Burgemeester dankt voor het evenwichtige beleid Leidse bestuurscollege kreeg beschuit met muisjes van Leidse oranjeverenigingen DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 APRIL 1967 (ADVERTENTIE) VERL0VIN6SRIHGEW COMMISSARIS J. DREEUWS MET PENSIOEN Het college van burgemeester en wet houders van Leiden werden vanmorgen tien uur verrast met een beschuit zo groot als een kruiwagenwiel door twee Leidse oranjeverenigingen. De heer J. C. Lambermont, voorzitter van de ver eniging „Koninginnedag", overhandigde, vergezeld van de heer C. J. de Graaf, vice-voorzitter van de Leidse Christelij ke Oranjevereniging, de burgemeester het baksel met de traditionele oranje muisjes met de wens, dat de traditie rond het huis van Oranje nog lang mo ge blijven voortbestaan tot nut en heil van het Nederlandse voTk. De burge meester nam de handgebakken beschuit onder dankzegging aan en verklaarde, dat dit geschenk voor hem de kroon op het werk van deze feestelijke morgen betekende. De beschuit was door de or- Bovendien kreeg kolonel Th. Wessela een beschuit in groot-formaat aangebo den in de Doelenkazerne ter gelegen heid van de hem toegekende koninklijke onderscheiding. Ook hier trad de heer Lambermont op als gulle gever namens de vereniging „Koninginnedag". KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN IN DOELENKAZERNE De lintjesregen is ook dit jaar niet tonder druppels in de Doelenkazerne voorbijgegaan. De onderscheidenen: kol. Th. H. Wessels, commandant van de Koksschool en adjudant W. Wierda, die resp. bevorderd en onderscheiden werden met het Officierschap in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaar den en de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau. De opspelding van de vererende versierselen vond hedenmorgen plaats Dp de appèlplaats van de Doelenkazer- tijdens een feestelijkesbijeenkomst, welke werd opgeluisterd o.m. met een >arade en feestelijk geschal van het amboerkorps der Intendance. De onderscheiding van kolonel Wes- els werd namens H.M. de Koningin erricht door generaal-majoor C. J. W. Hafkemeijer, inspecteur der Inten- ance, die na het voorlezen van de agorder voor de prinselijke geboorte in het commando „Open de ban" het voord tot de kolonel richtte. Met de ndèrscheiding van de kolonel een eer bekwaam officier met grote lei- inggevende bekwaamheden en bo- endien zeer actief in het maatschap pij k leven van de Sleutelstad leeft de Koningin ook de goede naam, velke de Koksschool in Leiden geniet villen honoreren, aldus de generaal. Inderscheidene onderscheidde Na het opspelden van de onderschei- ing bij de kolonel was adjudant Wier- a aan de beurt. Door zijn comman- ant de kolonel Wessels, werd hij een hartelijke toespraak geprezen m de trouw en nauwgezetheid, waar- liee hij zijn functie vervult en zich edraagt als een goed en voorbeeldig lilitair. Na het opspelden van de zil- eren medaille bij adjudant Wierda ichtte kolonel Wessels zich in zijn ank ook tot de gehele Koksschool, ie er mede voor „verantwoordelijk" dat H.M. de Koningin hem heeft 'illen onderscheiden. Met een parade en een bijeenkomst de Doelenkazerne, waar generaal [afkemeijer namens de officieren van e Inspectie nog de draagmedaille verhandigde, werd de bijeenkomst in e Doelenkazerne gesloten. Kolonel Wessels Oranje-versnaperingen voor verpleeg- en kindertehuizen Het bestuur van de Chr. Oranjever- aiging te Leiden biedt heden, ter ge- achtenis aan de geboorte van de ranje-prins, aan de bewoners van verpleeghuizen in Leiden en Oegst- iest versnaperingen in „oranjegeest" n. Ook zullen worden bedacht de ndertehuizen, n.l. Christelijke Jeugd- ilp aan de Zoeterwoudse Singel en Margarita van Cortonastichting aan Haagweg. Een 58-jarige wielrijder uit Leiden id gistermiddag om half drie van de Vossensteeg links de Oude Vest zonder voorrang te