Nieuwe Europese verhoudingen eisen steeds snellere aanpassingen Nieuw voorstel van B en W Zoeterwoude over grondaankoop scholenbouw Westeinde GEITENVIERLING VIERT LENTEFEEST LEIDS PHI LI DO R LAAT TITEL IN LEEUWARDEN MAANDAG 24 APRIL 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 DRS. H. LETSCHERT Bloembollencultuur39 Hoe wordt bollencultuur in de toekomst gezien „Wy hebben een verhoogd tempo in het bloembollen vak ervaren. Ondanks' de betrekkelijke traagheid, waar mede aan de Europese marktorganisatie vorm is gege ven, moet worden onderkend, dut de nieuwe verhoudin gen ons in de afgelopen jaren telkens opnieuw en in op volging steeds „sneller" voor andere aanpassingen heb ben geplaatst. Het vak fs steeds opnieuw genoopt ge weest zich op te stellen tegenover de in gang zijnde ont wikkeling. Het sluitstuk hiervan is (voorlopig) de con cept-verordening van de E.E.G.-commlssie voor de orga- nistatie van de Europese sierteelt", aldus merkte van morgen de voorzitter van de Koninkiyke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur, drs. H. B. G. A. Let- schert, in zijn openingsrede op de 248e algemene ver gadering in Haarlem op. De voorzitter vervolgde, dat men met deze verorde ning niet geheel ontevreden behoeft te zijn. Een zeer be langrijke aanvulling t.o.v. een eerder ontwerp mag wor den genoemd het alsnog in de verordening opnemen van het systeem van minimumprijzen t.o.v. de zgn. „derde landen". Het ziet er momenteel naar uit, dat vóór de oogst 1968 het Europees systeem van kracht zal zijn. Weliswaar noemt de verordening de datum 1 juli 1967 als datum van inwerkingtreding, maar een complete toepassing van de verordening op die datum stuit op een dergelijke hoe veelheid praktische bezwaren, dat de verordening wel dit jaar van kracht zal worden zodat menig onder deel ter hand genomen kan worden doch dat het wer kelijk totaal functioneren pas per oogst 1968 het geval zal kunnen zijn. Belangrijk in de verordening is ook het systeem der kwaliteitsnormen. Normen, die kwaliteit willen garande ren voor de laatste consument, voor de „eindverbruiker". Consequenties. Gesteld kan worden aldus drs. Letschert dat wij nu op zeer korte termijn geplaatst zullen zijn in een nieuwe, Europese situatie. Het zal geen betoog behoe ven, dat deze verandering haar consequenties zal heb ben. Het minst zwaar zullen deze consequenties zich doen voelen, als het over aanpassingen gaat. Niet duidelijk valt echter te voorspellen, of een en ander ook niet van in grijpender aard zal zjjn. Feit is, dat de Europese rege lingen van minder beschuttend karakter zijn dan de na tionale marktorganisatie, welke wij in de afgelopen jaren reeds aan functies zagen verliezen. De nieuwe verhou dingen zullen het vak in de toekomst nog voor de nodige vragen stellen; vragen, welke men ook in eigen kring steeds frequenter hoort. Zij hangen samen met dit grond probleem: als wij in de Europese situatie tot minder beschutting, tot grotere vrijheid geraken, is het dan nog verdedigbaar maatregelen te handhaven (zo „Brussel" die al accepteert), welke feitelijk niet meer correspon deren met de liberalisatie-gedachte. De teeltregeling is, behalve voor hyacinten, terecht verdwenen, wat is de toekomst van bijv. het surplusfonds Problematiek. Spreker zeide slechts de vraagstelling te signaleren, omdat zij raakt aan een wezenlijke problematiek in