PP® R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek onder grote belangstelling geopend MR. J. P. A. VAN BALLEGOUEN DE J0N( TOEKOMSTIG DIRECTEUR VAN DE NZD „Toonschaal '67" te Voorschoten geopend PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 18 APRIL 1967 Hoewel de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek hier ter stede reeds enkele weken geleden zijn Intrek heeft genomen ln het fraai gerestaureerde en modem geoutil leerde pand Steenscbuur 17, naast de Lodewljkskerk, werd de bibliotheek gistermiddag In het dansinstituut Alphenaar onder grote belangstelling officieel geopend. Een plechtigheid, die voor bestuur en directie definitief een streep zette onder een periode van moeizaam be helpen en die voor velen een gelegenheid vormden ln positieve zin een boekje over de bibliotheek open te doen. Donderdag en vrijdagavond bezichtiging voor publiek De voorzitter van het be-, stuur, de heer dr. A. C. de Jong kon vele belangstel lenden verwelkomen, waar onder o.m. van de z(Jde van het gemeentebestuur burge meester mr. G. C. van der Willigen en de wethouders Menken en Sannes. Tot zijn aptjt was mgr. Jansen ver hinderd de opening btj te wonen door een verblijf in het buitenland. Wel aanwe zig was deken W. Haring, in een dubbele functie; hy was er nl. ook „als huis baas". De Centrale Vereni ging van Openbare Biblio theken, evenals het Katho liek Bibliotheken Centrum waren vertegenwoordigd door resp. mej. W. Vintges en de heer drs. H. van We- zlk. De heer De Jong gaf na zijn welkomstwoorden graag het woord aan het gemeen tebestuur, niet ln de laatste plaats omdat deze de reali satie van de nieuwe behui zing der bibliotheek finan cieel mogelijk had gemaakt. Open-deur-politiek Burgemeester mr. O. C. v. d. Willigen gaf toe dat hy zich in het verleden weieens had afgevraagd of er nog wel een (aparte) plaats was voor een confessionele bl- hUotheek. Overtuigd van de redelijkheid hiervan als hy nu is vond hy op grond van het Inwonertal van Leiden het argument van eventuele „efficiency", dat In verband met samenwerking met an dere bibUotheken werd ge bruikt, ook ontzenuwd. »Er is een ontstellende behoefte aan leesmogelljk- heden", aldus de burgemees ter, die hoopte dat de biblio theek de geestelijke ontwik keling, die als wapen ge- In een hoekje tussen de boeken v.l.n.r. wet houder S. M vtken, dr. A. C. de Jong, de heer J. Lijten, ir. H. A. van Oerle, burge meester G. C. van der Willigen en mr. J. van de Poel. hanteerd moet worden te gen de steeds verder schrij dende vermaterialisering zou steunen. „Het is belang rijk, dat iedereen die lec tuur kan krijgen, die hij wenst. Ik hoop dan ook dat U een open-deur-politiek zult voeren", aldus de bur gemeester. V erschillende bestemmingen Deken W. Haring schet ste als voorzitter van het kerkbestuur, dat het huis Steenschuur 17 in eigendom heeft, de geschiedenis van het huis, dat by de buskruit ramp gespaard is gebleven. In 1808 kreeg de toenmali ge pastoor van de Lode- wijkskerk het pand in be zit. Tussen 1853 en 1953 heeft het verschillende be stemmingen gehad, o.m. als kantoorruimte. „Als deken van Leiden kan ik niet an ders dan biy zyn met de r.k. blibliotheek", zei deken Ha ring tenslotte. Op naar de 75.000 Namens het architecten bureau Van Oerle en Schra- ma, dat zich met de restau ratie van het huis heeft be zig gehouden sprak de heer ir. H. A. van Oerle, dié te kennen gaf verheugd te