verlenen aan motorrijder, die van rechts kwam. wielrijder brak zijn rechtersleutel- ïn. De 18-jarige motorrijder kreeg vendige kneuzingen. Beide slachtof- werden in het Academisch Zie- ïhuis opgenomen. De 24-jarige motorrijder W. van ef uit Leiden kwam gisteravond f zeven op de Hoge Rijndijk in ising met een personenauto, die bij benzinestation zonder op te letten rijbaan opreed. De motorrijder liep bloedende wond op aan de kin, de aan het gebit en vermoedelijk kaakfractuur. Afscheid pastoor Blok Zondag 30 april a.s. om 10.45 plech tige Hoogmis in de St. Petruskerk bij het afscheid van de Zeereerw. heer W. E. Blok, pastoor van de St. Petrus parochie. Afscheidsreceptie van 15.15 tot 16.30 uur in de Parochiezaal naast de kerk aan de Lammenschansweg. Dubbel jubileum bij Organisehe Chemie Maandag 1 mei zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heren H. Treur en H. J. N. v. Oosten in dienst traden van het Organisch Chemisch Labora torium van de Leidse Universiteit. Voor het unieke feit, dat zij zo lange tijd hun beste krachten aan dit labo ratorium hebben gewijd, zullen zij op dinsdag 2 mei om 10.30 uur gehuldigd worden in de bibliotheek van het Chemiecomplex aan de Verlengde Wassenaarseweg. De heren Treur (63) en Van Oosten (62) zijn beiden hun loopbaan begon nen als laboratoriumbediende. Daarna waren zij lange tijd werkzaam als zaal amanuensis, een functie waarin bij zondere onderlinge betrekkingen tus sen beide heren en assistenten en stu denten zijn ontstaan. De hieruit ge volgde duurzame contacten zijn o.m. tot uiting gekomen bij de vele reac ties, die bij het bekend worden van dit tweevoudige jubileum zijn opge roepen. Momenteel zijn de jubilarissen in de functie van laborant A werkzaam. De heer Van Oosten benut zijn grote ervaring bij de leiding van precandi- daten practica, de heer Treur met chemische werkzaamheden, waarmee hij vooral de eiwitgroep tot grote steun is. Tijdens de huldiging zal het woord worden gevoerd namens curatoren, en directie, staf, personeel en oud-leer lingen van het Organisch Chemisch Laboratorium. Na afloop zal er ge legenheid zijn de jubilarissen persoon lijk geluk te wensen. ADVERTENTIE GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Burgmeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten voor dinsdag 2 mei 1967 vrijstelling te verlenen van het verbod vervat in artikel 4, lid 1. onder c, van de Verordening op de Winkelsluiting 19531. In verband hiermede mogen winkels welke ingevolge genoemde bepalingen normaal op dinsdag na 13.00 uur ge sloten dienen te zijn, op dinsdagmiddag 2 mei a.s. voor het publiek geopend blijven. Leiden, 28 april 1967. burgemeester zendt telegrammen De burgemeester van Leiden verzond hedenmorgen een tweetal telegrammen naar de ouders en grootouders van de Oranje-Prins. I)e inhoud van de telegrammen luidt aldus: „Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Beatrix en Prins Claus, Baarn. Het gemeentebestuur van Leiden wenst U mede namens de Leidse bevolking van harte geluk met de geboorte van de jonge Prins. „Hare Majesteit Koningin Ju liana en Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Bernhard der Neder landen, Soestdijk. Het gemeente bestuur van Leiden wenst U mede namens de Leidse bevolking van harte geluk met de geboorte van de jonge Prins. VAN DER WILLIGEN Burgemeester" Onderscheidingen bij Rijkspolitie en PTT Op het bureau van de Rijkspolitie, district Leiden, aan de Herengracht is gistermorgen de gouden medaille van de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de adjudant D. W. van Amerongen. In de ontspanningszaal van het post kantoor aan de Breestraat speldde de directeur van het Postdistrict Den Haag de heer W. L. P. Bom, de bronzen ere medaille op by de heer Chr. Reizevoort, besteller eerste klasse PTT te Leiden. OPENINGSTIJDEN