Opening van het sport-, recreatie- en accomodatiecentrum voor De Zilk ERIC SCHNEIDER DRONG ALS SOLIST DOOR TOT DE KERN VAN DE „HAMLET PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 9 MEI 1967 „HOGESCHOOLTONEEL" IN GROOT AUDITORIUM Eric SchnHder heeft gie teravond in het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit meesterlijk spel getoond in zijn vertolking van "Hamlet, Prince of Den mark" van William Shake speare. Zijn optreden ver wekte een diepe ontroering onder de toeschouwers, on der wie zich de rector mag nificus, prof. dr. K. A. H. Hldding en burgemeester van der Willigen als ere gasten bevonden. De Jonge acteur van het Nieuwe Rot terdamse Toneel bewerkte met zyn solo-interpretatie van Shakespeares populair ste toneelstuk, dat deze om streeks 1600 schreef, een ui terste concentratie op de onthutsend diepzinnige tekst. In een conventionele opvoe ring wordt de toeschouwer teveel afgeleid door andere onderdelen van het dramati sche gebeuren, zoals de be weging der spelers en de uiterlijke "versiering" ter wille van het oog. De diepe menselijkheid en de wel haast metafysische gedach- tenstroom de aan de Ham- let-tekst ten grondslag lig gen hebben een eeuwig heidswaarde, die door het solo-optreden in versterkte mate helder en scherp aan het daglicht trad. t-ertolklng, die voor le- D' K. van het LAK werd gegeven, was, zoals inleider, prof. dr. A. G. H. Bachrach het te recht uitdrukte, géén "rea ding". Eerder een experi ment. een suggestie van een toneelsymphonie, opge bouwd rond de cadenzen van de solist. Een ontmoeting van de toehoorders, met hart en hoofd, met de idee, die de kern van de trage die vormt. Prof. Bachrach omschreef die kern als het "mysterie van de correctie". Een mysterie, dat tot in on ze dagen actueel is gebleven en in de toekomst zal z(Jn. De voordracht werd mu zikaal geïllustreerd door le den van het Studenten mu ziekgezelschap "Sempre Crescendo" met assistentie van een lid van het Leidsch Politie Muziek Gezelschap. De fragmenten uit werken van Claudlo Monteverdi. Thomas Tomkina en Prins Robbert Masco werden met harmonische eenvoud ten gehore gebracht en dit spel droeg niet weinig bij tot de stemmingsvolle sfeer. De verbindende tekst tus sen de scenes sprak drs. W. Hogendoorn. IN DE FIGUUR van Ham let verenigen zich tegelij kertijd verschillende ka raktertypen: hij is cynicus in de kerkhof-scène, maar tevens straalt zyn warme vriendschap voor intieme vrienden sympathie uit. Hij is lafaard, maar reha biliteert zich in het eind ridderlik en gaat dan tot daden over als een held. Hij veracht de kruiperij van Polonius en oom Clau dius' gezagsusurpatie maar gaat niettemin directe con frontatie uit de weg. Hamlet is de mens in zijn totaliteit. Zijn persoon zou als klassiek voorbeeld kunnen dienen van de mens, die het slacht offer is geworden van het lot. Toch is zijn verschij ning niet helemaal aan vaardbaar. Als hij met het zwaard in de hand boven zijn oom plotseling be denkt, dat hij deze beter niet in diens gebed om het leven kan brengen, omdat deze dan onmiddellijk ten hemel zou stijgen en hij daarom z'n moordplan uit stelt tot zijn oom zich in een liederlijke situatie be vindt, zodat hij hem dan al dodend tegelijk helle- waarts zendt, doet dat wat naïef godsdienstig aan. We moeten evenwel, Shake speare kennende, wel aan nemen. dat hierin spot van de maker met holle gods dienstigheid schuilt. De solist kreeg voor zyn voortreffelijk spel in een uniek gebeuren een zeer vorstelijk applaus. Het plan de