Leidse kath. Invalidenbond hield feestavond Noordwijkerhoutse gemeenteraad voetbalt tegen de „Raad van Elf" DE LEIDSE COURANT NKV-LISSE NAM AFSCHEID VAN SECRETARIS WARMERDAM Aangezien de heer C. Warmerdam,gaan op de ingeslagen weg in het belang Het was gisteravond tus sen seven en acht uur vóór het Antonlus Clubhuls een af- en aangery van auto's en busjes want de afd. Lel den en omgeving van de Ned. Kath. Invalidenbond hield weer haar feestavond, En telkens weer zyn er dan chauffeurs die tyd en auto beschikbaar stellen om er toch vooral voor te zorgen, dat deze mensen een volko men zorgeloze avond heb ben. Hulde ook aan het be-« stuur, de heer en mevrouw Van W^k-Borgsteede en me vrouw Crelghton-Berbée, die er een ware feestavond van hebben gemaakt. De voorzitter, de heer Van wyk opende de avond en verwelkomde ln het bijzon der het bestuur van Alg. Ned. Invalidenbond met o.a. de heer H. Pannekoek als voorzitter en tevens ook de heer W. M. v. Kampenhout, official van de Ned. Zwem- bond en instructeur van de Watervrienden, die in sa menwerking met de heer P. van Zon uit Zoeterwoude, al jaren de zwemlessen der in validen verzorgt. aan de toneelgroep „Elcker- lyck" uit SasHenheim die op voortreffelijke wjjze en met élan de dolle klucht „Rare Chinezen" opvoerden. De dolkomische scènes die door deze vaart elkaar snel opvolgden, deden de zaal schudden van het lachen en overal kwamen de tranen in de ogen. Een zeldzame avond voor de leden en de donateurs, waarvan de spelers ook wel bijzonder veel plezier gehad zullen hebben. Muziek. zijn trio reeds geruime tyd voor acht uur en ook in de pauze muzikaal de stem ming verhoogde, zal met ge noegen op deze avond te rugzien. Het was dan ook zeer op zijn plaats dat de heer Van Wijk zowel de toneelgroep als het trio Houps hartelijk dankte voor de heerlijke avond, welke zij zijn leden hadden bezorgd. En het was reeds dicht bij twaalf uur dat de laatste leden sommige chauf feurs reden twee of drie maal dankbaar huis waarts keerden. In de omgeving van. het Levendaal zijn in de nacht van maandag op dinsdag een aantal vernielingen aangericht aan verkeersvoorzieningen. Bij de Geregracht, Plantagelaan, Hoge Rijndijk en Utrechtse brug werden verkeerszuilen van hun voetstuk gelicht. Op het Levendaal en de Plantage werden verkeersborden ver bogen en op de hoek Levendaal-St. Jo- rissteeg een bushaltebord. In de Joubertatraat werd vanmorgen een echtpaar onwel door kolendamp in de slaapkamer, toen ze omstreeks tien over half zeven opstonden. Man en vrouw, beiden 35 jaar oud, raakten bul ten bewustzijn. Omwonenden waarschuw den de EHD, die zuurstof toediende. De man werd ter observatie opgenomen in het ziekenhuis. In de Valeriusstraat werd gister morgen omstreeks half negen de 7- jarige Edward Mark uit Lelden aan gereden door een personenauto, toen hij zonder op te letten de straat over stak. Met een hoofdwond en schaafwonden aan de rechterknie en vermoedelijk een her senschudding moest het jongetje ln een ziekenhuis worden opgenomen. Burgerlijke stand Geboren: Roelanda Marlon, dr. v. G. van Herwijnen en H. N. Roeland; Wil lem, zn. v. J. Tegelaar en S. Soengadl; Franciscus Pleter Martinus, zn. v. P. A. Smit en A. C. H. Letmaath; Leonardus Johannes, zn. v. J. L. J. Persoon en A. C. M. van Schie; Johanna Hendrika, dr. v. F. J. Voorhorst en T. A. Schouten; Ernst Gerardus