De kus van het gevaar PIERROT Roode Kruis bloemen-mozaïeken in Leiden Vaak boeiende confrontatie met „Muziek van deze tijd" MEDISCHE DIENSTEN VRIJDAG 21 APRIL 1967 1ZDIT- DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 SPANNENDE FILM MET STERK KARAKTERSPEL Er zijn nog spionnage-films met geheim-agenten, die werkelijk spannend zijn. Op het grote scherm van Trianon kan men er deze week zo een zien: "De kus van het gevaar" (the deadly affair) genaamd met James Mason, Maximilian Schelt, Harriet Andersson en Simone Signoret in sterke karakter rollen. Het is bij de directie van Trianon gebruikelijk alle films in onvol prezen slagzinnen aan te kondigen, maar deze is inderdaad schokkend en fascinerend, niet in de laatste plaats omdat het tot een psychologische analyse groten getale als voer voor het Centraal in deze film staat de on verklaarbare zelfmoord van de hoge ambtenaar Fennan, kort na een onder houd met Charles Dobbs van het bu reau M 15, die Fennan op vriendelijke wijze ondervroeg naar zijn mogelijk communistische sympathieën. Het is hem uiteraard vreemd te moede, wan neer hij bij de directie van zijn bureau wordt geroepen om opheldering, aan gezien de door hem ondervraagde ii fin, dood is gevonden en een brief hfeeft geschreven, waarin hij te ken nen gaf, niet in de sfeer van verdacht makingen te kunnen leven. Met de droge zelfspot Engelsen eigen blijkt dan hoe de z.g. 'goede" verstandhou ding, die in feite slecht en aangetast is door rivaliteit met de verschillende andere instantie, als politie, vreemde lingen-, inlichtingendienst e.d., het beste er afkomt, wanneer de voor de hand liggende oplossing als de juiste wordt genomen en dus aangenomen wordt dat Fennan zelfmoord heeft ge pleegd. Charles Dobbs kan zich daar niet mee verenigen en gaat een lange lijdensweg tegemoet Hij moet zo als iedereen, die de waarheid boven zich- zelf-voor-de-gek-houderij verkiest, er varen dat het heel wat makkelijker is en minder ten koste van jezelf gaat wanneer je niet zo op de bres van rechtvaardigheid, vrijheid en waarheid staat (KFC 18 jaar) mijn zuster LUXOR Een verhouding tussen broer en zuster is het onderwerp van de film, welke deze week in Luxor gedraaid wordt. De zogenaamde bloed schande komt al voor bij oude volke ren en steeds (zoals nu nog) treedt er bij de groep waarvan de betrokkenen deel van uitmaken een aversie op. Bij minder ontwikkelde stammen veroor deelt men incestie omdat men de wraak der goden vreest. Het gezin dat de kern van de samenleving vormt, is in normale gevallen geen bakermat voor seksuele verhoudingen van de leden onderling. Dit zou zijn oorzaak hebben in de regelmatige omgang met elkaar, waardoor de seksuele aantrekr kelijkheid verdwijnt. De film: "My sister, my love", die deze kiese problematiek tot thema heeft, laat zich niet uit over de oor zaken van een verhouding tussen broer en zus. Het verhaal is gesitu eerd in het Zweden van de tweede helft der 18e eeuw. De broer is vijf jaar op reis geweest en keert naar het platteland terug, waar zijn zuster hem opwacht met dezelfde genegenheid als weleer. Zij vertelt hem binnenkort in het huwelijk te willen treden met een hoge ambtenaar uit de koninklijke hofhouding. In werkelijkheid echter is zij niet van zins met de man te trou wen. Haar broer, die tevens voogd Alphense automobilist reed door na aanrijding Twee voetballertjes gewond Woensdagavond omstreeks 8 uur re den vtyf fietsers leden van een voetbal club, onder leiding van hun trainer, over de NIeuwkoopseweg te Aarlanderveen In de richting van de Oostkanaalweg. De jongens werden ingehaald door een automobilist, uit Alphen. Even voor de Hogerdijkbrug reed de