het vak. Het bloembollenvak zal zich terdege met deze za ken bezig moeten houden, omdat de vakgenoot er een voudig recht op heeft een toekomstbeeld te kennen. Zeer vaak wordt de vraag gesteld, hoe de bloembollencultuur in de toekomst wordt gezien. Dit heeft te doen met de bedrijfsstructuur, met de rationalisatie van de teelt, met een planmatiger teelt en dergelijke. Spreker vreesde dat menig vakgenoot op zijn vragen, die vaak zijn bestaan betreffen, geen bevredigend antwoord ontvangt. „Bevre digend" hier niet alleen bedoeld als „geruststellend", maar vooral in de betekenis van „eerlijk". Ondanks ge waardeerde pogingen hiertoe heeft eigenlijk niemand van de in het vak verantwoordelijkheid dragenden de moge lijkheid om een zo uitgewogen mogelijke visie te geven. Die visie moet worden opgebouwd, in de eerste plaats voor een harmonische uitbouw van het vak, maar ook om de eerlijke moed te kunnen opbrengen in bepaalde gevallen tot „sanering" te adviseren, aldus de voorzitter. KOMEDIE VAN DIMITRIE FRENKEL FRANK BIJ „LITTERIS SACRl'M" r\E 111-JARIGE Kon. Ver. „Litteris Sacrum" bracht U zaterdag in de Leidse Schouwburg een spel van Dimitrie Frenkel Frank, een komedie in twee bedrijven het genre en de uitwerking zoals we die van deze schrijver wel zo langzamerhand kennen. Een beetje bizar, beetje onwaarschijnlijk, een beetje pikant soms. Van alles een beetje, waardoor hij niet zwaartillend wordt, niet diep graaft maar er dan ook niet helemaal uitkomt. „Pas op dat je geen woord zegt" speelt zich af ;en pension, waarvan de min of meer gefrustreerde hospita-met-onechte-dochter de bewoners tiranniseert, daarnaast in hoge mate nieuwsgierig is en bovendien de vreemde gewoonte heeft tegen haar goudvis te zeggen „Pas op dat je geen woord zegt". Allemaal elementen /oor een komedie, die dan dicht by de klucht staat. Nu kan men van een kluchtig spel veel verwachten, naar het mag daarnaast toch niet al te onwaarschijnlijk, niet al te gek worden en bovendien is het moeilijk om het kluchtige en onwaarschijnlijke niet te overtrekken. Dat doen naar onze mening hier echter niet alleen de schrijver doch ook verschillende spelers van „Litteris". We denken hier dan vooral aan de hospita Clementine Jaffa (Joke Bartelsman-v. d. Lans), die lustig switched tussen tirannie, huilerige buien en onbedwingbare nieuws gierigheid. die zg met hulp van de huisschilder Theo (Watze Tlesematracht te bevredigen. De eerste kwam er naar onze smaak niet uit. Het ging allemaal wat te lacherig, ze wilde het te vlot doen en daarom ging het dikwijls te gechargeerd. Tiesema zal nog heel wat aan zijn dictie moéten verbeteren, het was (nog) te schools, te veel toneelmatig. Zeer goed vonden we echter Martha (Maria Ravelli) in haar afwisseling van angstbuien en cynisch-hatelijke opmerkingen. Goed spel leverde ook Anneke Zwartjes in een dubbelrol van de tweelingzusters Eva-Marie en Eva-Jeane, de ene een kleptomane. de andere een bevoogdende zuster. De verdere rollen wer den in het raam van het stuk min of meer bevredigend vertolkt (Selma Hageman Oele was een goede hysterica, die haar man verliet omdat deze zijn paard mooier vond dan zijn vrouw), inclusief de goudvis, die natuurlijk wel „oppaste geen woord te zeggen". Al bij al een stuk, waaraan men niet zwaar behoeft te tillen, maar dat de vele schouwburgbezoekers blijkens hun reacties wel een prettige avond