PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 APRIL I9f De heer M. Heuzen gehuldigd bij zijn 25-jarig jubileum bij LTB Het voltallige binnendienst-personeel en het inspectiekorps van de Onder linge Waarborg Maatschappij Verzeke ringen van de LTB waren vanmorgen in restaurant Van der Heijden vi meld ter viering van het 25-jajrig jubileum van de heer M. Heuzen, chef van de afdeling brandverzekering. De jubilaris, die was vergezeld van zijn echtgenote en twee kinderen werd eerst toegesproken door de directeur, de heer W. H. M. Ommen. Deze moreerde in zijn toespraak dat de heer Heuzen na op 16-jarige leeftyd het ulo-diploma behaald te hebben als jongste bediende op het kantoor aan de Rijnsburgerweg kwam werken. Het duurde niet lang of de jubilaris kreeg een plaatsje op de afdeling boekhou ding. In '44 werd hij gerecruteerd voor de Arbeidsdienst, waaraan hij evenwel tijdens de dolle dagen in september van dat jaar wist te ontkomen. Hij bleef ondergedoken tot de bevrijding. STUDIE Na zijn militaire dienst, die in 1946 aanving, werd de jubilaris aangesteld op de ledenadministratie en vervol gens in 1951 op de afdeling brandver zekering. Tijdelijk liep hij stage bij de zusterorganisatie, de NCB en volg de hij cursussen voor het verzeke ringswezen. Ook verwierf hij de di ploma's boekhouding en handelscor- despondentie. De afdeling, waarover de heer Heu zen thans als chef is aangesteld, heeft een grote ontwikkeling doorgemaakt, o.a. door de omschakeling op de ge mechaniseerde administratie. Aan de mechanisatie zal binnen afzienbare tijd nog uitbreiding worden gegeven als de nieuwbouw bij de Leiderdorpse brug in gebruik genomen zal worden. In zijn woorden van dank betrok de heer Van Ommen ook de vrouw en kinde ren van de jubilaris. Burgerlijke stand Geboren: Dirk, z.v. F. Mulder en M. Kooistra; Maria A. G., d.v. A. J. M. van den Bosch en H. Beers; André M., z.v. D. van Duijn en L. Kulk; Michel, z.v. P. Philippo en J. J. de la Rie; Arendje W., d.v. W. van Duijn en C. Remmelzwaal; Rudolf M., z.v. C. H. van der Voort en C. M. Ammerlaan; Arend W., z.v. D. Kraijenoord en T. C. Remmelzwaal; Theodorus W., z.v. T. W. C. Looije en G. M. J. van der Ende; Marcel T. J., z.v. T. F. W. War- menhoven en T. M. van Seggelen; Ge- rardus Q. T.. z.v. G. T. Cosmann en M. G. Molenkamp; Helena C. A., d.v. W. J. J. van Winden en C. A. M. van der Ham; Diana E.. d.v. G. J. Riemsma en E. M. Koper; Anita, d.v. N. Luyen- dyk en C. A. Hofker; Angela P. F., d.v. W. P. I. Holswilder en G. C. H. W. van Glabbeek; Huibert, z.v. H. Lekx en W. H. van. Weelderen. Overleden: C. M. Harte, 70 jaar, echtgenote van D. G. C. van Aken; N. Arentsen, 65 jaar, man; H. Goedhart, LEIDSE AGENDA DONDERDAG 20 APRIL K. en O. Concert in serie „Muziek van deze tijd". De Lakenhal. 20.00 uur. Kath. Volkspartij, afd. Lelden Jaarvergadering. Den Burcht, 20.00 uur. Sted. R.K. Vrouwenbeweging Ont spanningsavond. Kleine Burcht, 20.00 u. Filatelie», afd. Lelden Contact avond. Cantine Clos en Leembruggen, Blnnenveatgracht, 19.15 uur. Bevolkingsonderzoek T.B.C. Zaal Petrakerk, 9 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ljjkse feestavond. Stadsgehoorzaal, 20.00 VRIJDAG 21 APRIL Ned. Kath. Vakverbond Algemene vergadering plaatselijke centrale. Café- rest. „Eigenzorg", Stationsweg 29. Lel den. 20.00 uur. Bevolkingsonderzoek T.B.C. In zaal Petrakerk, 1416.30 en 1921.30 K. en O., afd. Oegstgeest Concert door Lelds Jeugdkamerorkest. Groene- of Willlbrordkerk, 20.00 uur. ZATERDAG 22 APRIL Jazz sociëteit Folk Beat 14 Trio Jan Rath met zangeres Cora Keene. Na afloop Jam sessions. Hockeycantine Roomburg, 20.00 uur. Kon. Ver. Lltterls Sacrum Opv. van „Pas op dat Je geen woord zegt". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Ixddato-comlté Feestavond ter af sluiting. Stadsgehoorzaal, 21.00 uur. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., afd. Leiden Bezoek landgoed ..Raaphorst1' te Waasenaar. Vertrek met bus 46 vanaf het Stationsplein 10.33 uur. GESCHENKEN De voorzitter van het bestuur de „Onderlinge" de heer G. H. den Berg, sprak in aansluiting hierop ook zijn waardering uit voor de trouw van de jubilaris aan de maatschappij. Hij overhandigde hem een enveloppe mei inhoud en zijn echtgenote bloemen. Na een pauze met koffie met gebak werd het woord gevoerd door de heer C. van Marten, die een hobby- boorset aanbood namens het personeel van de binnendienst en het inspectie- korps. (Het personeel van de maat schappij groeide in aantal sinds 1942 van 25 tot ongeveer 120 personen) Het geschenk werd de jubilaris over handigd door een als B.B.'er verkleed personeelslid als toespeling op de func tie van de heer Heuzen by deze dienst. Namens alle vertegenwoordigers in Noord- en Zuid-Holland bood de heer C. Jansen hoofdinspecteur, aanvullen de hulpstukken voor de hobby-set aan. 100ste promotie voor prof. dr. E. Havinga Gistermiddag promoveerde aan de Leidse universiteit mej. G. M. Sanders, woonachtig te Lelden, tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift: "De vorming mlsterol en overbestralingsprodukten". Promotor was prof. dr. E. Havinga, die hiermee "zijn" 100 promoties volmaakte. Om dit opmerkelijk feit enig cachet te geven zullen er morgen ln het chemle- complex aan de Wassenaarseweg wat festiviteiten worden georganiseerd in de vorm van een verwelkoming van prof. Havinga door zijn eerste promovenda, mej. dr. E. Petri; enige toespraken, een rondleiding door de chemie-gebouwen en een Informele receptie. Hoger presentiegeld voor Leidse raad De vergoeding, welke door de leden van de Leidse raad voor het bijwonen van een raadsvergadering wordt geno ten, bedraagt sedert 1 januari 1964 resp. 30,— en 20,per lid per bijgewoon de middag-, onderscheidelljk avondver gadering. In verband met de wens van de raad om 's avonds te gaan vergaderen en mede gezien de ontwikkeling van het loon- en prijspeil in de afgelopen Jaren, achten b. en w. termen aanwezig wijzi ging van de geldende vergoedingsrege ling voor te stellen. Een vergelijking van het bedrag der vergoeding met dat, toegekend in een aantal andere gemeen ten. heeft b. en w. tot de conclusie ge leld dat een vergoeding van 40.per lid per vergadering, waarbij voor meer bijeenkomsten op dezelfde dag de ver goeding slechts eenmaal wordt geno ten, alleszins redelQk is te achten. Jaarwedde Leidse wethouders moet worden verhoogd Blijkens een schrijven van Gedepu teerde Staten kan,'zulks in overeen stemming met het gevoelen van de minister van Binnenlandse Zaken, de wedde van de wethouders met ingang van 1 januari 1967 worden verhoogd in verband met de op die datum op salarisgebied getroffen algemene maat regelen. De burgemeester is van oor deel, dat, gelet op de sedert 1 januari jl. doorgevoerde verhoging van het salarispeil voor het overheidspersoneel er voor de raad alle aanleiding aan wezig is de door Gedeputeerde Staten aangegeven verhoging te aanvaarden. De wedde dient met ingang van 1 januari 1967 op het maximum te wor den bepaald van de categorie gemeen ten van 100.000 tot 125.000 inwoners. De wedde zou verhoogd worden van f28.000 tot circa f30.500 voor iedere wethouder. „ZORGENKIND" TE LISSE als vakantiegelegenheid beschikbaar gesteld aan de drie landeiyke ouderverenigingen voor zorgenkinderen. Dit ZOEKT echter zo overstelpend groot dat lang niet alle ouders (VAKANTIE) PLEEGOUDERS naar voren: zyn er in de bollenstreek misschien gezin nen, die gedurende één week een zorgenkind in hun gezin willen opnemen, zodat de ouders met hun andere Dinsdagavond kwam de Kath. Oudervereniging „Voor het Zorgenkind" in vergadering byeen. Na huishoude- lyke zaken behandeld te hebben werden de plannen tot een waardige viering van het 2e lustrum in het najaar Medegedeeld werd voorts, dat de vereniging tydens de te organiseren. Daarvoor is veel extra leiding nodig en Een groot probleem waar vele ouders met gehandi- één week van hun vakantie willen missen om ook deze ls de vacantiemogelijkheid voor deze gezinnen. Door het hiervoor opgeven by het secretariaat: Laan van Rijcke- „Bovenveen" in Ruinen (Dr.) vanaf april tot september lichtingen worden verstrekt. Met vreugde delen wij mede, dat de in begin april gehouden Simavi- collecte in Leiden 8811,77 bedroeg. Wij danken alle collectanten, oud en jong van ganser harte voor hun en thousiaste hulp. Het Simavi-comité Leiden. LEIDSE RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiden komt op dinsdag 2 mei a.s. te veertien uui openbare vergadering bijeen. Te behandelen onderwerpen o.a.: Voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor de kosten var het bureau van de adviseur voor het openbaar voortgezet onderwijs (mej dr. A. M. M. Smit, red.). Preadvies op het verzoek van het bestuur vai Ver. voor Chr. Nijverheidsonderwijs Leiden en Omstreken om de uit breiding van het leerplan van zijn lagere technische school met 'n avond cursus gezel stucadoren nodig te delen. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het toekennen van een vergoeding in de kosten voor wetenschappelijke begeleiding van het onderwijs aan enkele lagere scholen. Voorstel inzake het vaststellen van de vergoedingen in de kosten wegens be loning van vakonderwijzers, waarop de besturen van de bijzondere scholen gewoon, voortgezet gewoon uitgebreid lager onderwijs, over het jaar 1965 aanspraak hebben. Voorstel inzake het vaststellen van de vergoe dingen in de kosten wegens beloning vakonderwijs, waarop de bestu- van bijzondere scholen voor bui tengewoon lager onderwijs over jaar 1965 aanspraak hebben. Voorstel de burgemeester inzake de wedde de wethouders. Voorstel inzake ruiling van perceelsgedeelten grond ir de Waard; Voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden als bijdrage aan de provincie voor het, in verband met de omlegging van de vaarroute, maken van een brug in de Haagweg (de z.g. Waddingersluis). Voorstel zake het beschikbaar stellen van gel den voor de aanleg van het Lammen- schansplein en de met die aanleg ver bandhoudende grondkosten. Voorstel inzake het onbewoonbaar verklaren 71 woningen gelegen aan de Waardgracht. Zuidsingel en Looier straat. Voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor de leve ring van stoom aan de Stichting uni versitaire woonwijk „Boerhaave" te Leiden. Voorstel om G.S. te verzoeken het bedrag van de vergoeding voor het bijwonen van de vergaderingen van de gemeenteraad met ingang van 1 september 1967 te wyzigen Gymnastiekvereniging Sparta hield haar jaarlijkse uitvoering Leuke oefeningen MAANDAG 24 APRIL Iyeidae tuinier»- en liloemiatenver. „Door eendracht verbonden" Leden vergadering. Gebouw Chr; Belangen Oude Singel 236, 20.00 uur. DINSDAG 25 APRIL Museum van Oudhedi glache lezing, Rapenburg, 20.00 Adelbertveronlglng, afd. Lef Prof. F. van Mcchelen spreekt Vlaamse kwestie. Rest. De Doelen, 20.0(1 Kalli. Middel Later op de avond kregen wij toch nog gymnastiek op hoog niveau voorge schoteld door de dames van Sparta, die aan de ringen en de brug met ongelijke leggers hun kunnen toonden. Om onge veer 12 uur kwam het einde van deze avond waarvan de leiding in handen was van de dames H. Ommen en W. Boelee en de heer A. v. Polanen die te zamen met de pianiste, mevr. M. Doorn-Blok, tijdens de pauze reeds door de heer Voch- teloo in de bloemetjes werden gezet. Al len kunnen terugzien op een genoeglij ke avond en we weten nu dat Leider dorp sportieve burgers heeft. v. d. Valk Boumanweg kan spoedig worden doorgetrokken Met de doortrekking van de Van der gevoerd. Daarna werd uit volle borst het valk Bouwman weg zal binnen niet al Voor de ouders en genodigden hielden gisteravond 400 Jongens en meisjes van de Leiderdorpse gymnastiekvereniging Sparta hun uitvoering ln de Leidse Stadsgehoorzaal. Een jaarlijks terug kerend evenement dat ook nu weer vele belangstellenden trok. Onder de genodig den waren Leiderdorps burgemeseter mr. R. M. Gallas en de wethouders, de heren C. Meerburg en Nlevaart die door de heer J. Vochteloo hartelijk welkom wer den geheten. Sparta is een bloeiende vereniging, wat men aan het aantal, 400. wel kunt afleiden. Gymnastiek vormt de voor naamste sport. Bovendien Is een kleine groep wandelaars opgenomen. Om half 8 ving de avond aan. Muzikaal begeleid Archeolo- door mevr. M. Doorn-Blok aan de piano, marcheerden de jongens en meisjes de j zaal binnen. Voorop de allerjongsten en de vervolgens de wal meer geroutlneerden. Enige oefeningen, waarbij het aankwam op het maatgevoel weiden perfect uit- Nog dit jaar bouw Waddingersluis in de Haagweg In het kader van het plan tot om legging van de vaarroute heeft de Leidse raad op 18 juli 1966 besloten een bedrag van f 1.200.000,beschik baar te stellen voor de bijdrage aan de Provincie voor het maken van de Hooghkainerbrug. Met