HORTl'S In tegenstelling tot hetgeen wfl ver meldden zijn de openingstijden van De Hortus: dagelijks van 9-12 ur en van 13.30-17.00 uur en 's zondags doorlo pend van 10-16 uur. De kassen zjjn 's za terdags en 's zondags gesloten. DIVIDEND WERNINK Commissarissen en Directie van Wer- nink's Beton en Aanneming Maatschap pij N.V. te Leiden hebben besloten aan de op 30 mei a.s. te houden jaarlijkse alg. vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1966 een dividend uit te keren van 11 (vorig jaar 11 VOORSCHOTEN Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar, echter op de avond van de 3e mei, Voorschoten de herdenking plaats vinden van de tijdens de oorlog en bezetting gevallenen. Aan de inwoners van de gemeente wordt verzocht alsdan zoveel mogelijk op waardige wijze aan de volgende plechtigheden medewerking te willen verlenen. 18.00 uur: Halfstok hijsen van de nationale vlag van alle openbare en particuliere gebouwen. 19.40 uur: aanvang van het luiden van de klok van de gemeentetoren. 19.45 uur: bijeenkomst nabij 't plaat selijk monment. 19.50 uur: Beëindiging van 't klok luiden. Uitvoering van enige toepas selijke muzieknummers door de plaat selijke Harmonieverenigingen „Benve- nuto" en „St. Laurentius". 19.59 uur: Beëindiging van de mu- 20.00 uur: Aanvang twee minuten stilte. Aanvang en beëindiging der stilte zullen door middel van een trom petsignaal worden aangegeven. 20.02 uur: Kranslegging met muziek begeleiding. waarna door de Harmo nieverenigingen het le en het 6e cou plet van net Wilhelmus worden ge speeld, welke door de aanwezigen wor den meegezongen. Er wordt aan herinnerd, dat de vlag gen vóór het invallen van de duister nis behoren te worden gestreken. ZAALHANDBAL HVLNAAR AMSTERDAM De handbalvereniging HVL zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan een toernooi in Amsterdam. Deze wed strijden worden georganiseerd door de sportvereniging Quick en worden ge houden inde Sporthal Zuid (oude RAI) aan de Ferdinand Bolstraat. De Lei- denaars hebben ingeschreven met twee herenteams, een dames- en een ju- niorenploeg. GELUKS TELEGRAMMEN Aan H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Claus werd door de Ver. „Koninginnedag" het volgen- te telegram gezonden: „Verheugd kennis nemende van de aankondiging van de geboorte van uw zoon en groot vertrouwen stellende in de stuwkracht van de komende generatie feliciteren be stuur en leden vaij de vereniging Koninginnedag-Leiden U, bij deze gelegenheid van ganser harte". Namens het bestuur: W. DE GAST, voorz. J. C. J. LAMBERMONT. secr. Ook aan Koningin Juliana en Prins Bernhard zond „Koninginne dag" een telegram van de volgen de inhoud: „Bestuur en leden van de vereni ging Koninginnedag-Leiden, ver heugd kennis nemende van de aan kondiging van de geboorte van uw kleinzoon, bieden U en de gehele Koninklijke Familie eer biedig hun gelukwensen aan". Door het bestuur van de Leidse Christelijke Oranje-Vereniging werd eveneens aan Prinses Bea trix en Prins Claus een telegram gezonden: „Bestuur en leden der Leidsche Chr. Oranje-vereniging wensen U van harte geluk met de geboorte van uw zoon; wij hopen dat hij toA aller vreugde moge opgroeien". „Voor ons is liet geen feestdag, geen dag om de ving uit te steken" 7.0 zei bur gemeester mr. G. C. vim der Willigen gistermiddag t(jdens de bijeenkomst in de Burgerzaal van het Stadhuis by het afscheid van de heer J. Dreeuws, die ruim twaalf jaar de lang niet gemakkelijke functie van commissaris van politie ver vulde en per 1 mei na een staat van dienst, die boven alle lof verheven ls, met pensioen gaat. „Ik mag dan wat groot van postuur zijn, vandaag voel Ik me kleiner dan ooit; het is inderdaad een moeilijke dag", beaamde commissaris Dreeuws In zijn dankwoord. De vele aanwezigen in de Burgerzaal hadden weinig moeite de scheidende