heeft bezorgd. Zoals altijd waren de décors weer „uitgekookt" en bij de eerste opening van het doek werd dat dan ook al met applaus beloond. Décors en aankleding waren van Hans van der Wijngaard. De geluidseffecten werden beschikbaar ge steld door de toneelgroep „Studio". Voordat de voorstelling begon herdacht de voorzitter van „Literis" het recente overlijden van ere-voorzitter Anton Adema met enkele woorden en een minuut stilte. Woensdag 26 en zaterdag 29 april volgen nog voor stellingen, eveneens in de Leidse Schouwburg. Wpr. Herdenking van gevallenen 4 RI De Vereniging van Oud-Strijders v.m. 4e Reg. Inf. houdt 4 mei (Hemel vaartsdag) wederom haar herdenkings samenkomst te Valkenburg. Het pro gramma voor de bijeenkomst van fa milieleden van gevallenen en oud- strijders is als volgt, 9 uur vlag half stok hijsen op de ere-begraafplaatsen; 9.15 uur kranslegging op de algemene begraafplaats Sir Winston Churchill- laan te Rijswijk; 10 uur herdenkings samenkomst in de Herk. kerk te Val- kantine van de vliegkamp Valkenburg en toespraak van res. kapitein M. Vlug; 13.15 uur mars vanuit de Mari- nus Poststraat naar de ere-begraaf- plaats, alwaar gesproken zal worden door burgemeester M. A. v. d. Have van Valkenburg; 13.30 volgt de krans legging door de voorzitter van de ver eniging res. kapitein M. Vlug, waarna gedefileerd wordt langs de graven. Na de herdenking is er 'n ontvangst door het gemeentebestuur van Valken burg in het Dorpshuis aan de Kerk- weg. Burgerlijke stand Geboren: Jan Paul zn van J. C. Hooij- mans en H, W. van Schie. Remko Jaco bus Hendrikus zn van J. Volkers en T. M. P. J. van Kaathoven. Sylvia dr van L. M. Laman en C. J. van der Heijden. Yolanda Martina Johanna dr van T. J. Kortekaas en M. J. Hesseling. Evelien Jeannette dr van C. A. H. van den Aard weg en I. Vorschel. Cornells zn van D. van Pijlen en M. Marquenie. Michlel zn van W. B. J. Vergunst en A. Burgersdijk. Overleden: W. H. de Keulenaar 40 jr. man. J. H. H. Geers 4 dagen zoon.' J. H, Langezaal 77 jaar, man. Gehuwd: J. Bouquet en J. J. C. Brandt OPROEP AAN KERKZANGERS Voor de pontificale Hoogmis, welke morgen dinsdagmiddag, te half drie in de Lodewijkskerk wordt opgedragen door de bisschop van Haarlem, mgr. drs. Th. J. Zwartkruis ter gelegenheid van het diamanten jubileum van het Neder lands Katholiek Ondernemers Verbond wordt gaarne assistentie van koorzan gers gevraagd. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Het wordt in de viertallen-compe titie van de Leiderdorpse Bridgeclub het leidende viertal, tw. Tijssen-De Winter met Loof-Witkamp, wel ge makkelijk gemaakt om hun leidende positie te behouden. Want terwijl zij zelf donderdag j.l. met 60 wonnen van het laag geklasseerde viertal Dui- ker-Kieft met de dames Van Berge Henegouwen-De Koning, welke over winning overigens pas in de tweede helft bevochten werd, verloren de da mes Jans-Van Zonneveld met Pias-De Vries en Gerlicht-Van Leeuwen met het echtpaar Van Klaveren elk met 51. Dit laatste viertal is de laatste .weken.danig, vamslag af en zakte naar de vierde plaats. Zeer goed werk de den de dames Van Gelder-De Jong met het echtpaar Rompes die een royale 60 overwinning behaalden en nu in matchpunten gelijk zijn geko men met de dames Jans-Van Zonne veld en Pias-De Vries. Er wacht hen echter nog een zwaar programma om dat zij alle hoog-geklasseerden nog zul len ontmoeten. Ook het echtp. Danz met Blom-Danz jr. wonnen met 60 en stegen daardoor enige plaatsen, wat ook gezegd kan worden van de dames Altink-van Upwich met het echtpaar Van Donkersgoed. Middenmoters ble ven Jans-Pouw met gebr. Karstens, evenals de dames met de heren Le- naers-Schutte. De Koning-Van Zonne veld met Veldhuyzen-Van Vliet kon den het niet klaren tegen v. d. Bijl- v. d. Koog met Wessels-Zwanenburg en kregen met 60 de kous op de kop. Stand: 1. Tijssen-De Winter met Loof-Wit kamp 5610 +497. 