I thJI Afdeling Lisse-Hillegom van de Ned. Ver. van Huisvrouwen jubileert AKTIEVE BEZORGERS v PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 APRIL 1967 Van klossen jon gen tot bnas DE HEER I. J. J. WERK 40 JAAR IN DIENST BIJ VER. TOUWFABRIEKEN De heer I. .1. J. Werk, met zyn K«ln. werden gisteren hurteiyk ontvangen door directie, bedryfslelding en maat schappij ijk werkster van de N.V. Ver enigde Touwfabdeken, b(j wie *.loh ook mr. R. M. Gallas had gevoegd. Dit In verband met het feit, dat de heer Werk kon terugzien op een 4<)-jarig dienst verband by de Touvvfabrleken. DANKBAARHEID De directeur, de heer H. B. Haan appel, herinnerde er aan, hoe de jubi laris het van klossenjongen tot baas in de henneploods had gebracht en hoe hem vooral de dankbaarheid voor de ge boden kansen was opgevallen. Niet al leen volgde de jubilaris direct na de ope ning van de Textielschool te Leiden een cursus aldaar, maar hij behaalde ook als één der beste het Sleuteldiploma. Daarnaast maakte de heer Werk zich vele Jaren als EHBO'er verdienateiyk. Wat de activiteiten buiten en ten dele voor het bedryf betreft herinnerde de di recteur aan zijn bestuursfuncties - se dert de oprichting - van de Volkstuin ver. VTL en aan z(jn werkzaamheden als contactpersoon van de Leidse Volks universiteit K O. De heer Werk dankend voor al deze dingen en hem nog vele jaren in goede gezondheid toewensend tot aan zijn pen sioen en daarna, onderstreepte spr. zijn woorden door overhandiging van de ge bruikelijke geschenken nl.: het Vererend Getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel met het daarby beho rende zilveren draaginsigne, de gouden V.T. speld met briljant, een gouden arm band horloge, alsmede een geschenk on der couvert. LEERGIERIGHEID Na de directeur nam de Lelderdorpse burgemeester het woord. „Gezien de woorden van de directeur", aldus de bur gemeester, „is de jubilaris een steun pilaar. zo niet een hoeksteen van het bedrijf, die met open ogen zijn werk doet en uitblinkt in leergierigheid". Het deed de burgemeester veel genoegen de jubilaris te onderschelden met de zilve ren ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Sprekers als de Uit de Langestraat is in de nacht van dinsdag op woensdag een muisgrijze be stelauto met een wit dak ontvreemd. Het betreft een Opel Olympla Caravan met het kenteken RN 59-29. In de auto was gereedschap ter waarde van 400 aanwezig. In dezelfde nacht werd uit een een-assig aanhangwagentje van de Stedelijke Lichtfabrieken in de Coran- tijnstraat 'n hoeveelheid gereedschap ge stolen. Van een auto in de Pasteurstraat verdween een radio-antenne en een Le lijke Eend 2CVop de Stille Rijn werd beroofd van z(jn koplampen. Van maandag 17 tot en met zaterdag 22 april a.s. wordt de nationale collecte voor kin derbescherming gehouden. In deze week zal een beroep op de gehele bevolking gedaan worden het werk van de kinder bescherming financieel te steunen. De subsidie aan de kinderbescherming in Nederland moet ieder jaar met ruim twee miljoen gulden door giften van par ticulieren worden aangevuld. De Natio nale inzameling die ook dit jaar weer door de gezamenlijke Nederlandse Kin derbeschermingsinstellingen ten behoeve van de 40.000 Nederlandse kinderen, die de kinderbescherming nodig hebben, wordt gehouden, bevelen wij dan ook graag in uw aandacht aan. In de maand maart 1967 werd er by de Leid se Spaarbank ingelegd 5.020.828,54 en terugbetaald 10.499.136,22. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 507 en het aan tal afbetaalde boekjes 677. Op 5.529 re keningen van deelnemers aan de Afhaal- dienst werd 186.311,50 bygeschreven. Er werden 1.482 busjes ter lediging aan geboden met een gezamenlijke inhoud van 57.091,76. Het tegoed der 63.152 inleggers bedroeg aan het einde van de maand 78.062.096,57. Burgerlijke stand Geboren: Robin H., z.v. S. van Gor- kum en M. J. Boon; Judith E., d.v. J. K. Draaijer en J. M. Koenen; Anna M. P., d.v. J. D. Groeneveld en H. M. Mieremet; Ilse, d.v. M. Tetteroo en W. J. Brugman; Karin, d.v. P. Dol en I. J. M. van de Reep; Gerrit J., z.v. W. L. van Kamp en A. Sander; Anton J., z.v. H. J. C. Jacobs en A. M. Sche pers; David M.. z.v. D. Jaeger en J. M. A den Edel. Overleden: M. Brederode, 60 jaar, man; W. Momberg, 78 jaar, man. heer I. Vogelenzang, bedrijfsleider der vezel-afdeling, de heer J. H. Witkamp, chef, en de heren Schalkers en Kooien lieten niet na hun waardering vergezeld te doen gaan van stoffeiyke biyken, hetgeen resulteerde in een reeks ca- deau's die de Jubilaris zeer goed in zyn vrije tyd te pas zullen komen. Ook de heren Houps en Bukker weken hier niet van af. Velen maakten tenslotte van de gelegenheid gebruik om de heer Werk geluk te wensen op deze gedenkwaar dige dag. 1966 was goed jaar voor Coöp. Raiffeisenbank De Coöp. Raiffeisenbank „Leiden - Oegstgeest" hield op 11 april 1967 haar jaarlijkse ledenvergadering in de Stadsgehoorzaal. De voorzitter van het bestuur, de heer J. van Vliet Czn., opende de vergadering waarbij hij memoreerde dat deze bijeenkomst oor. spronkelijk zou worden gehouden op 20 maart j.l. doch wegens het plotse ling overlijden van de heer A. Jan sen, kassier der bank, werd uitgesteld. Dit overlijden was voor de bank een onverwacht en zeer groot verlies. De heer Jansen die zoveel jaren een vraag baak en vertrouwensman is geweest voor leden en rekeninghouders zal men voortaan moeten missen. In het afgelopen boekjaar overleed ook de heer M. Verhaar, bestuurslid der bank. Ook de heer Verhaar heeft vele jaren zijn krachten besteed aan het werk van onze organisatie. Door een Terugziende op het jaar 1966 wees de voorzitter op het verstoorde even wicht in economisch Nederland. De betalingsbalans gaf een tekort aan. de prijzen stegen evenals de lonen. De rentevoet ging naar grote hoogte. Ondanks alles was dit jaar voor de Raiffeisenorganisatie toch een goed jaar. Voor 1967 zijn we zeker niet pessimistisch gestemd. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer M. Verhaar wordt gekozen de heer Th. C. Deckers, thans voorzitter der Raad van Toezicht der bank. In de daardoor ontstane vacature in de Raad van Toezicht wordt gekozen de heer H. A. v. d. Berg te Oegstgeest. De heer G. H. Oostergo las vervol gens het verslag voor dat nog door de heer Jansen werd voorbereid. Hier bij werden enkele cijfers van de balans en verlies- en winstrekening onder de loupe genomen. Na afschrijvingen en reserveringen bedraagt het winstsaldo 50.349.53. De omzet over 1966 over schreed de 326 miljoen gulden, terwijl het balanstotaal boven de 20 miljoen gulden kwam. Na nog enkele woorden van teleur stelling te hebben geuit dat vele leden, afkomstig uit de middenstandssector en die der particulieren de jaarlijkse ledenvergadering der bank niet bezoe ken. sloot de voorzitter deze byeen- Leidse Ver. van Suikerzieken heeft grootste plannen voor viering 20-jarig bestaan Nederland telt ruim 125.000 diabetici. Hiervan zijn er ongeveer 30.000 lid van de Nederlandse Vereniging van Sui kerzieken. De Leidse afdeling van deze vereniging vergaderde gisteravond in het Loge-gebouw aan de Steenschuur. De afdeling Leiden en omstreken telt 850 leden. Begrijpelijk, dat voorzitter A. v. d. Velden in zijn openingswoord opriep tot het winnen van nieuwe leden en donateurs. Ook in Leiden en omstreken zijn er nog een groot aantal patiënten dat geen lid is van de N.V.S. De vereniging organiseert regelmatig voorlichtingsavonden, beheert een te huis voor kinderen die aan suiker ziekte lijden en zorgt daarnaast voor de nodige gezelligheid. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek dat N.V.S. het afgelopen jaar bijzonder actief geweest is. Mevr. J. C. van Kapel - Elskamp bracht de belangrijke vergaderingen in herinne ring, die zowel in Leiden als daar buiten werden gehouden. De afdeling kon dit jaar de boeken afsluiten, aldus de penningmeester, de heer A. v. d. Leek, met een batig saldo van een ruime 500- Voorzitter v. d. Velden was met Zuster M. de Vos aan de beurt om af te treden. De vergadering herkoos echter beide kandidaten en onder steunde dit besluit met een warm applaus. Onder punt 8 van de agenda De heer P. Stevens, geboren te Lien- den, en thans wonende te Den Haag, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift geti teld „Renografie (het onderzoek van de nieren met 131 J-hippuran)". De promotor was prof. dr. J. de Graeff. De heer C. E. Gischler, geboren te Rotterdam en thans wonende te Lelden, is gepromoveerd tot doctor In de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld „A semi qualitative study of the hydrogeology of the North Netherlands". De promotor was prof dr. L. U. de Sitter. Geslaagd voor het kand. ex. godge leerdheid mej. H. M. Dupuis (Rotter dam); kand. Duitse taal- en letterkunde mej. M. Brons (Den Haag) Kand. ex. II Gen. de heer K. H. Hage- mans (Den Haag) en J. G. C. M. de Regt (Woerden). OEGSTGEEST Geboren: Corien Margaretha Imke Wietske, d.v. A. A. Labordus en I. Haars- ma; Helène Caroline Eleonora Elisabeth, d.v. J. E. Temmlnck en L. Hesling; Ernst Jan. z.v. G. J. van Markus en A. Faas: Douwe, z.v. J. J. van Houte en A. C. Vink; Moya Kirstien. d.v. D. M. Banks en V. Lomax; Elisabeth Ingrid, d.v. J. M. Hins en J. M. C. van Tol. Ondertrouwd: F. P. Remmerswaal en M. J. A. van Eisen; C. D. Ouwehand en L. I. van Royen: P. G. Berthlema en A. L. Marck; J. H. Peters en E. Q. Hesse- linck. Getrouwd: T. J. van der Meer en M. C. van Nobelen; H. P. Ober en V. E. Kieftenburg; J Tinbergen en B. van Woerden. Overleden: J. Bertram, Duuren. EUR. COMM. WETENSCHAPPELIJK ONDERWIJS EN ONDERZOEK HOUDT CONGRES IN LEIDEN De Leid.se Universiteit heeft op 131 uur des morgens worden geopend, na en 14 april hel Grool Auditorium in dat do deelnemers dooi de rector de Academie Ier beschikking gesteld magnificus van de Leidse Universi van de Commissie Wetenschappelijk teit, prof. dr. K. A H. Hidding, ziji Onderwijs en Onderzoek van de Raad j verwelkomd van Europa, die voor de vijftiende maal haar jaarlijks congres houdt. Aan dit congres nemen vertegenwoordigers van 18 landen deel, terwijl Finland en Joegoslavië waarnemers hebben ge zonden. deelde het bestuur mede dat men grootse plannen heeft voor de viering van het 20-jarig bestaan. Op vrijdag 20 oktober zal dit feit feestelijk her dacht worden in de grote zaal van De Burcht. Na de pau2e werd een film vertoond van de vervaardiging van de zgn. Rastinon-tabletten. De filmvoor stelling werd verzorgd door de N.V. Organon te Oss. TWEE „GOUDEN" LEDEN KON. ONDERSCHEIDEN Woensdag 12 april 1967 zal in de analen van de afdeling Lisse-Hillegom van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen met gulden letters ver meld worden. Deze dag, waarop het 50-jarig bestaan herdacht werd, is tot een grote feestdag geworden. Het is een grote bijzonderheid dat het ge meentebestuur van Lisse een jubile rende vereniging een officiële receptie aanbiedt ten gemeentehuize. Woensdagmiddag om 4 uur werd deze receptie gehouden waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Met de Burge- LEIDERDORP Zwembad zaterdag open voor publiek Zonder officieel vertoon het ver warmde zwembad „De Does" zaterdag morgen voor het publiek worden open gesteld. Vanaf 10 uur kan men terecht In het bad en zoals gebruikeiyk kan er gezwommen worden zolang het licht is. Ook a.s. zondag na 12 uur is het bad geopend. WASSENAAR Draf en rensport vroeger en nu Voor leden van de Historische Ver eniging „Oud Wasseneer" en andere belangstellenden heeft gisteravond in het Deglerhuis de heer C. Berg, chef van de afdeling public relations van de Stichting Nederlandse Draf- en Ren