Kunstzinnige Franse avond verrukte velen in Lakenhal Uitvoerige discussie in Zoeterwoudse raad over situering in R.K. scholen GROFVUIL; OPHAALDIENST. DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 APRIL 1967 Leny Stevens-Ridderhof en Max van Egmond voor „Vrienden van het lied" TI/OOR HET LAATSTE evenement in dit seizoen enga- geerde de afdeling Leiden en omstreken van de ver eniging „Vrienden van het lied" twee vocale kunstenaars, die in de Harteveltzaal van het stedelijk museum De La kenhal gisteravond zeer velen vergast hebben op een Franse avond. Heel veel schoons werd ten gehore ge bracht door Leny Stevens-Ridderhof, sopraan, en de bari ton Max van Egmond, van wie de eerste in Henk Briër een begeleider op de piano gevonden had; Rinus de Groot begeleidde Max van Egmond. Max van Egmond opende met vier wereldlijke liede ren uit de in de vorige eeuw uitgegeven „Pathodia Sacra et Profana", charmant getoonzet door de Nederlandse dichter Constantijn Huygens en misschien beter gebaat bij een lichter toets dan die Van Egmond eraan gaf. De barok was vertegenwoordigd door een solocantate van Rameau: drie weinig zeggende verhaaltjes met even zoveel aria's, die niettemin expressief door Max van Eg mond gezongen werden. Maar wellicht juist in zijn be handeling van met zo belangrijke muziekliteratuur treedt de ware aard van Van Egmonds vakmanschap en artis ticiteit naar voren. Deze zanger toont zich steeds, wat hij ook zingt, een ware kunstenaar. Zonder enige reserve zingt hij, geheel voor zijn plezier. Deze geaardheid is be slist een genoegen voor de ontvankelijke toehoorder. Van de Duits-Nederlandse componist Willem Rettich vertolkte Van Egmond „Paul Verlaine chante", vier op vallend mooie liederen, waaronder een markant Chanson d'Automne. Zuivere poëzie verklankte de zanger in enkele liederen van Gabriël Fauré, zoals Les Berceaux, een kab belende muzikale stroom in Rencontre, maar vooral in het wondermooie Adieu, een puur staaltje zangkunst. Van Egmond besloot met een levenslustig en geestig Mando line, waarbQ zQn stem uitblonk door soepele veerkracht. ONSTERFELIJK ook zijn de liederen die Henri Duparc schreef; Chanson triste. Duparc's oudste lied, Elégie, Soupir en Au pays oü se fait la guerre. Zij werden door Leny Stevens-Riderhof met haar zeer ontwikkelde tech niek en altijd weer heldere stem gezongen. Haar hoge registers krijgen evenwel nu en dan iets scherps door het volume dat zij bereikt. De klare akoestiek van de Har teveltzaal accentueert dit facet des te meer. Van Fran cis Poulenc bracht de sopraan vier liederen uit Airs Chan- tés ten gehore met als uitspringer Air Romantique. Na de pauze bracht Leny Stevens-Ridderhof een excel lente uitvoering van Debussy's rijke lyriek in diens Ariet- tes oubliées. Hierin hoorden wfl mevrouw Stevens op haar best met een mooie voordracht, vooral in het verrukke lijke Chevaux de bois en in het tedere, typische Debussy- stijl vertonende Green. Eerlijk, zonder opsmuk, stoer muzikaal en toch bewo gen was La chanson du vannier van César Franck, in duet gezongen door Leny Stevens-Ridderhof en Max van Egmond en Soleil gaf om met Franck te zeggen: com- me une auréole de joie een vrolijk en zonnig besluit aan deze kunstzinnige Franse liedavond. De begeleiders Henk Briër (virtuoos, doorzichtig en romantisch) en Ri nus Groot (zeer exact en genuanceerd spel) deelden te recht in het ovationele