zy« het huls, dat in deplorabele toestand verkeerde, zyn oude luister te hebben kun nen teruggeven. Mej. Vintges sprak na mens de Centrale Vereni ging van Openbare BiblX theïïen en waarschuwde do directrice mej. Hueber. „U zult wel een zucht van ver lichting slaken, dat alles klaar is. Maar nu begint het pas. By elke nieuwe biblio theek biykt dat het bezoek en gebruik een enorme vlucht nemen". Heel toepas- selijk overhandigde ze een boekenbon. De heer Van Wezik voegde er namens het Katholiek Bibliotheken Centrum aan toe, dat hy hoopte dat de bibliotheek dit Jaar van 50.000 tot 75.000 uitleningen zou ko men. Na de woorden van de heer Brouwer, die namens het bestuur van de biblio theek Reuvens sprak en de goede samenwerking tussen beide bibliotheken nog eens memc%eerde, konden alle aanwezigen de nieuwe bi- blioth. gaan bekyken. Ook donderdag- en vrijdagavond van 7 uur tot haTT 9 is do bibliotheek voor belangstel lenden te bezichtigen. „Sempre Avanti" met „Jong en Jolig" in de Stadsgehoorzaal Grootser en kleurrijker dan ooit. dat beloven de twee showavonden te worden, die het Chr. Mu stek- en Toneelgezelschap „Sempre Avanti" mèt „Jong en Jolig" de vol gende week in de Leidse Stadsgehoorzaal houdt. Het spektakel, waarvan de voorbereidingen an derhalf jaar hebben ge duurd, heeft plaats 17^ Jaar nadat het zangkoor „Jong en Jolig zich voeg de bij „Sempre Avanti", toen nog een mandoline gezelschap. Met alle, overigens beperkte, mid- ti als amateurvereniging delen, die Sempre Avan ti ten dienste staan, wil het gezelschap op deze twee showavonden zijn bestaansrecht nadrukke- ïyk onderstrepen. De 2 voorstellingen worden ge geven op donderdagavond 27 en vrydagavond 28 april. Zij beloven grootser en kleurryker dan ooit te worden, omdat er zestig uitvoerenden zullen zyn en 180 kostuum# zullen worden gebruikt. Uit de titel van de show - „Wie verre reizen doet blijkt al, dat het thema een toeristisch karakter draagt. Koninginnefeest in Burgemeesterswijk Voor de 20e maal zal er voor de kin deren van de bewoners ln de zgn. "bur- genieeatcrswDk" op de bekende wijze Koninginnedag worden gevierd. Dit Jaar zal dit feest op 1 mei 's mor gens om 9.30 uur beginnen met een optocht met muziek voor alle kinde ren, die verzocht worden zich om ui- terlijk 9.00 uur op het plein Cobetstr. te verzamelen met vlagegen, versierde fietsen en steppen enz. Van 11-12 uur worden er kinderspelen georganiseerd, evenals 's middags om half twee. Dan zal er ook poppenkast zyn. Voor de ou dere Jeugd zullen er 's avonds van 19.00-21.00 ook spelen georganiseerd worden (waarvoor prijzen beschik baar zyn), afgewisseld met muziek en het Rad van Avontuur. He bijwonen van de feesteiykheden kan geschieden door zich op te geven aan het comité "Koninginnefeest Burgemeesterswyk" t.a.v mevr Taselaar, Tlboel Slegen- beekstraat 9. BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT By onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit zyn: •J. Ben nebroek Gravenhorat, arts oor het tydvak van 1 november 1906 tot 1 Jauari 1968 tot wetenschappelyk me dewerker le klasse in tydeiyke dienst by de Verloskunde benoemd; Drs. H. J. M. Duller, wetenschappelijk medewerker le klasse ln tijdeiyke dienst bij de culturele Antropologie, met Ingang van 1 Januari 1967 in vaste dienst benoemd; Dr. V. Fuclk, voor het tydvak van 1 maart 1967 tot 1 Juni 1967 tot weten schappelyk hoofdambtenaar in tyde- lyke dienst