voorstelling in het Groot Auditorium te doen plaatsvinden bleek een ho geschool-staaltje van aan voelingsvermogen voor 'n passende entourage. P. H. Ambtsaanvaarding dr. J. C. M. van Winden Openbare les over vroeg-christelijke «j exegese van „In den beginne" Pater dr. J. C. M. van Winden o.f.m. houdt vanmiddag een openbare les in het Groot Auditorium bij de ambtsaanvaarding van zijn lectoraat in Griekse taal en letterkunde van de latere oudheid aan de Leidse Univer siteit. Na afloop recipieert de nieuwbenoemde lector in de receptiekamer van de universiteit. Burgerlijke stand Geboren: Annemarie Hélène, dr v N. van Glnkel en D. R. S. Duijverman, Llll&ne, dv. H. van Dflk en S. A. de Jong, Theodoor, zv. T. Sanders en A. M. de la Rle, Manfred Hermanus, zv. G. J. W. Brandhorst en J. M. Vlasveld, Jo- landa Maria Cornelia, dv. J. van Mourlk en M. C. van Roon, Bianca, dv. J. Leeuwen en T. N. Hagen, Catharina Margaretha, dv. J. W. A. v. d. Steur M. S. van Duuren, Michlel Gerrlt Fre- derik, zv. D. J. Blocker en J. S. Brink, Caroline Gecrtruida Theodora, dv P. A. van der Mey en H. Langenberg, Richard, zv. P. van Dijk en G. Griek- spoor, Ronald Petrus Gerardus. z^ Beuk en M. L. G. Wessellng, Anita Jo hanna Anastatla, dv. J. Plasmeijer H. A. Pijnakker, Rolf Carl Anton, J. J. Stokman en A. C. van Veen, Ger rlt, zv. G. van Egmond en S. C. Ceder hout, Llsette Relna, dv A. Michel er A. M. van der Ham, Adrlanus Johanes Euseblo en Hendrikus Cornells Maria, 2 zv. A. J. M. van Eeden en J. M. Zand bergen. Pleter, zv. J. Moes en J. Groe nendijk, Duco HalJe, zv. C. H. FIJma en W. J. van Zoelen, Gerardus Ronald, zv. J. J. F. Hoogervorst en M. L. DoeswlJk, Jean Jack Marco, zv. J. Riethoven er A. Verduln, Roslna Johanna Maria Pe tra, dv. P. T. Hllgersom en G. C. var Schle, Ronald, zv. J. van der Boon en I Favler, Jacqueline Yvonne, dv. F. Wal raven en H. C. Haverkamp, Marloes Brigitte WUhelmina, dv. G. C. J. Alke- made en W. C. Hoogenboom, Nlcolaas Cornells Johannes, zv. J. Bergers H. C. Blom, Margriet, dv. T. Lagerwey en A. M. H. Lamoree, Hendrik Johan nes, zv. J. M. de Leeuw en J. C. van der Zaan, Anna Catharina, dv. A. J. Jungerius en G. J. Bouwman, Mandy, dv. J. C. Meyers en M. P. E. Flaman, Sandra Petronella, dv. M. Frlgge en S. T. Langerak, Marco, zv. A. Eradus en J. Bey, Suzanna Johanna Maria, dv. H. H. Over en B. van der Steen, Kryna Jo hanna Caroline, dv. A. van der Llppe en A. Roos, Aukje, dv. H. Bouman en G. P. Guyt, Petra, dv. D. de Bock en N. A. P. Maas, Martlne Susanna, dv. M. C. van Nleuwenhuyzen en C. H. W. de Wilde, Johannes Carolus, zv. J. W. M. Wesse llng en C. Uckert, Jacomljntje, dv. G. van Eyk en J. van Nlerop, Cornelia Ma ria Antonia, dv. I. Lens en G. van Ful pen, Catharina, dv. J. Bontje en H. Bu- seman, Michel, zv. P. van Houten en A. G. Kromhout, Bertus Marlnus, zv. W. W. Wouters en M. E. v. d. Walle. Getrouwd: J. van Hooven en C. Fak kel, G. van der Putten en C. R. van Gennep, A. G. Holleboom en P. H. J. Punselie, J. J. leFeber en E. M. J. Ar- noldus, J. B. Steekers en H. S. J. v. d. Burg. LEIDSE MUSEA Acad. Hist. Museum: Rapenburg 73 di. vry. 14-17 uur (verder op aanvraag by custos). Burcht, Burchtsteeg, dag. 10-17 uur, Grafeiyke versterking uit vroege mid deleeuwen. Hortus Botanicus, Rapenburg 73, ma. t/m vry. 9-12, 13.30-16 uur: kassen 9-12 en 13.30-16 uur, zondag gesloten. Ned. Leger en Wapenmuseum Gene raal Hoefer, Pesthuislaan. werkd. 10- 17, zon- en feestdagen 13-17 uur. zat. ge sloten. Pilgrim Fatherg-huisje, Boisotkade 2, werkd. 