de bouw van deze brug is een aanvang gemaakt. InmiddeLs is met de voorbereiding be gonnen van een volgend onderdeel van het plan, namelijk de bouw van de brug in de Haagweg, de z.g. Wad dingersluis. Het ligt in het voornemen van de provincie dit werk nog in de loop van dit jaar ter hand te nemen. De kosten van uitvoering, welke op f3.700.000,in totaal worden ge raamd, zullen op dezelfde wijze tus- hen de provincie en de gemeente wor den verdeeld als ten aanzien van de Hooghkamerbrug het geval is. Er zal derhalve 'n bedrag van y, X f3.700.000 is f 1.850.000,beschikbaar moeten worden gesteld. De provincie zal zich belasten met het beheer, met inbegrip van de be diening, en het onderhoud, van de over het nieuwe kanaal te bouwen bruggen. De hieraan verbonden kosten zullen, voor wat de Hooghkamerbrug betreft, door de provincie worden ge in de omstandigheid, dat de Waddinger sluis voor rekening van de gemeente komen. Dit verschil vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de Wddinger- sluis niet, zoals de Hooghkamerbrug, in een provinciale weg zal zijn ge legen. De Leidse raad kan voor de afkoop van de evenbedoelde kosten 'n bedrag van f600.000,aan de provin cie betalen. STOOMLEVERING UNIVERSITAIRE WOONWIJK „BOERHAAVE" Ten behoeve van de verwarming van de universitaire woonwijk „Boerhaave" heeft het bestuur van de gelijknamige stichting de gemeente verzocht met in gang van het komende stookseizoen stoom te willen leveren. Voor de aansluiting van deze woon wijk op het stoomnet der Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit moet een stoomleidlng worden gelegd va spoordijk af tot aan het bovenbedoelde gebouwencomplex. De leiding zal geheel ondergronds worden gelegd en het be gin vormen van de toekomstige ring leiding, welke ls geprojecteerd ter ver groting van de bedrijfszekerheid van de stoomleverlng aan reeds bestaande af nemers. Voor de aanleg van de leiding en het opstellen van de apparatuur zal een krediet beschikbaar moeten worden gesteld van 80.000, Door de Dienst van Gemeentewerken is een onderzoek ingesteld naar de toe stand van de 98 panden (waarvan 8f woningen) in het bouwblok, begrensd door de Zuidsingel, de Oosterkerkstr. en de oostzijde van de Waardgracht. Deze bebouwing ls begrepen in het plan voor sanering van het gebied He- rengracht-Zyisingel, waar het systema tisch wonlngonderzoek is aangevat. Uit het onderzoek is gebleken, dat 71 van de 86 woningen ongeschikt voor bewoning moeten worden geacht. VOORSCHOTEN FLORALIACOMMISSIE De Floraliacommissie te Voorscho ten is voornemens om bij voldoende belangstelling ook dit jaar weer een 0 f. 1 r kweekwedstrijd te organiseren voor de Studiezaal gemeente-archiet leerlingen van de lagere scholen. Even. als vorig jaar wordt verwacht, dat elke school haar eigen tentoonstelling organiseert waarbij ter aankleding kan worden gerekend op enig versierings materiaal, beschikbaar te stellen door de beplantingsdienst der gemeente. Voor de keuring, welke het best kan geschieden omstreeks begin sep tember kan men eventueel een beroep doen op de commissie, die voorts per school ook weer een bijdrage van 20.- zal verstrekken voor de aankoop van prijzen. Als prijs voor de plantjes kan worden aangehouden 0.50; voorts geldt, dat per kind uiterlijk twee plantjes kunnen worden gekocht. Ter beschikking zullen zijn de Coleus, de Fuchsia, Begonia in rood en rose, de Mesumbryanthemum (een vetplanten- soort met grote rose bloemen), de Ster van Bethlehem en het Vlijtig Liesje. Bestellingen worden tegemoet gezien tot uiterlijk 20 april a.s. De af leving zal dan ongeveer eind mei kunnen geschieden. De Commissie bestaat uit de vol gende personen: B. Hoogwerff-Kroon, voorzitter; mej. G. Jansen, penning- meesteresse; G. Buy?, secretaris: J. van Alphen, lid. bestaan. H. Mis door mgr. Zwartkrui Viering 60-jarig Sparta-lied gezongen, en ook hierin LodewiJkskerk. 14,30 (Grote Pers) 18.00 19.00 i de jongelui bfjzondei Ontvangst Vervolgens werd begonnen t i diner oefeningen vormden daarvan de In de Stadsgehoorzaal. 