commissaris te geloven, want alle officiële sprekers waren treffend eensgezind geweest in hun karakterisering van de vertrekkende functio naris: de heer Dreeuws is zjjn hele leven een eerlijk mens geweest, een man op wiens woord men aan kan. Geen feestdag Burgemeester Van der Willigen toonde zich in zijn rede gaarne bereid te motiveren, waarom het hem in het bijzonder en het stadsbestuur zeer spijt, dat de tyd van heengaan voor de heer Dreeuws Is gekomen. „Lelden Is een bijzonder commissariaat", aldus de burgemeester. „Het is een functie, die de volle mens opeist". staan. „Men kan het creatieve gezags- handhaving noemen", aldus de heer Ver- kerke. Over deze „nieuwe" taak van de politie wordt intern intensief gestudeerd en gediscussieerd en met veel waarde ring en dank memoreerde de heer Ver- kerke, dat de heer Dreeuws steeds ac tief aan de gedachtenwisselingen heeft deelgenomen. Spr. besloot: „De taal van Dreeuws was voor ons altijd duidelijke taal, de taal van een man uit een stuk, een realist en vooral een onkreukbare". Namens de collega's overhandigde hij enkele accessoires voor de auto. TAAK POLITIE LAATSTE JAREN ZEER VERZWAARD OECUMENISCHE DIENST IN PIETERSKERK De Oecumenische Raad van Kerken en het dekenaat Leiden beleggen van avond in verband met deg eboorte van de zoon van prinses Beatrix en prins Claus een bijzondere kerkelijke bij eenkomst in de Pieterskerk, die door voorgangers van verschillende kerken zal worden geleid. De samenkomst vindt plaats om 8 uur. Succes voor St. Willebrorduszangertjes uit Oegstgeest op koorfestival van AVRO Het Nederlands Koorfestival 1967 georganiseerd door de Kon. Bond van Zang- en Oratoriumver. in Nederland en de AVRO vond dezer dagen plaats in de AVRO-studio te Hilversum. Hier aan werd o.m. deelgenomen door de St. Willibrorduszangertjes uit Oegst geest. Onder leiding van dirigent Ad. Hoogenboom bracht zij een tweetal werkjes ten gehore: als verplichte com positie „De onnozele bakker" en idem vrij „Jan Hinnerik". Het gemiddelde beoordelingscijfer was 8. Totaal werden 330 punten toe gekend, waarmede dit koor, dat zingt in de, afdeling „Jeugdkoren A", een tweede prijs verwierf. LEIDSE AGENDA Vrijdag 28 april: K. en O. toneelgroep Centrum speelt: "Man is man". Leidse schouw burg, 20.00 uur. De Lakenhal opening tentoonstel ling "Kunst van vrienden". 20.00 uur. Sempre Avantl en Jong en Jolig mu zikale show "Wie verre reizen doet". Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Zaterdag 29 april: Lltterls Sacrum opv. van "Pas op dat je geen woord zegt". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Letldse voetbalver. LDWS viering 40-jarlg bestaan. Receptie In Den Burcht, 15.00-17.00 uur en feestelijke bijeenkomst om 19.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Een Leids forum kwam nog niet zo lang geleden tot do conclusie, dat het beleid van de Leidse politie rustig, kalm en evenwichtig is. Burgemeester v. d. Willigen achtte deze uitspraak een groot compliment voor het Leidse korps, in het bijzonder voor de lieer Dreeuws, die on tegenzeglijk zijn stempel op het Leidse politieapparaat heeft gedrukt. Met grote waardering sprak de burgemeester ook over de wijze, waarop het Leidse politie korps onder leiding van de heer Dreeuws er de laatste jaren in geslaagd Is haar taak te vervuilen ondanks het aanzien lijke tekort op de toegestane sterkte, ter wijl het toch als een vaststaand gegeven mag worden aangenomen, dat de politie dienst er de laatste jaren bepaald niet gemakkelijker op is geworden. Leidens eerste burger memoreerde in het kort ook de staat van dienst van de heer Dreeuws, die in Winschoten als vo luntair begon, en inspecteursfuncties vervulde in Assen, Alkmaar en Leeu warden. Na de oorlogsjaren In Leeuwar den, waar de heer Dreeuws een belang rijke functie in het verzet vervulde en