Petrutf, zn. v. H. G. P. Boskamp en M. C. W. Westgeest; He lena Barbara Cornelia Jeanne, dr. v. A. T. Vonk en H. A. M. van Leeuwen; Ed win Dick, zn. v. D. A. van der Reijden en W. H. M. Schouten; Margreet, dr. v. H. van der Marei en P. J. van den Ber gen; Michel Hans Jllrgen, zn. v. J. Witt en H. A. J. Roerade; Martin Franciscus Cornells, zn. v. C. Luljendljk en A. J. Huizinga; Jacqellne Marian, dr. v. A. A. J. van Haarlem en C. J. Stokkel; Karin Astrid, dr. v. B. Landman en C. Stavleu; Frank Ferdinand, zn. v. H. R. de Beun en R. C. Kenswll; Mark Hen- ricus, zn. v. H. T. F. Landman en A. M. L. Thieme. Gehuwd: C. Zirkzee en A. M. Boeff. Overleden: G. W. Roligoor, 35 jaar, man; J van den Berg. 75 jaar. man; B Mieloo, 70 jaar, man; A C. Kock, 86 jaar, wed. van H. C. G. M. Verstljnen; J. van der Veer, 76 jaar, man; F. Schou ten, 59 Jaar, man; E. C. Persse Sealy, 85 jaar, wed. van T. H. de Josselin de Jong; A. van Heu«Men, 63 jaar. man; J. J. Timmers, 66 jaar, man; J. Koren- hoff, 77 jaar. vrouw; G. van Putten. 73 jaar. man; C. J. van itooden, man, 54 jaar; E. Haije, 77 jaar, man; L. Wijmans 42 jaar. man. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 12 APRIL Hollandse katholieke Werkgeversver. - kring-bijeenkomst. Rest. Van der Heij den, 16.30 uur. DONDERDAG 13 APRIL Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Lelden Vervolgcursus. Gebouw G.G. en G.D., 20 uur. Residentie-orkest - concert met Ar thur Rubinstein. Stadsgehoorzaal, 20.00 St. Wllllbrordus, afd. NKV - jaarver gadering. Gebouw Chr. Belangen, Oude Singel, 20.00 uur, VRIJDAG 14 APRIL Interscholaire Contact Commissie - klassieke avond. Jeugdsocleteit „In den Morlaen", Levendaal, 19.30 uur. Stichting Leidse Werkplaatsen - feest viering t.g.v. het 2ö-jarig bestaan. Stadsgehoorzaal, 19.30 uur. ZATERDAG 15 APRIL Toneelver. „Tot Ieders Genoegen" - - opv. „Zwijgen uit angst". Leidse Schouwburg, 20.00 uur. MAANDAG 17 APRIL R.K. Openbare Bibliotheek, Lelden - officiële heropening, Steenschuur, 16.00 Bevolkingsonderzoek TBC - in de Petrakerk, Surinamestraat 3, van 9.00- 12.00 en van 14.00-16.30 uur. APOTHEEKDIENST Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, Tel. 20552. HILLEGOM TAFELVOETBAL Na de competitie is er een begin ge maakt met de bekerwedstrijden. Hier voor zijn de voorronden gespeeld. In poule 1 wist W. van Houten zich ge makkelijk te plaatsen; Chr. Kokkelko ren verraste door L. Stigter uit te scha kelen. In poule 2 plaatsten M. Tromp en K. Rusman zich voor de kwartfinale. In poule 3 waren de drie sterkste spe lers ingedeeld. H. Verbrugge, M. Litjens en D. Buts. Laatstgenoemde viel af na spannende wedstrijden. In poule 4 ver raste W. Lemmers zijn sterke tegen stander N. Tromp. In deze poule plaat ste zich ook nog J. P. Verhoeven. Na loting is de kwart-finale als volgt: W. van Houten-Chr. Kokkelkoren; W. Lemmers-H. Verbrugge; K. Rusman-J. P. Verhoeven en M. Litjens-NT. Tromp. De overige spelers zijn hiervoor uitge schakeld. In vórige jaren was M. Litjens win naar van de wisselbeker. Dat kan dit jaar veranderen gezien de steeds groei ende bekwaamheid der anderen. NOORDWIJK AAN ZEE De NoordwlJkse zeilvereniging kreeg helaas geen logger tot haar beschik king (deze kon niet op tijd geleverd worden) en heeft daarom een kleinere boot moeten nemen: een kotter. Aan gezien deze lang niet zoveel passagiers kan meenemen dan een logger heeft