by het Instituut voor Radio- pathologie en Stralenbescherming be noemd; i. L. J. Galllard. arts voor het tydvak ran 1 Januari 1967 tot 1 Januari 1968 klasse ln tydelljke dienst by de Patho logie benoemd; Dr. H. Ph. Minkowski, wetenschappe lijk hoofdambtenaar ln tydeiyke dienst bij de Kindergeneeskunde, met in gang van 1 januari 1967 in vaste dienst benoemd; Drs. H. S. Versnel, voor het tydvak van 1 januari 1967 tot 1 Januari 1968 tot wetenschappelyk ambtenaar le klas se in tydelljke dienst by de faculteit der Letteren benoemd. Aan de katholieke universiteit van Nymegen is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld: het fermi- oppervlak van wit tin". De heer M. D. Stafleu, geboren te Leiden. Promotor: prof. dr. A. G. M. Janner, de promotie geschiedde cum laude. EERSTE PAAL IN VOORHOUT 24 april a.s. zal een aanvang worden gemaakt met de uitvoering van het bouwplan van 136 woningen in de Boek horstpolder. Het lid van Ged. Staten, de heer D. van der Kwaak, heeft zich bereid ver klaard de eerste paal te slaan. Deze plechtigheid zal te rond 4 uur plaats hebben. Burgerlijke stand Geboren: Cornelis, zn. v. C. Kuijt en N. van der PlaS; Ronald, zn v. A. van Doesburg en H. de Bruin; Marco,, zn. v. G. N. van Rossen en J. Crama; Chris tel, dr. v. A. G. J. Kanbier en, C. van der Hoeven; Kees, zn. v. J. L. F. van der Meyden en A. van der Walle; Jo hannes Hubertus, zn. v. H. A. van der Meer en E. J. A. de Jong; Paméla Ca- rolien, dr. v. R. C. Kramer en H. de Vries; Anna Maria, dr. v. C. P. Korte- kaas en I. T. Beijk; Frits, zn. v. A. van den Berg en X. E. Müller; Susanna An drea Clazina, dr. v. W. Koppejan en M. M. den Herder; Zorba Arie, zn. v. A. Blijleven en E. A. Lodewijks; Hermanus Antonie, zn. v. J. Hofmann en J. Schrie- ver; Patricia Aty, zn. v. J. Siefers en W. C. van der Marei; Ingrid Francisca Geertrudia. dr. v. A. Slingerland en J. van der Linden; Nicolette Sandrlna, dr. v. A. M. Woudstra en C. M. P. Klinken berg; Annette Tiny, dr. v. J. L. van der Weij en C. B. Roos'endaal; Joan Ann, dr. v. R. Bieger en G. P. Smith; Leo nard Wilhelmus Gerardus, zn. v. E. Schryer en H. Drozdowicz; Diana Adria ns. dr. v. R. O. Zaalblok en J. M. van Tilburg; Robert, zn. v. G. J. Filippo en J. W. van Berk; Janine, dr. v. R. H. Rynsburger en G. J. Krygh; Paul Marco Peter, zn. v. W. Camphorst en C. B. Boef; Johanna Diederika, dr. v. A. Zwaan en A. J. D. Haasnoot; Jan Peter Johan, zn. v. E. van Koll en T. Hokke- llng; David Isaac Lambertus Andries, zn. v. I. Stouten en W. Schipma. Gehuwd: B. de Jong en J. W. Kalmyn; F. H. D. Fokma en T. Goslings; P. J. Hiep en J. Onderwater; R. Geerlof en E. A. van der Steen; F. G. J. van den Broek en W. Bekooij; C. A. Bendter en H. Gummels: H. B. R. van Wegen en H. J. M. Schillemans. Overleden: W. B. T. Peterzen, 60 jaar. an; J. van der Linden, 59 jaar, echt genote van J. A. van Eek; E. R. Beu- 83 jaar. man; A. Lucas, 79 jaar, J. J. Knol, 66 jaar, echtgenote van J. Neuteboom; J. J. Kooreman, 58 jaar, D. Spuij, 71 jaar, echtgenote van H. Vis; C. de Jongh, 81 jaar, man; T Vink, 78 jaar. man; N. Hulsebosch, 68 Jaar, man; W. Timmers, 81 Jaar, man. LEIDSE MUSEA Acad. Hist. Museum: Rapenburg 73 di. vry. 14-17 uur (verder op aanvraag by custos). Burcht, Burchtsteeg, dag. 10-17 uur, Grafeiyke versterking uit vroege mid deleeuwen. Hortus Botanicus, Rapenburg 73, ima. t/m vrij. 9-12, 13.30-16 uur: kassen 9-12 en 13.30-16 uur, zondag gesloten. Ned. Leger en Wapenmuseum Gene raal Iloefer, Pesthuislaan, werkd. 