mm Elles Bei gei op feest van NKy.BESTlJl RDERS DIcHTER hu idee personeelsver. Lichtfabrieken dan partners in leids nw en cnv Jeugdkamerorkest Leiden concerteerde in Oegstgeest KVP-Voorschoten gaat actieve politiek voeren Wagen rijdt in op politieagent GROFVUIL* OPHAALDIENST. 1. telefoniste-telexiste- receptioniste 2. admïnistr. assistent(e) voor de boekhouding Adverteren doet verkopen LEERLING-KOK DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 APRIL 1967 FUSIE DRIE LEIDSE VAKCENTRALES Ellls Berger heeft kennelijk In de ui Mountle Piet blinkt uit door zijn mi- Vara-televlsle rubriek voor de consu- niiek en het ogenschijnlijk gemak waar- menl niets vervelends gezegd over de mee hij bezit van het toneel neemt. Veel kwaliteit van de eleetriciteit, welke ons j sukses oogstten zij ook als twee wat door de gemeentelijke energiebedrijven bejaarden meisjes, op kampeertocht. wordt geleverd. In Rotterdam maakten Zoetgevooisde stemmetjes bleken de drie gisteren textieifabriekanten bezwaar te- meisjes te hebben, die onder de naam gen haar optreden fop een gezamenlijke De Topsy's" vervolgens voor het voet- tentoon8telling van fabrikanten) om- licht traden. Hun repertoire bestond dat zij als presentatrice van de rubriek voornamelijk uit suksesnummers uit de iets gezegd zou hebben over textiel, «lal jaren vijftig. Twee lichtmatrozen spion- de heren niet welgevallig was. De Per- gen nogal wild om met hun levende soneelsvereniging van de Leidse Licht- "bagage", zij leverden hun tyjcfrage on- fabrieken hadden mevrouw Berger gis- I der «Ie naam The Moovers" Het pro- teravond uitgenodigd om op te treden gramma werd vlot afgewerkt: en geani- als lady-speaker op het jaarlijkse fes- meerd bal besloot de avond, de vereniging in de Stadsge- De afdeling Lelden van liet Neder- voegt), dat de plaatselijke NKV-liestuur- lunds Katholiek Vakverbond liield gis- «Iers dichter hij het idee staan dan onze teravond In restaurant Eigenzorg de al- v rienden van het CNV", gemene vergadering, of, zoals voorzitter De afgevaardigde van het dlstrictsbe- Th. de Wilde het uitdrukte, de wet ge ven- stuur, de heer J. C. van der Meer. haak- <le vergadering. In zijn inleiding zei de le hierop in de loop van de vergadering voorzitter over de goede samenwerking in. Hij verklaarde, dat het vakbonds- die tussen de algemene en christelijke bestuur er prijs opsteld, dat deze kwestie vakcentrales In Leiden en het NKV be- tie in het komende seizoen in alle cen- staat: "Op de laatst gehouden geoom- trales aan de orde wordt gesteld om tot Dineerde bestuursvergadering met onze een overzicht te komen van wat er lan- vrienden van het NVV en CNV is een «lelijk genomen over nauwere samen- complete fusie ter sprake geweest. Over werking wordt gedacht. Het uitgebrei- en weer z(jn de standpunten uiteengezet de jaarverslag van de secretaris, de i" pmvA Roodenburg De opstelling van de blauwzwarten, die morgenmiddag in de Leidse Hout in het kader van de halve nacompetitie om het kampioenschap spelen tegen het Gorcumse Unitas, is als volgt: doel: Keereweer, achter: B. de Jonge. Hensen, Van Weerlee en Pen- nenburg; midden: Klinkhamer en De Klerk: voor: Van Leeuwen, Den Os, Heij- mans en E. de Jonge. Moeder Godsparochie te Voorschoten moet kosten parkeerterrein hetalen ADVERTENTIE Kom de volgende week luna-terra stalen meubelen bewonderen VCM de mondelinge behandeling al kan eerlijkheidshalve