het bestuur van de Noordwijkse zeilvereni ging besloten om de deelnemers te laten loten of men al of niet kan meevaren. Een helft van het aantal ingeschrevenen moet dus teleugesteld worden. De kot ter vertrekt nu om ongeveer 5 uur uit LJmulden en keert via Scheveningen om ongeveer 24 uur in IJmuiden terug. Aan boord wordt ook de maaltijd ge bruikt. Men zal dus door bovenstaande wijzigingen de kust zowel bij dag als bij nacht kunnen zien, wat de tocht alleen maar aantrekkelijker zal maken. En nu maar hopen dat de weergoden de kot- tergangers gunstig gezind zullen zijn. „St. Bonifacius" gaf geslaagde uitvoering voor Alphense bejaarden In de tot de laatste plaats toe bezet- In de tot de laatste plaats toe bezet te recreatiezaal van het R.K. Bejaarden tehuis Pension „Sint Joseph" te Alphen aan den RIJn heeft het R.K. Gemengd koor „8t. Bonifacius" onder artistieke leiding van zyn dirigent, de heer Chr. A. d Mark, dinsdagavond een uitste kend geslaagd concert gegeven. Uitgevoerd werden o.m. een drietal koren uit de Opera „La Traviata" van Verdi met solistische medewerking van mevrouw Van Klink-Koek, sopraan, en de heer C. de Kruyff, tenor. De heren Th. J. van Leeuwen en H. Koelman vertolkten vervolgens op bij zonder goed geslaagde wQze het beken de duet uit de Operette „De Parelvis sers" van George Bizet. Met een wals-selectie uit de Sjardasz Ftlrstin van Emmerich Kalmann in de bewerking van de dirigent, de heer Chr. A. v. d. Mark, heeft het koor hoge eer ingelegd. Tot slot werd met succes vertolkt de grote wals Geschichten aus der Wiener- wald van Johann Straus. secretaris van het Ned. Kath. Vakver bond, om persoonlijke redenen zijn ar beid voor de vakbeweging moest be- eintilgen, werd hem een afzonderlijke huldigings- en afscheidsavond van het NKV bereid, waarbij ook de dames en verloofden aanwezig waren. De heer J. H. Salman, voorzitter van het NKV, voerde het woord en bracht namens bestuur en leden der Lisser afd. van het NKV de heer Warmerdam har telijk dank voor alles wat hy voor de vakbeweging in Llsse heeft gedaan. „Vooral na het overnemen van het secretariaat kwam veel arbeid op uw schouders neer. U was echter steeds de stuwende kracht en nooit was iets te veel. Uw vrouw is u daarbij tot 'n grote steun geweest" zei de heer Salman. „Door haar medewerking hebt u veel voor de vakbeweging kunnen doen". Daarvoor overhandigde de heer Salman haar een bouquet bloemen en de schei dende secretaris kreeg een enveloppe met inhoud. De heer Warmerdam bracht dank voor alle hulde en waardering, waarbij hU zich ln het bijzonder richtte tot de voorzitter en diens echtgenote. De gast vrijheid by vele gesprekken zal nooit vergeten worden, zeide de heer War merdam. Hoewel hy nu als secretaris moet bedanken, wilde hy toch nog zo veel mogeiyk medewerking en steun geven, vooral aan de nieuwe secretaris, de heer Reeuwijk, die een niet gemak- keiyke taak krygt, vooral in de nieuwe struktuur van het NKV. Hy eindigde met de wens, dat het NKV moge voort- LEIDSCHENDAM De afdeling Leidschendam Kath. Bond van bejaarden en gepensio neerden bestond op 5 dezer vijf jaar en dinsdag 18 april a.s. wordt dit feit fees telijk herdacht met in de morgen Eucharistieviering in de parochiekerk St. Joseph Opifex waaronder de gees- teiyk adviseur pater C. J. van den Brink de feestpredikatie zal houden.. Na de koffie zal in de Gerfkamer van