applaus, dat door de solisten, die bovendien een bloemenhulde kregen, gehonoreerd werd met (ras-artiesten staan voor niets) „weer eens iets heel anders dan gewoon": een Oberschwabisch Tanzliedchen. Een eendrachtige en onbekommerde toegift werd deze proeve van gezellige volksliedkunst. T. P. ZILVER VAN ORANJE-NASSAU VOOR GOUDSMID G. BAVELAAR De heer G. Bavelaar herdacht van daag de dag, waarop hij veertig jaar geleden als 15-jarige zijn intrede deed in het Leidse juweliersbedrijf Feije Brinks aan de Breestraat. De heer Bavelaar begon als leer ling-goudsmid en werkte zich in de jaren op tot chef-goudsmid. Reden ge noeg voor de directie en het personeel f om niet onopgemerkt voorbij te gaan aan deze mijlpaal in het leven van de l heer Bavelaar. In de zaak aan de Breestraat werd hij hedenmorgen met zyn echtgenote j feestelijk ontvangen. Aanwezig was o m. ook burgemeester mr. G. C. v. d. J Willigen, die namens het stadsbestuur i zijn felicitaties kwam aanbieden aan J de jubilaris. Met groot genoegen, zo I zei de burgemeester, heb ik ook ver- I nomen, dat de regering geen enkel I aanknopingspunt heeft kunnen vinden om een verzoek van de directie en I het gemeentebestuur niet met 'n gun- I stig advies door te zenden aan H.M. s de Koningin. Het gevolg was tenslotte, I dat 'het H.M. de Koningin had be haagd de heer Bavelaar te onderschei- f den met de zilveren medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Brinks, die in hartelijke be woordingen de jubilerende werkne mer dankte voor al hetgeen hij in de lange reeks van jaren voor de zaak heeft gedaan, zei niet alleen namens zichzelf te spreken. De heer Brinks vertegenwoordigde als gevolmach tigd bestuurslid ook de Federatie Goud en Zilver, die had besloten de heer Bavelaar te onderscheiden met de gouden draagspeld met diamant. Be halve de draagspeld van de Federatie Haagse politierechter Alle winkeldievegges hebben eigen verhaal „Alle winkeldievegges hebben een eigen verhaal waarom zij gingen ste len, maar veel geloof ik daar in het algemeen niet van", aldus het stand punt van de Officier van justitie bij de Haagse politierechter. Juist tevoren had een 34-jarige huisvrouw uit Voor schoten haar verhaal staan doen hoe 't kwam, dat zij in een zelfbedienings zaak in haar woonplaats vlees, koffie en andere artikelen tot een totale waarde van ongeveer twintig gulden had gestolen. „Dat zal ik u even vertellen," leidde zij in en daarna volgde de trieste ge schiedenis over de begrafenis van haar schoonmoeder, waardoor ze dan vol komen van slag was geraakt. En uit gerekend op de dag der begrafenis pleegde ze de diefstal. „Ik ben niet zo'n luxe vrouw, dat ik veel wil heb ben", getuigde verdachte over zich zelf. „Die winkelier deed zo haaiig tegen me, dat ik nog meer van streek „Nu ja, over haaiig gesproken, daar weet u anders ook wel van", repli ceerde de rechter. Volgens verdachte had ze meteen haar excuus aangebo den, waarmee overigens de zaak niet was afgedaan. De Officier wilde het bij deze eerste maal nog met een geldboete afdoen van 75.