10- 17, zon- en feestdagen 13-17 uur. zat. ge- Pilgrim Fathers-hulsje, Boisotkade 2. werkd. 9.30-12 en 14-16. zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de tyd van de Pil grim fathers. Prenten-, munten- en penningkamer der Ryksunlversiteit. Kloksteeg 25, voor be zoek eerst schrifteiyk of telefonisch aan vragen. Ook geschiedenis van de foto- Rijksmuseum van Oudheden, werkd. 10- 17, zon- en feestd. 13-17 uur; Egyptische, Asyrische, Griekse, Romeinse en Ne derlandse Oudheden. Ryksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat la, 10-17, zon- en feestd. 13-17 uur; Voorwerpen en kunst. Ryksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen, Steenstraat la, 10-16, zond. 13-1S uur. (Chr. en alge meen erkende feestdagen dicht. Sted. mus. De Lakenhal, Oude Vest, Schilderkunst en historie van Leiden. Open: werkdagen 10-5 uur, zondag: 1-5 uur. Toegang vrij. n.m. (behalve zater dag en zondag). Molenmuseum „De Valk" Molenwerf, di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Maand, gesloten. Niet onbekend met problematiek streekvervoer Als opvolger van de heer N. Ilortensius, die aan het eind van dit jaar het bedrijf met pensioen verlaat, is benoemd tot directeur van de Noord-Zuid-Hol landse Vervoer Maatschappij n.v. mr. J. P. A. van Ballegoijen de Jong, thans chef van het exploitatiedistrict Zuidwest van de n.v. Nederlandse Spoorwegen. De heer Van Ballegoijen de Jong treedt op 1 juli in zijn nieuwe functie. Rechtenstudie in Leiden De toekomstige directeur van de N.Z.H. werd op 11 maart 1911 te Goes als zoon van de gemeente secretaris geboren. Na zijn hbs-tijd studeerde hij te Leiden Indisch recht, met een speciale belangstel ling voor het adatrecht. De tijds omstandigheden maakten echter 'n juridische loopbaan in het toen malige Nederlands-Indië onmoge lijk. Daarom aanvaardde mr. Van Ballegoijen de Jong in 1939 een betrekking bij de Staatsspoor- en Tramwegen in Nederlands-Indië. Als adjunct-inspecteur van het ver voer was hij achtereenvolgens werkzaam te Bandoeng, Soerabaja en Batavia. Tijdens de bezetting van Java werd hij door een Ja panse krijgsraad wegens sabotage tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ned. Spoorwegen Na zijn repatriëring in 1946 trad mr. Van Ballegoijen de Jong in dienst bij de Nederlandse Spoorwegen. Eerst werkte hij als adjunct in de inspectie Utrecht, vervolgens was hü enige tijd assistent van de chef van de Lijn dienst. In 1949 werd hy bevorderd tot inspecteur van het vervoer in de in spectie Amsterdam. Na ruim zes jaar werd hij naar Utrecht teruggeroepen om hoofd te worden van een afdeling welke zich speciaal met de bedrijfs organisatorische vraagstukken en de vergroting van de effiency bij de Dienst van Exploitatie bezighoudt. In KONINGINNEFEESTEN BELOVEN VEEL GOEDS IN VOORSCHOTEN EVENEMENTEN VOOR OUD EN JONG Het bestuur van de Koningin Wilhel- minavereniging te Voorschoten is erin geslaagd voor het komende feest een aantrekkelijk feestprogramma samen te stellen. Daar 30 april op een zondag valt is de eigenlijke feestdag 1 mei, doch de feestelijkheden zullen reeds beginnen op zaterdag. Het feestterrein opent zijn poorten reeds op vrijdag middag om 3 uur. Als feestterrein is aangewezen het verharde gedeelte van het voormalige M.O.C. Na de officiële opening door het be stuur van de K.W.V. is het eerste uur gereserveerd voor de bejaarden. Alle attracties worden hen gratis ter be schikking gesteld, zodat zij kunnen scooteren, schommelen, schieten enz. Daarna komt de jeugd van Nieuw Voordorp aan de beurt. Beide groepen van de Voorschotense samenleving zul len worden onthaald en getracteerd. 