de kerk vertoond worden prachtige kleurenfilm waarin de le vensgeschiedenis wordt weergegeven van de beroemde muzikele clown Teddle Lemke (gespeeld door Heinz Rühmann) welke film voorafgegaan zal worden door de indrukwekkende natuurfilm in kleu ren „Als het Zwarte Woud ontwaakt". De hulpbehoevende leden kunnen zich voor autovervoer wenden tot de heren C. van Bohemen, Marlënpark 30 T. Tielemans, Willem. jJPtiperlaan 11, (tel. 3051). werknemers en hun gezinnen. Na dit meer officiële gedeelte bleef men nog enige tyd gezellig byeen. RIJNSBURG Botsing Maandagavond omstreeks 10 min. over tien had in de Kanaal straat een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een der wagens reed midden op de straat waardoor 'n fron tale botsing plaats vond. Er waren geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Geboren: Robert, zv K. Leeuwenburg en M. Tyssen; Gerrlt Cornells, zv D. A. v. d. Oever en J. W. Koekebakker; Eli sabeth Judith, dv M. A. Bonnet en J. Montenberg; Robert Geerlof, zv G. Star- kenburg en M. Kret; Martina Cathari ne. dv J. P. Bogaards en M. J. A. Gre- ven; Dirk Antoni zv A. van Delft en J. Vreeken; Marcel Edwin, zv J. de Best en M. M. Varkevisser. Gatrouwd: W. v. d. Mey en N. Hoge- De nieuwe CAO in het Bloembollenbedrijf De werkgevers- en werknemersorga nisaties in het bloembollenbedryf heb ben onlangs in beginsel overeenstemming bereikt over een nieuwe collectieve beidsovereenkomst voor het seizoen 1967- 1968. In tegenstelling met eerder schenen, doch onjuiste berichten, kan worden medegedeeld, dat het in de be doeling ligt om de in de cao vermelde lonen met 6,per week te verhogen met terugwerkende kracht van 1 maart jl. af en per 1 juli a.s. nog eens met 2,50 per week. Ook de diplomatoeslagen zullen enige verhoging ondergaan, ter- wyi ook de vakantiebonnen voor de los se werknemers aangepast zullen worden. De nadere uitwerking van de ovei komst zal geschieden door de Sociale Commissie Bloembollenbedryf van het Landbouwschap, waarna de goedkeuring zal worden gevraagd van het College van Rijksbemiddelaars. WOENSDAG 12 APRIL PAUZE VW-informatrices op bezoek in Wassenaar De vocale uitvoering werd i ano muzikaal begeleid door Burger-Roelofs. i de pi- De hinderlijke bushalte op de Gemeneweg te Hazerswoude-Dorp ls ver plaatst naar de overzyde van de Dorpsstraat. Hiermee ls het gelukkig ver leden tyd geworden, dat de bussen moesten stil staan op de drukke stop plaats voor de versmalling van de rjjweg by de brug. Het rydend verkeer heeft thans geen last meer van de bussen, die de passagiers nu kunnen laten In- en uitstappen langs een stopstrook die geheel bulten de rybaan is aangelegd. Een ruim wachthuisje staat de passagiers ln weer en wind ter beschikking. Oliemi Geti Leiden Overli gew. mef J. Scheers, Uxem; Broeren, 61 jaar, echtgenoot van Jong; Jacob C. Flikweert te LeimlWlen, 57 Jaar, echt genoot van J. Bonnes. NOORDWIJKERHOUT In Noordwykerhout zal de geboorte in een nieuwe Oranje-telg officieel worden bekendgemaakt door het luiden in de klokken van alle kerken. Op de nationale feestdag by gelegen heid van de geboorte worden op de scholen van het kleuter- en lageron- derwijs de kinderen 's morgens getrac- teerd. Natuuriyk beschuit met oranje muisjes en daarnaast enkele biyvende herinneringen. Die middag wordt voor de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klasse der lagere scholen een wandel-puzzle-tocht gehou- Voor de autorijders start om 14.30 uur een puzzle-rit op de Brink. 