als door een wonder aan de dood ont snapte. (De bekende en moedige overval op de Leeuwarder gevangenis door een verzetsgroep maakte een eind aan het derde graadsverhoor, waaraan de heer Dreeuws werd onderworpen, red.). Na de oorlog keerde hy naar Alkmaar terug, nu als commissaris en tenslotte twaalf jaar geleden volgde hy commissaris Meyer in Leiden op. In Leiden kreeg commissaris Dreeuws ook zijn laatsto onderscheiding: onlangs werd hij be noemd tot officier in de Huisorde van Oranje Nassau, waarmee de koningin haar grote waardering tot uiting bracht voor de wijze, waarop commissaris Dreeuws met het Leidse politiekorps de belangen van twee in Leiden studerende prinsessen gediend had. Na het uitspreken van zyn grote dank aan de commissaris en mevr. Dreeuws overhandigde de burgemeester namens het gemeentebestuur twee zilveren kan delaars als herinneringsgeschenk. Boeiend werk De heer D. M. Verkerke, commissaris van politie te Rijswyk, sprak namens de korpschefs van Zuid-Holland, het lan- deiyk contact van hoofdcommissarissen en commissarissen en de vereniging van hogere politieambtenaren. De heer Ver kerke stelde, dat de taak van de politie er door de jaren niet gemakkeiyker op is geworden. Het politiewerk, de gezags- handhaving is echter niet minder boelend geworden. Integendeel, door de gecom pliceerdheid van de huidige samenleving staat de politie voor de noodzaak oplos singen te zoeken voor situaties, waar voor nog geen geschreven regels be- ZOETERWOUDE OUD-DEKEN JUFFERMANS Oud-deken P. J. A. Juffermans, thans woned te Kwintsheul, ls benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Mej. Anneke Haagen, vanaf de op richting lid van de vrye jeugdklubs en sedert 5 jaar staflid, trad gistermiddag in het huweiyk met de heer Bart v.d. Haven uit Ter Aar. Staf en leden van de vrye klubs wilden op deze dag uiting geven van hun waardering voor het werk dat zy voor de jeugd heeft gedaan. Met versierde bogen werd voor de St. Janskerk een erehaag gevormd voor het bruidspaar. Na afloop van de huweiyks- plechtigheid boden alle leden van haar eigen klub de ex-amica hun gelukwen sen en cadeaus aan. Ook de stafleden lieten zich niet onbetuigd. Het jonge paar heeft zich gevestigd ln Ter Aar. De heer M. Welma sprak namens het Instituut van hoofden van diensten en bedryven. Hy roemde vooral de rust, trouw en eenvoud, waarmee de hoer Dreeuws zich ln zyn functie, op het bu reau of In de stad, of als particulier Wéét ttf ^e\vegen. De laatste spreker was hoofdinspec teur N. J. Stam. die sprak namens do afdeling Den Haag van de Vereniging van Hogere Politieambtenaren en als afscheidscadeau een autostofzulger aan bood. Dankbaarheid „Het Is een moeilijke dag, voor het eerst ook ben Ik nerveus, omdat Ik on herroepelijk moet gaan breken met myn werkkring en omgeving", zo zei commls- surls Dreeuws In zy» afscheidswoord. „Het politiewerk Is niet gemakkeiyk, maar lk heb het van kinduf aan gezocht en gewild en lk ben biy, dat ik het zo lang heb mogen doen. Niet met wee moed, maar met dankbaarheid zal Ik myn tuniek aan de kapNtok gaan han gen". Dankbaarheid jegens alls medewer kers „wat ls een letter, slechts met andere letters zegt hy Iets" dank baarheid ook aan de burgemeester „om dat U achter my stond, zoals het hoort". Het laatste dankwoord van de heer Dreeuws gold zyn echtgenote, voor alle steun by zijn werk en by alle moeliyko beslissingen, zoals ln de oorlogsjaren, toen het eigen leven en dat van zyn ge zin op het spel stond. De afscheldsbyeenkomst en receptie werd bygewoond door een zeer groot aantal genodigden. Mr. A. A. N. Dinger van Krulnlngen vertegenwoordigde do commissaris van de koningin ln Zuid- Holland, aanwezig waren voorts o.m. de burgemeester van Alkmaar, burge meesters uit omliggende gemeenten, prof. dr. K. A. H. Hidding, rector mag nificus. mr. F. R. Mynlleff. directeur/ generaal voor openbare orde en veilig heid, de heer J. A. 