sport, een causerie gehouden over de draf- en rensport vroeger en nu. De heer Berg vertelde in grote lijnen iets over het paard in de loop der eeu wen. Het is zeer waarschijnlijk dat de bakermat van de drafsport in Neder land ligt. Rond 1500 werden in ons land al draverijen gehouden, een sport die bijzonder populair was. De heer Berg schetste hoe In Amerika en Rusland al in vroeger eeuwen veel aandacht werd besteed aan het fokken van paarden voor de draverij. Merk waardig is eigenlijk dat men daartoe in Nederland, dat over voortreffelijke paarden beschikte daartoe in die tijd niet gekomen is. In ons land werden de eerste pogingen gedaan in 1879 door de Kon. Ned. Harddraverij en Rensport- vereniglng, die een stamboek ging aan leggen. Behalve draverijen kent men in de paardesport ook de rennen. Koning Karei III van Engeland heeft veel gedaan voor het fokken van het volbloed-ras. In Nederland was het Lo- dewyk Napoleon die In Borculo een vol bloed-fokkerij stichtte. Bij ons is de draverij altijd meer populair gebleven dan de rennen. Op het ogenblik worden per jaar naast 1200 harddravers 140 volbloeds voor de rennen getraind. De heer Berg stond vervolgens stil bij de betekenis van de totallsator, die tot 1911 in ons land bestaan heeft en toen werd afgeschaft. Het gevolg was dat tal van goede paarden naar het bui tenland werden verkocht. Pas In 1949 werd de totallsator opnieuw ingevoerd. 20 pet van de omzet, die nu zo ongeveer 40 miljoen per jaar bedraagt, komt ten goede aan de draf- en rensport, aan pryzen en aan fokpremies en aan aller lei maatregelen ln het belang van de paardesport. Uit dit omzet-bedrag blijkt overigens dat de Nederlanders vergele ken met het buitenland bepaald niet zo goklustig zijn als wel eens wordt be weerd. De omzetten fn de buitenlandse paardesporttoto'8 zijn veelvouden van de Nederlandse. De paardesport wordt in Nederland steeds meer populair. De renbaan Duin- digt, waarin enkele jaren geleden 2 miljoen werd geïnvesteerd Is wat ac commodatie betreft het visitekaartje van de Nederlandse draf- en rensport. Twee dingen op Dulndlgt slechts herin- neren nog aan de toestand van een 50- tal jaren geleden: de oude bel en del primitieve toegangsweg, l Er werden na zyn causerie aan de j I heer Berg diverse vragen gesteld. Bovendien zijn er waarnemers aan wezig van The International Associa tion of Universities, Unesco, Euratoom cn de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa. De commissie Wetenschappelijk Onderwijs en On derzoek is in zoverre uniek, dat zo wel vertegenwoordigers van de rege ringen als van de universiteiten er zitting in hebben. Voorzitter van het congres is mr. H. J. Reinink, oud directeur-generaal voor de Kunsten en Buitenlandse betrokkingen. Het congres zal op 13 april om 10 COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LEIDEN Byzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 82, telef. 20985. BLIKSEM OP ST. PETRUSTOREN De bliksem is gisteravond half 8 ge slagen op de toren van de St. Petrus- kerk. Ten gevolge daarvan sprongen de zekeringen van een electrische lei ding door. De verlichting van de wijzerplaten op de toren doofden uit en ook de pastorie zat in het donker. In de kerk bleef de verlichting func tioneren. VOORSCHOTEN Voor de gemeente Voorschoten staan de volgende activiteiten op het pro gramma: uitsteken van de nationale vlag door particulieren en op alle openbare ge bouwen, onmiddellijk na het bekend worden van de geboorié Indien deze gebeurtenis na 16.00 uur plaatsvindt, dan wordt ook de gehele volgende dag tot zonsondergang gevlagd. Luiden van de kerkklokken gedu rende een kwartier. Dit geschiedt on middellijk na het bekend worden van de geboorte vóór 18.00 uur. Anders de volgende dag om 9.00 uur, tenzij deze dag op een zondag valt, in welk geval de klokken op die zondag om 13.00 uur worden geluid. Beiaard-concert