's Avonds houden de muziekkorpsen een fakkeloptocht door het centrum van het dorp en het Witte Kerkje en het Raadhuis worden feesteiyk geïllumi neerd. Voor alle baby's, die op dezelfde dag als de Oranje-telg in Noordwykerhout geboren worden, stelt de Oranjevereni ging een spaarbankboekje met 50,- beschlkbaar. BURGERIJKK STAND Geboren: Esther M. J., d.v. A. A. de Groot en H. C. J. Vink; Cornelia C. M„ d.v. L. H. van Noort en C. M. Duiven voorde; Petrus W. A. M., z.v. L. A. van Roode en M. T. Kortekaas. Ondertrouwd: T. H. M. Jelierse, Hille- gom, e» C. J. Berkhout; L. J. C. Korte kaas, Noordwijk en W. A. M. Dobbe. Getrouwd: P. van Dongen. Lisse en M. T. van den Berg; A. A. Kraan, Voor schoten en J. M. Verduin; P. J. M. vau den Broek, Haarlem, en M. M. J. Bar- tels; J. M. van Duin en M. H. T. Duiven voorde; R. Brouwer, Delft, en L. L. Ro- senwald. SASSENHEIM Aanmelding R.K. kleuterscholen. Op maandag 17 en dinsdag 18 april a.s. bestaat er gelegenheid voor opgave van kleuters voor hel nieuwe schooljaar l967-'68. De hoofdleidsters van de R.K. kleuterscholen zullen op die dagen daar toe zitting houden van half vier tot vier uur in de scholen St. Antoniuslaan 1, Hoofdstraat 290 en „Kooirakkertjea" (De Kool). De kleutert moeten vóór 1 oktober ajk vier Jaar zyn. Geboren: Karin, dr van C. J. Iterson en S. v. d. Berg; Pieternella, dr van P. D. vis en P. v. d. Maas; Astrid Maria Cornelia Gerarda, dr van J. J. van Vliet en J. M. P. van Bezu; Patricia Claaina Wilholmina. dr van F. van der syde en M. H. Schrama; Hendrlcus Jo hannes. sn van H. W. Beyk en M. A. G. Een 20-tal informatrices van VVV' uit verschillende plaatsen in het westen van het land is gisteren te gast geweest bij de VVV Wassenaar op een z.g for mat ie dag over deze gemeente. De dames hebben per toeringcar een rit door Wassenaar gemaakt en eert tal toeristische attracties bezocht. Als eerste op het programma stond 'n kort bezoek aan de Camping Maaldrift, de kleinste van de drie Wassenaarse pings, maar zeer gezocht door de trekkélijke ligging bij een boerderij. In De Schaapskooi op het landgoed Duin- rell werd het gezelschap officieel welkomd door de heer A. Slot, voorzit ter van de VVV Wassenaar, terwijl de heer H. R. J. graaf Van Zuylen van Nijevelt als gastheer optrad en ee ander vertelde over nieuwe voorzienin gen op de camping en in het recreatie centrum DuinreU. Nieuw op de camping ls het speciale caravan-terrein, waar een 130-tal (gro tere) caravans een vaste standplaats vindt. Rond iedere caravan is ruimte voor een eigen tuintje, alle wagens zyn aangesloten op elektrlclteits- en water leiding en op de gemeenteiyke riolering. De caravans mogen in het seizoen per manent bewoond worden en buiten het seizoen gebruikt worden als week-end- Een nieuwe aanwinst, die nu in bouw is, is een spartelvijver voo Jeugd in het recreatiecentrum achter de Schaapskool. De VW-lnformatrices na men een kykje in de kantine van de camping en in de opnieuw uitgebreide kampwinkel. Op een korte rondrit door het oude dorp werd even gestopt by de molen Windlust, die eigendom van de ge meente is en enige jaren geleden werd gerestaureerd. De heer Marcel B. Kee- die het woongedeelte van de molen heeft gehuurd, vertelde iets over zyn handel in antiek en oude en