automobilist twee van de vjjf Jongens aan, die vielen, stop te even, maar reed daarna door, zonder zich om de slachtoffertjes te bekomme- Toevalligerwijze passeerde er een an dere automobilist. De leider van de jon gens maakte van die gelegenheid ge bruik de bestuurder van de na het onge val passerende auto ln te lichten over wat was voorgevallen. Deze reed snel de aanrijdende automobilist achterna, dwong hem tot stoppen en adviseerde hem terug te keren naar de plaats van het ongeval. De man maakte zich er echter met een smoesje van af, en ver volgde zyn vlucht. De andere automobi list noteerde zijn autonummer en -gege vens, waarmede het voor de Alphense politie niet al te moeiiyk was zijn lnden- titeit te achterhalen, en tegen hem pro cesverbaal op te maken. De slachtoffer tjes waren de 12-jarige F. H. en de 15- Jarige G. W. Z., belden uit Aarlander veen. Eerstgenoemde werd aan het hoofd gewond en werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden. Zijn clubgenoot kreeg een bloeduitstorting aan zijn rechterheup alsmede snljwonden aan het gezicht. De beide fietsen wer den zwaar beschadigd. Inbraak in Alphens benzinepompstation Buit 200 gulden lit de nacht van dinsdag op woensdag I» Ingebroken in het Shell-benzlnepomp- Mation ln de Vinkebuurt, staande langs de Steektenveg. Door verbreking vnn een ruit van de voordeur van de sta- ttonagebouwtje heeft men zich toegang verschaft tot het kantoortje, lit een on gesloten bureaulade heeft de nachtelijke bezoeker kans gezien 200,— aan con- Voorta eigende hij zich een geldtas toe. waarvan hij waarschijnlijk heeft ver wacht dat die een flinke som geld zou bevatten, maar de tas, waarvoor hij *ich hoogstwaarschijnlijk geen tijd heeft gegund'om de inhoud te controleren, be vatte geen cent. Omtrent de dader ontbreekt tot dusver elk spoor. De politie stelt een onderzoek in. De inbraak werd ontdekt door de beheerder toen hjj om zes uur des morgens het pompstation weer open heids. LEIDSE BIOSCOPEN over haar ls geeft zijn toestemming voor het huwelijk. De aanstaande echt genote is echter in verwachting van haar broer. Wanneer zij ondanks alles met de ambtenaar trouwt, wordt zij bevangen door de angst dat het kind niet normaal zal zijn. Uit haar eigen omgeving kent de vrouw een afschrik wekkend voorbeeld. Zij vraagt zich af of zij door een eventuele Rechter op deze manier gestraft zal worden voor de ongeoorloofde relatie. Het kind dat geboren wordt is echter ge zond, maar de moeder komt op dra matische wijze om het leven. Vilgot Sjöman vertelt zijn verhaal aan de hand van een geladen dialoog en sfeer volle beelden. "My sister, my love" is niet bepaald een amusementsfilm, maar zal per sonen met onderscheidingsvermogen confronteren met een probleem dat in onze samenleving leeft, maar niet zo in de openbaarheid komt. De KFC keurde uitsluitend toegangelijk voor strikt volwassenen. viva maria REX Voor het eerst in hun carrière zien wij de twee Franse sterren Bri gitte Bardot en Jeanne Moreau te zamen in een film: Viva Maria. Een ongecompliceerd verhaal met veel vaart, humor, romantiek en een beetje sex in de vorm van strip-tease. Een vrolijke film dus die bovendien nog wordt verlucht door enkele liedjes, welke gebaseerd zijn op de Franse hoofdstad. Aanvankelijk zien wij Brigitte in een jongensachtige creatie met pet en lange broek. Zij speelt de rol van een Iers meisje in een tijd dat de geschil len tussen Ieren en Engelsen hoog op laaiden. Samen met haar vader blaast zij met behulp van dynamiet gebou wen op. Bij een van deze pogingen verliest zij haar vader. Alleen trekt zij verder, en komt in contact met het variëtégezelschap van Rodolfo, waar zij kennis