lége- hoorzaal. Vakbekwaam en met zinnige teksten praatte zij de onderdelen van de avond aan elkaar. Voor een volle zaal en in aanwezigheid van wethouder S. Men ken, namens het gemeentebestuur en de directeur van de Lichtfabrieken ir. Y. Ykema werd een vlot cabaret- en varié té programma gepresenteerd. Het Ne derlandse trio "Los Amlgo8" bracht een beetje zon in de zaal met sprankelende Zuid-Amerikaanse klanken. Don William nam vervolgens bezit van het toneel en liet de zaal met verbazing kijken naar zijn behendigheden. Met veel applaus werden de Mounties begroet. Piet Bam- bergen en Renée van Vooren brachten als loodgieteirs de stemming erin. De W1 ."7 """uc .„«H '>»en studeerden HONDERD DOCTORES HULDIGEN PROF. DR. E. HAVINGA IN NIÉUWE CHEMIE-GEBOUWEN grappen zijn misschien niet altijd subtiel, maar het duo werkt met sukses op de lachspieren. De persiflages op de televisie-reclame waren kostelijk. Voor- no°Ple Prof. dr. E. Havinga is gisteren door de honderd doctores, die in de afgelopen 21 jaar bij hem promoveerden gehuldigd in een van de onlangs gereed gekomen gebouwen van het chemie-complex aan de Wassenaarseweg. de honderd gepromoveerden, die erkten in de labo ratoria aan de Hugo de Grootstraat, het ruimtegebrek de laatste jareD practica in ploegen, wan I de feestdag rond prof. Havinga le- Van barok lot romantiek Voor de afdeling Oegstgeest van de Leidse Volksuniversiteit K O concert eerde gisteravond in de Groe ne- of Willibrordkerk met veel succes het Jeugdkamerorkest Leiden onder zijn dirigent Henk Briër. Het was een beproefd programma van in alle on derdelen interessante werken, die van dit geroutineerde, uit talentvolle ama teurs bestaande, ensemble onder de gerenommeerde directie van Briër een verzorgde uitvoering kregen Mogen wij de architectonische schoonheid van het Groene kerkje bewonderen en ons wél gevoelen bij een voor de toehoor ders aangename akoestiek, voor de executanten van een grotere instru mentale muziekgroep is deze smalle, gerekte ruimte een vaak hinderlijk „mengvat". Hierdoor is het, vooral in de tutti, voor de muzikanten niet mo gelijk zichzelf in net geheel te onder scheiden of zich t^ controleren. Toch heeft deze handicap niet geleid tot een mindere kwaliteit van musi ceren. Zoals we van dit kamerorkest gewend zijn heeft het zijn naam op nieuw alle eer aangedaan. Daarbij ga ven ook de twee solisten, Els Bongers, viool, en Bep Fritschi. klarinet, ons veel te genieten. (ADVERTENTIE) Een prachtige, rijke eerste Suite in C Gr. t. voor twee hobo's, fagot en strijkorkest van Joh. Seh. Bach open de de avond. Het geheel van deze uit oude dansvormen bestaande suite werd genuanceerd vertolkt. Opvallend wa ren een heerlijk lichte, in een strak tempo doorgewerkte fuga in het Vi vace en een soepele, muzikale Cou rante. In de Bourrée wedijverden de hobo's met de fagot, welke strijd in het nadeel van het zwaardere instru ment beslecht werd Afgezien van een enkele niet exacte inzet en kleine ha peringen klankbundeling fraaie muziek. zing. receptie en diner een goede ge legenheid kennis te maken met de nieu we omgeving waarin de nieuwe promo vendi zullen werken. Met dit doel werd in de middaguren ook een excursie ge houden door de onlangs gereed gekomen gebouwen en de nog in aanbouw zijnde ..kubus" van tien verdiepingen, welko naar men verwacht in december in ge bruik kan worden genomen. Met de op levering van het