's Avonds is er in de grote zaal van de voormalige manschappenkantine, wel ke is ingericht tot café, muziek en N.V. Ned. Electrolasch Maatschappij wijzigde statuten In een gistermiddag ten kantore der H.C.G. gehouden buitengewone verga dering van aandeelhouders der N.V. Ned. Electrolasch My., waar 4795 aan delen vertegenwoordigd waren, kwam een voorstel in behandeling tot wijziging der statuten. Deze wyziging was nodig geworden door de fusie, welke vorig jaar plaats vond van de Hollandsche Constructie Werkplaatsen en haar on- derafdeUngen in de Hollandsche Con- structiegroep. Het voorstel van directie en commissa rissen tot wijziging der statuten, het geen slechts op formele gronden moest geschieden, lokte geen verdere bespre kingen uit, zodat het zonder meer i goedgekeurd. Tentoonstelling gewijd aan de ruimtevaart ten uitgenodigd om een lezing by te wonen, die in het Engels werd ge geven door mr. R. Spoor. De tentoonstelling in het Cultureel Centrum duurt tot en met zaterdag a.s. Elke avond van 19.00 tot 22.00 uur. zaterdag bovendien van 14.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt slechts 0.50 en de houdefs van een cultureel jeugdpaspoort hebben gratis toegang. De beide Voorschotense bibliotheken hebben een stand ingericht waar eer uitgebreide collectie „ruimtevaartlec- tuur" is bijeengebracht Lezingen wor den gehouden op 18, 19 en 21 april om 20.30 uur. Burgemeester L. de Kool en ere burger dr. M. v. d. Stoel bij eer zeer technisch ruimtevoorwerp. LEIDSE AGENDA DINSDAG 18 APRIL Katli. Nat. Bond voor KIIBO, afd. Lel den. aanvang cursus. 20 uur, gebouw GG en GD. Bevolkingsonderzoek T.B.C. - In de Petrakerk, Surinamestraat 3. van 14.00 -16.30 en van 19.00 tot 21.30 uur. Kon. Nederl. Natuurhistorische ver. afd. Lelden - byeenkomst Rijksherba rium. Schelpenkade 6, 20.00 uur. Ver. Oud I-elden - lezing met licht beelden. De Lakenhal, 20.00 uur. K, en 0./L.A.K. - opv. van „Het Treu rige lied van het triest café". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Algemeen Ziekenfonds „L.O.Z." - film voorlichtingsavond. Den Burcht, 19.30 u. WOENSDAG 19 APRIL Gymnastiekvereniging „Sparta" - uit voering. Stadsgehoorzaal, 19.30 uur. Bevolkingsonderzoek T.B.C. - in de Petrakerk, Surinamestraat 3, van 9-12.00 en van 14.00 tot 16.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrydag 14 april tot en met don derdag 20 april 1967: geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschhald, Hooigracht 48, te lefoon 2106a ln aanwezigheid van het voltallige college van b. en w., hoofden van dienst, betrokkenen en genodigden opende gisteravond wethouder W. J. Iestra „Toonschaal *67" in het Cultu reel Centrum te Voorschoten. „Toon schaal '67" is de 9e tentoonstelling die van gemeentewege gehouden wordt. Het is een jaarlijks terugkerende cul turele manifestatie, met telkens een ander thema. Het doel van „Toon schaal" is de belangstelling van een zo groot mogelijk deel van de burgerij te wekken voor kunst en ontwikke ling. De ruimtevaart heeft iets geheim zinnigs. Ze is fascinerend en staat mo menteel in het middelpunt van de belangstelling. Bij de voorbereiding