9.30-12 en 14-16, zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de tijd van de Pil grim fathers. Ryksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat la. 10-17, zon- en feestd. 13-17 uur; Voorwerpen en kunst. Kyksmuseum voor de geschiedenis dei Natuurwetenschappen, Steenstraat la. I 10-16, zond 13-18 uur. (Chr. en alge meen erkende feestdagen dicht.) Hted. mus. De Lakenhal, Oude Vest, Schilderkunst en historie van Leiden. Open: werkdagen 10-5 uur, zondag: 1-5 uur. Toegang vry. n.m. (behalve zater- j dag en zondag .Molenmuiteum „De Valk" Molenwerf. di t/m za 10-17 uur. zo. 13-17 uur. Maand gesloten. Prenten-, munten- en penningkamer der Rijksuniversiteit, Kioksteeg 25, voor be zoek eerst schrifteiyk of telefonisch aan vragen. Ook geschiedenis van de foto- Ryksmuseuni van Oudheden, werkd. 10- 17, zon- en feestd. 13-17 uur; Egyptische. Asyrische. Griekse, Romeinse en Ne derlandse Oudheden. VOORHOUT WOONRFIMTECOMMISSIE Het spreekuur van de woonruimte- adviescommissie zal niet op 9 mei, maar op 16 mei a.e. van 89 uur wor den gehouden. Verhoging subsidie VVV - Lisse Het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, te Lisse, heeft gevraagd om een verhoging van het gemeentelijk subsidie met f 400.be dragende 10 pet. van het huidige jaar lijkse subsidie k f4.000, Als motief wordt aangevoerd de voortdurende stijging van de exploi tatiekosten, welke vooral in 1967 sterk naar voren komt door de reorganisa tie van het apparaat van de vereni ging. Zo zyn o.a. de taken van de se cretaris, correspondent en administra teur door de groeiende activiteiten te omvangrijk geworden om deze in de vrye tijd te kunnen afhandelen. Bij zondere aandacht zal o.a. worden be steed aan de logiesbemiddeling gedu rende de zomermaanden. Een en ander heeft er toe geleid, dat het bestuur de WV besloten heeft een directeur aan te stellen. In verband hiermede ziet het be stuur zich genoodzaakt de inkomsten drastisch te verhogen. De contributies en donaties zijn b.v. met f 1500,— pet.) verhoogd en de bemiddelingskos- ten van de logiesdienst zijn pl.rr pet. hoger geraamd. Wegens bijdragen van derden in acties van de WV wordt gerekend op pl.m. f 2200, B. en w. zijn van mening, dat voor deze belangrijke uitbouw van het apparaat, de VW eerst de eigen komsten sterk heeft verhoogd, het ver zoek om verhoging van het jaarlijks subsidie redelyk is. LEIDSE AGENDA DINSDAG 9 MEI Noordhollands Philhannonisch Or kest, soliste: Nelly Boerée - trompet, Stadsgehoorzaal, 20 uur. Kamer van Koophandel, jaarverga dering, gebouw der Kamer, 14.00 uur. WOENSDAG 10 MEI Dies R.K. Studentenver „Sanctinus Augustinus". Toespraak door Kardi naal dr. Bernard Alfrink, Groot-Audi torium, 20 uur. Concert Collegium Musicum, Zuider- kerk, 20.15 uur GOUDSE VOETBALBOND ZATERDAG 6 MEI le klasse: RijnstreekMoerkapelle 52; Boskoop-Waddinxveen 7-10; ZwammerdamBodegraven 21. 2e klasse B: Jodan Boys 5Boskoop 2 03. 3e klasse A: Moerkapelle 2 Sportlust 5 32; Bodegraven 3Bos koop 3 30. 3e klasse B: Zwammer dam 4Spirit 5 15. 3e klasse C: RVC 4Gr. Ammers 4 14; Jodan Boys 9 Be Fair 7 52; Jodan Boys 10—Gr. Ammers 5 22; Spirit 6Zevenhoven 3 22. Res. le klasse: Groot Ammers 2Jodan Boys 3 30; Spirit 4Be Fair 2 2—4. LEIDSE BIOSCOPEN De films In de week van 4 tot 10 mei zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera De Eend en de Cadillac. Alle leeftijden. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. LIdo Samen uit, samen thuis (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00, 9.15 uur. Luxor Le Grand restaurant. Alle leeftijden. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Studio 451 graden Fahrenheit. 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Trianon Geld ligt voor het grypen. 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Superseven calls Cairo. Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. Dinsdag 9 mei. Buurt 2: Aaltje Noor- dewierlaan; Cornells Schuytlaan; Die- penbrocklaan; Joh. Verhulststraat; Rich. Holstraat; Obrechtstraat; Churchill- laan; Willem Pijperstraat; Peter van KINDERCABARET „CAPRIOLEN" VOOR LEIDSE JEUGD IN PINKSTERWEEK In het kader van jubileum commissie jeugdvakantie-bezigheden De Commissie Jeugvakantiebezighe- den, die met het R.K. Sted. Com. voor Vakantiebezigheden en het Leids Volks huis zitting heeft in de Sectie Jeugdre- creatie van de Stichting Leidse Jeugd Actie, bestond in de loop van 1966 20 laar. Zij meende dit heuglijke feit ln Het i wï„' jaar te moeten herdenken, dat ook de S f„h.et h°°fd Leidse Jeugd Actie haar 20-jarig jubi leum viert. Voor de Leidse jeugd van 6-13 jaar o.a. de Koningin van Saba - Oosterse show; De Torlnl's - rywielacrobatiek; The Flying Arrows - luchtacrobatiek Pepino en Tonio - clowns; Bobby - de echt toneelspelende hond. De voorstellingen worden gehouden in de Stadsgehoorzaal te Leiden, 's morgens om 10 uur en 's middags om 2 uur. De toegangsprys bedragt 0,50 per persoon. Groepskaarten kunnen aangevraagd worden tot uiteriyk 9 mei a.s. door mid del van aangehechte strook, by de Stich ting Leidse Jeugd Actie, Stadhuis, Lei- de school of de de club of vereniging). het „Kindercabaret „Capriolen", met GROTE BELANGSTELLING EN VELE GESCHENKEN Na veel zorgen kroon op het werk Eindelijk was dan het lang ver wachte ogenblik aangebroken dat de gemeenschap van De Zilk de beschikking zou krijgen over een eigen sport-, recreatie- en accora- modatiecentrum. Reeds vroeg in de middag klonken in de buurtschap de opgewekte tonen van de drum band en harmoniekapel van St. Jeanne d'Arc uit Noordwijkerhout ter muzikale opluistering van het heugelijke feit. Verheugend was dat zovelen aan de uitnodiging hadden gevolg gegeven en de openings plechtigheid hebben bijgewoond. We zagen o.a. mevr. Van der Weij- den, wethouder Hogervorst en het bijna voltallige gemeentebestuur, vervolgens ds. Smits uit Noord wijkerhout, dr. A. van der Lugt, afvaardigingen van Schoolbestuur, Kerkbestuur, Bestuur N.K.V. - Mid denstand, Ouden van Dagen, Supp. Vereniging RKSV Van Nispen, afd. voetbal, tafeltennis, gymnastiek, de Commissie van Beheer en verder nog tal van prominente figuren, waarvan de voorzitter van de KNVB afd. Haarlem, de heer Jos van Turenhout, oud-trainer de heer Evers, trainer Van der Steen, aan nemer Gehr. Otten uit Ede, ge meente-architect de heer Stikkel- broeck en nog vele anderen. De heer A. van Es, secretaris van de Gemeentelijke Commissie tot beheer van het Sport- en Recrea tie-Centrum heette als ceremonie meester van deze middag alle aan wezigen in de feestelijk en rijk ver sierde kantine van het sportcentrum welkom. Na het vermelden van enkele berichtgevingen van ver hindering o.a. van pastoor dr. Klaas Steur en gemeente-secretaris De Jong gaf hij het woord aan de voorzitter der commissie, wethou der A. A. Schaap. De heer Schaap memoreerde, dat het eigenlijk pas een groot feest zou zijn indien de gehele Zilker bevolking hierbij aanwezig zou zijn, daar immers 97 pet van de bevol king in meerdere of mindere mate heeft bijgedragen tot de totstand koming