 tot 19.25. ..Van ge west tot gewest" van 19.25 tot 19.53 uur en de ANW-tips van 19.53 tot 19.56 uur De reportage van de finale om de Euro pa-Cup voor bekerwinnaars, die op woensdag 31 mei ln Neurenberg tussen Glasgow Rangers en Bayem-München wordt gespeeld, wordt van 19.25 tot 21-15 uur uitgezonden op Nederland l Koen Verhoeff voorziet de beelden van com mentaar. Pizzicato" steunt actie „zwarte zes" Zodra Max Tailleur half juni ln Nederland terug ls van deze reis, zal hij zich direct gaan voorbereiden op een nieuwe tournee. Drie dagen na zijn terugkomst vertrekt hij namelijk weer voor veertien dagen naar de Verenigde Staten. „Of Mieke Telkamp ook mee zal gaan, is echter nog niet zeker", aldus Max Tailleur. Hij omschreef zijn trip naar Australië als „gewoon een plezierige reis om veel pret te hebben". (Van c om met het materiaal van een werkne mer te doen, wat ze wil. Moreel ligt de zaak niet zo eenvoudig". In stilte gaat diezelfde KRO rustig voort met haar „verwerking". Zou de KRO daarom op 24 mei mijn materiaal uitzenden, dan neemt zij naar haar eigen zeggen „een moreel niet zo eenvoudig liggende be slissing". Voor mij(?) betekent het niets meer of niets minder dan schending van een stuk menselijke en journalistieke inte griteit. En dan moeten we maar niet langer praten over „schok en tegen- schok", maar over „een stoot onder de gordel". 1/100 van een programma wei geren uit te laten zenden is iets anders dan een hele uitzending verplichten uit te laten gaan. MANUS VAN DE KAMP ANTENNE Zondag laatste Monitor van dit seizoen Met als ondertitel: „11 mei 1867: Het Hertogdom Limburg treedt uit de Duitse Bond", stelt de Regionale Omroep Zuid een programma samen, dat op de her denkingsdag. donderdag 11 mei zal wor den uitgezonden. In een Inleidend klankbeeld wordt de vreemde, ingewikkelde en extra-vagante geschiedenis van Limburg uit de doe ken gedaan. Tussen 1815 en 1867 wis selt de elfde provincie vijf maal van nationaliteit. Als een „pour besoin de la cause" hertogdom maakt het van 5 sep tember 1839 tot 11 mei 1867. zeventien en een half jaar lang. deel uit van de Duitse Bond. Aan deze machteloze fede ratie betaalt het een bijdrage (Jaar lijks f- 1000.-) stelt het een troepencon tingent van 1400 man. „de Limburgse Jagers", ter beschikking en zendt twee gekozenen (Baron Van Scherpenzeel Heusch en Schoenmaekers) naar het Parlement te Frankfort! Als de Duitse Bond in de loop van 1866 ter ziele gaat. wordt bij artikel 6 van het Londens tractaat geconstateerd, dat het Hertogdom Limburg voortaan uit sluitend Nederlands gebied zal zijn. Dit feit zal donderdagmiddag om half omroepcorrespondent) HILVERSUM Het doel van d© actie „Zwarte Zes" op de autosnelwegen het aantal verkeersfouten dat tot on gelukken leidt te verminderen mag algemeen bekend worden geacht. De onveiligheid van de autosnelwegen blijkt uit de cijfers van 1966. Toen vonden er in totaal 2862 geregistreerde ongevallen plaats met 84 doden en 434 zwaar gewonden. Dat wil zeggen elke dag acht ongevallen, waarbij minstens een dode te betreuren viel. De KRO-radio werkt in het programma „Pizzicato" nauw samen met vertegen woordigers van de rijks- en gemeente politie en het Verbond voor Veilig Ver keer. De volgende week doet men dat op een