2 dames Jans- Van Zonneveld met Pias-De Vries 47— 19 +251, dames Van Gelder-De Jong met echtp. Rompes 4719 +205, 4. Gerlich-Van Leei^wen met echtp. Van Klaveren 4521 +312, 5 echtp. Danz met Blom-Danz jr 4126 +178, 6 da mes Altink-Van Upwich met echtp. v. Donkersgoed 3927 +84, 7 echtp. Verduin met Van Berge Henegouwen- Brummelkamp 3729 +10, 8 Jans- Pouw met gebr. Karstens 3630 +39, 9 dames Lenaers-Schutte met heren Lenaers-Schutte 3630 +39, 10 Van der Bijl-v. d. Koog met Wessels-Zwa nenburg 3234 6, 11 mevr. Zwarts- Karstena met Damen-Schippers 25 41 173, 12 dames Hoogervorst-Zand- bergen met echtp. Stokhuyzen 2442 161, 13 De Koning-Van Zonneveld met Veldhuyzen-v. Vliet 1947 187, 14 echtp. Groesbeek met dames v. d. Bijf-Zwanenburg 18—48 —272, 15 Dui- ker-Kieft met dames Van Berge Hene gouwen-De Koning 1749 357, 16 dames Bosse-Wessels met mevr. Van Schendel-hr. Bosse 957447. Om acht uur vanmorgen ging de internationale Tulpen Railly weer rijden. Als eerste Nederlandse equipe gingen Gorris en Slotemaker in BMW van start. De foto toont de drukte bij de start. In de vergadering van 30 november 1966 nam de Zoeterwoudse raad het be sluit tot aankoop van grond voor de bouw van drie scholen in het uitbrei dingsplan Westeinde tegen een prijs overeenkomende met de kostprijs van de grond berekend naar de toen beken de gegevens. By een bespreking tussen het college van b. en w. en G. S. is er door laatstgenoemde op gewezen dat In de kostprys niet behoefden te worden opgenomen de kosten van een rioolzui veringsinstallatie of wat daarvoor in de plaats zou komen omdat de financiering van een dergeiyke inrichting zal worden i verzorgd door het Hoogheemraadschap van Rijnland. Met deze omstandigheid kon bij de besluitvorming op 30 november geen re kening worden gehouden. Zomede niet met de feiten die dezer dagen ter ken- j nis kwamen by nacalculatie van het j gereedgekomen werk in het uitbreidings- plan Westeinde. Na overleg met het bouwbureau Stikvoort wil deze de grond overdragen voor 71,30 per m2. Naar aanleiding hiervan wordt voorgesteld het raadsbesluit van 30 november 1.1. in te trekken en aan te kopen: ten behoeve van de bouw van een byzondere lagere school 1830 m2, voor de bouw van een openbare lagere school 840 m2 en voor de bouw van een byzondexe kleuterschool 1509 m2 voor de totaalprys van 297.962,70. Drastische verhoging reinlgingsrech- van 18,per jaar te verhogen met 1,—- voor elke van gemeentewege ver strekte- vuilnisemmer. Voor de tweede, derde enz. emmer was geen reinigings recht verschudlgd. By dit tarief werden de jaariykse kosten van de gemeente reiniging voor 80% gedekt. Het on gedekte tekort bedroeg ongeveer 8000,- in de laatste vergadering besloot de raad tot deelname aan de vuilverbranding. De kosten hiervan worden op 15.000,- per jaar geraamd. B. en w. stellen thans voor het tarief geheel opnieuw op