op het carillon van de gemeentetoren door Addie de jong. Indien de geboorte bekend wordt voor 12.00 uur op dezelfde dag, anders de volgende dag. Herauten te paard zullen op bepaal de punten in de gemeente de blijde gebeurtenis proclameren. Afhankelijk van het tijdstip van geboorte, op de zelfde dag om 11.00 uur of 17.00 uur. Uitreiken van beschuiten met muis jes aan de leerlingen van de scholen. Alsmede een blijvende attentie aan geboden door het gemeentebestuur. Uitreiken van sinaasappelen aan de schoolgaande jeugd tot 12 jaar door het Bestuur van de Kon. Wilhelmina Ver. voor het gemeentehuis. Dezelfde dag van 15.00-16.00 uur; in dien de geboorte na 15.00 uur plaats vindt de daarop volgende dag (geen zondag) op dezelfde tijd. (Deze extra tractatie is mogelijk geworden, dank zij een gift van de organisatoren van de onlangs gehouden voorjaarsbeurs.) Volksdansdemonstratie om 19.00 uur op het v.m. M.O.C.-terrein en oranje bal (ball-room dancing) in de v.m. manschappencantine van het M.O.C. Ook deze activiteiten zullen naar de volgende dag (niet zijnde zondag) worden verplaatst, indien de geboorte na 16.00 uur plaatsvindt. Er zal naar worden gestreeft het gemeentehuis op feestelijke wijze te illumineren. R.K. DAMESCONTACTCLUB Op de bijeenkomst van de Dames- contactclub in het Bondsgebouw sprak mevr. Meijburg-Dronkers van het voorlichtingsbureau ten plattenlande over „reclame en de vrouw". De ver schillende facetten van de reclame werden uitvoerig besproken. De re clame is meeslal gericht tot de huis vrouw, die de inkopen doet. Het is daarom van belang met overleg en onderscheidingsvermogen te werk te gaan. Uitvoerig wees mevr. Dronkers op het gevaar van kopen aan de deur met alle consequenties daaraan ver bonden. Ook hier moet men bijzonder voorzichtig zijn met het zetten van een handtekening op koopcontracten. De avond was instructief, gezellig en leerzaam. Ook het zomeruitstapje, dat op 6 juni a.s. gehouden zal worden, werd besproken. Een bezoek aan Ant werpen staat op het programma. Geboren: Christine Hermine. d.v. P. D. C. Moleveld en H. van Doornen; Kath leen Carolina Frederika, d.v. C. van der Linden en J. C. de Cler; Nicolaas Jaco bus. z.v. J. van Lierop en M. E. van der Eng; Dorenda Janet, d.v. G. J. Vln- ke en A. W. Spanjer; Leonhard Frank, z.v. H. C. A. Boom en H. Braun; Theo dora Maria Johanna, d.v. J. J. M Edel man en C. P. Th. M. Lindeman; Erik. z.v. J. Zoetemelk en J. de Mol; Monique Thea Charlotte, d.v. R. O. van Heel en G. Z. H. Zuldema; Monique Margaretha Maria. d.v. J. de Jong en W. M. Verstee- ge; Mireille Ulbertlne, d.v. H. van der Meer en W. van Overeem. Overleden: Jan van Os, 70 jaar; Nico laas Cornells de Bruyn, 68 jaar. meester waren ook de belde wethouders van Lisse, de heren A. J. Mesman en W. Roos aanwezig, terwyi het Gemeente bestuur van Hillegom officieel vertegen woordigd was door de Wethouders W. F. van Dam en Jac. van der Vinne. Af gevaardigden van verschillende vereni gingen waren tegenwoordig om hun ge lukwens aan te bieden. Burgemeester De Graaf wendde zich tot de presidente mevr. J. G. van Nieuw koop-Den Older en tot de gehele jubile rende vereniging. Mededeling werd ge daan van verschillende op het Gemeente huis binnengekomen gelukwenstelegram- men. Burgemeester De Graaf hield een zeer geestige speech. Burgemeester De Graaf deelde mede dat de twee dames, die 50 jaar lid der afdeling zijn, onderschelden zijn met de Ere-medaille in zilver, verbonden aa Orde van Oranje Nassau. Deze vielen ten deel aan mevrouw L. Schouten-van der Syde en mevrouw H. Verduyn-Ver- duyn, beiden uit Lisse. Hy feliciteerde beide dames met hun gouden lidmaat schap en koninkiyke onderscheiding. De presidente mevrouw Van Nieuw koop-Den Older dankte de burgemees ter in hartelyke bewoordingen en w dering voor de ontvangst door het Ge meentebestuur van Lisse. Door mevr. Steensma-Philippo