van deze tentoonsteling heeft het ge meentebestuur een beroep moeten doen op nationale ert internationale organi saties en bedrijven, alsmede op de di plomatieke vertegenwoordigingen van die naties, die zich met de ruimte vaart bezighouden. Zo werd contact gezocht met de Ned. Vereniging voor Ruimtevaart, de ESTEC, de interna tionale organisatie op het gebied van het ruimte-onderzoek, het Nederlands Instituut voor Nijverheid en Techniek. Fokker, Philips Telecommunisatie Ind. I N.V. en de afdeling Leiden van de Ned Vereniging voor Raketonderzoek. Er is op de tentoonstelling een unieke j verzameling aan materiaal en foto materiaal byeengebracht. Maquettes, modellen, raketten, satelieten teveel om op te noemen. Er zyn genoeg per sonen aanwezig om de nodige voor lichting te verschaffen over het onder werp, waarvoor men zich interesseert. De jeugd zal in schoolverband de ten toonstelling bezoeken en worden rond geleid o.l.v. deskundigen van het In stituut voor Nijverheid en Techniek. Op de avonden worden lezingen en voordrachten met dia's en films ge geven door de Ned. Vereniging voor Ruimtevaart. Gisteravond waren de buitenlandse Inwoners van Voorscho- k dans. Het feestterrein is verder zater dag en maandag de gehele dag in be drijf. De toneelvereniging „Het Mas ker" geeft op zaterdag 29 april drie toneelvoorstellingen voor de jeugd. Opgevoerd wordt het toneelspel „De Wonderfiets" van Jan Naaykens. De voorstellingen beginnen om 9.00, 11.00 en 2.00 uur. Wielerwedstrijden. De Leidse ren en toervereniging „Swift-combinatie" organiseert in samenwerking met de K.W.V. de grote Ronde van Voorscho ten. Start adspiranten en dames om 14.00 uur (zaterdag 29 april) over een afstand van 15 km. Start amateurs en nieuwelingen om 14.30 over een afstand van 60 km. Veel bekende renners zul len aan de start verschijnen. Het par cours is in Adegeest. Wandelpuzzeltocht. Dit is nieuw in het programma. Iedereen kan deelne men. De organisatie berust bij de „Bromotoelub" Voorschoten. De wan deltocht heeft een lengte van onge veer 1V» uur. Er zyn prijzen te win nen. Er wordt gestart in twee klassen: A-klasse voor geroutineerde puzze laars en B-klasse voor beginnenden. De inschrijving begint om 16.15 en de start is om 17.00 uur. Op deze dag de grote Kinderoptocht. Dit keer maakt de optocht de route door noordelijk Voorschoten. Ze wordt begeleid door vijf muziekkorpsen t.w. de beide plaatselijke korpsen en korp sen uit Leiden, Wassenaar en KatwUk. Er wordt vanaf twee plaatsen gestart: 1 Raadhuislaan en 2 Prinses Margriet laan, daarna worden de groepen sa mengevoegd. Na het afleggen van de route bijeenkomst in het park, waar burgemeester L. de Kool de jeugd zal toespreken. Puzzelrit voor wielrijders. Individueel Afstand 24 km. Duur der rit 2 uur. Start vanaf Het Wapen van Voorscho ten. Aanvang 9.30 uur. Om prijzen. Zwemwedstrijden. Nu Voorschoten over een instructiebad beschikt is het ook mogelijk geworden zwemwedstrij den te houden. De jeugd, die reeds kan zwemmen kan deelnemen. Men wordt ingedeeld naar leeftyd en alleen de schoolslag is toegestaan. Het gaat bij voorinschrijving. Inschrijven bij 't instructiebad en de inschrijving wordt gesloten op zaterdag 27 april om 5 uur. De wedstrijden nemen praktisch de gehele maandag in beslag. Kinder- en Volksspelen. De kinder spelen worden gehouden op het speel terrein aan de Pr. Margrietlaan. Zij beginnen om 2 uur en zijn bedoeld