te stellen zodanig echter dat thans ook de 2e, 3e enz. emmer belast wordt. De kos ten worden in totaal op 43.329,- ge steld. Er zyn thans 1218 emmers In gebruik, 671 gebruikers van 1 emmer, 241 ge bruikers van 2 tot 13 emmers. By de be rekening van het nieuwe tarief wordt er wederom van uitgegaan dat de be lasting opbrengst 80% van de kosten moet zyn. Dit komt neer op een gemid delde van 28,46 per emmer. Ten einde dit te verkrijgen kan het volgende de gressieve tarief worden opgesteld (dc- gressle 10%) verschuldigd voor de le emmer 30,—, 2e 27,—, 3e 24.— 4e 21,5e 18,en 6e en volgende 15.-. Onbewoonbaarverklaring Uit een Ingesteld onderzoek Is ge bleken dat de woning; Westeinde 12 on geschikt ls ter bewoning en niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbare staat is te brengen. Mede gezien het advies van de hoofd-lngenl- VEEL VARIATIE OP LAATSTE VOORRONDE BRASEM-CONCOURS Zaterdag werd in de I'ancratiuszaal to Roelofarendsvcen de laatste voorselectie gehouden van het Brasem-Concours. De vele toeschouwers kregen wel waar voor hun geld, want er traden een keur van artiesten op. Als eerste kwam uit de stryd te voorschyn Johan Berenschot uit Hilversum, die drie liedjes met gi taarbegeleiding ten gehore bracht. De eigen teksten en muziek waren zeer goed; vooral "Na myn dood" was zeer amusant. Hy kreeg ook 316 punten. Op de tweede plaats eindigde The Ba ker Street Jazz-Band uit Leiden. Hun enthousiasme en goede improvisatie werd ook door de zaal zeer gewaardeerd, zodat zij deze tweede plaats met 294 punten zeer zeker waard waren. De der de plaats was voor drie charmante dames uit Noordwykerhout n.l. The Westend Sisters, zy zongen drie eigen nummers. Misschien zou het leuker zyn als zij niet alleen Duits, maar ook eens Engels of Nederlands zouden zingen. Toch wel een verdiende derde plaats met 288% pnt. Deze drie kunt u terug zien op zondag 30 april om drie uur n.m. op de grote finale, want in verband met het grote aantal deelnemers gaan niet de eerste twee, maar de eerste drie naar de finale. De vierde plaats was voor de twaalf jarige accordeoniste Truusje Koek uit Groningen. Zy kreeg voor haar optre den 286 punten, een zeer goede presta tie voor een nog zo jong meisje. The Butts uit Lelden plaatsten zich van alle beatgroepen het hoogst deze avond. Met 278 punten kwamen zij op de vtyfde plaats. Jammer dat hun upparatuur soms haperde. J. and the A's uit Hllle- gom kwamen mede door hun goede zan ger op de zesde plaats met 268 pnt. De Leidse beatgroep Jasses kwam met 260Mi punt op de zevende plaats; de show was goed, maar muzikaal moet dit nog heter worden. Uit Mjjdrecht kwam Madge. Zy kreeg de achtste plaats met 229 punten, zy had haar gitaar niet op een versterker moeten aansluiten, want nu werd de zang on verstaanbaar. Jaques Brox uit Amsterdam was een Napolitaanse zanger, die zich inet o.a. een duet uit De Parelvissers met 217 punten naar de negende plaats zong. Jammer van de niet al te beste piano begeleiding. The Upside Down uit Noord- wyk zullen nog hard moeten studeren om meer dan 211 punt en een tiende plaats te bereiken. Ook Blnatang uit Leiderdorp is er nog niet, maar met stu die en enthousiasme komen zy ln de toekomst beslist hoger dan nu. Zy kwa men op 211 punten en een elfde plaats. Tot slot Robert of the Lake uit Roe lofarendsvcen. De twaalfde plaats en 96 punten. Wy geloven niet, dat