hoge gebouw imet de bouw begon men vijf jaar geleden) zal het aantal studieplaatsen op 1200 ko men, maar het totale chemiecomplex is dan og niet geheel verwezenlijkt. Direct na de oplevering, zo deelde dr. S. J. Roorda. de directeur-beheerder, zal een aanvang worden gemaakt met de bouw van het college-zalencomplex een rond gebouw van twee verdiepingen heer P. W. de la Rivière. was alle leden het raadsvoorstel d.d. 18-3-1966 inzake reeds per post toegestuurd en werd nu rie verkoop van gronden voor de r.k. kerk slechts ter goedkeuring voorgelegd. Uit en pastorie in Boschgeest, werd staande het verslag bleek, dat het NKV thans deze vergadering door het college ter 2510 leden telt. (NVV 7492; CNV 2600). nadere bestudering teruggenomen het geen daarin was opgenomen omtrent de betaling door koopster van een onverre- kenbaar bedrag, groot 15.000,-als bij drage in de kosten tot de aanleg van een parkeerterrein op een aangrenzen de grondstrook langs de Rouboslaan. waarvan de ondergrond mettertijd aan de voor de aldaar gedachte bejaarden voorzieningen benodigde grond zou wor den meeverkocht. Bij het terugnemen van dit onderdeel zat de bedoeling voor de gehele parkeersproblematiek in Boschgeest aan een nadere bestudering Daarbij moet evenwel worden opge merkt. dat het aantal hoger zou zijn. als de vakbonden alle tijdig een opga ve van het aantal gegeven zouden heb ben. Het financieel overzicht van de pen ningmeester, de heer J. W. A. van Hees, vermeldde een ruim voordelig saldo. De kascommissie werd in zijn geheel her kozen. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan de begroting voor het lopende jaar. Noodzaak De geestelijk adviseur, rector M. van der Ploeg, bepleitte een betere verstand-te onderwerpen. Uit het onderzoek is houding van de vakafdelingen ten op- "j gebleken, dat de parkeerbehoefte aan- zichte van het NKV. Het komt nog voor, I merkelijk groter zal zijn dan iri het uit- aldus de rector, dat men het NKV als breidingsplan. daterend van 1961. is opponant ziet in plaats van ala overkoe- voorzien. Behalve de extra parkeervoor- pelend en coördinerend orgaan. De struc- zienlngen voor verkeeraantrekkende ob- tuurverandering van vakbonden naast de jecten. dient in elk geval te worden ge- KAB tot vakbonden in één NKV zal ech- streefd naar een autoparkeergelegenheid ter als dringende noodzaak begrepen per woning. In het kader van het geheel moeten worden. "We moeten de pre- van voorzieningen in Boschgeest kan tentie zien waar te maken, dat de ka- noch het bedoelde parkeerterrein nabij t holleken een eigen vakcentrale in het de kerk noch dc aanvankelijk geraam- leven weten te houden", aldus rector de bijdrage ad 15.000,van de r.k. van der Ploeg. In de vergadering wer- Moeder Gods parochie, omtrent de beta den voorts een aantal huishoudelijke lin; w. met het Kerkbestuur het autoclavenlaboratorium en het op-zaken aan de orde ge9teld. waarnade e^nstemming was bereikt, worden ge- losmiddelenmagazijn. Tegen 1970 zal redenji< goed bezochte bijeenkomst werd mist. De herziene kostprijsberekening de overigens homogene 21 jaar gele(le„ ala werd deze suite 1 echter alles gereed zijn, als er tenminste i pe8i0ten. tussentijds geen bouwstoppen worden afgekondigd Na de rondleiding door de nieuwe la boratoriumgebouwen, wélke beschouwd kunnen worden als de modernste in Europa, vond in de hal van de reeds in gebruik zijnde vleugel, een receptie