maakt met Maria (J. Mo reau). Samen brengen zij enkele zang nummers, waarmee zij bij het publiek veel succes oogstten: Maria en Maria. Het verleden lijkt voor Ierse Maria vergeten. Plotseling echter komt het gezelschap in ongewenste aanraking met de Zwarte Garde van Rodriguez, die op het gewone volk een ware ter reur uitoefent Gezamenlijk echter weten zij deze garde te overwinnen: Viva Maria. KFC keurde 14 jaar. de verzamelaar CAMERA The Collector, opnieuw in Leiden op het witte doek, is zeker een bezoek waard. Indringend wordt verfilmd, hoe een jonge vlinderverza melaar, die plotseling schatrijk wordt door de voetbalpool te winnen, een meisje schaakt. Dit louter omdat hij haar graag wil bezitten, ook al voelt zij niets voor hem. Hij sluit haar op in een gewelf en laat het haar aan niets ontbreken, behalve aan vrij heid. Meesterlijk heeft William Wyler de beklemmende sfeer getroffen. Een tragisch hoogtepunt vormt het slot van deze bijzondere film. (volw.) prolongaties Terecht zijn deze week in de bios copen STUDIO en LIDO resp. "Dar ling" en de film "Samen uit, samen thuis" geprolongeerd. "Darling", ge speeld door Julie Christie, verwierf drie Oscars en is in deze tijd van verregaande vermaterialisering zo niet een teken aan de wand, dan toch bij zonder actueel en "bij-de-tijds". Wat minder diepgaand, maar dan ook veel grappiger is de film "Samen uit, sa men thuis", met de drie grote komie ken: Bourvil, Louis de Funes en Ter ry Thomas. ADVERTENTIE JONGENS: 17 steens ancre waterdicht schokvrij met garantie vanaf 84, horloges l' I JUWELIER-HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TEL. Z0778 Op twee plaatsen in de stad herinnert de gemeente In toepasselijke lentetermcn aan het 100-Jartg bestaan van de Roode Kruisorganisatie. Vorig jaar oktober ayn hij molenmuseuni De Valk en ln de tussenberni van de Vijf Meilaan bollen van narcissen en tulpen gepoot. Res pectievelijk In wit en rood verbeelden deze voorjaars bloemen nu het Roode-Krulsembleem op belde plaatsen. Bijna ln volle glorie, want door de plotselinge koude golf van de laatste dagen zijn de tulpen aan de VtJf Mei laan wat dichter by de grond gebleven dan de narcissen. Het mozaïek by het molenmuseum is echter nagenoeg ln optimale vorm. Het op verzoek van het Roode Kruis door de gemeen- teiyke plantsoenendienst uitgelegde mozaïekwerk zal, als de narcissen en de tulpeu zijn uitgebloeid, vóór de zomer weer ln rood en wit worden opgeplant. Deze vorm van Roode-Krulsreclame kan men overi gens In het gehele land aantreffen, omdat destyds aan vele gemeentebesturen eenzelfde verzoek Is uitgegaan. Veel ruchtbaarheid ls hieraan echter nog niet gegeven. De zeer omvangryke welwillende medewerking hier aan heeft vorig jaar de bloembollenhandel wel even voor problemen gesteld, omdat een hausse ontstond ln de vraag naar rode en witte bloemen. Vierde voorronde Brasem-concours Roelofarendsveen In Roelofarendsveen wordt morgen avond om half acht in de Pancratius- zaal de vierde en laatste voorronde ge houden voor het Brasem-concours, dat zondag over een week in deze plaats wordt georganiseerd. Het programma luidt als volgt: J. and the A's uit Hillegom; Binatang uit Leiderdorp; The Upside Down uit Noordwijk; Jasses uit Leiden; The Butts uit Leiden. Verder The Baker Street Jazz Band uit Leiden; The Westend Sisters uit Noordwijkerhout (zingend trio); Will Madge uit Mij drecht (zingend duo); Truusje Koek, accordeoniste uit Groningen; Johan Berenschot, protestzanger uit Hilver sum; Jacques Brox, Napolitaanse zan ger uit Amsterdam. Tussen de optredens door kan men dansen op muziek van de Leidse R. Bluesgroup „The Keystones". Leids burgemeester geeft startschot Oranje-strandloop De burgemeester van Leiden, mr, G. C. van der Willigen, zal het start schot lossen voor de Oranje-strand loop, die de Leidse Politie Sportver eniging op zaterdag 29 april 1967 or ganiseert Daar er nog steeds veel belangstel ling voor deze prestatieloop bestaat en Laatste avond in K. en O.