voor de leerlingen der lagere scholen. Indeling naar leeftyd. Prijsuitreiking na afloop. De Volksspelen worden ge houden op de Voorstraat. Allereerst het kuipje-steken, een bij uitstek oud- Hollands evenement. Aanvang 2 uur. Puzzel-toertocht voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Aanvang half twee. Bij voorinschrijving. Leden van de K.W.V. en B.C.V. reductie. Behendigheidswedstrijd. De behen- digheidswedstryd Is bedoeld voor fiet sers en/of brommers van 8 tot 80 jaar. Het parcours wordt tweemaal ger«len, waarvan de snelste ronde met 't minst aantal strafpunten geldend is voor de klassering. Op de Voorstraat. Aan vang half twee. Ringsteken. Dit wordt een attractief kijkspel. Ringrijden op los paard of zo men wil .ongezadeld". Deze demon stratie wordt verzorgd door de rijver- eniging „Santhorst" uit Wassenaar. En tot slot van de viering een groot Oranjebal, of zo men wil een beat- festijn in de feestzaal van het M.O.C. Medewerking verlenen „The Swinging Strings'. Voorts is er een foto-dia en smalfilmwedstrijd. Iedere amateur kan meedoen met foto's, dia's of filmpjes van de festiviteiten op 1 mei van het Koninginnefeest. Het gaat om prijzen en het ingestuurde materiaal is be stemd voor het archief van de Kon. Wilhelmina-evreniging. Tenslotte snelschaakwedstrijden om 't snelschaakkampioenschap van Voor schoten. Deze worden gehouden op donderdagavond 27 april. De inzet is de wisselbeker van de Koningin Wil- helmina Vereniging. Er wordt gespeeld in verschillende klassen. Wedstrijd- zaal Huize De Werf. Aanmelding een half uur voor de aanvang. Iedere in gezetene van Voorschoten kan mee doen. De wedstrijd begint om 8 uur. ORGELCONCERT Op andagavond 24 april a.s. zal om uur in de Dorpskerk te Voor schoten een orgelconcert wonden ge geven door Karei van de Berg, orga nist van de Oosterkerk te Leiden. Uitgevoerd zullen worden werken van J. S. Bach, alsmede de suite évoca- trice van Ch. Tournemire. De avond wordt georganiseerd door de Culturele Commissie van de Her vormde Jeugdraad te Voorschoten en is voor iedereen toegankelyk. Houders van een cultureel jeugdpaspoort en jongeren beneden 15 jaar hebben tegen gereduceerd tarief toegang. april 1960 werd hij benoemd tot che het zich van Lisse tot Vlissine. uitstrekkende exploitatiedistrict Zuio west, waarvan de leiding te Rotterda: gevestigd. Als commissaris van de n.v. Rotte: damse Tramweg Maatschappij, welk onderneming het vervoer in het Zuid Hollandse en Zeeuwse Deltageb: verzorgd, is mr. Van Ballegoijen Jong niet onbekend met specific-, problematiek van het streekvervoer,1 Befaamd sportmai De N.Z.H. krijgt in mr. Van Ba!]» goijen de Jong niet alleen een v voersman in hart en nieren, m: bovendien een befaamde figuur het Nederlandse sportleven, tot di recteur. Hij is voorzitter van sportcommissie van de Koninklijk Nederlandse Wielren-Unie, welke organisatie hij de vice-voor zitter is. In 1964 fungeerde hij al chef d'équipe van de Nederland' wielrenploeg die met goud en broi van de te Tokio gehouden Olyn pische Spelen terugkeerde. Mr. Van Ballegoijen de Jong w; voorts een internationaal erken scheidsrechter bij hockeywedstrijde: Zo floot hij in 1960 enige ontmoeting; tijdens de Olympische spelen te Rorr Hij is nog steeds voorzitter a protestcommissie van de hockeybon Als lid van de Leidse studenten roe vereniging "Njord" was de heer Va Ballegoijen de Jong voor de oorlo tevens een verdienstelijk