20.0023.00 uur naamste punten. Het kunnen worden ;eztnd. Dezer dagen ia een anavang gemaakt het pro- niet (je uf|,raak van huize Weltevreden, de voormalige directeurswoning van de reeds geliquideerde steenfabriek "Ou derzorg". De statige villa "Weltev OuderroinmUsie l^orciitznchnol Bul- zonder gracieus wat de gymnasten allemaal bij- staat precies op de plaats de ouderavond. Gvmnastleklo toon spreidden en de ouders wisten het ,|en binding tot stand gebracht kaal. Lorentzkade 61. 20.00 WOENSDAG 26 APRIL Kon. Ver. IJl tori* Sacrum. Opv van ,,Paa op dat je geen woord zegt". Leidse Schouwburg. 20.00 uur. Zuid-Hollandse Weefcursu* Open bare weefcursus ln de gemeenteschool. Tweede Haverstraat, 14.0017.00 uur. Lledercnavond M.m.v. Leny Ste vensRidderhof en Max van Egmond, De Lakenhal, 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 14 april tot en met don derdag 20 april 1967: geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tol Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, te lefoon 21060. allemaal wel te waarderen. Na de ope- Boumanweg vanaf de garage Van der Valk DDC 3 8—2. ook op zaterdagmorgen geopend De studiezaal van het gemeente-ar chief aan de Bolsotkade zal met Ingang van 6 mei ook op zaterdagmorgen voor het publiek toegankelijk zyn. Dit ls mogeiyk geworden door de re cente aanstelling van een wetenschappe lijk ambtenaar, die ln de studiezaal kan assisteren. Zoals bekend is noopte personeelsge brek de gemeente-archivaris mej. mr. A. J. Versprille er geruime tijd geleden toe de (gewaardeerde) openstelling op za terdag af te schaffen. De studiezaal ls geopend van maandag tot en met vrjjdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; op zater dag van 9.00 tot 12.15 uur. „Beatmis" in St. Antoniuskerk Bij gelegenheid van het éénjarig be staan van de parochiële ontspannings vereniging voor jongeren in de St. Antoniusparochie in Leiden Zuid- West, DEO genaamd, zal zondagmid dag 23 april a.s. om half twee voor het eerst in Leiden een jongerenmis worden gevierd. Medewerking wordt verleend o.a. door de beatgroep „The Butts" en het Antonius-kinderkoor onder algehele leiding van de heer W. H. II. Wiemer. Voor de DEO-leden en genodigden is daarna om kwart voor drie de ope ning van een ontspanningsmiddag met van drie uur tot kwart voor vijf het optreden van het Studentencabaret Lecra met een speciaal programma. Moeilijke wedstrijd voor Docos tegen TOV In de tafeltenniscompetitie van de afd. Den Haag moeten nog twee beslissin gen vallen. Zowel in degradatiegroep bl als in groep b3 is de tweede degra dant nog niet bekend. In bl zjjn het Roelofarendaveense Sparkler 1 en het Leidse Docos 2 gelijk geëindigd, terwijl In b3 een ander Docos-team. het vierde, eveneens op de rand van degradatie staat. De Leidenaars hebben nog een wedstrijd tegen het Noordwykse TOV 2 voor de boeg en alleen bij winst kunnen zij de degradatie ontlopen. TOV is daarentegen bij een gelijkspel al veilig. Overigens: Doeos 3 was enige weken geleden al zeker van de teruggang naar de tweede klasse, zodat het seizoen '66- '67 voor de roodwitten wel eens een „rampseizoen" kan worden. De aan sluiting met het in de landelijke hoofd klasse uitkomende Docos 1 gaat nl. he lemaal verloren De uitslagen en standen luiden: Promotlegroep al: 1 St. H.-TSB 4- Sportief 1 73. Eindstand: 1 Phoenix 8 14. 2 St. H.-TSB 4 8—12,. 3 De Treffers 3 8—9, 4 Sportief 1 8—3, 5 Geslaagd Te Delft slaagde voor het examen van scheikundig ingenieur onze plaatsgenoot de heer A. T. van Eijl. Geboren: Janneke, d.v. Johannes Nell en Cornelia E. .P. van Ipenburg; René C. J., z.v. Cornelis J. de Koning en Johanna C. M. Zuidgeest; Alexan dra, d.v. Willem A. Mugge en Johanna van Klaveren; Wilhelmus A., z.v. Paulus Appel en Maria R. Steenbeek; Sonja, d.v. Johannes Abrahams en Ja- comina E. Boonstoppel. Ondertrouwd: Jacobus J. Maas te Leiden en Maria C. Swagerman; Teu- nis B. F. Ouwehand en Anna A. van Amstel. Overleden: Sjana A. Jansen, 86 jr., echtg. van K. Barmentloo; Anton Arentsen, 63 jaar. Boerenleenbank te Voorschoten sloot 1966 gunstig af Onder voorzitterschap van de heer A. Q. Doeswijk hield de Boerenleen bank de jaarvergadering. Het jaar 1966 is voor de Boerenleenbank niet on gunstig geweest. Ondanks de dalende spaarzin in het algemeen zijn de spaar en depositogelden met ongeveer 8 ton toegenomen. Het bedrag der uitstaan de hypotheken nam toe met 1.400.000.- en het balanstotaal met 1.270.000.