-, doch waar schuwde voor een volgende keer, want was er nog een cadeau: een vliegreis voor twee personen naar Spanje, aan geboden door de eigenaar. Als stoffelijk blyk van de waarde ring van het gezamenlijk personeel kreeg de heer Bavelaar een meubel met sierplanten aangeboden. „ELCKERLIJCK" ZORGDE VOOR GOED TONEEL VOOR R.K. BEJAARDENBOND In het St. Antonius Clubhuis heb ben de R.K. Bejaarden uit Leiden een genoeglijke avond beleefd aan het to neelstuk „Rare Chinezen", een klucht van Bruno J. Duin, uitgevoerd door 't bekende gezelschap „Elckerlijck" uit Sassenheim. Helaas kon de heer F. A. I Uw aktivlteiten honoreren w(j gaarne niet KlETS IS MEER WAARD DAN DE DAG m VA*!DPAS een spel Leidse Courant speelkaarten. Het is heus niet moeilijk, want thans is DE LEIDSE COURANT EEN VOORTREFFELIJKE KRANT met al het nieuws, zo wijd de wereld strekt tot in uw eigen straat. Daarbij een smaakvolle opmaak, met een keur van artikelen, geschreven door uiterst bekwame Journalisten. Bovendien als ouverture 's maandags i 's zaterdags ons wekelijks bijvoegsel „FINALE". Vul nog heden onderstaande bon in. j Ondergetekende: i NAAM: ADRES: PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee i i NAAM: ADF J PLA vermaarde SPORTKRANT en I i De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: maand s kwartaal Doorhalen wat niet wordt verlangd. 4 Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32. 1 Leiden. Katholieke Bond van Personeel in de handel vergaderde Gouden hoofdvertegenwoordiger bij N.V. Sleutelconserven Huldiging J. Duindam Een gezellige jaarvergadering, een prettige en vlotte discussie en een hul diging, allemaal motieven om vast te stellen dat de wegblijvers, voor de zoveelste maal, weer ongelijk hadden. Het was geen saaie bijeenkomst. De voorzitter C. Hazebroek, van de Kath. Bond van Personeel in de Handel, opende deze, overigens maar matig bezochte vergadering. Jaarverslagen van de secretaris, de heer F. H. M. Kok Jr. en de penning meester, de heer Th. Gijbels. werden goedgekeurd. Het ledenaantal is nog steeds stijgende en de financiën ziin gezond. De kascommissie stelde voor de penningmeester voor zijn keurig beleid te déchargeren, waartoe de vergade ring besloot. De heer Gijbels werd als penningmeester herkozen, terwijl de heer Kok Jr., die zich, in verband met drukke werkzaamheden en studie, niet meet herkiesbaar stelde, door de voorzitter en de leden werd bedankt. Verkiezing van de nieuwe secretaris dan wordt het gevangenis. De rechter was het met dit standpunt eens en veroordeelde conform de eis. UITGEPRAAT Nadat kennelijk het meningsver schil eerst was uitgevochten, was dat vervolgens uitgepraat en voor dit laatste had de Haagse politierechter nog de meeste waardering. Dat was niet het geval jegens de klap welke een 37-jarige chauffeur uit Katwijk een vertegenwoordiger van zyn firma had toegediend, omdat hij zich zo kwaad maakte. Verdachte had ver volgens ontslag genomen, doch ook dat was overgegaan en het was dus allemaal weer in orde. Doch de Officier constateerde, dat de vertegenwoordiger door de klap gedurende tien dagen niet heeft kun nen werken en ook dat verdachte nogal gemakkelijk tot razernij komt. De eis luidde daarom acht dagen ge vangenisstraf. De rechter wilde omdat alles weer in orde is, met een geld boete volstaan en legde 150.- boete op. ADVERTENTIE NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT werd voorlopig uitgesteld. Het secre tariaat wordt waargenomen door mej. C. Haas, Zeemanlaan 17, Leiden. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren Devilee, v. d. Drift en Van Noort. Structuur en opbouw De heer Spanjaard, districtsbestuur der, gaf een uiteenzetting over de structuur en opbouw van de vakbe weging, in 't bijzonder van de K.B.P.H. Ook sprak hij een woord van dank tol de scheidende secretaris en de heer Diergaarde, die als sectie-vertegen woordiger had bedankt. In zijn dank woord betrok hij tevens de alg advi seur voor de Kring Leiden, de heer Kok Sr., die nog steeds door zijn ziek te geen vergaderingen kon bezoeken, maar desondanks nog steeds met zijn rijke organisatorische ervaring het bestuur terzijde stond. Een algehele en spoedige beterschap werd hem van harte toegewenst. Na een korte pauze werd overge gaan tot huldiging van de heer Duin dam, die reeds meer dan 25 jaar lid van de vakbeweging was. De heer Spanjaard sprak woorden van waar dering voor deze langdurige trouw aan de vakbeweging en spelde hem het zilveren NKV-insigne op, terwijl voorzitter Hazebroek hem, namens be stuur en leden dankte, hem een doos sigaren overhandigde en mevr. Duin dam een boeket bloemen aanbood. De heer Duindam dankte voor dit alles. Het was gisteren vijftig jaar gele den, dat de heer K. Mokkenstorm uit Oegstgeest op 13-jarige leeftijd als jongste bediende In dienst trad bij de N.V. Sleutels conserven. Na aanvan kelijk op het kantoor werkzaam te zijn geweest, werd hij ln 1924 als ver tegenwoordiger aangesteld. Nu is hij Buurt 28. donderdag 27 april: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare); Stille Rijn; Apothekersdijk; Schapensteeg; Goegerritateeg; Prinsesse- kade; Turfmarkt; Steenstraat; Beesten markt; Nieuwe Beestenmarkt; Kort Gal gewater; Morastraat; Smidsteeg; Narm- straat Kruisstraat; le Binnenvestgracht; 2e Binnenvestgracht; St. Aagtenstraat; Lammermarkt; Marktateeg; Lange Scheistraat; Nieuwe Mare; Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug; Fokke- straat; Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare); Lange Mare; Vrouwenkerkhof; V rouwenkerkkoorsteegDolhulssteeg Slonshof St. Ursulasteeg; Caeciliastr.; Lange en Korte HJsbetsteeg; Korte en Lange Agnietenstraat; SptJkerboorsteeg; Nieuwe Mare; Veatwal; 3e Binnenvest gracht Relnevestateeg; Lange gracht; Vredehof; Noorderstraat; Koningtnne- hof; Hendrikstraat; Houtmarkt. Buurt 20. vrijdag 28 april: van Vollenhovenkade; van Vollenhovenpl.; Snouck Hurgronjestraat; Hulzingastr.; Colenbranderstraat; Duyvendakatraat; Kanaalweg (van Hoge Ryndyk tot van Vollenhovenpleln); Ryndykstraat; Ka naalstraat; Dozystraat; de Goejestraat; Hartmanstraat; Roomburgerlaan; Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wllhelmlna- brug Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot WllhelmlnabrugCathartnaatraat; RtJnatroomstraatUhlenbeckkade; Me(J- erskade; Cosljnstraat. Buurt 24. Vrijdag 28 april: Zoeter- woudseslngel (van Lammenachansweg tot Hoge Rijndijk) v. d. Brandelerkade; Durieuxatraat; Tlboel Slegenbeekstr. Roodenburgerstraat; de Mey van Streef kerkstraat; Cobetstraat; de Rldderstr.; ThorbeckestraatWasstraat; de Laat de Kanterstraat CronestelnkadeP. J. Blokstraat; Frulnlaan; de GiJselaarstr., K ernst raat; Verdamstraat; Caibarlna- straat. vele jaren hoofdvertegenwoordiger en in die tijd heeft hij de klantenkring in zijn rayon aanzienlijk welen uit te breiden. De heer Mokkenstorm is ook belast met de opleiding van aspirant- vertegenwoordigers. Burgemeester G. C. van der Willi gen was een van de eersten, die de jubilaris gelukwenste gistermiddag in Old Dutch. Het jubileum wordt door de man en de vrouw samen bereikt en gevierd, zei hij. Ook het bedryf deelt in