bijzondere wijze. Automobilisten zullen dinsdag 16 mei en vrijdag 19 mei in enige wegrestau rants benaderd worden door de char mante „Zwarte Zes-dames". Zij zullen de bestuurders van auto's enige ver- keersvragen voorleggen. In de recht streekse radiouitzendingen zullen po litiemensen en vertegenwoordigers van het Verbond voor Veilig Verkeer de antwoorden beoordelen en zo mogelijk de automobilisten een prijs toekennen. drie in tegenwoordigheid van H. M/ de Koningin worden herdacht in een fees telijke zitting ln de Maastrichtse Stads schouwburg. In de reportage van deze zitting zullen flitsen worden opgenomen van de begroetingsrede van de gouver neur, dr. Ch. van Rooy, van de minis ter-president P. de Jong en feestrede naar dr. M. G. Spiertz. wetenschappelijk medewerker aan het Instituut voor Nieu we geschiedenis van de Katholieke Uni versiteit te Nijmegen. Een groot deel van OOO de reportage bestaat uit fragmenten van I JU.UUU ICzLlC/ll een stemmenspel van Leb Herberghs ..Limburg, mijn vaderland?" waarin op J TDOQ poëtisch evocatieve wijze het oude met. VUU1 vIC JLXW/kJ het moderne Limburg wordt geconfron teerd. Wim Bary. de directeur van de AMSTERDAM. (A.N.P.). Gisteren Maastrichtse Stadsschouwburg voert de heeft de omroeporganisatie TROS haar refrie 150.000ste lid ingeschreven. Op 17 maart j.l. schreef de TROS haar 100.000ste lid Hilv. L 20.30 uur. in. VANAVOND VIA NED. I Steun in verlengde mn actie voor India DEN HAAG Zoals al sinds vele Ja ren gebruikelijk zal ook dit jaar op eer ste pinksterdag de „Nederlandse missie- week" een week bestemd voor gees telijke en stoffelijke steun aan de Ne derlandse missionarissen, besloten worden met een Inzameling in alle ker ken. Ditmaal heeft deze inzameling evenwel twee bijzondere kenmerken: voor het eerst heeft zij de steun van vrijwel alle missionerende or den en congregaties en zij komt pal na de tweede grote landelijke inzame ling voor „Eten voor India". Wekt het eerste kenmerk positieve verwachtingen ten aanzien van het re sultaat, het tweede zou deze weer te niet kunnen doen. De actie voor India is op zeer korte termijn georganiseerd, maar heeft de volledige steun van het episcopaat gekregen, dat evenwel geen mogelijkheid zag de eigen Pinkstercol lecte te verschuiven. De stichting „Eten voor India" kon op haar beurt volledig begrip opbrengen voor de verantwoor delijkheid, die katholiek Nederland heeft voor de 8500 missionarissen, die het heeft uitgezonden. Er ls trouwens geen sprake van een tegenstelling. Het pro bleem van de honger in India, zo wordt Hetty, Jasperina en Albert zingen ROTTERDAM -- De omstandigheid dat de ziekte van de dirigent Fronz-Paul Decker een langduriger karakter draagt dan voorshands werd voorzien, heeft met zich meegebracht, dat hij de concerten van 18 en 19 mei niet zal kunnen leiden. De dirigent André Rieu heeft zich be reid verklaard deze taak op korte termijn over te nemen. Voor het concert van 18 mei ter gelegen heid van het éénjarig bestaan van „De Doelen", waaraan o.m. Toon Hermans al6 dirigent zal medewerken, konden als „zuigsollsten" Hetty Blok, Jasperina de Jong en Albert Mol worden geëngageerd, zy zullen hun medewerking verlenen ln Mac Arnolds Grond Grand Festival Ouver ture voor orkest, drie stofzuigers en