dit een se rieuze deelnemer was. Misschien een grap of een weddenschap, in leder geval was het een lachertje. eur-dlrecteur van de Volkshuisvesting wordt de raad voorgesteld de woning on bewoonbaar te verklaren. Per 1 april j.l. zyn de leden van de commissie wering schoolverzuim afge treden. zy allen hebben zich bereid ver klaard een herbenoeming te aanvaarden. B. en w. doen de volgende aanbevelingen. Vertegenwoordiger voor het byzonder onderwijs: J. W. Vink, J. Th. Blok; open baar lager onderwys: M. A. Westdorp, M. J. C. Both; Ouders schoolgaande kin deren C. Straver, A. Th. Berg; Overige meerderjarige ingezetenen: P. C. Paar- dekooper en A. Pleterse. Subsidie Oranjevereniging l)t>rp. De Oranjevereniging verzoekt de jaar lijkse subsidie ad 0,60 per kind te ver hogen tot 0,75 p. kind. Deels moet de- ze verhoging strekken ter dekking van I de stygende kosten anderzijds ter fi nanciering van een verrassing, voor de schooljeugd by de geboorte van het prinsenkind i.v.m. het laatste Is het col- lege met de commissie voor de flnan- clën van mening dat deze verhoging al leen voor 1967 moet worden verleend I en doen dienovereenkomstig een voor stel. .Subsidie PIT '54 Tot nog toe ls de tafeltennis ver."PIT '54 er in geslaagd haar begroting slui tend te houden. Met Ingang van 1966 is zy daartoe echter niet langer ln staat, boor ingebruikname van het gymnas tieklokaal moet nu een bedrag van j 775,méér aan zaalhuur worden uit- gegeven, terwyi wegens noodzakelijke i materiaal-vernieuwingen op een extra last van ƒ300,gerekend moet worden. Ten einde het begrotlngs tekort zo laag mogeiyk te houden Is men reeds over gegaan tot een OOBtrfbUtto WbOgtOB j van 50%. Desondanks resteert een be grotingstekort van 53», B. en w. achten het gerechtvaardigd dat voor de instandhouding van de tnfeltennlssport In de gemeente een subsidie wordt ver strekt. Op advies van de commissie voor de financiën wil men echter niet ver- der gaan dan een bedrug van 10, ln ben anticlimax De Nederlandse hoofdklassecompeti- lie Schaken is voor het Leidse Philidor een anticlimax geëindigd. Philidor -eeuwarden heeft zaterdag voor de ■erste maal sinds haar oprichting in '847 het Nederlands clubkampioen- tap behaald. De beslissende partij legen het Leidse Philidor, die bij de voorlopige stand 54 werd afgebro ken, eindigde zaterdag in remise, waar mee de eindstand 5'/z41/» in het voor deel van de Leeuwardense vereniging werd. Na honderd zetten in deze drie we ken durende partij moest Etmans het «dve punt en daarmee de titel in Leeuwarden laten. Het mag dan voor het Leidse Philidor een teleurstelling zijn, niemand had aan het begin van dit seizoen verwacht, dat het pas ge promoveerde tiental hoge ogen zou gooien. Er kan volgend jaar opnieuw fel gestreden worden en de reputatie die als een bom ingeslagen is, waar gemaakt worden. De titel is met drie gelijke spelen en vier overwinningen bij het Friese Philidor in goede han den en vokolmen verdiend. Behalve de naam, hebben de twee tientallen vechtlust, teamgeest en jeugd gemeen. Het belooft volgend jaar een zeer span nende wedloop te worden. AANVRAGE PASPOORT Om teleurstellingen te voorkomen het a.s. toeristenseizoen werd ons door de gemeentesecretarie het vol gende medegedeeld. De mogelijkheid om een toeristenkaart met beperkte geldigheidsduur af te halen, die direct kon worden verstrekt, bestaat niet