-serie K. O. gaf ons gisteravond weder om (voor de laatste maal in dit sei zoen) een avond gewyd aan de moderne muziek. Medewerking verleenden thans Ileana Mellta, mezzo-sopraan; Rlen de Reede, fluit en Theo Bles, plano. Had den we vroeger hoofdzakeiyk te doen met werken ln majeur of mineur met de ons bekende drieklanken en dominant- septlen accoorden, thans moet een kri- tlkus alles afweten van composities in verschillende modi van a-tonale, bi-to nale en van seriële muziek; van clusters en geprepareerde piano's. In ieder geval moet de resencent trachten zich los te maken van de traditie en de nieuwe we gen verkennen. Daarna moet hy zich af vragen: is alles, wat hy te horen krygt biyvende kunst of zyn veel composities slechts een experiment? De drie kun stenaars hebben ons in ieder geval gis teravond met deze moeiiykheden gecon fronteerd. Rien de Reéde en Theo Bles openden het concert met Sonatine voor fluit en piano van Hans Werner Henze uit 1946. Niettegenstaande enkele modern aan doende klanken was dit werk niet geheel losgekomen van de traditie. De op 20- jarige leeftyd geschreven Sonatine voor fluit en piano van Ton Kruyf, hoe knap ook serieel geconstrueerd, droeg toch nog de kenmerken van een jeugdig en thousiasme. Heel mooi waren de drie Pieces from „Chu-u" van de Japanner Kazuo Fuku- shlma. Felle uitersten van fff tot ppp gaven deze stukken verrassende klan ken. Verder hoorden we nog Musica per flauto solo van onze Nederlandse com ponist Kees van Baaren en „Carol" van De zangsoliste Ileana Melita heeft met haar vooral in het lage register goed liggende stem en haar sublieme voor drachtskunst ons doen verstaan welke spanningen en emotionele geladenheid ook in het moderne lied kunnen liggen. Wy denken hierby bovenal aan de drie liederen van John Cage: She is asleep, Flower en The wonderful widow of 18 springs, het eerste met een geprepa reerde piano, de beide andere met bege leiding op verschillende houtdelen van, de piano. Van Rob du Bois ging ten slotte „Because going. voor zang en fluit, speciaal voor de uitvoerenden geschreven. Het moderne gedicht van Kenneth Patchan is diep van inhoud, het werd uitzonderiyk mooi voorgedragen, de muziek was knap, maar we hadden de klanken al vele malen die avond ge- Rien de Reede bleek ook ditmaal een fluitist te zyn met een buitengewone begEiafdheid en grote beheersing van zyn instrument. Theo Bles is een pianist voor wie de moderne muziek geen pro blemen bezit. Buitengewoon knap was zyn accompagnement van de zangeres en de fluitist. Afgezien van de apreciatie van „Mu ziek van deze tyd" hebben deze drie kunstenaars ons veel geleerd en doen genieten. Dank aan K. O. die dit mo- geiyk maakte. THEO TEN HOOVEN. Zoeterwoudse NK0V sloot seizoen af met autoralley Voor de derde achtereenvolgende keer sloot de Zoeterwoudse afdeling van het Ned. Kath. Ondernemersverbond, voor heen de Hanze, het seizoen af met een autoralley. Het deelnemersaantal van 44 was beduidend minder dan voorgaan de jaren. Welgemoed ging de eerste „equipe" om 7 uur op pad. De eerste opdracht het noteren van een aantal opschriften in de Weipoort, bleek voor velen al straf- punten te kosten. Op weg naar Alphen a.d. Ryn werd wederom de oplettend heid van de kaartlezers getest. Aan de boorden van de Nieuwkoopse plassen werd in restaurant „Plaszicht" de kof fie gebruikt. Na