de gelukwensen. U bent een voor beeld voor de jongere generatie, zei burgemeester Van der Willigen en met deze woorden speldde hy de heer Mokkenstorm de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau op de borst. Juiste teamgeest Directeur F. H. Nieuwenhuizen wist zich nog te herinneren, dat de jubi laris vroeger als weesjongen spuitgast was geweest. Daaraan had de heer Mokkenstorm de juiste teamgeest over gehouden. U bent een harde werker voor het bedrijf geweest. De heer F. H. Nieuwenhuizen gaf de jubilaris een geschenk onder couvert. De heer J. M. Heyn. die als bedrijfs leider namens het kantoorpersoneel sprak, zei, dat men het zich vaak niet realiseerde, dat iemand viiftig jaar bü Burgemeester Van der Willigen reikt de heer K. Mokkenstorm de konink lijke onderscheiding uiL één bedryf werkt. Iets. wat tegenwoor dig haast niet meer voorkomt. De heer W. H. C. Brugman voerde namens de vertegenwoordigers het woord en bood een radio- en gram mofooncombinatie aan, een geschenk van de vertegenwoordigers en het kantoorpersoneel. De heer J. H. Kasterop zei namens het jubileumfonds enkele woorden en overhandigde de jubilaris een enve loppe met inhoud. Tot slot sprak de heer Mokkenstorm zijn dank uit voor de koninklijke onderscheiding, de ge schenken en de vriendelijke woorden, die tot hem waren gesproken. KRUGT OOK ZllIDBUURT SCHOOL IN DE NABIJE TOEKOMST? van Hees, voorzitter van de R.K. Be- jaardenbond, wegens een lichte onge steldheid niet aanwezig zijn. De avond werd nu geopend door de secretaris van de Bond, de heer P. Agema. Na een licht muziekje en nadat allen een goed Rlaatsje hadden gekregen, heette de heer Agema in z'n openings woord de vele bejaarden hartelijk wel kom, waaronder ver-scheidende bewo ners waren van Huize Roomburg. Hij vroeg de bejaarden tijdens het toneel stuk stil te willen zijn, daar by de vorige uitvoeringen de tekst nogal moeilijk te verstaan was voor de anderen. Toch was het niet geheel j rustig in de gezellige zaal aan de Mare. De oorzaak daarvan moet echter bij de acteurs gezocht worden, die hun rollen uitstekend speelden en menig lachsalvo aan het publiek ontlokten. Onder regie van H. Berg heeft het Sassenheimse „Elckerlijck" een goede uitvoering gegeven van de klucht „Rare Chinezen", een naam die op ons, Nederlanders Chinezen van het Westen van toepassing wordt ge bracht, aldus de heer Agema. Het verhaal speelde zich af in de hal van hotel De Veluwezoom, ergens op de Veluwe, waar wy kennis maak ten met de charmante eigenaresse Irene van Olmen, een rol die werd gespeeld door mevr. A. Immerzeel - Homan, die een typisch Vlaams accent had. Verder met Albert, de ober van het hotel, die een goede vertolker had in H. Berg. Voor het mysterieuze tintje zorgden P. G. v. d. Kraan en Fr. Ho- man, respectievelijk als Wah Hong en Ho Wang. Het verhaal is niet het belangrijkste. Dit stuk heeft tot doel de mensen een ontspannende avond te bezorgen waar bij de humor op de eerste plaats komt. In dit opzicht zijn de spelers vol komen geslaagd, want geen moment verslapte de aandacht van de bejaar- Tijdens de pauze werd een heerlijk kopje koffie geschonken. De stemming onder de bejaarden was uitstekend en boven het rumoer kwam de muziek van een orkestje uit, dat bekende mee- zingertjes, zoals „Hand in hand kame raden" etc. speelde. Aan det slot van deze avond langen de Sassenheimers een dankbaar en gemeend