Toeristen kunnen nu een toeristen- kaart met een geldigheidsduur van 2 jaar of een paspoort verkrijgen. Men dient er echter wel rekening mee te houden, dat tussen aanvraag en ver strekking ongeveer tien dagen verlo pen. UNIVERSITAIRE EXAMENS Kand. ex. Engelse taal- en letterkun» de de heer R. L. J. M. Scheerder (Al phen a. d. Ryn) en mej. R. Vlëtor (Rot terdam); kand. ex. Nederlandse taal- en leterkunde de heer L. P. de Jonge (Eind hoven); doet. «x. W. Sociologie d* heer J. a M. 8ohlmin«t (Dn HaagW By de veehouder W. van Leeuwen, Van Klaverwelden- weg te Hoogniade, diende zich vorige week een nieuw lentefeest aan. Een geit kreeg voorspoedig een gelten- vlerllng. De diertjes dartelden er al gauw lastig op los en moedergeit liet zich al die speelslgheld maar welge vallen. Het was nog wat te koud nm de hele dag bulten te zyn, maar het Jonge goed zal zich binnenkort wel wat langer ln het zonnetje kunnen laten koesteren. Verhoging wedde wethouders De hoogst aanvaardbare bedragen I voor de wethouderswedde waarmede de Min. van Binnenlandse zaken akkoord gaat zyn voor gemeenten van 6001 tot j 8000 Inwoners gesteld op 4.250,per j 1 jan. 1967. Aangezien «Ie gemeente op die datum 5777 inwoners telde zou Zoe terwoude Ingedeeld moeten worden in de groep 5001-6000 Inwoners. Het hoogst aanvaardbare bedrag is hier 3950, Dit zou een teruggang betekenen van 425,per jaar. aangezien de wedde van de wethouders sedert 1 Junuari '66 3950,bedraagt. In verband met de vele vergaderingen en besprekingen, en de steeds uitbreidende werkzaamheden van de wethouders stelt de voorzitter voor G. S. te verzoeken de gemeente te handhaven in de groep 6001-8000 inwo- Geboren: Bfigitta A. M. A. J. d.v. H. J. M. J. Kortmann en J.M. G. Belt; Wilhelmus G. M. z.v. W. A. M. Zwet sloot en N Janssens. Ondertrouwd: J. B. Glasbergen 22 j., te Rotterdam, en T. A. M. Koot 18 j.; B. M. v. d. Holst 28 j., te Wassenaar, en E. M. v. Leeuwen 29 j. Getrouwd: N. C. v. Leeuwen en C. M. E. v. Nierop. DE KWAKEL DILI ART-WISSEL BEKER VOOR JAN VAN DER MEER ln café Bocxe vonden de laatste wed- I strijden plaats van de plaatselijke bil jartvereniging „Ons Genoegen" met als Inzet de grote wisselbaker, welke vorig Jaar door Jan v. d. Meer Jzn. werd ge wonnen. Hoewel bekend was dat de laatste ontmoeting van het seizoen tus sen Jos van 't Hart en de winnaar van het vorig jaar J. v. d. Meer zou gaan, durfde niemand een voorspelling te wa gen omtrent de ulteindeiyke winnaar van dit trotse bezit. Tenslotte Is het Jan v. d. Meer wederom gelukt de wls- selbeker voor een Juar zyn bezit te mo gen noemen na een spannend verloop van déze ontmoeting met een totaal van 32 p. Aangezien Jos v. 't Hart en Plet Bocxe belden met 30 punten op de tweede plaats eindigden was het nood zakelijk een besllsslngswedstryd te «pe len om resp. de tweede en derde plaats. Jos van 't Hart bleek hier de Nterkste man te zyn en zo eindigde Plet Bocxe op de derde plaats. Vierde werden Ad Bocxe en André de Jong leder met 29 p., gevolgd door Gerard v. Trlgt met 28 p. en Teun Vervoorn met 27 p. op de 6e plaats. Verder SJank v. d. Hulst 26 p., Ton Vlasman 25 p.. Kees den Haan 24 p.. Jan den Haan 23 p., Wil Kennis 22 p.. Jan de BUeck 22 p.. en Han Voorn 15 p. Na afloop werd de fraaie wisselbcker door voorzitter H. Voorn aan Jan v. <L Meer uitgereikt.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3