het pittorieske Zwam- merdam werd wederom Alphen aange daan. Over smalle wegen kwam men in Koudekerk terecht om daar de weg langs de Ryn te vervolgen in de rich ting Leiderdorp waar de laatste op drachten moesten worden uitgevoerd. Terug in het Don Boscohuis konden de heren J. de Jong en N. v. Velzen, die voor een voortreffelijke organisatie had den gezorgd, een aanvang maken met de beoordeling van de uitgevoerde op drachten. Pas toen men aan tafel ging voor het diner, waarmede de avond werd afgesloten, kwam het laatste team, het enige dat puur vrouweUjk was binnen. In het begin van de tocht reeds waren zy dwaalwegen ingeslagen en reden zo een dubbel aantal kilometers alvorens in het Don Boscohuis met een luid gejuich welkom geheten te worden. Tydens het diner werd door voorzitter H. Paarde- kooper aan de vier best geklasseerden prijzen uitgereikt. De uitslag luidde: 1 J. Versteegen en echtgenote 2 strafpun- ten, 2 J. Berk en echtgenote 3 strafpun- ten, 3 J. v. Bemmelen Jr. en echtgenote 4 straf punten; 4 Maria v. Bemmelen en Hans v. Bemmelen 4 strafpunten. DUBBEL HUWELUK N00RDWIJKERH0UT-0UDE WETERING Gisteren ls ln Oude Wetering het kerkelijk huweiyk Roelofurendsveen, volgde om 3 uur de huweiykssluitlng voltrokken van twee gebroeders Van Wetten, leden van ln de kerk van Oude Wetering ten overstaan van paa- de bekende wielrennersfamilie uit Noordwykerhout met toor lemmers. twee gezusters Bosman uit Oude Wetering. Na de bur- De foto toont de twee paren naast elkaar ln de „huwe- geriyke plechtigheid ln he* raadhuis van Alkemade te ïykabank" met links de pastoor. de inschrijving reeds gesloten is, heeft het bestuur van de L.P.S.V. besloten de inschrijving open te stellen tot 28 april 1967. Men moet echter vanaf he den de inschrijving en het inschrijf geld afgeven in het bureau van Poli tie te Leiden of het bureau van Po litie te Katwijk. Nieuwe toeristische attractie de „Sleutelstadrit" De Leidse WV deelt, bij monde van directeur B. H. de Wilde, mee, dat Leiden er een verrassende nieu we attractie bij heeft, die er zal bij dragen de Sleutelstad toeristisch te ontsluiten, nl. de „Sleutelstadrit". Dinsdag 18 april is deze in samenwer king met de NZH gestart. De rit bestaat uit twee delen: des morgens wordt een bezoek gebracht aan de veiling Flora en aan een Rijns- burgse kwekerij en 's middags wordt er een afwisselende rondrit gehouden door de in hoog tempo groeiende Sleu telstad. De tocht wordt door een korte wandeling in het historische hart met een bezoek aan de Pieterskerk onder broken. De rit eindigt bij de monu mentale molen „De Valk", die mer eveneens kan bezichtigen tegen een voor de deelnemers aan de Sleutel stadrit, gereduceerde prijs van 25 ct. De prijs van de rit, voor de gehele dag, bedraagt f5.per persoon. Verdere inlichtingen kan men in winnen bij het VW-kantoor, waar men ook te allen tijde hotel-, restau rant- en pensionlijsten kan krijgen, evenals ander informatief materiaal over Leiden. Laatste wedstrijd van Loek Hensen Loek Hensen (34), reeds vijftien jaar uitkomend in het eerste elftal van Roodenburg, zal zondag zijn laatste officiële wedstrijd spelen. Aan dit feit zal zondagmiddag voor de aanvang van de wedstrijd RoodenburgUnitas in de Leidse Hout enige aandacht wor den besteed door het bestuur en de spelers van de club, waarin hij reeds vanaf zijn elfde jaar voetbalt. Het wordt geen afscheid, want Loek Hensen die de hele opkomst van de Leidse eerste klasser vanuit de vierde klas als actief speler meemaakte, zal in het nieuwe seizoen de jeugd gaan trainen. Zoeterwoude offerde voor missienoden De noodkreet die pater J. Bosman vanuit zyn missiepost ln Indonesië heeft gericht