plaats voor prof. Havinga, die in de af gelopen jaren zeer nauw betrokken in geweest bij de practische indeling van de -gebouwen, welke door de Rotter damse architect Drexhage werd ont worpen. TQdens deze receptie, welke zeer druk bezocht was. sprak namens de hon derd doctores mej. dr. E. M. Petri, die I maakt zulks noodzakelijk. „De Natuurvriend" feestte uit dank voor geslaagde tentoonstelling bij prof. Ha Zowel de leden van „De Natuur vriend" als de genodigden hebben zich gisteren in de grote zaal van „Den Burcht" uitstekend geamuseerd op de feestavond, die hun werd aangeboden door het bestuur en wel als blijk waardering voor de grootscheepse inga promoveerde Als herinnerings- demerging, die liji destijds verleenden cadeau overhandigde zij namens haar I collegae een non-figuratief schilderij de Lei- Corneille alsmede twee tuinstoelen. Een automobilist in kennelijk be schonken staat is gisteravond op de Haarlemmerweg nabij de Elam met zijn bestelauto ingereden op 'n agent, die hem tot stoppen wilde dwingen. De bestelauto reed zonder voorrang te geven vanaf de Korte Mare de ip en slechts door hard te konden enkele weggebruikers een gulden gee«t u makkelijk uit. Dat weegt? tegenwoordig niet zo zwaar meer. Maar als u er onverwachts hon derd nodig hebt of duizend Tja. dan ligt de zaak anders. Dan is geld ineens erg belang rijk. Als het nu zo mak kelijk is om een gulden uit te geven, spaar er dan ook eens een paar. Regelmatig, iedere week of tedere maand. Dan is het bedrag er. dat u straks misschien onver wachts nodig hebt. U kunt kiezen uit vele spaarvormen. Ten goede oud-gediend' *-* denaars is de compositie van Hen drik Andriessen: Variaties en Fuga op een thema van Kuhnau. Na een ietwat vermoeide expositie van het thema weiden de variaties boeiend ver klankt. Veel effect bereikte Briërs lei ding in een expressie Allegro con spi- rito. Met een naar Grieg zwemende zangerigheid het hole werk is tfqty wens elegisch gekleurd klonk' hef Molto moderato. Grave e passionato kreeg een donkere inleiding; een le vendige fuga beslootdeze zeer ge waardeerde uitvoering. Els Bongers was de solist in „Lé gende" van de Russische vioolvirtuoos Wieniawski (1835-1880), een echt ro mantisch vioolstuk met een „medita- Singel tief" karakter. Het vertoont de nodige technische opgaven, die voor de knap op de Maresingel een aanrijding spelende Els Bongers geen onoverko- j komen. Een agent op de Haarlemmer- melijke hindernissen betekenden. Zij weg zag het allemaal gebeuren en gaf produceerde een warme toon en haar j de automobilist een stopteken. Aan- teehniek overwon de lastigste dubbel-1 vankelijk remde de wagen wel iets af. grepen, ofschoon deze er niet alle even maar op korte afstand voor de agent haarscherp uitkwamen. De soliste ont- gaf de automobilist weer vol gas. De ving veel hulde van de aanwezigen en agent, die de wagen niet meer kon een boeket. ontwijken werd geschept, over een Ook een glansrijke prestatie lever- kleine afstand op de motorkap mee- - gevoerd en tegen het wegdek ge smakt. Voor de wetsdienaar liep hel gelukkig allemaal goed af. want hij liep geen letsel op. Voor de chauffeur, die zich zonder enige bekommernis om de agent verder reed, zal het minder goed aflopen. De wagen werd nog dezelfde avond ter hoogte van hel woonwagenkamp teruggevonden en de politie kon over gaan tot de arrestatie van zowel de chauffeur als de man, die naast