van dit prachtige sport en recreatie-centrum. Maar de accom modatie, die wij vandaag openen, slaat een dergelijke grote opkomst niet toe. maar hij zag in de aan wezigheid van de vele vertegen woordigingen een juiste afspiege ling van De Zilker gemeenschap. Overigens bracht hij ter kennis dat alles zoals de kleedkamers, bestuurs kamer, kantine enz. na 7 uur ter bezichtiging voor allen werd open gesteld, en dat een ieder hartelijk welkom was. Bliksemactie De gedachten van spreker gin gen uit naar de eerste week van juni 1964, waar tijdens een bliksem actie, lopende van maandag tot en met vrijdag een bedrag van maar liefst 21.000.- bijeen werd ge bracht. Een bedrag, dat omgere kend per hoofd van de bevolking van ons dorpsdeel de een half jaar daarvoor gehouden actie, zo emi nent gebracht door Mies Bouwman ten bate van „Open het Dorp", 3Vt maal overtrof. Dit was een uiting van solidariteit, die zoals spr. veronderstelde slechts bij uit zondering wordt vertoond. Vervol gens besprak hy het passeren der stichtingsacte welke ten doel had. te komen tot realisering van het Sport- en Recreatiecentrum Ln De Zilk, vervolgens belichtte hy het doel der stichting en deelde mede, dat het centrum dienstbaar zal zijn aan alle gezindten. Ook deelde hij mede dat de plan ning niet geheel gerealiseerd kon worden. Vele besprekingen werden gevoerd en plannen bekeken. De eerste plannen vereisten een te hoge investering met als gevolg een te hoge last. De plannen werden in gekort, zij het met een zekere te genzin. Maar hoewel de omvang van de nieuwe accommodatie nood zakelijkerwijs moest worden be perkt, de doelstelling van de stich ting bleef dezelfde. Ook gaf spreker een overzicht der besprekingen met verschillende instanties, de contacten welke moes ten worden gelegd. Toen alles was geregeld deden zich nieuwe ontwik kelingen voor, het bedrag wat door de raad beschikbaar was gesteld was onderworpen aan de goedkeu ring van G.S. van Zuidholland die bezwaren maakten en niet verant woord achtten dat de exploitatie in handen kwam van een particu liere stichting. Verschillende be sprekingen werden gevoerd met 't resultaat, dat er een gemeentelijke commissie moest worden gevormd tot beheer en exploitatie van het Sportcentrum. Tot slot gaf spreker een overzicht betreffende de finan ciële zijde en achtte zich gelukkig dat de commissie het gehele com plex nu mocht presenteren en ter beschikking stellen. Overdracht Hierna was het woord aan de aannemer, de heer Otten. Hij zei dat het als aannemer een bijzonder genoegen was dit gebouw als sport en recreatie-centrum te mogen over dragen. Inplaats van de bekende sleutel kregen de dames van het hoofdbestuur een boeket bloemen aangeboden. Daarop volgde de openingsplech- tigdheid door burgemeester P. M. van der Weijden. Deze richtte zich met een kort woord tot de aanwe zigen, waarna de opening op ori ginele wijze zou geschieden. Tot grote hilariteit werd een doos bin nengedragen, welke door hem werd geopend en waar een jongen en 'n meisje uit te voorschijn kwamen met een grote klok voor het sport - huis. By de aanbieding van de klok aan de burgemeester zeiden zei: „Wij bieden dit aan, dat we gauw beginnen gaan". De burgemeester sprak vervol gens zijn vertrouwen uit in De Zil ker bevolking, dat zij dit Sport- en Recreatie-Centrum zullen waarde ren en als hun eigen bezit zullen behandelen. Een woord van waar dering richtte hij tot de heer Schaap, die zich buiten de raad geheel heeft ingezet om dit doel te bereiken. Het zou te ver