aan zyn geboorteplaats is niet onbeantwoord gebleven. De nood ls zo hoog gestegen dat de bewoners zelfs hun bedden verkopen om van de op brengst rijst te kunnen kopen. Een collecte ln de kleine parochie van de H. Kruisverheffing bracht het prach tige bedrag van 1.109,op. De deel nemers aan de autoralley van het NKOV brachten na een opwekking van de voor zitter 108,85 by een. Ook de toestand op de missie van pater J. Rekelhof baart zorgen. Twee van de vyf priesterbroers Vaneman zyn momenteel ln Zoeterwou de. Pater Antoon heeft zyn arbeid ln India onderbroken voor een vakantie. Pater Johan ls teruggekeerd wegens ziekte en zal in het Rotterdamse St. Franciscuaziekenhuis in Rotterdam worden opgenomen. RAADSAGENDA De Zoeterwoudse gemeenteraad komt a.s. woensdag 26 april in vergadering byeen. De volgende zaken komen o.m. aan de orde: onbewoonbaarverklaring van de woning Westeinde 12; benoe ming van een commissie tot werlg van schoolverzuim; verlening van een sub sidie aan «Ie tafeltennisvereniging PIT '54; subsidieverlening aan de Oranje verenigingen; wijziging van het raads besluit inzake aankoop van grond ten behoeve van de bouw van scholen ln het bestemmingsplan Westeinde: wijzi ging van de gemeenteiyke salarisver- ordening; voorstel tot advisering aan G. S. inzake vaststelling van de wedde der wethouders; wyziging van de verorde ning op de heffing van reinigingsrech ten; aanbieding der bedryfsrekenlngen over 1964 en 1965 tr voorlopige vaat- stellig alsmede de gemeenterekening over 1964 en 1965 ter voorlopige vast- voor het gemeenteiyk bouw- en woning toezicht. Begrotingswyslgingen. (ADVERTENTIE) GEMEENTELIJKE AANKONDIGING INVOERING VERPLICHTE HALVED AGSLUITING HOUTWINKELS Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat voor de duur van 3 maanden op de se cretarie, kamer 125, ter lezing voor een ieder is neergelegd de door de Raad dier gemeente ln zyn vergadering van 10 april 1967 vastgestelde verordening, hou dende wyziging van de Verordening op de Winkelsluiting 1953 I (gem. blad no. 15), laatsteiyk gewijzigd by verordening van 26 september 1966 (gem. blad no. 28). Deze wijziging houdt ln, dat winkels waarin uitsluitend of in hoofdzaak hout en houtwaren plegen te worden ver kocht voortaan op maandag na 13.00 uur voor het publiek gesloten dienen te zyn. De gewyzigde regeling treedt met in gang van 24 april 1967 ln werking. Leiden, 21 april 1967. Een 76-jarige voetganger uit Lel den is gisteravond op de Rijn en Schiekade omstreeks kwart over 9 aan gereden door een achteropu-ijdende personenauto. De man is met een her senschudding opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis. 5000ste woning van Pensioenfonds Metaal in Katwijk aan Zee gebouwd Vanmorgen i9 in Katwijk aan Zee de 5000ste woning, die gebouwd werd door de Stichting Bedrijfspensioen fonds voor de Metaalindustrie, in ge bruik genomen. Ter gelegenheid daar van heeft mr. J. W. G. Floor, directeur Volkshuisvesting, die de ziek geworden directeur-generaal van de Volkshuis vesting en Bouwnijverheid ir. H. M. Buskens verving, het woord gevoerd en de opening verricht. In de afgelopen jaren heeft het fonds een belangrijke rechtstreekse bijdrage geleverd tot de bestrijding van de woningnood. Per eind 1966 was een bedrag van rond 100 miljoen gulden (17% pet van het fondsvermogen ad ca. 565 miljoen gulden) geïnvesteerd in de 5000 woningen die thans in ge bruik zijn. Negenenvijftig procent van woningen wordt thans verhuurd voor een bedrag van minder dan 100.