applaus van een publiek dat intens genoten heeft van dit toneelstuk. Daarna sloot de heer Agema, na namens de bejaarden bedankt te hebben, de avond en ging iedereen opgewekt huiswaarts. Afvoer huisvuil wordt opnieuw bezien De Zoeterwoudse gemeenteraad, die gisteravond by afwezigheid wegens ziek te van burgemeester Detmers, onder voorzitterschap van wethouder v. Hofwe gen de agenda afwerkte, heeft langdu rig stil gestaan by het punt grondaan koop voor scholen ln het YVeetelnde. De rJc. lagere school waarvoor deze grond o.m. bestemd ls konit hier ter vervan ging van de H. Hartschool aan de Zuid- buurt. In dit gebied Is een comité ge vormd dat zich beyverd voor het behou den van een lagere school in de Zuid- Het comité heeft vele handtekeningen van medestanders verworven. In een adres aan het gemeentebestuur wordt gepleit voor schoolbouw in de Zuidbuurt. Zij doet dit omdat het bestuur van de Stichting R. K. Scholen onder geen voor waarde tot een gesprek bereid is. (In te genstelling hiermee is een schrijven van het Stichtingsbestuur aan het gemeente bestuur dat men wel degelijk bereid is zoals wethouder v. Hofwegen later me dedeelde In het adres wordt een opsom ming gegeven van de voordelen van schoolbouw in de Zuidbuurt en worden de negatieve punten van de bouw in het Westeinde genoemd. De voorzitter wees er nog eens op dat de Stichting R. K. Scholen autonoom is. De raad heeft in het verleden haar me dewerking reeds gegeven voor bouw ln het Westeinde. Het voorstel van b. en w. behelst slechts de wijziging hiervan. Hy vond de weg die het comité bewandelt niet de juiste. Overigens gaat deze zaak hetgemeentebe8tuur niet aan. De aan vraag voldeed aan de voorschriften en dan kan alleen maar medewerking wor den verleend. De heer C. B. v.d. Veer (PC) vroeg waarom de raadsleden wet een afschrift ven het adres van het comité toege stuurd hadden gekregen, terwyl dit anders niet geschiedt. Verharing by de voorzitter, die hiervan niet op de hoogte was. Mogeiyk is dit op eigen Initiatief geschiedt door een van de ambtenaren die niet het comité ln contact staat. De heer van Hofwegen zegde een onderzoek toe In deze vreemde zaak. Waarby ge meente bescheiden zyn ge(mls)brulkt. (De brief van het actiecomité zat In een gemeenteenveloppe, voorzien van ge in een teatempeis etc. red.). In felle bewoordingen toonde de heer J. v. Diemen (V.L.) zich de spreekbuis van Zoeterwoude Zuid „die nu pas aan sluiting krijgt by de democratie" zoals by het stelde. Hf) acht de Zuidbuurt de Ideale plaats voor de nieuwe school deze is en primair voor de kinderen. Er ls bitterheid over het verdwynen. Be stuur van de Stichting R. K. Scholen en de Leidse Courant hebben het actieco mité doodgezwegen. De voorzitter gaf nogmaals een uiteenzetting over de gang van zaken De omzetting van 'n aparte jongens- en meisjesschool naar gemeng de scholen was een van de eerste taken van de stichting. Hy vond het onde mocratisch van het comité te trachten de reeds genomen beslissing te torpede ren. Hy zou het betreuren wanneer dit comité omgevormd zou worden tot een schoolbestuur. Overigens beeft de stich ting het gemeentebestuur reeds verzocht niet de plannen in dé Zuidbuurt reke ning te houden met de bouw van een schooi aldaar. De heren v.d. Veer en A. v.d. Poel vroegen zich af of er geen mogeiykheid bestaat tot behoud van een beperkte schoolgelegenheid. Wethouder Sles be toogde