voeren om alle sprekers die na deze opening nog het woord voerden te memoreren en moeten ons beperken tot hen. die direct te maken hebben met de sport. enz. Als algemeen voorzitter van de RKSV Van Nispen sprak de heer J. J. de Winter, die dank bracht aan b. en w. der gemeenté voor 't slagen en tot stand komen van dit grootse sportcomplex. Er werden diverse cadeaus aan geboden, o.m. door het Kerkbestuur een elektrische klok voor de be stuurskamer en een reproduktie van Karei Appel. De volgende spre ker was ds. Smits uit Noordwijkei- hout, op originele wijze wist deze onder woorden te brengen de be langrijkheid van sport en recreatie. Sport is een zielevraagstuk, eer der dan een lichaamskwestie. Sport is zielecultuur in eerste instantie, geen lichaamscultus. De geestelijke persoon bevrijdt zich er in, leert, spiegelt zich aan zichzelf in een gezonde uitingsdrang. De dominee bood de stichtirg een enveloppe met inhoud aan. K.N.V.B. De heer Jos van Turenhout, voorz. der KNVB afd. Haarlem, richtte woorden van dank tot 't gemeente bestuur van Noordwykerhout, voor wat hier tot stand is gebracht voor de jeugd van De Zilk. De heer S. heeft gepacht. Op originele wijze werd aangeduid dat het „tijd is" de opening na zo'n lange tijd van werk en voorbe reiding te verichten. van Haaster bood namens de sup portersvereniging een geluidsinstal latie aan, wat zeer op prijs werd gesteld. Namens het N.K.V. bood de heer C. J. de Winter de volle dige meubilering voor de bestuurs kamer aan, een vorstelijke gift. Ver volgens werd het woord gevoerd door de heer Van Reisen uit Hille- gom, namens de Sportraad te Hil- legom. Het charitatief centrum bood een zeer fraaie bestuurstafel aan. Voor het ter perse gaan werd ons baricht dat de K.I.M.-winkeliers van De Zilk de Sportvereniging een scorebord hebben aangeboden. Hierna nam nog eenmaal de heer A. van Es het woord om by alle bedankjes er nog één te voegen, namelijk aan mevr. Schaap, die op voorbeeldige manier haar man heelt bijgestaan bij het tot stand komen van het Sportcentrum. Hij bood haar een fraai bloemstuk aan. Nog eenmaal betrad de heer Schaap het spreekgestoelte en bedankte alle aanwezigen zonder uitzondering voor alles wat zij gedaan hebben in 't belang van de sport in De Zilk. Hierop volgde nog een gezellig sa menzijn. Vermelden we nog dat de heer Frits Klinkenberg de kantine Anrooystraat; Joh. Wagenaarl&an; Va- lerius8traat; v. Blankburgstraat: Julius Röntgenstraat; Mozartstraat; Bernard Sweersstraat; Sweelincklaan; Eduard v. Beinumstraat; Brucknerstraat; Debus- systraat; Ravelstraat; Chopinstraat; Moesorg8kisraat; Cesar Franckstraat; Verdistraat; Jac. Urlusplantsoen. Woensdag 10 mei: Buurt 25: Oude Herengracht; Ververstraat; Zyistraat; Oost Havenstraat; Dwars Havenstraat; West Havenstraat; Verversplein; Haven; Havenkade; Kalvermarkt: Kyfgracht; Minnebroersgracht ZuidsingelHeren gracht (belde zyden); Korte en Lange Langestraat; Nieuwe Waardstraat; Oos terkerkstraat; Waardkerkplein; Waard- kerksteeg; Waardgracht; Oranjegracht; Kaarsemaker8straat: Looyerstraat; Weverstraat: Vestestraat; Groenestegen; Uiterstegracht; Kerksteeg. Woensdag 10 mei: Buurt 26: Hoge Ryndyk (van Wilhelmlnabrug tot Ryn- vreugd); Utrechtse Jaagpad (van Wil helmlnabrug tot Rynvreugd); Ryn- vreugd; Bruggestraat; Besjeslaan; Park .,Die Leythe"; Roomburgerweg; Aarstr.; Meerburgerkade; Gouwestraat; Amstel- straat; Leedestraat; Wierickestraat; IJsselkade; Kasteelhof: Vllststraat; Zaanstraat; Maasstraat: Merwedestraat