- tot een totaal van ruim 8.500.000.- De totale omzet beliep een bedrag van 129 miljoen, dit is 34 miljoen hoger dan vorig jaar. De netto-winst ad 9.095.29 zal worden toegevoegd aan de reserve. Directeur H. J. Beuman gaf een toelichting op de verschillende jaar cijfers en aktiviteiten van de bank. Het gehele bedrijf van de Boerenleen bank richt zich sterker naar de par ticuliere sector, waardoor het land en tuinbouw-element een steeds klei ner percentage gaat innemen. Voor de forenzen-rekeninghouders is het reeds jarenlang een vanzelfsprekend heid dat zij 2 x per week 's avoni van de service van de Boererrieenba;, gebruik kunnen maken. De toekot stige ontwikkeling van de bank met vertrouwen tegemoet gezien wc: den. Het bijkantoor in Leiden Zui: west begint goed te lopen en von» het financieel middelpunt van dei. snel groeiende woongemeenschap. De verwachting is, dat binnen vi:; jaar de gehele administratie va Boerenleenbank via computers lopen. Een andere ontwikkeling, welk zich binnenkort zal voordoen is, dï de Boerenleenbank over zal gaan autofinanciering. Het aftredend lid het bestuur, de heer A. Q. Doeswi en het aftredend lid van de Raad Toezicht, de heer A. A. v. d. I werden herkozen. OEGSTGEEST Gejïoren: Kees, z.v. P. Verschoor J. J.'Jobse; Annemarie. d.v. H. Vernv. len én A. G. van Apeldoorn; Ewald C:> par. z.v. G. van der Spek en E. F, Wijntjes; David Maurits, z.v. D. Jaeg- en J. M. A. den Edel. Getrouwd: C. A. W. van der Star C. W. A. Rompa; P. G. Roodhuyzen D. J. A. van Breda Vriesman. Overleden: G. H. M. van den Bos W. J. Woestenburg. VERTROKKEN EN GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN H. Stam en fam. a.b. Valkenb. weg to. no 25. Emmen ab. Molenwijk: M. R Thomas en fam. Boshulzerkade 41, Utrecht Oudegracht 32f; J. L. Sellink en fam. Zoeterwoudseslngel 72, Oegst- geest, Clematlsln. 69; A. Bernard er fam. Garenmarkt 23a, Leiderdorp, Brit tenburg 12; J. W. Muusse en fam. Wil lem de Zwijgerlaan 329. Boskoop, Reljerskoop 151: J. A. Lorinser en fam. v. Swietenstraat 33, Leidschendam, Schout v. Eykln. 83; G. Storm en fam. Burggravenln. 170, Leiderdorp, Louise de Collgnystraat 18; J. P. Dam en fam. Janvossensteeg 17, Oegstgeest Akelieln. 15; R. A. A. Koger en fam. Gerecht 11, Kezerswoude, da Costasingel 27; A v.o. Meer en fam. Groenesteeg 41, Ha- zerswoude, Rijndijk 7a; K. Fokkens Wit te Singel 101a, Ver. Staten v. N. Ameri ka; A. M. v. Leeuwen-v. Moufik, Han senstraat 57, Sassenheim Lindenln. 12; J. L. Piesman Plet Paaltjenspad 5, EpI- de, Burg. Legroweg 43: E. Pinga Rijns burgerweg 10, Canada: E. F. Wishart Rijnsburgerweg 10 U. S. A. L. L. J. L. Schiphost Leemanstr. 14 Den Haag, Nie- boerweg 125;.A. S. Kooistra Oude Rijn 64, Groningen v. Houtenln. 212; H. Loon- stra Oude Rijn 64, Groningen v. Houten laan 212; A. v. Nieuwenhuijzen Kanaal- weg 45 Amstelveen, Laan v. Kronenburg 9; H. W. de Water Leliestraat 46 Ha- zerswoude, a.b. Krommo Jaagpad; P. E. Keekstra Leliestraat 94 Rotterdam, Gou- vernedwars8tr. 2b; J. K. Stegeman- Geervliet, Levendaal 35a, Wassenaar, Laan v. Rhemen van Rhemenshuizen 10: J. v. Wakeren Noorddeinde 2a, Den Hel der, Buitenhaven 5; J. A. J. Kralt Pak- huisstr. 1 Roermond, Wilhelminasingel 10; M. H. Deckers Franehimontln. 49 Roermond Wilhelminasingel 10; Dasun Herudjito de Sitterln. 91, Indonesië; H. P. Smits Heemskerkstr. 51, Hilver sum Noodweg 37; M. J. Koet Molenstr. 8 Hilversum, Noodweg 37; H. R. Don selaar Rossinistr. 4 Duitsland; E. R. Soudijn Klikspaanweg 12 Den Haag, Zuidwerfplein 19; J. J. M. Schouten-Ha- zebroek v.d. Hoevenstr. 5, Alphen a.d. Rijn, Saffierstr. 112; B. Cornet, Anna Paulownastr. 35, Rijnsburg. Langevaart 56; A. A. Schouten Sumatrastr. 173 Al phen a.d. Rijn. Saffierstraat 112; F. W. Adank Kagerstraat 32, Den Haag Em- mapark 8: C. J. Halbertsma-Spieren burg, Lopsenstr. 27a, Heteren, Eijkman- st. 29; J. de Lange Rijndijk 82, Valken burg ZH, Claudiusdreef 33; J. A. P. W. Willems Pieterskerkhof 4c, Nijmegen, Postdwarsweg 22; M. b. O. SaSdi Var kenmarkt 7. Den Haag, Malakkastr. 38: J. A. Groenewegen Roodenburgerstr. 57, Amsterdam, Herculesln. 9 II; E. Crans Zoeterwoudsesingel 55. Den Haag, Laan van Meerdervoort 714: C. Guldemees- te Curagaostr. 1 Woerden, Singel 64 II; W. K. J. Huizinga Mosweg 210, Rotter dam, Paetstr. 