nog eens dat het gemeentebestuur buiten deze zaak moet biyven anders zou dit de klok terugdraaien zyn-tot de tyd van de schoolstryd. Het laatste woord over deze zaak sprak de heer J. Bos man (V. L.) die tevens zitting heeft in het Stichtingsbestuur. Binnen het jaar zullen 100 woningen in het plan West einde gereed zyn. Het is beslist onver antwoord het vergevorderde plan voor de school alhier te stagneren om de Zuid buurt voor te laten gaan. Belde scholen zyn nu reeds volledig bezet, een derde r.k. lagere school kan niet lang uitbiy- ven. „II kunt rekenen op onze volle me dewerking tot het stichten van een nieu we school in de Zuidbuurt. De eerste besprekingen zullen reeds ln de komende weken plaatsvinden. Daarna werd het voorstel tot aankoop van grond ln het Westelnde zonder hoof- deiyke stemming aangenomen met de aantekening dat de heer v. Diemen ge acht wilde worden te hebben tegenge- BiJ de ingekomen stukken werd mede deling gedaan van de afwezigheid van de heer J. v.d. Ploeg wegens ziekte. Hy heeft kortelings een operatie ondergaan. Hem werd een spoedig herstel toege wenst. De heer P. Belt Schenkelweg ver zocht de raad medewerking om alsnog huurder te worden van de houten woning Dorpsstraat 33a. Er werden hiervoor geeo nieuwe argumenten aangevoerd, zo dat dit stuk voor kennisgeving werd aangenomen. In een schryven van de Cltosa wordt medegedeeld dat de bus halte op de Mlenlng niet verbeterd kan worden met een wachthuisje omdat het aantal daar Instappende reizigers te gering ls. De gemeente had deze My ook gevraagd naar de kosten van het nadelig saldo van evt. busverbinding met Leiden 's morgens om 7.45. Hier zou een bedrag van 23.000,mee ge moeid zyn! wyziging ln de zondags dienst zal met de Ingang van de win- terdienst opnieuw worden bezien. Onbewoonbaarverklaring De onbewoonbaarverklaring van de woning Westelnde 12 had meer voeten ln de aarde dan dat dit te doen gebrul- keiyk ls. De heer Joh v. Vliet wees op het alternatief dat men voor de bewo ner over 6 maanden een huls moet heb ben dit zal niet eenvoudig zyn er zyn zoveel noodgevallen. Andere meenden dat men zich hierdoor toch niet mocht laten weerhouden deze in zeer slechte staat zynde woning onbewoonbaar te verklaren. Met algemene stemmen aan genomen. De aftredende leden van de commissie tot wering van schoolver zuim werden allen berkozen. Subsidie PIT '54 De begroting die PIT '54 heeft Inge diend n.a.v. de subsidie-aanvraag noemde dra. T. Pley (V. L.) nogal duister. De heer C. v. Leeuwen (KVP) vond de voor gestelde subsidie aan de matige kant en ook zyn fractiegenoot G. P. Koek zag gaarne het gevraagde bedrag van 53U, volledig toegekend. PIT '54 ia een bluel ende vereniging. De contributie is fiks verhoogd en bovendien maakt men hoge reiskosten. Men doet zelf veel om de in komsten te verhogen o.m. met de oud papieractie. Hy vond de zaalhuur abnor maal hoog. De mede-raadsleden bleken echter niet te overtuigen. Het voorstel vun b. en w. kreeg de steun van alle leden behalve van de heer Koek zodat PIT '54 in 1967 190.