hem zat op het moment van de'aanrijding. de Bep Fritschi in het Concertino op 26 voor klarinet en orkest van Von Weber. Met haar moeilijke solopartij vergaarde zij vele verdiensten, die ten slotte beloond werden met langdurig applaus bloemen. Het concert werd besloten met de „Praagse" symfonie in D Gr. t. van Mozart. T. P. GRIEKSE LEZING IN LEIDEN In het kader van de Griekse week, die eind deze maand begin volgende maand in Delft en Leiden onder bescherheer- schap van de Griekse ambassadeur, The odore A. Griva Gardikioti wordt gehou den. Zal in Leiden de Griekse architect en hoogleraar aan de school voor beel dende kunst Paul M-lonas op donderdag- grasgazon voor het Koningin Julian: avond 11 mei een lezing met lichtbeel- flat aan de Prins Hendriklaan "n Oran- den over de berg Athos houden, waar- I jeboom worden gelant. De boom. een schijnlek in de grote filmzaal van de uni- koningslinde, is dezer dagen besteld bij ver8iteit. Ide Ned. Heidemaatschappij. LEI DSCHEND AM ORANJEBOOM i het bekend worden van de gehoor koninklijke baby zal «RAIFFEISENBANK spaarbank en alle bankzaken ALPHEN A D RIJN BODEGRAVEN HAZERSWOUDE-KOUDEKERK TER AAR-NIEUWVEEN Buurt 17 Maandag 24 april Hoge Morsweg (ook de woonschepen); Mora- laan, Dr. Lelylaan; Granaathof, Dia- manllaan. Onyxhof, Amethisthof. Sma- ragdlaan, Robijnstraat. Parkstraat, To paaslaan, Aquamarijnstraat. Botha- straat. Herman Costerstraat. Morskade, Rijnhofweg. Havenplein, Haarlemmer straat tvan Haven tot Mare), Donker- Hooglandsekerk8teeg. Pelikaanstraat, Koestraat, Lege Werfsteeg, Duizend- draadsteeg. van der Werffstraat. Bou- welouwensteeg. Meermanshof, Drucker- straat. Maredorpsedwarsstraat. Greven- straat. Voldergracht. Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossensteeg, Kodde- steeg. Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oinle Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zand straat, Volmolengracht, Oostdwars- gracht, Koolstraat, Emm ast raat, Baat- Buurt 18. dinsdug 25 april: Lam- menschansweg (beide zijden van Zoeter- woudsesingel tot Station); Kamerlingh Onne8plein: de Sitterlaan: v. d. Waals straat; Buys Ballotstraat; Hugo de Vrlesstraat; Kaptevnstraat; v. d. Waals plein; van Bemmelenstraat; Lorentz- kade geheel L eZemanlaan; van 't Hof fst raat. Buurt 22. dinsdag 25 april: Mekhi- or Treublaan; Stieltjesstraat; Franchi- inontlaan; v. d. Hoevenstraat; Kanaal- weg (van v. Vollenhovenplein tot spoor lijn; v. d. Sande Bakhuyzenlaan; Beye- rincklaan; Temminckstraat; Suringa- straat; Burggravenlaan (geheel); As serstraat. Seholtenstraat: Moddermans straat: Oppenheimstraat. alleszin De voorzitter, de heer W. Th. Nie- boer, opende de avond met een har telijk woord van welkom in het bij zonder tot de ere-voorzitter, de'heer W. Zwart en echtgenote, de ereleden en leden van verdienste der vereni ging. Namens het bestuur dankte hij nogmaals allen, die een bijdrage had den geleverd tot' het welslagen van „Aqua Hogtus". Een bijzonder woord van hulde en dank richtte spreker ver- LEIDSE AGENDA ZATERDAG 22 APRIL Jazz sociëteit Folk Beat 14 Trio Jan Rath met zangeres Cora Keene. Na afloop Jam sessions. Hockeycantine Roomburg, 20.00 uur. Kon. Ver. Litteris Sacrum Opv. van „Pas op dat je geen woord zegt". Leidse Schouwburg. 20.00 uur. Lcidato-comlté Feestavond ter af- sluiting. Stadsgehoorzaal. 21.00 uur. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., afd Leiden Bezoek landgoed „Raaphorst" i te Wassenaar. Vertrek met bus 46 vanaf het Stationsplein 10.33 uur. MAANDAG 24 APRIL Leidse tuiniers- en bloemistenver. „Door eendracht verbonden" Leden vergadering. Gebouw Chr. Belangen. Oude Singel 236, 20.00 uur. DINSDAG 25 APRIL Museum van Oudheden Archeolo gische lezing, Rapenburg, 20.00 uur. Adelbertverenlging, afd. Lelden Prof. F. van Mechelen spreekt over de Vlaamse kwestie. Rest. De Doelen, 20.00 Interdiocesane Kath. Middenstands hond. afd. Lelden Viering 60-jarlg bestaan. H. Mis door mgr. Zwartkruis Lodewijkskerk. 14.30 uur. Ontvangst door gemeentebestuur burgerzaal Stad huis. 16.30 uur. Receptie in de Lakenha! (Grote Pers) 18.0019.00 uur en diner In de Stadsgehoorzaal, 20.0023.00 uur Oiidercommissie Lorontzschool Bul- WOENSDAG 26 APRIL Kon. Ver. Litteris Sacrum. Opv. van „Pas op dat je geen woord zegt", Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Zuld-llollandse Weefcursu* Open bare weefcursus in de gemeenteschool, Tweede Haverstraat, 14.0017.00 uur. IJederenavond M.m.v. Leny Ste vens—Ridderhof en Max van Egmond, De Lakenhal, 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Vrijdag 21 april tot en met donder dag 27 april 1967: Geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek Reijst, I Steenstraat 35. tel. 20136. VOORSCHOTEN I Geslaagd Aan de Techn. Hoge school te Delft is geslaagd voor het rdoct. ex. scheikundig ingenieur de heer 1 A T. Evl volgens tot de dames S. Massaar-Van Duivenbode, M. v. d. Blom-Verhoeven en M. Polane-Singeling. die zich, hoe wel geen verenigingslid zijnde toch zowel tijdens „Aqua Hortus" als de expositie op de „Leidato" middels het verrichten van diverse werkzaamhe den zeer verdienstelijk hadden ge maakt. Als stoffelijk bewijs van waar dering mochten de dames een ge schenkbon en een boeket bloemen in ontvangst nemen. Hierna volgde een alleszins geva rieerd eri op hoog peil staand non stop cabaret-programma, dat door de feestgangers(sters) zichtbaar en hoor baar zeer werd gewaardeerd. Tot het welslagen van het gebodene werkten mee de geestige conferencier Cor Har- telly, die eveneens o.a. met de ca baretière Annemarie van Tol drie oer- komische Schetsjes voor het voetlicht bracht, de hammondorganist Harry Hamilton met een keur van interna tionale melodieën, de moderne muzi kale clown Tol Hansen, en last but not at least Ted Alton en assistente in twee verbluffende en bijzonder goed gebrachte goochelshows. Na het cabaretprogramma volgde nog een ge zellig samenzijn, waarbij het trio Aad van Heeringen de danslustigen even eens volop aan hun trekken lieten ko- Oude bestuur herkozen Wegens ziekte van voorzitter N. J. A. de Boer werd de KVP-vergadering te Voorschoten geleld door de lieer C. IJ. A. Mouwen. In zijn openingswoord deel de li(j de vergadering mede, dat het gehele bestuur eensgezind zich herkies baar had gesteld, onidat het zich volle dig schaart achter het KVP-programma en dat het bestuur zal trachten contact op te nemen met andere katholieke or ganisaties en zonodig met de christe lijke medebroeders om dan te proberen -na hoor en wederhoor- te komen tot een nieuwe structuur. De mogelijkheden zullen worden onderzocht. Het r.k. vrou wengilde heeft al direct om contaet ge vraagd en de afdeling Voorschoten zal deze organisatie de nodige politieke voorlichting verschaffen en wellicht zal het dan «eer mogelijk zjjn weer een vrouw In het