6B; I. M. v. Exter Plant soen 45, Amsterdam, den Texstr. 36 hs; M. J. E. v. Haaften, Steenschuur 14, Heemstede, J. H. Weisenbruchweg 17; F. J. Sol Noordeinde 2a, Den Haag, de Moucheronstr. 48; A. M. A. Charouraki Varkenmarkt 7 Alphen a.d. Rijn, Wilhel- mlnaln. 54; H. Muskiet-v.d. Vet Ooster- dwarsstr. 19, Den Haag, Ampèrestr. 57; M. J. M. Hosman Boommarkt 23a, Delft Ternatestr. 2a; R. W. Petri Plantsoen 15, Vlaardingen, Menadostr. 43; B. H. B. H. Hamld de Laat de Kanterstr. 3, Leider dorp, Zyidijk 22: E. Hubers Stieltjesstr. 3 Gorinchem, Joh. v. Egmondstr. 3b; GOUDEN BRUIDSPAAR IN BOSKOOP ning en de opmars was het de beurt aan de meisjes van 9 en 10 Jaar, die Rjjn' op de muziek van Bonanza urije oefe ningen uitvoerden, die ondersteund wer den door handgeklap van de ouders. Bijzonder leuk was ook de vrije les van de kleuters, die met hoofddoekjes om en stokken, die moesten dienen als bezemstelen, echte heksjes waren. De muziek uit een der kinderprogramma's. Vrouwtje Bezemsteel, was er geheel by aangepast. Niet altyd was de aandacht bij de leidsters, en daardoor kon het ge beuren dat het geheel niet vlekkeloos verliep. Maar dat was ook niet in de eerste plaats de bedoeling, aldus de heer Vochteloo. Men moest geen keur- turnen verwachten. Desondanks konden wfj de verrichtin gen van de Spartanen alleszins waar- hel oude gedeelte langs SCHAKEN Voor de onderlinge competitie van de Leiderdorpse Schaakvereniging werden de volgende partyen gespeeld: J. Ver- duyn-rector C. de Groot afgebr.; W. Goedhart-S. Wels afgebr.; P. C. v.d. Lee-J. H. Rlemens 1-0; J. H. v.d. Velde- R. v.d. Zwan Mi-Vi; R- Marbus-C. v. Tol 1-0; Ph. Goedhart-H. Splinter J. den Hoed-H. Flohr 1-0; H. Hoogen- kamp-A. W. F. Geerlings 1-0; dr. J. Pool-rector J. C. de Groot 0-1; J. H. Riemens-Ph. Goedhart 0-1; R. v.d. Zwan- C. v. Tol afgebr.; J. M. v.d. Maat-P. C. v.d. Leek 1-0; M. Spllnter-J. H. v.d Velde afgebr.; J. M. Hak-M. Flohr afgebr.; H. Bloemhard-H. Hoogenkamp 1-0. A2: Gossima 3-VVV 1 5 5. Eind stand: 1 Pit '54 1 8—13. 2 NKF 1 8 -10. 3 Excelsior 2 89, 4 Gossima 3 84. 5 VVV 1 8—4. A3; Wlbats 7-DSB 1 37. Eindstand: 1 Scylla 4 8- 15. 2 Salamanders 3 8—11. 3 DSB 1 8—10, 4 DHC 1 8—2, 5 Wibats 7 8—2. Degradatiegroep Bl: 1 St. H.-TSB 5 Sparkler 1 7- 3, Docos 2-Scylia 5 46. Eindstand: 1 Te Werve 1 8 12. 2 St. H.-TSB 5 8—9, 3 en 4 Sparkler 1 Docos 2 87, 5 Scylla 5 85. B2: De Treffers 4-St. Vooruit 1 3—7, Docos 3-Salamanders 4 91. Eindst.: 1 Den Burcht 1 8—11, 2 St. Vooruit 1 8—11, 3 De Treffers 4 8—10, 4 Docos 3 86, 5 Salamanders 2 82. B3: ATTC 2-Docos 4 5—5, TOV 2- Rustenburg 1 37. Stand: 1 Rusten burg 8—12, 2 Gossima 4 8—10, 3 TOV 2 7—7, 4 Docos 4 7—6, 5 ATTC 2 8—8. Het echtpaar J. NiesingB. Niesing-Van der Wilk herdacht gisteren het feit, dat 50 jaar geleden In Boskoop hun huweiyk werd gesloten. Ter gele genheid van dit feestelyk gebeuren werd het echtpaar in een trouwkoets van hun woning aan het Ryneveld naar het centrum van Boskoop gereden waar ln liet gebouw „De I^oods" een druk bezochte receptie werd gehouden. De bruidegom (79), die zyn leven lang veehouder In geweest In het Bos- koopse Spoelwyk was daarnaast ook koetsier zowel bij bruiloften als rouw- pleehtlgheden. Het echtpaar kreeg acht kinderen, waarvan er een uit Noorwegen en een uit Frankryk speciaal voor dit festijn naar Boskoop Is overgekomen. De laatste zelfs met een drietal kinderen. Er zjjn voorts 28 kleinkinderen. Op de foto: het gouden echtpaar met twee van hnn kleinkinderen. H. Polack Maredtjk 25, Utrecht, Lc*f Berchmakerstr. 34b; B. L. M. Timme: mans-Koch Witte Singel 27 Luxemburr D. J. A. Roodhuyzen-v. Breda Vriesm-; Oude Vest 63, Oegstgeest, Floralaan GEVESTIGDE PERSONEN D. G. Uit den Boogaard en fam., J. E. Keuter-Kluivers en fam., Pr. He drikpleln 4; J. W. Onderdellnden t milie, wetensch. medewerker, Brahmi 277; F. J. Voorhorst en fam., Plants-* 87; G. van Driel en fam., echeepsbouv kundige, Telderskade 30; J. F. P. der Put en fam., dekenwever, Brahmi 3; J. A. Prins en fam., reiniger boun stenen, Korte Lljsbethsteeg 4; Donker en fam., vlieger, Kennedylas 84; T. van der Hoeven en fam., stuw man, Joseph Haydnlaan 51; A. Ollvk en fam., makelaar, Kennedylaan 76; H Smid en fam., directeur coöp. lam Spierenburg en fam., leraar, Brahms! 