Drechtstraat; Lingestraat; Spaame- straat; Lekstraat; Meerburgstraat. Donderdag 11 mei: Baurt 3: Lage Ryndijk; Voorstraat; Sumatrastraat; Atjehstraat (van Sumatrastraat tot Soembastraat; Soembastraat; Balistr.; Timorstraat; Ringkade; Bonairestraat: Arubastraat; Surlnamestraat; Antillen- straat; Curacaostraat; Sint Maarten straat; Sint Eustatiusstraat; Sat>astr.; Bankastraat; BilitonstraatKooihof. Vrydag 12 mei. Buurt 4: Haagweg (geheel); Rijndyk; Dykhoflaan; Valken- burgsew eg; Haagweg (tien huizen); Klikspaanweg; Da Costastraatde Ge- gestetstraat; Nicolaas Beetsstraat; Pot gieterslaan; TollenstraatSchimmelstr.; Oltmanstraat; Hasebroekstraat; Borger- straat; van Lennepstraat; ten Katestr.; Toussaintkade; Staringkade. HAZERSWOUDE JEUGDCONCERT Ongeveer 600 leerlingen van de la gere en ulo scholen uit Hazerswoude er Koudekerk hebben gistermiddag ln de Ned. Herv. kerk hun muzlekkennis kun nen verryken tydens een concert dat het West Nederlands Symfonie Orkest gaf. De dirigent Sam Swaap gaf by ieder uit te voeren werk explicatie. Op het programma stonden werken van Co- relli (Concerto grosso op. 6), Beethoven (Romance ln F), Haydn (finale van de Jachtsymfonie), Schubert (Mil. mars) en Strauss (Radetzkimars). Tydens de vertolking van Beethovens Romance in F dur trad de eerste violist van kest, Jeno Nemeth als solist op. KPJ Vrijdagavond om kwart voor zeven organiseert de plaatselijke afd. van de Katholieke Plattelands Jongeren in het gemeenteiyk sportpark de voet balwedstrijd tussen de vertegenwoordi gende teams uit Hazerswoude Oost er Hazerswoude West. Op 2e Pinksterdag neemt de KPJ uit Hazerswoude dorp deel aan een atletiektoernooi, waaraan wordt deelgenomen door KPJ'ert Maarsen en 't Gooi. De wedstrijden den gehouden op het RKBW-terrein te Blaricum. In het Vltusgebouw in Blari- cum worden 's avonds tydens het grote bal de prijzen uitgereikt. ALPHEN AAN DEN RIJN ZWEMBAD GEOPEND Het zwembad „De Hoorn" is gisteren weer voor het publiek opengesteld. Bepaald warm was het water niet, maar ondanks de lage temperatuur, 14 graden, passeerden reeds 700 zwem- lustigen de controle. De prijzen van het zwembad heeft men iets moeten opvoeren, doch in verhouding met dere baden blijven deze toch nog vrij laag. De volksgezondheid blijft name lijk primair. Onder leiding van chef badmeester, de heer G. Kaltenecker is alles opnieuw geschilderd en zijn de gazons gemaaid. Vooral de schooljeugd geeft -- - u-' i haar belangstelling blijk. PUNT Zonder woorden KORRELTJE MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 9 mei - Kaas - Aan- Aanvoer 16 partyen. Prijzen: le kwal. 3,15-3,33, extra kwal. 3,42. Handel: Rynsburg, 8 mei. BLOEMEN Chrysanthen: Indian Polis 300-350; Ly- ona 250-320; Tulpen Basra 150-160; Gol den Harvest 100-150; Rynland 100-125; Mahasser 100-125; Elmus 115-125; Kan sas 100-125; Paris 85-100; Niza 80-125; Queen Elisabeth 85-100; Red Giant 80- 100; Apeldoorn 50-95; Hollands Glory 50-90; Parade 50-90. Eddy 50-85; Gudo Snick 45-85; Freesia's White Swan 175-210; Snow Queen 150- 200; Golden Yellow 125-165; Pimpernel 125-135; Stockholm 85-125; Duizend schoon 115-135; Lathyrus 100-125, alles per bos. Anemonen 400-800; Witte Mar grieten 500-600; Gele Margrieten 350- 450, per 100; Anthurium 165-240; Am. Anjers Sim Wit 40-51; Carry Sim 31-42; Sim Rood 30-42; Dusty 25-40; Crowly Sim 25-37; Arthur 25^37Sim Rose 25- 35; Gerbera 25-42; Colvilly 25-30; Iris sen 15-20, alles per stuk. ROTTERDAM, 9 mei. VEE Aanvoer 3806; weekaanvoer 4995; sl. runderen 1^5; gebruiksvee 669; vette