afdelingsbestuur te krij gen, want mejuffrouw de Jong heeft wegens drukke werkzaamheden bedankt. Op initiatief van de heer Fortanier, welk initiatief ten zeerste werd gewaar deerd, is een jongerengroep in oprich ting en het ziet ernaar uit, dat deze groep, die onder leiding komt van drs. C. J. M. Meershoek, levensvatbaarheid heeft. Op deze avond werd ook een principe-besluit genomen en wel, dat voor de toekomst een lid van de fractie zitting zul hebben in het bestuur van de afdeling. Bij gentlemansagreement zal worden bepaald welk lid van de fractie. Doch dit punt zal in de najaar nog op de agenda van een algemene ledenver gadering worden gebracht. Hierna volgde het huishoudelijk ge deelte. De heer H. J. A. de Boer werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. De aftredende bestuursleden de heren A. N. v. Adrichem. C. M. J. Berk. mr. Th. C. Esselaar. C. J. v.d. Hulst, A. M. C. M. Langemeijer, drs. C. J. M. Meers hoek, C. D. A. Mouwen en P. J. Witte- ZOETERWOUDE S.J.Z. Zondagmiddag om half drio speelt het eerste elftal een vriendschap pelijke wedstrijd in Sassenheim tegen Teylingen 1. De opstelling luidt: doel: G. v. Cromvoirt; achter: C. Overdevest, Jac. Olsthoorn, L. Bosman en L. v. d. Ham: midden: L. van Veen en G. v. d. Geest; voor: J. Koek. Th. v. Klink, Chr. Bosman en Jac. v. Slingerland. Naast het uitgebreide competitiepro gramma dat in het weekend wordt ge speeld komen zaterdagmiddag om 5 uu» de A- en B-junioren tegen elkaar in het veld. Een interessante krachtmeting, de B's hebben hun grotere broers uitge- brood sr. werden eveneens allen her kozen. Tot afgevaardigden voor de kring werden benoemd C. Fortanier en N. J. A. de Boer, als plaatsvervangers mr. H. J. G. Davids en drs. C. J. M. Meershoek. Tot afgevaardigden voor de statenkring- vergadering werden gekozen de heren A. M. Beckers en drs. C. J. M. Meers hoek, tot plaatsvervangers de heren mr. H. J. G. Davids en C. D. A. Mouwen. Hoewel het bedrag, dat afgedragen moet worden aan de partij, nog niet definitief vaststaat doch geschat wordt op 5,50 per lid per jaar en de jaarcontributie staat op 6.50 per Jaar per lid. is con tributieverhoging een dwingende zaak. Het bestuur stelde dan ook voor, wil de afdeling zelf nog iets kunnen doen, over te gaan tot een verhoging van 2.per jaar per lid en de contributie te brengen op 8,50. De vergadering ging ac- coord echter met een amendement, dat het bestuur nog zal bezien, of het niet mogelijk is het lidmaatschap van de vrouw, als de man lid is. iets lager te stellen. De heer v.d. Helde van het partij bureau gaf vervolgens een uiteenzet ting van het politiek-gebeuren na de 15 februari. Zo werd de gehele kabinets formatie nog eens doorgesproken en toe gelicht en daarna kwamen vanzelf de nodige vragen naar voren. AGENDA GEMEENTERAAD De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vrijdag 28 april a.s. 's avonds om 20.00 uur. De navolgende voorstellen zullen o.m. in behandeling worden genomen: het instellen van een voorrangssplitsing, op het ontmoetings punt van de Leidseweg en de Tromp- weg; voorlopige reconstructie van het kruispunt Leidseweg, Kon. Julianalaan- Raadhuislaanvoorstel van b. en w. inzake vuilverwijdering; voorstel van b. en w. inzake het verhalen van een bij drage van de R. K. Parochie van de Moe der Gods ten dienste van parkeergele genheid- en voorizeningen aan de Rou boslaan in Boschgeesl. Voorstel van