vloerwrijver. gesteld, kan weinig gediend zijn met een verminderde steun vanuit Neder land aan de mensen van missie en zen ding, omdat juist deze mensen vaak de zorg dragen voor een vlotte en goe de distributie van het voedsel. Daar naast dragen zij door onderwijs en landbouwverbetering bij tot de uiteinde lijke verbetering van de situatie in de hongergebieden van de wereld. Weer terug De Pinkstercollecte gaat dus ook door. Het geld is bestemd voor wen sen en noden van Nederlandse missio narissen, die elders niet of niet voldoen de steun konden krijgen en deze toch zeer dringend nodig hebben. Vorig jaar bracht de collecte een bedrag op van 375.000 gulden, een aanzienlijke vooruit gang met het jaar daarvoor. Daarvan kregen 110 missionarissen elk 2.200 gul den voor de aanschaf van een nieuwe uitrusting. Het ging hier om missiona rissen, die de moed hebben opgebracht terug te keren naar Kongo, vanwaar zij volkomen berooid waren thuisgeko men. Wie de dankbare reacties leest van deze missionarissen, die ondanks al les weer opnieuw beginnen, beseft dat zijn gift goed besteed is. Ook dit jaar zullen weer vijftig Kongomissionaris- sen eenzelfde bedrag krijgen bij hun terugkeer naar hun verwoeste missie posten. En evenals vorig jaar zal ook nu een bedrag van rond dertig mille worden besteed om aan de 1400 missieposten over de gehele wereld, waar Nederland se missionarissen werken een gratis abonnement te bezorgen op de „Pasto rale Gids". Via deze gids ontvangen de missionarissen alle informatie over wat momenteel ln de Kerk gaande is. Een van de vele erkentelijke reacties: „Als lk mijn mening mag zeggen: dit is een van de beste dingen die tot nu toe voor de missionarissen gedaan zijn." Velerlei hulp Een bedrag van vijftigduizend gulden zal uit de opbrengst van de collecte wor den gereserveerd om een begin te ma ken met de oplossing van het probleem, dot is samen te vatten onder het hoofd „reis- en verblijfkosten van missionaris sen die op vakantie komen." Het res tant van de collecte zal worden opge deeld over 57 aanvragen van missiona rissen voor evenzoveel projecten, zoals kerkbouw, bouw van een missiepost on der paria's, voedsel en kleding voor dui zend Indiaantjes in Colombia, aflossen van schuld van een zuster, die al haar inkomsten moet besteden aan het kopen van voedsel voor een sociaal centrum, het maken van een waterput en zo Vorig jaar kon voor dit soort doe- een bedrag van 106.000 gulden worden uitgekeerd, toch nog een halve ton te weinig. De missionarissen, die noodgedwongen moesten worden overgeslagen, zal men trachten nu te helpen uit de opbrengst van de collecte zondag of uit de giften, die men hoopt te ontvangen op giro 8725 ten na- van pauselijke missieactie, Den Haag, met vermelding „Nederlandse missieweek". CHICHESTER. Engeland. (A.P.). Rolling Stones Mick Jagger cn Kcith Richard cn de popart galerie-eigenaar Robert Frases hebben dinsdag verzocht de tegen hen ingediende aanklacht in verband met verdovende middelen voor een jury te behandelen. Voor het gerechtshof In Chichester waar het drietal gedagvaard was heerste een vrolijke stemming. Jongens met lang haar en meisjes mer minirokken zaten op de muur voor het gebouw en verdron gen zich onder ogen van de wachtlopen de