werd aan het bestuur namens alle leden schrijfmachine aangeboden voor het cretarlaat, welke dankbaar aanvaard werd. AVONDFEEST IN ÖILLEGÖM De viering van het feest werd des avonds in Hillegom voortgezet. Deze werd door de presidente 'n warm woord van welkom gesproken tot de byzondere gasten, de burgemeesters van Hillegom en Lisse met hun echtgenoten, voorts de officiële vertegenwoordigers van Bonds- bestuur, Gewest Zuid-Holland en vele afdelingen uit de omstreken. Niet het minst verwelkomde zy de eigen leden met hun echtgenoten in deze vernieuwde feestzaal van Flora. De president deed en greep in de historie van deze afde ling. Het was mevrouw Blok-Duyvis die op 12 april 1917 de stoot gaf tot de op richting der afdeling. Een moeilijke tijd in deze jaren van de eerste wereldoorlog en het was tijdens de tweede wereld oorlog dat het zilveren bestaansjubileum werd gevierd. Langzamerhand groeide er een band tussen Hillegom en Lisse en wat eerst op 'n „verloving" geleek werd later een hecht huweiyk! Er wordt har- teiyk samengewerkt. Door burgemeester Niekerk .werd na mens het Gemeentebestuur van Hille gom een woord van felicitatie gespro- Voorts werd door een ry van spreek sters het woord gevoerd, waarvan we in het bijzonder noemen mevrouw Van der Hoeven, die namens het BondsbestuUr sprak en bij dit gouden feest de presi dente het gouden insigne aanbood. Na dat gesproken was namens het Gewest Zuid-Holland en verschillende afdelingen die mooie geschenken aanboden, werden de twee „gouden leden" op het podium genpdigd. Deze dames kregen eveneens een gouden bondsinsigne en werden be noemd tot ereleden der afdeling. Na het officiële gedeelte werd de avond verzorgd door het cabaretgezel schap „Adam en Eva". NOORD WIJK CONTACTAVOND V. V. V. Op 24 april houdt het Noordwykse VW een contactavond in de conferen tiezaal van het Palacehotel te Noordwyk aan Zee. Deze avond is speciaal be stemd voor burgemeester en wethou ders, leden van Noordwyks raad en hoofden van dienst. Tevens zullen er af gevaardigden van de evenementencom missie aanwezig zyn. Op deze avond zal de première plaats vinden van "Noordwljk honderd jaar badplaats", gemaakt door de leden van de Noord wykse Filmclub onder leiding van de heer Hooyberg. Na afloop zal er een informeel contact tussen overheid en WV zijn. In het verenigingsgebouw te Noord- wyk aan Zee werd voor Noordwijks be jaarden het toneelstuk "Zwijgen uit angst" door de Leidse toneelvereniging "Tot ieders genoegen" opgevoerd. Het gecompliceerde stuk werd door de to neelvereniging uitstekend gebracht. Scli iet nieuws van .filijf voor 't Land". Bij de laatste schietwedstryd van „Blijf voor 't Land" op de nieuwe ba nen boven de r.k. ulo aan de Van Pan- huysstraat te Noordwyk, werden de volgende schutters met de buks win naar van een wiselmedallle: le klasse P. Slingerland 40 p., 2e klas se C. Tissing 39 p.. 3e klasse J. Iedema 41 p. In de KSO-competitie werden de me dailles gewonnen door: le klasse J. Plug 56 p., 2e klasse W. de Mooy 57 p. In de le klasse legde J. Plug definitief beslag op de wisselmedallle met 59, 58, 60, 55 en 56 p. Geboren: Johannes P. J„ zv P. J. H. v. d. Wiel en C. Genzer, Hendrlka M., dv J. S. S. de Haas en H. H. Brama, Petrus A. W., zv B. Th. van Abswoude en M. C. P. van Eeden, Jacobus N„ zv W. Ba al bergen en G. J. v. d. Linde. Ondertrouwd: N. A. P. van Bohemen en J. A. v. d. Weijden. J. M. M. Zand- wyk en T. Haveman. P. C. van Bladel (Sassenheim) en A. E. Varkevlsser. Getrouwd: A. M. Meeuwenoord en M. S. C. van Houten, G. A. C. Vermeulen en H. J. G. Kindervater, C. J. J. v. d. Voort en H. C. Cornet. A. F. A. v. d. Vliet en A. H. M. Vink, F. A. M. v. d. Berg en H. M. F. de Haas, A A. Weber en J. M. Schumacher, C. J. Pennings en M. J. G. v. d. Berg, H. C. G. Hooger- vorst en J. E. M. van Abswoude. Cornelia de Roode, 70 Jr geh. met L. J. v. d. Meer, Anton