roeier, die het nummer acht twee keer uitkwaï bij de Europese kampioenschappen. LEIDERDORP Lente-uittocht Door de afdelii Leiderdorp van de Unie van Vrouw lijke Vrywllligsters werd op 17 een autotocht door de bollenstreek g organiseerd ten behoeve van een tal inwoners, die door invaliditeit door andere oorzaken praktisch noo meer buiten komen. Autobezitters en buiten de UW-kring (waarond verscheidene middenstanders, die stelden) hebben hun minder bevoc rechte medeburgers een onvergeteliil middag bezorgd, die met een gezel! samenzijn in „De Oude Post" in Sj senheim werd besloten. Geboren; Nienke, dv J. G. Eernis Da' en H. Hoogerwerf, Maria Elisabe dv B. Verboog en T. M. H. Pap- Willem Nicolaas Adriaan, zv L. P. I. Joosten en E. W. Habbé, Nora A nette Caroline, dv F. Stikkelorum i.» H. Wissel, Pieter Jelles, zv E. Nijbi nii. en G. J. Michil. Ondertrouwd: Hendrik v. d. Belgen gaard, 28 jr en Gerda Inge de Sen pont Domis, 28 jr; Johan W. Schout: 51 jr en Carolina Maria Theodo Hasselo, 57 jr. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdagavond j.l. tijdens de t de ronde van de viertallencompeti van de Leiderdorpse Bridgeclub h ben de dames Altink-Van Upwich r het echtpaar Van Donkersgoed prachtige prestatie geleverd door G lich-Van Leeuwen met het echtp. Klaveren een 51 nederlaag toe brengen. Ook Veldhuyzen-Van met De Koning-Van Zonneveld wc zy het iets bescheidener en hebt nu de gevarenzone wel voi verlaten. De dames Van Gelder- Jong met het echtpaar Rompes ha den de volle buit binnen en verstevi den daarmee hun vierd plaats. De mes Jans-Van Zonneveld met Pli De Vries konden tegen Van Bei Henegouwen-Brummelkamp met echtpaar Verduin niet verder kom dan een geiyk spel. Door dit taat en de nederlaag van Gerllch hebben Tijssen-De Winter met Witkamp, die een 51 zege beven ten op het echtp. Danz met B' Danz jr. hun positie aan de kop a verstevigd. De dames Lenaers-Schu met hun echtgenoten als partner klo men vla een 60 overwinning van achtste naar de zesde plaats. V dienstelijk was ook de 60 zege i de dames Van Berge Henegouwen- Koning met Duyker-Kieft hoewel op een na onderste plaats hierc niet werd verlaten. Stand: 1 Tijssen-De Winter met Loof-i kamp 5010 +425, 2 dames Jan Zonneveld met Pias-De Vries 46- +275, 3 Gerlich-Van Leeuwen echtp. Van Klaveren 4416 +329 dames Van Gelder-De Jong met ecH Rompes 41—19 +171, 5 echtp. V duin met Van Berge Henegouwt Brummelkamp 3723 +78, 6 dan en heren Lenaers-Schutte 3624 7 echtp. Danz met Blom-Danz jr. 25 +140, 8 echtp. Van Donkersgj met dames Altink-Van Upwich 27 +43. 9 Jans-Pouw met gebr. Ka tens 30—30 —29. 10 Van der Bijl-1 der Koog met Wessels-Zwanenbi 2634 51, 11 mevr. Zwarts-hr. Ks tens met Damen-Schippers 20- 197, 12 De Koning-Van Zonnet met Veldhuyzen-Van Vliet 1+ 142, 13 dames Hoogervorst-Zandb gen met echtp. Stokhuyzen 19- 178, 14 echtp. Groesbeek met da Van der Byi-Zwanenburg 1842 15 dames Van Berge Henegouwen Koning met heren Duiker-Kieft U 285, 16 dames Bosse-Wessels mevr.Van Schendel-hr. Bosse 9- TER AAR DE EERSTE PEULEN Vijf dagen later dan ln het vorige werden maandag aan de groenteve de eerste peulen van dit seizoen i voerd door de tulnderg J. H. Hölscher R. de Regt te Ter Aar. De prijs veel minder dan vorige jaar, toen primeur 15,70 kostte. Nu kocht sier J. Koeleman te Ter Aar de peultjes voor de prys van 10,30 12,20 por kilogram.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4