255; P. A. Gorthuis en fam., verkopt: Zwarte Pad 7; W. J. C. Verberckmoes a fam., filiaalhouder, Breestraat 77; A. i Doesburg en fam., pottenbakker, Ver! Nassaustraat 4; M. J. A. P. M. Klikspaanweg 14; J. H .van der Lai: kraanmachinist, Corellistraat 51; R. Ki se, arbeider schryfmach. fabr., woerd 121; C. P. A. M. van Steent-, gen-Romme. typiste. Mozartstraat 21! M. J. Hoogendam-Heyke, J. v. Gora kade 13; A. W. G. van Steijn, Van Spe£i straat 76; H. M. Kroone, huishoudst? Burggravenlaan 217; C. Frederiki Coornhertstraat 17; E. J. ter Bals, Z> terw. singel 81; J. R. M. van der Lug Witte Singel 50; J. A. M. L. Roberts Olgers, Rapenburg 7; J. C. de Ro:> Schutterstraat 18; R. Lelieveld, Rils burgerweg 120a; A. J. van Kestex ziekenverzorgster. de Sitterlaan 89; i C. van Huffelen, Herengracht 43; BI A. P. Houwing, Herengracht 80; O van Lochem-Kalf, Zoeterw. singelr. L. C. M. van Grieken, Stadhouders^ 19; M. N. Verheul, verpleegster, Hoi' laan 55; M. M. Berg, 1.1. verpleegd Hooigracht 15; J. R. M. Keyzer-\ Voort en fam., Bakker Korffstraat li J. Harte veld, Wiardi Beckmanstraat 1 M. Rosenwald, Nachtegaallaan 15; F.l Meijer, militair, Hof laan 221; Peekstok, Witte Rozenstraat 57I. E van de Wetering, Bachstraat 92; T. E A. van der Voort. Garenmarkt 11: J E Willemsen, Rijn en Schiekade 105; Joumayl, broodbakker, de Laat de fe terstraat 3; A. C. M. Beerenfenger, E verpleegster. Hooigracht 15; J. W. W'j seis. Noordeinde 2a; P. C. C. Zijleir.s: Rijn en Schiekade 107; J. S. T. Von hulp in de huish., Timorstraat 62; C.1 Ekkers, Thorbeckestraat 33; B. A. Ou! Elferink, elektrotechnicus, Tit. Brani malaan 182; G. de Klerk, Rijn e kade; J. J. Verhoeven-van der Pd Prinsenstraat 13; Y. J. J. Schmitt, r beidstherapeute, Oude Rijn 51; R. i Nieuwenhuijs, arbeidster textielfabrie Roomburgerweg 2; G. J. de Groot, R: en Schiekade 109; I. Baart en fam., selaar, Boshuizerkade 26; A. Moham Amar, febr. arbeider, Kraaierstraat H. E. V. Hooiberg, Witte Singel 27; M. Beishuizen, Herengracht 130;P. Veggel, hulpfitter, Hansenstraat 12a; T M. Quellhorst, H. de Grootstraat 22; 0 Weijers, Witte Rozenstraat 11 ;T. Kedd: Y. E. Liauw-A-Joe, secretaresse, Bac1 straat 66; J. E. Bos, ziekenverzorgstf.' Rijnsburgerweg 10; H. K. A. venbooden, Morsweg 238; H. Brandwyk, ziekenverzorgster, Rijnsbu: gerweg 10: J. J. van Geest, secetaresK Noordeindeplein 2b; C. W. F. Mei] ziekenverzorgster, Rijnsburgerweg A. H. Gieskes, Rijn en Schiekade 101:. M. Kennedy van Dam. ziekenverzorgst' Rijnsburgerweg 10; C. J. Heringa, M< weg 238; R. H. W. M.. van den Hooge: Rijn en Schiekade 104; F. H. J. 1 de Wetering, Ryn en Schiekade 103:' J. W. Huisman, directeur meubelbei Kennedylaan 94; H. T. Visser. Stid tjesstraat 43; N. H. Velders. J. ijenkade 31; R. A. Muller, Ryn ei kade 104. P. W. A. Altorf en fam.. koopmaJ woonwagenkamp; A. Harrewyn-Tro» wee en fam., Rijndykstraat 33; J. C. Berk en fam., timmerman, Koreva* straat 4; E. E. Dibbets en fam., rijk» ambtenaar, Paramaribostraat 32; Wanrooij en fam., werkvoorbereid Diamantlaan 118; J. C. G. van Veen tam., rijksambtenaar. Bachstraat 41' C. P. D. Ruckert en fam., organist adviseur, Kennedylaan 82; C. J. de Rlj en fam., natuurk. adviseur, Utr. V* 19: J. F. M- Juffernians en fam., arD der touwfabrieken. Herensteeg 13: Lens en fam.. he (boekhouder. Ken" dylaan 26: J. C ins en fam., straat 34; C. Ga .ard en fam.. on^ houdsmonteur. Parkstraat 26; C. Pa-- en fam., kruidenier, Willem Kloos! 3; C. H. du Gardijn en fam.. persone- functionaris. Colenbranderstraat 1: Wledemeijer-Walrabenstein. Ken^ i 48. Q. P. Lansbergen. Hoge R.' dij 134: M. I. Samarin, Roodborsts- 54; S. B. L. Marmouchi. lakenwev Surlnamestraat 82; B. M. Touil El-P chir. transportarbeider, Groenesteeg 4 W. E. Biervliet, Korevaarstraat 3; j Kamerling, Oude Singel 162; A. B^' mar-Wilhelm. Acaciastraat 17; C. Westhof, verpleegster, Houtlaan 55; P. Steehouwer, inspecteur, Mozartstrü 217; R. J. Tjon-Sie-Fat, de M. vü Streefk. str. 54; M. C. Kraan, Kenned) laan 72; C. L. S. Achterberg, Hoge Mr dijk 217; M. J. F. Leermakers, La™-"' brug 57: W. U. S. van Lessen Kloek' lector R.U., Witte Singel 38; A. M. Ke- leman, verkoopster. Van Hogendorp-1-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4