N. Merkelbacht, 53 jr. geh. met Scherer. VOORHOUT Rheuma-collecte De collecte die in Voorhout t.b.v. het rheumafonds is ge houden heeft het prachtige bedrag op bracht van 1237,82. Het comité dankt alle medewerkers en gulle gevers hier heel hartelijk voor. Recreatie-hearing in Warmond Zal er in de Zwanburgerpolder onder Warmond gebouwd worden? Over deze en andere zaken, de toekomstige ontwik keling van Warmond betreffende, wil de VW Warmond de mening van de inwo ners van Warmond graag weten. De Nederlandsche Heidemaatschappy ontwerpt in opdracht van de gemeente raad van Warmond een algeheel recrea tieplan voor de gemeente. Bekend is, dat in het kader van dit recreatieplan o. a. gedacht wordt aan een vergroting van het Kagerplassengebied en wel door het graven van een meer in de Zwanburger Het is van groot belang, aldus het bestuur der VW Warmond, dat de in woners van Warmond zoveel mogelijk hun mening kenbaar maken over de re creatieve toekomst van de Kagerplas- sen. En dat niet alleen. Het gehele com plex van verlangens voor werk, wonen, verkeer en ontspanning in de gemeente dient beschouwd en openbaar te worden. De VW heeft daarom een byeenkomst belegd in de vom van een z.g. hearing op maandag 17 april a.s. om 8 uur des avonds in hotel De Zon te Warmond. Warmonds WV ls van mening dat bouwen in welke vorm ook in de Zwan burgerpolder, en ook het maken van een brug naar deze polder, onjuist la. Er zyn voldoende mogelijkheden om èn net bouwen èn de recreatie te dienen, zonder deze mooie polder door bouwen te be derven. Deze mogelijkheden toont de WV Warmond op een tentoonstelling In hotel De Zon, en wel op zaterdag 15 april a.s. van 14.00-17.00 uur en van 20.00-22.00 uur en op zondag van 14.00- 17.00 uur. Te zien zullen daar zijn teke ningen, foto's, maquettes, e.d. Tevens wordt daar een film vertoond, waarin Warmond wordt getoond en wel hoe het nu is, wat er verbeterd kan worden en ook wat naar de mening der WV voor komen moet worden bij de toekomstige ontwikkeling. De resultaten van de hearing, die naar het bestuur der WV verwacht, door vele Warmonders bijgewoond zal worden, zullen aan de gemeenteraad van War mond aangeboden worden en zo ten dienste komen van de gehele bevolking. SASSENHEIM SASSENHEIMSE SCHAAKCLUB Door een nogal verrassende nederlaag, welke M. A. Koppenaal tegen C. Clement leed, zal de strijd om het kampioenschap tussen C. H. Erdbrink en E. v. d. Zaag worden uitgevochten. C. H. Erdbrink verspeelde een kostbare punt tegen C. Kamer, zodat de belde kampioens- candldaten nu een geiyk aantal verlies- punten hebben. Uitslagen van de afge lopen twee weken: Groep 1: K. v. d. Wllk-C. v. d. Lip 1-0; M. A. Koppenaal- C. Clement 0-1; J. J. den Bak-C. H. Erd brink 9-1; C. Kamer-C. H. Erdbrink Vj- E. v. Zaag-C. Clement 1-0; C. v. d. Lip-J. J. den Bak 0-1. Groep D: F. van Dyk-E. J. Bosch 1-0; J. Bouwmeester-E. van Dyk 0-1; G. Ma- rlnus-P. Wassenaar 1-0; J. Bouwmees- ter-J. van Beek 0-1; P. Wassenaar-A. van Pypen 1-0; E. J. Bosch-E. van Dyk 0-1; J. Bouwmeester-C. van Nieuwkoop 0-1; H. Voorberg-J. van Heetkamp 0-1. PAUZE EIGENBELANG Op de veemarkt zal de ene boer soma tegen de andere op meewarrige toon zeg gen: "Man, je bent tegen jezelf!" Het gaat daar over de prijs-bepaling var koe of kalf met het daarbij gebruikelijke handje-klap. Als de beslissende klap niet loskomt, volgt de (al dan niet ge rechtvaardigde) vermaning, dat kort zichtige tegenparty zyn eigenbelang niet inziet. "Man, je bent tegen jezelf!" Hoe- vele katholieken zyn niet tegen zichzelf, Zy komen yverlg of gedwee 's zondags naar de kerk en gaan te communie. Zij menen het alle goed met hun geloof en zullen beamen: "Velen hebben er naar verlangd te zien wat gij ziet", namelijk de verrezen Christus in de offergave: van brood en wyn. Zy vermijden echter die aanbidding tot persoonlijk kontakt gedurende de week te vernieuwen e band te verstevigen. Zulk een aanbod niet met twee handen aan te grijpen meermalen per week, daarvan kan men veilig zeggen: "Man, je bent tegen je zelf!" LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 13/19 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Het einde van een „Gentleman'' Dageiyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Lldo: Samen uit, samen thuis a.l. Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Luxor: Angelique en de koning 18 jaar. Dageiyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Studio: Darling volw. Dageiyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Trianon: Nathlek str. volw. (prol.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uu Rex: De wraak van El Tigro 14 jaar. Dageiyks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu r i PUNT gS-An" ^Jk<S KORRELTJE Doe geen afstand van uw illus- Wanneer zij verdwenen zijn, bestaat misschien nog steeds, maar hebt ge op gehouden te leven. MARKTBERICHTEN UTRECHT 13 April Vee Totale aan voer 3833; runderen 1535; vette kalve ren 407; graskalveren 42; nuchtere kal veren 1604; schapen 129; lammeren 92; bokken, geiten 24; melk-, kalfkoeieo 1075-1425, kalfvaarsen 985-1285, vare koeien 890-1090, pinken 650-725, stieren 780-1025, graskalveren 400-500, nuch tere kalveren 35-60, fokkalveren 100- 175, schapen 85-120, lammeren 90-125, bokken, geiten 18-60. vette koeien 400- 430 le kwal. idem 380-390 2e kwal. 370- 385 3e kwal. vette kalveren 240-260 le kwal. idem 230-240 2e kwal. idem 190- 235 3e kwal. nuchtere kalveren 130-155. melk- kalfkoelen rustig, ruim prijshou dend; vette koeien redelijk, als vorige week; vare koeien redehjk prijshoudend, vette kalveren redeiyk lager, graskal veren, lui niet geheel prijshoudend, nuch tere kalveren iets williger pryshoudend, fokkalveren iets williger lager, schapen rustig niet geheel prijshoudend, lamme ren rustig lager. DEN BOSCH 12 april Vee Totaal 7058, rundvee 3358, graskalveren vette kalveren 841, nuchtere kalveren 1697, schapen 184, lammeren 179. Prijzen slachtrunderen 689, melk-kalfkoeien 1015-1675, guste koeien 860-1325, gras kalveren 435-630, kalfsvaarsen 1130- 1650, klamvaarsen 990-1200, guste vaar- sen 885-1180, pinken 625-850, nuchtere kalveren 70-200, weldeschapen 85-120 schapen met lammeren 155-225. Slacht runderen 470-500 extra kwal. idem 430- 460 le kwal. idem 385-420 2e kwal. idem 360-375 3e kwal. vette stieren 385-460 worstkoeien 330-355, vette kalveren 250- 270 le kwal. idem 225-245 2e kwal. idem 205-220 3e kwal. nuchtere slachtkalve- ren 130-150 per stuk 35-55. vette scha pen 80-135, vette lammeren 65-104. Han del melk-kalfkoeien behoorlijk, stug, duur; guste koeien groot, matig prij»- houdend: jongvee flink, rustig duur: vette kalveren ruim, stil gedrukt; nuch tere slachtkalveren normaal, redelijk, stijver; schapen en lammeren tamelijk goed, traag, aflopend; slachtvee beperkt redelijk goed, onveranderd. RARNEVELD 12 april Plulmv Aanvoer ca 17.000 stuks handel traag Prijzen (in per kg.) Slachtkippen lich ten 0.95-1.15. zware 1.25-1.55. Slacht- kuikens 1,30-,451. GOUDA 13 april Kaas Aanvoer partijen kaas. prys 3.48-3,58. handd li.A RN E VELD, 13 april. ElerveUlng Aanvoer: 657.412 stuks, handel oust, biel. Eieren van 40-48 gram 7.60-8.7S; 49-58 gram 8.89-11.71; 60-65 gram 11.61- 12.31; 65-72 gram 12.40-13.79. Nieuwe voorzitter voor Leidse V.V.V. Hierdoor delen wy u mede dat hd Algemeen Bestuur van de VVV Leiden en Omstreken, tijdens zyn vergadertol op 10 april jl. de heer A. v.d. Koppel benoemd heeft tot voorzitter van de ver enlging. De heer v.d. Koppel volgt Wtf- mede de heer J. A. Harteloh op, die tld door de aard van zyn huidige werkzaam heden genoodzaakt heeft gezien ttj" functie als voorzitter neer te leggen. W heer Harteloh zal wel lid biyven van bd WV-beetuur.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4