moderne kunst. Nadat even een kykje was geno men aan het strand van de Wassenaarse (Slag wérd de lunch gebruikt ln hotel Duinoord, waar de heer H. P. Wouwe naar een en ander vertelde en liet zien van zyn hotel. De rondrit ging verder door enkele villawyken van Wassenaar, langs de melkinrichting Menken, waar de dames een aardige attentie werd aan geboden, naar Dierenpark Wassenaar, waar de heren Louwman sr en jr een en ander lieten zien en veel interessants vertelden over hun dierencollectie. Er werd o.m. een kijkje genomen ln de keu kens waar het voedsel voor de mens apen en voor de vogels in de Louisehal wordt bereid. Kort was het bezoek aan de renbaan Duindigt, waar de enkele Jaren geleden in gebruik genomen nieuwe accommo datie werd bezichtigd. Tenslotte was het gezelschap te gast in Kasteel Oud Was senaar, waar directeur G. de Graaf de dames liet rondleiden door enkele hotel kamers en salons en waar in de ro mantische wijnkelder een feestelijk glas wijn gedronken werd. Hier voegde zich burgemeester mr W. J. Geertsema by het gezelschap. In een toespraakje tot de dames bedankte hy hen .voor hun komst naar Wassenaar. Hy vertelde iets over het standpunt dat het gemeen tebestuur inneemt ten opzichte van hel nog aanwezige natuurschoon in de ge meente, dat men zo gaaf mogeiy'k vooi het nageslacht wil bewaren. Wassenaar is in de eerste plaats een woongemeente. Maar dat wil niet zeggen dat het ge meentebestuur het natuurschoon en d( rust in Wassenaar alleen maar zou wil len reserveren voor de eigen bewoners. Het gemeentebestuur is er zich van be wust dat de gemeente ook een belang- ryke taak te verrichten heeft op het ge bied van de recreatie. Vandaar dat in het verleden diverse buitenplaatsen werden aangekocht en opengesteld als openbaar wandelpark en dat het ge meentebestuur gaarne medewerking heeft verleend aan de vestiging van d( drie campings in de gemeente. Een ver betering van de toegangsweg naar hel strand ten dienste van het recreatie- verkeer staat eveneens op het program ma. De burgemeester sprak de hoop uit, dat de dames een goede indruk van de gemeente Wassenaar hebben meegeno men. Uit de reacties van de deelneem sters aan deze informatiedag bleek, dat het programma bijzonder in de smaak gevallen was. Het was de tweede maal dat de VW Wassenaar een dergelijke informatiedag organiseerde; het ziet er naar uit dat het een vast punt in het jaariyks WV- programma zal gaan .worden. MARKTBERICHTEN TER AAR, 10 april. Groenten Sla I 1723, sla II 14 per stuk. Spinazie I 6991, spinazie natuur 66, witlof A. B I 1.49—1.59, witlof A en B II 1.06— 1.36, witlof afwijkend 89—1.21, witlof stek 3643, prei I 59—63, prei II 29, andyvie n 6970, kromme komkom- i 63—67 alles per kg. Radijs I 34— 36, radys n 27, seldery 11 per bos. Kom kommers 3052 per stuk. RIJNSBbRG, 11 april. Bloemen. Freesia's: Romany 115160, White Swan 95—110, Stockholm 75—105, Gol den Yellow 65100, Snow Queen 75 95. Hyacinten gemengd 80125. Tul pen: White Virgin 180200, Sweet Har mony 180200, Pink Attraction 175 185, Prunus 150—175, Basra 140—165, Kennedy 1E40—160, Oxford 120—160, Demeter 140155, Rooseveldt 115155, Apeldoorn 115150, Hollands Glorie 90150, Parade 90150, Bonanza 125 3, v. d. Eerden 100140, Lustige Witwe 85—140, Preludium 100—125, Elmus 125—135, Bellona 100—125, Pic cadilly 100125, Golden Harvest 100 125, Eddy 100125 alles per