kalveren 260; graskalveren 110; nuch tere kalveren 1964; paarden 24; veulens 2; schapen of lammeren 182; weidelam- meren 409: bokken of geiten 11. Pryzen: slachtrunderen (ct. per kg) extra kw. 465-500; le kw. 425-460; 2e kw. 390- 410; 3e kw. 350-375; vette kalveren (ct. per kg) 305-315; 290-305; 270-290; 260- 270; stieren (ct. per kg, alle kw.) 395- 455; worstkoeien (ct. per kg) 330-360; kalf- en melkkoeien per st.) 1100- 1575; vare koeien per stuk) 900-1325; vaarzen per st.) 750-975; pinken per stuk) 575-675; graskalveren per stuk) 400-550; nuchtere kalveren (ct. per kg) 135-150; mestkalveren p. st.) 90-160; schapen per stuk) 90-110; lammeren per stuk) 100-120; wei- delammeren 70-90. Marktoverzicht: sl. runderen aanvoer iets minder, handel kalm, pryzen als gisteren; kalf- en melkkoeien gewoon, tameiyk, ruim prijs houdend; vare koeien korter, redelijk, prijshoudend; vaarzen en pinken klein, stil, ongewyzigd: graskalveren als vorige week, kalm, stabiel; vette kalveren rui mer, tamelijk, iets styver; nuchtere kal veren, korter, williger, even hoger; schapen en lammeren ruimer, stroef, vooral niet hoger; weide- en zuiglam- meren tameiyk, goed, als vorige week. TER AAR, 8 mei. GROENTE Kassnybonen 2.70-3,40; snybonen stek 1,00-2,30; andyvie I 44-59; II 36-44; peu len 3,30-4,70; postelein I 20-34; postelein II 10-23; spinazie 17-34; rabarber I 47- 55; rabarber II 50-51; kromme kom kommers 50: komkommers stek 25, alles per kg; seldery 17, radys afwijkend 8-11 per bos; bloemkool A I 1,01-1,27; A II 52-65; B H 57; sla I 17-29; sla TL 8-16; komkommers 18-44, alles per stuk. Rapport Gewestelijk Arbeidsbureau VERRUIMING SEIZOEN WERKGELEGENHEID BETEKENT DALING AANTAL WERKLOZEN VERSLUIERDE WERKLOOSHEID De reeds in maart opgetreden da ling van dc werkloosheid onder man nelijke werkzoekenden vond in de maand april voortgang. Het aantal werklozen nam in deze maand af van 595 tot 468 (-127). De jeugdwerkloos heid (jongens dan 19 jaar) bedroeg nog 22 tegen 38 aan het eind van de vorige maand. Deze gunstige ontwikkeling valt toe te schrijven aan verruiming van de seizoen-werkgelegenheid in verschil lende bedrijfstakken. Hierdoor nam 't aanbod af van bouwvakarbeiders (-56), metaalbewerkers (-15), landbouwper- soneel (-11). horecapersoneel (-15), en chauffeurs (-11). Ook de groep min der geschikte arbeidskrachten vertoon de een daling van 18 personen. Het aantal openstaande aanvragen liep enigszins op, doch het totaal be draagt nog niet de helft van de vraag ultimo april 1966 (476 tegen 967). In enkele bedrijfstakken, met na in de textiel- en conserven-industrie, was sprake van versluierde werkloos heid door werktijdverkorting. Van het totaal ingeschreven werk lozen behoorde een derde gedeelte tot de categorie van de minder geschikte arbeidskrachten. Van werkloze bouw vakarbeiders bedroeg dit aantal zelfs meer dan de helft. Over het algemeen moet dan ook worden gesteld dat de kwaliteit van het werkloze aanbod te wensen over liet. Goede vaklieden wa ren doorgaans nog vry vlot plaatsbaar. De werkloosheid onder buitenlandse arbeidskrachten werd vrijwel tot nul gereduceerd. De werkloosheid onder vrouwen ver toonde Slechts een geringe daling (van 83 naar 76). De stijging van de vraag was van betekenis, vooral wat betreft kantoorpersoneel (jeugdigen) en han- delspersoneel (van 340 tot 380). Een enkel confectiebedrijf kampt met een tekort aan orders. Toestem ming om de werktijd te mogen ver korten werd aangevraagd.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4