's Gravendijk, ver tegenwoordiger van de procureur-gene raal, mr. A. W. Roslngh, officier van justitie en hoofd van het Arrondisse mentsparket, inspecteur-generaal der Rykspolltie W. de Gast, overste L. J. v. d. Meulen, commandant van het district Leiden der Rykspolitie, majoor jhr, J. A. G. von Schmidt auf Altenstadt, dis trictscommandant der Kon. Marechaus see, mr. R. de Bruyn, kantonrechter, ko lonel P. W. van Schendel, garnizoens commandant, kolonel Th. H. Wessels. commandant van de Koksschool, een groot aantal hoofdcommissarissen en commissarissen van politie, vele korps chefs der Rykspolitie, een deputatie van het Lelde politiekorps, dat woensdagmid dag reeds afscheid nam van de heer Dreeuws, de oud-wethouders Jongeleen, v. Schalk. Hagens, v. Hoek. oud «mi tesecr. mr. J. Bool (de voormalige voor zitter van deze laatste heren. Jhr. mr. F. H. Kinschot had tot zijn spijt een be richt van verhindering moeten sturen), nismede vertegenwoordigers van stede lijke instellingen en verenigingen en stu dentenorganisaties. Nr de receptie voor de genodigden volgde tenslotte nog een zeer druk be zochte receptie voor de burgery. Op de druk bezochte receptie voor de burgery kwum ook liet be stuur van <le Leidse vereniging van Marktkooplieden afscheid ne men van de commissaris. Het orl« ginele afscheidscadeau, dat de he ren onderop en Stlkkelorum meebrachten, waa een kraampje met fruit. IJnks de vertrekkende commissaris, ln het midden mevr. LEIDSE AGENDA De films in de week van 27 april tot en met 3 mei zi.in door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera De vrouw, die drie mannen beminde (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.00. 9.15 uur. Lido Samen uit, samen thuis (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxor Bron der wellust (volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Studio Darling (volwassenen) Dagelijk 2.30. 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00. 9.15 uur. Trianon be laatste uren van Khartoum (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4 30, 7.00, 9.15 uur. Rex Commando's vallen aan KORRELTJE PUNT MARKTBERICHTEN LEIDEN 28 april, Vee Te Lelden ter veemarkt aangevoerd op vrijdag 28 april 1967 Aantal: stieren 20, Melkkoeien 90, Vette koelen 180, Vare koeien 320, Pin ken 10 totaal 620, graskalveren 5, vette kalveren 13 nuchtere kalveren 55, vette schapen 287. weldcschapen 150, vette lammeren 125, zulglammeren 244, gei ten 8. Totaal 1507. Stieren 800 1000. idem (slacht) 4,10, 4,30, 4.60, melk koeien 950, 1250, 1525, vette koelen 370, 430, 480. vare koeien 525, 950, 1375, pinken 400, 550, 700, vette kal veren 240, 275. 3. nuchtere kalveren (sl.) 110, 130, 15o, nuchtere kalveren (fok-) 60, 70 en 100, vette achnpen 90, 115, 125, fokschapen met 1 lam 165, 190, met 2 lamm. 200, 290, vette lam- stieren rustig, slachtkoeien rustig, melkkoeien williger, vette koelen lui duur, vare koelen matig, pinken kalm, vette kalveren flauw, slachtvee iets williger, inestkalveren zeer rustig, vet te schapen matig, vette lammeren vlug, fokschapen rustig. N.B. Op bevrijdings dag vrijdag 5 mol a.s. wordt normaal veemarkt gehouden. AAN DE CORRESPONDENTEN De correspondenten worden verzocht geen verslagen ln te zenden van feesteiykheden, die wellicht vandaag ln hun standplaats worden gehouden ter gelegenheid van de geboorte van de jonge prins. I)e overgrote hoeveel heid van dergeiyke verslagen en de moeliyklieden hy de verachynlng van ons blad met het oog op het weekeinde en a.s. Koninginnedag dwingen ons tot deze maatregel. Met betrekking tot de feesteiykheden van maandag a.s. verzoeken wy U slechts uitslagen van spelen en wedstrijden door te geven. DE REDACTIE

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7