politiemannen op het trottoir. De 23-jarige Jagger werd beschuldigd van onwettig bezit van vier tabletten amphetamine sulphaat en methylapheta- mine hydrochloride De 23-jarige Richard, die een huis bezit aan de kust in West-Wittering. staat terecht omdat hij dit huis beschik baar zou hebben gesteld voor het roken van canabls resin, of te wel hasjlsj. VER. NED. GEMEENTEN Openbare lichamen buitengewoon lid EINDHOVEN (ANP) Op de jaar lijkse algemene vergadering van de „Vereniging van Nederlandse Gemeen ten". die gisteren en vandaag in de Stadsschouwburg te Eindhoven is ge houden, werd besloten door statuten wijziging de mogelijkheid te scheppen publiekrechtelijke lichamen, zoals bij voorbeeld de Rijnmond, als buitenge woon lid tot de vereniging toe te laten. Eerder werd voorzien in de vacatures ln het bestuur, ontstaan door periodieke aftreding, door benoeming van de heren W. Thomassen, burgemeester van Rot terdam: D. Bekius, burg. van Kollum- merland: B. Funk, burg. van Olsterwijk en T. BIJleveld, burg. van Breukelen. (Van onze omrQepcorrespondent HILVERSUM Zondagmiddag a.s. zendt de NTS van 15.30 tot 17 uur op Nederland I voor de laatste maal in dit seizoen het programma „Monitor" uit. Op zondag 17 september keert „Monitor" terug. Ook de in dit pro gramma opgenomen „Flipperserie" wordt voorlopig beëindigd. Gedurende -m r 1 AOA de zomer wordt er elke zondagmiddag lVl60r Qclll ÏUÖU een t.v.-programma uitgezonden, waar- van de onderdelen kunnen bestaan uit t -ï reportages van de wereldtentoonstel- net vernaai van ling in Montreal, Eurovisiereportages, sportreportages, filmprogramma's en x x x xrrr wegeninformaties. Jean H. W dCiner Het filmverslag van de concertgebouw tournee door Jan Venema dient even te worden uitgesteld, omdat de NTS telegrafisch bericht heeft ontvangen, dat de heer Venema zijn eleeboog heeft gebroken. NEDERLAND NTS: STER-reclame-uit- zendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 uur). 18.45 uur: Pipo de clown 18.50 uur: Nieuws in het kort 19.00 uur: De Verrekijker, inter nationaal jeugdjourn. Toen Jean Henri Weidner 54 jaar 19.10 i geleden geboren uit Nederlandse ouders Van gewest tot ge- maar niettemin nooit woonachtig ge- west, regionale actua- weest in zijn vaderland tydens het liteiten uitbreken van de Tweede Wereldoorlog 19.80 uur: via de Franse havenplaats Sète naar Mensen in de sport Engeland trachtte te vluchten, mis- 19.58 uur: lukte deze poging hetegen achter- Toeristische tips af gezien tot de wonderlijke 6pe- 20.00 uur: lingen van het lot behoort. Aan dit Journaal voorval namelijk zouden vele honder- VPRO: den waaronder schrijver Jan de 20.20 uur: Hartog, Amerikaanse en Engelse vlie- Weg naar de vrijheid, gers en twee agenten van het England- documentaire spiel, Dourleln en Ubblnk, die door hun 21.00 uur: ontsnapping konden berichten, dat er Ja, nee, geen mening, bij het grootse plan verraad in het spel vragenprogramma was in de daarop volgende Jaren 21.50 uur: hun leven danken. Toen onze Kaart een Weidner ging samenwerken met dr. Sevenster, de later door de Duitsers gearresteerde consul-generaal van ons land in Frankrijk. In '42 besloot Weid ner tot het oprichten van een organi satie, „Dutch Paris", die de vluchte lingen via ontsnappingsroutes naar het HILVERSUM I vrije Zwitserland en Spanje bracht. Na de oorlog behoorde Jean Weidner tot NCRV: de meest gedecoreerde verzetshelden 20 g() uur_ De wilde vaart, hoor- BIJ UITBREIDING ZENDTIJD HILVERSUM. (A.N.P.). Wanneer de regering zoals verwacht besluit tot uit breiding van de t.v.