— subsidie gaat ontvangen. Stllzwygend ging men ak koord met een subsidie van 75 cent per kind toe te kennen aan Oranjevereniging Dorp. Een voorstel tot wyziging van de gemeenteiyke salartsverordening werd aangehouden voor nader onderzoek door de commissie voor de financiën. Aan G. S. zal worden verzocht de wedde van de wethouders te mogen verhogen. Alle fractieleiders namen deze gelegenheid te baat hun waardering voor het werk van de wethouders uit te spreken. Waarheen met huisvuil T By het voorstel tot verhoging van de reinigingsrechten wees de heer C. Stra- ver iVL) op de weder openstelling van de stortplaats aan de Roomburgerweg. Hy vroeg zich af of hier ook voor Zoe terwoude mogeiykheden zyn. De heer B. C. v.d. Veer haakte hier direct op in. De vuilverbrandingsinstallatie schynt niet goed te functioneren. Alleen de buitengemeenten maken nu gebruik van deze installatie. Het onverbrandbare vuil gaat naar de Roomburgerweg aldus de zegslieden van de P.C.-fractleleider. Als dit zo ls moet Zoeterwouds attent zyn. Hy vroeg de voorzitter een onderzoek ln te willen stellen. Mogeiyk behoeven dan de tarieven niet zo drastisch verhoogd te worden. De heer Joh v. Vliet en G. P. Koek die beiden op de vorige raads vergadering, waarin de vullnlsafvoer uitvoerig ter sprake ls geweest, afwe zig waren bepleiten de mogeiyk held van een eigen stortplaats nogmaals te onder zoeken. De heer v. Vliet dacht daarby aan demping met huisvuil van de sloten tn het a.s. sportcomplex aan de Nieuwe weg. Hangende al deze zaken werd een nieuw onderzoek toegezegd en het voor stel van b. en w. aangehouden. Toegevoegd aan de agenda werd de verhuur van een aantal percelen wel land aan een 15-tal agrariërs. De Grond kamer van Z. H. heeft haar goedkeuring aan het betreffende raadsvoorstel ont houden omdat men tegenstanders Is van de roulatie der gronden. Met de des kundigen uit de raad zullen b. en w. zich nader beraden. Rondvraag Dra. T. Pley vroeg naar aanleiding van de opmerking van G.8. dat Kynland de kosten draagt van een rioolwaterzuive ringsinstallatie of wat daarvoor ln de plaats gaat komen wat hiervan de ge volgen kunnen zyn voor de exploitatie- heffingen. De voorzitter antwoordde dat er alle reden is deze zaak opnieuw in b. en w. en ln de diverse commissies te bezien waarna men mogeiyk met een voorstel kan komen. De heer J. Bosman sprak zyn ergernis uit over de B.-wegen. Spe ciaal de bedryven ln de Weipoort onuer- vinden hiervan grote hinder by de aun- voer van grondstoffen en materialen. Deze morgen zal hy tezamen met een vertegenwoordiger van inaaidery v.cL Poel die hier het meest gedupeerd ls een gesprek hebben met de bevoegde instan tie. Op eeu vraag van de heer v. Vliet hoe de stand van zaken inzake de grond- aunkoop voor het nog ontbrekende ge deelte van het voetpad langs de Noord- buurt antwoordde de voorzitter dat de betreffende eigenaar zulke exhorbltante hoge bedragen vraagt plus een wasiyst vun voorzieningen dat niet tot overeen stemming te komen is. De heer P. de Jong KVP vroeg naar de beloofde me dedelingen Inzake het Industrieschap Grote Polder. De door Leiden toegezegde exploitatie-opzet zyn enkele dagen ge leden ln een vergadering van bet Indus trieschap aan de orde gekomen. Deze bleken echter ln het geheel niet serieus berekend. Op kort termyn werd herzie ning toegezegd. Voor de zoveelste maal ligt het probleem by Leiden, wat uun de heer Stravcr de opmerking ontlokte! „Hier wordt een spelletje gespeeld" Daarna verlieten de voor- en tegen standers van de schoolkwestie die de publieke tribune tot de laatste plaats bezette hun plaatsen om do raad de gelegenheid tc geven over een niet na der genoemde zaak In geheime zitting U gaan.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3