bos. An- thurium 145200, Gerbera 1545. Am. Anjers Witte Sim 2535, Dusty 25 34, Carry Sim 2433, Rode Sim 23 31, Crowley Sim 2531, Rose Sim 24 30, Irissen 1521 alles perstuk. Ama rillis 2030 per kelk. Anemonen 400 700. Narcissen: Unsurpassable 250-350, Golden Harvest 230-300, Carlton 200- 270, Flower Record 200-250 per 100. LISSE 11 april Bloemen Hyacinten per bos 0,55-0,65; idem per stuk 0,25- AANVAL OP „GS" Het is niet dapper anderen ervoor laten opdraaien, als men zelf aarzi een blad als ,,G3", maandblad voor R; militairen, dat 'door het R.K. Militair Vormingscentrum te Ubbergen won verzorgd, aan te grijpen. De manli van doen van dit blad hangt ons al lat de keel uit. Wij achten dit RK voorlid tings- en discussieblad voor jonge ma' nen verderfelijke lectuur en hebben met stijgende verbazing afgevraaj hoe lang dit onbezonnen geschrijf hoger hand geduld wordt (vandaar on; aarzeling). Wij betuigen echter ten vol adhaesie aan een artikel van de mi taire medewerker van Elseviers Weel blad, die o.m. schryft: „In het m: nummer worden, zeer geraffineerd, kele van de voornaamste waarden va onze huidige Nederlandse samenlev gekraakt: de godsdienst, het erken normale huweiyk en het gezag". De mil talre medewerker denkt, dat het schryf van ,,G3" toch wel erg strooi „met de richting, waarin de meeste ders hun zoons niet zouden willen gaan". Zo denken wy er ook over. LEIDSE BIOSCOPE'I De films in de week van 6 t/m april zijn door de Katholieke Fili Centrale als volgt gekeurd: Camera: Door de KFC ontraden. Lido: De 13 slavinnen van Fu Manch (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Luxor: Versieren op z'n Italiaans (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Studio: Morgan, a suitable ca treatment (18 jaar) Prol, Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu Trianon: Nattlek (str. volw.) Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uu Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 Rex: Opdracht: Dood agent Gordon (14 jaar). Dageiyks: 2.30. 7.15, en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu PUNT KORRELTJE De ondeugden en gebreken va deren zien wg altyd heel gemakkellj) maar voor onze eigen tekortkomingc zijn we maar al te dikwyis blind. 0,31. Anemonen per bos 0,40-0,55; Fret sia 0,75-1,25; Muscari 0,25-0,34; per stuk: Parel 0,18-0,35; Super Stal 0,25-0,50; Carol 0,17-0,35; Potplanten Cenerarie 0,45-0,80; gemengde plante 1,30-1,35; Geranium 0,90-1,20; Hei\ hoorn 3,05-1,10; Perkplanten p. st. les rood 0,12-0,13; Belle s Wit 0,10-0,15 Primula 0,10-0,12; Violen 0,12-0,13; Nai cissen van de koude grond Edw. Bux ton 1,89-2,10; Inglescombe Yellow 2,5i 3,00; Insulinde 1,40-1,60; King Alfre 1,70-1,20; Leeuwenhorst 1,50-1,90; Moui Hood 1,50-1,80; Wrestler 2,10-2,20. BURGERIJ ACTIE VOOR EIGEN ZWEMBAD Het komt op gang. De aktie om vanuit de burgerij van Noordwykerhout gelden byeen te brengen als start kapitaal voor een te bouwen zwembad begint op Konin ginnedag. Vanuit de centra der burgery: de gemeenteraad en de Raad van Elf. De eerste gongslag klinkt als burgemees ter P. M. M. van der Weyden op Koninginnedag om 2 uur 's middags op het WSB-terreln de aftrap verricht voor de wedstryd van elf man uit de gemeenteraad tegen de Raad van Elf der Kaninefaaten. Het wordt méér dan alleen maar een gezellig onder ling trappen tegen eenzelfde bal. Beide partyen zyn in ernstige