-zendtyd wil de NTS die tijd gebruiken om het programma van het tweede net te verruimen. Het ligt dan in de bedoeling om op dit net reeds om 19.00 uur met de avond- uitzendingen te beginnen. Het NTS- jouraaal van 20.00 uur zal dan even uitgebreid op het tweede als op het eerste net worden uitgezonden. Men wil op deze wijze het vraagstuk oplossen van de onderwaardering van het tweede net bij het t.v.-kijkend publiek. Niet de pro gramma's op het tweede net. maar de vroegere start van Nederland I en het gemis van het uitgebreide NTS-Journaal zouden volgens de programmacommissa ris van de NTS. de heer J. W, Renge- link. debet zijn aan de geringe belang stelling voor het tweede net. Tour de France van dag tot dag op tv-scherm HILVERSUM. (A.N.P.) De NTS zal dit jaar de Ronde van Frankrijk van dag lot dag in directe uitzendingen op hel scherm brengen. Deze worden overge nomen van de Franse televisie- Een NTS-team zal in Frankrijk zijn om dr uitzendingen van commentaar te voor- Franse Academie voor de Arcnitectuur. Ook zal ruime aandacht worden besteed Henri Bernard, heeft woensdag de gou- aan de wereldkampioenschappen wiei- den medaille van de academie uitgereikt rennen, die in augustus en september a.s aan de Nederlandse architect Wlm Du in Amsterdam en Valkenburg worden ge- dok. Bij de plechtigheid wa6 ook de houden. Hiervoor zullen veertien camc- Nederlandse ambassadeur in Frankrijk, ra s. waarvan één ln een boven het wed- mr. A. W. C. baron Bentinck van strijdterrein vliegende helikopter, worden SChoonheten. aanwezig, opgesteld. Reeds drieëntwintig landen De Nederlandse Kunststichting exposeert van 20 mei tot en met 11 juni in Het Slot te Zeist „Objekten van Willem Buys", Europa: ridder in de Orde Oranje-Nassau. ridder in het Legioen van Eer en drager van de Amerikaanse Medal of Freedom, om er enkele te noemen. De Israëlische regering eerde hem door zijn naam te vermelden in het zogenaamde „Gouden Boek". Op uitnodiging van VPRO-regisseur Dick Verkijk kwam de thans in Amerika Edith Farnadl Kaartje was, film fragmenten 22.10 uur: Huize Liberty, tv-spel NTS: 22.45 uur: Tweede Journaal 22.50 uur: Pauze TELE AC: 23.00 uur: Automatisering (11) 28.30 uur: Sluiting NEDERLAND II STER-reclameuit- zendingen om 20.01 en 22.10 uur). NTS: 20.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 20.05 uur: Coronation Street, 20.55 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 21.20 uur: HILVERSUM II AVRO: 20.30—22.00 uur: Concert door het Omroeporkest 22.55—23.55 uur: Discotarla, stereo muziekprogramma Helden in liedjes 2115 uur: Een heerlijk eiland, ja, documentaire NTS: 22.15 uur: Tweede journaal CVK/IKOR: 22.30 uur: Dichterbij 23.00 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT: 10.20 uur: Verkenningen in onze samenleving 10.45 uur: 11.10 uur: De film by de peda gogische vorming (4) 11.35 uur: Religieus engagement (2) Radionieuwsdienst: HILVERSUM I: 7.00. 7.30. 