- per maand. Op vele plaatsen van ons land heeft het pensioenfonds voor de metaalindustrie woningen gebouwd. In onze omgeving was dat, behalve in Katwijk, in Leiden, Leiderdorp, Voor schoten en Zoetermeer. voor Leiden en Omgeving Doktersdiensten Leiden Voor alle artsen die de weekend diensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huis arts raadplegen. Apotheken Leiden Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Op zaterdag 22 april is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 23 april gesloten van 8 tot 24 uur. Alkemade en Leimuiden dkt. D. A, v. Haselen, Kerkstraat 91, te Oude Wetering, tel. 01713-217, en dkt. P. J. J. M. Heynen, Noordeinde 166, Roelof arendsveen, tel. 01713-329. Alphen a. d. Rijn dkt. J. K. Plat- teschor, Burg. Visserpark 4. tel. 2858. Apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67, tot 13 uur, daarna Allart, Raadhuis straat 206. Zondag: dkt. M. v. d. Steen, Wilhelminalaan 66, tel. 2738. Bodegraven dkt. E. Bol, Wilhel- minastraat, tel. 2113. Apotheek De Weijer te Gouda. Zr. A. v.d. Pol, Wil- helminastraat, tel. 2187. Dierenarts: J. v. Oosterom, Vijver laan. tel. 2136. Boskoop dkt. Pompe, tel. 2136. Wijkverpleging: zr. De Haan, tel. 2805 Uazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. N. J. Zimmerman, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Tandarts: J. K. Werkman, Hoofdstraat 322, Sas- senheim, tel. 02532-7457. Hillegomse Aptoheek, Hoofdstraat 78, Hillegom. Katwijk a.d. Rijn dkt E. E. v.d. Laan, tel. 2810. Apotheek: Kon. Julia- nalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. J. J. W. Scho nenberg, tel. 2336. Koudekerk a. d. Rijn zr. v. Leeu wen, Dorpsstraat 50, Koudekerk a. d. Rijn, tel. 01714-505. Ook voor Koude kerk, Leiderdorp, Zoeterwoude (HRD) en Hazerswoude (RD). Bij ongeval len aan de Rijndijk bellen tel. 01714- 278. Lang er aar, Nieuwveen en Woubrug- ge dkt. A, M. v. Dongen te Nieuw veen, tel. 01723-101. en zr. Eys, Nieuw veen, tel. 01723-144, b.g.g. 01725-777. Leiderdorp dkt. H. A. Blauwen- draad, Hogewoerd 4, Koudekerk, tel. 01714-208. Leidschendam dkt. J. W. Ludwig, Voorb.weg 4a, tel. 3532. Tandarts al leen voor spoedgevallen, tel. 070-543035. Wijkverpleging Groene Kruis, Willi- brordu.sstraat 2, tel. 3449, Ziekenauto, tel. 3923 (Rijpspolitie). LLvse dkt. F. J L. M. Haase Jr.. Heereweg 337. tel 3685. Apotheek en tandarts onder Hillegom. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. C. A. Essens, Noorden, tel. 01724-282. Noordwijk dkt. B. de Beer, Want- veld 11, tel. 2751. Groene Kruis en Wit-Gele Kruis: Gemeenschappelijk Wijkgebouw, Van Panhuijsstraat, tel. 2907, resp. 2338. Apotheken: Duinrand Apotheek (zaterdag van 8 tot 6 uur en zondag van 12 tot 1 uur en van 5 tot 6 uur n.m.). Oegstgcest dkt. H. A. Reterink, Terweeweg 152, lel. 50394. Zr. Van der Kleij, tel. 52426. b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk a.d. Rijn. Sassenhelm dkt. J. M. v. Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Voorhout en Warmond dkt. L. J. H. U mpers, Churchilllaan 13. tel. 8140. Wijkverpleging: zr. Van Paassen. Kerk- dam 1. Warmond, tel. 01711-250. Voorschoten dkt. S v.d. Kooy, J. W. Frisolaan 5, tel. 2527. Tandarts: B. v. Wijk, Kon. Julianalaan 32 (mel den om 9.30 uur). Apotheek: Voor- schotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverpleging: zr. Parmenticr, Wijngaardenlaan 2. tel. 2177. Wassenaar dkt H. W. Plink, Prin- senweg 44a, tel. 2075, en H. S. Boo- gaart, Storm v. 's-Gravcsandeweg 1, tel. 4406. Apotheekdienst: Wassenaar- se Apotheek, Schouwweg 32, tel, 2402. Tandartsendicnst (zaterdag en zondag van 18 tot 18.30 uur): G. E. M. J. Schülz, Jonkerlaan 86, tel. 2116. Sto ringsdienst gas, water en elektriciteit: tel. 2248. Zwammerdam dkt. K. Gill, Zwara- merdam, tel 01726-2527.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3