b. en w. tot het verhogen van de straat belasting, de rioolbelasting en de rei nigingsrechten. LEIDSEWEG HOUDT VOORRANG Nu-binnenkort de eerste'woningen ir de wijk Noord Hofland voor bewoning gerfeëd zullen zijn, is het nodig de Tromp- weg aan té sluiten aan de Leidseweg. Hiervoor zal een veiligheidsmaatregel moeten worden getroffen. Aangezien het gedeelte Leidseweg aldaar in beheer en onderhoud is bij het Provinciaal be stuur, zijn b. en w. in overleg met de Prov. «Waterstaat tot de overtuiging ge komen, dat het noodzakelijk is de split sing Trompweg-Leidseweg aan te wijzen als voorrangssplitsing en wel zodanig, dat het verkeer op de Leidseweg vc rang heeft. De hieraan verbonden vc zieningen vergen een uitgave van 285 REED (NEDERLAND) N.V. ROOSEVELTSTRAAT 6 LEIDEN TELEFOON 01710—32446 heeft de volgende functies beschikbaar: tenminste Mulo-diploma en enige kennis van de moderne talen. De werkzaamheden zul len behalve uit bovengenoemde functies ook bestaan uit lichte administratieve bezig- tenminste eind-examen Mulo A. Deze func tie zou zeer goed te vervullen zijn door iemand die dit jaar zijn (haar) Mulo diploma behaald heeft, en ziel? verder wil bekwamen in de boekhouding d.m.v. zelfstudie. Sollicitaties: schriftelijk aan bovenstaand adres, of mondeling na voorafgaande telefonische af spraak. Hoogleraar benoemd Afrikaanse taalkunde c Bij K.B. is dr. J. Voorhoeve benoemd tol buitengewoon hoogleraar in de faculteit der Letteren om onderwijs te geven in de Afrikaanes taalkunde, in 't bijzonder de talen van West-Afrika. Dr. J. Voorhoeve, die op 19 juni 1923 te Djombang in Indonesië werd geboren, studeerde N'ederlandes taai en letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam, In 1953, een jaar nadat hij het doctoraal examen met als bij vakken sociologie van Suriname en West-Indië en Spaanse taalkunde had afgelegd, promoveerde hij op 'n proef schrift getiteld „Voorstudies tot een beschrijving van het Sranan-Tongo". Van 1956 tot 1961 verbleef dr. Voor hoeve in Suriname, waar hij zich ver diepte in de studie van diverse talen. Gedurende de volgende vier jaren was hij als linguistisch adviseur van het Nederlands Bijbelgenootschap in Ka meroen werkzaam, in welke periode hij van twee semi-Bantutalen een stu die maakte. Met ingang van 1 septem- mer 1964 werd dr. Voorhoeve, van wiens hand vele publikaties zijn ver schenen. benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar bij de Afrikaanse taalkunde aan de Leidse Universiteit. Verpleegtehuis voor Chronische Zieken TE ALPHEN AAN DEN RIJN (31 bedden) vraagt voor spoedige indiensttreding: 1. Verpleegster B 2. Ziekenverzorgster 3. Bejaardenverzorgster/ helpster of ervaren verpleeghulp (volledige dagtaak) Prettige werkkring. Goede salariëring. Zit- en slaapkamer beschikbaar. Sollicitaties te richten aan: Havenstraat 12, Alphen aan den Rijn, telefoon 0172(1—2100. EEN WINKELJUFFROUW T. van Boheemen ANNA-KLINIEK VOOR ORTHOI'AEDIE MEZENSTRAAT 2 - LEIDEN kan per 1 juni a.s. of eerder eeD worden geplaatst. De werktijden zijn afwisselend van 75 uur of van 7.306 uur; 1 uur lunchpauze. Voor diensten, die eventueel op za. en zo. vallen, worden in de week 2 vrije dagen gegeven. Boven dien wordt hiervoor nog extra toeslag betaald. Sollicitatie te richten aan de adj.-directrice. Per soonlijk bezoek tussen 35 uur, uitgezonderd op zaterdag.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4