voorbereiding. Uit de gemeenteraad is het volgende elftal opgesteld. Doel: A. J. H. N. Blaauw, vierkant en militant; de backs komen uit de WD-fractie, P. J. Heemskerk en D. A. Heeneman; de driemans-middenlinie is in zijn geheel ge ïmporteerd uit De Zilk; het zijn Th. A. A. Schaap, C. J. de Winter en J. J. A. Out. De voorhoede, bijzonder ge traind in switchen, wordt gevormd door van uiterst rechts naar extreem links G. J. Maarseveen, C. P. J. Timmer, Th. C. de Jong, J. J. Duivenvoorde en N. H. Hogervorst. De verzorging van deze ploeg geestelijk «n materieel is in handen van J. F. Beekman en G. W. Ten Braak. De elf uit de Raad van Elf zijn: doel: Jac. J. Aartman; achter: Jan Jonkheer en W. J. van den Burg, beiden licht maar uiterst wendbaar in iedere richting; midden: C. Warmerdam. F. Jansen (Arti-Home) en W. van Gerven. Hier is de voorhoede met bijzondere zorg samengesteld. Ervaring ls afgewisseld met frisse onkunde. Jeugd met ouderdom. Het zyn Joop Duivenvoorden, Jan Beijens, Cock Noordermeer, Harry van Bezouw en Fr. Aartman. Hun verzorging is zo mogeiyk nog doeltreffender gere geld. zy worden opgepept en gesmeerd door Henk Be- melman en Gys van Dam. Scheidsrechter „Cee«" Tussen deze belde elftallen staat als een rots een man, bekend met alle mogeiyke interrupties, Cees de Lange, scheidsrechter, met als assistenten dominee A. H. Smits en kapelaan J. de Munck. Er is in meer dan één opzicht een duideiyk onderscheid tussen de beide ploegen. Het uiteriyke onderscheid wordt CEES DE LANGE SCHEIDSRECHTERT verzorgd door de machinefabriek Noordwykerhout n.v. en door de melkfabriek De Landbouw. De spontaan tot elkaar gekomen organisaties, die zich onder en achter de eerste aktie „Zwembad Noordwyker hout" geplaatst hebben, waaronder naast de leden van de gemeenteraad en de Raad van Elf zich ook scharen de Oranjevereniging en WSB, meer dan alleen een voetbalwedstrijd tussen minder geoefenden willen op dienen. Er is een byzonder voetbal-festijn uit de bus gekomen. Op Koninginnedag 1967 komt een militair B-elftal van bijzonder gehalte op het WSB-terrein spelen tegen een versterkt Duinstreek-Bollenstreekelftal. Wij noemen namen van het militaire elftal. U kent zo uit de zondagsverslagen. Althof uit Telstar, Van der Loop uit DWS, Breijkers uit MVV, doelman Boersma uit PSV, drs. Plagemans uit DOS, Vriends uit Willem n, Koens uit St.-Truiden in België, Van der Heyden uit Xerxes, Schippers uit Vlaardingen. De officials van het militaire voetbalelftal hebben toegezegd, dat het elftal dat in Noordwykerhout komt spelen minstens uit deze spelers bestaat. Het wordt versterkt naarmate de streekploeg sterker uitkomt. En dat is gebeurd. Het Duinstreek-Bollenstreekelftal ziet er als volgt uit. Doel: J. van der Niet (Noordwyk): achter Harry van Paridon (WSB), Jac. van Klaveren (Rijnsburgse Boys), G. Duwel, oud semi-prof (Concor dia), B. Kralt, vaste speler Ned. Zaterdag-elftal (Rynsb. Boys); In het midden spelen: als byzondere gastspeler Peys uit Haarlem en naast hem J. Braun uit SJC; voor: H. van Zuilen (Foreholte), J. van der Linden (Van Nis pen) goede krans, enz., D. van Biezen van Ter Leede en de bekende A. Vermin uit Van Nispen. Dit byzondere voetbalfeest begint om 2 uur, Koningin nedag. op het WSB-terreln en overal in de streek zyn binnenkort entrée-biljetten te verkrygen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4