8.00, 8.30, 12.30, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 18.00 16.00, 18.00, 20.00, 22.30, 28.55. HILVERSUM in: Elk uur vanaf 9.00 u. ons land alwaar hij behulpzaam was bij het vervaardigen van de documen taire over zijn werk: „Meer dar 1080 die de AVRO-t.v. van avond op het scherm brengt. Jaap Bui; droeg zorg voor het Nederland I. 20.20 uv Franse onderscheiding voor architect Dudok PARIJS (AFP) De president van de Radioprogramma tuinbouw, 12.30 Nieuws, 12.40 Variant, actua liteiten, reportages en muziek. 13.30 Gram- stereo. 13.45 Orgelspel, 14.05 Schoolradio, 14.25 Promenade-orkest. 15.10 Voordracht. 15.30 HEDENAVOND HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.10 Sport. 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nieuws, 19.10 Mod. muziek, lfi.00 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. 17.00 Licht orkest, stereo. 17.30 Nederl. militaire orkesten. Gram.. 20.10 De wilde vaart, detective-hoor spel. NRU: 20.35 Limburg. 100 Jaar Neder lands. klankbeeld. NCRV: 21.20 Gram., stereo. ochtendgymn., 7.23 Gram., 8.00 Nieuws. 8 10 Gram., 9.00 Kamermuziek, stereo, VPRO: 10.00 Schoolradio; VARA: 10.20 Gram., 11.00 Nieuws, 11.02 Discussie: AVRO: 11.30 Mod. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerko'rgelconcert', HILVERSUM II (298 m) - AVRO: 18.00 Nws, 18.15 Actual., 18.20 Zendtijd polit. partijen 18.30 Lichte orkestmuziek. 18 55 Gesproken brief. 19.üo Klassieke pianomuziek; IKOR: en tuinbouw. 12.40 Sportrevue. 13 00 Nieuws. 13.10 Journaal. 13.30 Woord en muziek. 14.2o Gevar. progr.. VPRO: 15 30 Voor thuiszitten- den. 18.00 Nieuws, 16.02 Moderne muziek en liederen. 17.00 Voor de kinderen. 17.10 Muzl- Gram.. 20.30 Omroeporkest, 21.45 Picasso, klankbeeld. 22.00 Nederl. koorfestival22.30 Nieuws, actual.. 22.55 Gram.. 23.55 Nieuws. VERONICA (192 m) 18.00 Jukebox, 19.00 Beatle-show, 19.15 Hits van morgen en over morgen. 20.00 zonnestraal Radio, 22.00 Muziek privé, 23.00—1.00 Hondewacht. Hu!vERSUMteni '(240 rn 'en' FM*-ka n al en AVRO: 9.00 Nieuws, 9.02 Actualiteiten. 9.05 Vrolijk platenprogr.. 10.00 Nieuws, 10.02 Ar beidsvitaminen, VPRO: 12.00 Nieuws, 12.02 Uit de bultenl. pers. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nieuws, 13.02 Uit de bultenl. pers. 13.05 Gevar. platenprogr., 14.00 Nieuws, 14.02 Uit de bultenl. pers. 14.05 2 x Top 10: AVRO: 15.00 Nieuws, 15.02 Licht muziekprogr., 16 00 16.02 Oud plaatwerk. 16.30 Platenprogr.. 17.00 Nieuws, 17.02 Actual.. 17.05—18.00 Pop-Partv. VERONICA (192 m) 7.00 Ook goelemorgen. 9.00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd, ll.oo Kookpunt, 12.00 Muziek bij de luneh. 14.00 Matinee. 17.00 Toppers van thuis, 17.30 The Teenbeatclub. Voor de soldaten.* 18.45 Sport, 19.40 Lichte muz., 20.00 Openb. kunstbezit. 20.15 Concert. VRIJDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nws. 7.15 Licht orkest, stereo, 7.30 Nieuws, 7.32 Radiokrant. 7.50 Licht orkest, stereo. 8.00 Nieuws, 8.10 Gewijde muziek, 8.30 Nieuws. 8.32 Gram.. 9.00 Voor de zieken, 9.40 Klass. gewijde muz., 10.30 Hervormde studlodlenst, ïi.oo Gram., 12.00 Gram., 12.27 Land- en BRUSSEL Ned. (324 m) 12.00 Nieuws, 12.03 Muziek it la carta, 13.20 Klass. muziek, 15.30 Lichte muziek, 17.15 Etnische muziek, 17.45 Mannenkoor.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2